Pokazuje rezultate 1 do 4 od 4

Tema: kašalj

  1. #1
    zibba avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,204

    Početno kašalj

    Moja mlađa kći kašlje već više od 2 mjeseca, ali ne kašlje stalno. Navećer kada legna je grozno, tokom noći bar dva puta po sat vremena ju svako toliko uhvati kašalj, te prilikom kakvog napora ( trčanje s djecom, dulje šetnje isl) također kašlje. Kašalj je suh, nos curka povremeno, ali samo onako kao vodica. Tokom šetnje po Bundeku je kašljala i kihala cijelo vrijeme dok nismo ubrzo otišli baš zbog kašlja.
    Prvo je dr govorila da je to sve od nosa, nakon 3 tj i tog Bundeka je rekla da bi mogla biti kakva alergija i dala nam uputnicu za Srebrnjak , ali naručiše nas tek 30.11 ( bilo je to prije više od mjesec dana). Zadnjih dana je opet gore, kašlje skoro cijelu noć ( tokom dana je mir osim ako puno trči i natjerava se s drugom djecom). Ima li kakav način da se van procedure ( čitaj bez dugog čekanja i naručivanja za 2-3 mj) obavljaju te pretrage?

  2. #2
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Ne znam za ubrzanu proceduru,ali preporučam da vam naprave testove za hripavac.Ima ga dosta atipičnog koji liči na alergiju.

  3. #3
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    ja bih inzistirala na uputnici za srebrnjak za hitnu ambulantu, jer 30.11. je predaleko.
    moj je s takvim simptomima imao upalu pluća i to smo dobili po nosu zašto nismo i ranije došli. bio je punih 15 dana na terapijama.
    uputnicu sam doslovce užicala, jer njegov pedijatar nije ništa čuo, a gore je dr čim je stavio stetoskop odmah rekao točno mjesto gdje je upala.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,712

    Početno

    Otiđi na njihovu hitnu. Ako dolaziš s djetetom u vrijeme dok još radi djetetova pedijatrica ili njena smjena, moraš donjeti uputnicu za hitnu, a ako dolaziš na primjer od 20 sati do jutra, netrebaš uputnicu.
    Znam da i nije baš neka fora dolazit na hitnu, a ako stanje i nije toliko hitno, ali ako ih nazoveš i savjetuješ se s njima o Vašem problemu, vjerujem da će ti reći da dođeš odmah. 30.11. je predaleko za čekati.
    U pitanju je djetetovo zdravlje i netreba se ustručavati tražiti pomoć. Mislim da je manje zlo doći i otići s dijagnozom "nije ništa", nego čekati da bude "nešto" pa zakomplicirati stvari.
    Po meni, imate razlog za otići na hitnu.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •