Pokazuje rezultate 1 do 25 od 25

Tema: neće sam jesti

  1. #1

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    276

    Početno neće sam jesti

    moje zlato, napuniti će 4 g u 2. mjesecu neće i neće sam jesti. muku mučimo inače sa jelom od dojenačke dobi, uvijek je slabo jeo, ali sad čak i hoće jesti ali da ga netko hrani.nikako neće sam. imam bebu od 3 mj i nemogu svaki put i ovom gurati žlicu u usta, uostalom prevelik je za to i trebao bi biti već samostalan. u vrtiću tu i tamo hoće jesti sam ali uvijek teta malo pomogne. doma nema šanse da sam uzme i jede.na sve moguće načine smo pokušavali, ali uzalud. neznam više šta da radim.

  2. #2
    clumsy mom avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,302

    Početno

    Matija u vrtiću jede sam, kući ako ga ne nahranim neće jesti. Boris ne jede nikako

  3. #3
    Honey avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    D.Resa
    Postovi
    1,962

    Početno

    Ja se pridružujem. Moj ima 3,5 i neće sam jesti. Tj. hoće ponekad, ali te faze kratko traju. Inače slabo jede, kad je gladan samo cendra i nemoguć je, ali ne želi jesti.
    Mala također slabo prihvaća dohranu, tak da sam rastrgana, uvijek zadnja jedem, a prvi put u danu negdje oko podne, kad jedno od njih zaspi.

  4. #4
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    Citiraj clumsy mom prvotno napisa
    Matija u vrtiću jede sam, kući ako ga ne nahranim neće jesti.
    I moja Emina. Tete je stalno hvale, jede kao velika, čak se ne isprlja. Kod kuće pojede samostalno 3 zalogaja, ali ako ja preuzmem kašiku onda pojede odraslu porciju :/

  5. #5
    traktorka avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    A5 - Land Of Shit
    Postovi
    3,875

    Početno

    Citiraj Strobery Shortcake prvotno napisa
    Citiraj clumsy mom prvotno napisa
    Matija u vrtiću jede sam, kući ako ga ne nahranim neće jesti.
    I moja Emina. Tete je stalno hvale, jede kao velika, čak se ne isprlja. Kod kuće pojede samostalno 3 zalogaja, ali ako ja preuzmem kašiku onda pojede odraslu porciju :/
    Identično i kod nas.Moj obožava jesti,ali je totalna lijenčina,a i ja idem linijom manjeg otpora...samo ne znam do kada :/

  6. #6

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,027

    Početno

    Evo i nas. U vrtiću jede sam, iako sporo (i to nakon nekoliko mjeseci posta) i gotovo svu hranu. Doma zafrkava, "hrani me" je stalno na tapetu, a izbirljivost zaštitni znak. Povremeno jede sam, nekad uspije ignoriranje pa počne sam, ali ponekad (valjda kad nije jako gladan, a nije baš lakom na hranu) neće niš dok ga se ne posluži.

    S vremenom (i vječna hvala vrtiću!) je bolje, sve više jede sam. Stalni problem je što se neće uprljati pa traži da mu se sendviči, namazan kruh i sl. reže na zalogaje pa on jede sam vilicom. Uzet rukom-nema šanse, samo u šetnji zamotan sendvič, a i tad do prve mrlje na ruci.

    Znam dio uzroka-ja sam ga možda malo prečesto brisala kad je bio mali (nije mi se dalo prat odjeću ), a prve 3 su ga čuvali bake i djedovi gdje je hranjenje obavezno i znak pažnje. On to na sličan način i traži-osjeti se da to nije više "hrani me, ne znam sam", već "hrani me, pazi me".

  7. #7

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,027

    Početno

    A savršeno je samostalan kad nam se sukobe interesi, tipa ja nudim varivo, on neće, pa otvori fižider, izvuče voćne jogurte ili poli ( ), uzme sok, čašu i sam si naspe... Ako mu nećeš narezati, otvori ladicu, traži svoj nož i proba rezati... pa se rasplače kad shvati da se dječjim nožem ne da narezati sendvič na komadiće (tj. kad skuži da to ipak ne zna sam, a tako protestno počne).

  8. #8
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    bas sam razmisljala otvoriti takvu temu...

    moja ce u 4mj 4god i takoder nece sama jest...(nije da nezna) nego NECE...

    Evo primjera danasnjeg rucka---stavim pred nju zdjelicu i dam joj da jede sama pojede 2zlicice i vise nece,ostavila sam ju oko 15min za stolom dok smo jeli a ona nista sve dok nisam rekla hoces da te ja nahranim ona veli da da i pojede sve...

  9. #9
    Mejra's mommy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    MI
    Postovi
    1,459

    Početno

    Moja ima 5g2mj i pojede 2 zalogaja sama. Ostalo pojede iz moje ruke...majkemi popi*^&%.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    402

    Početno

    Ja sam sretna da mi daju da ih ja hranim (2 i 3 god.) jer tako pojedu sve i ne brljaju dva sata za stolom. A da znaju jesti same, znaju, ali više ih ja volim nahraniti.

  11. #11
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    mene je frendica jedno vrijeme mrzila...

    kak sam se ja puno bavila njenim sinkom, učila sam ga da sve što može - radi sam . oblačenje, klopa, nešto dohvatiti... a ona je išla po sistemu "ovo je brže", "ovo je čišće"... a mali nije odustajao od "sam"

    kikica se rodila puno godina iza toga, i s njom sam napravila isto.

  12. #12
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    mi nemamo problema sa jelom to već od15mjeseci radi sam.
    Čak i u toj dobi dok još nije baš znao nije opće dao da ga hranimo.
    Nama je problem oblačenje.Naća se sam oblačiti, samo kad ja poludim i kažem da ga neču oblačiti i to onda uz natezanje, joj ne mogu joj daj ti i tak dalje.
    A fora je u tome da sve zna samo neće. naravno u vrtiću to obavlja sam

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Novi Zagreb - Sloboština
    Postovi
    68

    Početno neće jesti sam

    drago mi je da nisam sama u cijeloj priči, Marko također neće sam jesti, od malih nogu je užasno izbirljiv, pa smo bili sretni kad je pojeo nešto konkretno na bilo koji način. Sad kad je krenuo u vrtić, zna biti po cijeli dan gladan, tete nisu loše ali moram im posebno naglasiti da obrate pažnju i da ga nadohrane ako je potrebno. Ne znam što da radim, nije da ne zna, nego ne želi.
    Ukoliko ga pokušam prisiliti, on štrajka i neće popustiti, za poludit

  14. #14
    habibi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    241

    Početno

    imam isti problem, pa me zanima kad to prestaje, može li se tu uopće što poduzeti? ipak nikog ne hrani mama do 18e, zar ne?

  15. #15

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    I ja imam taj problem, a imala sam ga i prije godinu dana, tako da :? D.je slab na jelu i ja znam da to malo što pojede ne bi pojeo ako ga netko ne hrani, tako da sam se ja pomirila s takvom sudbinom, a nadam se da će mu već jednom proraditi kliker da treba jesti sam.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,078

    Početno

    Citiraj habibi prvotno napisa
    imam isti problem, pa me zanima kad to prestaje, može li se tu uopće što poduzeti? ipak nikog ne hrani mama do 18e, zar ne?

    tko zna, mi kak smo krenuli

    sofi ima pet god i dva mjeseca i još je uvijek hranimo...čak je zna povremeno nahraniti i teta u vrtiću (i to stroža teta) jer joj je očito mezimica

    nama je hrana oduvijek bila veliki problem, ako jede sama ne pojede baš ništa pa se onda ja dohvatim žlice i linijom manjeg otpora završim tu situaciju..ne znam kad to završava, ali malo mi je glupo zamišljati sebe kako hranim školarca, pa si sve mislim da je tu MOJA granica

  17. #17
    Maya&Leon avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    892

    Početno


    Ja ću Mužiću, čim dođe doma, otvoriti ovaj topic da ga pročita.
    On je uvjeren da je naše dijete JEDINO na svijetu koje sa skoro navršenih 5 godina (10/2004.) ne želi jesti sam. Hehehehehe.

    U vrtiću jede sam, bez ikakvih problema.
    Doma mu je draže zameketati: daj me pliiiiiz hrani mama/tata....

    Ma ja na to gledam ovako - jeste li IGDJE vidjele 18-godišnjaka koji moli svoju mamu "Daaaaaaaaj me moooooolim te nahraaaaaani...."
    Tretiram ovo kao još samo jednu fazu, doduše, poprilično dugačku, ali podnošljivu.
    Više se grozim onoga dana kada će mi reći: "Mama smetaš mi"

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    L. je počeo jesti sam valjda kad je krenuo u školu (ne sjećam se baš ). Vječito sam ga hranila, u vrtiću je naravno jeo sam. Ja sam to pripisivala tome da je meni uvjek bilo brže (i čišće ) nahraniti ga pa se uljenio.
    M. je počela sama jesti s godinu dana i jela je sama do nedavno. E sad je i ona u fazi "hrani me" ali ovaj put ne krivim sebe, nisam poticala takvo ponašanje ničim.
    Ne sekiram se, proći će.

  19. #19
    sunašce avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    73

    Početno

    Joj ima nas još .Netko je napisao da se vodio za onom bolje da ga ja hranim,bolje će pojesti,neće se zaprljati itd.Meni je sad krivo što sam napravila tu grešku jer ona neće uopće jesti sama,u vrtiću tu i tamo uz pomoć tete.Inače je nikakva za jelo,ja mislim da to dijete može 24 sata da ništa ne jede ako joj sam ne daš,ona jednostavno nikad nije gladna.Ali ne krivim nju,krivim sebe i svoju"pamet" i ipak nije mi teško hraniti je kad vidim da sve pojede i to s guštom,ali sama ne,ne.Pitam ja nju sad jedan dan kako to da u vrtiću jede sama,a ona kaže"tamo nema mama"

  20. #20
    habibi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    241

    Početno

    promijenili smo nedavno vrticku grupu. j sad pokušava trenirati tete da izgube živce i nahrane ga. svi su spremni za spavanje, on još brlja ručak. izgleda da su tete nesalomljive (barem netko), što podržavam.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    275

    Početno

    MOj uglavnom sam jede,mada često ima faza kad inzistira da mu ja dajem...Zato neće da se obuva i oblači sam,a zna.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    255

    Početno

    I kod nas se dečko mora hraniti. I to uglavnom mama mora hraniti, kad nema mene zna i sam, ali kad sam ja u blizini "mama ti me hrani" Nemoram mapominjati da u vrtiću od prvog dana jede sve sam i pojede sve što mu se da, a kući već ima prohtjeve i zahtjeve što bi.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    malo iza Zaprešića
    Postovi
    200

    Početno

    Vjerujem da je to neka faza u toj dobi. Jakov sam jede u vrtiću, teta pomogne pred kraj ak treba. Doma mu se ne da, nekad traži da ga se hrani. Mislim da je to malo reakcija i na seku, jer nju mama hrani, pa ajde i mene. Do škole će valjda jesti sam..., al sad je OK.

  24. #24
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    moj nekad pojede sve sam, nekad mu moram davati od prve do zadnje žlice

    al, ni oko toga se ne nerviram, kao što sofke kaže, mislim da je i MOJA granica kad krene u školu

    kao ni oko brisanja riti na onom drugom topicu

  25. #25
    Mejra's mommy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    MI
    Postovi
    1,459

    Početno

    Citiraj rahela prvotno napisa
    moj nekad pojede sve sam, nekad mu moram davati od prve do zadnje žlice

    al, ni oko toga se ne nerviram, kao što sofke kaže, mislim da je i MOJA granica kad krene u školu

    kao ni oko brisanja riti na onom drugom topicu
    nemoj dva puta reci...moja je citav dan gladna u skoli do pola sest i onda ju ja nahranim kada dodje kuci...prvacic je...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •