Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 127 od 127

Tema: kako početi nakon 6mj - tips&tricks iz prakse

  1. #101
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj anchi prvotno napisa
    Sva pitanja su dobrodošla. Kritika ovdje nema .
    s kritikama možete nastaviti ovdje (da ne bi opet krenula priča o jednoumlju )
    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php?t=57290

    Citiraj tooka23 prvotno napisa
    Mi smo trenutno u jednokratnim pelenama, (imamo jednu rodinu pusu doma), koliko sam skužila sada bi je trebala staviti u platnene pelene?? Tetra ili da kupim još koju pusu?Gdje nabaviti te uloške o kojima govorite?
    unaprijed hvala
    Bilo bi dobro da je u platnenima. Ako ti je prevelik izdatak ili komplikacija kupovati platnene, ja savjetujem tetre - za u grad može sa zaštitinima, inače bi bilo bolje bez. Tetre možeš prepoloviti i umetnuti u gaćice. Ili nabavi uloške za platnene pelene, meni su najbolji malo deblji frotirski, ako imaš volje možeš i sama iskrojiti krpice od cca 25x25cm, koje presložiš i staviš u gaćice.

    Pogledaj topic od početka, dosta mogućnosti smo već nabrojali.

  2. #102

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    267

    Početno

    Ma apsolutno se slažem s tim da su djeca svega svjesna od samog početka.O tome nema govora.Mi svog M.od samog početka držimo večinu dana golog,ali ipak čekam da sam pokaže spremnost odlaska na tutu ili kam god želi.Morat ču se još nadovezat s nečim,čim dođem do jednog teksta.Ne bih željela prenositi krive informacije.

    Ja jedva čekam da se M.riješi pelna,ali nekako sve puštam da ide svojim tokom.Bez da moram s njim trčat na tutu ili pratiti izraze lica.

  3. #103
    anchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    1,171

    Početno

    To je ok, svatko ima svoj tempo.
    Uživajte i nadam se da ćete uskoro ostaviti pelene!

  4. #104

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    23

    Početno

    pomikaki hvala na informacijama. Možda je glupo pitanje ali kako staviti tu tetra pelenu, s čim je pričvrstiti?što mi vi savjetujete. sada kada krenem trebam li joj stavljati pelenu tijekom dana ili da bude bez naravno kada smo u kući ili na plaži?

  5. #105
    anchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    1,171

    Početno

    Citiraj tooka23 prvotno napisa
    pomikaki hvala na informacijama. Možda je glupo pitanje ali kako staviti tu tetra pelenu, s čim je pričvrstiti?što mi vi savjetujete. sada kada krenem trebam li joj stavljati pelenu tijekom dana ili da bude bez naravno kada smo u kući ili na plaži?
    Tetra pelenu samo uredno složiš tako da ne žulja i umetneš u gaćice.
    Kada kreneš, neka bude što je moguće više bez pelene. Stavljanje/ne stavljanje pelena ovisi o situaciji (ideš li u goste, u šetnju po gradu ili sl, stavi platnenu pelenu ili tetru u gaćice). Naći ćete svoj tempo.

  6. #106

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,138

    Početno

    i mi se polako pridružujemo skupini :D

    mlađu (9mj) par tjedana stavljam na tutu i uredno se pokaki, često i popiški. do sada sam većinu kakanja uhvatila, i stavljam je uvijek nakon spavanja i tokom dana svako sat i po-dva.

    problem su mi kućni poslovi koji me odvoje od nje kada ju ne uspijem uhvatiti, i trka za starijim koji je uglavnom doma.

    ali za sada sam skroz zadovoljna kako to ide s malenom

  7. #107
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    dobrodošla
    i ja svoju često nisam uspjevala uloviti na vrijeme, to je sve normalno. Naučit će s vremenom.

  8. #108
    Achan avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    188

    Početno

    Eto čitam i kažem si "zašto ne probati". Moja ce mala u srijedu 6 mjeseci. Ali opet se pitam, ona apsolutno ne sjedi, čak se ni iz ležećeg na ručice ne diže (nadam se da će uspjeti jer ko ne ćemo morati na fizikalnu) samo se zna na bok okrenuti. OK istina je da stalno pokušava se dignuti u sjedeći ali čitala sam pod drugim topicima da je bolje pustiti je da to sama uspije, bez pomoći. Inače koristimo platnene pelene a po noći jednokratnu. Znam kada će kakiti jer se zacrveni i radi ghrrrrrrrr i to bi sigurno uspjela uhvatitit. Ali pitam se da li da je pokušavam staviti na tutu pa je ja držim u nekom nazovi sjedećem položaju ili da dok još ne sjedi pustim da obavi ležećki?
    A sad dok je još toplo ću je puštati gologuzu da vidim kada i koliko piški pa možda nešto povežemo.
    Da li je netko pokušao sa uvjetima sličnim mojim?

  9. #109
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Trebala bi je pridržavati na rukama.
    Pogledaj malo teme o mlađim bespelenašima (0-6), tu imaš savjete o tome.

    Inače, nije ti nešto zabrinjavajuće što još ne sjedi. Da potakneš motorički razvoj drži je što češće na ravnoj tvrdoj podlozi - dakle na podu, radije nego u krevetiću. Pogledaj teme o motoričkom razvoju na pdf-u 0-1g.

  10. #110

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    289

    Početno

    moja beba će uskoro 6 mjeseci pa bih molila iskusne da mi daju koji dobar savjet i ukažu mi ako sam nešto krivo zamislila s odvikavanjem od pelene.
    još od kad je imala mjesec dana uvijek bi uspjela skužiti kad joj se kaka tako da već mjesecima redovito to obavlja tek kad joj otvorim pelenu. kod nje to nije teško jer uvijek prvo jače prdne, a onda napravi neku važnu facu . budući da se ja uvijek jako razveselim i ona u tome uživa. najčešće se i popiški čim otvorim pelenu. jel ok da je u početku stavljam na tutu pretežno za kakanje, a da pelenu ostavim cijelo vrijeme pa da se malo pomalo odvikava?

  11. #111
    katepe avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    206

    Početno

    Citiraj lola3 prvotno napisa Vidi poruku
    jel ok da je u početku stavljam na tutu pretežno za kakanje, a da pelenu ostavim cijelo vrijeme pa da se malo pomalo odvikava?
    Meni se cini da je sve ok i bolje nego da drzimo djecu neprestano u pelenama. ali cini mi se da je dosta komplicirano ako se ne skine pelena jer se tesko mogu pohvatati i znakovi i ritam djeteta. ali ako ne ide drugacije postoje i one gace-pelene koje se mogu koristiti kao da ima obicne gace, pa ako pobjegne nema veze

  12. #112

    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    2

    Početno

    Mi smo poceli da hvatamo kakanje od 6 meseci, i sve je radilo savrseno do skoro. Peca sada ima 8 i po meseci, nece da sedi mirno ni sekund. U poslednja 3 dana se 2 puta pokakao u pelenu, a pre toga nije 2 meseca Ima li neko neki savet? Zao mi je da ga pustim da ponovo kaki u pelenu, kad nam je tako dobro krenulo i kad smo se resili svih mogucih ojeda, a opet ne mogu ni da ga teram da sedi na tutu kad se otima. Ne znam sta da radim, nadam se da je samo faza i cekam savete iskusnih mama .

    Inace probali smo i da skinemo skroz pelenu, ali naisli smo na zestoko negodovanje okoline. Ja ne mogu stalno da ga cuvam, moram da se vratim na fakultet, spremam ispite, a ostatak familije nece da saradjuje u bespelenasenju, tako da ostadosmo u peleni, ali bih volela makar kakanje da bude u tutu

  13. #113
    katepe avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    206

    Početno

    prije nego ga stavis na tutu daj mu neku igracku ili neki predmet (kljucevi uvijek pale). mi smo znamo i upaliti crtice na tv-u. bitno je da se opusti. a za okolinu - moja svekrva koja cuva n. je pristala na bp ali s tim da u pocetku nismo insistirali na tome. poslije kad je vidila kako to nama ide i ona ju je pocela stavljati na tutu.

  14. #114
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Ne znam koliko tvoja beba kaka često u danu? Ako je to samo jednom onda to možeš narihtati, ako beba to i ne učini sama, da kaka kad si ti kući. Znači ujutro ili popodne. Ako kakakju dva puta onda narihtaj ujutro prije nego što ga predaš i popdne kad se vratiš. To je sigurno moguće. To možeš potencirati tako da je u tom razdoblju recimo gol do pasa. Pošto je on s tobom uspostavio komunikaciju u vezi kakanja već više od dva mjeseca, to ne bi trebao biti problem. Što je motorički sigurniji sve manje žele sjediti. Dugo sedenje na kahlici je nepotrebno, dovoljno je kad se uznervozi posjesti ga i ponekad kakač ne želi doći odmah...postoji i faza pumpanja....recimo ustajanje ili puzanje pa opet sjedanje...Bezpelenaške mame neke pridrže onda djecu iznad wc-a bez kahlice i oni to obave. Možeš i to probati s njim. Ti se sjedneš na wc i raširiš svoje noge i njega posjedneš na tvoje butine tako da ti je okrenut leđima i primiš ga za stopala ili butine. To mu još i pomaže da se pokaka. Probajte! Ovo sa igračkom u ruci je isto dobra stvar.

  15. #115

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    289

    Početno

    Citiraj la_mama prvotno napisa Vidi poruku
    i mi se polako pridružujemo skupini :D

    mlađu (9mj) par tjedana stavljam na tutu i uredno se pokaki, često i popiški. do sada sam većinu kakanja uhvatila, i stavljam je uvijek nakon spavanja i tokom dana svako sat i po-dva.

    problem su mi kućni poslovi koji me odvoje od nje kada ju ne uspijem uhvatiti, i trka za starijim koji je uglavnom doma.

    ali za sada sam skroz zadovoljna kako to ide s malenom
    moja curica će sad imati 8 mjeseci pa sam mislila slično kao ti, stavljati je na tutu, kad počne sjediti. većinom i inače pokaže kad joj se kaka tako da mi se to čini ok. no, imam problemčić. Otkad jede dohranu u 99 posto slučajeva kaka dok jede tj. u stolici je za jelo. Što da radim?

  16. #116
    katepe avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    206

    Početno

    Citiraj lola3 prvotno napisa Vidi poruku
    imam problemčić. Otkad jede dohranu u 99 posto slučajeva kaka dok jede tj. u stolici je za jelo. Što da radim?
    mozda da ju stavite na tutu i date joj jedan zalogajcic? ocito se najbolje opusti dok jede.

  17. #117
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Naša je znala sjediti na tuti koja je bila na klupi do stola. Često bi je uhvatilo ujutro za jelom. Inače je sjedila samnom na klupi, zapravo skakala po njoj, a ovo je čak bilo zgodno jer bi za promjenu bila na jednom mjestu i taman na odgovarajućoj visini.
    Ali ako nemate klupu, na stolici nije baš sigurno...

  18. #118

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    289

    Početno

    hvala vam cure na savjetima. pada mi sad jedno smiješno pitanje na pamet. kako je kasnije odviknuti od kakanja dok jede? šalim se naravno. zanimljiv je njen metabolizam, mislim odličan. još od početka dok sam je dojila je kakala svaki put kad bi sisala, a otkad pije adaptirano svejedeno ima veliku nuždu dva-tri puta dnevno, čak i kad smo dohranu krenuli. baš joj je guza kao mali satić javim kako smo riješili problem

  19. #119
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Ma odviknut će se sama, malo po malo sve bolje kontroliraju i sve rjeđe moraju na wc
    Kad smo počeli stavljala sam je na wc čak i češće nego svaki sat, a sad se često čudim kako izdrži tako rijetko ići na wc, ja idem puno češće

    Sjetila sam se sad da sam joj ponekad znala dati da nešto gricne kad bi baš dugo sjedila, nije dobro da pređe u običaj, ali pomagalo je ponekad da se probavni sustav malo pokrene.

  20. #120
    katepe avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    206

    Početno

    Citiraj lola3 prvotno napisa Vidi poruku
    kako je kasnije odviknuti od kakanja dok jede?
    ne valja odvikavati ljude od dobrih stvari

  21. #121

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    1,121

    Početno

    U nedjelju smo kupili tutu u ponedjeljak krenuli s pokušajima.Malac ima 10mj.
    Pokakao se od prve, malo popiškio. Danas isto tako. Lagano smo krenuli, ali vidim da bi moglo ići. Jedino ne znam što ću kada za 3mj krene u vrtić?! ima li smisla nadati se odvikavanju kada u vrtiću to neće nitko paziti?

  22. #122

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    710

    Početno

    nema

  23. #123
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Wow Least!!! Super. Daj reci, kak je stavis na tutu? Hoce sjediti? I sjediti dok se ne pokaka? Ili brzo skidas hlace, pelene kad vidis da pocinje kakanje?

    Ja sam svog stavljala negdje od 1 rodjendana, ali nista nie obavio. On se igra s tutom. Planiram opet ovo ljeto (17-18mj), a mizda i prije ako me tvoj primjer ohrabri.

  24. #124
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Cure, to je vec odvikavanje od pelena, a ne bespelenastvo, rekla bih
    Ja sam svoje cure pocela stavljati na tutu cim su se posjele
    I svaki put bi kakile ili piskile ili oboje
    Oko godine dana su prestale skoro skroz kakati u pelenu, a u potpunosti su se odvikle pelena sa 20 mjeseci (prve dvije)
    Evo i najmladja (15,5 mjeseci) skoro da i ne kaka u pelenu i cesto sama trazi tutu
    I nju cu probati odviknuti ovo ljeto, al ona ce tad biti nesto mladja nego prve dvije
    Ove starije su zapravo same trazile da im skinem pelenu pa se nadam da ni sa ovom nece biti problema
    Predugo mi cekati sljedece ljeto, jer ce tad imati vec 2,5 godine, a po zimi je to nespretno
    Least, probaj, al nisam sigurna da ces to rijesiti prije vrtica

  25. #125

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    1,121

    Početno

    Ma ja sam skroz slučajno odlučila s tim pokušat. Istina je nije to bezpelenaštvo nego odvikavanje, iako ja to ni tako nebi nazvala. Jednostavno je namjera bila da se sprijatelij s tutom. Stavila sam ju među igračke i prvi puta ga na nju položila kada sam vidjela da tiska. I počela sam tiskati s njim
    Gledao me zbunjeno i kroz jedno 2 minute obavio je posao. TO je bilo ujutro u ponedjeljak. Zatim sam mu dala nakon spavanja i ne očekivala ništa, a kad ono on opet kaka i piški. Onda se tijekom ponedjeljka još jednom popiškio nakon popodnevnog spavanja. A navečer kad se igrao s MM odbijao je tutu, no ostavili smo ga golog i usred igre pokušao se sam dovući na nju, ali nije mogao odmah. MM ga je stavio i samo čuo kako mu kapa mokraća. Kasnije smo vidjeli da je bilo malo i okolo. Danas je kakao 2 puta unutra..
    Stavim ga u vrijeme kad očekujem kakicu te obavezno nakon spavanja. I animiram ga što bolje znam...
    Ne znam koliko će to dugo trajati, nemam velika očekivanja, ali čini mi se da mali kopča stvar. Bila bi zadovoljna i da svaku 3 kakicu ulovimo te da ima neki kontinuitet...
    A onda znam da će vrtić to sve pokvariti

  26. #126

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    1,121

    Početno

    Lulu u biti sam primjetila da ne želi sjediti kad nema namjeru obaviti...ali prekratko se bavim time da bi nešto zaključivala. Kroz koji dan ću moći reći više

  27. #127
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Super! A jel inace u peleni? Kad ne sjedi na tuti? Ili mu pelenu skidas, pa ako se popik/kaki, mjenjas gace/odjecu?
    Ma zasto vrtic da pokvari? Mozda ih stavljaju na wc. Kod nas stavljaju djecu iznad 18 mj na wc. Bas mi se nkako cini da su bolji od roditelja u odvikavanju
    Da, istina, ovo nije bespelenastvo, nego odvikavanje...a neka nas prebace na drugu temu.

    Definitivno cu i ja probati uskoro. Mozda vec ovaj vikend Javim ako nesto uspjem uloviti

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •