Pokazuje rezultate 1 do 14 od 14

Tema: Mlada mama i puno pitanja :?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    17

    Početno Mlada mama i puno pitanja :?

    Pozdrav svima....
    U 6. sam mjesecu trudnoće. Inače ovo mi je prva trudnoća. Beba se miče i miče....ima je posvuda :D ...no, sad slijede pitanja koja me muče....
    Da li su u 6. mjesecu normalne mučnine...? Vraćanje metalnog okusa u ustima? Ponekad imam i žgaravicu? Ne razumijem što mi se događa? Ginekolog kaže da sam malo otvorena mada iskreno ne znam što to znači za doktore? Jedino je rekao da to nije ništa strašno. Jedan dan sam u punoj snazi a drugi ne mogu nikamo? Dosta se često uhvatim da prespavam veliku većinu dana...obično kad je beba mirna? Imam osjećaj da izgledam kao "DIV", nakon 4. mjeseca trbuh mi je počeo rasti i rasti...a meni je sve teže...i imam sve manje snage? Često se osjećam usamljeno i neshvaćeno?
    Moj MM se jako trudi oko mene a kada je umoran ja bi svejedno htjela da je stalno budan jer većinu dana provede na poslu i malo je vremena uz mene.
    Zahvalna sam Vam na svakom odgovoru buduće mame i one koje to već jesu .

  2. #2
    momze avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    4,444

    Početno

    pcelicaM21, dobro nam dosla i cestitam ti na trudnoci!

    sto ce tice mucnina, cini se da je to individualno. iako je rijetko, moguce je da mucnine traju i tijekom cijele trudnoce. ako malo prosvrljas po forumu naci ces topika gdje forumasice pisu kako su im mucnine nestale na kraju prvog tromjesecja, pa se opet vratile u trecem tromjesecju.

    normalno je da se osjecas umornom - ipak je trudnoca drugo stanje i cesto bi trebale poslusati znakove koje nam vlastito tijelo salje. da se odmorimo kada je to potrebno, da jedemo kvalitetno, da se vise krecemo...

    a cuj, vecina trudnica se osjeca neshvaceno - da li je to zbog bure hormona koja se dogadja u nama ili neceg drugog, nije bitno. ali to i nije tako lose. ja sam uzivala u toj, kako sam ju nazivala, 'odsutnosti pameti'.

    MM me uvijek zafrkavao da kako mi se kile povecavaju, tako mi se smanjuje broj mozdanih stanica.... ah, blazena trudnoca...
    uzivaj!

  3. #3
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Citiraj momze prvotno napisa
    pcelicaM21, dobro nam dosla i cestitam ti na trudnoci!

    a cuj, vecina trudnica se osjeca neshvaceno - da li je to zbog bure hormona koja se dogadja u nama ili neceg drugog, nije bitno. ali to i nije tako lose. ja sam uzivala u toj, kako sam ju nazivala, 'odsutnosti pameti'.

    MM me uvijek zafrkavao da kako mi se kile povecavaju, tako mi se smanjuje broj mozdanih stanica.... ah, blazena trudnoca...
    uzivaj!
    Uh napate se oni s nama dok smo trudne, al neka, to je njihov dio trudnoće naravno ne treba pretjerivat...ja svoga svaki dan bocnem do granice do kad mu je to sve još uvijek simpatično.

    A što se tiće umora...UH, ja nosim blizance a osječam se kao da imam ekipu sumo hrvača u trbuhu, i večinu dana ležim i spavam. Tako mi je od početka. Mislim da to jednostavno moraš istrpiti. Dok je beba dobro i tvoj doktor je zadovoljan, super, jer sve ostalo je normalno...depra, nervoza, sreča, ljepota, ružnoča, kile, ma sve...

    mislim da smo tu negdje s tjednima...pa se budemo brojale do termina

  4. #4

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    17

    Početno

    da, istina je da se "budući tate" napate sa nama...nekad, imam osjećaj, da nam nije nikad dovoljno pažnje...
    ....budemo onda skupa brojale.... ...
    Jedino što mi je doktor na zadnjem pregledu rekao da sam otvorena i pomaknuo mi termin za dva tjedna ranije...a beba je dosta nisko pa me gura glavicom (na mjehur) ...imamo osjećaj da hoće van...

  5. #5
    arilu avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    more
    Postovi
    560

    Početno

    Potpuno te razomijem. Meni je dr. u 6.mjesecu naredio strogo mirovanje, osjećala sam se veliko i napuhnuto i potpuno zaboravljeno od cijelog svijeta sama u krevetu.A MM stalno na poslu...i tako sam ga maltretirala tih zadnjih mjeseci...uf, kad se sjetim!!! I onda je (na moju veliku sreću )slomio nogu i bio samnom u krevetu zadnjih mjesec dana!
    Podmetni mu bananu

  6. #6
    dunja&vita:-))) avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,891

    Početno

    Ja sam morala mirovat od početka trudnoće, MM po cijele dane na poslu i stalno negdje na putu, a ja sama kod kuće...ma užas, osjećala sam se usamljeno, a kad smo bili zajedno onda mi je išao na živce, iako je on bio predobar i toliko se trudio oko mene...ah, tko će trudnici udovoljit

  7. #7

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    17

    Početno

    "da mu podmetnem bananu" - mislim da bi mi ga bilo jako žao...i sad mi dođe žao kad mi kaže - sve ću napraviti - samo nemoj gunđati...Već me odavno nazvao "malim gunđalom" :D ...
    ...kad sam sama doma nekad napravim i više toga samo da on može biti uz mene...i onda ga ne puštam....

  8. #8
    zrinska avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Daleko od Sunca, blizu raja...
    Postovi
    285

    Početno

    Mislim da se naši mužići privikavaju zajedno s nama. Meni je bilo neshvatljivo što oin ne dijeli euforiju prvog udarca sa mnom. a pitam se kako bi...Kad je bio na poslu, a u svojoj bušici to fakat nije mogao osjetiti.

    I još pitanjce za kraj...Trošite nadomjestak za željezo? Preporuka dr. ili? Tx

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    489

    Početno

    sve što osjećaš je sasvim normalno, i fizički i psihički! to se zove drugo stanje!

  10. #10

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    17

    Početno

    Hvala Vam na podršci...kad prvi put postajete mame nije lako...ne znam, ali ja sm sva zbunjena i više ne znam što je a što nije normalno...jer i ja sam sva promijenjiva kao i vi.... :?

    Što se tiče udarca i micanja bebača on ga osjeti a i vidi se kad ispupči glavu kako se trbuh pomiče...malo ali živahno...
    ....ali se neće pokazati...udara od 3. mjeseca...a još ne znamo spol...

    Jedino što me malo strah je to što je doktor rekao da sam otvorena i beba se već okrenula prema dolje tako da me to ponekad jako boli kad se gura glavicom. Još je k tome dosta velika i doktor mi je pomaknuo termin 2 tjedna ranije. :?

    Što se tiče željeza sve je u redu...doktor mi nije ništa u vezi toga rekao..(kada malo toga i kažu)..sad idem vaditi šećer (iako ne znam točno zašto) valjda je tako normalno a drugi mjesec prije poroda ponovno krv i sve ostalo.... :?

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    275

    Početno

    Pčelica! Ne daj se!
    Samo hrabro. Jedna moja prijateljica je bila otvorena od petog mjeseca trudnoće, a i dalje je uspjevala biti super mama, supruga i sve ostalo. Da ne spominjem (rodila u kolovozu) da je odlazila na kupanje, sunčanje, i putovala. Ponekad mi se činilo da je otkačena 100 na 100, ali kada sada gledam u svojoj trudnoći vidim da je bila upravu. Želim reći, ako si ti ok, osjećaš se dobro, onda nema straha. A ne zaboravi da će ti tijelo samo reći kada treba malo stati na loptu i odmoriti se. Sretno!

  12. #12
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Ja ću samo reći "drugo stanje"

  13. #13

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    17

    Početno

    Hvala na podršci...da istina je tijelo samo kaže kad je dosta.....tak i ja kažem drugima...dok mogu jurim sto na sat :D a nekad mi dođe dan da bi samo spavala i kad ne mogu ama baš nikud mada je takvih dana sve više....tijelo se brzo umori...

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    275

    Početno

    Pčelice!
    Potpuno te razumijem jer se i sama tako osjećam. Ima dana kada sa svojom curicom mogu obaviti 100 stvari, a ima dana kada MM uleti u igru jer ja jednostavno ne mogu ništa drugo osim spavati.
    Samo hrabro naprijed!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •