Pokazuje rezultate 1 do 21 od 21

Tema: operil kapi za nos

  1. #1
    KATALENIĆ avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Gornja Rijeka
    Postovi
    309

    Početno operil kapi za nos

    Zanima me da li smijem djetetu od 15 mjeseci bar prije spavanja nakapati nos sa tim kapima? Već 5 dana ga muči nosić. Špricamo sa sprejom Aqua maris ali ništa nam ne pomaže. Imamo i Nisita, mast za nos, ništa. Rekli su mi da je još premali za te kapi pa me zanima da li mu mogu kako naškoditi.

  2. #2
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Ne možeš s njim kapati.
    Postoje Efedrin kapi namjenjene djeci i mom malcu su super "odštopalne" nosić.
    Drugačijeg su sastava.
    Tak je meni rekla teta u ljekarni.

    Bdw. ja sam kronični "kapač" nosa i Operil su mi najgore kapi što postoje.
    Već nakon 5,6 dana prijmjene istih, sluznica nosa mi je koma, peče za pop....
    I isto mi je reklo već troje ljudi.
    Ali sam otkrila Nazol (valjda smijem tak pisat :/) koje su mrak.
    I nakon 3 mj. kapanja sluznica mi je ok, barem ja ne osjetim niš.


    I sorry na OT.

  3. #3
    Ivany avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    425

    Početno

    Nama je pedica prošlu zimu rekla da možemo koristiti Operil sprej za djecu.
    Po meni je aqua maris više za održavanje higijene nosića nego za odčepljivanje.....

    Sari je jako pomoglo kad sam joj prije spavanja s eukaliptusom mazala prsa i leđa.... a znala sam i malo s tom masti namazati rešetke od njenog krevetića...
    cijela soba je mirisala pa eukaliptusu i nos joj se uopće nije začepio cijelu noć

  4. #4
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Citiraj Ivany prvotno napisa
    Nama je pedica prošlu zimu rekla da možemo koristiti Operil sprej za djecu.
    Po meni je aqua maris više za održavanje higijene nosića nego za odčepljivanje.....

    Sari je jako pomoglo kad sam joj prije spavanja s eukaliptusom mazala prsa i leđa.... a znala sam i malo s tom masti namazati rešetke od njenog krevetića...
    cijela soba je mirisala pa eukaliptusu i nos joj se uopće nije začepio cijelu noć
    Kakva je to mast sa eukaliptusom?
    Zar to ne peče ak se maže na kožu?

    Pitam zbog sebe, možda bi i mene odštopalo

  5. #5
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    Postoje Operil P kapi i sprej za nos za djecu starosti 1-7 godina, dakle moglo bi se koristiti za dijete od 15 mjeseci, ali ne onaj Operil za odrasle.

    Kod Operila, kao i kod drugih kapi za nos, pa i ephedrina, važno je da se ne koriste predugo, smiju se korisiti 3-5 dana u komadu jer strašno isušuju sluznicu, pa se postiže kontraefekt. Najbolje je preko dana sluznicu vlažiti fiziološkom, a ima i sprejeva s dekspantenolom (Mar - al ne znam jel ga još uvijek proizvode :/ ) i bakrom (Sterimar) za dodatno obnavljanje sluznice nosa, a kapi poput ephedrina i Operila koristiti eventulano za noć ako dijete ne može spavati. Isto tako, kapi za nos se stavljaju tek kad se nos fiziološkom (i eventualno pumpicom ili aspiratorom) očisti od sluzi.

    Ovo su naravno "direktive" naše pedijatrice

  6. #6
    Ivany avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    425

    Početno

    Joj nisam sigurna kako se točno zove, potošili smo onu staru.
    Pitaj u ljekarni, ja sam prvo tražila mentol pa su mi objasnili da se s tim nemaže djecu.
    Nepeče, u prvi tren malo hladi, ali ne jako.

    Meni je to isto super,ja sam znala sebi jaaako malo nosnice namazati i nos mi se nije začepio... Sari nisam nos jer se neusudim.

    Inače, zaboravila sam napisati, sprejevi za nos se trebaju koristiti s opreznošću.
    Prije nekoliko godina sam gledala na TV-u ženu koja je bila ovisnik o tim sprejevima, nesjećam se koliko ali jako ih je dugo koristila i onda joj sve istrulo u nosu pa je morala ići na operaciju da joj zamjene kožu

  7. #7
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Možeš koristiti Operil od godinu dana starosti djeteta. Nas inače te kapi spašavaju. Nemoj ih koristiti duže od 5 dana i ne više od 2,3 puta dnevno.
    Aquamaris su fiziološka, to ne može odmoći ali teško da će i pomoći

  8. #8
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Operil za djecu, naravno

  9. #9
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    naravno da mozes, cure su sve rekle, operil p, olinth za djecu i sl. za djecu od godine dana ima sve sto i za odrasle samo slabije,. efedrin se ne preporuca jer em krace djeluje, em izaziva brze ovisnost, em ima nuspojava vise no operil. efedrin se ni ne moze vise na slobodno kupiti. ocito s razlogom, neki ga ko drogu upotrebljavaju. najmanje stetan je operil p i bolje ga je koristiti nego obicne marise koje kakve koji nisu dekongestivi i ne smanjuju otoke sluznice i zasustavljaju nosocurenje i cepljenje kao operil i sl. jer ukoliko se ne kapa na vrijeme tj odmah ,upala moze sjesti ili na uho, grlo i sl. ljudi se bezveze ustrucavaju koristiti operil, nakon godine dana od kada smije , nama su to rekli u bolnici. odmah kapati , kapati i kapati , i tako i je , ako ne kapamo odmah odmah upala nekud sjedne..

  10. #10
    KATALENIĆ avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Gornja Rijeka
    Postovi
    309

    Početno

    Da, i mislila sam na dječje kapi. Preko dana mu ne kapam,, samo bi mu jednom prije spavanja jer jadan ne može disati ni cicati po noći pa se razbudi, plače... nadam se da će nam pomoći. MM ih je kupio danas. Po danu kad ide spavati mu nekako, jedva nasprejam malo nosić ali ništa.

  11. #11
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    nama je pedijatrica (zapravo 2) preporučila operil kad je M. imala 9 mjeseci. ušpricala sam joj samo 2-3 puta kad je baš nosić bio jako začepljen. inače izbjegavam.

    kolegica s posla je stalno koristila operier kao non stop joj je nos začepljen. danas ima 45 godina i ne osjeća mirise. rekli su joj da je to nepovratno i uzrokovano kapima za nos
    tako da, u svakom slučaju, oprezno


    Citiraj kahna prvotno napisa
    Kakva je to mast sa eukaliptusom?
    Zar to ne peče ak se maže na kožu?
    zove se biosept balzam za djecu. ima i vick vapour rub (s tim je moja mama mene mazala kad sam bila mala). košta 30ak kuna. kad M. namažem s tim i meni se proštopa nos

  12. #12
    mg1975 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    812

    Početno

    Citiraj puntica prvotno napisa

    Citiraj kahna prvotno napisa
    Kakva je to mast sa eukaliptusom?
    Zar to ne peče ak se maže na kožu?
    zove se biosept balzam za djecu. ima i vick vapour rub (s tim je moja mama mene mazala kad sam bila mala). košta 30ak kuna. kad M. namažem s tim i meni se proštopa nos
    Mi koristimo Mucoplantov Eukaliptusov balzam S, košta 40ak kuna i prikladan je za dojenčad i malu djecu. Može se koristiti više puta dnevno.

  13. #13
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    I ja operil u spreju, za klince naravno, koristim bas kad je kriza. Tj. ne ja, nego malac

    Inace kapi od sljezovog korijena i fizioloska, naravno.

    Ali bas kad je onak, jaka kriza, kad nista ne pomaze a on ne moze spavat zbog nosica, onda operil.

  14. #14
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    ja se ne ustručavam upotrijebiti operil naveče pred spavanje. naručito zato što smanjuje proizvodnju bala i pomogne kod disanja. treba samo paziti da se ukapa kap ili dvije i da se na svoju ruku ne koristi duže od 3-5 dana. mi uglavnom radimo ovako kako je lunahor opisala

  15. #15
    KATALENIĆ avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Gornja Rijeka
    Postovi
    309

    Početno

    Evo, nakapala sam mu nosić prije spavanja. Koje olakšanje. Odmah je zaspao na svojoj ciki. Vidjet ćemo kako će biti po noći. Da li mu smijem i po noći malo nakapati ako će mu nosić biti začepljen?

  16. #16
    Mirjana S. avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Santa Cruz
    Postovi
    319

    Početno

    Citiraj mg1975 prvotno napisa

    Mi koristimo Mucoplantov Eukaliptusov balzam S, košta 40ak kuna i prikladan je za dojenčad i malu djecu. Može se koristiti više puta dnevno.
    Isto ovo. Znam joj složiti inhalaciju u velikom loncu sa kaduljom,kamilicom,sljezom i mrvicom tog balzama,pa sve skupa stavim blizu krevetića dok spava.Odlično djeluje.

  17. #17
    gitulja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,154

    Početno

    ja sam ove zime otkrila kapi za inhalaciju, kupila sam ih u biljnoj ljekarni na Trgu. 10 ml - 30 kn. Moram doma pogledati proizvođača.
    Oduševila sam se. Nakapam 5 -10 kapi u zdjelicu vruće vode i stavim u sobu, još otvorim prozor na kant. i spava cijelu noć. 12 eteričnih ulja, navodno 100% prirodno.
    Javim sutra, ako nekog zanima.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,084

    Početno

    Kod korištenja bilo kojih dječjih kapi (operil, efedrin...), najvažnije je da se napravi pauza od minimalno jednako toliko dana koliko su se kapi koristile. Dakle, ako pet dana zaredom kapate, minimalno pet dana ne smijete (objašnjenje priznatog dječjeg otorinca)

  19. #19
    KATALENIĆ avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Gornja Rijeka
    Postovi
    309

    Početno

    Citiraj gitulja prvotno napisa
    ja sam ove zime otkrila kapi za inhalaciju, kupila sam ih u biljnoj ljekarni na Trgu. 10 ml - 30 kn. Moram doma pogledati proizvođača.
    Oduševila sam se. Nakapam 5 -10 kapi u zdjelicu vruće vode i stavim u sobu, još otvorim prozor na kant. i spava cijelu noć. 12 eteričnih ulja, navodno 100% prirodno.
    Javim sutra, ako nekog zanima.

    Javi, mene zanima.

  20. #20
    gitulja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,154

    Početno

    evo ovo su podaci:

    proizvođač: Melissa, vlasnik Tomislav Marek - proizvodnja ljekovitog bilja

    Kapi protiv bolova

    Sastav: 12 eteričnih ulja

  21. #21
    ssss avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    503

    Početno

    Citiraj gitulja prvotno napisa
    ja sam ove zime otkrila kapi za inhalaciju, kupila sam ih u biljnoj ljekarni na Trgu. 10 ml - 30 kn. Moram doma pogledati proizvođača.
    Oduševila sam se. Nakapam 5 -10 kapi u zdjelicu vruće vode i stavim u sobu, još otvorim prozor na kant. i spava cijelu noć. 12 eteričnih ulja, navodno 100% prirodno.
    Javim sutra, ako nekog zanima.
    Ajmo mi prije dozvat kobilu suzy jer nije ni sve prirodno bezopasno,pogotovo jače kon. i neka et. ulja nisu za malu djecu pogodna.
    Dali ima u uputstvima od koje dobi se može i u kojoj koncetraciji koristit

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •