Stranica 9 od 10 PrviPrvi ... 78910 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 401 do 450 od 500

Tema: korak po korak, od 6. do 9. mjeseca (naš primjer)

  1. #401
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    Citiraj anavi84 prvotno napisa Vidi poruku
    pomagajte
    prošo je 6 mjeseci a neznam kako da ga nahranim. čim vidi žlicu okreće glavu, čim mu stavim mrvicu u usta (to mu prstom uguram) počne povračati ? Dala sam bananu jabuku i kukuruznu krupicu ništ neće. Da mu probam dat sok od jabuke? Imam sokovnik. samo ne znam kako kad okreće glavu čim vidi žlicu. Kad je najbolje vrijeme za nahranit ga?
    A da riskiras malo nereda pa da zlicu stavis u njegovu ruku? Eventualno mu vodis ruku prema jelu i ustima. Prve pokusaje moja je jako tulila, ali je htjela jesti sama i sama si stavljala zlicu u usta. Ali je usput solidno zasvinjila sve oko sebe

  2. #402
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    cure, mene zanima na koji način ste krenule s dohranom, u kojem položaju bebe? u jajetu, viperu, hranilici na najnižem položaju ili na krilu u poluležećem položaju, odnosno sjedećem na krilu? naime, mi smo sve to probali i za sad najviše pale zadnja dva položaja na krilu. u svemu ostalome, nakon 5 minuta podilkani .
    Posljednje uređivanje od Franny : 06.04.2013. at 20:00

  3. #403
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    krilo, krilo, krilo.
    u hranilicu je sjela s 9 i pol mj. kad je moga sama sjediti.
    zapravo, do tada je nisam ni probala posjest da vidim moze li.

  4. #404
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    tnx, leonisa .

  5. #405
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    Ja imam hranilicu koja moze od nula mjeseci jer se moze skroz spustiti naslon kao jaje, peg perego tata mia. I to moze biti i ljuljacka 0+ mj. I tu je bila s nama za stolom

  6. #406
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ja to nisam volila jer se tako ne bi mogla nagnuti ako zeli izbaciti nesto ili ako se zagrcne.

  7. #407
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    al je, par puta je bila u AS za fotosešn

  8. #408
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Citiraj Tiziana prvotno napisa Vidi poruku
    Ja imam hranilicu koja moze od nula mjeseci jer se moze skroz spustiti naslon kao jaje, peg perego tata mia. I to moze biti i ljuljacka 0+ mj. I tu je bila s nama za stolom
    I mi smo krenuli u hranilici koja ima 0 polozaj! Isto Tatamia!
    Frendica recimo u viperu!

  9. #409
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    Odlicna je tatamia jel'da? Bas onako solidan komad namjestaja! Jos bolju slicnu stvar ima Brevi, samo sto je od nula mjeseci pa zauvijek, pretvori se kasnije u obicnu stolicu, cetverogodisnjak mi jos u njoj jede bez da ga mucim hrpom jastuka pod guzu

  10. #410
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Citiraj Tiziana prvotno napisa Vidi poruku
    Odlicna je tatamia jel'da? Bas onako solidan komad namjestaja! Jos bolju slicnu stvar ima Brevi, samo sto je od nula mjeseci pa zauvijek, pretvori se kasnije u obicnu stolicu, cetverogodisnjak mi jos u njoj jede bez da ga mucim hrpom jastuka pod guzu
    Meni je fenomenalna!!! Ja ga vozam po cijelom stanu kad nesto moram obavit, a ne mogu ga pusti oko mene jer mi se penje po nogama ili sl.

  11. #411

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    121

    Početno

    Citiraj Tiziana prvotno napisa Vidi poruku
    A da riskiras malo nereda pa da zlicu stavis u njegovu ruku? Eventualno mu vodis ruku prema jelu i ustima. Prve pokusaje moja je jako tulila, ali je htjela jesti sama i sama si stavljala zlicu u usta. Ali je usput solidno zasvinjila sve oko sebe
    ništa ne ostane na žlici dok dodje do usta problem je što on odmah povraća kad osjeti da nije mlijeko . i okreće glavu kad vidi kašiku trebam li možda pričekati još koji dan. imate li posebnu žlicu za svoje bebe ili može i ona mala koju mi koristimo???

  12. #412
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    Ja imam bas za bebi rucicu tomee tipee i ona mi je bila odlicni pocetak za prvo dijete koji je bio super zdero. Druga cura mi je malo kenjkala na pocetku i njoj je dobro sjela dm-ova zlica na koju stane malo (9.90 kn unutra ih ima 4-5 komada) a tek poslije smo presli na zlicice naslijedjene od brace koje su dublje al zgodne za u bebinu ruku

  13. #413

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Ja imam neke (kršitelj koda)ove, ali nisu bas duboke. Uske taman za bebina usta, a ruckica siroka da ju moze uhvatiti (iako se ne hrani sama, jos). Nama su odlicne.

  14. #414
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ja imam triptrap hranilicu i od onog baby nastavka nemre do stola. dok je jela u mom krilu jela je sa zlicom, a onda sam je preselila u hranilicu i prestala je. sad kad joj dam ona se s time igra i baca po podu

  15. #415
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Moj je jučer baš sa guštom gnječio palenticu i divio se teksturi. Malo je jeo, malo si je radio piling lica. Prali smo se u kadi kad si je zakamuflirao okice.

  16. #416
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    i ja radim piling palentom
    viidš kako je dijete pametno

  17. #417
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    i moj je gnječio palentu, ali nije u usta nista stavljao? ustvari sto god od hrane mu dam u ruku on ni blizu usta. samo prebire po rukama i baci!

  18. #418

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    367

    Početno

    Dobra vecer, Apricot, imam pitanje vezano za kolicine prosa, palente i rize koju treba skuhat. Nisam neka vicna kuharica tako da meni pojam "malo" nista ne znaci plus sto u zivotu nikad proso ni palentu nisam skuhala.
    Koliko na pocetku a koliko za dan/dva?
    Mi smo poceli prije par dana sa jabukom, sutra prelazimo na tikvicu pa sam mislila iza proso I sa njime radit kombinacije sa jabukom I tikvicom. Beba dosta dobro prihvatila jabuku, pojede ju cijelu.
    I da li je potrebno namakat preko noci ili dobro raskuhat?
    Hvala!

  19. #419
    Nitenaja avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    291

    Početno

    Citiraj marusha99 prvotno napisa Vidi poruku
    Dobra vecer, Apricot, imam pitanje vezano za kolicine prosa, palente i rize koju treba skuhat. Nisam neka vicna kuharica tako da meni pojam "malo" nista ne znaci plus sto u zivotu nikad proso ni palentu nisam skuhala.
    Koliko na pocetku a koliko za dan/dva?
    Mi smo poceli prije par dana sa jabukom, sutra prelazimo na tikvicu pa sam mislila iza proso I sa njime radit kombinacije sa jabukom I tikvicom. Beba dosta dobro prihvatila jabuku, pojede ju cijelu.
    I da li je potrebno namakat preko noci ili dobro raskuhat?
    Hvala!
    marusha99 oprosti na upadu,ja sam se nedugo po prvi puta susrela s prosom,na policama dučana sam vidjela proso ali je pisalo da može sadržavati tragove glutena,onda sam na drugom djelu našla proso pahulje,kao i rižine,i super nam je to promješamo ih s vodom i dodamo kuhanu jabukicu,ili mrkvicu.Kako sma preporučila svojim prijateljicama vele da su zadovoljne.

  20. #420

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    367

    Početno

    Citiraj Nitenaja prvotno napisa Vidi poruku
    marusha99 oprosti na upadu,ja sam se nedugo po prvi puta susrela s prosom,na policama dučana sam vidjela proso ali je pisalo da može sadržavati tragove glutena,onda sam na drugom djelu našla proso pahulje,kao i rižine,i super nam je to promješamo ih s vodom i dodamo kuhanu jabukicu,ili mrkvicu.Kako sma preporučila svojim prijateljicama vele da su zadovoljne.
    Znam, na to sam i ja naišla, pa sam kupila sve u BioBio. Jest da su par kuna skuplje ali za nju želim sve najbolje sad na početku da papa.
    Imamo i mi rižine pahuljice spremne pa ćemo i to isprobat

  21. #421
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    koja je razlika izmedju prosenih pahuljica i prosa?
    osim sto je ovo drugo puno zdravije od ovog prvog.

    ako na nekom proizvodu pise da moze sadrzavati tragove necega to je zbog nacina proizvodnje, pakiranja...mozda zrno kus kusa uleti u vrecicu prosa.

    proso ne sadrzi gluten.
    pronadji proizvodjaca na cijem pakiranju pise: proso. tocka.

    ako ste tek poceli s dohranom...10 zrna?
    probas.
    vidis kako dijete jede i koliko prihvaca.
    isto za palentu, mala zlicica za pocetak.
    cca.
    nisam nikad o tome razmisljala, moram priznati :D
    Posljednje uređivanje od leonisa : 14.04.2013. at 10:52

  22. #422
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    i ja radim piling palentom
    viidš kako je dijete pametno
    Nisam bila iskrena do kraja. Pilingu je svakodnevno podvrgnut i pas.

  23. #423
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    marusha, nisam vidjela

    stavi dvije žlice prosa i skuhaj
    to je sasvim dovoljno za početak

  24. #424
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,507

    Početno

    Citiraj Nitenaja prvotno napisa Vidi poruku
    marusha99 oprosti na upadu,ja sam se nedugo po prvi puta susrela s prosom,na policama dučana sam vidjela proso ali je pisalo da može sadržavati tragove glutena,onda sam na drugom djelu našla proso pahulje,kao i rižine,i super nam je to promješamo ih s vodom i dodamo kuhanu jabukicu,ili mrkvicu.Kako sma preporučila svojim prijateljicama vele da su zadovoljne.
    ako hoćeš moje mišljenje više gluteina ima u tim pahuljicama, nego u proso, jer proso dobro ispereš, a pahuljice samao štancaju bez pranja.

  25. #425
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    apricot jel jos uvijek vrijedi onaj tvoj popis pocetka dohrane sa 1.strane,jel se sta bitno promijenilo zadnjih godina

  26. #426
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    vrijedi

  27. #427
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Gorko sam se razočarala na prekjučerašnjem pregledu kada mi je pedijatrica rekla da "mogu, a ne moram" početi uvoditi sokiće i voćne kašice sa 4 mj. Naravno, navela je i koje proizvođače. Pedijatrica je stvarno odlična (to je i moja ped iz djetinjstva ), iskusna, educirana, prodojeća, prije 4 god kada sam joj vodila dijete, zastupala je stav "ništa prije 6 mj".
    I inače sam na više mjesta čula i pročitala da je struka opet postala blaža po pitanju uvođenja dohrane. Mislim, ja svom bebolinu definitivno ništa ne bih davala prije 6 mj iako je stvarno veliki, napredan i izgleda kao da bi vola mogao pojesti Ali me zanima jesu li stavovi struke uistinu postali fleksibilniji u zadnje vrijeme ili?

  28. #428
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    stalno to pišem
    "olabavili" su pedijatri koji se vode po smjernicama ESPGHAN-a
    oni koji prate SZO, ostaju na 6 mjeseci iskljulivog dojenje

    zašto 6?
    zbog razvoja imunološkog sustava koji je s time u skladu

  29. #429
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    stalno to pišem
    "olabavili" su pedijatri koji se vode po smjernicama ESPGHAN-a
    Peace sister, nisam to upratila

    Odoh guglati što je ESPGHAN...

  30. #430
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    to je europsko pedijatrijsko gastroenetrološko društvo
    vrlo često financirano od strane proizvođača nadomjestaka

  31. #431
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Poceli smo pred par dana sa dohranom(6mj.iskljucivo dojena),curka to slabo prihvaca jedva pojede 2-3 zlicice.
    Pitanje ,da li da odmah pocnem nuditi i malo vode ili da pricekam da pocme jesti konkretne kolicine?

  32. #432
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Idem se i ja počet informirat, uskoro nam slijedi dohrana.. Mislim da ce mi ovo biti odličan šalabahter, samo imam jedno pitanje..
    Strugana jabuka.. Šta, jabuka pa ju se sastruže sa žličicom?
    Oce on to moc progutat? :paranoik:

  33. #433
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    Jep. Ali kožu oguli prije nego stružeš. Moja je bila užasno samostalna od prvog dana (mislim od rođenja, a ne od dohrane ) pa je komad jabuke vrlo brzo uzela u ruke i sama grickala. Bez zuba, jasno.

  34. #434
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Naravno da cu ogulit kožu

  35. #435
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Cure, citam i pitam se...ja sam s oboje pocela dohranu tako s oko 6mj ali prvo zito je bio jecam,pa smeda riza zatim ostalo, kod oboje nikada nije nastao deficit zeljeza niti icega jos dan danas.Nikada nisu uzimali one nadomjestke.Vidim da zapocinjete sa drugim zitaricama, pa se pitam: jel dajete uopce jecam?

  36. #436
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Kris, ja sam jecam probala dati samo prvoj curi koja je bila izjelica i nije joj se svidjelo
    A ni meni, jer mi se cinilo da nikad nije dovoljno skuhan za bebu
    Drugoj nisam davala, a necu bi trecoj, to jedu poslije kad pocnu jesti nasu hranu
    Osim toga, u rodinoj tablici ide od 8.mjeseca

  37. #437
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    2000 i 2005 nisam imala rodinu tablicu
    Njima bilo super,skuhala,zmiksala,dodala voce ili povrce,meni je orijentir bio od pejicke knjiga.

    Sent from my GT-I9105P using Tapatalk

  38. #438
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Imam i ja knjigu
    A vidis, nikad mi nije palo na pamet zmiksati to

  39. #439
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Da da,i spakirala bih u bocice bez dude i svugdje bi imali kasicu,a bude kao pudingmislim da cu i ovaj put tako jer je njima bilo zaista super.

    Sent from my GT-I9105P using Tapatalk

  40. #440
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Evo bas citam...opet

    Od 6-8 mjeseci kasica od smede rize i jecma, uvijek sam kao i danas kuhala sa kombu i prisjetila se, kuci smo miksali(iako ona to ne preporuca)a na moru sa onom starinskom pasirkom jer nisu imali blender.Kuhala sam i mlijeko od smede rize jer je mali bio na bocici i to je bila fenomenalna zamjena za formulu u ljetnim mjesecima.

    Ah sjecanja...jedva cekam opet

  41. #441
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Kris, mislim da ćeš morati u ponovno istraživanje dohrane.
    Danas se biljna "mlijeka" tj. napitci ne preporučaju kao zamjena za majčino ili adaptirano mlijeko. Eventualno se koriste umjesto vode za kuhanje nekih žitarica ili kao dodatak kašicama ali čisto radi promjene okusa.
    Smeđa riža i cjelovite žitarice se ne preporučaju (za početke dohrane) zbog fitinske kiseline, ali i zbog višeg udjela vlakana što ih čini teže probavljivim. Osim ako se parvilno namaču.
    Ječam i ostale žitarice koje sadrže gluten mogu se uvesti od 6. mjeseci starosti dojenčeta ako je na majčinom mlijeku (mm štiti od razvoja celijakalije) tj. od 8. mjeseca ako je dijete na adaptiranom.

  42. #442
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Citiraj maca papucarica prvotno napisa Vidi poruku
    Kris, mislim da ćeš morati u ponovno istraživanje dohrane.
    Danas se biljna "mlijeka" tj. napitci ne preporučaju kao zamjena za majčino ili adaptirano mlijeko. Eventualno se koriste umjesto vode za kuhanje nekih žitarica ili kao dodatak kašicama ali čisto radi promjene okusa.
    Smeđa riža i cjelovite žitarice se ne preporučaju (za početke dohrane) zbog fitinske kiseline, ali i zbog višeg udjela vlakana što ih čini teže probavljivim. Osim ako se parvilno namaču.
    Ječam i ostale žitarice koje sadrže gluten mogu se uvesti od 6. mjeseci starosti dojenčeta ako je na majčinom mlijeku (mm štiti od razvoja celijakalije) tj. od 8. mjeseca ako je dijete na adaptiranom.
    Pa cuj, vjerovatno cu upgradati znanje, moj mali je sasvim fino napredovao, mala nije bila na rizinom jer je dojena.

    Pila ga je uz dohranu. Nije da smo skroz izbacili preko ljeta adapt ali smo zarotirali preko dana. Ponajvise radi krvi u stolici koja se kod malog javljala zbog adaptiranog kako su nam rekli i to je prestalo.Uvjeravam te da pravilno namacem zitarice i mahunarke, u to podrucje se kuzim.

    Meni su ti potpuno strane teme cestih prehlada kod male djece, njih i epidemija zaobide i jedno i drugo (nedojeno i dojeno) pedijatrici niti ime ne znam od kada je nasa otisla u mirovinu. Prije nekog vremena nije se niti bijeli kruh preporucao pa sada je kao olfo opet zdrav. Njima je na dohrani stolica bila besprijekorna.

    Onak, nekako se drzis onoga kaj znas...nije da inzistiram da mi dijete jede hrenovku/kekse/uprzeno brasno na mlijeku sa 6.mj(sa cime su recimo mene hranili) vec na necemu potpuno prirodnom i organskom i u cemu imam potvrdu dvoje fakat zdrave djece. Mali u 7 godina skole, osim u 5. razredu kada je imao kozice nema sve skupa tjedan-dva dana izostanaka a mala u dvije godine par dana. Zadnju kks je radila pred upis pa sam doslovno sama otisla kod pedice i zamolila kompletnu provjeru i ispalo sve super. Nije da radimo ne znam kaj spektakularno ali zito je na jelovniku cesto jos uvijek.

  43. #443
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Kris neke osnovne stvari su iste, al stalno dolaze nova saznanja po otud i promjene
    Al slazem se sa macom, nijedno biljno "mlijeko" ne bi smjelo mijenjati adaptirano, jer to nije mlijeko, a mlijeko je glavna hrana bebe do godinu dana (bilo majcino, bilo adaptirano)

  44. #444
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Dobro.

    Prema predavanju Milivoja Jovancevica, adaptirano mlijeko je najveci eksperiment proveden na covjecanstvu ikada...svega je bilo od kada je napravljeno pa do danas.

    Zitarice su tu od......i ljudi se hrane njima a tako i svoju djecu. Djeca makrobioticara i vegetarijanaca/vegana nikada i ne probaju kravlje mlijeko, ja ih poznajem dvoje i zdravi su.Sada su vec na faxu, nikada problema nisu imali i njihova majka ne zali za svojim izborom.

    Ponavljam, nismo izbacili adaptirano ali preko ljeta smo ubacili rizino(ne kupovno) i ne smatram da sam pogrijesila, niti su djeca imala ikakve nuspojave ili negativne posljedice istoga. Dok su od adaptiranog imali.

    Osobno, mi smo puno problema uspjesno rijesili zdravom prehranom i ono sto osjetis na vlastitoj kozi ti nitko ne moze oduzeti.

    Mislim da iskustvo ima prednost pred modom.

  45. #445
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Ne radi se o modi nego o znanosti.
    Ja ne krivim svoju majku sto me dohranjivala od 3. mjeseca bananom i keksima, ali bih sebe itekako krivila da tako danas hranim svoje dijete jer sam "ja bas dobro ispala".
    Nitko ti ne govori da si krivo hranila svoju djecu, jako mi je drago da su zdravi i da se zdravo hrane. Ali 9 godina je puno i da, trebala bi aktualizirati svoje znanje o dohrani.

  46. #446
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Citiraj maca papucarica prvotno napisa Vidi poruku
    Ne radi se o modi nego o znanosti.
    Ja ne krivim svoju majku sto me dohranjivala od 3. mjeseca bananom i keksima, ali bih sebe itekako krivila da tako danas hranim svoje dijete jer sam "ja bas dobro ispala".
    Nitko ti ne govori da si krivo hranila svoju djecu, jako mi je drago da su zdravi i da se zdravo hrane. Ali 9 godina je puno i da, trebala bi aktualizirati svoje znanje o dohrani.
    Pa to ti i pricam...ne radi se tu o hrenovkama ili keksima, ne krivim ja ni svoje, jbga nisu znali za bolje kaj sada.

    I eto da se ne ponavljam, naravno da cu kako ti kazes aktualizirati svoje znanje ali svejedno necu odustati od zitarica i to jecma kao prve kasice. I adaptirano mlijeko je bila znanost i svinjska mast i da sada ne idem u nedogled...

  47. #447
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Meni je makrobiotika super (al ja sam ipak svejed)
    Ne tvrdim da su zitarice lose, samo da ta biljna mlijeka nisu zamjena za ono sto bi beba trebala dobivati umjesto mlijeka (po mogucnosti majcnog), jer sam iz onog tvog posta shvatila da si zamjenila, a ne samo dodala
    Pretpostavljam da su djeca tvojih prijatelja dojila, a i JBP u knjizi istice vaznost toga, zar ne?


    Maco
    Je li to u potpisu suprise

  48. #448
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Je, Gigi, mali, željeni i planirani ali ipak surprise-ić

  49. #449
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj maca papucarica prvotno napisa Vidi poruku
    Je, Gigi, mali, željeni i planirani ali ipak surprise-ić

    ma predivno! cestitam!!!
    u nasoj situaciji, to je iznenadjenje i kad je planirano (ja uvijek planirala, al iznenadjenje nikad nije doslo samo)

  50. #450
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je makrobiotika super (al ja sam ipak svejed)
    Ne tvrdim da su zitarice lose, samo da ta biljna mlijeka nisu zamjena za ono sto bi beba trebala dobivati umjesto mlijeka (po mogucnosti majcnog), jer sam iz onog tvog posta shvatila da si zamjenila, a ne samo dodala
    Pretpostavljam da su djeca tvojih prijatelja dojila, a i JBP u knjizi istice vaznost toga, zar ne?


    Maco
    Je li to u potpisu suprise
    Apsolutno.Da, naravno da su dojena.Ja em sam bila mlada, em dva tjedna nije dobivao na tezini, em su me sa svih strana pristiskali, na kraju je dobio adaptirano. Nije da sam imala neku podrsku a nakon dvije godine su na uzv otkrili da doista sam imala problema, pa sam za malu muku mucila da navucem mlijeko i nekako smo uspjele.

    U prvom sam se nespretno izrazila, zato kaj skoro u toj dobi je imao jedan(ponekad dva) nocna obroka a preko dana je natezao bocicu sa rizinim.

    A kaj se makrobiotike tice, moja mater(bioloska) je preko 20 godina u tome, ima knjige, svoj paket zdrave ishrane. Ja ju proucavam od tinedjerskih dana, specijalizirala sam na kraju japansku, imala faze vegetarijanstva i zaista se super osjecala, da bih jednostavno se vratila na eto biti svejed. Takva prehrana zahtijeva malo vise logistike bez obzira kaj se kuzim. Pod tim ne mislim na suhomesnato i tak...vec meso ponekada i vecinom kada smo na rucku kod familije a to smo jednom tjedno.Prsut, spek itd samo domace.

    Jos uvijek ima mjeseci kada zastranimo vise iz financijskih razloga/mm ne zna to kuhati i tocno primjecujemo razliku i uvijek se vracamo na ishranu bogatu zitaricama.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •