Pokazuje rezultate 1 do 15 od 15

Tema: Vitamini

  1. #1
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno Vitamini

    Koji su vam iz iskustva, prema preporuci najbolji vitaminski pripravci?
    Vidim da se na puno tema spominju vitaminski pripravci za djecu. Razmišljam da malenom kupim jednu turu nekog vitaminskog pripravka, ali ne znam kojeg?
    Znam da je najvažnija i najbolja zdrava i raznolika prehrana, boravak na zraku,..., ali što kad to u praksi nije izvedivo? Bio je bolestan, danima nije jeo skoro ništa, pa kad raste zub, opet slabo jede, pa zdrava prehrana baš nije uvijek moguća.

  2. #2
    jurisnik avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    1,112

    Početno

    Mi D dajemo vitamin C od childlife-a.

  3. #3
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    Ja od Eminine druge godine dajem Naturalwelth-ove multivitamine za djecu, pola bombonice dnevno. Radi se naime, o malenim komprimiranim bombonicama u obliku životinjica. Počeli smo ih davati kao pojačavače imuniteta kad je Emina počela na svaku virozu reagovati astmatičnim napadima. Ne mogu reći da se sada ne razboljeva, ali stanje je bolje.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    173

    Početno

    A sam davala kindervital ibio mi je od velike pomoći prvih mjeseci vrtića, sad je to med i propolis,S je isti ko i tvoj mali al sam njemu za probu uzela pikovit i zadovoljna sam,nakon 2 tj je počeo normalno jesti,dok nie uzimao na svaki izlazak van je reagirao curenjem nosa,kašljanjem i sl. sad je bolje,nemogu reći da je super. oboje sirupi.

  5. #5
    mg1975 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    812

    Početno

    Mi već par mjeseci koristimo Pikovit. Od kad smo krenuli u jaslice bili smo do sada samo 2 puta bolesni (možda zato što smo samo 2,5-3 sata tamo). Uz Pikovit joj se popravio i apetit zbog vit. B (prije baš i nije htjela jesti bila zdrava ili bolesna).

  6. #6
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Kako izgleda taj Pikovit? To je sirup, ili? U kojoj dozi se daje?

  7. #7
    mg1975 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    812

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa
    Kako izgleda taj Pikovit? To je sirup, ili? U kojoj dozi se daje?
    Sirup, na pakiranju imaš naznačeno koja količinu za određenu dobnu skupinu i u pakiranju imaš plastičnu žlicu sa oznakama (vrlo jednostavno za korištenje). Mi trenutno uzimamo 1/2 žlice 1x dnevno.

    L. u početku nije htjela piti kad bih rekla "idemo piti sirup", ali smo ga onda prozvali "slatki sirup" i kako sve što je slatko povezuje sa čokoladom nema problema.......

  8. #8

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    med murom i dravom-čk
    Postovi
    96

    Početno

    ja nekako zari svaki treći dan rastopim jedan c vitamin, za sada ništa drugo, ima tek godinu dana, jede i dosta voća, a i kod kuće ju čuva baka, pa nije baš nešto izložena ....osim što mi donesemo kući...
    i za sada, kucam u drvo, zdravi!!!
    no kasnije, a posebno kad krene u jaslice ili vrtić sigurno ćemo nešto koristiti.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    173

    Početno

    n bi htijela pametovat al su meni u ljekarni savjetovali da c vitamin baš i ne, eventualnoak se mora i to baš tablete pola na dan 20 dana maksimum,a i ja iskreno rađe preferiram u tim trenucima agrume mada ih nsmijemo baš previše.

  10. #10
    Ivana B-G avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Vinkovci/Bec
    Postovi
    953

    Početno

    moj sin isto uvijek mijenja navike u prehrani, nekad skoro nista, nekad sve sta dohvati i tako u krug. kad se nademo u fazi bojkota jela a vidim da pocne smrcati ili kihati dajem mu malo sirupa supradyn za djecu - ali ne maksimalnu kolicinu, nego manje. i zasad nam to super funkcionira. *kuc-kuc od drvo*

  11. #11
    Kavin avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    926

    Početno

    n bi htijela pametovat al su meni u ljekarni savjetovali da c vitamin baš i ne
    KORNY, daj reci zakaj ne C vit?
    Sad sam malo ostala zbunjena s obzirom da sam prije nekog vremena G počela davati od Childlifa tekući C vit trećinu žlićice dnevno kako piše u uputama.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    173

    Početno

    ma ak je baš dječji ne smeta al kad sam ja uziala za a nije bilo nago sam onog u tabletama,koji je navodno prejak a i ipak lijek kao lijek ima neke kemije. tak su bar mene savjetovale žene u ljekarni a znam ih već godinama i uvijek mi vele ak misle da nekaj nije baš,pogotovo za klince. vjerujem da je dječji ok.

  13. #13
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Moj malac pije Pikovit vec 3 mjeseca, nije bas da nije bolestan ali ko zna kako bi bilo da ga ne pije. Uz to pije i zeljezo zbog slabokrvnosti i najsretniji je kad vidi da nosim njegove sirupe. Obozava ih i uvijek place da hoce jos!

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Andrija je kratko vrijeme pio Apivit, i definitvno mu je otvorio apetit, toliko da smo ga uskoro ukinuli . Prije toga je već probao med i nije bilo nikakve reakcije.

  15. #15
    lala83 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    105

    Početno

    Podižem. Nisam do sada nikad davala djeci nikakve dodatke prehrani, ali kako smo imali burnu prošlu zimu (bronhitisi, laringitisi i upale pluća + operacija malenog), imunitet mu je bio nikakav, razmišljam da uvedem nešto. Koje vitamine ? Možda imunoglukan ili Imunosal ? Uvjetuje li cijena kvalitetu ? Koji imaju najmanje kemije , nisu sintetički ? Koji stvarno djeluju ? Dobila sam prijedlog za neke potpuno prirodne vitamine gnld koji se naručuju preko predstavnika. Da li ih tko koristi?
    Inače, mali mi jede dosta voča, po zimi manje - manji je izbor, ali mi zato curica izbirljiva skroz, iako je manje bolesna nego on i brže se oporavi, a ide u vrtić.
    Molim prijedloge

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •