Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 67 od 67

Tema: di je srce tu je dom

  1. #51

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Tuzla; BiH
    Postovi
    569

    Početno

    Ma ja nemam nikakve veze sa Hrvatskom, Zagrebom, Dalmacijom, Božićem al' me rasplakaste

  2. #52
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj triplemama prvotno napisa
    Ma ja nemam nikakve veze sa Hrvatskom, Zagrebom, Dalmacijom, Božićem al' me rasplakaste
    znam da ti to nije bila namjera, ali ti mene

  3. #53
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj mama courage prvotno napisa
    mogu si zamisliti kako je tek pravim zagrepčancima srce na mjestu, kad mi dotepenci odemo tamo gdje nas inače srce vuče.


    a kako im je bed kad shvate da su se duboko prevarili jer te po govoru ne mogu nigdje smjestiti pa te drže za svoje...

    -------

    ja - iz Ri, faks u Zg, pa posao u Ri, pa sad opet u Zg...

    mm - iz Vt, pa škola i posao u Ri, pa sad u Zg...

    mališa rođen u Zg, obožava ići u Ri baki i didu

    rijeka je moj grad, a u zagrebu mi je dom. barem za sada...

    nisam nikad patila od povratka u rođeni grad. išla sam uvijek, i uvijek ću, za poslom. ne pere me nostalgija, iako, kad prođem tuhobić, zrak jače udišem...

  4. #54

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Tuzla; BiH
    Postovi
    569

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa
    Citiraj triplemama prvotno napisa
    Ma ja nemam nikakve veze sa Hrvatskom, Zagrebom, Dalmacijom, Božićem al' me rasplakaste
    znam da ti to nije bila namjera, ali ti mene
    Ma dok sa čitala našla sam se u svemu po malo i et'
    Šta'š kad' sam osjetljiva

  5. #55
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    Magriz - i MM iz Virovitice (iako odrastao u ZG) a ja iz Crikvenice, u Ri provela pola skolovanja

  6. #56

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,138

    Početno

    Sutra bi se u Split vratila, bio Božić ili ne

  7. #57

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    80

    Početno

    zreku.tamo gdje je srce tu je dom uopće ne smatram točnom

  8. #58
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj Bubica prvotno napisa
    ja iz Crikvenice, u Ri provela pola skolovanja
    lako moguće da smo se viđale u autobusu, onom ujutro u 6.30, popodne u 12.30, iz NV

  9. #59
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    u 6.30 iz Novog, u 15. do 7 iz Crikvenice 8)

    sad se sjetim onog filinga kada se ujutro probudim i prvo sto pomislim je - jedva cekam uci u bus i spavati do Rijeke
    Ja putovala svaki dan od 86.-95. g.

  10. #60
    elin avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    2,282

    Početno

    Citiraj Dada prvotno napisa
    Dalmatinke ? E, ozbiljna sam, nisam zlobna baba. Koje su to slike ?

    Što vas asocira na Božić ? koji to miris prostruji kraj vas, da pomislite na božić ? Što vi imate umjesto "one" boje neba, kad je minus pet, i kad velite same sebi "e danas bi mogao pasti prvi snijeg".....

    kako je to kod vas gdje je toplo ?
    nije stvar u krajoliku, draga moja, nego u ljudima. Buka, veselje, puno ljudi, smijeh.Uvijek neke priče da umreš od smijeha, šale, briškula i sl. Plavo nebo ili stupnjevi celzijusa nemaju sa tim osjećajem nikakve veze. Uostalom, svi ti mirisi - previše Sartre ako mene pitaš.

  11. #61
    mali karlo avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,464

    Početno

    cure moje ja sam božić provela tamo gdje sam htjela

    kod mojih smo došli u 21.30 i ja u 22h spičila na polnoćku i uživala, par puta mi je došlo na misi da zaplačem od sreće, srce mi je tako bilo ispunjeno

    hvala mm-u koji je nakon štaje cijeli dan proveo na poslu i imalo gužvu sjeo s nama u auto i još vozio 530km

    hvala vama cure šta ste mi ublažile trenutke čekanja i neizvjesnosti

  12. #62
    elin avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    2,282

    Početno

    mali karlo Meni mama došla u Zg. i ja provela super.

  13. #63
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj Bubica prvotno napisa
    sad se sjetim onog filinga kada se ujutro probudim i prvo sto pomislim je - jedva cekam uci u bus i spavati do Rijeke
    Ja putovala svaki dan od 86.-95. g.
    a ja se sjetim filinga kad dođemo navečer u 20.15 u Crikvenicu, vi svi izađete, a šole ode u britiju do 20.30
    e kako mi je bilo dugo tih 15 minuta dok ne bi krenuli dalje, a ja umorna, gladna, jedva čekam doć doma
    ja sam putovala 85-89
    onda mi je dozvizdilo i fax sam stanovala u Rijeci
    to mi je bio prekrasni dio života, i ne znam gdje mi je bila pamet da nisam i srednju stanovala u Ri


    mali karlo i elin baš mi je drago zbog vas da ste provele Božić onako kak ste željele

  14. #64
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    tek sam sad ovo vidjela i skoro se rasplakala...

    ja dobro zna gdje mi je dom. tamo gdje su moja djeca, gdje je svaki kutak dotakla moja ruka i gdje na svakom koraku soava jedna uspomena...

    kad smo se ljetos trebali selit , tjedan dana ja sam samo plakala, a mogla sam si dat oduška jer sam uglavnom bila sama u stanu i sa svakom stvari koju sam stavila u kutiju osjećala sam se kao da mi s čitavo srce raspada u tisuće komadića... jer ostavila sam iza sebe kvart u kojem sam odrasla, prvi se put zaljubila, rodila svoju djecu, ceste na kojima su načinili prve korake, gdje je Tin naučio voziti bicikl, park u kojem su se igrali, skrivene zakutke po kojima smo izvodili zakutke i ljude koje volim... dok smo se odvozili u novi stan, plakala sam kao kišn godina, a moji dječaci su me tješili...
    i makar ja u taj kvart dođem svaki dan, nije više to to. ne miriši jednako, ceste nisu više tako poznate, a ljudi žive dalje kao da ništa nije bilo... jedino ja više ne znam kuda pripadam... u Voltinom je sve za mene završilo, a u Podsusedu nije još ni počelo....

    a iz slavonije sam otišla prije 17 godina i svaki put kad dođe ostajem sve kraće, a boli me jače...

  15. #65
    mali karlo avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,464

    Početno

    Citiraj babyboys prvotno napisa
    i svaki put kad dođem ostajem sve kraće, a boli me jače...

    ovo si jako lijepo rekla

  16. #66
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    Citiraj vepar prvotno napisa
    zreku.tamo gdje je srce tu je dom uopće ne smatram točnom
    ja je donekle smtarma točnom, ali šta kad ti je srce na dva mista, kad je onako po pola
    ja sam iz St-a, mm iz Ljubuškog. udajom sam preselila u Lj. i sve je bilo super u početku, ona luda zaljubljenost, nova sredina, sve novo....a onda je prošlo vrime i meni je srce sve više krvarilo jer nema mora, nema veeeelikog grada, nema moga govora i "moga" svita.
    i kad god bi dolazili blizu st-a meni su ona njegova svitla bila najlipša na svitu, smrad rive najlipši parfem ovog svita, varoške ulice mog djetinjstva na kojima pasi ostavljaju tragove najčistije i najdraže kalete ovog svita.
    sunce je u splitu uvik jače i lipše grijalo nego u lj., ptice u splitu lipše pivaju, bura je zdravija u st nego u lj., ma sve je nekako svjetlije, veselije i lipše tamo di si rođen. makar meni.
    i držim da je točnija ona: di ko niko tu i poniko (makar u mom slučaju). svaki odlazak iz st-a put lj. kidao mi je komadić srca i ostavljao sve veću tugu i prazninu koja se onda naravno odražavala i na svakodnevni život. i tad sam odlučila: vrime je vratit se doma.
    ma koliko ja volila svog mm-a u mom srcu ljubav prema njemu nikad nije uspila popunit tugu i čežnju za rodnim gradom.
    i vratila sam se doma
    sad smo u st-u, mala i ja, mm je vikendaš
    nije vezan poslom za lj., pa moj penzić može bez problema šetat na relaciji lj-st-lj.
    ovako je meni vuk sit, a sve ovce na broju, točnije srce tamo di triba bit

  17. #67
    pirica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    2,873

    Početno

    ja sam iz Splita MM iz Zagreba, mogu čak reći da sam samo zbog njega ostala u Zagrebu. svoj dom još nemamo, a beba je za sada u buši tako da neke stvari ne mogu potpisat, kako će bit kad dođe beba i kad kuća bude gotova ne znam, ali znam da mi jakoooo fali Split. u jednom periodu mi je bilo grozno jer mi se seka vratila u Split, pa nakon toga sve prije i osjećala sam se jako usamljeno, a najgore mi je bilo kad sam bila u bolnici i kad mi niko osim MM-a nije došao u posjete. tad sam shavtila da u Zg imam samo njega . danas su tu neki drugi prijatelji (neki zahvaljujući ovom forumu). kad idemo u St srce jače kuca, kad odlazimo plaće. njemu riva smrdi, a meni miriše . ja ne volim snijeg (mrzim ga ), on ga voli, ali imam sreću što voli more (pogotovo Split i Vis) gotovo kao i ja , mislim da bi umrla da mi MM ne voli more (a poznam takve), miris borova, tamarisa, soli...

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •