Stranica 2 od 16 PrviPrvi 123412 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 767

Tema: LH testovi za utvrđivanje ovulacije 6

  1. #51
    argentina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    646

    Početno

    cure, trebam malu pomoc

    narucila sam preko saveontests lh trakice.
    i dosle su, ali bez ikakvoh uputa, icega!

    proslu ovulaciju sam koristila prima time testove i bili su mi super, ali na zalost pre skupi. i kod njih je sve jasno - nakapas 5 kapi urina i cekas 5 min.

    sta tu?! trakicu treba gurnuti u urin ocito... koliko je dugo drzati? koji kraj trakice staviti i do kud zamociti?
    gdje ce se pojaviti rezultat?

  2. #52
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    pa imas upute ovdje http://www.saveontests.com/Ovulation%20Instructions.htm

    ne piskit prije toga dva ata, gurnuti u urin na par sekundi (oznacene su strelice na testu do kuda umociti) i onda cekas da se vidi testna crtica pored kontrolne

  3. #53
    argentina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    646

    Početno

    hvala

    nasla sam u medjuvremenu i slikovne primjere.

    nadam se samo da su testovi pouzdani kao i prima time.

  4. #54
    Mrva avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    183

    Početno

    curke, ako ima iskusnih molim pomoć!
    vidim da je bilo sličnih iskustava al šta bi to značilo?
    jučer 12dc crtica za dlaku svijetlija od testne .danas očekivala tamniju ili jače tamnu i testirala se oko 18 h.kad ono crtica se jedva nadzire.inače po folikulometriji O bi je bila od 14-16 dc.kaj mislite?

  5. #55

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    1,405

    Početno

    O ti nije u isto vrijeme svaki misec; ako je danas trakica posvijetlila to ti samo znači da si propustila najveću konc. hormona, koja je možda bila jutros, a ne popodne;hopsaj danas , sutra i prekosutra (mislim, možeš ti i ostale dane, ali ova tri su bitna) ovaj mjesec nisi na klomifenu?

  6. #56

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    140

    Početno

    Ima li netko loših iskustava sa saveon ih trakicama. Ja sam naručila prije 15 dana i još nisu došle. Plaćene su i dobila sam njihov mail da će doći. U roku koliko dana inače dođu i da li im se trebam javljati ili da čekam

  7. #57

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    140

    Početno

    correct - prošlo je mjesec dana. :/

  8. #58
    Pepe2 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    362

    Početno

    ja sam ih naručila prvi put prošli mjesec i stigle su za deset dana...mozda bi ih mogla nekako kontaktirati?( mailom)

  9. #59
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    pepe ,kako si ih platila?

  10. #60
    Pepe2 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    362

    Početno

    karticom

  11. #61
    Jim avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    384

    Početno

    Imam pcos i po prvi puta sam nabavila lh trakice da utvrdim imam li ovulaciju. S obzirom da pcos nosi sa sobom hormonski poremećaj zanima me da li je moguće da lh trakice pokažu krivi rezultat?

  12. #62
    MMK avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    498

    Početno

    Citiraj Jim prvotno napisa
    Imam pcos i po prvi puta sam nabavila lh trakice da utvrdim imam li ovulaciju. S obzirom da pcos nosi sa sobom hormonski poremećaj zanima me da li je moguće da lh trakice pokažu krivi rezultat?
    Kod pcos-a je moguće da veći dio ciklusa imaš pojavljivanje crtice, (baš zbog tog hormonskog disbalansa LH > FSH), ali koja ne postaje pozitivna ( pozitivna je jednaka ili jača od testne).

  13. #63
    patuljčica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    tu negdje
    Postovi
    25

    Početno

    Bok cure! Hitno mi trebaju LH trakice, a nemam kreditnu karticu pa ne mogu naručiti preko neta. Da li možda netko od vas ima za prodati?

  14. #64
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    Cure, nemam karticu, pa mi je prijateljica dala broj kartice i ostale podatke, jer i njoj trebaju pa sam se registrovala i narucila za obje (na njeno ime,adresa,i ostali podaci ),naruceno danas i vidjecemo kad ce doci, potvrdili su nam na mejl da je poruceno .
    Pitanje:
    posto nisam do sad narucivala na taj nacin, malo me kopka koliko je to sve sigurno, ipak sam nju uvukla u to, postoji li mogucnost nekih pravara i zlouporabe kartica na saveontests?

  15. #65
    Pepe2 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    362

    Početno

    Mislim da ne bi trebalo biti nikakvih problema...i ja sam prosli mjesec tako narucila...
    ako se bas jako bojite zbog broja racuna na netu napravite ovako:
    otvoris jedan tekuci u nekoj banci i na njega polozis novca toliko koliko treba za platiti iznos koji se narucuje putem neta...na taj racun ne dozvoliti nikakav minus i onda nema problema da netko i "ukrade" podatke..ionako ne moze nista podici niti napraviti neku stetu...

  16. #66
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    Pepe, dobar prijedlog , tako cu i da uradim...

    A sta da radim sa ovim sto sam vec dala, btw, ona ima podosta novca na tom racunu, je li kasno da to sad promijenimo,tj. da nije njen br.kartice memorisan?

  17. #67
    Pepe2 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    362

    Početno

    Mislim da jest, ali nemoj paničit...neće se nista ruzno dogoditi...
    Idući put naruči preko nekog drugog računa da bi bila mirna....

  18. #68
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno

    kada naručujete preko neta, obratite pažnju ima li na statusnoj traci mali zlatni lokot, ako na njega položite kursor miša iu žutom pravokutniku će se ispisati primjerice "(128 bit)" to je onda jako sigurno, pa čak i 64bit je dosta sigurno, ali bez tog zlatnog lokota ja ne ostavljam nikakve osobne podatke, a pogotovo ne broj kartice.

  19. #69
    Pepe2 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    362

    Početno

    Hvala Rene2 za ovu informaciju..ni ja to nisam znala..

  20. #70
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    Evo , stigle nam danas trakice,za 8 radnih dana (narucile smo 100 kom, i to nam je sa postarinom bilo 40 eur,a ima ih za godinu dana ).

  21. #71

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    77

    Početno

    Cure imam pitanje u vezi trakica..

    Ciklusi su mi inače 28-30 dana. 13 i 14 dc. umočim trakicu, i ništa, malo mi je to čudno jer inače potvrđeno uvz-om mi je ovulacija 14 dc, a kako prvi puta koristi trakice jel moguće da ne pokazuju dobro, znam da ovulacija šeta iz mjeseca u mjesec ali strah me da možda nemam ovulacije, budući da sam taj uvz radila prije 8 mj. Imala sam jučer 14 dc. bol u jajniku ali trakica mi nije pokazala pozitivno. neznam ni sama šta da mislim. Trakice sam koristila navečer oko 22.

  22. #72
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    iskrica, ako si juce imala ovulacijsku bol, pretpostavljam da je o. i bila jucer, i trakica ti nije mogla ni biti pozitivna jer one najavljuju ovulaciju u naredna 24-48 sati,negdje se spominje i 12 sati. ti si radila 13. i 14.dc, mozda da si radila 12.dc bi bila pozitivna... to pisem zbog boli, ali mozda si imala sluz, obicno dolazi 2-3 dana prije o.,pa eto da se mozes po tome ravnati,ali od svega je bitnije da ste vi te sve dane pokrili...sretno!

  23. #73

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    77

    Početno

    Ma sa sluzi nikako na zelenu granu, nekad je ima a recimo ovaj mjesec niti malo... Hmm.. sad sam dosta zbunjena i žalosna jer jučerašnji dan nismo pokrili... Trebala sam se ranije početi testirati, ali nema veze idući mjesec više nade..

  24. #74

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    77

    Početno

    Odnosno, znam kad ću se početi testirati, al očito ako su ciklusi 28 dana, 11 dc počinje testiranje ili sam ja to krivo shvatila...

  25. #75
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    nemoj biti zalosna, cak je bolje da ste pokrili prekjucer nego jucer, bolje je dan prije o. jer na dan o. je mozda vec prekasno, tako kazu strucnjaci...pogledaj trudnicke grafove na ff vecina dobitnih je iz odnosa dan prije ovulacije...i da ,trebala si od 11 .dc za ubuduce, ali mozda nece ni trebati~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  26. #76

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    77

    Početno

    Da bar mi više netrebale,mada ih prvi mjesec koristim zahvaljujući Mordani, sa srcem bi ih proslijedila nekom drugom...
    Ako je stvarno ovulacija bila jučer šta nebi trakica pokazala barem malu crticu?
    Oprosti što davim ali ne shvaćam prtjerano...

  27. #77

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    17

    Početno bok cure

    znam da nema veze s vašom temom ali bih molila jednu pomoć......dakle.....obično kada trebam dobiti M imam pms, bolne grudi......sada kada trebam dobiti nema niti jednog od tih simptoma, znalo mi je malo biti mučno ujutro i to je to........a opet imam osjećaj da ću svaki čas dobiti prokletnicu .........da li je ipak moguće da sam trudna

  28. #78
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    iskrica, poslije o. ako i pokaze "malu" crticu to nista ne znaci, male se ne vaze , npr ,meni svaki dan u ciklusu pokazuje tu famoznu drugu, nikad mi nije test samo sa jednom, ali je to sve nebitno, broji se samo ful tamna kao kontrolna ili jaca...

    tuuzna, sve je moguce, uradi test pa cemo znati, i jos nesto, dok nije kasno ,jer imas malo postova ,zamoli moderatore da ti promjene nick, bice glupo ka d budes trudna i srecna mama da ti se obracamo sa tuzna...molim te!

  29. #79

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    17

    Početno hvala na brzom odgovoru

    iskreno, napravila bih test odmah ali se bojim negativnog rezultata, ne mogu to više podnjeti...............
    evo, danas trebam dobiti a jedino me križa ubijaju...to su ti simptomi.....obično sise ne bi mogla dotaknuti...sada ništa......... :?
    jedino mi je radi toga čudno.......

  30. #80

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    17

    Početno e

    kako da promjenim nick.....molim detaljne upute

  31. #81

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    17

    Početno

    da ....zaboravih napomenut, prije bi imala nekakav bjelkasti iscjedak, a sada nema niti toga.......možda će biti slavlja :D

  32. #82
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno Re: e

    Citiraj tuužna prvotno napisa
    kako da promjenim nick.....molim detaljne upute
    evo samo se ovdje javi, razmisli sta ti se svidja, a na istom pdf-u imas i upute kako da biras nick, par tema iznad ove sto cu ti linkati, malo procesljaj, i napisi kakav bi nick htjela i eto...javi se ovdje
    http://www.roda.hr/forum/viewtopic.php?t=70441

  33. #83

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    17

    Početno draga a72

    ja zatražila promjenu nicka....sad bumo vidli....

  34. #84

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    17

    Početno e da

    zaboravih reći od M ništa još :D

  35. #85

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    17

    Početno ne kužim

    nije mi jasno ali hoće li nas netko obavijestiti da nam je nik promjenjen

  36. #86
    Lukina mamma avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    1,238

    Početno

    Curke, ima li tko iskustva sa trakicama naručenih s
    www.accuratepregnancytests.com

    Ja sam ih počela koristiti prekjučer. Svaki dan mi se vidi blijeda druga crtica (znam da je to neg.rezultat). Ali jučer je bila tamnija nego dan prije i ja se poveselila da će danas biti još jača, a kad tamo opet vrlo blijeda.
    Koliko su pouzdane (s obzirom da turbo jeftinu cijenu)?

  37. #87
    pirica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    2,873

    Početno

    Citiraj Lukina mamma prvotno napisa
    Curke, ima li tko iskustva sa trakicama naručenih s
    www.accuratepregnancytests.com

    Ja sam ih počela koristiti prekjučer. Svaki dan mi se vidi blijeda druga crtica (znam da je to neg.rezultat). Ali jučer je bila tamnija nego dan prije i ja se poveselila da će danas biti još jača, a kad tamo opet vrlo blijeda.
    Koliko su pouzdane (s obzirom da turbo jeftinu cijenu)?
    pouzdane su

  38. #88
    patuljčica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    tu negdje
    Postovi
    25

    Početno LH trakice i bazalna temperatura

    Bok, cure! Evo meni su jučer stigle LH trakice i naravno, napravila sam odmah test. Jučer na 13DC, test negativan. Danas 14DC isto tako. Međutim, od jučer osjećam dosta jajnike, a i primjetila sam malo eggwhite sluzi. Temperatura mi je jučer i prekjučer oko 7,00 bila 36,2, a danas sam se budila prvo u 5,30 i naravno, toplomjer u usta - 36,3. nakon toga sam zaspala, pa opet u 8,00 temp. 36,6 :? Fakat ne kužim kaj se događa i koju temp. da uzmem za pravu. Napominjem da sam ovaj mjesec bila na klomfenima od 5-9DC, a zadnja folikulometrija bila je 11DC- i dr mi je rekao da očekuje ovulaciju ovaj vikend. Ali ja nekako sam sva u brizi da mi ne promakne ovulacija - ah, baš sam spontana :/

  39. #89
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    patuljcica ,kazu cure da u klomifenskim ciklusima mjerenje temp. nema nekog smisla, jer klomifen utice na hormone, pa tako i na temp. ali prati trakice,ako si sluz tek imala onda je o. u naredna 2-3 dana,i zato ti trakica jos nije bila pozitivna, mozda ce biti danas ili sutra, ali ti testiraj svaki dan, i cak bi mogla 2 x dnevno, da ti ne promakne, npr.oko 11h i kasnije oko 18h.
    mozes vidjeti i moj graf u potpisu kad je pocela sluz i kad se desila ovulacija. Sretno, i nadam se da sam ti bar malo pomogla!

  40. #90
    Lukina mamma avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    1,238

    Početno

    potpisujem a72, lijepo je sve objasnila.

  41. #91
    Lukina mamma avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    1,238

    Početno

    Ja sam isto tek nedavno počela koristiti LH trakice i imala sam simptome ovulacije 3-4 dana prije no što je trakica dala poz. rezultat. (S tim da stvarno druga crtica mora biti jača ili bar jednakog intentiteta kao kontrolna). Meni je jedan cijeli dan bila gotovo ista kao kontrolna, ali to nije to.

  42. #92
    patuljčica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    tu negdje
    Postovi
    25

    Početno

    Lukina mama, a72, hvala vam puno!!

    Ma testirat ću ja dvaput dnevno.
    E da inače sam kupila i one testove prima time - 5komada, i već su mi dva bila neispravna . Prošli mjesec kad sam ih koristila, isto su mi 2 bila neispravna - dođe mi da ih vratim u ljekarnu

  43. #93
    Lukina mamma avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    1,238

    Početno

    Patuljčica, kako to misliš neispravna? Kontrolna se traka nije pojavila ili.... :?

  44. #94
    patuljčica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    tu negdje
    Postovi
    25

    Početno

    Da, kontrolna crta se nije pojavila - a sve sam radila prema uputstvu.

    OT vidim da imamo klince iste generacije

  45. #95
    Lukina mamma avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    1,238

    Početno

    Citiraj patuljčica prvotno napisa
    Da, kontrolna crta se nije pojavila - a sve sam radila prema uputstvu.

    OT vidim da imamo klince iste generacije
    To bi trebalo reklamirati. Ja radim i ljekarni i da meni dođe žena i kaže sve ovo, ja bih zvala zastupnike i reklamirala. To su preskupi testovi da bi bili neispravni.
    BTW, nisam imala pritužbe na isti, ali evo vidiš. Tebi se dvaput desilo.

    Inače, ja imam PCOS i samo u ovom ciklusu sam potrošila 15 trakica. Srećom sam naručila one turbo jeftine s weba pa mi to nije skupo. Da sam koristila one iz ljekarne, potrošila bih brdo love. (Ja ovo baš ne bi smjela pisati, ali kaj mogu kad je istina).
    Ako budemo dobre sreće, možda mi i neće trebati svih 50 koliko sam naručila.

  46. #96
    Lukina mamma avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    1,238

    Početno

    e da, patuljčica, želim ti da što prije napikneš O.

  47. #97
    Mrva avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    183

    Početno

    bok cure
    više neznam mogu li vjerovati lh trakicama.
    12 i 13 dc bila je pozitivna, znači O bi bila negdje 14dc.i to se poklapa obično jer imam ciklus 28-29 dana.
    ali, danas 26 dc već mi se pojavila sukrivica, znači sutra M.po tom ispada da je O bila 12dc. :? :? :?

  48. #98
    Lukina mamma avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    1,238

    Početno

    Citiraj Mrva prvotno napisa
    bok cure
    više neznam mogu li vjerovati lh trakicama.
    12 i 13 dc bila je pozitivna, znači O bi bila negdje 14dc.i to se poklapa obično jer imam ciklus 28-29 dana.
    ali, danas 26 dc već mi se pojavila sukrivica, znači sutra M.po tom ispada da je O bila 12dc. :? :? :?
    Jel ti je i 12 i 13. dc testna crtica bila jača od kontolne? Možda je tu caka.
    O ti je mogla biti i 13 dc. Mislim da je to sve ok. Nemoj brinuti.

    Meni je npr. 25DC ta druga cetica bila malko malko bljeđa što znači još uvijek neg.rezultat. (čitao je i MM da imam dodatnu kontrolu. Gledali smo je pod raznim svjetlima).
    26 DC bila je ona prava. 27Dc ponovno bljeđa (ovaj put stvarno bljeđa). FF graf mi je sugerirao O 27DC (rast BT).

    Da nisam mjerila BT, ne bih bila sigurna jel O 26 ili 27 DC.

    Moja poanta je da jedan dan ne znači puno. Osim toga, lutealna faza može varirati. Meni je 12-14 dana. S tim da prvi dan mensesa računam onaj gdje krv počne curiti u pravom smislu. Prošli mjesec sam imala spotting čak dva dana što može pokvariti računicu.
    Joj, kak sam skomplicirala.
    Nadam se da si bar nešto skužila.

  49. #99
    patuljčica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    tu negdje
    Postovi
    25

    Početno

    Lukina mama, i ja sam naručila one jeftine i trošim ih dvaput dnevno - ove prima time su mi bile jedini izbor do sada jer sam tek prije dva dana dobila prvu turu ovih s interneta. Evo danas (u večernjem mjerenju - trećem danas ) mi se konačno malo zatamnila ova testna trakica. Nekak se nadam da je sutra dan O. Vidjet ćemo

    Lukina, držim fige da ste potrefili O

  50. #100
    Lukina mamma avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    1,238

    Početno

    Citiraj patuljčica prvotno napisa
    Lukina, držim fige da ste potrefili O
    Jesmo, draga, čak je i FeFe napisao kod prognoze HIGH. 8)
    Pitanje je samo dal se biljčica posadila. I prije smo gađali O pa ništa...

    Patuljčica
    , bolje ti je da ne visiš sad po forumu. Trk u krevet jer ako je sutra O, morate još večeras. I sutra, naravno.
    Meni su inače subote jako drage.... :D

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •