Stranica 1 od 16 12311 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 767

Tema: LH testovi za utvrđivanje ovulacije 6

  1. #1
    BP avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    863

    Početno

    evo svako malo skicnem ovu temu pa da se javim i sa malim "rezimeoom" oko lh trakica, koje naime koristim vec gotovo 6 mjeseci.

    Lh trakice sa saveontesta su super, jos nijedna nije dala navezeci rezultat, relativno su jeftine i nema razlike u odnosu na neke skupe

    - tko ima nepravilne cikluse pomocu tih trakica najpouzdanije odredi dan O
    - smatram da se ne treba testirati 2 ili vise puta dnevno, vec jednom oko 17-20 sati jer pozitivan test znaci O u naredna 24 ili 48 sati
    - pozitivan test se moze dobiti i 2 dana zaredom, sto potvrdjuje prethodnu recenicu
    -pozitivan test je samo onaj kod kojeg su obe crtice iste boje ili je testna tamnije od kontrolne. obrnuto ne vrijedi
    - mislim da od kad se dobije pozitivan test, ODMAH se treba uloviti hopsanja jer ne znaci da O nije zapocela ili nece zapoceti u narednih par sati
    - mislim da se lh trakicama ne treba testirati trudnoca jer za to postoji drugi testic na hcg i moze se kupiti u kombinaciji sa lh trakicama

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    10

    Početno

    Stigle su mi trakice za utvrdjivanje ovulacije i planiram ih upotrebljavati od 10. DC pa na dalje... jel to kasno?
    mada neznam kako ce to izgledati,posto ja mislim da imam ovulaciju samo par puta godisnje...
    Sad me zanima, da li je neko koristenjem trakica utvrdio da nema ovulaciju taj mesec ili
    kako utvrditi ovulaciju ako je mozda u vreme menstruacije(ima i toga)...
    Jedino da svaki dan radim jedan testic,ali to mi je skupo,a i kazu da 10 testova moze da traje 3 ciklusa...
    Devojke koje imaju iskustva sa ovim molim za savet... kako se organizovati...

  3. #3
    MMK avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    498

    Početno

    Ciao jacaneca, zavisi koliko ti je dug ciklus, kao i ostali simptomi O, kao sto je sluz.
    Moj ciklus je 25-28 ( najčesće) ali znam da mi je O otprilike 16 d. prije M, skolski je da bude 14.
    Ja počinjem 9-10 d. sa testiranjem i ispucam 3-7 trakica u toku ciklusa, desi se da ne dobijes pozitivan rezultat ( pozitivan, daje testna tamnija ili ista kao kontrolna) sto ja mislim da ne mora značiti da O nije bila.
    Folikulometrija, kao i mjerenje progesterona 7 d.poslije pretpostavljene O su ti sigurni pokazatelji O.
    Mnogo sreće u ganjanju O i dobijanju bebača.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    1,405

    Početno


    može li mi neko pogledati trakicu,please?danas mi je 8.dc,nešto me stislo u predjelu desnog jajnika,a uočila sam i prozirnu sluz sa tankim tragom krvi,napravila testić i skoro pala u šok kad sam vidila boju i debljinu :shock: ,malo je tanja od testne,ali ful iste boje sa tamnijim rubom;prošli ciklus mi je O bila 14.dc,trakice sam radila od 8.-og,ništa nije bilo na njima do 12.-og

  5. #5

  6. #6
    BP avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    863

    Početno

    Mandy

    probaj i sutra testirati. ovako na slici je tesko reci ali cini se da je ipak konrolna tamnija od testne...ali ako te zabrinjava odnosno ako ti se krvarenje ne povuce, odi malo kod ginica da baci oko

  7. #7
    MMK avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    498

    Početno

    Citiraj BP prvotno napisa
    Mandy

    probaj i sutra testirati. ovako na slici je tesko reci ali cini se da je ipak konrolna tamnija od testne...
    Potpisujem, sekundicu je blijeđa, al ja ti mislim O gdje je tu je, pa zasto, danas ti je svakako 9.dc. za 1-2 i nije tako prerano da bude O.
    Samo onda ovaj mjesec nećes morati pokriti 6,8,9,11,13,14,15,17,18,19,20 dc.
    cmook

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    1,405

    Početno

    Citiraj BP prvotno napisa
    mislim da od kad se dobije pozitivan test, ODMAH se treba uloviti hopsanja jer ne znaci da O nije zapocela ili nece zapoceti u narednih par sati
    MMK ja sam ovu rečenicu ozbiljno shvatila,vrlo ozbiljno
    hvala tebi i BP,napravila sam sinoć još jednu i bila je još tamnija,pa smo navalili,danas više neću (mislim na trakice )jer nema smisla,ako je već pozitivna,neće valjda pobijeliti?pri kraju sam s trakicama,ako ne upali ovaj ciklus,da mi barem ostane za još 1;onih drugih trakica, za T, imam na izvoz (na žalost),šmrc

  9. #9
    BP avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    863

    Početno

    Jemas prav Mandy



    ne moze naskoditi 8)

  10. #10
    BP avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    863

    Početno

    cini se ipak da imam jos jedno pitanjce za LH trakice...dosad je testiranje islo uvijek kako i treba, par dana prije O negativan rezultat (testna crtica puno svjetlija), kad je O pozitivan rezultat (najcesce je 2 dana bio pozitivan), a onda je nakon toga testna blijedila.
    Ovaj mjesec, sam dobila pozitivan test na O, a dan nakon toga, drugi dan, testnoj crtici NI TRAGA- Zasto?. Ima li netko slicno iskustvo?

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    vukovar
    Postovi
    310

    Početno

    jel će tko narućivati lh trakice iz inozemstva? pa da i meni narući plaćam unaprijed.

  12. #12
    enya22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,645

    Početno

    Meni je ostalo nesto LH trakica, a vise ih ne trebam! :D
    Ako nekome treba, neka mi se javi na pp, pa saljem postom. Buduci da sam trudnica, uz trakice idu i trudnicke ~~~~ !

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    1,405

    Početno

    enya imaš pp

  14. #14
    enya22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,645

    Početno

    Trakice podijeljene!

  15. #15
    Denny avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,668

    Početno

    BP tako sam i ja imala normalne pozitivne testove í sve je bilo OK, dok mi se jedan ciklus nije dogodilo slično kao i tebi. Dobila sam crticu crveniju nego ikad prije. Bila je toliko jača od kontrolne da sam je slikala za uspomenu sva sretna kako će ovo biti neka turbo-ovulacija. Sutra me šokiralo - od crtice ni traga ni glasa!
    Nakon nekoliko dana bila sam slučajno na pregledu, kad ono - velika cista na jajniku, folikul mi nije ni puknuo! :?

  16. #16
    Denny avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,668

    Početno

    I još nešto - bazalna temp. je porasla baš kao nakon prave ovulacije, ali ipak sam prije menstruacije dvije večeri lagano prokrvarila i nakon par dana na pregledu ciste više nije bilo, otišla je sa mengom sama od sebe.
    Više nikad nisam dobila tako jarku crticu koja netragom nestane sljedeći dan i to mi je drago. Naravno, ovo ne znači da je kod tebe rijeć o bilo kakvoj cisti, ovo je samo moje iskustvo. Sretno!

  17. #17
    elena-mk avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Makedonija
    Postovi
    79

    Početno

    BP meni se isto esilo ovaj mesec, bilo je i boli u desnom jajniku i ovulacijski spotting koji je trajao par sati, i pokrili smo sve te dane hopsanjem, pa danas prijavljujem 2DC.. verujem da je doslo do ovulacije ali ne i do oplodnju kod mene.

  18. #18
    BP avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    863

    Početno

    uf...valjda nije cista, iako sam ja i toga vec imala al dobro...
    nego jucer ja iz znatizelje okinem jedan lH testic kad tamo se vidi lagana testna crta....nisam pametna.

  19. #19
    Denny avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,668

    Početno

    BP ne brini, to nije ništa. LH hormon stalno je prisutan u tijelu u manjoj količini, samo prije ovulacije poraste. To znači da trakice mogu bilo kada pokazati blijedu crticu i da je to normalno, (posebno kod žena koje imaju PCOS jer je kod njih LH uvijek malo povišen).
    Meni testovi često pokažu blijedu crticu (čak i nakon ovulacije), ali to ne znači ništa. Oni su pozitivni jedino kada je crtica jaka kao i kontrolna ili jača.
    P. S. Ako malo prije očekivane menge dobiješ jako tamnu kontrolnu crtu, tj. pozitivan LH test, moguće je da si trudna. (iako ovo nije sigurno ni preporučljivo)

  20. #20
    BP avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    863

    Početno

    Denny, sto reci nego strpiti se jos tjedan dana pa napraviti jedan i drugi testic....no dobro LH cu prije iz ciste znatizelje...javim se

  21. #21
    elena-mk avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Makedonija
    Postovi
    79

    Početno

    BP ako mene slusas, a ne moras, nemoj proveravati jesi li trudna sa LH trakicama, jer sam i ja jednom to ucinila na dan ocekivane M , ja uradila LH test, pozitivan je bio , i sva sam se bila obradovala , pocela negovestavati na poslu da mozda uskoro vise necu raditi punim radnim vremenom, bla bla cak sam i MM obradovala da je najverojatnije to to, kad nakon dva dana crvena poplava,vjestica tosla i to na velika vrata..tad sam se bila puno razocarala i rekla da nikad vise necu LH testom proveravati jesam trudna nego samo testom za trudnocu, pak kad on pokaze plusic ,moooozda onda proverim i sovim. Pusa i puno srece ti zelim

  22. #22
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    evo ovdje cijela tema o tome http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php?t=32176

    LH testove nikad ne koristiti umjesto testa za trudnocu jer cete se samo zavarati

  23. #23

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    1,405

    Početno

    podržavam Pujicu, samo sam samu sebe ubila u pojam i potrošila nekoliko lh trakica bez veze, ako već ne možeš izdržati radije napravi test na trudnoću i gotovo ( oštro i bez zavaravanja)

  24. #24

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    vukovar
    Postovi
    310

    Početno

    ja kada sam prvi put bila trudna napravila sam test na lh trakici i imala sam samo kontrolnu crticu a bila trudna.tek nakon 2 tjedna izostanka mjesećnice mi je ono bio ful pozitivan tako da baš i nije pouzdano za rano otkrivanje.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    vukovar
    Postovi
    310

    Početno

    jel ima tko je radio cijeli ciklus lh trakice?

  26. #26
    mala nada avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    Umag
    Postovi
    224

    Početno

    Da li bi mi mogao netko poslat gdje mogu na internetu kupiti LH trakice,kako i koliko koštaju?Napišite mi točno kako jer mi eng nije jača strana.Možete mi poslati na pp.

  27. #27
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    imas ovdje sve linkove i sve objasnjeno
    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php?t=31673

  28. #28
    JOVANIMAMA avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Banja Luka
    Postovi
    76

    Početno re

    Imam jedno pitanje oko tih lh trakica. Ciklusi su mi od 26-28 dana.Testiranja sam počela deveti dan, naravno negativan test. Deseti dan oko 12 sam ponovo uradila test crtica je bila jako svijetla ali vidljiva. Poslijepodne me poceo ziguckati jajnik, pa sam ponovo oko 6 uradila testić ,crtica je bila svjetlija od kontrolne ali dobro tamnija od one oko 12.
    Međutim juče kada sam došla sa posla, uradila sam test i crtice više nije bilo. Jel to znači da nema ništa od ovulacije ovaj mjesec?

  29. #29
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    to znaci da nisi uhvatila najvecu koncentraciju LH jer je njen vrh vec prosao, sto zapravo pokazuje da upravo danas ili najkasnije sutra ovulirasm dakle brzo se baci na posao

  30. #30
    JOVANIMAMA avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Banja Luka
    Postovi
    76

    Početno re

    Hvala pujice. Dakle akcija :D

  31. #31

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagrebačka Županija
    Postovi
    1,528

    Početno

    koliko koštaju u ljekarni kod nas lh trakice?otprilike...ne morate u lipu

  32. #32
    JOVANIMAMA avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Banja Luka
    Postovi
    76

    Početno re

    Kod nas su skupe, 1 je oko 8 KM. Pa ti preracunaj u lipe.

  33. #33
    MMK avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    498

    Početno

    Citiraj šefika prvotno napisa
    koliko koštaju u ljekarni kod nas lh trakice?otprilike...ne morate u lipu
    Na netu saveontests 20 LH + 5 BHCG sa postarinom cca. 13 eura, najbolje ukucaj stranicu pa pogledaj, stignu otprilike za 8 radnih dana nakon potvrde narudžbe.

  34. #34

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagrebačka Županija
    Postovi
    1,528

    Početno

    jel se plaća pouzećem ?
    kak se točno zovu te koje ti naručuješ ako nije problem,,,baš sam seljo za to...

  35. #35
    MMK avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    498

    Početno

    Citiraj šefika prvotno napisa
    jel se plaća pouzećem ?
    kak se točno zovu te koje ti naručuješ ako nije problem,,,baš sam seljo za to...
    Ma nisam ti ni ja mnogo bolja, al da se snaći.
    Plaća se karticom.

  36. #36
    MMK avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    498

    Početno

    Citiraj MMK prvotno napisa
    Citiraj šefika prvotno napisa
    jel se plaća pouzećem ?
    kak se točno zovu te koje ti naručuješ ako nije problem,,,baš sam seljo za to...
    Ma nisam ti ni ja mnogo bolja, al da se snaći.
    Plaća se karticom.
    Stranica se zove saveontests, ja naručivala, a postoji i amazon

  37. #37

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagrebačka Županija
    Postovi
    1,528

    Početno


  38. #38
    JOVANIMAMA avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Banja Luka
    Postovi
    76

    Početno re

    I opet ja sa pitanjem oko tih trakica. Nakon onog kao pozitivnog testa, naredni testovi su mi bili negativni, tj. pojavljivala se samo jedna crtica. Testovi su bili Romed. Ja sam u međuvremenu iz razloga što su jefiniji, kupila pakovanje Prima time testića (5 komada). U 15, sati 13 dan ciklusa, romedov test mi je pokazao samo kontrolnu crticu. Međutim, obzirom da imam novo pakovanje testica , išla sam oko 18,00 sati ponovo uraditi novi testić. E sad na ovim testovima crtice, i kontrolna i testna, se trebaju očitati nakon pet minuta. Međutim meni se one pojavljuju nakon 10-15 minuta. Pojavile su se obe crtice, testna slabija od kontrolne. Sutradan su bile iste boje, nakon toga su se opet pojavljivale obe, ali testna je bila svjetilija od kontrolne.
    Moje pitanje je sledeće, da li je problem što se crtice ne pojave nakon pet minuta, već nakon 10-15 (i kontrolna i testna). Da li je takav test uopšte validan ?

  39. #39

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    1,405

    Početno

    ne znam za Romedove, ali ove sa saveontests imaju isti problem, treba čekati 10- ak min. da se pojavi crtica, valjda su škrti sa bojama; računaš samo onu trakicu gdje su crte iste boje, 24-48 sati nakon te trakice ti je O; ja najbolje rezultate postižem oko 17h, ne znam zašto, uglavnom su tamnije nego ujutro oko 11; obično imam samo jednu pozitivnu , a dan prije i dan poslije budu ful negativne, nema postupnog izbljeđivanja boje: ako imaš mogućnost naruči sa interneta 20 O + 5 T cca 10-11 €

  40. #40
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    Citiraj mandy prvotno napisa
    ja najbolje rezultate postižem oko 17h, ne znam zašto, uglavnom su tamnije nego ujutro oko 11
    zato sto LH raste u organizmu tijekom dana, a ujutro je najmanji - zato na stranicama za upute pise da se najbolje testirat popodne oko 18h

  41. #41
    mala nada avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    Umag
    Postovi
    224

    Početno

    Jučer sam dobila trakice i oko 15 h iskoristila 1.na njoj se pokazala kontrolna i malo svjetlija crtica.Oko 17.30 ponovila bila samo kontrolna.Bio mi je 18 dc.Danas 19 dc napravila u 17.40 i opet uz kontrolnu svjetlija crtica,malo tamnija od one od jučer u 15 h.Inače imam duže cikluse pa sad neznam šta da mislim :? Što vi mislite?

  42. #42
    BP avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    863

    Početno

    nastavi se testirati. kad si pocela? da ti nije bila ranije a da je nisi uhvatila...prati malo i ostale simptome ako ih inace imas.

  43. #43
    mala nada avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    Umag
    Postovi
    224

    Početno

    BP jučer su mi tek stigle poštom,a što se tiče ostalih simptoma ovaj ciklus je teško za odrediti zbog toga što me još od prošle O koja je bila 5.1.boluckaju jajnici,malo sam napuhnuta i (.)(.) bolene i nabrekle,tako da nemogu po tome da vidim da li je bila,da li je ili da li će biti.Samo primijetila sam da sluzi ima ovaj ciklus manje.

  44. #44
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    LH koristim mjesecima, i stalno uspiju da me zbune... :? ajmo iskusni upomoc!
    prekjuce radila opk, oko 5.30 pm,bio skoro pa pozitivan,sat kasnije bila na folikulometriji,folikul 23 mm,endic 10 mm,samo sto nije...medjutim dr odluci jos i da mi uradi papratizaciju sluzi, i po tome je bilo da jos nije vrhunac estrogena, tek za dan /dva.
    meni se to i podudarilo, jer nemam jos o. bol, a i lh mi nije bio bas pozitivan.
    tako da mi preksinoc nismo nista radili, mm ima problem sa volumenom pa nam je bitno sto blize ovulaciji.
    medjutim, juce lh negativan, radila 2 oko 1 i oko 5 , oba negativna :? ,boli ni na vidiku, ni sluzi,nista...i mi se mazili sinoc... jesmo li mozda zakasnili? temp jutros 36.2, obicno ovuliram na 36.1, ali sam prestala mjeriti bbt ,dosadilo mi nakon puuuno mjeseci.
    imate i moj graf u potpisu,pa ako neko ima vremena da malo sve razlozi?

  45. #45

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    1,405

    Početno

    niste falili, meni je bila identična situacija prošli (dobitni)ciklus; 9.dc neg.,10.dc. poz. i 11.dc neg.; mi smo odhopsali samo 11. i 12.dc i eto nas T :D (isti slučaj : da nisam imala trakice ne bi skužila O, a obično me boli za šizniti), odhopsaj još i danas

  46. #46
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    mandy, kad bi bar bio scenario kao tvoj
    ne znam, prvi put da nisam uopste osjetila dan ovulacije, obicno ne mogu da sjedim od bola...ovaj put nista. Tako fini i veliki folikul ,a po ostalim znacima bih mislila da je anovulatoran ciklus.
    A ,valjda nismo promasili, ako je do nas mi smo si bas dali truda!

  47. #47

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    vukovar
    Postovi
    310

    Početno

    evo usporedba lh trakica od 2 ciklusa u smislu ranog otkrivanja trudnoće.prošli ciklus imala najvjerojatnije biokemijsku.radila sam usporedno hpt i lh trakice.lh su bile negativne s tim da su imale crtice dobro vidljive na slici su ful slabo vidljive izblijedile su.
    na slici su lh 12 dpo u oba ciklusa.
    u ovom ciklusu 12 dpo lh pozitivne.jedna je s jutarnjim urinom jedna s popodnevnim.e sad ćekamo da vidimo šta je ovaj ciklus jeli T ili opet neka biokemijska.
    u oba ciklusa na hpt su sjene.dosta rano su rađeni testovi.

    http://public.fotki.com/vlatka5/

  48. #48

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    1,405

    Početno

    Vlatka po opk bih zaključila da si T, meni je 31. dc bila za nijansu tamnija crtica, a čak tamnija nego na Chronolab testu;hpt sa interneta 29.dc puno,puno svijetliji od testne i opk

  49. #49
    vjestica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    461

    Početno

    po opk se ni u kojoj varijanti ne može utvrditi trudnoća
    http://www.roda.hr/forum/viewtopic.php?t=32176

  50. #50

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    vukovar
    Postovi
    310

    Početno

    znam,ali sam ja u prošloj trudnoći imala pozitivan lh.znam da pozitivan lh ne znaći T.ali ja analiziram moje cikluse koji su katastrofa i izgleda i hormoni.

Stranica 1 od 16 12311 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •