Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 72

Tema: test osjetljivosti/intolerancije na hranu

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    5

    Početno test osjetljivosti/intolerancije na hranu

    lijepi pozdrav!

    unaprijed se ispričavam ako ova tema već postoji, družila sam se s pretražnikom, ali nisam ni na što slično naišla..

    dakle.. informacija koju imam jest da se testom utvrđuje osjetljivost organizma na pojedine namirnice.. ono što me zanima jest: gdje se to testiranje (u Zagrebu) može provesti, kako izgleda, kakva su iskustva (za one koji su se okušali) i koja je cijena testiranja..

    unaprijed hvala

  2. #2
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Poliklinika Simbex, oko 3000 kuna. Posalji im mail, sve ce ti objasniti.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    5

    Početno

    hvala ti, Kaae!

  4. #4
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    malo sam gledala na netu o tom testu!
    u Splitu se radi u poliklinici Analiza, a u ZG-u još u u Poliklinici Nemetova ili Poliklinici Stela
    http://www.poliklinika-nemetova.hr/default.aspx?id=85
    http://www.poliklinika-stela.hr/Spec..._pretrage.html

  5. #5
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    U Steli je 2750kn!

  6. #6

  7. #7
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    jedva cekam kad cu dobiti 3000 kn na lotu da ovo obavim, strasno mi treba....

  8. #8

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    7

    Početno

    par pitanja o netoleranciji na hranu.da li možda netko zna da li se mogu testovi na netoleranciju obaviti preko zdravstva ili ih baš moram radit privatno jer nije da plivam u lovi.jučer sam čula za neko testiranje u rijeci koje košta 500 kn ali ne govori koliko si na šta netolerantan već samo da netolerancija postoji.da li je to ok ili ne?<br>

  9. #9
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Radi ga i splitska poliklinika Analiza, mislim da još uvijek vade krv i u Zgb (ili okolici), pa šalju u Split.
    Ne testiraju svi na iste namirnice, pa preporučan zatražiti od svih popis namirnica, pa temeljem toga donijeti odluku.

  10. #10
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Brayer u Zgb radi 3 testa s različitim obujmom namirnica. Cijene su od nešto preko 1000 do 3000 i nešto sitnoga.
    Daju ti popis namirnica i vidiš koji ti najbolje odgovara.

  11. #11
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Mi smo u Zagrebu radili u Simbexu.

  12. #12
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Mbee,kaj ste vi testirali intoleranciju,alergiju ili zajedno i kolko je to zadovoljestvo došlo,rezultati kad, preporuka???

  13. #13
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Radili smo ovaj TEST, dakle samo intolerancija. Za alergije radimo u Klaićevoj. Mislim da je bilo oko 2000kn ali smo radili još testova pa nisam sigurna.

  14. #14
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    dobila si mjerodavne brojke i dal se sve vidjelo na kaj je alergična?

  15. #15
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Vidjelo se na što je intolerantna, ne na što je alergična (to nije isto). Ne znam koliko je mjerodavno, izbacili smo što je trebalo.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    7

    Početno

    da li ima nekoga tko je bio u rijeci na ovom jeftinijem testiranju?vidjela sam da simbex ima samo test na laktozu što je u mom slučaju primarno.Mbee hvala za link.
    ali koliko vidim svi ste to platili.zar baš ništa zdravstvo ne pokriva?

  17. #17
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    dobila si mjerodavne brojke i dal se sve vidjelo na kaj je alergična?
    htjela sam pitat jel su to neke brojke, ili intolerantan si ili nisi?

  18. #18
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj ksilich prvotno napisa Vidi poruku
    da li ima nekoga tko je bio u rijeci na ovom jeftinijem testiranju?vidjela sam da simbex ima samo test na laktozu što je u mom slučaju primarno.Mbee hvala za link.
    ali koliko vidim svi ste to platili.zar baš ništa zdravstvo ne pokriva?
    ja sam bila tj. slala bembačovu i klinkinu krv

  19. #19
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    To su brojke/razredi. Ne mogu sad do papira jer su mi u nekoj od kutija ali mislim da su razredi 1-5 kao i kod alergije.

  20. #20
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Mbee to je taj IGg, znači može se samo on testirati bez Ige, mi isto imamo nekih poteškoća sa disanjem
    pa se još uvijek spremamo i odlučila sam se na taj Igg jer mislim jer do sad je sve jela i nije imala neke jake reakcije
    koje bi zahtjevale ige. Da li u dobrom smjeru razmišljam?

  21. #21
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Mbee,dalkle tvoja alergična i intolerantna na istu hranu,tj. tu bi se trebalo puno poklapaT??? sam tu u pravu ili ne?

  22. #22
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Mbee,dalkle tvoja alergična i intolerantna na istu hranu,tj. tu bi se trebalo puno poklapaT??? sam tu u pravu ili ne?
    Ne

    Na mlijeko smo alergični (jako) a nismo intolerantni, na jaja smo puno blaže alergični a izrazito jako intolerantni, na soju nismo alergični ali smo srednje intolerantni itd. Dakle, ne poklapa se gotovo uopće. Potrebno je po meni napraviti i i IgG i IgE.

  23. #23
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Na mlijeko smo alergični (jako) a nismo intolerantni, na jaja smo puno blaže alergični a izrazito jako intolerantni, na soju nismo alergični ali smo srednje intolerantni itd. Dakle, ne poklapa se gotovo uopće. Potrebno je po meni napraviti i i IgG i IgE.
    Ovo je nevjerovatno, stvarno....ko bi rekao da je to moguće!

    Mene zanima zašto su velike razlike u cijenama npr.
    Stela je 93 namirnice 2.750kn
    Analiza je 93 namirnice 1.940kn (a za 212 namirnica 3.185kn)
    Simbex : Mbee kaže cca 2.000 kn

    U Steli rade i na čokoladu, a u Analizi rade još i puretinu, piletinu i kakao, a čokoladu i neznam još što ne. U Simbexu ima sličan popis kao u Steli.
    Znači razlike su minimalne, a u cijeni maximalne.

    Zna li netko zbog čega je u Steli toliko visoka cijena, postoji li neki razlog?

    Ovdje su linkovi na cijene
    http://www.poliklinika-stela.hr/Specijalne_pretrage.pdf
    http://www.poliklinika-analiza.hr/in...hranu&Itemid=2

    Posljednje uređivanje od oka : 20.08.2011. at 18:43

  24. #24
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj oka prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo je nevjerovatno, stvarno....ko bi rekao da je to moguće!

    Mene zanima zašto su velike razlike u cijenama npr.
    Stela je 93 namirnice 2.750kn
    Analiza je 93 namirnice 1.940kn (a za 212 namirnica 3.185kn)
    Simbex : Mbee kaže cca 2.000 kn

    U Steli rade i na čokoladu, a u Analizi rade još i puretinu, piletinu i kakao, a čokoladu i neznam još što ne. U Simbexu ima sličan popis kao u Steli.
    Znači razlike su minimalne, a u cijeni maximalne.

    Zna li netko zbog čega je u Steli toliko visoka cijena, postoji li neki razlog?

    Ovdje su linkovi na cijene
    http://www.poliklinika-stela.hr/Specijalne_pretrage.pdf
    http://www.poliklinika-analiza.hr/in...hranu&Itemid=2

    ne vjerujem da postoji neki jako pametan razlog osim zarade.

  25. #25
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Ok slobodno ima odstupanja od poliklinike do poliklinike, ali odstupanje za 800 kn za istu stvar,
    to mi nema nikakve povezanosti sa nekom logikom i sa nekim osjećajem za zaradu, tržištem,,,
    pa ta cijena bi im trebala donjeti samo negativnu reklamu, ništa dobrog... Za te novce pa malo dodam i u ovoj drugoj napravim test na više namirnica...

    Mi smo skupili lovu i samo da se pametno odlučim gdje ćemo...

  26. #26
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    ima akcija u steli,ali nigdje ne pišekaj se testira, ja poslala mejl pa ćekam

    http://hr.kolektiva.net/zagreb/871/5...m_medium=email

  27. #27
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    kao ovo zadnje je samo skrinig bez točnih podataka,sad si gruntam

  28. #28
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Da, kaže ti da si intolerantna npr. na meso ali ne i koje.

  29. #29
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Ma neću u tu Stelu, imam osjećaj da nabijaju cijene da mogu davati popuste..
    a i da dam te novce, opet moram davati i više jer opet nismo sigurni da li je to baš to što stvara problem.

  30. #30
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    ima u puli u sklopu zdravi i vitki http://www.zdravi-i-vitki.hr/intolerancija.html rade na principu

    testiranje obavljamo preko kože točnije preko akupunkturnih točaka na prstima desne i lijeve ruke. Nije bolno, niti invazivno, no potrebna je vaša prisutnost (mi ne radimo test preko kapljice krvi).

    Pretraga se obavlja na cca: 130 uzoraka najvećim dijelom namirnice, a također će se vidjeti osjetljivost respiratornog sustava na prašinu i sl., i kontaktne alergije. To će upotpuniti sliku općeg stanja organizma.

    Ako koristite suplementaciju ili određene lijekove možemo također testirati intoleranciju na iste.

    Test traje sat (ili nešto duže) vremena.

    Djeca se mogu podvrgnuti testu tek nakon treće godine života jer moraju biti mirni tijekom testa.

  31. #31

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    7

    Početno

    jelena.O-sada sam tek vidjela da si pisala da si ti bila u rijeci.da li mi možeš malo bliže to objasnim i možda ako znaš ti osobno nekoga tko je radio ove skuplje testove i kakva je razlika.moj je glavni problem što mi se curici pokazala alerija ali nisu našli na što,imala je problema sa kašljem i povečane limfe u trbuhu(bolovi kao kod kolika).svojevoljno sam joj izbacila mliječno i bilo je bolje.u klaičevoj obavili veliki pregled kod gastroenterologa i ništa nisu našli.na njegov nagovor sam ju vratila na mliječno i simptomi su joj se vratili.više nisam pametna da li da radim te testove ili da je samo pustim na miru???

  32. #32
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,325

    Početno

    Tek sam saznala da se ovaj test može obaviti i preko HZZo-a na uputnicu, znate li gdje? Na Šalati?

  33. #33
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Mašnica ne znam odgovor na tvoje pitanje.
    Samo sam hetjela reći da smo mi bili u Simbex, ali ne samo na intoleranicju nego smo radili Triad test.
    Koji uključuje intoleranciju na 90 namirnica, test aminikiselina i organskih kiselina.
    Pokazuje stanje metabolizma, manjak vitamina minerala, kandidu u crijevima......ima toga puno.
    Uglavnom meni osobno vrlo koristan test.

    Ali ustvari htjela sam reći da u Sloveniji negdje postoji testiranje za intoleranciju i još mnogo toga na način
    da se primi jedan uređaj sa šakama i pokaže se intolerantnost...a najvažnije nije preskupo.
    Namjeravam se raspitati točno gdje je i što je to pa napišem nešto više o tome.

  34. #34
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    ne vjerujem da postoji neki jako pametan razlog osim zarade.
    kao i svrha samog testa

  35. #35

    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    669

    Početno

    Oka, znam ja za ovo u Slo, bili smo mi s djecom prije otprilike 2 godine. To je u Rogaškoj Slatini. Cijena pregleda je 75 EUR, koliko se sjećam. Traje 45 min do 1 h. Kažu vam imate li problema s kojim organom, jesu li vas napale koje bakterije, virusi, gljivice, plijesni.., koju hranu trebate izbjegavati (tj. razne intolerancije), alergije (kontatne, inhalacijske...). Uglavnom, jako puno korisnih informacija se sazna. Možda se dijagnosticira i nešto što liječnici nisu razjasnili, a muči vas. Tako je nama gđa rekla da sin ima Helycobacter, kad ni jedan specijalist kod nas to nije rekao, a imao je strašnih problema s time (ispalo je točno na kraju). Dobro je što se može ponijeti sa sobom bilo što za što vas zanima odgovara li vam i to se može testirati (npr. nešto od hrane, lijekova, dodataka prehrani - vitamini npr., kozmetika... bilo što sa čime dolazite u dodir). Meni je čak predložila da stavim čašu vode na prozor na jedan dan i donesem joj da testira vodu i vidi ima li u njoj alergena iz zraka koji mi uzrokuju alergiju. Stvarno se može svašta. I sve što vam nađe, može i tretirati tim aparatom, koji radi na principu biorezonance, tj. titranje aparata radi nešto s titranjem vaših stanica (ovo sam stvarno seljački objasnila, ali detalji se mogu naći na netu, nemam sad vremena). Uglavnom, aparat je na struju, a to što se drži u ruci je neka vrsta elektrode. Može se raditi i malom djecom. Liječenje je najuspješnije kod alergija. Jedan kraći tretman (oko 20 min) košta 28 EUR, a duži (do 1 sat) 45 EUR. Mi smo išli na 7-8 tretmana i sinu je izliječila Helycobacter, bez lijekova. Mi smo bili zadovoljni.
    Nabacala sam sad svašta, ali sam htjela podijeliti dobro iskustvo.

  36. #36
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    čudo jedno da uopće postoje ikakve bolesti uz ovako svemoćni aparat

    šteta što dr.house nema jedan, lakše bi mu bilo

  37. #37

    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    669

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    čudo jedno da uopće postoje ikakve bolesti uz ovako svemoćni aparat

    šteta što dr.house nema jedan, lakše bi mu bilo
    A čuj, ja sam farmaceut, ne bavim se ničim alternativnim i ''čudnim'', ali kad ti je dijete na rubu hospitalizacije, jer povraća od rođenja do druge godine, nitko ne zna što mu je i kad sa svoje pune dvije godine uspije izgovoriti ''Mama, boli me, vodi me u bojnicu'', nakon što je dva-tri tjedna povraćao 10-15 puta na dan, žuto, samu žuč, jer ničega u njemu više nema, a ja mu moram reći da smo ga već svuda vodili i nitko mu ne zna pomoći... i kad shvatiš da više stvarno ne znaš što bi nego dijete ostavio u bolnici... i onda slučajno čuješ za biorezonancu, odeš tamo, žena za 5 minuta kaže što je djetetu, da mu terapiju od 45 minuta i dijete ti prestane povraćati taj dan.... eto, ne razmišljaš i analiziraš previše, već si sretan da ti se dijete riješilo muke i počelo se smijati. Svaka terapija držala ga je 1-1,5 mjesec, nakon toga bi opet počeo povraćati, vraćali smo se 7-8 puta i nakon toga je bilo dobro. Njegova pedijatrica je, kad smo joj sve ispričali, rekla da je odlično što smo našli rješenje, da je ionako nakon dijagnoze bio preslab za jake antibiotike kojima se liječi Helycobacter i odobrila ovaj način liječenja.
    Ako je to sve bila slučajnost, neka je, moje dijete je sretno, a ja ne preispitujem previše moć ''svemoćnog aparata''.
    Neizmjerno sam zahvalna osobi koja me tamo poslala.

  38. #38
    Solange13 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    399

    Početno

    drago mi je zbog vas. cula sam puno takvih pozitivnih prica o biorezonanci.
    inace, u tome zaista nema nista "alternativno", kad covjek samo malo razmisli, od cega se sastoji ljudsko tijelo, od cega stanice, od cega organske molekule, a od cega atomi.

    http://physics.about.com/od/quantumphysics/p/quantumphysics.htm

    K
    vantna fizika, prekrasna grana fizike stara vec vise od 100 godina.

    ne moze biti puno znanstvenije od toga.

  39. #39
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Citiraj sss prvotno napisa Vidi poruku
    Oka, znam ja za ovo u Slo, bili smo mi s djecom prije otprilike 2 godine. To je u Rogaškoj Slatini. Cijena pregleda je 75 EUR, koliko se sjećam. Traje 45 min do 1 h. Kažu vam imate li problema s kojim organom, jesu li vas napale koje bakterije, virusi, gljivice, plijesni.., koju hranu trebate izbjegavati (tj. razne intolerancije), alergije (kontatne, inhalacijske...). Uglavnom, jako puno korisnih informacija se sazna. Možda se dijagnosticira i nešto što liječnici nisu razjasnili, a muči vas. Tako je nama gđa rekla da sin ima Helycobacter, kad ni jedan specijalist kod nas to nije rekao, a imao je strašnih problema s time (ispalo je točno na kraju). Dobro je što se može ponijeti sa sobom bilo što za što vas zanima odgovara li vam i to se može testirati (npr. nešto od hrane, lijekova, dodataka prehrani - vitamini npr., kozmetika... bilo što sa čime dolazite u dodir). Meni je čak predložila da stavim čašu vode na prozor na jedan dan i donesem joj da testira vodu i vidi ima li u njoj alergena iz zraka koji mi uzrokuju alergiju. Stvarno se može svašta. I sve što vam nađe, može i tretirati tim aparatom, koji radi na principu biorezonance, tj. titranje aparata radi nešto s titranjem vaših stanica (ovo sam stvarno seljački objasnila, ali detalji se mogu naći na netu, nemam sad vremena). Uglavnom, aparat je na struju, a to što se drži u ruci je neka vrsta elektrode. Može se raditi i malom djecom. Liječenje je najuspješnije kod alergija. Jedan kraći tretman (oko 20 min) košta 28 EUR, a duži (do 1 sat) 45 EUR. Mi smo išli na 7-8 tretmana i sinu je izliječila Helycobacter, bez lijekova. Mi smo bili zadovoljni.
    Nabacala sam sad svašta, ali sam htjela podijeliti dobro iskustvo.
    Tako je SSS, to je to, baš mi je drago da ste si rješili probleme i mi imamo takve poteškoće da nam nitko ne može pomoći, a dijete se muči.
    Ovaj kraći mislim da dođe sad 25Euro, a ima intolerancija, kandida, vitamini...ne znam baš detalje, ali ovo sigurno. Mi planiramo za dva mjeseca tamo otići da vidimo stanje nakon terapije, dobila sam podatke: Ordinacija komplementarne medicine Erika Žagar dr.med.spec. Murska Sobota.
    Čula sam vrlo pozitivna iskustva od ljudi koji tamo idu, tako da me baš zanima što će nama reći.

  40. #40

    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    669

    Početno

    oka, mi smo bili u Rogaškoj Slatini, kod Brigite Niegelhell.
    Sretno vam s pretragama. Samo vodi računa da dijete ne smije uzimati lijekove (ako uzima nešto) za svoj problem tjedan dana prije pregleda, radi točnosti rezultata. Raspitaj se točno kod narudžbe. Naruči se na vrijeme, jer se dosta čeka i ponesi sa sobom svu med. dokumentaciju.

  41. #41
    ivez051 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    RIJEKA
    Postovi
    205

    Početno

    U Rijeci se biorezonancom bavi dr. Jelić. On radi alergo test a ne test intolerancije(ne znam koja je razlika??), iz 1 kapi krvi na 250 alergena. Radi i terapije metodom biorezonace, ima web stranicu pa koga zanima neka pogleda.
    Mi bili s malom, jer nas je uputila sestra od njezine pedijatrice, Test košta 600 kn. E sad, problem je s njegovom metodom taj što ne pokazuje jačinu alergije na pojedini alegen već samo da li je alergija prisutna ili ne. Ja sam ostala malo zatečena s njegovim nalazom jer je po njemu moje djete alergično na gomilu toga, između ostalog na mlijeko, jaja, bijelo brašno, a mala nikad u životu nije reagirala na ništa od hrane, obožava mlijeko i jaja. Na alergo test su nas poslali zbog nekoliko prehlada, kašlja i hunjavica koje su se ponavljale kroz nekoliko mjeseci. Ja iskreno nisam nešto oduševljena s tim iskustvom, i ipak ću s djetetom otići u dječju bolnicu na prick-test jer smatram da je ovaj test biorezonancom toliko osjetljiv, da bi bilo kome od nas pokazalo neku alergiju da ga odemo napraviti. Prije nego smo uopće obavili test, doktor nam je unaprijed rekao da će vrlo vjerojatno pokazati alergiju na bijelo brašno, jaja, mlijeko, grinje i prašinu, što je na kraju i bilo. Ne znam odakle mu to, očito su masovno svi koji dođu alergični na te stvari.
    S druge strane, znam da su neki ljudi oduševljeni s ovom metodom, pa vi procijenite.

  42. #42
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    ja sam moju klinku pred skoro 3 godine testirala kod jelića,ona je bila alergična i na zamjensko mlijeko koje je uzimala,posle sve provjerili i u bolnici ( osim tog mlijeka jer se tone mre testirat u bolnici) i na sve to kaj je on reko bila je alergična( ona nije bila alergična na grinje, alina breskve i pšenićno brašno+ jošono staro kaj smo znali sve je pokazalo).Poanta je bila u tome da smo izbacili to mlijeko i dete ko novo.

  43. #43
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Hvala sss pripazit ću na to, mi ćemo u M.Sobotu.
    J a imam rezultate pricova, nekih alergena i ukupnog Ige-a, intoleranciju pa ćemo baš vidjet rezultat toga u slo.
    Evo Jeleni se podudaraju testovi, vidjet ćemo kako će nama, jedino se nadam promjeni u intoleranciji.

  44. #44
    ivez051 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    RIJEKA
    Postovi
    205

    Početno

    Kad obavimo klasičan alergo-test u bolnici javim da li se nama podudaraju rezultati.

  45. #45
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj oka prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala sss pripazit ću na to, mi ćemo u M.Sobotu.
    J a imam rezultate pricova, nekih alergena i ukupnog Ige-a, intoleranciju pa ćemo baš vidjet rezultat toga u slo.
    Evo Jeleni se podudaraju testovi, vidjet ćemo kako će nama, jedino se nadam promjeni u intoleranciji.
    oka jel si probala možda kod Marije Bergeri u VŽ http://www.biorezonantna-terapija.co...geri-varazdin/

  46. #46
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Nisam, nisam niti čula, ako nešto više saznam napisat ću. Ali neću ići ako ne nađem nekoga sa iskustvom od tamo.
    Radije vjerujem provjerenome.

  47. #47
    Vila avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    309

    Početno

    Da li je netko radio test u Klaićevoj? Moja kćer od 4 godine bi trebala zbog učestalih upala gornjih dišnih puteva. Da li je netko radio zbog tog razloga? I kako se točno radi pretraga? Negdje čitam da je riječ o vrlo malom uzorku krvi, a ovde čitam da dijete treba biti starije iznad tri godine jer mora biti jako mirno.

  48. #48
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj oka prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam, nisam niti čula, ako nešto više saznam napisat ću. Ali neću ići ako ne nađem nekoga sa iskustvom od tamo.
    Radije vjerujem provjerenome.
    mislim da je tam bila mamamišić

  49. #49
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj Vila prvotno napisa Vidi poruku
    Da li je netko radio test u Klaićevoj? Moja kćer od 4 godine bi trebala zbog učestalih upala gornjih dišnih puteva. Da li je netko radio zbog tog razloga? I kako se točno radi pretraga? Negdje čitam da je riječ o vrlo malom uzorku krvi, a ovde čitam da dijete treba biti starije iznad tri godine jer mora biti jako mirno.
    mislim da oni ne rade intoleranciju,nego alergije bar to nama tam rade, bez obzira na godine

  50. #50
    Vila avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    309

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    mislim da oni ne rade intoleranciju,nego alergije bar to nama tam rade, bez obzira na godine
    Hm..jučer sam zvala da ju narucim, pitala da li rade i rekli su mi da da. Meni je isto čudno jer vidim da svi spominjete privatnike. A kako se radi test na alergene?

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •