Pokazuje rezultate 1 do 35 od 35

Tema: osip po licu jednomjesečne bebe?

  1. #1
    Bipsić avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Međimurje
    Postovi
    735

    Početno osip po licu jednomjesečne bebe?

    koristila sam pretražnik, ali ništ ne mogu naći
    (možda ja ne znam s tim baratati?!?)

    moja beba stara 5 tjedana ima strašan osip po licu već neko vrijeme... prvo smo mislili (i još uvijek to mislimo - samo bi si htjela potvrditi) da je to normalno, da joj se koža "čisti", hormoni, blabla... ali nekak mi to već dugo traje i ne izgleda mi ništ bolje tj. ne vidim nikakve pomake na bolje...

    ono što mene zanima je da li su to imale i vaše bebe, s čime da to mažem, i da li da uopće mažem s nečim... napominjem da nigdje drugdje nema te prištiće, samo po licu...

    mislim da malu to ne smeta, tj da ju ne svrbi ili kaj takvog (kuckuckuc) jer je mirna.. ali mene boli kad ju gledam lice joj je ko šmirgl papir...
    mogu li joj kak pomoći???

  2. #2
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    mi smo imali nesto osipa, bilo je ljeto i ja sam tumacila da je od vrucine. No, i sada moze biti prevruce u stanu.

    ja ne bi s nicim mazala...

  3. #3
    Inda_os avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    598

    Početno

    Isto je i kod nas nekih desetak dana i čini mi se da se pogoršava i proširilo se i na vrat. Pitala sam pedijatricu i rekla je da je to od mojih hormona i da može potrajati i mjesec dana.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Blizu Velike Gorice
    Postovi
    83

    Početno

    I moja mala je imala pristice sitne crvene po licu,ali samo po licu,to je trajalo nekih tjedan i pol-dva,i na kraju su se sami povukli,ja sam ih znala povremeno namazati cisto malo sa pavlovicevom masti.

  5. #5
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    moji su oboje imali pristeve, trajali su oko mjesec dana ja mislim. nisam nicim mazala.

  6. #6
    Bipsić avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Međimurje
    Postovi
    735

    Početno

    hvala cure...

    rekla je i meni pedijatrica da su u pitanju hormoni, ali kad smo bili kod nje onda je imala tek par prištića po licu... a ovo kak sad izgleda je strašno, jadnica mala...

    nekaj sam kopala po netu i našla ovo
    http://www.djecji-centar.org/njega%2...ncadi_A5_3.pdf
    nije otkrivanje tople vode, čak je i sponzorirano, ali evo, stavljam da si malo ponovimo
    (i ako još koja ima muža ko ja - ne vjeruje nikaj kaj ja govorim tak dugo dok to još negdje ne pročita )

  7. #7
    Sandee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    tu & tamo
    Postovi
    446

    Početno

    Mi smo imali istu situaciju - do 5. tjedna koza divna, a onda uzas jedan, prvo pristici tipa dojenackih akni, a onda na to grozno crvenilo, ljuskanje, katastrofa, pobojala sam se da ne dobije nekakvu sekundarnu infekciju jer je to bilo prestrasno. Dermatologica nam je rekla da se bebe mogu cistiti od hormona i do 3. mjeseca i da ne radimo nista, no ja joj svako jutro operem liceko fizioloskom i onda namazem A-dermom - za 5 dana lice se super ocistilo. Sad, jel' stvar u A-dermi ili je proslo samo od sebe, tesko je reci, ali prvo sam joj mazala s Niveom, pa s Mustelom, i nije pomoglo, povuklo se tek nakon mazanja A-dermom.

  8. #8
    Bipsić avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Međimurje
    Postovi
    735

    Početno

    ja za sad neću ništa dirati, još budem malo pričekala a ako onda nebu pomaka, krećem u akciju...

    sandee - s kojoj točno si mazala?

  9. #9
    Palagruža avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    251

    Početno

    Bipsic, idete li u setnju? Mojoj curki se znaju izbacit pristici po licu od hladnoce.

  10. #10
    Bipsić avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Međimurje
    Postovi
    735

    Početno

    idemo u šetnju, skoro svaki dan zadnjih tjedan dana, ali mislim da to nije povezano jer su joj prištići počeli izbijati prije...

  11. #11
    Sandee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    tu & tamo
    Postovi
    446

    Početno

    Krema je A-dermina od 50 ml, u tubici, pise 'Peaux irritees, Creme de Soin, Visage et corps' - neka univerzalna za tijelo i lice, nije specificirano da je za djecu.

  12. #12
    Bipsić avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Međimurje
    Postovi
    735

    Početno

    thanx... probat ću to nabaviti...

    činilo mi se sad dan-dva da malo ide na bolje, ali danas mi se više ne čini tak :/
    sad joj se proširilo i po cijeloj glavi, ispod kose ima jako puno i imam feeling da ju je počelo svrbjeti jer se stalno s glavicom okreće i ko da se češe... ali opet, nije nekaj naročito nemirna a mislim da bi plačom pokazala da ju to svrbi jako...

    ništ, budem to probala nabaviti...

  13. #13
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    hm, i moja je to imala prvih 2-3 mjeseca, dosta je to trajalo, i bile su velike vrućine. Pedijatrica i patronažna su savjetovale puno kupanja ili brisanja mokrom krpicom, jer da to dolazi od znoja. I zbila se širilo baš od vrata gdje je koža bila u borama i uvijek vlažna od znoja.

    Ne znam da li se to može primjeniti i na zimsko vrijeme.

    Sviđa mi se ono iz teksta - što manje, to bolje. To bih i ja potpisala.

  14. #14
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    joj, da si vidla moje klince kak su izgledali s tim pristevima.. katastrofa. cijelo lice i gornji dio glave prepuni pristica. uzas. ne moras nicim mazati, proci ce vrlo uskoro. ne moras ni nista posebno prati. kupaj samo u vodi, ili eventualno kapni 2-3 kapi maslinovog ulja, to ce biti ok.

  15. #15
    Bipsić avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Međimurje
    Postovi
    735

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa
    joj, da si vidla moje klince kak su izgledali s tim pristevima.. katastrofa. cijelo lice i gornji dio glave prepuni pristica. uzas. ne moras nicim mazati, proci ce vrlo uskoro. ne moras ni nista posebno prati. kupaj samo u vodi, ili eventualno kapni 2-3 kapi maslinovog ulja, to ce biti ok.
    kupam ju s malo maslinovog ulja...
    ali kak sam rekla, brine me to kaj fakat imam dojam da ju je to počelo svrbjeti... kad ju čuvam onak se s čelom trlja o moju majicu... to prije nije radila i nemam pojma kaj bi to moglo značiti osim da si tak olakšava muke... jel' tvoje klince to svrbilo? mislim da ak bi to bilo od hormona nebi trebalo svrbit :/
    nisam pametna... ma valjda će proći brzo...

  16. #16

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    Nama je isto ličeko bilo koma... Pedijatar mi je rekao samo čistiti kamilicom.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    med murom i dravom-čk
    Postovi
    96

    Početno

    i zara je to imala, sa nekih mjesec dana se osipala strašno...
    toliko da je mene boljelo, ali ona je to super podnijela, ne brini
    mi smo mazali 2 dana sa kortiko steroidima koje nam je dala doktorica i super je prolazilo, nakon toga se opet vratilo ali nismo htjeli kortiko opet koristiti....
    mazali smo sa stelatopia od mustela, i super joj je prošlo
    i onda sam joj samo s tom kremicom mazala lice i povremeno tijelo!

    jedva čekam da vidim malu kokicu!
    samo reci kada će vam odgovarati

  18. #18
    astral avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    sunčani otok
    Postovi
    984

    Početno

    Moja mala je to imala i to preko mjesec dana i svarno je gadno izgledalo, puno lice i glava i masu crveno pogotovo ako bi plakala.
    Čistili smo lice običnom vodom,svako drugi dan blagom otopinom kamilice, a pokušala sam mazat svačim, a na kraju nekom zaštitnom kremom od (kršitelj koda)a i tad je počelo prolazit, crvenilo se dosta smanjilo i pomalo su nestale i točkice.
    E sad, jeli od kreme ili samo od sebe, neznam.Inače i meni su rekli da je to od hormona, da ne diram i da će proći samo od sebe.
    Sad ima dva i po mjeseca i možda samo koju točkicu po licu. :D

  19. #19
    Bipsić avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Međimurje
    Postovi
    735

    Početno

    evo samo da prijavim da je ličeko već puno bolje...

    prištići su se već dosta povukli, ostalo ih je još malo...

    međutim, koža joj je još uvijek jako jako suha i na dodir jako hrapava. ko šmirgl papir :/ (samo po licu)

    danas sam baš nabavila u ljekarni neke testere od aderme, pisale su cure negdje da im je to pomoglo... od sutra bum probala s tim pa bude valjda bolje...

    to su inače kremice za atopičnu kožu i sjećam se ra sam maloga s tim mazala (on je neurodermitičar) i njemu su bile super te kremice... nadam se da bu upalilo i ovaj put

    principessa, ja sam ti stalno doma, nebreš fulati :D

  20. #20
    Inda_os avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    598

    Početno

    Citiraj Inda_os prvotno napisa
    Isto je i kod nas nekih desetak dana i čini mi se da se pogoršava i proširilo se i na vrat. Pitala sam pedijatricu i rekla je da je to od mojih hormona i da može potrajati i mjesec dana.
    update.... i kod nas se povuklo ali je isto koža na obrazima ostala malo hrapavija :/

  21. #21
    Zeljka33 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    pretražujći našla sam ovu temu i prema opisu moja malecka ima isti osip...počelo je oko usta i na uške, pa oko obrva...a sad se proširilo preko čela i ispod kose, podbradak...to je počelo negdje prošli tjedan (imala je 6 tjedana) .....bila sam i u pedijatrice dok je još bilo na početku i ona kaže da je to iritacija moguće od naslanjanja na naše veste kad je nosimo i da probam s nekom neutralnom kremom ili kamilicom ili maslinovim uljem ili kaže žene svašta isprobavaju ....ja za sada očistim s prokuhanom vodom i namažem s a-derma stickom...na trenutke mi izgleda bolje, a na trenutke gore (najgore kad se zacrveni kad plače)...

    ima li netko neka friška iskustva i savjet? :?

  22. #22
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa
    moji su oboje imali pristeve, trajali su oko mjesec dana ja mislim. nisam nicim mazala.
    X. Proći će, vidjet ćeš, i neka te ne brine ako čak i nešto duže traje.

  23. #23
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    Citiraj Zeljka33 prvotno napisa
    pretražujći našla sam ovu temu i prema opisu moja malecka ima isti osip...počelo je oko usta i na uške, pa oko obrva...a sad se proširilo preko čela i ispod kose, podbradak...to je počelo negdje prošli tjedan (imala je 6 tjedana) .....bila sam i u pedijatrice dok je još bilo na početku i ona kaže da je to iritacija moguće od naslanjanja na naše veste kad je nosimo i da probam s nekom neutralnom kremom ili kamilicom ili maslinovim uljem ili kaže žene svašta isprobavaju ....ja za sada očistim s prokuhanom vodom i namažem s a-derma stickom...na trenutke mi izgleda bolje, a na trenutke gore (najgore kad se zacrveni kad plače)...

    ima li netko neka friška iskustva i savjet? :?
    a kako izgleda? jel bas osip ili oni malecki gnojni pristici, kao kakve imaju pubertetlije?

  24. #24
    Zeljka33 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa

    a kako izgleda? jel bas osip ili oni malecki gnojni pristici, kao kakve imaju pubertetlije?
    kao malecki gnojni pristici

  25. #25
    Zeljka33 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    Citiraj Zeljka33 prvotno napisa
    Citiraj mikka prvotno napisa

    a kako izgleda? jel bas osip ili oni malecki gnojni pristici, kao kakve imaju pubertetlije?
    kao malecki gnojni pristici
    ali skroz sitno ..točkice jedne do druge....čini mi se da se oko usta sada i osušilo pa je malo hrapava koža ostala

  26. #26
    Tatsha avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    os
    Postovi
    326

    Početno

    imamo ih i mi, 10ak dana ih je bilo puno na licu, a sad ih još ima na vratu i podbratku, te malo po licu i u kosici, prolaze sami, niš posebno ih ne diramo, peremo samo vodicom i sad kad ih je manje mažemo lice kremom, pošto mu je prilično suho

  27. #27
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ako su gnojni pristici onda ok, gadno izgleda ali to nije nista. nesto sam cula da se beba cisti od hormona pa joj tako izbije. ne treba nicim tretirati, to ce ubrzo proci i nece se vracati

  28. #28

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    43

    Početno

    Evo da i ja podijelim svoje iskustvo na temu osipa i prištića po licu bebe. Moja curica je imala također strašan osip po licu i glavici . Pojavio se kad je imala otprilike 20-ak dana. Bili smo kod dermatologa koji nam je savjetovao lonsion, takozvana Prva voda - Uriage 1ere Eau. MAlo se kapne na blazinicu i prebriše lice i glavica. Nije potrebno ispirati. Osip je nestao kao rukom odnešen u roku od 2 dana. Nije mi namjera reklamirati ovaj proizvod, ali želim podijeliti s ostalim mamama ovu informaciju, jer nama je stvarno djelovalo. Btw lonsion možete kupiti u ljekarni, doduše malo je skuplji 150 kn, ali ima 500 ml, i evo koristim ga već 2 mj, a nisam potrošila ni pola. Koristim ga za bebinu svakodnevnu higijenu, prebrišem lice, vratić, pazuh, ...

  29. #29
    niky88 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Vrbovec
    Postovi
    502

    Početno

    naš maleni ima 4 mj i dan danas mu se zna to pojaviti isto smo pokušavali odgonetnuti od čega...mazali smo sa becutanom,nije pomoglo pa smo mazali sa mustelom,pomoglo nam je donekle...i onda kad se sve povuklo tata ga je jedan dan primio sebi i dao mu je pusu..i odmah nakon 5min pojavilo se isto crvenilo kao i prije..pa sam mužu rekla da ga sad neko vrijeme ne ljubi..da vidimo..i otkrili smo.....crvenilo je dobio od tatine jednodnevne brade....i svaki dan mu mažemo ujutro i navečer sa bepantenom,jer mu je ličeko suho..i pomoglo mu je...... :D :D :D :D :D :D :D

  30. #30

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    42

    Početno

    I mi smo bili prištavi skoro mjesec dana, mazali smo se melemom u vrlo tankom sloju, ali mislim da je to u biti bilo od hormona i da je vjerojatno samo prošlo, možda sam malo pomogla mazanjem.

    Ali stvarno izgleda grozno

  31. #31
    Zeljka33 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    nakon prištića, koža je potpuno postala suha kao kod seboreičnog dermatitisa i to joj se proširilo po cijelom licu, ušima, glavi, vratu i ramena pa prema prsima....izgledalo je katastrofa- suho, ljušti se, crveno ...pedijatrica nam je dala kortikosteroidnu kremicu, ali je nisam primjenila već zadnja 3 dana mažem A-derma Exomega (s ekstraktom Rhealba® zobi i omega 6 esencijalnim masnim kiselinama
    (pakiranje: 200 ml) ) kremom za lice i tijelo i isto tako kupka A-derma Exomega (s ekstraktom Rhealba® zobi i omega 6 esencijalnim masnim kiselinama)
    (pakiranje: 250 ml)koja se ne treba ispirati....i mogu reći da su rezultati odlični :D ...nema više crvenila i manje je suho, kao da polako prolazi

  32. #32
    velika.jabuka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    221

    Početno

    Cure, naš bebač je imao iste takve prištiće s žutim vrhovima, pa su se pojavile i crvene fleke ispod njih, da bi sad eskalirale u mala gnojna područja (naročito oko obrvica) žute boje..
    Imate li slična iskustva???

  33. #33

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    4

    Početno

    pozdrav mame
    Vidim da ste sve imale il imate isti problem kao i ja. Bez obzira što u svim postovima ugl piše da je većina tog normalna i da će proći, ja sam još uvijek zabrinuta.
    Da li bi trebala otići pedijatrici ( samo da napomenem sljedeći termin za pregled nam je 19.4)

    Da li je preporučljivo uzeti neku kremicu na svoju ruku da mu mažem to? :?

  34. #34
    velika.jabuka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    221

    Početno

    evo, mi smo upravo bili u kod dermatologa u Klaićevoj, pa naše iskustvo možda pomogne..
    osip je stvarno bio ružan za vidjeti - cijela glavica i tjeme su mu bili puni prištića, koji su na vrhovima bili bijeli i žuti, a oko obrvica mu se taj žuti 'gnoj' čak i formirao u dvije krastice. na cijeloj toj površini je osim prištića imao i crvene fleke. prestrašno. nakon jedno 4 dana, počelo se spuštati i na vrat, prsa, leđa, čak i trbuh i nogice.
    dok smo čekali termin za pregled, na svoju ruku smo ga par dana 2x dnevno kupali u A-derminoj kupki, dezinficirali Octeniseptom na vatici i mazali Bepanthen kremicom. od toga mu se jako smirilo.
    na pregledu su nam rekli da je najbolje kupati u običnoj vodi, bez kupke, bez ikakvog ulja, i da je Bepanthen ok.
    sve skupa je trajalo oko 8 dana.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    4

    Početno

    jabučice, hvala na odg.
    Vidim da su druge mame čistile hidrogenom i mazale bepantenom il pavlovićevom..pa ću tako i ja probati, ako se ne smiri..odo ja svojoj teti doktorici.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •