Pokazuje rezultate 1 do 17 od 17

Tema: promuklost

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,519

    Početno promuklost

    Viktor od jucer ima promukao glas...ne cini se prehladjen, nosic je cist i nema temperature. On u posljednje vrijeme ispituje svoje glasovne mogucnosti, ubi se od vriske i cike....da li je moguce da je preforsirao glasnice? Trebamo li doktoru?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,374

    Početno

    On je dosta mali, neznam baš je li moguće da već preforsira glasnice. Meni je D.bio često promukao sa cca 2-3 god. ali to je definitivno bilo od vikanja. Volio je imitirati zvuk motora pa bi to bilo tako glasno da ga je cijelo naselje čulo.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    135

    Početno

    Podižem...

    L. već 2 dana ima promukli glas i definitivno je od vikanja, podvriskivanja i "cike" po cijeli dan. Disanje uredno, nos ne curi, temp. nema, ne kašlje...

    Ima li netko savjet kako se riješiti te promuklosti, a da nije "čekaj da prodje"?

    Hvala.

  4. #4
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Aktivno ga poticite da ne vristi i vice nego da govori normalnom jacinom glasa.

  5. #5
    Iva M. avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    534

    Početno

    Kod nas identična situacija unazad par dana.

    Od kad je nakon crijevne viroze krenuo opet u jaslice jako puno plače.
    Pretpostavljam da se promuklost može javiti i uslijed puno plakanja, jel da? Ne bi ga baš opet vukla kod doktorice.

  6. #6
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    meni se ovo dešavalo kad sam bila malena pa me mama vodila doktoru. Gurao mi ono ogledalce u grlo, vrlo neugodno iskustvo. Rekao je da imam priraslice na glasnicama. Da se to može operirati, ali i ne mora. Nego da neka paze da ne urlam i da kasnije kad narastem ne pušim ne pijem...
    Tamo negdje u pubertetu kad sam išla s grupom djece na skijanje sam urlala toliko da sam ostala skroz bez glasa - koji je to tek strašan feeling..
    Ali evo sada nemam nekih problema, znam da ne smijem vikati inače mi glas bude hrapav

  7. #7

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    15

    Početno

    Osoba koja se bavi s problemima glasa zove se fonijatar.....to je subspecijalizacija iz otorinolaringologije. Kod nas postoji nekoliko fonijatara ali moja preporuka Fonijarijski centar Šalata (u sklopu KBC-a). Imaju modernu i suvremenu opremu i dobri su stručnjaci. Promuklost kod djece je česta i najčešće se radi o vokalnim nodulima ili tzv. čvorićima na glasnicama koji nastaju zbog lošeg načina govora i nisu tako strašna dijagnoza. S druge strane postoje neki drugi uzroci promuklosti koji su malo ozbiljniji kao što su papilomi na glasnicama ili polipi i zbog toga je potrebno napraviti pregled i mišljenje stručnjaka. Nadam se da sam pomogla.

  8. #8
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Ja sam slučaj sa čvorićima na glasnicama zbog lošeg načina govora i preporučen mi je logoped...

    No, frendica mi se žalila na klinca koji je već preko mjesec dana promukao. I upravo od straha od tih polipa na glasnicama otišla je na pregleda, malca su uputili na testiranja i dijagnosticirali alergiju. Na ambroziju. :/

  9. #9
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno

    Odnedavno, Nina mi je svako malo promukla. Sad promukne, pa ju prođe kroz neko vrijeme pa opet i tak svako malo...
    Što bi to bilo? tj. koliko je hitno da odem doktoru?
    Malo sam zabrinuta jer smo jučer bili na cjepljenju pa jel može to bit opasno?
    Rekla sam dok. ona je pogledala grlo koje je bilo čisto? Nema nikavih drugih simptoma prehlade, a ne govori niti preglasno?

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    222

    Početno

    Ja na žalost imam ekstreman slučaj u kojem je promuklost djeteta trajala par godina a počelo je oko treće. Nismo odmah reagirali jer bilo je ljeto, sladoledi, kupanje i sl. Da skratim, ispalo je da ima bolest GERB (želućani refluks) i da su mu kiseline izjele glasnice

  11. #11
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno

    podižem jer Lari promuklost traje već mjesecima

    stoje li i dalje preporuke za Šalatu ili da odemo negdje drugdje?

  12. #12

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,057

    Početno

    I mene zanima kud je najbolje ić. Ja sam Rokovu promuklost pripisivala dokazanim alergijama između ostalog i na ambroziju i prašinu, međutim jučer nam je logopedica rekla da ona smatra da on ima čvoriće na glasnicama i da ne bi bilo loše da posjetimo fonijatra. Ja sam joj rekla da roko ima astmu i dokazane alergije, ali ona je rekla da ona ipak smatra da je to nešto drugo i da bi bilo najbolje napravit obradu.

  13. #13
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno

    naručili su nas na Šalati krajem mjeseca
    zovi na ovaj broj iza 13 sati da se naručiš 2368 836

  14. #14

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,057

    Početno

    Hvala maxi mi se naručili za 25. kad vi idete?

  15. #15
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Citiraj anima prvotno napisa
    Odnedavno, Nina mi je svako malo promukla. Sad promukne, pa ju prođe kroz neko vrijeme pa opet i tak svako malo...
    Što bi to bilo? tj. koliko je hitno da odem doktoru?
    Malo sam zabrinuta jer smo jučer bili na cjepljenju pa jel može to bit opasno?
    Rekla sam dok. ona je pogledala grlo koje je bilo čisto? Nema nikavih drugih simptoma prehlade, a ne govori niti preglasno?
    Ovako je i kod nas negdje od 2,5godine sad ima 4.
    I to se obično dešava kad smo kod nekoga pa puno viće i galami ili glasno priča ili kad jako plače.
    To sam par puta napomenula doktorici što mje ona pripisala alergiji i dala rinolan i rekla je da će proči kad bude veči.
    Sad nisam pametna jel trebam ići dalje doktoru

  16. #16
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Moj E je sklon promuklosti (kao i ja). Domaće sredstvo je grgljanje slanom vodom. 1 čajnu žlicu soli dodam na 2 dl mlake vode i dobro razmutim. Isto tako, slanom vodom ispiremo nos, jer tu je često uzrok problema... Dok je dijete bilo malo, koristili smo samo sterimar i aqua maris, ali sad takvu istu home-made mješavinu dečko sam sebi uštrca u nos špricom (ne onom oštrom od injekcije nego onom širokom kojom se mjeri količina sirupa) i sve hoda. Za 2-3 dana promuklost prolazi.

    Dakako, stalno ga treba upozoravati da govori što manje... Sad je veliki pa kuži, a kad je bio manji, koristili smo razne aktivnosti (slušanje audio-priča, crtiće) da ga odvratimo od klafranja. Ipak je to mamino brbljavo dijete...

    Ako uz promuklost dođe još i zeleno iz nosa i kašalj ili ne prođe u 3 dana, ipak treba bar nazvati pedijatra.

  17. #17
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno

    kod Lare promuklost nema veze s prehladom, ima sigurno veze s vikanjem ali ne bi trebala biti baš tako osjetljiva! ona je već mjesecima promukla skoro pa svaki dan, najgore je popodne
    kad otkrijem šta je onda ću se baciti na pronalazak nekog prirodnog preparata.

    Roko_mama mi idemo 24.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •