Pokazuje rezultate 1 do 25 od 25

Tema: kvrga pod pazuhom

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    172

    Početno kvrga pod pazuhom

    napipala sam kvrzicu velicina ljesnjaka pod desnim pazuhom. boli na dodir. da li da odmah jurim doktoru ili to moze biti neka limfna zlijezda ili takvo sto? kad sam umornija i iscrpljenija lakse je napipam i vise boli kad je stiscem, a kad sam odmorna jedva je osjetim. prvi put sam to primjetila odmah poslije poroda, onda sam to zanemarila i sad opet primjetim. naravno da sam u panici. vec se vidim na kemoterapiji

  2. #2
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    nemoj paniciti, ali svejedno otidji doktoru, sto prije.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,519

    Početno

    Fino idi doktoru a on ce ti sigurno reci da je zlijezda. Ali nek on kaze, a ne mi.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    172

    Početno

    ma bojim se da ce me poslati na 105 pretraga koje su nespojive s dojenjem, a Simun ima tek 3 mjeseca . bojim se da ce mi zeznuti dojenje zbog nicega

  5. #5
    JaMajka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    501

    Početno

    Ja se s kvrgama ne bih igrala.... Pa ni po cijenu dojenja.

  6. #6
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    samo ti idi doktoru nek vidi. vjerojatno je samo natekla žlijezda.a ti si pod stresom zbog toga. držim fige.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    1,400

    Početno

    Velika većina zloćudnih tumora dojke nije bolna na dodir pa zaboravi na kemoterapiju. Ali već su ti cure rekle - brzo doktoru da ti kaže da je u pitanju otok limfne žlijezde ili nešto slično!

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno

    samo da kažem da meni ljeti znaju nateći limfne žlijezde
    ( samo jedna ili obije strane )
    ako koristim antiperspirant...

  9. #9
    Mostarka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Francuska
    Postovi
    461

    Početno

    Bolje sprijeciti nego lijeciti

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    126

    Početno

    Meni je u rodilištu nateklo ispod pazuha - veće nego što ti opisuješ. Bilo je od dezića - antiperspiransa koji sam stavljala češće nego inače. Bolilo je ko vrag i čim sam prestala povuklo se.

  11. #11
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    jedan UZV grudi ti moze pokazati mozda o cemu se radi
    a nije kontraindiciran s dojenjem

    nadam se da je sve ok

  12. #12

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    63

    Početno

    Mislim da to što opisuješ može biti i začepljenje žlijezde, a to ti nije ništa opasno. Imam kolegicu kojoj se to redovito dešava bolno je, otečeno i crveno. Bila je kod liječnika koji je reko da je to od lidere.

  13. #13
    vanjci avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    722

    Početno

    meni je bilo tako a ispalo da se zacepila mlijecna zlijezda!! ali odi pregledati u dr, definitivno.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    172

    Početno

    izgleda da je bilo od antiperspiransa. naime, promijenila sam dez, uzela neki koji nije antiperspirans i kvrga se povukla. A što je uopće antiperspirans?

  15. #15
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Citiraj lidija_33 prvotno napisa
    izgleda da je bilo od antiperspiransa. naime, promijenila sam dez, uzela neki koji nije antiperspirans i kvrga se povukla. A što je uopće antiperspirans?
    On sprečava znojenje.

    Inače, ja nisam imala baš kvrgu pod pazuhom, ali me zna povremeno boljeti i kao da mi je malo otečeno, ali prođe samo od sebe... nemam pojma od čega bi moglo biti, a ne koristim antiperspirante ??

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    USA
    Postovi
    117

    Početno

    izgleda da je bilo od antiperspiransa. naime, promijenila sam dez, uzela neki koji nije antiperspirans i kvrga se povukla.
    Poznat mi je ovaj slucaj. MM je imao isto tako tu natecenu zlijezdu i doktor mu je preporucio da uzme deodorant koji nije antiperspirant i jos mu je dao antibiotike da koristi 7 dana jer je to izazvalo neku infekciju unutar tijela.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    150

    Početno

    i moj muž im česte probleme s natečenim žljezdama ispod pazuha. Bio je jednom kod doktorice, ali ona nije ništa konkretno rekla, a nije ni paničarila pa smo se i mi smirili. Njemu to dođe jako često kad mu padne imunitet (inače je alergičar i to obično bude cijelo proljeće)

  18. #18
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    Razlika između antipers.. i dezodoransa:

    Most people think that antiperspirants and deodorants are the same thing, but they aren’t.
    Antiperspirants work by clogging, closing, or blocking the pores with powerful astringents such as aluminum salts so that they can’t release sweat. (Note that aluminum can accumulate in the brain.) Deodorants work by neutralizing the smell of the sweat and by antiseptic action against bacteria. Deodorants are preferable because they don’t interfere with sweating, a natural cooling process.


    UNILEVER bastards kažu:

    You may have seen stories about antiperspirants and health appearing in newspapers, the media or on the internet. Some of these stories report a link between the use of antiperspirants or deodorants and the risk of developing breast cancer.

    Understandably, these stories are of great concern to people who use antiperspirants as part of their everyday hygiene routine. However, breast cancer is one of the most common forms of cancer and as such the disease and its causes have been extensively investigated by many scientists around the world. They concluded there is no credible scientific or medical evidence to prove or even suggest that the use of antiperspirants causes breast cancer.

    link: http://www.antiperspirantsinfo.com/english/index.php

  19. #19

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Evo ako nekog zanima, ja već duže vrijeme pokušavam pronaći dezić koji nije antiperspirant, dakle da nema aluminija i sl, ali da nije tekući kao Urtekram ili Hauscka - Urtekram ima nekakav "Christal" a sad ubi me što je to... može biti i alumnijeva sol. Meni nije ugodan, cijeli dan ostane kao vlažno pazuho ali onako ljepljivo... ne od znoja nego od tog dezića.
    No, nakon 2 godine čitanja sastava, naletila ja danas na Amai i skužila da nema ništa od tih aluminijskih spojeva. Ni u sticku ni u spreju.
    Samo moram još provjeriti koliko je efikasan. Ak smrdim niš od toga...sad trošim neku staru Rexonu (više ih nema koje nisu antiperspiranti) i polako, nakon 4 dana, kreće znoj...
    A krenula sam u taj eksperiment ne toliko iz straha od raka kvrgi i sl, nego zato što se paklenski znojim po vratu zadnjih par godina, taman negdje od kad sam krenula s antiperspirantima. A to me smeta za poluditi. Pa možda znoj ipak radije ode u pazuha...

  20. #20

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    172

    Početno

    meni amai nist ne vrijedi. znojis se i smdis...

  21. #21

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Evo ja upravo provodim eksperiment. Za sad je ok. Vidjet ćemo da li će izdržati tramvaj doma.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Nije izdržao povratak kući nakon ručka u meksičkom restoranu. S obzirom da više nisam na godišnjem, opet sam na antiperspirantu.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,519

    Početno

    Cure, ne bih sad da sam prepametna, ali jeste li probale sa svakodnevnim brijanjem? Ja to radim od kad sam vidjela prvu dlaku i znoj mi fakat nema neprijatan miris (doduse ja i nisam neki "znojac"). Dezodorans koristim jednom u ponekad...Jedini put kad je znoj imao neprijatan miris je period od desetak dana poslije poroda.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    886

    Početno

    Ja sam uvijek friško obrijana i naravno već godina na na antiperspirantu. Pokušala sam bez njega zimi ali onda još i može ali ljeti ne bi ni pokušavala....zimi sam se još trackala dječjim puderom (onaj bijeli) ispod pazuha i mogu reći da je znalo biti ok. Naravno samo zimi kada se i inače ne znojim...

  25. #25
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Koristila sam Perspi Guard jedno dvije g koji je super učinkovit, ali me prije dva mj počelo svrbjeti u pazuhima. Prestala sam to koristiti potpuno prije nekih mj dana, i sad imam kvržice pod pazuhima. Znalo mi se i prije to dogoditi od tipa Rexone. Očito se aluminij i ja ne podnosimo, ugl, kaj sad da radim? Da kamilicu obloge stavim?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •