Pokazuje rezultate 1 do 20 od 20

Tema: piercing i trudnoca

  1. #1

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    23

    Početno piercing i trudnoca

    Zanima me tko je imao iskustva sa piercingom u pupku i trudnocom. Zanima me da li ste izdrzali trudnocu sa pierc-om ili ste ga vadili, s kakvim ste ga zamijenili (ako jeste) i slične tegobe i problemi. Hvala

  2. #2
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Nemam piercing ali koliko se kužim on se stavlja malo poviše pupka. Jesam li u pravu???
    Ne znam, moje mišljenje da ne trebaš možda nužno odmah skidati...
    Pitaj ginića, prati kako se koža rasteže.
    U svakom slučaju osobno bi mi izgledalo bolje bez toga, mislim kad se radi o trudnoći, a izvan trudnoće mi je to skroz ok.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    23

    Početno CItala sam

    Nesto o piercingu i trudnoci (mislim da bas na rodi= i pise da se zamijenjuje sa zamijenskim nakitom (cak nesto i o titanskom, ja imam od kirurskog celika) ali znam da postoji nakit za operacije koji je napravljen od neke plastike. NO danas sam razgovara o tome sa svojom sestrom (koja ima dva lijepa i pametna telcica od 10 i 5 god) te mi je ona rekla da bez obzira kada ides na porod moras povaditi sav nakita sa sebe zbog nedo bog mogucih komplikacija... Idem pitati Zeleta sto je Ana (moji tatto i piercing majstori) radila sa nakitom u vrijeme trudnoce .

  4. #4

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Citiraj Pepita prvotno napisa
    Nemam piercing ali koliko se kužim on se stavlja malo poviše pupka. Jesam li u pravu???
    Ne znam, moje mišljenje da ne trebaš možda nužno odmah skidati...
    Pitaj ginića, prati kako se koža rasteže.
    U svakom slučaju osobno bi mi izgledalo bolje bez toga, mislim kad se radi o trudnoći, a izvan trudnoće mi je to skroz ok.
    E sad ja malo tebe

    Kaos pitaj, pa javi. Sigurno će ovde biti cura koje će zanimati isto to.

  5. #5
    nenaa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,570

    Početno

    Ja sam rodila pred 6 mj. i imam piercing već 8 god. Nitko od silnih doktora i gin. nije nikada ništa komentirao iako su ga svi vidjeli. Jako mi je počeo smetati u 6 mj. pa sam ga skinula. Mislim da je uzrok bio jaka napetost kože i trbuha, jer mi je onaj mali središnji dio pierca bio ko da imam štap od metle u trbuhu. Jedino što pouzdano znam da ga za porod sigurno skidaš. Ne smiješ imati nikakve metale na sebi. I ja sam morala opet na bušenje da ga vratim jer mi se je rupa začepila. Najbolje je da pitaš gin.

  6. #6
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno Re: CItala sam

    Citiraj Kaos prvotno napisa
    te mi je ona rekla da bez obzira kada ides na porod moras povaditi sav nakita sa sebe zbog nedo bog mogucih komplikacija...
    To sam i ja čula pa nisam nosila ništa od nakita. Na kraju se ispostavilo da sam bila jedina žena koja je išla roditi bez burme. Možda me je zato onaj mladi doktor i držao cijelo vrijeme za ruku

  7. #7
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Citiraj nenaa prvotno napisa
    Jako mi je počeo smetati u 6 mj. pa sam ga skinula. Mislim da je uzrok bio jaka napetost kože i trbuha, jer mi je onaj mali središnji dio pierca bio ko da imam štap od metle u trbuhu.
    E da, na ovo sam mislila, vjerojatno počme smetati.

    Lako za porod. Skine ga se u tren.

  8. #8
    josie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,438

    Početno Re: CItala sam

    Citiraj Ninči prvotno napisa
    Možda me je zato onaj mladi doktor i držao cijelo vrijeme za ruku


    a pirs, počne katastrofa smetati jer se koža izrazito napne i pupak većini trudnica bude kao gumbek
    nekima zaraste, nekima ne, nema pravila.

  9. #9

  10. #10
    bzara avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    1,511

    Početno

    ja sam imala pierc, i skinula sam ga nakon par tjedana u trudnoći!
    imala sam ga 10 godina, promijenila 3 pierca,
    i nekako mi baš pasalo da ga skinem!
    nisam čak ni čitala ništa vezano za "za" i "protiv", već mi je to jednostavno nekako nagonski došlo!
    i nisam dobila želju da ga vratim,
    ali prvenstveno radi toga što mi se pupak "deformirao" u trudnoći, i nije mi više isti ko prije!
    sad bi tetovažu!

  11. #11
    morena24 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    460

    Početno

    a i meni je nekako logicno da skines pirs s pupka.. meni se pupak totalno deformirao i iskocio van. a ni danas mi se nije vratio u prijasnje stanje, nije ispupcen ali je veliki...

    a sto se tice skidanja nakita kod poroda, to valjda ovisi gdje ides radjat. ja imam pirs u uhu, u biti na onoj hrskavici maloj (ne znam kak se to zove ) koji nisam nikad skidala jer me strah i na porodu mi nitko nista nije rekao (na sv.duhu radjala)

    jedna cura je cak s prstenjem radjala...

  12. #12
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Ja sama ga skinula ubrzo nakon što sam saznala da sam trudna, uopće nisam razmišljala da li da ga ostavim, nekako mi je logično s obzirom na to koliko se koža rasteže na tom području. Naravno da mi je rupica zarasla pa ga više nemam i jako mi je žao ali ipak ne toliko da bih ponovo išla bušiti.
    bzara

  13. #13

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    23

    Početno

    Evo sto roda kaze:

    Ako postane pretijesno za vaš prsten u pupku, odstranite ga ili ga zamijenite udobnijim komadom nakita. Zamijenite svoj prsten nakitom za tijelo izrađenim od titana ili teflona (poznat kao PTFE ili politetrafluoretilen) koji se prilagođava pupku koji raste. Vjerojatno nećete morati poduzeti ovakve mjere predostrožnosti ako je piercing u pupku najmanje tri ili četiri godine, jer je manje vjerojatno da će se rupa zatvoriti.
    Ako vam je piercing tijekom trudnoće udoban i vaš liječnik to odobri, ostavite ga. Vjerojatnost da će piercing utjecati na sam porod vrlo je mala.
    Rez koji se koristi tijekom većine carskih rezova nalazi se kod bikini linije i ne smeta mu prsten u pupku. A ako slučajno prsten u pupku bude uzrokovao probleme tijekom poroda, lako se može ukloniti.

    Titan je koliko ja znam jako cvrsta metrijal ( jer je najskuplji medu ponudenima stoga ne vidim kako bi se mogao prilagodavati promjenama (izraslom pupku). Rupa ce se zatvoiti nakon nekog kraceg vremena bez obzira koliko dugo imate piercing ( ne znam tko je ovo pisao a cini mi se da je pisao samo da nesto napise = bez uvrede.

  14. #14
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Meni se čini najjednostavije skinuti ga.

  15. #15
    Zrina avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    554

    Početno

    Skinula sam ga u 5. mjesecu trudnoće jer me počeo zatezati kako se koža rastezala. Do tada ga gin nikada nije komentirao niti rekao da ga moram skinuti. Koliko ćeš ga dugo moći nosit ovisi i o tome kojeg je oblika: okrugli ili ravni. Imala sam ga dok mi je bilo ugodno, kad me počeo smetati skinula sam ga, makar me i sad (imam još 7 tjedana do termina) još povremeno zateže mjesto gdje je bio.
    Nikako ne bi forsirala ostavljanje pirsa u koliko mi to iz nekog razloga nije ugodno. A i ljepše je trackati bušu kad niš ne smeta.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    23

    Početno

    Odgovor od piercing majstorice ujedno i majke kaze:

    "Postoje zene koje do kraja trudnoce mogu nositi nakit na pupku i da bude sve u redu. U tom slucaju nakit se mora mijenjati u veci i mozda treba promijeniti vrstu. Mozda bolje staviti bioplast nego celik ili titan. Ovakve zene su rijetke. Najcesce se dogadja to da se pupak od prevelikog rastezanja izravna s razinom trbuha ili cak ispupci van. U tim slucajevima se nakit ne moze nositi, bez obzira od kojeg je materijala. ja sam u 3 mjesecu
    trudnoce skinula nakit. Uglavnom skidanje i preporucamo. Poslije toga
    nakit nisam vise mogla vratiti."

    Eto tako da razbijemo misteriju oko titanskog nakita...

    Uglavnom kako jos nisam trudna "do zuba" i nije mi pupak poceo izlaziti nositi cu ga dok me ne pocne smetati a nakon trudnoce opet u Tattoo Zagreb na ponovno piercanje.

    Puno hvala svim ex piercanim majkama.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    259

    Početno

    I ja sam ga skinula tijekom trudnoće i više ga nisam vraćala. Sad to ionako ne bi bilo lijepo budući da mi se pupak nakon dvije trudnoće još nije vratio u prvobitno stanje.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno

    Ja sam svoj skinula čim mi se trbuh počeo vidjeti - bio je jako napet i stalno sam zapinjala za pirs. Neki dan sam ga probala opet staviti samo da vidim hoće li ići ili se zatvorila rupica i nije bilo nikakvih problema.

    A što se ovog tiče....
    Citiraj Pepita prvotno napisa
    Lako za porod. Skine ga se u tren.
    Vrtila ja, vrtila, on ne ide dolje. Na kraju sam šiznula, uzela papagajke i odšerafila malog gada

  19. #19
    mici85 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagreb - Vrapče
    Postovi
    409

    Početno

    najbolje je cim prije skinuti piercing. odnosno cim busa pocne rasti. ja sam svoj prekasno skinula i to jer mi je dr izricito naredio i trbuh mi je lagano popucao na tom mjestu...

  20. #20
    nenaa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,570

    Početno

    E pa ja ga evo nakon 8 mj. od poroda vraćam ovaj vikend. Rupa mi je zarasla i moram opet bušiti. Šta mogu on je postao dio mene, zavoljeli smo se.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •