Pokazuje rezultate 1 do 32 od 32

Tema: Riba iz rerne

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno Riba iz rerne

    Kako na najjednostavniji nacin ispeci u rerni ribu u kombinaciji s krompirom i povrcem? Trebala bi mi neka najjednostavnija varijana koja ne ukljucuje umake, znaci riba, zacini i povrce? Da umatam u foliju pa da tako pecem? Trebam li sve staviti istovremeno? Hoce li se riba u tom slucaju raspasti? Koji zacini bi bili ok?

  2. #2
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    imas dvije varijante: kupiti veliku ribu (tipa sarana) i peci s krompirom istovremeno - riba se nareze poprecno svakih 5 mm i natrlja zacinima po zelji, pece se bez folije

    ili

    kupiti manju ribu (tipa orade) pa peci u foliji ili bez nje zasebno od krompira, inace bi se ova manja riba isusila. orada ide super s limunom i mediteranskim zacinima, moze se i filetirati jer je pogodne gradje.

  3. #3
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    Zorana, ja ovako:

    ribu očistim, posolim..
    krumpir očistim narežem na ploške, poslažem po tepsiji, zalijem maslinovim uljem i ubacim u pečnicu i onda nakon nekog vremena (to ovisi i o krumpirima i o veličini ribe - ubacim među krumpire ribu, zalijem maslnovim, dodam začine i zalijem vinom pa vratim u pečnicu.

    al vremena ne znam, to ja od oka

  4. #4
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    haha wewa pa ima i velih orada

  5. #5
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Ja narežem krumpir na listiće (jer je riba brzo gotova), nauljim pleh, stavim krumpir a na njega ribu i još malo zalijem maslinovim uljem, i posolim.

    Prije no što je sve gotovo zalijem smjesom od ulja, limunovog soka, vina (ili bez njega, pa malo vode), kosanog češnjaka, peršina i nekog mediteranskog začina tipa lovor, timijan, ružmarin. I malo zapečem.

    Ja ne zamotavam u foliju- ako to napraviš, jelo je više kuhano, a ne pečeno. Meni to ne paše.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Ja cu najvjerovatnije ispeci nesto iz zamrzivaca, znaci vec pripremljeno, izrezano na komade cca cm i po debele. Pretpostavljam da bi se kriske krompira i neko povrce moglo ispeci npr. u foliji skupa s ribom za nekih pola sata-20 min?? Ovo s folijom sam mislila bas radi isusivanja ribe. :/
    Sun, koje zacine?

  7. #7
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    pa zato sam ti napisala s čime možeš zaliti ribu - meni je to prefino.

  8. #8
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    Citiraj Sun prvotno napisa
    haha wewa pa ima i velih orada
    velikih kao saran iz uzgoja? tipa 2-3 kg?

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Ne bi meni smetalo to da jelo bude vise kuhano nego peceno. Vazno mi je samo da ima onaj fini grilasti miris cesnjak/m. ulje/persin kombinacije i da mi riba ne bude raspadnuta. Koje povrce bi uz ovo mogla ubaciti? Brokulu?

  10. #10
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    Citiraj wewa prvotno napisa
    Citiraj Sun prvotno napisa
    haha wewa pa ima i velih orada
    velikih kao saran iz uzgoja? tipa 2-3 kg?
    eh ne znam za šarana, ne volim te slatkovodne, ali oradu od 2 kile sam ja ulovila prošle godine
    fina borba je to bila, guštaaaaa


    Zorana, mislila sam prvenstveno na češnjak i peršin (mi to u ogromnim količinama) i ružmarin ponekad. Maslinovo je must

  11. #11
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    i da, ja ne volim povrće u toj kombinaciji, nekako mi svako (eventualno mrkva može proći) pokvari taj idealan spoj aroma. Povrće skuham posebno kao prilog

  12. #12
    thalia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,863

    Početno

    zorana, staviš krumpire u protvan i na dno pećnice.
    posoliš, staviš malo ružmarina i pečeš.

    zadnjih 20-ak minuta, staviš orade na rešetku na sredinu pećnice i pustiš da kaplje po krumpiru i onda ti je
    ribe nasoliš i u njih staviš češnjaka.

  13. #13
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    Citiraj Sun prvotno napisa
    Citiraj wewa prvotno napisa
    Citiraj Sun prvotno napisa
    haha wewa pa ima i velih orada
    velikih kao saran iz uzgoja? tipa 2-3 kg?
    eh ne znam za šarana, ne volim te slatkovodne, ali oradu od 2 kile sam ja ulovila prošle godine
    fina borba je to bila, guštaaaaa
    woooooooooow, da mi je to dozivjeti! ja sam ribar vec skoro 25 godina

    e tu bih ribetinu sama smazala!

    Zorana, ja bih radije pekla ribu i povrce odvojeno ako se odlucis na smrznute varijante - meni je to pretanko za peci u rerni. A smrznuto se i inace brze osusi.

  14. #14
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj Sun prvotno napisa
    i da, ja ne volim povrće u toj kombinaciji, nekako mi svako (eventualno mrkva može proći) pokvari taj idealan spoj aroma. Povrće skuham posebno kao prilog
    tako i ja

    manje ribe budu super ako se krumpir nareže na tanke listiće pa se poslože po ribi

    veće ribe možeš peći u soli. meni je to jako fino. ali teško da se može prilog isto tako spremiti

  15. #15
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    wewa mogle bi mi jednom skupa u ribolov

    nevjerojatan feeling i baš prava borba.
    kad je počela potezat (na barci smo bili mm i ja i bila je već pala noć), štap potonuo, meni je srce bilo u grlu, a MM krenuo da mi uzme štap. Samo sam ga prostrijelila pogledom. Nikad neću zaboravit taj feeling! To mi je jedan jedini veliki uvov. Nisam ju baš sama pojela, ipak je to puno ribe, ali smo grilali na plažici slijedeće jutro i omastili brk

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Ja to inace uvijek kuham odvojeno, znaci kuhani krompir, odvojeno povrce i onda pecem ribu i dodam ulje i zacine. Ovo s pecenjem sam mislila probati cisto radi ustede zivaca.

  17. #17
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    Citiraj Sun prvotno napisa
    wewa mogle bi mi jednom skupa u ribolov

    nevjerojatan feeling i baš prava borba.
    kad je počela potezat (na barci smo bili mm i ja i bila je već pala noć), štap potonuo, meni je srce bilo u grlu, a MM krenuo da mi uzme štap. Samo sam ga prostrijelila pogledom. Nikad neću zaboravit taj feeling! To mi je jedan jedini veliki uvov. Nisam ju baš sama pojela, ipak je to puno ribe, ali smo grilali na plažici slijedeće jutro i omastili brk
    uff, najezila sam se! tako bih voljela dozivjeti pecanje s barke, nemas pojma!
    ti dodji meni na jezero, pecacemo smudja - iako se ne otima previse, super je osjecaj

    Zorana, a da ti nastavis kako si navikla?

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Vidjet cu. Zanima me jedino koliko taj krompir koji se pece skupa s ribom utjece na okus ribe?

  19. #19
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    ne, ne utječe! riba na njega utječe, on sve fino upije i bude mljac.

    al drugo povrće utječe loše na ribu.

    stavi krumpir i ribu u pećnicu, a uz to salatu i dobar tek!

    wewa, uf slatkovodne baš ne volim, ali sigurno bi mi bio gušt loviti
    aj ti u Opatiju, ja te vodim na ribolov s barke

  20. #20
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    Citiraj Sun prvotno napisa
    ne, ne utječe! riba na njega utječe, on sve fino upije i bude mljac.

    al drugo povrće utječe loše na ribu.

    stavi krumpir i ribu u pećnicu, a uz to salatu i dobar tek!

    wewa, uf slatkovodne baš ne volim, ali sigurno bi mi bio gušt loviti
    aj ti u Opatiju, ja te vodim na ribolov s barke
    ma ja bih ipak krompir na salatu i uz to hrskavu ribicu, mljaciiiiiiiiiiiii!

    a za dolazak u Opatiju, vrlo rado samo malo vjerovatno

  21. #21

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Sun, tako cu izgleda i uraditi. Wewa, muz je strastveni mrzitelj ribe pa moram biti pazljiva u izboru recepta.

  22. #22
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    Citiraj Zorana prvotno napisa
    Sun, tako cu izgleda i uraditi. Wewa, muz je strastveni mrzitelj ribe pa moram biti pazljiva u izboru recepta.
    onda njemu fish sticks ili ribice sa susamom

  23. #23

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Na to je posebno osjetljiv. Ustvari, najvise mu odgovara upravo ovo sto se opisuje, obicna, pecena riba s puno bijelog luka i m. ulja.

  24. #24
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Iskusne domaćice pomozite! Imamo danas goste pa sam u nedoumici. Kupila sam orade i pekla bih ih u pečnici s krumpirom na ploške. Prvo što se dvoumim peći u komadu ili filetirati a drugo je podlijevati vinom ili ne. I da li ružmarin nasjeckati pa s limunom i maslinovim uljem preliti ili staviti grančice?

  25. #25
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Iskusne domaćice pomozite! Imamo danas goste pa sam u nedoumici. Kupila sam orade i pekla bih ih u pečnici s krumpirom na ploške. Prvo što se dvoumim peći u komadu ili filetirati a drugo je podlijevati vinom ili ne. I da li ružmarin nasjeckati pa s limunom i maslinovim uljem preliti ili staviti grančice?
    Nemoj se zamarati s filetiranjem. Nije to za pećnicu. Koža na ribi čuva meso od pretjeranog isušivanja.
    Samo ribu nasoli već sada, izvana i iznutra da sol prodre do kralješnice. Oprezno s ružmarinom - on daje gorkast okus ako ga je previše, a osim toga ima i laksativni učinak.
    Daklem, ribu nasoliš, možeš lagano zarezati kožu (bez pretjerivanja), a u utrobu možeš staviti samo vršak grančice ružmarina sa 5-6 iglica. Pečeš na suncokretovom ulju, a pred kraj možeš podliti sa malo vina (2-3 jušne žlice). Umjesto vina možeš na ribu položiti 2-3 tanka koluta limuna. Maslinovim uljem zaliješ pred kraj, da se ulje dugo ne podvrgava termičkoj obradi.


    Uz ribu serviraš pesto: 1 režanj češnjaka i 2 jušne žlice sitno kosanog zelenog peršina preliješ s maslinovim uljem. Ja to obično malo ugrijem u mikrovalnoj (vrlo kratko, tek da češnjak pusti miris) i to stavim na stol.

    Ako ribu pečeš samu, gotova ti je za dvadesetak minuta - najdulje pola sata (pretpostavljam da pečeš 3 kom za vas troje). Uz to krumpir salata.

    ***
    Ako pak hoćeš peći ribu odmah s krumpirom, postupak je drugačiji, jer krumpiru dulje treba. Tu nemoj stavljati vino, jer će se krumpir stvrdnuti i izgubiti na kvaliteti. Vinom podliješ nakon jela

    Daklem, za ovo bih ja uzela kikiri (posudu s poklopcem - ovo https://www.lonciipoklopci.hr/UserDo...eset=thumb-350) i u nju ubacila suncokretovo ulje, pa onda štajaznam 3/4 kg krumpira narezanog na ploške i začinjenog (sol, papar, malo crvene paprike, pa još malo maaaalo sjeckanog ružmarina). Gore frkneš ribe i ubaciš u pećnicu. Treba dodati oko 1 dl vode da se krumpir jednoliko ispeče/skuha. Za ovo ti treba najmanje 45 minuta da se peče pokriveno + kad je gotovo, skineš poklopac i nagariš 10 min na grill, da uhvati koricu, ali stražariš da ti ne zagori. Ne stavljaš limun na ribu, ali možeš na kraju namazati na ribu malo onog pesta od češnjaka i peršina, pa natrag u ISKLJUČENU pećnicu, da ti češnjak ne zagori. Maslinovim uljem zaliješ u istom trenutku, kad isključiš grijanje pećnice.

    Kako god bilo - dobru zabavu i dobar tek!

  26. #26
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Evo malo tuđe pameti - orada s krumpirima iz pećnice: https://blog.dnevnik.hr/gurmanka/201...z-pecnice.html

  27. #27
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Geančice ružmarina, ako već hoćep. Nasjeckano bi jako smetalo kod jela.
    Ako podlijevaš, dobit ćeš skuhane ribe. A moraju biti pečene, hrskave.
    Probaj napraviti ribarski krumpir, ako ti paše. Poreže se krompir na ploške oko 4mm debele, kuha do pola u slanoj vodi. Zatim se stavi u pleh ovim redom: uljed, krompir pa posipati žlicu mrvica, češnjaka i peršina, pa opet dok sve ne složiš. Ispeći u pećnici.
    Tako mi je puno ukusnije nego krompir pečen u ulju s ribama.

  28. #28
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Ja ribu u pećnici pečem tako da nju ostavim cijelu, s glavom, a krumpir naražem na tanke ploške. Nauljim maslinovim , stavim luk, u utrobu ribe češnjak na listiće i grančice peršina. Posudu u kojoj pečem poklopim, ili stavim foliju. Tako da se to sve prvo skuha.

    U međuvremenu u čašu stavim ulje, limunov sok, vodu i nasjeckane začine. Ja ne volim ružmatin pa stavljam lovor, timijan, majčinu dušicu, origano i slično, i nasjeckani češnjak i peršin , sol i papar.

    Otklopim posudu, zalijem ovom tekućinom i pećnicu uključim na grill mod kako bi se na ribi i djelomice krumpiru uhvatila korica

  29. #29
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Sad čitam kaj je Beti napisala - ja pak obožavam krumpir koji se pekao u ulju od ribe i svim tim začinima

  30. #30
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Hvala cure!
    Peći ću onda u komadu...krumpir ću narezati na ploške, luk duguljasto...začiniti ..ružmarin ću u grančicama...malo podliti s vinom...ovako kako je Nano napisala.
    Valjda ne mogu puno faliti

  31. #31
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Ne možeš.
    Ja je uopćene dotaknem otkad je stavim u pećnicu.
    Umjesto ružmarina ja peršin

  32. #32
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Tak i ja. Ružmarin mi je jedan od neomiljenih začina

    Ja crveni luk stavim u komadu, češnjak u listićima pa u utrobu, i još kasnije u umak. I ja ne stavljam vino, već limunov sok

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •