Pokazuje rezultate 1 do 16 od 16

Tema: Čvorići na vratu

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    244

    Početno Čvorići na vratu

    Očajna sam...danas sam kod malenog (6 mj.) na stražnjem dijelu vrata između uha i potiljka skužila čvoriće sa obadvije strane. Pedica nam radi sutra popodne, a ja ću poluditi od brige. Inače, prehlađen je već tjedan dana. Jesu li to limfni čvorići upaljeni? N a to sam odmah pomislila ali nekako sam u uvjerenju da se limfni čvorići nalaze naprijed :?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb-Vrbani
    Postovi
    144

    Početno

    I moje cure su to imale. Sa starijom sam trcala pedici sva zabrinuta, ispalo je da nije nista strasno, a s manjom nisam ni isla. Jedno vrijeme je bilo povecano, kasnije se smirilo. I ja sam to imala kao mala neko vrijeme. Nemoj se brinuti. Sigurna sam da je sve u redu i da ce sutra i tvoja pedica reci isto.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    244

    Početno

    DudaGG-koje pretrage si morala raditi da se vidi je li sve ok?

  4. #4
    KATALENIĆ avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Gornja Rijeka
    Postovi
    309

    Početno

    I moj Svenih je imao 3 iza uha. Napipala sam kad je imao 2 mjeseca. Odmah sam išla kod doktora i rekao je da je to normalno kod male djece, da su to povečani limfni čvorići. I ako se ne povečavaju i ne bole na dodir da nije ništa strašno. Sad ima 15 mjeseci i još ih mogu opipati. Ne rastu i ne bole ga. Nadam se da će mu uskoro proći. Tak da vjerujem da nije ništa zabrinjavajuće.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Andrej ima valjda od rođenja takva dva limfna čvorića koji se mogu napipati, na istom mjestu koje si opisala (između vrata i potiljka). Svojedobno smo pitali pedijatra je li to ok, rekao je da jest i da se ne brinemo.

  6. #6
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa
    Andrej ima valjda od rođenja takva dva limfna čvorića koji se mogu napipati, na istom mjestu koje si opisala (između vrata i potiljka). Svojedobno smo pitali pedijatra je li to ok, rekao je da jest i da se ne brinemo.
    Isto ovako, samo što je Luka 13 mj.

  7. #7
    bebelina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,609

    Početno

    Frane je godinama sa svake strane vrata imao po dvije limfne zljezde , povremeno bi se povlacile , a povremeno bi bile vidljive golim okom cim bi malo okrenuo glavu u stranu. Dr. je rekla da je to ok i da ne brinemo!

  8. #8
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    Miha ima sa svake strane po jednu kuglicu...doktorica rekla da ne treba brinut

  9. #9

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    244

    Početno

    Sad mi je lakše, ali svejedno ću otići kod dokt. ako mu se ne povuče čim prođe prehlada.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb-Vrbani
    Postovi
    144

    Početno

    Citiraj peso prvotno napisa
    DudaGG-koje pretrage si morala raditi da se vidi je li sve ok?
    Nikakve. Samo smo otisli kod pedijatrice na pregled. Dob im je bila kao tvojem djetetu. Sada ih vise nemaju.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    215

    Početno čvorići na vratu

    Moja je Olja prošla 3 i po godine i gotovo uvijek ima uvećane čvoriće na vratu. Doktorica je rekla da pojedina djeca tako reagiraju na i najmanju prehladu, da je to normalno, te da je to prvi obrambeni mehanizam u djece.Njoj su se čvorići prvi put uvećali kada je imala mononukleozu i otada su gotovo uvijek takvi.Pri svakom posjetu liječnici ja joj ukažem na to, ali nikada nismo išli ni na kakve posebne pretrage!

  12. #12
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Luka konstantno ima dva "pomična" čvorića na lijevoj strani malo iz uha.
    Jel i to normalno.
    Vidim da pišete da se povremeno pojavljuju.

  13. #13
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    moja curka ce skoro 4god i ima taj cvoric jos od rodenja,kada sam ga prvi put napipala odmah sam zabrinuta otisla pedici i sve je ok...
    a sad se pojavi vecinom kada place ili je ljuta onda se bas istice...

  14. #14

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    118

    Početno

    Baš sam pisala na drugoj temi - pod hematom, a sad vidim da je to otprilike to što sam i ja sinoć napipala na malenom (star je mjesec dana). Baš sam se uplašila jer sam jučer ujutro bila kod pedijatrice, a tek kasnije to skužila. Zvala sam ih jutros pa su mi rekli da ne diram to puno, al da pratim jel se povećava.
    Sad kad sam pročitala vaše postove, malo me to umirilo. Znači ipak je to normalno.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    187

    Početno

    meni je stariji sin dobio te čvoriće kad je bio bolestan i imao veću temperaturu. doktorica rekla da su rezultat temperature i da je sve ok.
    zbog drugih razloga smo išli k homeopatkinji i opod utjecajem njjene terapije oni su se smanjili i to dosta.

  16. #16
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    peso, na drugom postu si opisala da dijete kaslje...

    Cvorici na vratu pojave se kod svake upale. Kad se uzrok otkloni, odu i oni...

    Evo malo ~~~~~~~~~~~~ za brzi oporavak! Nije to nista strasno.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •