Stranica 2 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 173

Tema: zene, muskarci i odnos istih prema kuhinji

  1. #51

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Rajvosa
    Postovi
    179

    Početno

    ja znam zivuci primjer muskarca koji iskljucivo kuha jer ga to opusta, doduse kuhinju njegove zene sam probala i ne bih je pozeljela ni najgorem neprijatelju pa ga u jednu ruku razumijem

    ovaj moj napravi sebi dorucak, kad ja nisam kuci napravi si i rucak, i veceru, a u kuhanju mi on uvijek pomaze i to zato sto ga ja pogledam najnjeznije na svijetu i onda mu zadam 300 zadataka

    kolace obavezno pravi samnom, muti slag, pravi puding....

    ja sam jako zadovoljna kako se stvari odvijaju u nasoj kuhinji.

    sve zavisi kako odgojite svog muskarca

  2. #52
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    Da bi se kod nas nešto pojelo osim krompira kuham ja (a zapravo najviše kuha svekrva jer je takva situacija, ali to je OT). MM nije kuhar u duši, zna skuhat par stvari, a najradije krompir, sve ostalo se ne protivi raditi (ovo se odnosi na ostale kućanske poslove). Njegov brat, npr. kuha iz ćejfa i dosta često, i slatko i slano. I moj amiđa je kuhao ručkove i dočekivao suprugu jer im je bilo takvo radno vrijeme, a on volio kuhati, dok je moj tata samo ponekad spremao neke specifične stvari (ribu), ostavljao iza sebe đumbus u kuhinji i hvalio se danima
    Mada ipak u prosjeku, u mom okruženju žene su te koje kuhaju.

  3. #53

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    Citiraj Strobery Shortcake prvotno napisa
    Da bi se kod nas nešto pojelo osim krompira kuham ja (a zapravo najviše kuha svekrva jer je takva situacija, ali to je OT). MM nije kuhar u duši, zna skuhat par stvari, a najradije krompir, sve ostalo se ne protivi raditi (ovo se odnosi na ostale kućanske poslove). Njegov brat, npr. kuha iz ćejfa i dosta često, i slatko i slano. I moj amiđa je kuhao ručkove i dočekivao suprugu jer im je bilo takvo radno vrijeme, a on volio kuhati, dok je moj tata samo ponekad spremao neke specifične stvari (ribu), ostavljao iza sebe đumbus u kuhinji i hvalio se danima
    Mada ipak u prosjeku, u mom okruženju žene su te koje kuhaju.
    ovo sam htjela jucer napisat, pa zaboravila. Naime, ovi muskarci koje poznajem, a kuhaju, su uglavnom poguzije(valjda mi nece ukinuti rijec jer nije nista bezobrazno )

  4. #54
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    snorki, šta je poguzije?

  5. #55
    njumi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    njumilend
    Postovi
    337

    Početno

    Citiraj ivy prvotno napisa
    snorki, šta je poguzije?

    sladokusci, gastronomi, oni koji uživaju u hrani i stalno "izmišljaju" nešto što bi skuhali i pojeli i počastili narod; često kuhaju iz zadovoljstva

    u našoj kući MM najčešće kuha a ja čistim (ja kuham kad on nema vremena i slično)

  6. #56

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    79

    Početno

    u našoj kući MM kuha. ja ponekad uletim kad se njemu ne da, ponekad preko tijedna. ostale poslove dijelimo, a šoping špeceraja obavlja on jer meni to uopće nije gušt, a on fakat uživa u tome i nervira ga moja nezainteresiranost hranom pa rađe to obavi sam

  7. #57
    pipi1 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    380

    Početno

    Kod nas u 90% slučajeva kuha MM

    u početku braka sam ja to radila ja, ali on je mic po mic (voli i zna kuhati) preuzeo poziciju u kuhinji, na što se ja nisam bunila

    on kuha polako, temeljito, gurman je

    ja brzo kuham, brzo jedem pa on više uživa u svom jelu a meni je to jako bitno

    ali zato mu ja pomognem odlučiti šta će skuhati, kupim mu namirnice, operem suđa ...

    ostale poslove radim ja, ali on u svemu pomogne ako treba osim u peglanju jer to ne zna

  8. #58
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    mm nit je gurman, nit nesto dobro kuha nit nesto voli kuhat
    kuha zato jer se mora nesto pojesti
    kao sto i cisti pod jer se mora ocistiti

    ali neke stvari se po njemu "ne moraju"
    pa kad ja odem na godisnji, a on ostane doma, docekat ce me uvijek (statistika 100%) ista kuhinjska krpa na kvacici koju sam i ostavila. bez obzira na trajanje puta.

    znaci ja sam kod mene doma ta koja mora svaki dan izvaditi novu krpu iz ormara ili podsjetiti njega da izvadi novu krpu iz ormara. banalno ali me zdere jer ima jos takvih sitnih stvari do kojih mu uopce nije stalo dok ga se ne podsjeti, nekad kad pomislim "sto bi bilo kad bi bilo da me, ne znam, tramvaj zgazi", ja sam mirna prvih nekoliko sekundi, ivara bi super hendlao u vecini stvari jer to i sad radi, racune bi placao, cistio, prao i u kucanstvu uglavnom brinuo makar eto neke stvari na ono - higijenskom minimumu (mm je kao mali ostao bez majke, dosta toga sto zna i radi i kako zivi ga je naucila stara teta s kojom je zivio od malena) ali onda nakon pocetnog mira mi pred oci izadju te kuhinjske krpe, izadje mi scena tockica kamenca na pipi koje njegovo oko ne registrira, sjetim se koliko cesto bi se po njemu mijenjao perilak, pomislim kako bi ivara obukao na prvi dan skole u kratki zuti sorc i slinavu majicu narancasto plavu koja mu je broj prekratka, jer to dvoje je prvo na hrpi (jedan moj frend je jednom inspiriran ovim mojim rekao da ce morati staviti u neki od scenarija za svoje filmove, nikad snimljene ofkors, to kako zena majice i hlace u ormar sprema tako da se njenom muzu slaze ono sto prvo dohvati ), sjetim se kako vjesa mokri ves ko da ga je krava zvakala, a taj ves na striku isto moze prezivjeti cijeli moj godisnji, sjetim se kako malo paznje i volje potrosi kad u trgovini sam bira poklone ivarovim frendovima, to su sve sitnice, znam, banalno znam, to sto ja zelim je pogresno, znam, ali ja bi voljela da on takve stvari radi na nacin KAKO IH JA RADIM.

  9. #59

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    450

    Početno

    Ja kuham u 90% slučaja. Ono što mene živcira je pitanje ' a što ćemo danas za ručak ? ' na koje samo ja odgovaram čak i ako ne kuham. Što se tiče nabavke - to možemo obaviti i zajedno i svaki za sebe jer znamo što nam je u kući. U zadnje vrijeme mi se često dogodi da nešto zaboravim ali se on sjeti. Jedino su moje stvari i stvari za R potpuno moja briga.

  10. #60

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Ja mislim da su ipak većina dobar materijal, samo nemaju prilike to pokazati 8)
    Jedne godine pred skijanje uletio mi jedan projekt i bili sam na poslu non-stop, i dan prije polaska ja se ne uspijevam izvući do kasno u noć.
    I kad sam napokon došla doma MM i L. gotovo sve spakirali. Ostalo mi je samo par mojih sitnih krpica dodati.

  11. #61
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    kod nas u 99% slučajeva kuha MM (i to izvrsno). podjela kućanskih poslova je pripala njemu jer ima skoro duplo kraće radno vrijeme od mene (on 7, ja 10,11sati).
    Osim toga, on je nekako više domaćinski tip od mene. Nismo nikad imali nesuglasica tipa "ja sam skuhao, ti nisi..." - od početka smo krenuli s kompromisom.

  12. #62
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    mm voli kupovati hranu, voli kuhati, posluziti, a zna i oprat sude...vecinom vikendom on kuha, barem jedan dan. preko tjedna 99% ja kuham

    kod nas je ves moja odgovornost. petljao bi se on i u to, al nakon sto je par puta zeznuo ves ne dam mu vise

    s godinama sam naucila da kad zajedno setamo nema gledanja izloga ni zalazenja u ducane samo da nesto vidim, pa ga vise ne mucim na taj nacin

  13. #63
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    Snorki . Moj tata je prava poguzija, gurman, ljubitelj finih jela, voli isprobavati, a voli tradicionalnu kuhinju. Ali on više voli ocjenjivati tuđe kuharsko umjeće, kritikovati i pronalaziti zamjerke te objašnjavati "kako se to trebalo napraviti" nego sam kuhati (i naravno kritikuje gdje je siguran, u svojoj kući, u tuđim hvali )

  14. #64
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    to su sve sitnice, znam, banalno znam, to sto ja zelim je pogresno, znam, ali ja bi voljela da on takve stvari radi na nacin KAKO IH JA RADIM.
    ivarice, postoji samo jedno rješenje tvom problemu - istospolna zajednica recimo... sa mnom. onda bi te mirno mogao spičit tramvaj, jer bi znala da će sve biti onako kako i ti radiš. ovo što si napisala - kao da sebe čitam. :/

  15. #65
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Napisala sam pogolem post, a onda izbrisala jer se sveo na otračavanje zakonitog

    Kuham jer on ne zna, nema niti volje, a kad ima volje kuhao bi komplicirane stvari mada nema pojma niti o osnovama kuhanja (npr. nedavno sam ga naučila kako da djetetu skuha griz i zobene pahuljice na mlijeku, jedva je savladao) pa mi je žao da uništi namirnice. Također, ja ne volim baš jesti okolo, najsigurnija sam kad si ja skuham.


    Da, i ja sam ta koja mora imati sve konce u rukama jer će se svijet raspasti ako ih ispustim

  16. #66
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Jutros je MM pomagao Lovri da se obuce, kao, da ubrza oblacenje jer se mladi gospon voli rastezat u gacama. Pa je od dvije hrpice pripremljene odjece izabrao onu Vidovu. I tako on navlaci Lovri Vidovu majicu, a Lovro tuli kako ga majica zulja i boli... Beat that.
    :/

  17. #67
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Zaboravila sam reci da je Lovro rekao tati da to nije njegova odjeca.

  18. #68
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    mogu potpisat svaki ivaricin post na ovom topicu :shock:

    mene isto nervira ta odgovornost. i u svakom PMSu bas zbog toga puknem. kuhamo zajedno svaku vecer, ali ako ja ne upirem da se jede povrce i raznoliko i vako i nako, jest ce se svaki dan isto. kad nisu namirnice već u frižideru nego ih treba ić kupit (tj. ja ih nisam kupila), uvik će predložit da naručimo pizzu (na šta se meni digne kosa na glavi).
    kad kuhamo zajedno, jedno mora bit kuvar, a drugo "mali od kuzine" jer se inace pokacimo ocemo li zapaprit ili stavit curry. a kad sam ja glavna, onda on treba nasjeckat ovo i ono i miran je ostatak vremena. kad je on glavni, svaku pi*dariju me pita: imamo li riže? (pogledaj u prokletom ormaru). di je ovo, di je ono? (tamo di stoji otkad smo uselili u stan, zašto ja to znam a on nema pojma?!?), nemam sekundu mira kad je on in charge. ako on ide u dućan, popis sastavljamo zajedno. ako ja idem u dućan, moj problem.
    ja čim nanjušim nepravdu počnem histerizirat, možda čak i pretjeram. a baš me briga.
    Citiraj ivarica prvotno napisa
    pa kad ja odem na godisnji, a on ostane doma, docekat ce me uvijek (statistika 100%) ista kuhinjska krpa na kvacici koju sam i ostavila. bez obzira na trajanje puta.
    sjetim se kako vjesa mokri ves ko da ga je krava zvakala, a taj ves na striku isto moze prezivjeti cijeli moj godisnji
    (da dodam, i treba mu 15 minuta da povjesa dva para carapa. ustvari mi se uopce ne isplati da on vjesa ves)
    ako mene nema doma, kucanski poslovi kao da ne postoje. osim pranja sudja. sve ostalo, ako nema mene da kazem da treba napravit, ne treba napravit.

  19. #69
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno

    drage moje, ja kad vidim da se neki muškarac brine za kuhanje, meni to zvuči ko najljepši san, ko sajns fikšn, jer moj ulazi u kuhinju svake prijestupne, a kad pravi ručak onda je to sve ono gotovo kaj se nabrzinu preokrene na tavi, a tako je i za sve drugo... Ajme miline da muškarac kuha...nezamislivo kakva je to negdje ljepota, zavidim vam

  20. #70
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno

    Citiraj litala prvotno napisa
    nabavku obavljamo kako tko stigne i uz put mu je ili je hitnoca ili kakovec. nema nekog tko je iskljucivo ili vise odgovoran za nabavku.

    kad ne radim (mislim na placeni radni odnos van kuce ), onda je rucak moj posao.

    kad smo oboje zaposleni, onda je rucak zajednicka briga i posao.

    kad smo oboje doma (godisnji, vikendi i slicno), kuha onaj koga je vise volja.

    kad je jedan bolestan - kuha onaj drugi. kad smo oboje bolesni, onaj iole sposobniji zakuha neku instant juhu (par vrecica u kutu elementa, samo za takve slucajeve nuzde ), inace se jede sto ima suhog...


    desi se i da oboje kuhamo - svaki svoje pa bude "viska" ruckova
    Ovako.

    A ostale poslove dijelimo na način da uvijek radimo skupa, ja unutra, on oko kuće, dvorište, košnja (a ima tih poslova dosta koji se meni ne sviđaju) ili se oboje izvalimo i nitko ništ ne radi, ali nitko nikome ne prigovara.

  21. #71
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    sada cu preskocoti 2 strane i odgovoriti na uvodno pitanje... MM i ja imamo drukcji odnos prema kuhinji...primjer:
    on ce otici u kuhinju napravit rucak a stednjak ce nakon toga izgledati ko da se rucak radio bez lonaca. i tako ce i ostati. on ce otici u kuhinju i napraviti pitu ali ce brasna biti po cijeloj kuci. on ce prati sudje ali ce biti poplava. on ce isprazniti perilicu ali ce nagurati sve u ormar....itd itd.
    iz tih razloga sam ja vise u kuhinji. jer ja to zelim i jer sam ja to tako odabrala.
    ne podnosim polovicno u nekim stvarima.
    poput: cistio je nesto u lavabou i trazio me di stoje krpe da bi ga oprao. oprao je lavabo ali ne i pipu. znam, puno ocekujem.

    ali kako da velim...djaba meni gotov obrok kad provedem spremajuci nakon njega vise nego da sam ga sama radila.

    sto se nabavke tice, mrzi ju iz dna duse, ali ce otici u nju i najvise voli kad mu sve zapisem.
    posto ce uredno zaboraviti barem jednu stvar, i tu sam preuzela na sebe odlazak jer cesto zaboravi najosnovniju ili najbitniju namirnicu i 10 drugih koje nsu na listi ju ne mogu zamijeniti.

    zato si dajem lufta oko vesa i uopce me ne dira sto to njega dira 8)

  22. #72
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    odgovornost....99% vezanog uz dom i Leu je na meni i to me uzasno frustrira. u_z_a_s_n_o!!
    cak sam se brinula oko auta. to je kao podjeljena. pokusavam joj pobjeci. iz principa. naime, nije mi tesko, brinem o autu od kada i vozm.
    no cisto zato sto on nema pojma kad L. treba kupiti gace nit ih je ikad kupio niti moze prepoznati kada je nesto prerasla, ja odbijam neku odgovornost. tako recimo on vodi brigu o rezijama. brine da su na vrijeme uplacene. i svaki put kad se zgrazava kolike su ja sam hladna. a on p**di jer sam hladna. e, pa dragi, osjeti malo i ti na svojoj kozi kako je bit "nonsalantan".

    a onda kad napusti sobu, tek tad ja idem u p**djenje zbog rezija.

  23. #73
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Jedan tata iz vrtića je nedavno greškom uzeo vestu moje kćeri jer je mislio da je od njegove. Ne idu čak ni u istu grupu i roba im je na drugim vješalicama. Jer ona ima doma valjda sličnu

    Vratio sutradan

    MM-a na placu već svi znaju s popisom. I znaju što ja volim i tako mu daju.

  24. #74
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Kad je LEa tri dana išla u vrtić, vadi MM jedan od ta tri dana njene stvari iz ruskaka i između ostalog vadi gornji dio pidžame. Ja se iznenadim i pitam: pa zar si mislio da već danas proba ostati spavati ?? A on će: ne, zašto - naravno, mislio je da je to rezervna majica koju sam ja priredila (pidžama se našla vani, pojma nemam zašto).

  25. #75
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    moj zna otici a ja trcim za njima i nosim lein ruksak ili njenu jaknu.....najbolje je sto bi pred vrticem skuzili da nema jednog i/ili drugog...

  26. #76

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj Anci prvotno napisa

    MM-a na placu već svi znaju s popisom. I znaju što ja volim i tako mu daju.
    A može i bez popisa! Striček kod kojeg kupujem povrće samo MM-a pita: "Jeste vi od gospođe XY?" I onda mu složi sve kaj treba, doda za probu neku novu vrstu salate ili nečega, uvali mu vrećice u ruke i uzme nofce .

    Popis se kod nas pokazao dosta nesigurna varijanta .

  27. #77
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Jadni "novi" muškarci!

  28. #78
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa
    moj zna otici a ja trcim za njima i nosim lein ruksak ili njenu jaknu.....najbolje je sto bi pred vrticem skuzili da nema jednog i/ili drugog...
    zato mi ruksak držimo u vrtiću

    prije nekoliko tjedana iz principa jelte nisam dva dana htjela spremati kuću. sutradan je dijete otišlo u istoj zazamaznoj majci i hlačama, jer je to bilo tu preko trosjeda prebačeno kao što im ja uvijek prebacim odjeću. je to bilo prebačeno jer veče prije nitko (čitaj: ja) to nije sklonio i nitko (čitaj: ja) nije stavio odjeću za ujutro. a ako išta mrzim - je kad mi dijete ide uflekano i musavo u vrtić. ne volim ni kad mi se takvo vraća iz vrtića, a kamo li ovako.

  29. #79
    Lu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Molvice
    Postovi
    1,834

    Početno

    kod nas kuham iskljucivo ja osim kad se jedu frigana jaja. to je jedino jelo koje radi on.
    ja sam dosla iz rodilista oko 2 popodne, podojila dijete i ravno na spaher jer je on umro od gladi 5 dana koliko me niije bilo

    na trznicu najcesce idem ja jer volim. kad ide on super kupi, nemam prigovora.

    pomaze, ocistit ce i oprat. pod jos niti jednom nisam ja oprala.

    ALI isto tako opere sudje a ne pobrise sve okolo detaljno, sudje posprema na krivo mjesto, i uvijek ostavi nesto sitno neoprano npr dvije vilice ili jednu casu ili tako nesto. to mene dovede do pravog ludila.

  30. #80
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    moj otac je primjer emancipiranog muškarca - sam pere svoje hlače i košulje (mašina mu to sve izgužva ), najbolje sam opegla (mama i ostali to ne znaju tako dobro, pa se ni ne guraju) i jedini u cijeloj familiji dobro usisa tepih - pa ga nitko nikad nije ni pokušao razuvjerit

    ali kuhanje - možeš mu reći da podgrije, napisat upute, nacrtati ih... jok!
    zna skuhat lešo krumpir i pofrigat jaja ili napravit tzv. ćoravu maneštru (skuha se pašta-fusilli, makaroni, i doda malo koncentrata rajčice i malo ulja i jede se na juhu)

  31. #81
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Nakon M kuhanja mi kupujemo novo posuđe

    On ide u nabavu, to voli i super obavi, kad je kuhanje u pitanju mi se nismo makli iz špilje: on ide u lov, a ja čekam kod kotla.

  32. #82

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    ja jedino moram paziti da kad spremam uvijek spremim na isto mjesto,ako slučajno u Larinoj ladici zamjenim mjesto gaćicama i piđamama, niš više ne može naći, u kuhinjskim elementima isto, ono što je desno mora biti uvijek desno, ja se snađem i kad je iznenada lijevo ili otraga 8)

  33. #83
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj mama courage prvotno napisa
    Citiraj leonisa prvotno napisa
    moj zna otici a ja trcim za njima i nosim lein ruksak ili njenu jaknu.....najbolje je sto bi pred vrticem skuzili da nema jednog i/ili drugog...
    zato mi ruksak držimo u vrtiću

    prije nekoliko tjedana iz principa jelte nisam dva dana htjela spremati kuću. sutradan je dijete otišlo u istoj zazamaznoj majci i hlačama, jer je to bilo tu preko trosjeda prebačeno kao što im ja uvijek prebacim odjeću. je to bilo prebačeno jer veče prije nitko (čitaj: ja) to nije sklonio i nitko (čitaj: ja) nije stavio odjeću za ujutro. a ako išta mrzim - je kad mi dijete ide uflekano i musavo u vrtić. ne volim ni kad mi se takvo vraća iz vrtića, a kamo li ovako.
    je, nakon toga je otisao (u prvi samoinicijativni) shoping i kupio jos jedne slape (bila je taman na prijelazu broja, a meni nije bed nositi slape simo tamo, pogotovo za 150kn) i pokusavao ostaviti ruksak tamo. ja ga uvjeravam da to ntko radi csto radi treninga.

    i ostatak mogu potpisati sve od a do z samo sto ja na kraju ne zdrzim i donesem cisto. no izbojkotrala sam ga par puta kad je isla svekijima. jos pola puta i tamo smo!!

  34. #84
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj Lu prvotno napisa
    ALI isto tako opere sudje a ne pobrise sve okolo detaljno, sudje posprema na krivo mjesto, i uvijek ostavi nesto sitno neoprano npr dvije vilice ili jednu casu ili tako nesto. to mene dovede do pravog ludila.
    dobro je...ima nas jos
    ne, men nije prihvatljiv odgovor "ne znam di stoji". nije. i gotovo. to je tvoja kuca koliko i moja i ti u njoj zivis isto kao i ja.
    i mrzim kada mi soli pamet za moje odgovore na pitanja gdje je nesto- na mjestu.

    osobno, mislim da sam dijelom i sama kriva, a evo i zasto.

    kad smo bili mladi i zaljubljeni, svaku sekundu sam pratila sta radi, kako dise, kako trepce....kako zasobom zaboravlja stvari. i uredno sam ih kupila za njim i dodavala mu. pa sam s vremenom kupila i dodavala kada bi ga ulovila panka di su. pa jednom nisam pokupila jer sam zaboravila. e kako sam samo mogla zaboraviti??
    i danas je ista stvar. i danas kupim iz navike i zato jer mi se neda s njime vracati ili slusati kako sizi.
    ista stvar je i sa kuhinjom. da mu nisam oribala onu studensku kuhinju, mozda bi danas spremao za sobom kako bog zapovjeda.
    tu sam dobro postupila sa peglanjem kosulja. toliko dobro da mi dodje dok ga gledam.

  35. #85
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Moj sin je jednom iz škole došao doma bez cipela, u šlapama i s torbom.
    Drugi puta u cipelama, s torbom i šlapama, bez jakne.
    Treći puta s jaknom, cipelama i bez torbe.
    Ljubi ga majka... , samo ne znam šta će žena?

  36. #86
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno


  37. #87
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    AM

    eto na, filozofska tema os'la u tracanje muzeva!

    al neka, neka, odma mi je lakse kad vas citam.

    sto se tice opcenito odgovornosti ona je i kod nas "podijeljena" u nekim stvarima: auto, rezije, sudje njemu, kuhanje, peglanje i wc meni, sve ostalo skupa, iako opet ima stvari koje ja cesce radim, a kad ih on napravi ispadne da mi je "pomoga" .

    sta se tice diteta, hm ... uglavnom se dobro snalazi, nije bas da se samo ja o svemu brinem i da ce ga pustit musavog i sporkog, vjerovatnije je da ce ga prominit par puta vise nego pustit da stoji sporak, tu sve dijelimo po pola i dobro je.

    uglavnom kod mene vrijedi pravilo: bolje da napravi ikako nego nikako pa i kad zabrlja ne dobije bas "po prstima" pustim ga da se "uci"

  38. #88
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa
    Citiraj Lu prvotno napisa
    ALI isto tako opere sudje a ne pobrise sve okolo detaljno, sudje posprema na krivo mjesto, i uvijek ostavi nesto sitno neoprano npr dvije vilice ili jednu casu ili tako nesto. to mene dovede do pravog ludila.
    dobro je...ima nas jos
    ne, men nije prihvatljiv odgovor "ne znam di stoji". nije. i gotovo. to je tvoja kuca koliko i moja i ti u njoj zivis isto kao i ja.
    i mrzim kada mi soli pamet za moje odgovore na pitanja gdje je nesto- na mjestu.

    osobno, mislim da sam dijelom i sama kriva, a evo i zasto.

    kad smo bili mladi i zaljubljeni, svaku sekundu sam pratila sta radi, kako dise, kako trepce....kako zasobom zaboravlja stvari. i uredno sam ih kupila za njim i dodavala mu. pa sam s vremenom kupila i dodavala kada bi ga ulovila panka di su. pa jednom nisam pokupila jer sam zaboravila. e kako sam samo mogla zaboraviti??
    i danas je ista stvar. i danas kupim iz navike i zato jer mi se neda s njime vracati ili slusati kako sizi.
    ista stvar je i sa kuhinjom. da mu nisam oribala onu studensku kuhinju, mozda bi danas spremao za sobom kako bog zapovjeda.
    tu sam dobro postupila sa peglanjem kosulja. toliko dobro da mi dodje dok ga gledam.
    Aaa, potpisujem sve...osim peglanaj
    "a gdje TI ovo stji?"
    Meni?

    I onda kao spremi kuhinju, ostavi lonac jer mu se gadi oprati ga i ne oper štednjak. Samo radnu plohu.

    Da, i ja sam se zalijetala u studentske kuhinje.
    Bilo mi je previše lijepo u njima, što ćeš...

  39. #89
    Lu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Molvice
    Postovi
    1,834

    Početno

    i moj je neki dan dijete odveo u papucama u vrtic.
    ajde to sam probavila.
    ali to da je bio u setnji a da ni tete nisu nista primjetile

  40. #90
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Može stvarno biti da je to od tih studentskih kuhinja Ja se sjećam kako bi se neke moje prijateljice prihvatile čišćenja i pranja suđa kada bismo došle k nekim dečkima u posjetu. Meni je to uvijek bilo :? i nije mi padalo na pamet to raditi, valjda sam bila previše lijena.
    Kad smo MM i ja počeli zajedno živjeti on je kad je prvi puta oprao suđe ostavio one velike rajngle i lonce 'da se namaču' Tako sam i ja doma radila, pa bi mama poslije oprala. Zato sam ja rekla MM-u: nema više mame, sve moramo sami. Tako da sa takvim stvarima kod nas problema nema, jedino je ta odgovornost na meni i nikako je se riješiti.

  41. #91
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa
    Tako da sa takvim stvarima kod nas problema nema, jedino je ta odgovornost na meni i nikako je se riješiti.
    haha, znaci ti si postala mama a njemu je sve isto.

    ma ja sam u nacelu zadovoljna al ovaj "ne znam di stoji" je i meni neprihvatljiv (kao i to da većinu poslova ja moram inicirat da bi se učinili, i to skoro uvik ispadnem neka babaroga jer ga jadnog tjeram da se nešto radi). al na kraju mi opet dođe lakše reć mu di je (navodim ga ko autić na daljinski: lijevo, gore, još gore, iza, malo desno, eto ti ispred nosa!) nego slušat kako pet minuta puše i koluta očima (da, ja njegovo kolutanje očima "čujem" iz druge prostorije! )

    zhabice, a šta ćemo kad je tračnje muževa nepresušna zabava?!

  42. #92

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa
    Moj sin je jednom iz škole došao doma bez cipela, u šlapama i s torbom.
    Drugi puta u cipelama, s torbom i šlapama, bez jakne.
    Treći puta s jaknom, cipelama i bez torbe.
    Ljubi ga majka... , samo ne znam šta će žena?
    Preventivno drži sina dalje od moje kćeri. Ona ima dosta tatinih gena pa bi se moglo dogoditi da njihovo možebitno potomče i samo završi u vrtićkoj šetnji obuveno u šlape.

    Mislim da je bit u ovom:
    Da, i ja sam ta koja mora imati sve konce u rukama jer će se svijet raspasti ako ih ispustim
    Obitelji bi nekako preživjele da ih hendla samo otac, ali bi li to preživjele majke :/ ???

  43. #93
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    evo i mene ovdje ali ne tice se samo kuhanja vec i................................

    -dali razmisljaju na sitnice?-poput slozenog vesa,speglanog vesa???
    -kada ce djete ici spavati??
    -kada ce djete jesti,kupati se,rezati nokte,obuc se,preskinuti se???
    -dali moraju pogledati u miru film ili jesti ???-(dok naravno mi to nemozemo jer djete npr Hoce bananu,jabuku,krusku,bombon....
    -kada nekud odu razmisljaju li kada ce doc doma ???
    -piju kavu do popodnevna jer oni su tako naucili...???
    a da im ne padne napamet sta treba djete jest???
    -u noci se ne probude niti sjete pokrit djete

    mislim da ce mnoge jos toga dodati...uvijek sam si mislila da sam jedina ali s kojom god sam frendicom pricala takvi muzevi ispadnu...mi o svemu a oni o nicem...i onda smo mi zivcane i histericne kojima svaka sitnica smeta...

  44. #94

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa
    moj otac je primjer emancipiranog muškarca - sam pere svoje hlače i košulje (mašina mu to sve izgužva ), najbolje sam opegla (mama i ostali to ne znaju tako dobro, pa se ni ne guraju) i jedini u cijeloj familiji dobro usisa tepih - pa ga nitko nikad nije ni pokušao razuvjerit

    ali kuhanje - možeš mu reći da podgrije, napisat upute, nacrtati ih... jok!
    zna skuhat lešo krumpir i pofrigat jaja ili napravit tzv. ćoravu maneštru (skuha se pašta-fusilli, makaroni, i doda malo koncentrata rajčice i malo ulja i jede se na juhu)
    Čekaj, jel ti pričaš o mom tati??? Ja sam mislila da samo moj u 21. veku ne pere veš u mašini (gužva mu i kida heheheh). I naravno sam pegla (mada ja ne vidim šta tu ima za peglati kad nije prošlo centrifugu).


    A za ove stvari što pišete..... meni uopšte nije bed što MM npr. Nađu odvede u park u prljavim ili ofucanim pantalonama. Isto tako i sam često greškom obuče nešto naopako, flekavo, neprikladno..... I kad on čuva dete musavo je, krivo zakopčano, neki deo odeće joj je sigurno potpuno neprikladan, boje nisu složene. Ali njih dvoje su tako srećni i zaigrani. I takve stvari mi uopšte ne smetaju kod MMa, čak mu iskreno zavidim što ga ne opterećuju gluposti kojima se ja tovarim.

  45. #95

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Aha, kuvanje. Kuvam ja jer ne radim, kod kuće sam sa detetom. On ima naporan posao bez radnog vremena pa često dođe toliko umoran da ni ne pojede to skuvano
    Dok sam radila (nismo imali dete) kuvali smo oboje, ali retko.

    I ja stvarno nemam problem sa tim da on neće uraditi sve onako kako ja radim. Boli me uvo kako uradi. A ako i ostane zmazana kuhinja npr. ne znači da ću je ja čistiti. On će je očistiti, samo sutra, a do tada ćemo držati ta vrata zatvorena da ne gledamo krš.

  46. #96
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    vissnja, opet super avatar

    i blago tebi na tom stavu...mene je eto baš večeras izludio MM koji je čuvao I (dok je mama kartala s frendicama ), te ga je stavio u krevetić neokupanog, sa licem zalijeplijenim od šmrklji i prljavim ručicama
    znam da su se vjerojatno dobro zabavljali, ali ja ipak ne mogu neke stvari tako shvaćati, što naravno ne znači da sam ja u pravu-ali eto, takva sam, zaj.e.ana :/

  47. #97

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Ma znaš šta..... i mene to ponekad iznervira (ali samo kad sam u pms-u)...... a inače.... ne znam, toliko su mi slatki njih dvoje, toliko volim MMa što je brižan i nežan tata da mi te stvari ne smetaju.

    Ajd još i lidać da odgovorim:
    -dali razmisljaju na sitnice?-poput slozenog vesa,speglanog vesa???
    Ne, ali o tome ni ja ne razmišljam.
    -kada ce djete ici spavati??
    -kada ce djete jesti,kupati se,rezati nokte,obuc se,preskinuti se???
    U određenoj meri pazi (neće je pustiti da bude budna do ponoći),ali je opušten. Npr kad mala traži da jede on će tek onda da počne da smišlja šta da joj da, ali uvek smisli nešto Ok, zdravo i prihvatljivo.
    -dali moraju pogledati u miru film ili jesti ???-(dok naravno mi to nemozemo jer djete npr Hoce bananu,jabuku,krusku,bombon....
    Ne. On jede sa malom u krilu jer ga se ona uželela a on došao sa posla gladan.
    -kada nekud odu razmisljaju li kada ce doc doma ???
    Bez nas ide samo na posao i u vezi sa poslom. Inače smo svuda zajedno, u troje.
    -u noci se ne probude niti sjete pokrit djete
    Ni ja se ne budim. Dobro se obučemo i spavamo otkriveni.

  48. #98
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    necu reci da je kod nas ova opceobiteljska odgovornost podijeljena bas na pola, jer nije al je jako blizu polovice...

    ovog vissnjinog stava - zajednickog promisljanja i bajlanja vecine stvari - kod nas ima jako puno. kad radimo - radimo oboje i u mnogo stvari ukljucujemo i djecu, kad se bleji, bleji se obiteljski

    pokupit ce robu po kuci, stavit je na pranje, izvadit iz masine i stavit susit, pokupit i poslozit (slaganje ormara je moja stvar ), prekontrolirat ce hranu u fridju i ostavi - izabrat ono sto je hitno za trosenje, kupit cega nema i pri kraju je, brinut o okucnici, autu, kucno-majstorskim poslovima...

    kad nesto treba nabavljati, obavljati, napravit ce to onaj kojem je usput, blize, iz organizacijskih razloga jednostavnije.

    ove pilane oko toga kako je sto obavio po kuci - ne kontam?

    s jedne strane zalbe kako premalo ili nikako ne sudjeluju u odredjenim poslovima, pa s druge strane frka panika jer ne rade tocno i identicno isto kao i mi?

    mi, recimo, nismo zajednicki radili plan i program odlaganja sudja po kuhinjskim ormarima, ja sam to odradila sama i po vlastitom ceifu, on kad sprema sudje, spremi gdje mu padne i kako mu puhne - nemam se ja sta sad tu frnjit i ljutit - ima potpuno pravo da sprema gdje ga volja - kuhinja je i njegova koliko i moja i ako "mora" kuhat/prat/spremat - ima potpuno pravo raditi to na svoj nacin...

    isto je i oko brige za djecu. hrani ih, umiva, presvlaci i ostalo - na prvom su mjestu. dogodilo se u "ranim danima roditeljstva" da je pokusao recimo gledat dnevnik "na miru" dok ga zeljna celjad "napada" sa svih strana - al iste/slicne greske sam i ja pravila oko istih ili nekih drugih stvari...

  49. #99

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    1,049

    Početno

    Kuhamo oboje, katkad s inspiracijom, katkad po dužnosti. Nešto više ja, a primjećujem da mm kuhanje po dužnosti teže pada nego meni, kao i smišljanje što će kuhat, od čega, što imamo, što treba kupit. Slično kao i u drugim poslovima on treba psihičku pripremu, pa je poželjno da dan ranije zna da sutra kuha. Radi sistematično, čisti i pere paralelno, i ne voli da mu se vrzmamo po kuhinji, ali spreman je na zajednički rad ako prilike zahtjievaju. U slučaju kratkog raspoloživog vremena spremniji je od mene na suhi ručak nabrzaka ili naručenu picu.

    A drugi poslovi: u početku zajedničkog života smo stalno oboje imali osjećaj da onaj drugi radi manje i pokušavali utvrditi fiksne podjele posla, ali nam ni jedna nije odgovarala. Onda smo ustanovili nekakav princip jednakovrijednosti vremena, i to je to. Od poslova koji se moraju obaviti, jedan radi jedno, drugi drugo. Pri tome uzimamo u obzir kad je jedno od nas umorno, bolesno, ima druge obaveze ili naprosto ima potrebu za malo mira.
    Ne vozim pa su svi prevoznički poslovi pali na njega. Također, kao tehničar, on obavlja popravke i komunicira s majstorima. To znači da ja radim nešto više kućanskih poslova od njega, ali vrijeme je vrijeme.
    S vremenom smo naučili i razlikovati poslove koji se stvarno moraju obaviti od onih koje bi bilo zgodno. Kad smo oboje umorni prva kategorija se bitno smanjuje - tu je mm racionalniji od mene i lakše skreše nebitno. S druge strane zapravo je uredniji i odgovorniji.
    I još jedna stvar koju smo utvrdili davno: tko radi ima pravo birati način na koji radi, dok god su rezultati zadovoljavajući.

  50. #100
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    Citiraj Vlvl prvotno napisa
    tko radi ima pravo birati način na koji radi, dok god su rezultati zadovoljavajući.
    to je super ako se oboje slažete oko toga što su to zadovoljavajući rezultati a tu leži glavnina nesporazuma, meni se čini.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •