Stranica 3 od 5 PrviPrvi 12345 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 202

Tema: nosni aspirator na usisavač

  1. #101
    Kavin avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    926

    Početno

    Ista je metoda i kod nas, baš sam ju tako i opisala, ali ovo sa uštrcavanjem i istovremenim usisavanjem je učinkovitije, kad je moguće to tako izvesti naravno.

  2. #102

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    141

    Početno


    jao što sve moramo prolaziti
    nas je svekrva optužila da nam djete sad ima panični strah od usisivača

  3. #103
    mrkvica05 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    916

    Početno

    ovo istovremeno uštrcavanje fiziološke i usisavanje probala sinoć, zbilja odlično očisti.
    a što se tiče isušivanja sluznice preporučili su nam Nisita mast za vlaženje sluznice, to koristimo tek 1 dan

  4. #104
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    sad sam zvala i Ariannu drže i ljekarne Kuharić i ljekarne Pablo!

  5. #105
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Ima je i u DM antunović-Špansko

  6. #106

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    417

    Početno

    Da li začepite jednu nosnicu dok izvlačite? Kad sam mu zatvorila bacao se ko da ga koljemo...
    Ja sam probala na sebi tako i mislim da je to opasno. Probajte na sebi pa uvjeravam da više nikada nećete na djetetu - oni koji tako rade, mislim... da ne ispadne da solim pamet.

  7. #107

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    dugo selo
    Postovi
    125

    Početno

    opasno je ukoliko prečesto radiš to čišćenje nosa,ja sam ga upotrebljavala i odličan je,nisam imala nikakvih problema,a što je još najvažnije smanjila sam i broj upala grla i uha!!!!

  8. #108
    mrkvica05 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    916

    Početno

    Citiraj sanja77 prvotno napisa
    Da li začepite jednu nosnicu dok izvlačite? Kad sam mu zatvorila bacao se ko da ga koljemo...
    Ja sam probala na sebi tako i mislim da je to opasno. Probajte na sebi pa uvjeravam da više nikada nećete na djetetu - oni koji tako rade, mislim... da ne ispadne da solim pamet.
    je, probala sam na sebi i zaista je bolno tako da klincima tako ne radimo. malcu je ionako jako problematično usisati nos tako da ako imalo uspijem ny bilo koji način izvući kojeg šmrkljića - ja sretna!

  9. #109
    Suncem.m. avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,312

    Početno

    Ja sam također probala na sebi i apsolutno mi nije bolno. Ako je slina dublje samo je malo nelagodno, čak bi rekla škaljivo.
    Meni je maleni vrištao kad bi mu onu običnu pumpicu ugurala u nos.
    Valjda ga nervira da mu išta guram u nosnice.
    A ovo se stavlja samo na početak nosnice i uopće ne plače.
    Sad ima skoro godinu i prije mjesec dana smo ga zadnji put koristili.
    Valjda kuži da mu je lakše disati nakon toga, miruje i bez problema mu izvučem gomilu sline.
    I uglavnom mu ne začepim drugu nosnicu, samo ponekad kad mi se čini da ima još a nikako da izađe.
    Čak sam uvjerena da sam mu tim izvlačenjem spriječila da mu se slina spusti i prijeđe u kašalj.
    E, da, koristimo po potrebi ali ne više od 2-3 puta dnevno.

    Valjda i za ovo vrijedi pravilo da nismo svi isti i da nam ne pašu iste stvari.

  10. #110
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    ne kužim kako je to vama bolno :/
    ja to ni ne osjetim.

    kod osjetljive djece bolje je izvlačiti pa neka i plače, nego da završi bronhitisom.

  11. #111

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    808

    Početno

    Mi smo kupili u ljekarni aspirator kao 2 cijevcice, na jednoj mama s svojim ustima usisava, druga ide bebi u nos, a sekret se kuplja u malenu kao spricu,koja se nalazi izmedu te dvije cijevcice.
    Milsim da se o tome vec pisalo na forumu,ja sam dosta zadovoljna s tim,i jeftino je.

    I inace,mi "to" u nosu zovemo smrklji,a u ustima je slina.

  12. #112
    sade_74 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    uz dravu
    Postovi
    219

    Početno

    harambaša nekad uzme cijevčicu i stavi si sam u usta pa mu to posrče i slinu , ali i isto tako sekret koji se cijedi kroz nosnu šupljinu u grlo, tako da sam primjetila da poslije njegove zabave nema više hrpce i manje kašlje.
    jednim udarcem dvije muhe

  13. #113

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    849

    Početno

    aspirator je super..iskreno, moja beba place sto god joj stavila u nos (rucni aspirator, fiziolosku, sterimar, aspirator na usisivac) ali ako joj je nos bas zacepljen jer je prehladjena nista osim ovog ne pomaze..evo npr, sad nismo sigurno nekih 5 mj. uopce koristili ali neki dan kad se zacepio je rijesio problem odmah..a nije mogla od nosa uopce spavati..
    to radimo tako da jedan pridrzava glavu bebi a drugi usisava (ukapamo dosta fizioloske i odmah vucemo van a drugu nosnicu drzimo zacepljenu jer tako bolje izadje)

  14. #114
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,231

    Početno

    nas je ovaj aspirator preporodio nakon borbe s pumpicom i aspiratorom na baterije koji je preplaši zvukom, a ništa ne izvuče.
    obzirom da nas je potrebno dvoje (jedan drži, drugi aspirira) ne radimo to više od 2 put dnevno pa me nije strah isušivanja sluznice i eventualnih oštećenja.
    samo treba prevladati onaj prvi šok "pa to se kači na usisivač! ja svoju bebu neću mučiti!"

  15. #115
    KayaR avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    1,433

    Početno

    Ja sam razmatrala nabavku tog aspiratora na usisivac,ali imamo veliki usisivac na vodu,koji pravi buku kao da avion polece i mala ga se plasi i kad nije ukljucen,redovno je odstranimo iz stana kada ga koristimo
    Znaci,trebali bi i novi usisivac kupiti...

  16. #116
    Ariana avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    418

    Početno

    u mađi je cijena cca 50 kuna. pa komu je blizu, u prvu ljekarnu i ima ga.

  17. #117
    Adrijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    1,317

    Početno

    Citiraj Ariana prvotno napisa
    u mađi je cijena cca 50 kuna. pa komu je blizu, u prvu ljekarnu i ima ga.
    Istina, ja sam ga kupila prije dva tjedna u njihovoj apoteci, cca 45kn
    A i svi ostali lijekovi i preparati su puuuno jeftiniji nego kod nas :shock:

  18. #118
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Što?? 50 kn dođe ariana? a ja platila cca 200 kn u jednoj ljekarni. :shock:

  19. #119
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,231

    Početno

    Citiraj oka prvotno napisa
    Što?? 50 kn dođe ariana? a ja platila cca 200 kn u jednoj ljekarni. :shock:
    U mađarskoj je cca 50 kuna, i u slovenije je oko 90. kod nas je oko 200

  20. #120
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Ima i u Hrvatskoj jeftinijih. Nije Arrianin, neka druga firma, identican, djeluje isto, lakše se jedino čisti jer seskroz razstavi. Imaju ga u Baby centrima po Sloveniji, a u Hr samo preko weba www.nosni-aspirator.com.
    Cijena skroz prihvatljiva, ovih 200 kn neću komentirati, netko tu gadnu lovu bere

  21. #121

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    1

    Početno

    Mi smo sve probavali i sljez i kapi za nos, čak sam i po malo svog djecaka parila na kamilici. Na ovom forumu sam procitala za aspirator, odmah smo ga kupili. Uz njega smo dobili i sprej za nosić, odmah kod prvog puta smo uspjesno ocistili bebin nosic.Ni pedijatar ni apotekarke nam nisu dali preporuku za ovaj aparat. Kupite ga sigurno pomaze. Pusa svim malim bebaćima!

  22. #122
    Mrs Happy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Lijepa Nasa
    Postovi
    1,061

    Početno

    Apsolutno, potpis na prethodni post. Nosni aspiratos je super za malene bebe dok ne nauce same ispuhivati nos.
    Ja sam najprije isprobala na sebi jer sam, naravno, bila skepticna... Moj sin se skoro uopce nije bunio na upotrebu aspiratora jer je valjda skuzio koliko je njemu lakse.

  23. #123

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    81

    Početno

    a jačijna usisavaca, treba bit na nekoj srdnjoj ili moze najjace? kako ste vi radili??? hvala

  24. #124
    legal alien avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    816

    Početno

    Ona duga cijev aspiratora je redukcija pa nemaš straha. Mi smo držali na srednjoj jačini.

  25. #125
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Koliko ml fizioloske sipate u nosic prije "usisavanja"?
    I sta ako usisavac nema regulaciju jacine?

  26. #126
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Ne naljevat fiziolosku, podignut malo vrat da se glavica zabaci iza i pritisnut malo. Bitno je da ostane malo u lezecem pozaju.
    A aspirator ne radi na jacinu usisavaca (srecom ), nego sam regulira jacinu.

  27. #127
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Moj usisavac je 2200, a pise do 1800 a nema za regulirat
    Fiziolosku (1ml) sam sipala na boku u gornju nosnicu pa sa pumpicom vukla al naravno nije sve izaslo...

  28. #128

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    1

    Početno

    Odlučih napisati jedan savjet. NEMOJTE ! čepiti djetetu drugu nosnicu, majka koja je to napisala očito nije isprobala aspirator na sebi. Naravno, kad začepite drugu nosnicu stvori se jak vakum-doslovno vas zaboli mozak. Isprobao na sebi, cijeli dan me sinusli bolili

  29. #129
    Christine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    422

    Početno

    Citiraj konrad prvotno napisa Vidi poruku
    Odlučih napisati jedan savjet. NEMOJTE ! čepiti djetetu drugu nosnicu, majka koja je to napisala očito nije isprobala aspirator na sebi. Naravno, kad začepite drugu nosnicu stvori se jak vakum-doslovno vas zaboli mozak. Isprobao na sebi, cijeli dan me sinusli bolili
    Bas ti hvala! Ja sam isprobala prije nego sam bebi usisala, ali tada nisam zacepila drugu nosnicu. Tek sam kasnije procitala da se zacepi. Pokusat cu prvo na sebi. Nije mi palo na pamet da testiram sa zacepljenom nosnicom ponovo. Sutra cu.

    Ja nisam zadovoljna s tim kako se to pere. Ostane mi zalijepljeno iako idem odmah ispirati. Koliko cesto iskuhavate?

  30. #130
    Ana i mamino zlato avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    937

    Početno

    pitanje: Koliko se često smije koristiti ? Ima li rizika za oštećenje sluznice?

  31. #131
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Koristim kad mu počne curiti iz nosa da to skupim i kad vidim da ne može disati, ostalo pustim. Nisam brojala koliko puta max na dan smo ga koristili. Kad je bilo najgore, rekla bih više od 6, manje od 10.
    Nisam primjetila nikakva oštećenja sluznice, pucanje kapilara il nešto slično tome.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  32. #132
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Njena prva prehlada, ima 7 mj.
    Prvo kihanje, onda lagano prozirno curenje iz nosa, ne moze disati dok lezi.
    Nalijevam fizioloskom i cistim ovim aspiratorom na usisavac.
    Ono sto me buni je da ne usise bas puno, dapace, izadje malo, a sva je zacepljena, hrce, cujem joj te slince, a ne izlaze van.
    Zasto?

  33. #133
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,183

    Početno

    A to ti se drži dobro untra, a nos je mali. Za dan dva će biti lakše.

  34. #134
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Fala ti, zuta.
    Traje vec 3 dana, valjda ce to krenuti van.
    Bas mi ju je zao. Srce mi se kida koliko vristi na fiziolosku i aspirator.
    Bojim se da cu je ozlijediti kad se trza i vrpolji, ali sputam je nekako.
    Uf.

  35. #135
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,183

    Početno

    Meni se najbolje pokazalo za ukloniti šmrklje jednom kada mrvu dozore popljuskati nos, odnosno umiti dijete blago vodom. Je, plače, ali sve skupa traje daleko manje nego da moram fiziološku i aspirator. To mi je baš ono prečac da dobijem šmrklje van.

  36. #136
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Brrr, naježim se uvijek kad pročitam: nalijevam fiziološkom! Što li to znači, utapanje?
    I taj usisivač za nos, ne mogu zamisliti da to upotrebljavam. Zar nije dosta ona mala pumpica?
    Očito smo različiti.

  37. #137
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Optimist, a da nazoves i trazis pedijatricu recept za efedrin kapi?
    to je nama znala dati kad su bile ispod godine dana, a nosic zastopan

  38. #138
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Beti, nije dosta, ako ne ide usisavacem, pogotovo ne ide pumpicom.
    Nalijevanje znaci stavljanje fizioloske vise puta dnevno prije usisavanja da vise rastvori nakupine i vlazi sluznicu.
    Molim te, ne hvataj se za terminologiju bas tako, jer sigurno nitko od nas ne zeli nastetiti svom djetetu i radimo sve da im pomognemo.
    I sto ti to znaci da smo razliciti?
    Da si ti dobra mama, a ja ne, ne kuzim???
    I ovako sam tuzna sto je bubana pa nije bas lijepo procitati osudu za nesto sto se preporuca i radi, fizioloska i vadjenje nakupina van.

  39. #139
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    Optimist, a da nazoves i trazis pedijatricu recept za efedrin kapi?
    to je nama znala dati kad su bile ispod godine dana, a nosic zastopan
    Ginger, budem, radi popodne, iako se malo bojim tih kapi, procitala sam svasta o njima.
    Ipak, pitat cu pedijatricu za misljenje.
    Hvala ti!

  40. #140
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Meni se najbolje pokazalo za ukloniti šmrklje jednom kada mrvu dozore popljuskati nos, odnosno umiti dijete blago vodom. Je, plače, ali sve skupa traje daleko manje nego da moram fiziološku i aspirator. To mi je baš ono prečac da dobijem šmrklje van.
    Ali izgleda da jos nije dozrelo :/

  41. #141
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Optimist moje su ih sve koristile
    po kap ujutro i po kap prije nocnog spavanja
    a aspirator sam i ja koristila sa svima, spasavao nas je

  42. #142
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Kapi nisu najvece zlo, pogotovo ako ih se koristi kad treba.
    zacepljenost nije samo nuzno od smrklji vec i od natecene sluznice, pa tu kapi ipak znatno olaksaju stvari.

    Beti ako mislis na one pumpice koje su kao velike kapalice, zbilja su bezveze. bar meni bile. s njima nisam mogla nikad one guste smrklje izvaditi van. usisivacem idu zacas. i spase i tebe i dijete.

  43. #143
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    ujedno kad je očišćen nos i lakše cica dete

    stavi je spavati na povišeno

  44. #144
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Evo, izaslo je nesto gustog sekreta iz jedne nosnice.
    Spava na povisenom.
    Pitat cu ped. za kapi.

  45. #145
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Optimist prvotno napisa Vidi poruku
    Ginger, budem, radi popodne, iako se malo bojim tih kapi, procitala sam svasta o njima.
    Ipak, pitat cu pedijatricu za misljenje.
    Hvala ti!
    Uzmi bijeli sljez (korijen) i namoči minimalno 2 sata (bolje je preko noći) 1 žlicu toga u čaši hladne vode. To su ti odlične kapi za nos, otapaju sluz, a nemaju nikakvih štetnih tvari. Jedino trebaš svaki dan namakati iznova.

    Evo, tu imaš više o tome: http://www.wishmama.hr/prehrana-djec...-disne-puteve/

    Korijen bijelog sljeza možeš kupiti u svakoj ljekarni, ne moraš ići u biljnu. Košta par kuna.

  46. #146
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Brrr, naježim se uvijek kad pročitam: nalijevam fiziološkom! Što li to znači, utapanje?
    I taj usisivač za nos, ne mogu zamisliti da to upotrebljavam. Zar nije dosta ona mala pumpica?
    Očito smo različiti.
    ta pumpica je jedna od najbezveznijih stvari koje sam kupila u životu. Ničemu ne služi.
    Nosni aspirator je 100x bolja stvar.

    Optimist ja bih svakako kombinirala s kapima, jako olakšavaju djeci spavanje noću, a san je jako bitan za imunitet. tako da ...
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 11.09.2018. at 11:32

  47. #147
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Peterlin, tnx, namakat cu koliko treba!

    Lili
    Efedrin se koristi max. 3-5 dana?
    Sad nuna vise od 1 h nakon sto sam joj uspjela posaugati onu smrklju.

  48. #148
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    pitaj u ljekarni znat će ti reći magistre.
    ajd neka se fino naspava. Ne brini, nije to ništa strašno, proći će.

  49. #149

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,398

    Početno

    Nama su rekli da doslovno nalijevamo fiziološku. 1dcl i više dnevno kada je najgore.
    moji su naučili sami ušpricati cijelu špricu. Ja ne mogu ni kap ...

    usisavač metoda se nama pokazala dobra dok su bilis mali. Kad je najmlađa imala oko 5-6 godina prestali smo jer smo oštetili jednom sluznicu i povukli malo krvi. Dok su bili bebe nikada se nije to dogodilo.

  50. #150
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    I mi smo koristili usisavač. Meni je to super bilo, sad već stvarno dobro sam puše pa ne koristim više, ali znam još uvijek s fiziološkom ispirati. Ja uštrcam špricom po cca 0,5 ml u svaku nosnicu. I idealno je usisati direktno poslije kupanja kad se napari nos od vodene pare pri kupanju, onda ne moraš fiziološku jer je sve razmočeno.

    Meni je najbolje kad nas je dvoje pa jedan drži dijete, a drugi usisavač. Bila je čak neka razumna faza kad si je sam držao usisavač, palio ga i gasio, ali nije to dugo trajalo
    Jedan trik koji je meni bio super je da sam uvijek brojala naglas do deset. On je vrlo rano skužio koliko traje to brojanje do 10 i lakše bi podnio kad bih mu rekla, evo samo ćemo do 10 izbrojati. Ali i ja mislim da ti je sad još sluznica natečena, zna se to i samo smiriti. Ja sam se zbog vlastitog djetinjstva panično bojala upale uha, pa uvijek vrlo revno održavam higijenu nosa. I kad je zdrav pri kraju tuširanja mora puhati nos. Nije nikad dobio bolnu upalu uha (ni u vrtiću), iako su nam znali reći pedijatri da je lagano upaljena kad bismo otišli zbog visoke temperature i jakog kašlja.
    Posljednje uređivanje od Jelena : 11.09.2018. at 13:27

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •