Stranica 3 od 16 PrviPrvi 1234513 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 767

Tema: LH testovi za utvrđivanje ovulacije 6

  1. #101
    patuljčica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    tu negdje
    Postovi
    25

    Početno

    Lukina, već smo danas obavili, ne znam da li bi opet ili da čuvamo municiju za sutra 8) - koja filozofija , za prvo dijete se niti ne sjećam kad smo naciljali, a sad toliko pomagala uzv, klomifen, trakice - koma živa.

  2. #102
    Mrva avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    183

    Početno

    da, crta je bila gotovo tamna kao i testna al za dlaku ipak svijetlija.i to i 12 i 13dc.ali,meni se dešava da sam imala sukrvicu sad 25 i 26 dc a danas 27 više ni kapi.Mođda mi M stigne sutra ili preksutra al zašto onda ova rosakasta sluz?ponadala sam se T al test saveonas pokazao je bijelo. :/

  3. #103
    Lukina mamma avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    1,238

    Početno

    Citiraj Mrva prvotno napisa
    da, crta je bila gotovo tamna kao i testna al za dlaku ipak svijetlija.i to i 12 i 13dc.ali,meni se dešava da sam imala sukrvicu sad 25 i 26 dc a danas 27 više ni kapi.Mođda mi M stigne sutra ili preksutra al zašto onda ova rosakasta sluz?ponadala sam se T al test saveonas pokazao je bijelo. :/

    Mrva
    , ovo je obećavajuće što nemaš više ni kapi.
    Baš sam na odbrojavanjima pisala o svom "donjem rublju" jer kole slično muči. Da se ne ponavljam, tamo pročitaj pa ti bude lakše.
    Držim ti fige stretnice...
    Napravi test prekosutra, možda je rano bilo... :/

  4. #104
    Lukina mamma avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    1,238

    Početno

    Citiraj patuljčica prvotno napisa
    Lukina, već smo danas obavili, ne znam da li bi opet ili da čuvamo municiju za sutra 8) - koja filozofija , za prvo dijete se niti ne sjećam kad smo naciljali, a sad toliko pomagala uzv, klomifen, trakice - koma živa.
    Bravo! Tako se to radi! 8)
    Prvo dijete sam i ja napravila od prve pa se zajedno možemo iščuđavati zašto je sad to tako teško? :?
    Ja ti isto imam opremu od toplomjera, LH trakica, trakica za turbo rano otkrivanje trudnoće. Da poludiš....

  5. #105
    patuljčica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    tu negdje
    Postovi
    25

    Početno

    evo ja prijavljujem danas u 12,00 testna crtica jača od kontrolne :D
    i sad čekam MM da utvrdimo gradivo 8)

    Kad po tim trakicama sa saveon testa nastupa O - na dan kad je crtica jača ili drugi dan :/ ? Drugim riječima kad se preporuča "biti intiman" ?

  6. #106
    Lukina mamma avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    1,238

    Početno

    Citiraj patuljčica prvotno napisa

    Kad po tim trakicama sa saveon testa nastupa O - na dan kad je crtica jača ili drugi dan :/ ? Drugim riječima kad se preporuča "biti intiman" ?
    O može nastupiti 12-36 sati nakon LH skoka (koji detektiraju LH trakice).
    INtiman bi trebalo biti odmah kad vidiš da ova trakica postaje "opasno" tamna prema još tamnijoj od kontrolne.
    Ja pratim BT graf na Fertility friendu i on govori o "Fertility window" što u stvari predstavlja 3 dana kad je žena najplodnija. Zadnji dan tog razdoblja je baš O.
    Dakle, trebalo bi tempirati odnose već dan dva prije O. Spermići mogu toliko "čekati" jajnu stanicu da doleprša do mjesta oplodnje.

  7. #107
    patuljčica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    tu negdje
    Postovi
    25

    Početno

    Lukina, zahvaljujem puno! a sad bi ja mogla krenuti u akciju lagano :D

  8. #108
    patuljčica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    tu negdje
    Postovi
    25

    Početno

    Evo da i ovdje prijavim, u subotu 15DC (u 22,00) mi je testna crtica bila nešto slabija od kontrolne, a u nedjelju 16DC u 12,00 mi je bila testna jača od kontrolne. Danas (17DC) u 11,00 mi je testna opet bila slabija od kontrolne. U 12,00 sam bila na UZV i dr je vidio na svakom jajniku jedno žuto tijelo i ono što me zbunilo - da je ovulacija bila prije 2-3 dana !!! a po trakicama bi mi trebala biti jučer ili danas.
    Sad postoji šansa da je on to otprilike rekao, i da je O bila jučer ili netom prije UZV?! Ima kod nekog nešto slično?

  9. #109
    Lukina mamma avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    1,238

    Početno

    Citiraj patuljčica prvotno napisa
    Evo da i ovdje prijavim, u subotu 15DC (u 22,00) mi je testna crtica bila nešto slabija od kontrolne, a u nedjelju 16DC u 12,00 mi je bila testna jača od kontrolne. Danas (17DC) u 11,00 mi je testna opet bila slabija od kontrolne. U 12,00 sam bila na UZV i dr je vidio na svakom jajniku jedno žuto tijelo i ono što me zbunilo - da je ovulacija bila prije 2-3 dana !!! a po trakicama bi mi trebala biti jučer ili danas.
    Sad postoji šansa da je on to otprilike rekao, i da je O bila jučer ili netom prije UZV?! Ima kod nekog nešto slično?

    Patuljčica
    , baš mislim na tebe i tvoje pitanje cijelo popodne. Ne da mi vrag mira.
    Vidim da ti s nije nitko javio tko ima iskustva s Klomifenom.
    Ja ću ti reći jedno. S jedne strane imaš nalaz ultrazvukom, s druge test trakice.
    Po fiziologiji O nema bez LH skoka. Oni su u takvoj vezi da LH skok MORA biti prije O . O može nastupiti vrlo brzo nakon tog skoka, a može i nakon 36h, čak po nekih izvorima i nakon 48 sati.
    S obzirom da Klomifen ne utječe na rezultat ovulacijskih trakica, ti si po meni ovulirala danas, možda i jučer.
    Ne želim podcijeniti tvog doktora, nisam stručnjak, ne znam interpretirati ultrazvuk... ali ne znam koliko precizno on može odrediti vrijeme "starosti" žutog tijela da bi izračunao kad ti je bila O.
    A sad da stavim sve te filozofije na stranu. Koliko smo se nas dvije ovih dana dopisivale, znam da si ti dobro "pokrila" zadnjih nekoliko dana. Tvojim jajnim princezama je tak svejedno tko je u pravu, ja se kladim da su si one našle svoje prijatelje. 8)
    Jučer, danas, nije toliko važno. Važno je da su tu.
    A kako stvari stoje, tvoja sreća bi mogla biti i dvostruka.
    Želim ti veeeeliku betu kroz kojih dva tjedna.

    Pusa....

  10. #110
    patuljčica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    tu negdje
    Postovi
    25

    Početno

    Lukina mama baš ti hvala. Sad si me umirila. Vidjela sam temu o klomifenu samo na potpomognutoj, a ja nekako mislim da još ne spadam tamo, jer idem na klomifen + ciljani odnosi, pa mi se glupo tamo ubacivati.
    Sada nam preostaje čekati - i tebi želim veeeeliku betu!

  11. #111
    Natalina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    198

    Početno

    patuljčica malo se ubacujem. Inače sam na potpomognutoj, ali mislim da će ovo biti korisna info. za sve cure koje koriste Lh testove. Naime, ujutro sam napravila test i bio je negativan, samo kontrolna crta. Nakon sat vremena bila sam na vv na ultrazvuku i dr. kaže da napravim njihov Lh test. Uvjeravala sam ga da nema potrebe jer sam ga radila kod kuće i da je negativan. On je ipak inzistirao da napravim njihov. Nisam mogla vjerovati :shock: test je bio pozitivan s jasno izraženom tamnom crticom. Kada sam došla kući odmah sam ponovila test i to dva komada jedan navodno 30 mIU osjetljivosti i drugi 15 mIU osjetljivost, oba su bila negativna. Nije bilo ni sjene od druge crtice, ni pod najjačim svjetlom.
    Taj ciklus sam bila na AIH i isto sam bila na klomifenu. Testove od 30 mIU osjetljivosti sam kupila na http://www.saveontests.com/, a od 15 mIU na amazon.com. Više ne vjerujem tim testovima.... i slobodno se ubaci na potpomognutu, tamo je većina cura koje su kao uostalom i ja počele na prije začeća.

  12. #112
    patuljčica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    tu negdje
    Postovi
    25

    Početno

    Natalina hvala za info. Možda je stvarno stvar u testovima. Sad sam u fazi čekanja, a onda ću se odmoriti par ciklusa ako ne dođe do T.

  13. #113
    ineska111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    30

    Početno

    Bok testiralice!
    Može pitanje - kako izgledalu LH testovi kada je ciklus anovularan, tj. pojavljuje li se testna crtica uopće ili samo kontrolna?

  14. #114
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    samo kontrolna,ili sa slabom testnom,tj. mnoge cure -ja imaju stalno tu drugu, ali to nije pozitivan test...

  15. #115
    ineska111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    30

    Početno

    A72, imaš li ju cijelo vrijeme (tu slabu testnu) ili samo onih dana kada bi trebala biti O?

  16. #116
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    tu drugu imam stalno, ali pozitivan test samo obicno jedan ili dva dana, ovo sve drugo ne racunam

  17. #117
    Lukina mamma avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    1,238

    Početno

    To valjda sve ovisi o osjetljivosti LH trakica. Ja sam imala stalno vidljivu drugu crticu (vrlo blijedu, ali je bila tu). Međutim, kad su krenuli dani prema O, nije bilo dvojbe u detektiranju O.

  18. #118

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    5

    Početno

    Narucila sam LH trakice sa sveontest. I sad imam pitanje: od 10-15 dana ciklusa imam slabo vidljivu drugu crticu, a 16., 17., 18. i 19. dan obje crtice su izrazene.

    I sada meni nije jasno, ako ovulacija nastupa od 24-48h, od pojave druge tamne crtice, kako kod mene te 2 crtice mogu biti vidljive 4 dana, odnosno 96h?

  19. #119
    hanumica fata avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Berlin
    Postovi
    389

    Početno

    Citiraj Jasminica prvotno napisa
    Narucila sam LH trakice sa sveontest. I sad imam pitanje: od 10-15 dana ciklusa imam slabo vidljivu drugu crticu, a 16., 17., 18. i 19. dan obje crtice su izrazene.

    po mom misljenju su LH trakice dobre samo za savrsene cikluse (ili tamo gdje O seta 2-3 dana pa je treba uhvatiti). inace su moguce zavrzlame - PCOS, blazi hormonalni poremecaj, razni preparati mogu da uticu i oboje drugu crticu. ja sam nedavno imala ciklus u kojem su trakice pokazale divan LH peak 15-og dana, ja se slucajno zadesim kod ginekologa 19-og dana, a ona kaze, evo imate divan veliki folikul, SAMO sto nije pukao?! :shock:

    folikulometrija je tu puno direktnija ako imas vremena da odes.
    good luck

  20. #120
    prva avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    98

    Početno

    ...uh imam i ja pitanje s ovim trakicama! Tek sam ih dobila i počela koristiti.
    Ciklus mi je 24d, i trebala bih se početi testirati 7 dan...malo sam zakasnila, budem sljedeći ciklus na vrijeme.
    Ali sada me zanima kako se uobičajeno pojavljuju testne crte prije i poslije ovulacije. Ja 9 dan nisam imala crticu, 10 jesam slabu...temperatura mi još nije porasla.
    Ne kužim baš ovo. Jer po temperaturi mi još nije bila ovulacija, a po trakicama niti neće sljedećih 24 sata. To bi značilo da će mi ovulacija biti najranije 12,13 dan. što je čudno s obzirom da imam kratki ciklus.
    Je li ipak pouzdanija temperatura?
    hvala...

  21. #121
    tamaris avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    181

    Početno

    U kombinaciji temperature i trakica ne bi trebalo biti problema u detektiranju ovulacije. Znaci, kada ti trakica bude pozitivna(a to znaci crtice iste debljine) ovulacija nastupa za 12-48 sati. Kod temperature ovulaciju ce FF oznaciti retrogradno, znaci znat ces kada je bila tek 3 dana kasnije. Kada kasnije usporedis vidjet ces da li se poklapa vrijeme O po te 2 metode.

  22. #122
    prva avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    98

    Početno

    nije loše ovo praćenje. Iako se nadam da neće duuugooo.
    Sad je već prošlo (..od listopada) podosta mjeseci. I mogla sam se i ranije uključiti.
    ...
    ako ne dođe ovulacija, poraste li temperatura? I što onda izazove menstruaciju?
    Zanima me jer imam redovite cikluse a nisam nikad pratila ovulaciju... :?

  23. #123
    prva avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    98

    Početno

    ...ipak mi je danas pozitivan testić za ovulaciju, 11dc!
    to je valjda to. Uh moram u akciju...

  24. #124

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    1,405

    Početno

    Citiraj prva prvotno napisa
    ...ipak mi je danas pozitivan testić za ovulaciju, 11dc!
    to je valjda to. Uh moram u akciju...
    super, O ti nastupa u roku od 24-48 sati od poz.testa, ali crta stvarno treba biti tamnija od testne, iako se može desiti da ti najviša razina hormona bude npr. oko 12h, a ti se testiraš u 17h, pa propustiš taj trenutak; ja imam šetajuću O , 10/11/12 DC i svaki put bi nakon točno 14 dana dobila M, a prije nisam uopće kužila da O ne nastupa 14. dc, nego ciklus nastupa 14 dana nakon O; ff mi se nije baš dopao, tlačno mi je svako jutro to zapisivati i čekati da se odluči i zabilježi O kad je već prošla ; a i uočila sam da kad mjeriš bt i koristiš trakice on zabilježi O po trakicama ; no , neću te više gnjaviti, vrijeme ti je za akciju a ne za čitanje :D

  25. #125
    prva avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    98

    Početno

    akcija... :D
    a ja sam se već bila uplašila da nemam ovulaciju. :?
    testna mi je bila definitivno tamnija, oko 20.00 sati !!!!
    Kasno sam objavila rat netrudnoći, nakon izgubljenih borbi. Pa sam se naoružala toplomjerom, trakicama, i naravno internetom.
    Za sada mi ništa od toga ne predstavlja problem, vidjet ćemo s vremenom.
    Malo sam ja doma pa mi za testove i akcije ostaje večer...a i dobro mi je znati kada se moram dodatno truditi jer sam obično premorena. Vjerujem kao i sve druge curke.

  26. #126
    tamaris avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    181

    Početno

    Cure sa iskustvom, kako pisete u FF ako vam je trakica pozitivna recimo u 22 sata ili kasnije? Pisete pod taj dan ili pod iduci?

  27. #127

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    1,405

    Početno

    Citiraj tamaris prvotno napisa
    Cure sa iskustvom, kako pisete u FF ako vam je trakica pozitivna recimo u 22 sata ili kasnije? Pisete pod taj dan ili pod iduci?
    ja sam se uvijek testirala oko 17-18h, znam da su cure za M koja je stigla iza 19-20 h bilježile slijedeći dan

  28. #128
    tamaris avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    181

    Početno

    Citiraj mandy prvotno napisa
    Citiraj tamaris prvotno napisa
    Cure sa iskustvom, kako pisete u FF ako vam je trakica pozitivna recimo u 22 sata ili kasnije? Pisete pod taj dan ili pod iduci?
    ja sam se uvijek testirala oko 17-18h, znam da su cure za M koja je stigla iza 19-20 h bilježile slijedeći dan
    E pa bas zato pitam.
    U stvari, mozda je i nebitno kad upisem pozitivnu trakicu
    bitno da bude pozitivna i da odradimo sta treba 8)

  29. #129
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    kaj nije mjera dana 24 h, a ne 19, 20 ...??
    ak npr. dobim M u 23.55 (nikad tak ne dobijem, ali primjera radi!) ja to biljezim pod npr. 27., a ne 28. dan u mjesecu (recimo). isto je i s hopsanjem i ovul. trakicom.
    sve od 0-24 je jedan dan, a od 24-0 je iduci dan.

  30. #130
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    mpo doktori kazu da se sve iza 18h racuna pod sljedeci dan (dakle kao prvi dan ciklusa racunas sljedeci dan)

    a za LH trakice pise da je idealno vrijeme testiranja oko 17 ili 18 sati, za kasnovecernje nema nekih podataka

  31. #131
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    Citiraj pujica prvotno napisa
    mpo doktori kazu da se sve iza 18h racuna pod sljedeci dan (dakle kao prvi dan ciklusa racunas sljedeci dan)

    a za LH trakice pise da je idealno vrijeme testiranja oko 17 ili 18 sati, za kasnovecernje nema nekih podataka
    u uputstvu sam čitala da je bitno da se test radi svaki dan u isto vrijeme...

    počela sam s trakicama 12. dan ciklusa (moj je obično dug 29 dana) i do sada je svaki bio negativan. vidjet ćemo što kaže test danas.
    u zadnja dva dana je ona druga trakica nešto svjetlija - znači li to da se LH koncentracija povećava i da će uskoro doživjeti maksimum?

  32. #132
    Lukina mamma avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    1,238

    Početno

    Citiraj "spodoba prvotno napisa

    u zadnja dva dana je ona druga trakica nešto svjetlija - znači li to da se LH koncentracija povećava i da će uskoro doživjeti maksimum?
    Vrlo vjerojatno. Samo se drži uputa i dobro je ako možeš svakog dana otprilike u isto vrijeme.

  33. #133
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    Citiraj Lukina mamma prvotno napisa
    Citiraj "spodoba prvotno napisa

    u zadnja dva dana je ona druga trakica nešto svjetlija - znači li to da se LH koncentracija povećava i da će uskoro doživjeti maksimum?
    Vrlo vjerojatno. Samo se drži uputa i dobro je ako možeš svakog dana otprilike u isto vrijeme.
    a vidi, sad je opet nešto svjetlija..da li će ovulacija uopće biti ovaj mjesec?

  34. #134
    prva avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    98

    Početno

    Citiraj spodoba prvotno napisa
    a vidi, sad je opet nešto svjetlija..da li će ovulacija uopće biti ovaj mjesec?
    moguće je da si propustila najveću koncentraciju hormona...

  35. #135
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    Citiraj prva prvotno napisa
    Citiraj spodoba prvotno napisa
    a vidi, sad je opet nešto svjetlija..da li će ovulacija uopće biti ovaj mjesec?
    moguće je da si propustila najveću koncentraciju hormona...
    jaoooo :?
    kako je to moguće ako sam pravila test svaki dan između 18 i 20?
    enivej..imali smo odnos u nedjelju..ako sam jučer propustila najvecu koncentraciju..cisto teoretski imamo malu sansu. :/

  36. #136
    prva avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    98

    Početno

    spodoba

    bitno je da je bilo akcije!!!!

  37. #137
    prva avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    98

    Početno

    :/ malo sam u nedoumici!!!
    Je su li LH testovi točni?

    Sad pratim drugi ciklus i ništa nisam pametnija nego li u prvom.
    Isti dan su mi trakice pozitivne (dva dana), ali zaravo nemam pojma je li to točno. Temperature mi variraju i mislim da se ne mogu na njih osloniti.

  38. #138
    Shanti avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,635

    Početno

    Citiraj prva prvotno napisa
    :/ malo sam u nedoumici!!!
    Je su li LH testovi točni?

    Sad pratim drugi ciklus i ništa nisam pametnija nego li u prvom.
    Isti dan su mi trakice pozitivne (dva dana), ali zaravo nemam pojma je li to točno. Temperature mi variraju i mislim da se ne mogu na njih osloniti.
    Trebali bi biti, jer detektiraju određenu razinu hormona i pozitivni su tek kad je razina tog hormona određene visine (ovisi o osjetljivosti testa na koliko će biti pozitivni, kao i kod onih za trudnoću).

    Rekla bih da ti je po LH testu ovulacija bila najranije 11., najvjerojatnije 12. ili 13., međutim, po bazalnoj temperaturi je najvjerojatnije bila 14. Sutrašnje mjerenje temperature bi ti trebalo dati odgovor.

    (u svakom slučaju, vidi se da ste sve te dane jako dobro pokrili i držim vam fige )

  39. #139
    Shanti avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,635

    Početno

    Vidim da vam je ista situacija bila i u prošlom ciklusu, 11. i 12. dc su bili pozitivni LH testovi, a FF je označio O 14. U ovom ciklusu se ljepše/pravilnije vidi (barem za sad) temperaturni skok nakon O.

  40. #140
    prva avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    98

    Početno

    pkriveni smo uglavnom...
    nadam se da će se i nama jednom posrećiti.

    a za sada, temp mi je ponovo pala. to baš i nije dobar znak.

  41. #141
    Shanti avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,635

    Početno

    Citiraj prva prvotno napisa
    pkriveni smo uglavnom...
    nadam se da će se i nama jednom posrećiti.

    a za sada, temp mi je ponovo pala. to baš i nije dobar znak.
    Jednako tako ti je pala i u prošlom ciklusu, 4. dpo. Možda ispadne da je i ovo danas 4. dpo, ukoliko su zbivanja kod tebe u ova dva ciklusa doista identična. Daj baš probaj za sutra, čisto probno, ukucati višu temperaturu, recimo 36,4, pa pogledaj je li označio O 14. dc. Naravno, nakon toga obriši tu probnu temperaturu.

    Btw, jesi li kontrolirala hormone 3. dc?

  42. #142
    prva avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    98

    Početno

    probat ću s višom temperaturom...tek toliko.

    Još nisam išla na nikakva vađenja hormona, ali mislim da ako se ne dogodi ništa do rujna krećem na pretrage.
    Imala sam spontani zbog septuma, ali sam taj put ostala trudna prvi ciklus bez zaštite. Sad kad sam rješila septum nikako. Pa mi nije jasno što se to moglo promijeniti kod mene ili D (hormonska slika, ili nešto drugo). Tada nisam mjerila temperature jer smo tek bili krenuli u nove pobjede, nisam čak niti gledala koji su mi plodni dani....
    tješim se da se mora jednom sve rješiti.

  43. #143

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    194

    Početno

    Cure, hoće li neka od vas naručivati trakice iz vana? Molila bih da i meni naruči. Plaćam unaprijed, dogovorimo detalje na pp.

  44. #144

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    194

    Početno

    Baš nijedna neće naručivati?

  45. #145
    prva avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    98

    Početno

    Citiraj teacher prvotno napisa
    Baš nijedna neće naručivati?
    možda ću ja ali tek onaj sljedeći mjesec još imam za jedan ciklus.
    Javim ti se tada.

  46. #146

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    194

    Početno

    prva, hvala. :D Sjeti me se. Ne žuri mi se baš jer mengu nakon kiretaže još nisam dobila, a prošlo je 40 dana. :/ Mislila sam ponovo u akciju u 8. mj., al izgleda da ću malo to morat pomaknut.

  47. #147
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Kad imate plodnu sluz u odnosu na LH trakice. Prema sluzi i bolovima ja bih rekla da je uvoulacija bila jučer ili najkasnije danas, a prema LH trakicama nema šanse, bude ili sutra ili prekosutra???
    Kako vam izgleda plodna sluz kad LH trakice pokazuju ovulaciju?

  48. #148
    vjestica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    461

    Početno

    ja imam plodnu sluz pred O i tokom O, a izgleda ko plodna sluz - bistra i rastezljiva
    bolovi su obično red samu O
    Lh trakice su mi potvrdile (kad je bila najtamnija druga crta, imala sam plodnu sluz i bolove, znači pred samu O)

  49. #149
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    novi ciklus, nova sreca.

    danas mi jetek deveti dan ciklusa i cini mi se da se teren priprema. danas sam koristila prvu trakicu i bila je negativna, mada se crvena crta lagano nazire - pocetak plodnog razdoblja...ili?
    sto sam ono htjela reci - jucer i danas sam imala toliko iscjetka. nije to ona sluz kao na najplodnije dane, vec rjedja...da ne kazem da sam cijeli dan mokra. sto bi to trebalo znaciti? :?

  50. #150

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Na poluotoku
    Postovi
    66

    Početno

    Pozdrav cure!!!
    ja sam nova na ovom forumu ali redovito čitam.
    U siječnju sam imala spontani, pauzirali smo tri ciklusa.
    od tada se trudimo ali rezultat je izostao.moj ciklus je skoro pa školski između 26 i 28 dana, pratila sam i sluz ali nikako da ubodemo.
    ponukana vašim iskustvima i ja sam nabavila lh trakice.Bila sam brzopleta pa sam naručila s Ebay-a trakice,zovu se Wondfo!!! Da li netko koristi iste???
    Mislim da i ovaj ciklus nismo ništa napravili pa bi se htjela pripremiti za slijedeći. koliko sam shvatila vi počinjete "testirati" 10. dana????
    Svaki savjet je dobrodošao!!!!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •