Pokazuje rezultate 1 do 3 od 3

Tema: Obilno curenje nosa bez drugih simptoma

  1. #1
    tibica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,124

    Početno Obilno curenje nosa bez drugih simptoma

    Molila bih vas za savjet.

    Naš problem je to što mišica sad već više od tri mjeseca ima problema s obilnim sekretom koji joj se slijeva i kroz nos i u grlo. Pedijatrica nam je prvo vrijeme tvrdila da je to sve od jaslica. Pa smo probali s fiziološkom, Operilom, Garasonama, Bivacinom, sljezom (sve u obliku kapi).
    Nakon toga smo radili bris nosa i grla i kks (sve je uredno, nema bakterije).
    Onda smo išli na orl preko socijalnog. Doc je rekla da je sekret jako obilan ali svijetle boje i pjenast. Terapija: samo ispiranje i čišćenje.
    Kad ni to nije pomoglo otišli smo kod privatnice. Ona je pretpostavila da je možda alergija pa nam je dala terapiju 7 dana Fenistil i Maxitrol. Ako bude poboljšanja neka se javimo da napravimo alergotest.
    Ni to nije pomoglo.
    Stanje je neovisno o svakoj terapiji malo bolje ili lošije po par dana nevezano za odlaske u jaslice.
    U lošijoj fazi ju ulovi kašalj po noći jer joj se slijeva u grlo.
    Nikad nema temperaturu.

    Pije matičnu mliječ, propolis, sljezov sirup i čaj, prospan... Sve smo već probali.

    Kao prvo ću promjeniti pedijatricu jer smo sve ove preglede morali na svoju ruku napraviti, ona samo okreće očima.

    Ne znam što da radim i kome da se obratim. Strah me da ne pređe na pluća.

    Što vi mislite? Alergija? Jaslice? Treći krajnik?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    498

    Početno Re: Obilno curenje nosa bez drugih simptoma

    Naše iskustvo : krenula u jaslice 07.01. prošle (još uvijek ove) godine. Nosić počeo da curi ovako kako si opisala drugi ili treći dan. I tako je curio do šestog mjeseca. Onda je prestalo i sada je generalno ok, i dalje povremeno curka, ali to prođe. Istovremeno su rasli zubići. Negdje u trećem mjesecu je nos prestao da curi, ja se obradovala, kad ono - procurilo uho. To je bilo jedanput i hvala bogu nakon toga ne, ali poslije curenja uha meni je drago kad joj curi nosić i kada je to vidno.

    Moj savjet : u pitanju su jaslice i adaptacija na sve. Ako nema temperature, ako kašalj brzo prolazi (preporučam sirup Prospan) samo gurajte dalje, vremenom će sve proći. Nema razloga da pije ljekove bez potrebe.
    I alergija se manigestira obilnijim sekretom i kihanjem i teškim disanjem (ja sam alergičar). Ako dijete nema neke bitne tegobe - samo brišite nosić i opustite se.

  3. #3
    tibica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,124

    Početno

    Ja se nadam da je tako kako ti kažeš. Ali ona i kiše i kašlje istovremeno pa joj sve izleti iz nosa. Ma masu toga joj iscuri.
    Ova privatna orl je rekla da se već malo i na uhu vidi crveno pa da bi bilo dobro da "isušimo" nos da se odčepi ta tuba u uhu.
    Ne da mi se opet sad ići kod nje, daleko mi je, a nije ni jeftina. Ljuti me što naša pedica samo sliježe ramenima. Mislim da odmah iza nove godine tražim novu pedicu.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •