Pokazuje rezultate 1 do 15 od 15

Tema: Soor - Daktarin gel i krema - radi li se o istoj stvari?

  1. #1
    njokica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    245

    Početno Soor - Daktarin gel i krema - radi li se o istoj stvari?

    Eto jutros odlučila nazvati patronažnu da mi kaže što da kupim za soor, pretpostavljam da ga imamo i ja i beba (11mj). Preporučila mi je Daktarin gel, ja javila mužu da ga kupi, a on došao doma sa Daktarin kremom, i kaže mi da mu je u apoteci ponuđeno samo to i istoimene tablete. Ja sam to namazala na bradavice, ali se ne usudim staviti maloj u usta, piše da je samo za vanjsku primjenu :? Pa me zanima da li je to isto ili nije :/

    A eto kad već dajem novu temu, navest ću koji su mi simptomi:
    - prvo mi je koža na bradavicama postala gruba, crvena, i kad su skroz suhe vidi se da se koža peruta;
    -na lijevoj bradavici, na prelasku s bradavice na areolu, počela se guliti koža, a kad se ogulila, ispod nje je crveno. A danas mi je na samoj bradavici došlo nešto kao da mi je netko nožićem 'urezao', kao da je popucala, i izgleda kao otvorena ranica;
    -jučer me je ta ista bradavica počela svrbiti i peckati, a osjetila sam i lagano probadanje između podoja.

    Nadam se da nisam fulala dijagnozu

  2. #2
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno

    mislim da nije isto, da na gelu pise da je bas za oralnu upotrebu
    ako sam u krivu vec ce me netko ispraviti

    jel ima beba bijele naslage u ustima?
    jel ima pelenski osip?

  3. #3
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Krema je, kako si i pročitala, za vanjsku primjenu.
    A gel za oralnu - i za bebu i za tebe, jer bradavice idu u usta, pa je bolje i njih mazati gelom.

  4. #4
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    nije isto. tebi treba gel (ako je u pitanju soor). krema nije za oralnu primjenu. ako je već namjeravaš koristiti na grudima onda je moraš dobro isprati prije dojenja. ja sam koristila gel i za bebina usta i za bradavice...

  5. #5
    njokica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    245

    Početno

    Citiraj anjica prvotno napisa
    mislim da nije isto, da na gelu pise da je bas za oralnu upotrebu
    ako sam u krivu vec ce me netko ispraviti

    jel ima beba bijele naslage u ustima?
    jel ima pelenski osip?
    Ima već dulje vrijeme bijele naslage na unutrašnjoj strani desni, prema nepcu, a nekidan joj se i jezik zabijelio. Pelenski osip dobije svako toliko jer ima osjetljivu kožu, ali ga spriječimo odmah u startu. Tako da mi je teško taj osip povezati sa gljivicama. A što se tiče kreme ja sam jučer samo jednom namazala na bradavice, ali nisam ispirala. Valjda bebi ne bude ništa dalje više nisam mazala jer nisam bila sigurna. Hvala na savjetima, reći ću mužu da ode opet pitati u apoteku držite fige da brzo prođe

  6. #6
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno

    gle, kad si pocnes mazati bradavice i bebinu usnu supljinu, terapija ti mora trajati barem dva tjedna, makar vise ne budes vidjela bijele naslage

  7. #7
    njokica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    245

    Početno

    Citiraj anjica prvotno napisa
    gle, kad si pocnes mazati bradavice i bebinu usnu supljinu, terapija ti mora trajati barem dva tjedna, makar vise ne budes vidjela bijele naslage
    Hvala ti na ovom savjetu, jer mi je patronažna rekla da je dovoljno 3 dana nakon što prođe :/


  8. #8
    migoh avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Zg - istok
    Postovi
    577

    Početno

    mislila sam do jučer da ćemo za sada to izbječi , ali eto danas sam ipak morala kupiti daktarin gel.U uputama piše da se gel daje bebi na žlici koja se dobije u kutiji te kao 4 puta dnevno.Pošto je to nemoguće , ja sam mu namazala malo dudu i on je to pocuclao.Kakva su vaša iskustva?
    Da mu namažem dudu malo (onako od oka ) četiri puta dnevno te da tretiram i svoje bradavice isto toliko ?

  9. #9
    pinocchio avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,058

    Početno

    migoh, gel nanesi na sterilnu gazu omotanu oko tvog malog prsta i razmaži u djetetovoj usnoj šupljini. za sljedeće mazanje uzmi novu gazu. nikako nemoj koristi istu dva puta. uzmi propisanu količinu gela, a žličica neka ti posluži kao mjerica.

    dudu, ali i sve ostalo što dijete stavlja u usta treba prokuhavati i češće mijenjati pa zato ne preporučam upotrebu dude kao aplikatora.

    bradavice operi nakon podoja običnom vodom, dobro osuši i nanesi gel. nakon toga nemoj dojiti barem 20 min. da gel stigne djelovati.

  10. #10
    migoh avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Zg - istok
    Postovi
    577

    Početno

    Citiraj pinocchio prvotno napisa
    migoh, gel nanesi na sterilnu gazu omotanu oko tvog malog prsta i razmaži u djetetovoj usnoj šupljini. za sljedeće mazanje uzmi novu gazu. nikako nemoj koristi istu dva puta. uzmi propisanu količinu gela, a žličica neka ti posluži kao mjerica.

    dudu, ali i sve ostalo što dijete stavlja u usta treba prokuhavati i češće mijenjati pa zato ne preporučam upotrebu dude kao aplikatora.

    bradavice operi nakon podoja običnom vodom, dobro osuši i nanesi gel. nakon toga nemoj dojiti barem 20 min. da gel stigne djelovati.
    hvala

  11. #11
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    možeš i golim, dobro opranim prstom, ni ne treba ti gaza.

  12. #12
    tratincica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    310

    Početno

    jucer smo bili u ORL i on je diagnosticirao soor malenom u ustima, ja sam primjetila nekoliko minuta prije naslage bijele po jeziku, ima ih po svuda u ustima. ja nemam bas nikakve simptome, sumnjam da je pokupio soor od djecaka u bolnici, vjerovatno su se napili iz iste boce ili sl jer su njemu tada rekli da ga ima...
    da ja svejedno mazem bradavice?
    daktarin gel je najbolji? mogu lli ga uzeti bez recepta? ORL mi je napisao nistatin tj da se posavjetujem s pedijatricom

  13. #13
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Može i rojazol, isto gel.

  14. #14
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Daktarin, nistatin, rojazol - svejedno. Bitno je početi što prije, da ne nastane prava farma šampinjona...

  15. #15
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Citiraj tratincica prvotno napisa
    da ja svejedno mazem bradavice?
    Obavezno i to barem 14 dana bez obzira na izostanak simptoma.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •