Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 64

Tema: Ne mogu raditi "ono",pomoć?

  1. #1
    nenaa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,570

    Početno Ne mogu raditi "ono",pomoć?

    Ne mogu se sexati!

    Evo sad će neki prasnuti u smjeh, ali ovo je jedino mjesto gdje bih to i pitala. Odnosno pitala sam vj. kumu i ona kaže da idem doktoru.
    To je već poprimilo poprilične razmjere. Naime, nakon poroda mislila sam da je to normalno dok se malo ne oporavim. Pa kad je to prošli mislila sam da je beba mala pa imam dosta obaveza. Vratila sam se na posao kad je L. imala 4 mj. Pa sam svaki dan plakala jer mi je to jako teško padalo. Sada 8 mj. nakon poroda ja i dalje MM-u bježim spavati prije njega da zaspim da me ništa ne pita i smišljam koje kakve glupe izgovore samo da ne dođe do toga.
    Uopće, ali baš uopće me ne uzbuđuje pomisao na sex. Upravo suprotno. Bojala sam se da je problem što me MM ne privlači, ali mislim da nije ni to. Ne znam zašto sam sigurna, ali jesam. Volim da me ljubi i mazi i grli, ali čim to krene u smjeru sex-a počnem se izvlačiti i pobjegnem. Razgovarali smo o tome i naravno da me razumije, ali moram nešto poduzeti, a ne znam šta.
    Od kada sam rodila imali prije 8 mj. smo 2 odnosa. Koji su meni bili totalni promašaj. Ono, stisneš zube i potrpiš. I o tome smo razgovarali i on predlaže da idem kod gin. pa i zajedno. Meni je to u teoriji dobra ideja, a u praksi "oprostite doktorice, ali nemogu se sexat ".
    A jednostavno očito si sama ne mogu pomoći, a ako nešto ne poduzmem mogao bi postat veći problem.
    Ima li tko da je imao sličan problem i jako mi je ,
    ali ne znam više koga bi to pitala.

  2. #2
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    ih, cijela tema na više stranica ti je i o tome, nemaš beda, nisi jedina
    evo linka
    http://www.roda.hr/forum/viewtopic.p...=asc&start=750

    a koji je problem, boli te ili ti je odbojna pomisao na sex?

    btw. po naslovu teme sam zaključila da je problem u tome da ne možeš smanjiti font, pa reko - ajde da pomognem curi.
    al' problem je ipak nešto ozbiljniji od toga.

  3. #3
    nenaa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,570

    Početno

    Već sam zamolila da mi se editira naslov.
    Ništa me ne boli nego me ne uzbuđuje ni pomisao na to.
    A ovo što si mi poslala da postoji od prije ja ne mogu otvoriti. Pojavljuje mi se onaj pprstić sa uskličnikom.
    Meni to već postaje zabrinjavajuće. A volim svog muža i zato ne kužim jeli problem u hormonima, a mislim da je, jer u mužu nije. U to sam sigurna.
    Rekla sam da ću pitati na forumu i sad čekamo da dobijemo neki odgovor ili savjet.

  4. #4
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa
    btw. po naslovu teme sam zaključila da je problem u tome da ne možeš smanjiti font, pa reko - ajde da pomognem curi.
    i ja sam to pomislila

  5. #5
    majoslava avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    sthlm
    Postovi
    654

    Početno

    vrijeme s malom djecom je veliki preokret, i uz posao i dijete i ostale obaveze normalno je da sexualna zelja oslabi.

    dojenje smanjuje sexualnu zelju. nedostatak menstruacije takodjer uzrokuje da normalni hormonalni proces u tijelu koji utjece na sexualnu zelju je poremecen.

    ako ne dojis i imas normalne menstruacije, umor i nedostatak vremena i mozda dovoljno vremena nasamo su veliki neprijatelji strasti ( a da ne pricamo o tome da mozda niste ni tek zaljubljeni)

    treba stvoriti intimnost, navecer kad dijete zaspi, mozda zajedno se sjest i pojest i popit nesto fino, pogledat zajedno koji zgodan film lezeci zajedno u sofi...
    mozda da te momak iznenadi sa necim novim, kaj ja znam, dajte masti na volju...

    strast treba njegovati s godinama, inace izgori!

  6. #6
    nenaa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,570

    Početno

    Skupa smo još od moje srednje. 13 god. I do trudnoće nikad ništa nije falilo. A sada... nema strasti. Kod mene ne postoji želja za sexom. Neću reći da smo probali sve, ali dosta toga jesmo.
    Kuma mi preporučuje homeopatkinju, i nemojte me sada ubiti. Ja sam dijete okorjele zdravstvene radnice koja je u mene usadila homeopat=vrač=vještica. A nekako mi se sve više čini da i nije tako.

  7. #7
    printemps avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    južna dalmacija
    Postovi
    175

    Početno

    Ma koji sex, nisam noć u cijelosti prespavala, hrpa veša za peglanje, svaki dan briši glancaj podove jer beba puza a svi sa cipelama gacgaju , skuhaj ručak, posebno za bebu posebno za MM i mene, o prašini da ne pričam..., i to sve(osim kuhanja) kad beba zaspi jer me grize savjest da se ne bavim s njim zbog glupih kućanskih poslova!

  8. #8
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj printemps prvotno napisa
    Ma koji sex, nisam noć u cijelosti prespavala, hrpa veša za peglanje, svaki dan briši glancaj podove jer beba puza a svi sa cipelama gacgaju , skuhaj ručak, posebno za bebu posebno za MM i mene, o prašini da ne pričam..., i to sve(osim kuhanja) kad beba zaspi jer me grize savjest da se ne bavim s njim zbog glupih kućanskih poslova!
    tako i kod nas

  9. #9
    sonata avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,088

    Početno

    Nenaa!

    Mislim da je vec velika stvar sto si ispricala svoj problem. I sto ga zelis rijesiti. A i sto ti je suprug uvidjavan i ne vrsi pritisak. Ne znam imena ali znam da su na tv-u par puta govorili seksolozi pa mislim da bi se nekom takvom trebalo obratiti za pomoc. Jer u sasvim si normalnoj situaciji a takvi bi ti doktori sigurno znali i pomoci. Mozda malo ukucati u google pa se izbace neka imena?

    Zelim ti srecu da ti se sto prije vrati zelja za intimom

  10. #10

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Svugdje pomalo
    Postovi
    201

    Početno

    A mozda da probate neki ovlazivac i da pretrpis koji put, al ne pravit velike razmake?
    Ako dojis, mozda je problem u suhoci.
    Sad, kad si toliko dugo bez seksa, i u takvoj situaciji, tijelo ti i ne trazi, al kad uspijes osjetiti malo uzbudjenja i ljepote mozda krene na bolje.
    Ono, stisni zube i vidi sta noc nosi

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    261

    Početno

    nenaa evo da te utješim!

    7mj mi je trebalo ali samo zato jer je mm bio uporan,
    malo me bolilo ali malo, kao prvi put
    seks me nije privlačio, dojila sam, sise nisam mogla uključiti u seks jer
    su sad služile nečem svetijem i psihički to nisam mogla premostiti...
    i sad kako bez sisa kad su one meni važne u seksu
    teško....kao da se seksam sa pola tijela,
    samo zbog njega, a i da pokrenem svoje tijelo ka iscjeljenju :/
    najčešće me muž nije privlačio, a bome seks još manje, pa sam se i bojala,
    ajme što se to dešava :?
    trebalo mi je puno, oko godinu i pol...evo sad mali ima 2g i seks je super,
    ali bilo je teško.

    muž me opet privlači jako i volim seks,
    ali jako sam se bila brinula.
    ja sam nakon poroda seks povezala sa boli, ustvari taj dio tijela sam doživljavala kao nešto jaaaako osjetljivo i ranjivo,
    i nedaj bože da mi mm pristupi brzo ili razmakne noge -GOTOVO.
    samo sam zbog njega pristala na taj seks nakon 7mj i bila sam sretna jer
    iako mi nimalo nije bilo ugodno, bar sam osjećala da se nekud krećem.

    evo sve sam natipkala zbrda zdola ali razumijem te potpuno,
    DAJ SI VREMENA i što je najvažnije pričaj o tome s mužem, ja i moj smo
    svaki dan pričali o mojim strahovima, kako se osjećam, zašto...
    ti razgovori su mi pomogli da shvatim zašto je to tako kod mene,
    a njemu su pomogli da razumije i da zna kako da mi pristupi.

    sve je to normalno, mi smo samo ljudi, fizičko tijelo brzo zacijeli,
    ali psihičke rane su puno dublje i trajnije,
    i svaka je žena posebna priča, ni naš slučaj nije najgori!

  12. #12
    japanka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    na rubu znanosti
    Postovi
    859

    Početno

    ptpisujem erik.
    i kod mene je bilo tako, trajalo je dugo, dugo nakon prvog poroda.
    ključna stvar je da imaš muža koji razumije.
    pričajte i pričajte, smijte se na taj račun, neka te izmasira, onda ti njega, polako ćeš doći na svoje.
    sad nakon drugog poroda nije mi bilo baš tako, ali ja sam odlučila u glavi- sex najmanje jednom tjedno, ko obaveza jer da se mene pitalo, opet bi se to razvuklo na dug period, a i M je živo biće
    i ide, prvi put ko na giljotini, drugi- ajde, da se
    treći put sam počela uživati ..i tako, sad mi je već odlično
    i oboje zadovoljni

  13. #13
    nenaa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,570

    Početno

    Erik u potpunosti se isto osjećam kao što si se ti osjećala. Jedino mene ne boli, ali nema želje. Npr: naša bebica je mirna i spava cijelu noć još od prvog mj. i kad oko 21. sat ostanemo sami, i kuća čista, on počne nešto. I prvo pričamo pa maženje, probao je i masažu, i biti najnježniji na svijetu, a ja suha ko pustinja. I dok se on trudi meni je samo u glavi "ne mogu, ne mogu, ne mogu, kako se izvući..." I uopće nisam prisutna nego samo smišljam šta napraviti. Naravno da on to skuži i onda potegnemo priču, ali kako nismo mrdnuli sa mrtve točke i uvijek sve završi isto on je predložio da potražimo pomoć.
    Krenut ću od gin. pa da vidimo.
    Da mi je netko prije trudnoće rekao da ću imati sa ovim problema, ne bi vjerovala. Mi se u trudnoći uopće nismo seksali što znači da smo bili bez punih 11 mj. I tada u trudnoći imala sam jaku želju, ali morali smo se suzdržati. Zezali smo se da kad rodim da ću odmah ostati trudna opet koliko ćemo hopa cupa, ali to je krepalo sa porodom.
    Najgore je to što sa frendicama na kavi zna proći neki frajer, pa zgodni konobarčić, pa bi mi kokoške nešto dobacivale ili komentirale "uuu ovog bi trebalo...". Sada kad se one tako sprdaju meni je zlo i idu mi na živce. Eto čak i to mi smeta. Jednostavno sve što samo upućuje na sex ubija me u pojam.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    261

    Početno

    razumijem,
    i moja je beba spavala i imali smo kada...
    ali ja nisam mogla, i kupila sam nakon tih 7mj lubrikant jer da nisam,
    kao što ti kažeš -pustinja!
    reci mužu da nas ima još, da ne misli da to nije normalno,
    i reci da je sve završilo dobro
    ja sam samo zbog njega stisla zube i napravila to,
    inače nebih još duuugo, i što da kažem,
    polako hrabro, puno je to žena prošlo i nisi sama,
    za "početak" zadovolji dragog na drugi način, bez obzira ako ti se neda,
    da vidi da ti je stalo..
    njima je teško isto jer je sve fokusirano na nas i bebu, oni su zadnji na listi..
    i to još nepoželjni po pitanju seksa, poželjni su samo kao radna snaga po kući ha ha ha
    a iskreno mislim da ti ginekolog neće pomoći,
    to nije njihovo područje, oni su zaduženi za fizičke stvari a ovo sasvim druge prirode.
    reći će ti uzmi lubrikant, stisni zube i potrpi malo...
    možda bi tu pomogla homeopatija, jer meni je...ili psihić,
    ali i večina njih rade šablonski -dijagnoza-terapija...
    ali možda ti razgovor pomogne....
    ja nisam išla jer sam pričala svima o tome, nisam stidiljiva pa sam sa svakom poznanicom bla bla.....i to mi je pomagalo...

  15. #15
    nenaa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,570

    Početno

    Erik odmah mi pošalji koji homeopat. Može i na pp. I objasni mi di je. O tome već duže razmišljam i kako ti je to pomoglo.

  16. #16
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    kućanski poslovi, umor, beba koja ne spava...pretrpit malo...ne slažem se s ničim od toga. možda ima maali udio, ali ja emocije i okolnosti stavljam u stranu i hormone u prvi plan. da hormoni funkcioniraju kako treba ni jedan kućanski posao nas ne bi spriječio

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    261

    Početno

    dr.Barac Mirjana u Puli na lungo mare,
    parni dani jutro, neparni popodne, 200kn pregled, homeopat.intrevju je mislim 300 tel542 108
    privatna je pedijatrica, mi idemo samo kod nje,
    idu i druge mame koje su zadovoljne, jedna ima jako bolesnog malog i
    pokušali su SVE pa čak i specijaliste u zg, na kraju je zadovoljna sa homeopatijom i kaže da joj ona uvijek pogodi terapiju...
    ima ih još u puli ali sklone su natrpati te gomilom sintetskih vitamina i ne prođeš ispod 1000 kn kad izađeš iz apoteke...
    ja to ne volim ne zbog novaca nego jer imam drugačiji pogled na umjetene vitamine...

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    261

    Početno

    Citiraj ivy prvotno napisa
    kućanski poslovi, umor, beba koja ne spava...pretrpit malo...ne slažem se s ničim od toga. možda ima maali udio, ali ja emocije i okolnosti stavljam u stranu i hormone u prvi plan. da hormoni funkcioniraju kako treba ni jedan kućanski posao nas ne bi spriječio
    slažem se ali prije nego se hormoni poremete, naruši se naše energetsko stanje,
    kad se ono naruši padne slijedeće najslabije. u mom i njenom slučaju -hormoni....i još štošta....
    da smo energetski u redu bili i hormoni i naš seks,
    zato ja počinjem od rada na emocijama jer to tvara put ka iscjeljenu,
    bilo da su to hormoni ili krvna slika ili migrene....

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    261

    Početno

    pomoglo mi je jer sam išla zbog alergija, jutarnje iscrpljenosti,
    reume, sinusa, lošeg imunteta....
    i usput me skinulo sa ovisnosti o čokoladi i povečala mi se želja za seksom.
    na jednom drugom forumu je bila tema kako jedna cura nema baš često želju i jeli to normalno...
    ja sam napisala, moj muž ima potrebu 2xdnevno, ja 2x mjesečno
    AKO se nađemo na 2x tjedno on pati od nejebice a ja od prejebice
    ispričavam se na vulgarizmu.

    a sad smo na 3xtjedno i to na moje zadovoljstvo!
    homeopatija ne djeluje samo na jednu tegobu nego na cijelo biće,
    fizičko, duhovno i emotivno.

  20. #20
    japanka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    na rubu znanosti
    Postovi
    859

    Početno

    sad ne kužim, je li ta dr. Barac pedijatrica ili radi i sa odraslima?

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    261

    Početno

    pedijatrica ali za homeopatiju mogu svi,
    idemo i ja muž i mali,
    samo kažeš da želiš na homeopat. intervju, on traje oko sat, sat i pol,
    ispita te SVE o tebi od hrane do seksa do mladosti SVE, i na osnovu toga i tegoba osmisli terapiju.

  22. #22
    nenaa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,570

    Početno

    Ma čekaj za tu Barac sam čula i ja. Moja frendica je bila kod nje sa malim, pa šta nije ona pedijetrica. Kako može meni pomoći.
    Ona je u onoj novijoj žuto zelenoj zgradi kod hotela Pula, preko puta restlova???

  23. #23
    nenaa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,570

    Početno

    Postale smo u isto vrijeme. Onda super već dugo mislim sa L. ići kod nje. A sada imam dvostruki razlog. Da ide ui MM sa mnom jer je to zajednički problem ili se to gleda samo kao moj problem, i reci mi gdje je točno. Žuto-zelena upadljiva zgrada?

  24. #24

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    261

    Početno

    da da ta kuća...
    da pedijatrica i homeopat, znaći homeopatija za sve, smo se naručiš za intervju, tako se zove...
    pa muž može ako ima neke tegobe pa želi riješiti,
    a ti zbroji što te sve muči i kaži da to želiš riješiti, a tu spada i seks...
    svi smo mi različiti, ne mora značiti da će odmah djelovati, ali ja volim pokušati.
    isto mislim da su dobre duhovne seanse poput preporađanja, vizualizacija, trans dance i slično, sve gdje se naše blokade mogu osloboditi,
    aromaterapija! intuitivna aroma masaža! ili kristaloterapija, reiki, bioenergija...
    s tim da kao što ne ideš kod bilo kojeg doktora, tako i za to, prvo provjeriš
    pa odlučiš...
    što se problema seksa tiče, muž ne mora, on nema problem

  25. #25
    nenaa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,570

    Početno

    On bi mogao malo pitati da mu se manje pišo diže, možda bih to navela kao njegov problem .
    E da on ovo vidi. Nagovara me već dugo da mu otkrijem nick, i malo je falilo, ali mislim da ne dolazi u obzir.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    261

    Početno

    ha ha ma zašto, sigurno će se nasmijati i shvatiti samo da je sve ok,
    pa svi smo samo ljudi! ovakvi onakvi, svakakvi, i baš zabavno što je tako!
    evo malo o dizanju!
    mm je po mojem ukusu ugrožen -ovu bi kresnuo, onu bi,
    vidi sise vidi guzice...i tako oduvijek, seks bi voljeo upražnjavati barem 2x dnevno. STRAAŠNO.

    ali i njemu je tu i tamo potencija pala, desilo se da ja želim a on ne!!!!
    rekao je -gotovo, to je kraj mojeg života.
    a onda opet na staro na moju žalost

    pa i na njih utječe to sve, zamisli se na njegovom mjestu,
    ti si muškarac, i dođe beba centar svijeta i ti više nisi poželjan,
    žena se ne pali na tebe....
    i tako 8mj!!!! misliš da je to emotivno jednostavno za njih?
    tako da sve je to za ljude i kažem, niste sami, ima nas još,
    i to je lijepo znati, kao što se tebi ne diže, ponekad se ni njemu ne diže,
    ali sve će se to vratiti u normalu.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    261

    Početno

    ne znam kakav ti je muž, ali ja bih voljela da moj želi zaviriti na forum,
    što smo više otvoreni to više možemo primiti i davati i učiti.
    zamisli da je kao nekad, sramotno pričati o seksu.
    sve bi žene bile same u svom problemu i jadne trpile i plakale u sebi.
    ne bi imale od koga naučiti niti čuti išta.
    i gutaš gutaš trpiš i jednog dana -ajme rak maternice! kako to?!
    pa lako, nismo mi mašine,
    zato je lijepo pričati, razmjenjivati iskustva, pogotovo forumi,
    za one koji to ne žele, ne mora se znati ime i super.
    tko tebe pozna i tvog muža!?
    ili mene i mog?!
    ali fora je znati da nam se ne seksa kako si možemo pomoći

  28. #28
    nenaa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,570

    Početno

    Citiraj erik prvotno napisa
    mm je po mojem ukusu ugrožen -ovu bi kresnuo, onu bi,
    vidi sise vidi guzice...i tako oduvijek, seks bi voljeo upražnjavati barem 2x dnevno. STRAAŠNO.
    Ah potpuno isti su. Moj često komentira žene po cesti kad smo u autu. Meni je to jako smješno. A ponekad im je stvarno dovoljno da je suknja. Mislim kad ga slušam šta bi on sve kresnuo... :shock: ?

    Ali super mi je naša otvorenost i to je razlog da sve to nekako kroz šalu prolazimo i za sada se puno smijemo i šalimo, ali to neće trajati za uvijek.

  29. #29

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    261

    Početno

    ništa ne traje za uvijek
    ali dobro da postoje mjesta gdje možemo potražiti ono što nas zanima...
    mi smo u seksu imali puno plakanja, tj.ja, i puuuno odbijanja, i puno
    strpljenja i nestrpljenja, ali ipak je on najviše bio strpljiv i nježan i uporan i
    kreativan, da je neka sirovina ne znam kad bi se poseksala.
    sve je na nama samima, mi smo ti koji možemo uzeti stvar u ruke i riješiti siuaciju, nitko to ne može za nas učiniti....
    zato samo hrabro naprijed, ja ne volim trpiti nešto i činiti protiv svoje volje,
    ali za seks mi je pomoglo,
    potrpila sam, nije bilo ugodno, ali niti toliko bolno koliko sam zamišljala,
    ja sam uz to što me nije privlačio, bojala i boli, užasno!
    iskreno napravila sam to da "spasim" brak, jer je njemu bilo jako teško,
    emotivno.
    a sad opet sve super, ali bilo je mučno.

  30. #30
    nenaa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,570

    Početno

    Moram priznati da ovo o čemu pišeš da trebam potrpiti i napraviti nešto što ne želim i nije mi ugodno u prvi moment mi je bilo užas. I pomisao da glumim i uzdišem da bi njemu ugodila mi je totalno off. Ali pročitala sam tri puta i malo razmislila. Misliš da bi to moglo upaliti. Kužim kako bi to utjecalo na njega, ali ne kužim kako to može pomoći meni. Ali možda čak i probam. Eh da te MM čuje odmah bi te častio. On mi u zafrkanciji zna reći "pa stisni zube, brzo ću ja to", a meni padne mrak na oči.
    Ali ajde, kad dođe doma pokušat ću. Mislim ta dva puta kad jesmo, pilio je po meni (predigra) sat vremena, i jesam ajde. Ali mislim da ga je to prepalo.

  31. #31

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    261

    Početno

    nemoj glumiti!
    ja mojem kažem ne seksa mi se! a njemu krizaaaa,
    pa kažem ok evo ti ali ne očekuj od mene puno,
    ma nije to rješenje, ali u tom trenu mi je lakše to nego ga slušati po cijele dane
    ne mora niti biti predigra, ja kupila od durax lubrikant i to mi je pomagalo,
    poslije seksa bi se opet mazili pričali...
    i malo po malo....
    e sad jedno kad su oni na ignore listi jer nas boli fizički...
    ali i oni trpe jer mi nemamo želju, nije ni to lako,
    pa nije velika frka da i mi potrpimo ponekad da njima olakšamo,
    ne želim da me netko krivo shvati, JAKO poštujem žene i naše emocije,
    a i muškarce i njihove.
    treba odvagnuti u toj situaciji, i svaki je dan drugačiji,
    jedan dan je to lako napraviti, ali druge nije i to treba poštivati.
    samo iskreno i sa razumijevanjem.
    potrpili smo i zbog bebe puno boli i odricanja, i muževi za nas i mi za njih,
    i sve je to u redu kada je motiv ljubav i želja da olakšamo voljenima.
    ali opet ponavljam, treba procijeniti trenutak, nije svaka situacija ista.

  32. #32
    nenaa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,570

    Početno

    Erik imaš pp

  33. #33
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Ja sam imala tu "blokadu" isto duze vrijeme. I tek sad kuzim zasto. Osim zbog umora, stresa i ostalih "cari" majcinstva, bila sam iznimno nezadovoljna sobom. Tek sad, kad sam skinula 8 kg (i idem dalje), kad se osjecam bolje u svojoj kozi, kad imam triput vise energije nego sto sam imala u zadnjih 3 godine, sad mi se sexa! Sad ja njega napadam a on ne moze vjerovat.

  34. #34
    morena24 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    460

    Početno

    joj evo nasla sam se totalno ovdje...

    ja isto muku mucim sa seksom...sad je i 10 mjeseci proslo od poroda a meni se seksa sve manje i manje...ma sve isto kao i kod vas svih...

    samo sta je kod mene razlika sta MM ne zeli shvatiti! 100 x sam trazila da popricamo o tom i on uopce nema sluha za moj problem. kaze da ja izmisljam! a ja jedva cekala da rodim da se opet mozemo seksat ko ludi...kad ono!

    mislim da je najveci problem dojenje i sto nenam mengu,,,od tog su hormoni poremeceni. ja sam kupila i lubrikant i seksali smo se nekoliko puta, al meni je to bez veze...i uopce mi se ne da..ne boli me, ali nije mi ni ugodno. uf...a i ja sam isfrustrirana zbog tog kao i MM i osjecam da ce to utjecati na nas odnos

  35. #35

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    372

    Početno

    Kod mene ta "faza" traje već 4 godine, od kada sam rodila stariju i ne prestaje... samo čekam kad će mi muž objavit da ima drugu

  36. #36
    morena24 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    460

    Početno

    Citiraj samba prvotno napisa
    Kod mene ta "faza" traje već 4 godine, od kada sam rodila stariju i ne prestaje... samo čekam kad će mi muž objavit da ima drugu
    pa vidim da imas i drugo dijete.. kak je ono doslo na svijet?

    4 godine majko mila...

  37. #37

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    92

    Početno

    Neena, ja bi počela od toga da "ono" nazovem imenom koje mu pripada. Vođenje ljubavi, sex....

    Već samim naslovom otkrivaš pola problema! Kao da je "ono" samim time što je postalo "ono" označeno kao nešto prljavo i nepoželjno.. sramotno?

    Možda tog stava nisi svjesna, ali ja bi to malo proanalizirala na tvom mjestu.

    Mnoge žene imaju taj problem i super je kad ga otkriju. Mnoge ga ne otkriju do kraja života. A prepoznaješ te žene po tome da sex nazivaju rječju "ono". Zato pripazi! Pretpostavljam da si mlada i kao i svi mi napreduješ svakim danom.
    Ja predlažem da započneš sa time da "ono" postane lijepi, stari dobar sex. Zatim da ponovno upoznaš i zavoliš svoje tijelo i dodir. I onda da to sve dopustiš podijeliti sa osobom koja je otac tvog djeteta kojemu treba vaša intimnost koliko i tebi, ništa manje,samo ti to ne znaš više jer si se usmjerila na sve ostalo.

    Pronađi ponovno u sebi ženu! Sexy ženu! Probudi to u sebi. Jer stalo ti je! Zato si otvorila topic. Možeš ti to!


  38. #38
    Nuktemeron avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    173

    Početno transcendirati seks

    knjiga je izdana u Crnoj Gori, autor je pričao viceve kao Mesić, a imao više satova od Sanadera..
    evo citata iz te knjige:
    Kako žena postaje majka tako i njeno interesovanje za seks opada.Ona je postigla duboko napajanje majčinstvom, za devet mjeseci je ona imala zajedničko bitisanje sa pulsiranjem novog života -tako sada ima manje interesovanja za seks, manje je seks privlači. Za to vrijeme suprug biva zbunjen njenom apatijom, jer on sa očinstvom ne gubi interesovanje za seks; on nema osjećaj dubokog procesa rađanja djeteta. Sa novim životom koji se rodio otac ne stiče osjećaj duhovnog jedinstva s djetetom. Postajući majka temeljne promjene se događaju u ženi, ali biti otac biva skoro samo jedna društvena pojava.... Posle porođaja seksualno interesovanja opada, a žene na zapadu to dobro znaju i zato odbijaju da postanu majke plašeći se da će njihovo seksualno interesovanje potom presahnuti....

  39. #39
    morena24 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    460

    Početno Re: transcendirati seks

    Citiraj Nuktemeron prvotno napisa
    knjiga je izdana u Crnoj Gori, autor je pričao viceve kao Mesić, a imao više satova od Sanadera..
    evo citata iz te knjige:
    Kako žena postaje majka tako i njeno interesovanje za seks opada.Ona je postigla duboko napajanje majčinstvom, za devet mjeseci je ona imala zajedničko bitisanje sa pulsiranjem novog života -tako sada ima manje interesovanja za seks, manje je seks privlači. Za to vrijeme suprug biva zbunjen njenom apatijom, jer on sa očinstvom ne gubi interesovanje za seks; on nema osjećaj dubokog procesa rađanja djeteta. Sa novim životom koji se rodio otac ne stiče osjećaj duhovnog jedinstva s djetetom. Postajući majka temeljne promjene se događaju u ženi, ali biti otac biva skoro samo jedna društvena pojava.... Posle porođaja seksualno interesovanja opada, a žene na zapadu to dobro znaju i zato odbijaju da postanu majke plašeći se da će njihovo seksualno interesovanje potom presahnuti....
    i sta kaze jos? jel to onda trajno stanje? kad se vraca volja za seksom? ja sam s istoka pa to nisam znala

  40. #40

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Čitala sam (davno) u knjizi Sondre Ray da se žene nakon trudnoće i poroda zapravo boje slijedeće trudnoće.... i to je dubinski osjećaj otpora prema nečemu što je i dovelo do trudnoće. Moram pronaći tu knjižicu negdje.



    Ja se uopće ne bi složila da majčinstvo umanjuje želju za sexom. Totalna glupost iliti zapravo opravdanje koje već polako stvara mit, u koji manje više svi nekako vjerujemo i bez citata iz knjiga.
    :/

    Mogu hormoni utjecati na želju (ustvari sigurno!), ali majčinstvo samo po sebi nije uzrok otpora za stapanjem sa partnerom.
    Može utjecati na želju i naš izgled (ukoliko se promjenio) s kojim nismo zadovoljne.
    Može utjecati strah od bolova prvih mjeseci nakon epi (ja sam nakon prvog poroda imala taj problem jako dugo).

    Ali ne majčinstvo.
    Meni majčinstvo produbljuje odnos sa nekim tko mi je i omogućio biti majka. I to mi je baš sexy. Otac moje djece. Mmmm... sexy.

    _____________

    Pravo pitanje. Da li su one od vas koje sad imaju smanjenu želju - prije trudnoće i poroda bile apsolutno (ili skoro) zadovoljne otkrivenom vlastitom sexualnošću?

  41. #41
    nenaa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,570

    Početno

    Evo me. Prekjučer sam bila kod jedne osobe koja recimo radi na ovakvim problemima. Dala mi je par korisnih savjeta. Vježbe opuštanja itd. Probat ću, još da se muchacho vrati. Ja i MM smo imali normalan seksualni život prije. Čak i uzbudljiv jer smo 7 god. skrivali našu vezu. To nam je povećavalo strast.
    Od kada sam rodila kao da je netko u meni napravio "KLIK" i ne radi. Ribica mi ne radi (mislim "ribica", davno je to bila ribica).
    Ali nadam se da će krenuti na bolje. Sada kada MM dođe doma, ide i on na nazovimo to terapija.

  42. #42

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Ma biti ćete super! Samo strpljivo! Super je da radiš na tome! To je zapravo znak da će sve biti ok i ubrzo ćeš se prebaciti na topic o orgazmima.

  43. #43
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj Anita-AZ prvotno napisa
    , ali majčinstvo samo po sebi nije uzrok otpora za stapanjem sa partnerom.
    klasičan nasilan bolnički vaginalan porod jest
    i mislim da nije strah od trudnoće nego strah od takvog poroda

    a treba uzeti u obzir novi balans hormona, ako libido padne zbog omjera hormona ... nema to veze onda niti sa porodom niti sa ičim , nego čisto je "tehnička greška"

  44. #44

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    Citiraj Anita-AZ prvotno napisa
    , ali majčinstvo samo po sebi nije uzrok otpora za stapanjem sa partnerom.
    klasičan nasilan bolnički vaginalan porod jest
    i mislim da nije strah od trudnoće nego strah od takvog poroda

    a treba uzeti u obzir novi balans hormona, ako libido padne zbog omjera hormona ... nema to veze onda niti sa porodom niti sa ičim , nego čisto je "tehnička greška"
    Slazem se, da.

  45. #45
    nenaa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,570

    Početno

    Kao što sam već rekla na jednom pp-u. Večer, malo romantike, pa malo nekog finog alkohola ( ili manje finog, samo da služi svrsi).
    Ma mislim da je i činjenica da sam se udebljala doprinjela. Tako sam si ne sexi, a onda vidim stare slike i užas. Tako sam bila ok.
    A MM toliko radi na sebi, rihta se, ide u teretanu kad stigne i uvjerava me da sam ja njemu "i u vreći za smeće ista, i uvijek lijepa...bla bla bla i da me voli takvu kakva jes..." Ali ja se u svojoj koži ne osjećam privlačno.
    Ali radim na tome i za sada uspješno.

  46. #46
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    ja kada sam otvorila slicnu temu udaljili ste me i prebacili na orgazam...a gospodu nenu niste udaljili...

  47. #47
    nenaa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,570

    Početno

    Lidać hvala na tužibabi.

  48. #48
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    sad sam i tuzibaba jos???
    samo hocu reci kako su admini nepravedni ja cim sam stavila temu bila sam udaljena i prebacena...a bila je ista ovakva ko tvoja...
    kako bi se ti osjecala na mome mjestu?

  49. #49
    nenaa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,570

    Početno

    Vjerojatno isto, ali ne bih to napisala. To mi je kao u školi kad imaš isti odgovor kao kolega iz razreda, ali ti nije priznat, pa odneseš profesoru i onda njemu smanji ocjenu. Na to me je podsjetilo. Žao mi je da su ti to napravile, ne znam njihove razloge, ali sada ako mi je zaključaju...
    Nema veze, sve sam rekla, a i snaći ću se. No hard fealings.

  50. #50
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    ne brini nece jer previse ljudi na tvoju temu odgovaraju...meni su ju maknuli da mi jos niko ni odgovoriti nije uspio....

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •