Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 85

Tema: Moram li piti Prenatal?

  1. #1
    Nova avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    275

    Početno Moram li piti Prenatal?

    Sad sam 14 tj. trudna :D , u prvoj trudnoći sam sve pila što se pije. Bilo mi je muka, ali nisam previše o tome razmišljala. Sad mi je još više muka i vidim da je s Prenatalom (vitaminima te vrste) gore... pa ih ne pijem.
    Što se može dogoditi? Tj. što riskiram? Za sada je sve u redu s trudnoćom, i beba i ja lijepo napredujemo ...
    Krvna slika mi je dobra, hranim se uredno...

  2. #2
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    ako primjećuješ da ti ne odgovara prenatal savjetuj se s doktorom.
    ja ga pijem i u ovoj trudnoći od prvog dana od kad sam ugledala + na testu.

  3. #3
    Nova avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    275

    Početno

    On mi je rekao da ga kupim, kad sam mu rekla da mi je muka od njega, rekao je da prekinem, pa da opet počnem, a meni je muka od same pomisli.
    Zanima me koliko je Prenatal zaista neophodan... tj. ima li netko više podataka o tome što se može dogoditi ako ga ne pijem.
    Znam da većina pije i ja sam ga pila u prvoj i ne znam koliko poslije poroda zbog dojenja...

  4. #4
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    A što bi ti se moglo dogoditi...? Naše mame ziher nisu pile Prenatal i kaj nam fali???

  5. #5
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ako se zdravo hranis, nije neophodan. ako ti ne pase, nemoj ga piti.

    cestitam na trudnoci, btw

  6. #6
    anatom avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,315

    Početno

    moja oba doktora imaju stav da je to sve marketing i da bezveze trosimo lovu.
    treba jesti raznovrsno i to je to.

    neznam sto bih ti rekla, ja sam ga jedno vrijeme pila ali mi je bilo zlo , tako da sam nastavila piti omegu i zeljezo posebno!

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Ja ga nisam pila. Imala sam strašne opstipacije od njega i nisam ga pila. Kontrolisala sam krvnu sliku svaka 2 meseca, Fe je bilo OK, pred kraj trudnoće na donjoj granici ali ništa strašno.
    Pila sam preko zime običan vitamin C jer sam se kretala među puno ljudi pa da ne pokupim nešto.

  8. #8
    Nova avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    275

    Početno

    Hvala vam cure

  9. #9
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    naravno da ga ne moraš piti

  10. #10
    linolina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    ST
    Postovi
    879

    Početno

    A zašto se jednostavno ne provjeri u krvi? (pogotovo trudnicama-radi li se to?) :?
    Mislim, i višak je štetan, a bez obzira na hranu, zbog nekih bolesti, stanja deficit je moguć.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    450

    Početno

    Nisam ga pila dok sam bila trudna ali jesam nakon što sam rodila prva dva mjeseca jer sam bila skroz iscrpljena i dojila samo a maleni je na skoro sve voće i povrće imao grčeve.
    Krvna slika mi je bila super cijelu trudnoću a bebač je zdrav.

  12. #12
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Ja iz istog razloga kao nova u ovoj trudnoći ne pijem prenatal, ali za razliku od nje zbog mučnine ne jedem doslovno ništa, osim par grisina.
    Da li je to opasno za dijete?

  13. #13
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Naravno da ga ne moraš piti, dokle god je tvoja prehrana uravnotežena i dokle god u organizam unosiš sve što je potrebno.
    Dapače, bilo bi dobro kad bi svi prvenstveno prehranu stavljali na prvo mjesto, pa tek onda tablete i dodatke prehrani.

    Ja sam pila Prenatal iako mi je prehrana bila više nego savršena, što je govorila i moja krvna slika sve do kraja trudnoće. Išla sam linijom manjeg otpora.

  14. #14
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Nisam pila jer ne vjerujem u njihovu potpunu neophodnost.
    Pazi na uravnoteženu prehranu i sve 5.

  15. #15
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Citiraj Indi prvotno napisa
    Nisam pila jer ne vjerujem u njihovu potpunu neophodnost.
    Pazi na uravnoteženu prehranu i sve 5.

  16. #16
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj piplica prvotno napisa
    Ja iz istog razloga kao nova u ovoj trudnoći ne pijem prenatal, ali za razliku od nje zbog mučnine ne jedem doslovno ništa, osim par grisina.
    Da li je to opasno za dijete?
    važno je da ne izgubiš baš previše kilograma.
    i da ne dehidriraš.
    znaš da sam ja bila mjesec dana na infuzijama (išla svaki dan po nekoliko sati).

    a u prvoj trudnoći sam dva mjeseca jela po jednu jabuku i jedan pivski perec dnevno.

    beba će uzeti ono što joj treba, a tebi... što ostane.

  17. #17
    štrumpf avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ...kud Neretva hladna teče...
    Postovi
    451

    Početno

    Jedna moja susjeda je vodila 5-ogodišnjeg sina kod zubara jer su mu svi zubi crni i on ju je pitao je li pila ikakve dodatke u trudnoći, kad mu je ona rekla da nije napao ju je da šta ona misli da joj je to ginekolog dao bez veze i da su mu zubi takvi zbog nedostatka vitamina (ne sjećam se točno kojeg) u trudnoći ... pa sad kako ko misli da je za njegovo dijete najbolje. Ja sam osobno pila Prenatal cijelu trudnoću. Ne mogu tvrditi da to nije marketing ili da je to sigurna zaštita za zdravlje mog djeteta, ali sam osobno mislila da najbolje postupam za njegovo zdravlje. Ipak ako se uravnoteženo hraniš vjerujem dodaci možda i nisu potrebni. Ako ti smeta Prenatal ima i drugih vrsta.

  18. #18
    tomita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Slavonija ravna
    Postovi
    766

    Početno

    Ja pijem prenatal ali ne redovito, baš sam nekako zaboravna po tom pitanju. Ali mislim da mi je ok piti dodatni vitaminski pripravak jer uz trudnoću i dojim. A i izbor svježeg voća i povrća je manji zimi.
    Mislim da ti neće štetiti ako ga ne piješ, osobito ako se od njega osjećaš loše. No ipak najbolje o tomu dodatno poraazgovaraj s liječnikom.
    I da, Nova čestitam!

  19. #19
    melange avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ebay
    Postovi
    2,039

    Početno

    Citiraj štrumpf prvotno napisa
    Jedna moja susjeda je vodila 5-ogodišnjeg sina kod zubara jer su mu svi zubi crni i on ju je pitao je li pila ikakve dodatke u trudnoći, kad mu je ona rekla da nije napao ju je da šta ona misli da joj je to ginekolog dao bez veze i da su mu zubi takvi zbog nedostatka vitamina (ne sjećam se točno kojeg) u trudnoći ...
    crni od ???? hmm karijesa ???

    kojeg sigurno nije zaradio jer mu mama nije pila vitaminske dodatke u trudnoći.

  20. #20
    pinocchio avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,058

    Početno

    Nova, čestitam na trudnoći i samo da dodam svoje iskustvo. u prvoj trudnoći sam pila prenatal jer nisam uopće dvojila oko toga je li koristan, neophodan ili sl. piju drugi, pijem i ja.

    u drugoj trudnoći mi nije palo na pamet jer sam u međuvremenu shvatila ovo što su ti cure već rekle: moje tijelo hrani dijete, a meni što ostane. i tako sam fino papala i nisam brinula o prenatalima.

  21. #21
    elin avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    2,282

    Početno Re: Moram li piti Prenatal?

    Citiraj Nova prvotno napisa
    Sad sam 14 tj. trudna :D , u prvoj trudnoći sam sve pila što se pije. Bilo mi je muka, ali nisam previše o tome razmišljala. Sad mi je još više muka i vidim da je s Prenatalom (vitaminima te vrste) gore... pa ih ne pijem.
    Što se može dogoditi? Tj. što riskiram? Za sada je sve u redu s trudnoćom, i beba i ja lijepo napredujemo ...
    Krvna slika mi je dobra, hranim se uredno...
    čuj, prenatal ti ima onoga što hranom rijetko unosimo u tijelo - folna kiselina, a služi djetetu za razvoj mozga. Trebaš vidjeti da li imaš dovoljno folne kiseline za sebe i dijete, ako imaš savjetuj se sa liječnikom da li da piješ ili ne. Ja se, iskreno, ne bi igrala na taj način.Ne moraš ti piti prenatal, može tebi liječnik dati i druge vitamine, ali današnji način ishrane, i način života... ma znaš i sama ne treba posebno napominjati da često tijelo nema dovoljno određenih vitamina i minerala za vlastite potrebe, a trudnoća je dodatni napor za tijelo.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    450

    Početno

    Ja sam račanala da sa normalnom prehranom unosim cca 3 puta više folne kiseline nego što je potrebno.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    450

    Početno

    račanala= računala

    Folne kiseline ima u salati, kupusu, kelju, blitvi... uglavnom lisnatom povrću koje obavezno brdo pojedem uz ručak, zatim grahovice koje su mi često prilog, i citrusima a ja sam znala pojesti 5-6 naranči dnevno jer sam ih obožavala. Negdje sam bila našla tablicu namirnica i količine folne u njima i izračunala da je unosim više nego dovoljno.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    450

    Početno

    Da... i cjelovite žitarice je također sadržavaju. Ima je i drugdje ali ne tako puno.

  25. #25
    Nova avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    275

    Početno

    Hvala vam na čestitkama! Jako sam sretna :D
    Što se tiče vitaminskih tableta, moram priznati da mi dođe da ih uzmem bez obzira na mučninu, samo da bi umirila savjest. Vjerujem da me ne osuđuje savjest jer činim nešto što ne valja za moju bebu, nego činim nešto protivno propagandi.
    Baš iz tog razloga sam i tražila vaše informacije više nego osobna iskustva (koja su isto vrijedna, ali na žalost mi ne pomažu u donošenju odluke) kako bi imala potpuniju sliku na temelju koje odlučiti.
    Npr. Zima koja je računala unos folne kiseline i namirnice koje je nose... Anatom koja je napisala stav svojih liječnika... koji se ne podudara s onim mog liječnika.
    Voljela bih više čuti o ovome što je Štrumpf napisala- o crnim zubima jer mi nije baš jasno.

    Sve u svemu HVALA svima

  26. #26
    Nova avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    275

    Početno

    Tomita i ja tebi čestitam, tek sam sad skužila!

  27. #27
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    zgodne su i one trudnicke potrebe za određenom hranom:
    naime, utvrđeno je da nase tijelo zudi za onom hranom koja u sebi sadrzi ono sto nam nedostaje.
    npr, ona mitska žudnja trudnica za jagodama - a u jagodama ima puno c vitamina i folne kiseline

    ja sam npr. u trudnoci tamanila brokule i zelenu salatu, obožavala sam ih - a i jedna i druga imaju jako puno zeljeza, c vitamina i folne.

    ono što želim reći, slušajte svoje tijelo, a ne marketing

  28. #28

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    489

    Početno

    Nova al zašto ne probaš neke druge vitamine ako si ih već odlučila piti a Prenatal ti ne paše? Ja sam u prvoj trudnoći pila Prenatal, al evo sad sam se odlučila za Folic, pije se tri puta dnevno pa ti možda lakše sjedne na želudac nego jedna doza odjednom.

  29. #29
    linolina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    ST
    Postovi
    879

    Početno

    Nisam trudna, ali moram napisat o unosu (rijetkom), radila sam vit.-mon. status i fali mi dosta toga, b vitamina, kalcij, e, omega....ali folne imam dovoljno (jasno mi je čemu služi u trudnoći i da je jako važna,ali ne znam zašto ispada da rijetko unosimo :? )

  30. #30
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    hm da, ako se radi twinlab i sličnim analizama, uistinu im ne bih ni zeru vjerovala

  31. #31
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    zgodne su i one trudnicke potrebe za određenom hranom:
    naime, utvrđeno je da nase tijelo zudi za onom hranom koja u sebi sadrzi ono sto nam nedostaje.
    npr, ona mitska žudnja trudnica za jagodama - a u jagodama ima puno c vitamina i folne kiseline

    ja sam npr. u trudnoci tamanila brokule i zelenu salatu, obožavala sam ih - a i jedna i druga imaju jako puno zeljeza, c vitamina i folne.

    ono što želim reći, slušajte svoje tijelo, a ne marketing
    ja sam imala silnu zelju za cokoladom i slatkim opcenito. dobila 35 kila, rodila zdravog sina, ostala s ovisnoscu o seceru i 20 kila viska.

    poanta: slusajte svoje tijelo ali ne ako vam govori da jedete samo slatko

  32. #32
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    znala sam da će se netko nadovezati s potrebom za slatkim

    čokolada potiče lučenje feel good hormona, možda otud ta silna potreba za slatkim.
    odnosno, bitno je skužiti što je to što tijelo i um traže - a ako su tražili čoksu, to najvjerojatnije nije bilo zbog šećera i masti

  33. #33
    linolina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    ST
    Postovi
    879

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    hm da, ako se radi twinlab i sličnim analizama, uistinu im ne bih ni zeru vjerovala
    Je li? Radi se. Možeš pojasniti, ako znaš (osim činjenice da te natjeravaju na kupovanje na taj način....) o toj metodi? Meni zbilja nedostaje nekih minerala (zbog određenih bolesti-jod napr.) pa sam zato povjerovala....

  34. #34

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    258

    Početno

    ja sam u prvoj trudnoći imala mučnine i pila sam prenatal od Natural Wealtha o dkojeg mi je znalo stvarno bit loše. Nisam ga pila bas svaki dan, i ako sam povratila nakon sto sam ga popila nisam uzimala ponovno. Trudila sam se jesti razniloku i zdravu hranu.

    Nakon poroda sam skuzila da mi lakse sjeda na zeludac Twinlabov prenatal pa sad pijem njega (ali jednako neredovito.

    Npr, ako uz rucak pojedem zelenu salatu, a u toku dana jos i dvije vocke onda se ne zamaram s vitaminima, znam da sam ih pojela dovoljno. Ako mi je dan bas grozan i jedem 'nezdravo' onda obavezno popijem tabletu. Nadam se da će do kraja trudnoce biti sve manje takvih dana...


    Mislim da Prenatal tesko sjeda na zeludac radi zeljeza kojeg ima u sebi, tako da je moguce uzimati i neke druge vitamine ako ti zeljeza ne fali u prehrani (a drugih vitamina ti fali, recimo folne kiseline).

    Mozda ti je stvarno najbolje redovito pratit krvnu sliku i elektrolite (ili kak se to vec zove) i na temelju toga uzimati dodatke prehrani, ako se pokaze da ti stvarno trebaju, a ne zato sto to drugi uzimaju.

    I cestitam i drzim fige za tebe i bebicu

  35. #35
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    hm da, ako se radi twinlab i sličnim analizama, uistinu im ne bih ni zeru vjerovala
    Zašto ne?
    Prije nekih godinu dana sam bila na njihovom ispitivanju uvjerena da mi nedostaje svega i svačega u organizmu, a oni su me razuvjerili jer je testiranje pokazalo da imam samo maleni deficit vitamina A i da mi nikakav vitaminski nadomjestak ne treba. Samo su mi objasnili kako da pripremam mrkvu na maslinovom ulju jer je vitamin A topiv samo u masnoći (od sirove mrkve nema baš puno koristi).

  36. #36
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    ja sam tu i tamo popila prenatal - i uredno rodila savršenu bebicu. Mislim da je bitnije paziti na pravilnu prehranu.

  37. #37
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    ja sam pred neki dan pobacala sve bočice koje sam nakupovala u trudnoći i iz kojih sam popila po nekoliko tableta.
    od svih mi je bilo loše i bila sam užasno napuhnuta.
    na kraju, franu baš ništa ne fali, ima skoro pet godina i sve bijele zube , mozgić mu radi po mojoj laičkoj procjeni za +5 , a bome ni meni ne fali ništa.
    ja inače imam problema s prihvaćanjem tih umjetnih vitamina. mislim da je od potrebe koju neki imaju za njima, a oko čega bi se trebali konzultirati sa doktorima na osnovu krvne analize, sve završilo na tome kako nas uvjeravaju da smo svi fallični i da bi se svi njima trebali natrpavati.

    potpisujem lutonjicu u potpunosti kad tvrdi da nam tijelo žudnjom za nekom hranom pokazuje čega nam fali i kako to sasvim uspješno možemo nadomjestiti prehranom.
    potvrdila mi je to i dr. kod koje sam išla na akupunkturu. zdrav organizam, baš sve može dobiti uravnoteženom prehranom.

    P.S. Lori, čestitke na novoj trudnoći

  38. #38
    štrumpf avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ...kud Neretva hladna teče...
    Postovi
    451

    Početno

    Citiraj Nova prvotno napisa
    Voljela bih više čuti o ovome što je Štrumpf napisala- o crnim zubima jer mi nije baš jasno.
    Ne tvrdim da ja da su crni jer ona nije pila vitamine već sam samo napisala što joj je rekao stomatolog. A kako se zubi formiraju u trudnoći vjerujem da vitamini puno znače. Naravno ako ih netko unosi dovoljno prehranom dodaci mu nisu potrebni, ali ako ne a uz to ne pije niti dodatke treba biti svjestan da radi na uštrb svog djeteta. O.k. dijete crpi, a tebi što ostane... ali kako će od tebe uzeti dovoljnu količinu npr. vitamina b ako ga ti imaš manjak.
    Btw buni me još nešto... Moj je nećak jeo ´tone´ bombona i čokolade a svi su mu zubi zdravi. Ima 7 godina, tek mu je nedavno ispao prvi, ostali su zdravi, do prije dvije godine je pio bocu, dugo je dudao dudu, a u vrtiću se čak događalo da je pio iz tuđih boca i dudao tuđe dude. S druge strane poznajem djevojčicu koja im 6 godina i sve crne (pokvarene) zube. Redovito ide kod zubara, pere ih redovito, s četiri je godine znala reći ´ne,hvala ne jedem slatko to nije zdravo za zube´...
    Ako mi netko može to objasniti.
    Sorry, malo sam oduljila.

  39. #39
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    Citiraj štrumpf prvotno napisa
    Ako mi netko može to objasniti.
    Mislim kako se to najlakše da objasniti time kako je pravilo to da nema pravila.

  40. #40
    melange avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ebay
    Postovi
    2,039

    Početno

    Citiraj tweety prvotno napisa
    Citiraj štrumpf prvotno napisa
    Ako mi netko može to objasniti.
    Mislim kako se to najlakše da objasniti time kako je pravilo to da nema pravila.
    ima pravila i ono se zove genetika

    ja i stariji brat, zubi na tatu, snježno bijeli, karijes nula.

    mlađi brat, zubi na mamu, žućkasti, nakrivljenim kvarljivi.

  41. #41
    štrumpf avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ...kud Neretva hladna teče...
    Postovi
    451

    Početno

    Citiraj melange prvotno napisa
    crni od ???? hmm karijesa ???

    kojeg sigurno nije zaradio jer mu mama nije pila vitaminske dodatke u trudnoći.
    Citiraj melange prvotno napisa
    ima pravila i ono se zove genetika
    ja i stariji brat, zubi na tatu, snježno bijeli, karijes nula.
    mlađi brat, zubi na mamu, žućkasti, nakrivljenim kvarljivi.
    Ovo mi dvoje baš ne ide jedno s drugim. Misliš da je nemoguće da su crni jer ona nije pila vitamine, a s druge strane mogu pocrnit zbog genetike.
    Hoću reći da ni ja ne mislim da on ima karijes jer ona nije pila vitamine, ali mislim da su zbog toga osjetljiviji. Za zdrave zube je važan kalcij, a ako ga ti ne unosiš dovoljno u organizam onda ga zubi nemaju odakle crpiti.

  42. #42
    uporna avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    3,848

    Početno

    Moje mišljenje je da je genetski određeno tko će imati lijepe i zdrave zube a tko zube podložne kvarenju i propadanju.
    melange je lijepo objasnila na primjeru svoje obitelji.

  43. #43
    melange avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ebay
    Postovi
    2,039

    Početno

    Misliš da je nemoguće da su crni jer ona nije pila vitamine,
    mislim da crnim zubima nije presudilo to što ih nije pila.

    a s druge strane mogu pocrnit zbog genetike.
    hmm, ako postoji tendencija jakog karijesa u obitelji, da.

    Hoću reći da ni ja ne mislim da on ima karijes jer ona nije pila vitamine, ali mislim da su zbog toga osjetljiviji.
    nisam baš kompetentna ovo komentirati, ali ne bih se baš složila :/

    Za zdrave zube je važan kalcij, a ako ga ti ne unosiš dovoljno u organizam onda ga zubi nemaju odakle crpiti.
    imaju! iz maminih zubi (i kostiju)

  44. #44

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    5

    Početno

    Ako ti je sve uredu ne vidim razlog zašto bi išta pila.
    Ja sam pila pregnital i to samo zadnjih mjesec dana jer me frendica toliko pilila da sam poludjela i počela piti i pila sam još jedno mjesec dana nakon poroda.
    I evo sada imam zdravu curicu od godinu dana.
    I ja i ona smo potpuno zdrave.
    Jedi dosta voča i povrča, a što se tiče vitamina upitaj svoga ginekologa o tome mada kako sam več rekla ništa se ni tebi ni tvojem djetetu neče dogoditi ako ih ne budeš pila a svi nalazi su ti uredni

  45. #45
    štrumpf avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ...kud Neretva hladna teče...
    Postovi
    451

    Početno

    Ginekologica mi ih je predložila čim sam saznala da sam trudna.
    I sama sam rekla da dodaci nisu potrebni ukoliko se pravilno hraniš i unosiš dovoljno vitamina, ali ne bih se baš složila da je normalno da , ukoliko to ne radiš, ne piješ ni vitamine nego se prepustiš da dijete crpi iz tebe. Misliš li na osteoporozu ukoliko crpi kalcij iz tvojih kostiju?
    Još jednom ponavljam nisam ja rekla da su crni jer nije pila vitamine nego stomatolog, ja sam samo citirala.
    Ja sam ih pila cijelu trudnoću, a pijem ih i danas jer još uvijek dojim i također imam zdravog dječaka.

  46. #46
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    koliko ja znam prenatal prije 10 godina nije ni postojao

  47. #47
    dundo avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    435

    Početno

    Citiraj ivy prvotno napisa
    koliko ja znam prenatal prije 10 godina nije ni postojao
    Nije isto kao ni umjetna gnojiva, gmo povrće, plastićno voće koje više šteti nego što koristi itd.
    Ja popijem prenatal tu i tamo jer nemam baš nekako zdrave navike što se tiče hrane. Iako zaista jedem puno voća.

  48. #48
    štrumpf avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ...kud Neretva hladna teče...
    Postovi
    451

    Početno

    Svatko radi ono što misli da je najbolje za njega.
    Evo sličan topić sa sličnom raspravom.
    http://www.roda.hr/forum/viewtopic.p...er=asc&start=0

  49. #49
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    ja moram piti dodatke jer je moja prehrana zaista tuga.voće nevolim silom pojedem voćku dnevno,povrće tu i tamo ,jedino jogurt i mliječne proizvode tamanim.

  50. #50
    Adi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    573

    Početno

    u prvoj i u ovoj truednoći prva 3 mjeseca bez obzira na mučninu pila sam prenatal svaki dan jer sam čitala da je folna kiselina jako važna u početku. A nakon toga svaki drugi ili treći dan. Ovisi o tome kakva mi je bila prehrana preko dana. Ni u prvoaj nisam pila željezo, a sad u drugoj vidjet ćemo kakva će biti krvna slika.

    Treba jesti raznovrsno i kloniti se slatkiša.

    e da koliko vremenski nakon jela beba primi hranu?

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •