Stranica 3 od 10 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 500

Tema: korak po korak, od 6. do 9. mjeseca (naš primjer)

  1. #101
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Proso se kuha 20 minuta (1:2)

  2. #102
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    Citiraj sanja77 prvotno napisa
    Moj neće palentu... Voli kad mu je sve skroz glako, bez ijedne murvice. Da li vi pasirate ili sa štapnim možda?
    Ja bi sada počela uvoditi treći obrok oko 5 popodne, što im dajete?
    Thx!!!
    jesi probala dati da sam nesto gricka, komad kuhane mrkve ili jabuke, ili onaj rizin kreker bez soli iz dm-a? mozda bi htio komadice kad bi probao sam jesti. tako moja k, vise nece da ju hranim zlicicom, izbija mi ju iz ruke. ali kad joj dam da sama jede, onda se davi. ja joj od pocetka dohrane nudim neke stvari da jede sama, i ide joj ok. nema problema s komadicima, naprotiv, voli ih zvaketati i cuclati.

    od obroka.. za dorucak uglavnom zitarice i voce (riza, zganci, pahuljice, proso.. sa jabukom i bananom zasad jer nema nis drugo), rucak i vecer su tu negdje, isto zitarice ali s povrcem, nekad dodam kuhanu ribu ili meso. dajem joj da jede sama te krekere ili kukuruzne kiflice, ili pak komad jabuke ili mrkve..

  3. #103
    dunja&vita:-))) avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,891

    Početno

    Papamo proso ko veliki... :D

  4. #104
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    koliko dugo si ga kuhala

    (jel ti piše na vrećici prosena kaša)

  5. #105
    dunja&vita:-))) avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,891

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    koliko dugo si ga kuhala

    (jel ti piše na vrećici prosena kaša)
    10 minuta, nije prosena kaša nego baš proso od Alnature.

  6. #106
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    pa jel omekšalo?
    ja ne kuham onaj neljušteni proso, kao za papigice.
    već to što piše da je kaša; isto su kuglice, ali nema opne

  7. #107
    dunja&vita:-))) avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,891

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    pa jel omekšalo?
    ja ne kuham onaj neljušteni proso, kao za papigice.
    već to što piše da je kaša; isto su kuglice, ali nema opne
    E,to i ja kuham.
    A jesam od kuhanja prosa uspjela napravit višu matematiku...MM je kriv

  8. #108

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    417

    Početno

    Pokušala s komadićima, malo je cuclao i ispljunuo... Onda sam mu smikasala korabicu i mrkvu pa nije ni to htio. Samo gotove kašice.

  9. #109
    djuli avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    vinkovci
    Postovi
    202

    Početno

    evo i mi poceli
    -jabuka ribana - "pojeo" pola zrna graška
    -jabuka ribana - "pojeo" pola zrna graška
    -jabuka ribana - "pojeo" dva zrna graška :D

    a apri šta je s bananom?

  10. #110
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    budući da u našoj obitelji banana nije omiljena, i malenom sam je prvi put dala sa devet i pol mjeseci i to samo zato što smo bili na putu pa nije bio veliki izbor.
    nije bio oduševljen, pa nisam više ni pokušavala.
    kalij iz banane nadoknađujem sušenim marelicama koje su mi nekako draže i primjerenije našem podneblju.
    a imaju i željeza.

  11. #111
    djuli avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    vinkovci
    Postovi
    202

    Početno

    a mi smo obozavatelji banana
    Klara i Petar svaki dan smazu po dvije (umjesto rucka pred spavanje) a mm ih isto obožava i stalno me napada da kad mislim Mateju dat bananu
    planirala sam kad savladamo jabuku al mi nekako rano pa cu mozda ipak prvo uvest rizu i palentu :/ (malo sam neodlucna ili mozda nisam)

  12. #112
    Neroslava avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    269

    Početno

    Mi ćemo skoro 6. meseci i spremamo se polako za dohranu. Zapravo ja se psihički pripremam Sve mi se to čini tak komplicirano, najrađe bi nastavila samo dojiti i onda odjednom da sve jede Šalim se, ali zbilja imam 100 upitnika, kaj kad smije, kaj s vodom, dal pripremat sama il kupovat gotove kašice, ako radim sama, gdi kupovat namirnice??? Ovo zadnje me najviše zanima, gdi recimo kupite mrkvu?

  13. #113

  14. #114
    Neroslava avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    269

    Početno

    Kahna, thx, samo kaj na ovom topicu Tablica dohrane nova ima više pitanja nego odgovora, a na topic Pričajmo o dohrani sam i sama naišla tražeći po izborniku, ali nekako uz malog bebača stvarno nemam toliko vremena za čitanje 11 stranica teksta. Gledala sam na sajtu, nema nekog generalnog teksta osim http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...=238&Show=1468 , a to mi opet ne objašnjava neke konkretne stvari, tipa kaj točno znači palenta? Jel ona instant plenta ili neka kajaznam koja vrsta (primjera radi...).

    Najviše od sveg me zanima da li kupujete voće/povrće po supermarketima ili gdi? Nekak me to frka, ko zna od kud je došlo, s čim je tretirano i kolko je godina do nas putovalo :/ .

  15. #115
    ivana2008 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    198

    Početno

    Bok! I ja se pridruzujem ovoj temi jer smo ''do grla'' u dohrani.
    Kao i apricot i ja od pocetka vodim tablicu u kojoj pisem sta sam uvela, pratim reakcije i broj dana testiranja (ja svaku namirnicu testiram 5 dana).
    Sada je cetrdesetak dana kako se dohranjuejmo, u pocetku sam vecinom sve bacala, a Kai bi pojeo jednu malu zlicicu, a od prije par dana ponekad cak pojede 1dl po obroku.

    Imam dva pitanja:
    1. Apricot vidim da si ti i sa 8 mj. imala samo dva obroka. Da li si ti to sama odredila i kad se po tebi uvodi treci obrok?
    Naime ja sam ga vec uvela, ali sam primjetila znacajan pad u broju podoja. Kai bas odbija sisu preko dana (ima max. 5 podoja) za razliku od prije kad se stalno nacicavao, pa si ja sad mislim da li mu je to dosta s obzirom da ni dohranu on ne jede vise od 1dl po obroku (x tri obroka), a i pokakanih pelena je sve manje (svaki drugi dan po jedna).

    2.Negdje na forumu sam nasla da je kukuruzna krupica - griz, pa zar nije kukuruzna krupica palenta (žganci)?
    Ili su griz i palenta isto?
    Malo sam zbunjena jer to ne smatram istim ni po okusu ni po boji.

  16. #116

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    816

    Početno

    Citiraj ivana2008 prvotno napisa
    2.Negdje na forumu sam nasla da je kukuruzna krupica - griz, pa zar nije kukuruzna krupica palenta (žganci)?
    Ili su griz i palenta isto?
    kukuruzna krupica- palenta
    pšenična krupica - gris

  17. #117
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ne mora biti. kad narucis od severa, kuk. krupica je fakat krupna, a ono sto je nama inace palenta, zganci--to se zove kukuruzni griz. ja sam isto malo zazujala. tako da ja kupujem griz, i to dode ko ona instant palenta (ali puno finije )

  18. #118
    Neroslava avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    269

    Početno

    Eto, o tom ja govorim! Nemreš bit siguran ni kaj neko misli kad veli griz i žganci .

  19. #119
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    uvrijezeno je da je griz psenicna krupica, a palenta kukuruzna krupica, ali se svako toliko pomijesaju. jos kad uzmes imena proizvoda raznih proizvodaca, onda tek nastaje zavrzlama.

    ali u principu stoji--griz je psenicna krupica, palenta, zganci su kukuruzna krupica

  20. #120
    ivana2008 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    198

    Početno

    Pa to je velika razlika da li nesto ima glutena u sebi ili nema. Tako da se zganci i griz onda nikako ne bi smijeli poistovjecivati.

  21. #121
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    kaj ih netko poistovjecuje, nisam u toku :/

  22. #122
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj ivana2008 prvotno napisa
    Pa to je velika razlika da li nesto ima glutena u sebi ili nema. Tako da se zganci i griz onda nikako ne bi smijeli poistovjecivati.
    pa postoji pšenični gris (griz) i kukuruzni gris (griz).
    kao i kukuruzno brašno i pšenično brašno.
    nije, znači, važan subjekt nego pridjev; iz njega iščitavaš ima li glutena ili nema.

    žganci/palenta su kukuruzna krupica/griz.
    a od pšenične krupice/griza se radi ono što smo u vrtiću jeli za doručak i što se kuha na mlijeku.

  23. #123
    ivana2008 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    198

    Početno

    Hej apricot! Daj mi molim te odgovori i na ono moje pitanje postavljeno gore (par posotva prije) vezano za treci obrok i podoje

  24. #124
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj ivana2008 prvotno napisa
    vidim da si ti i sa 8 mj. imala samo dva obroka. Da li si ti to sama odredila i kad se po tebi uvodi treci obrok?
    budući da smatram kako je dojenje/mliječna prehrana osnova u prvoj godini života, nisam žurila sa uvođenjem krutih obroka, iako imam dijete koje stvarno voli jesti i ništa ne odbija.
    treći obrok sam uvela sa 10 mjeseci.

    preporuka Svjetske zdravstvene organizacije je da je u prvoj godini sve osim mlijeka - DOhrana.

  25. #125
    BUBI80 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    64

    Početno

    Žene, molim savjet....
    moja 8-mjesečna bebica neće više dojiti a ni piti mlijeko, jedva joj vodu uspijem nagurati.
    Papamo na žlicu sve obroke i dajem joj što više mliječnih kašica da ipak pojede mlijeka kad ga neće pit.
    Dajem joj izdojenog koliko ga imam, ostatak AD.
    Smišljam joj dnevni menu pa primam prijedloge, a i interesira me koliko mora imati mliječnih obroka dnevno a koliko joj smijem davati ostalu hranu.
    Hvala!


    frida editirala ime AD

  26. #126
    sonata avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,088

    Početno

    Apricot, vidim iz tablice da si najcesce za dorucak davala voce plus zitarice a za rucak riba, meso ili povrce. A sto dajes sada za treci obrok?

  27. #127
    sonata avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,088

    Početno

    Citiraj BUBI80 prvotno napisa
    Žene, molim savjet....
    moja 8-mjesečna bebica neće više dojiti a ni piti mlijeko, jedva joj vodu uspijem nagurati.
    Papamo na žlicu sve obroke i dajem joj što više mliječnih kašica da ipak pojede mlijeka kad ga neće pit.
    Dajem joj izdojenog koliko ga imam, ostatak AD.
    Smišljam joj dnevni menu pa primam prijedloge, a i interesira me koliko mora imati mliječnih obroka dnevno a koliko joj smijem davati ostalu hranu.
    Hvala!
    Evo kako je kod nas: mlijecnih obroka ima 5. Po danu 4 i 1 po noci. Krutih 2 a sastavljeni su od sastojaka koje beba smije u odredjenom mjesecu. Jesi malo pogledala ovdje?
    http://www.roda.hr/forum/viewtopic.php?t=65639

  28. #128
    BUBI80 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    64

    Početno

    ako joj dam 5 mliječnih obroka, onda neće niš drugo ni jesti...
    mislim, po noći ne jede, a preko dana i ima 5 obroka, tu i tamo se zaleti koji više.

  29. #129
    sonata avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,088

    Početno

    A kakva joj je kilaza, jel tu sve ok? Jel ima redovno stolicu i popiskane pelene? Jel ti opcenito djeluje zadovoljno?

    Ako je to sve ok, mozda dijete jednostavno manje jede. Mozda da imas 1 kruti i 4 mlijecna obroka, ne treba zuriti sa uvodjenjem drugoga. I mi smo tek nedavno poceli jesti 2 kruta.

  30. #130
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    Ja već pitala za griz ako se ne mogu izdojiti izdajalicom niti ručno kako bi joj napravila sa svojim mlijekom obrok, kako da joj skuham sa vodom? Lara jednostavno posisa ciku pa ne mogu izdojiti.
    Rekla mi pedijatrica da joj mliječni obrok mogu složiti sa AD makar doji.
    Što vi mislite?

  31. #131
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj sonata prvotno napisa
    Apricot, vidim iz tablice da si najcesce za dorucak davala voce plus zitarice a za rucak riba, meso ili povrce. A sto dajes sada za treci obrok?
    vidi ovdje jelovnike:

    http://www.roda.hr/forum/viewtopic.php?t=74483

  32. #132
    BUBI80 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    64

    Početno

    Citiraj sonata prvotno napisa
    A kakva joj je kilaza, jel tu sve ok? Jel ima redovno stolicu i popiskane pelene? Jel ti opcenito djeluje zadovoljno?

    Ako je to sve ok, mozda dijete jednostavno manje jede. Mozda da imas 1 kruti i 4 mlijecna obroka, ne treba zuriti sa uvodjenjem drugoga. I mi smo tek nedavno poceli jesti 2 kruta.

    Ma sve je ok s njom, osim što ima puno manje popišanih pelena...kad smo cikili i po noći i po danu pelena je bila prepuna, a sad nakon naglog prekida cikenja nema popišanih, možda dve tri. Kaka svako malo.
    Već sam bila uvela dva kruta obroka od 7. mjeseca. Zadovoljna je ona, nema razlike u ponašanju.

    Jedino kad se zna po noći probuditi, uspavljujem ju i razmišljam jel gladna, a neću joj davat jer će se razbudit...mislim da nema potrebe jest po noći. Navečer joj dajem nešto zasitno i mora držat do jutra.

  33. #133
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj BUBI80 prvotno napisa
    ako joj dam 5 mliječnih obroka, onda neće niš drugo ni jesti...
    sa 8 mjeseci mlijeko i jest najvažnije, bilo majčino ili adaptirano.
    važnije je da jede/pije mlijeko, pa makar to značilo manju količinu krute hrane.
    a i ako imaš dva kruta obroka, ne trebaju to biti neke velike količine; dvije - tri jušne žlice maksimalno.
    sve ostale kalorije trebaju dolaziti iz mlijeka.

  34. #134
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj lasada prvotno napisa
    Rekla mi pedijatrica da joj mliječni obrok mogu složiti sa AD makar doji.
    Što vi mislite?
    Ako dijete još uvijek intenzivno doji, nema potrebe išta pripremati s nekim dodatnim mlijekom, kakvo god da je.
    Ako ti je odbojna ideja kuhanja grisa na vodi... jednostavno ga nemoj kuhati!
    Ja ga svome malome još nisam dala, niti ću jer ne znam čemu on uopće služi.
    Osim da se djeca u vrtiću "zaslade".
    Kuhaj palentu i sve ostale žitarice koje se kuhaju na vodi, a popis je popriličan.

  35. #135
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj BUBI80 prvotno napisa
    ...mislim da nema potrebe jest po noći.
    ja ne bih mogla biti sigurna treba li djetetu noćni obrok ili ne; ako traži, valjda mu treba (mome djetetu).

    i, ne sviđa mi se ovo:

    Citiraj BUBI80 prvotno napisa
    Navečer joj dajem nešto zasitno i mora držat do jutra.
    ne znam što znači "zasitno", ali ja bih se bojala bespotrebnog opterećivanja dječjeg probavnog sustava.
    ni meni noć nije ugodna kad se navečer najedem špeka :/

  36. #136
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    apricot
    Ok, super znači na vodi. Hvala!

  37. #137
    BUBI80 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    64

    Početno

    Apricot,

    nije mi baš dobra ideja da po noći je stavljam u hranilicu i radim neku mliječnu kašicu.
    ma dajem joj navečer onu mliječnu kašicu za koju mislim da joj je finija i zasitnija, pa i sama više pojede.

    Jedino me još interesira da li da joj povećavam krute obroke nadalje do godine dana ili da zadržim tak negdje 1-2 dnevno?

  38. #138
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj BUBI80 prvotno napisa
    nije mi baš dobra ideja da po noći je stavljam u hranilicu i radim neku mliječnu kašicu.
    pa daj joj mlijeko: ako doji, daš cicu, ako ne doji, daš adaptirano na bočicu.
    naravno da noću nećeš djetetu davati hranu na žlicu.

  39. #139
    BUBI80 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    64

    Početno

    u tom je i najveći problem... cicu neće ni pod razno a ni bočicu...samo žlicu hoće...

  40. #140
    sonata avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,088

    Početno

    Citiraj BUBI80 prvotno napisa
    Citiraj sonata prvotno napisa
    A kakva joj je kilaza, jel tu sve ok? Jel ima redovno stolicu i popiskane pelene? Jel ti opcenito djeluje zadovoljno?

    Ako je to sve ok, mozda dijete jednostavno manje jede. Mozda da imas 1 kruti i 4 mlijecna obroka, ne treba zuriti sa uvodjenjem drugoga. I mi smo tek nedavno poceli jesti 2 kruta.

    Ma sve je ok s njom, osim što ima puno manje popišanih pelena...kad smo cikili i po noći i po danu pelena je bila prepuna, a sad nakon naglog prekida cikenja nema popišanih, možda dve tri. Kaka svako malo.
    Već sam bila uvela dva kruta obroka od 7. mjeseca. Zadovoljna je ona, nema razlike u ponašanju.

    Jedino kad se zna po noći probuditi, uspavljujem ju i razmišljam jel gladna, a neću joj davat jer će se razbudit...mislim da nema potrebe jest po noći. Navečer joj dajem nešto zasitno i mora držat do jutra.
    Pa ne znam ovo za po noci, kad se Lea pocne meskoljiti, ja ju pokusam uspavati, ako uspije, znaci nije gladna ali cesce ne uspije pa joj onda ipak dam jesti. I tako cu raditi dokle god ona ne bude prestala traziti. Ona se bas uspava nakon sto pojede. Prebacim ju u njezin krevetic i ona spava.

  41. #141
    sonata avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,088

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    Citiraj sonata prvotno napisa
    Apricot, vidim iz tablice da si najcesce za dorucak davala voce plus zitarice a za rucak riba, meso ili povrce. A sto dajes sada za treci obrok?
    vidi ovdje jelovnike:

    http://www.roda.hr/forum/viewtopic.php?t=74483
    E super!

    Daj mi jos reci sto se ovoga tice:

    Citiraj apricot prvotno napisa
    a i ako imaš dva kruta obroka, ne trebaju to biti neke velike količine; dvije - tri jušne žlice maksimalno.
    sve ostale kalorije trebaju dolaziti iz mlijeka.
    Moja pojede gomilu za rucak, to je bar 5-6 jusnih zlica. Jel to previse? Mislim, da smanjim pa da onda trazi vise mlijecnog? Sada uz dohranu ima 5 mlijecnih obroka, nekad ni ne uspijem dati voce kao jos jedan obrok jer se uvijek trudim da zadovoljim mlijecne potrebe.

  42. #142

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    4

    Početno

    Citiraj dunja&vita:-))) prvotno napisa
    Jaaaako si me obradovala sa ovom svojom "tablicom", hvala ti što si si dala truda. Mi tek za nekih 2 mjeseca krećemo sa dohranom, ali ja sam već počela razbijat glavu o tome što i kako, tako da mi je ovo genijalno.
    Ajde mi sad još objasni što je quinoa i amaranth jer se dosad , moram priznati, nisam susretala s tim, a vidim da se često spominju na ovim stranicama. Nisam velika neznalica, jel da?
    evo link za amaranth=hrana za Bogove

  43. #143
    dunja&vita:-))) avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,891

    Početno

    Citiraj Mare St prvotno napisa
    Citiraj dunja&vita:-))) prvotno napisa
    Jaaaako si me obradovala sa ovom svojom "tablicom", hvala ti što si si dala truda. Mi tek za nekih 2 mjeseca krećemo sa dohranom, ali ja sam već počela razbijat glavu o tome što i kako, tako da mi je ovo genijalno.
    Ajde mi sad još objasni što je quinoa i amaranth jer se dosad , moram priznati, nisam susretala s tim, a vidim da se često spominju na ovim stranicama. Nisam velika neznalica, jel da?
    evo link za amaranth=hrana za Bogove

    Hvala, Mare, ali već sam savladala gradivo. Bebica još nije papala ni jedno ni drugo, ali zato smo MM i ja oduševljeni sa novootkrivenim žitaricama

  44. #144

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Duga Resa
    Postovi
    79

    Početno

    Mene zanima kada beba može početi jesti suhe šljive ili marelice ili grožđice .? Mislila sam ih skuhati možda kao kompot a ne znam da li imaju neke tvari koje beba ne bi trebala jesti pošto su suhe (aditivi) ? Da li su bolje rješenje suhe šljive ili šljive iz škrinje . Stvarno nemam ideja , stalno jede bananu ili krušku ( jabuku neće ) . Ima 8 mj.

    Također sam tražila amaranth i quinou u DMu ali nema i baš sam razočarana .

  45. #145
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    šljive i marelice sigurno možeš.
    s grožđicama sam ja pričekala do navršenih 11 mjeseci.

  46. #146

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Duga Resa
    Postovi
    79

    Početno

    Puno hvala apricot !
    Sada mi je lakše . Budem joj onda to spremala . Daj mi još samo reci da li bi bile bolje iz zamrzivača ili suhe šljive jer imam nešto domaćih smrznutih .

    Tnx!!

  47. #147
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ma isto ti je to.
    možeš i jedne i druge.
    sa suhima je lakše baratati, nema odmrzavanja, samo ih malo namočiš.

  48. #148

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Duga Resa
    Postovi
    79

    Početno

    Super ! Hvala još jednom !

  49. #149
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Ako se smijem ubaciti - vrijedno čitam, a sad imam nešto i za dodati . I ja imam smrznute šljive. Jednostavno ih ravno iz zamrzivača ubacim u kipuću vodu i skuham. Tako da ni to nije komplicirano. Ja sam šljivu prvi puta dala sa 7,5 mjeseci jer je D imao problema sa stolicom. Inače dosta pratimo apricotinu tablicu (uz malo prilagodbe), ali smo još i sporiji. Nije da neće jesti, dapače, nego se meni ovoga puta uopće ne žuri . Nisam mu još uvela redoviti drugi obrok niti ribu/meso. Ali budem, uskoro.

    Amarant mrzim (D obožava) jer je poslije njega gotovo nemoguće očistiti guzu. Dobro da ste upozorole na izgled stolice nakon njega, ja bih se bila zabrinula!

  50. #150
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    šljive i marelice sigurno možeš.
    s grožđicama sam ja pričekala do navršenih 11 mjeseci.
    ma daj :shock: a ja čekam da ih bude na vrtu a dijete mi već ovako izgleda od jabuke, kruške i banane

    baš sam sebi kupila suhe marelice u bio&bio, pa je to sutra prvo na meniju

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •