Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234
Pokazuje rezultate 151 do 173 od 173

Tema: zene, muskarci i odnos istih prema kuhinji

  1. #151
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj daddycool prvotno napisa
    Citiraj bucka prvotno napisa
    ja se ne mogu bas pozaliti na MM-a!!
    :?

    jel su bucka i daddy u braku? a samo ja to ne znam, ili?

  2. #152
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa
    Citiraj daddycool prvotno napisa
    Citiraj bucka prvotno napisa
    ja se ne mogu bas pozaliti na MM-a!!
    :?

    jel su bucka i daddy u braku? a samo ja to ne znam, ili?
    I ja sam to prvo pomislila!
    A onda sam pomislila da je daddy ipak sretan jer je muško :?

  3. #153
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno


  4. #154
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    a anci, vidi sad sirius, nešto zna, a neće reći... :?


  5. #155

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,133

    Početno

    jesu

  6. #156
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citam vas i razmisljam.. kod nas uopce nije tak jednostavno ko kod nekih

    MM je perfekcionist, ja miljama daleko od toga. Neke stvari ja inzistiram da radi na moj nacin, a neke da ja na njegov (on vise inzistira, ja sam davnih dana zakljucila da je lakse prihvatiti drugu osobu nego je mijenjati). I ja uz najbolju volju ne uspjevam neke stvari izvesti sto bi on volio da ja radim kao i on, jer mi 10x vise energije odlazi na to da se uopce SJETIM da to napravim kao i on nego da napravim na moj "tezi" nacin.

    Recimo banalan primjer.. trebalo mi je ihaaaaaj da se ja naviknem poslije tusiranja tus okrenuti prema gore. Mislim pa zasto bi? :? E, al on je budan puno duze od mene, i izludjuje ga kad tus pocne kapati u neko doba noci. Moram li reci da je to meni jedna u nizu vrlo nebitnih stvari jerbo spavam dubokim snom u to vrijeme No dobro, to sam se izverzirala raditi.. sve se nekad iznenadim kad skuzim da je tus okrenut gore a nisam bila ni svjesna da sam to napravila

    drugi banalan primjer - MM hoce da su zlice nakon pranja okrenute prema dolje (dakle da se voda ne skuplja u njima nego da se osuse dobro; makes sense, nista suludo)... ALI meni to odnosi kud i kamo vise energije da se sjetim, nego da kad slazem sudje uzmem krpu i obrisem 3 jos uvijek mokre zlice. Ne moram ni reci da je njemu moj sistem puno kompliciraniji

    treci banalan primjer - MM voli brisati stol nakon dorucka suhom krpom i zato voli da po stolu nist ne pada dok se jede.. sto je za mene cisti mission impossible => ergo po stolu svega, od ABC-a, do caja jerbo JA brisem stol s mokrom krpom poslije, i ne vidim zasto bi se mucila cijeli dorucak i da bi na kraju brisala suhom Njemu se valjda ne da brisati mokrom pa suhom, pa mu lakse paziti da nist ne padne da manje ima za brisati. Meni je lakse obrnuto

    To nisu neke stvari oko kojih se mi svadjamo, no cist mi je fascinantno koliko jednoj osobi naocigled JEDNOSTAVAN nacin drugoj moze biti kompliciran.

    A sto se odgovornosti tice.. Ivarice ja mislim da MM isto misli kao i ti za TM-a. I sta god ja radila, on se jednostavno ne moze otarasiti te odgovornosti, rekla bih da je preodgovoran je po defaultu 8)

  7. #157
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Citiraj larmama prvotno napisa
    Citiraj mama courage prvotno napisa
    ima tome nekoliko godina da sam čitala statistiku da kod para koji se tek uzeo oboje ih podjednako učestvuju u obavljanju kućanskih poslova (možda tih poslova tada ima i manje), no s prvim djetetom se to smanji na nekih 17% kod muškog člana obitelji, a s drugim djetetom, muškarci uglavnom zabatale kućanske poslove. naravno radi se o parovima gdje OBOJE rade.
    meni to baš i nije logično :? , prije bi rekla da se sudjelovanje u kućanskim poslovima s rođenjem djeteta poveća
    Meni ovo zvuči savršeno logično jer nama se bilo dogodilo baš to s kućanskim poslovima. Kad smo bili sami sve je naravno bilo i lakše i urednije jer smo iza sebe ostavljali red, MBM je bio dosta picajzlast i ako je nešto trebalo napravit mogli smo birat kad ćemo to, vremena napretek. ALi, kad sam ja ostala na porodiljnom, a on naravno krenuo raditi sve više na poslu i uskoro se sve prebacilo na mene.

  8. #158
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj Maja prvotno napisa
    Meni ovo zvuči savršeno logično jer nama se bilo dogodilo baš to s kućanskim poslovima. Kad smo bili sami sve je naravno bilo i lakše i urednije jer smo iza sebe ostavljali red, MBM je bio dosta picajzlast i ako je nešto trebalo napravit mogli smo birat kad ćemo to, vremena napretek. ALi, kad sam ja ostala na porodiljnom, a on naravno krenuo raditi sve više na poslu i uskoro se sve prebacilo na mene.
    Al fascinantno je da se to ne desava tatama koji budu na porodiljnom :/

    U stvari, mozda da pitam MM-a, mozda bi dao drugaciji odgovor od moga. No ja imam osjecaj da sam ja bila ta koja je bila doma, da bi moji "zadaci" izgledali puno drugaciji od njegovih dok je bio doma. Jer ono, dodjem doma nakon cijelog dana i da sam tata mozda bi sjela citati novine, ali ne, ja iste sekunde ulijecem u "cipele mame" i mama sam do spavanja. Jel to do mene, ili do cinjenice da su mala djeca prvestveno ipak vise vezana za majke? tko bi ga znao...

  9. #159
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    a baš, tko bi ga znao...
    ja znam da ja nema šanse da sjedim na kauču i gledam tv, do mare. a mm može bez problema sve odgledati i nitko ga ne gnjavi. ma šta odgledati, odspavati, ako želi (i može ).
    a po meni samo plazi i milijon puta u sekundi izusti mama. :/
    tome definitivno nisam ja kriva, a ni on - nikad se nije protivio plaženju i zivkanju tata. ja mislim da na svaki jedan "tata", kod mare, dođe barem trideset "mama". :/

  10. #160
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj daddycool prvotno napisa
    doooobrooooo

    sad kad ste mi tu tateka izgnjavile i kad sam više manje pročitao sve 3 strane moram vam reći da ste si same krive za situaciju koju imate doma. pri tome ne mislim na vas osobno nego na vaše majke, njihove majke i na kraju vas kao majke budućih muževa. ako vaši supruzi ne mogu ništa napraviti kako treba, pretpostavljam da neće moći niti vaši sinovi pa samim time niti buduće žene neće biti ništa zadovoljnije.

    daaavno prije Lee, sjedimo MM (tada jos momak mi), i jos jedan par (koji ceka bebu ) i udjemo u prepirku nas dvije VS njih dvoje- ravnopravnost u odgoju djece narocito muske i zenske.
    ne trebam naglasavati da smo nas dvije pokusavale njima objasniti zbog cega je bitno, a ujedno i neravnopravno i blago receno- nefer- drukcje pristupati i imati drukcije kriterije za sina samo zato sto je "sin".

    ali da se tesko rijesiti necega usadjenog, jeste. silno se trudim odrzati svoje obecanje dato samoj sebi ko klinka- moj muz ce sam nositi svoje tanjure u kuhinju, ja ga necu svaki dan opsluzivati (skuhaj, serviraj, sakupi, odnesi, operi, dok on sjedni, jedi, ustani).

  11. #161

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj Maja prvotno napisa
    Citiraj larmama prvotno napisa
    Citiraj mama courage prvotno napisa
    ima tome nekoliko godina da sam čitala statistiku da kod para koji se tek uzeo oboje ih podjednako učestvuju u obavljanju kućanskih poslova (možda tih poslova tada ima i manje), no s prvim djetetom se to smanji na nekih 17% kod muškog člana obitelji, a s drugim djetetom, muškarci uglavnom zabatale kućanske poslove. naravno radi se o parovima gdje OBOJE rade.
    meni to baš i nije logično :? , prije bi rekla da se sudjelovanje u kućanskim poslovima s rođenjem djeteta poveća
    Meni ovo zvuči savršeno logično jer nama se bilo dogodilo baš to s kućanskim poslovima. Kad smo bili sami sve je naravno bilo i lakše i urednije jer smo iza sebe ostavljali red, MBM je bio dosta picajzlast i ako je nešto trebalo napravit mogli smo birat kad ćemo to, vremena napretek. ALi, kad sam ja ostala na porodiljnom, a on naravno krenuo raditi sve više na poslu i uskoro se sve prebacilo na mene.
    pao je i meni na pamet porodiljni, no pretpostavljala sam da su uzeli iste ulazne parametre za statistiku, znači kad žena počne raditi

  12. #162
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Kod nas je ovo zaista i upravo suprotno, MM i ja smo i prije rođenja djeteta dijelili kućanske poslove, ali ipak imam osjećaj da sam tada ja više radila - npr. isključivo sam ja peglala, a sada oboje peglamo. Jednostavno nema druge jer nemamo vremena, kućanske poslove obavljamo u principu kad dijete zaspe. Drugo, Mm zaista od samog početka radi apsolutno sve oko djeteta, i tu stvarno i preuzima neki dio odgovornosti tipa brine za lijekove, preglede i slično -- baš zato me još više zbunjuje i nervira to što me npr. danas nazove na posao da me pita što da obuče Lei, i ne znam jel' mi gluplji on ili ja koja mu diktiram koje štrample, koju trenirku .. čemu to, kako ne zna sam :?

    Btw. drag mi je ovaj topic jer vidim da ja stvarno nisam nikakav control freak u usporedbi sa onim što se ovdje piše. I stvarno mislim da muževima ide na živce kad ih se ispravlja, jer i meni ide i to jako kad me MM ispravlja. Npr. on vješa veš, to je njegov posao (a nema pojma), i onda kad ja nekad objesim veš on sve premjesti jer kaže da se kako ja objesim neće nikad posušiti

  13. #163
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Citiraj larmama prvotno napisa
    Citiraj Maja prvotno napisa
    Citiraj larmama prvotno napisa
    Citiraj mama courage prvotno napisa
    ima tome nekoliko godina da sam čitala statistiku da kod para koji se tek uzeo oboje ih podjednako učestvuju u obavljanju kućanskih poslova (možda tih poslova tada ima i manje), no s prvim djetetom se to smanji na nekih 17% kod muškog člana obitelji, a s drugim djetetom, muškarci uglavnom zabatale kućanske poslove. naravno radi se o parovima gdje OBOJE rade.
    meni to baš i nije logično :? , prije bi rekla da se sudjelovanje u kućanskim poslovima s rođenjem djeteta poveća
    Meni ovo zvuči savršeno logično jer nama se bilo dogodilo baš to s kućanskim poslovima. Kad smo bili sami sve je naravno bilo i lakše i urednije jer smo iza sebe ostavljali red, MBM je bio dosta picajzlast i ako je nešto trebalo napravit mogli smo birat kad ćemo to, vremena napretek. ALi, kad sam ja ostala na porodiljnom, a on naravno krenuo raditi sve više na poslu i uskoro se sve prebacilo na mene.
    pao je i meni na pamet porodiljni, no pretpostavljala sam da su uzeli iste ulazne parametre za statistiku, znači kad žena počne raditi
    pa ja sam počela raditi, ali oko kućanskih poslova je sve ostalo isto.

  14. #164

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    ajde nek se još netko javio tko pobija ovo istraživanje, jer ja u svojoj okolini imam takve primjere, ne mislim samo na moj
    kod nas je recimo u tom periodu on odrađivao više kućanskih poslova negao ja, jer je L. više tražila mene

  15. #165

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    ovaj moj gornji post se odnosio na Mimu, a uletila mi Maja

  16. #166
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    larmama

    tebi to istraživanje baš ne da mira. ajd nek te tješi da se radi o njemačkim muškarcima, ovi naši sa balkana su tu siiiiguuurno drugačiji.

  17. #167
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    I ja uz najbolju volju ne uspjevam neke stvari izvesti sto bi on volio da ja radim kao i on, jer mi 10x vise energije odlazi na to da se uopce SJETIM da to napravim kao i on nego da napravim na moj "tezi" nacin.
    ajme anchie, ti si ko MD a ja ko TM
    i točno istu stvar sa žlicama na pranju bih ja volila da on radi, ali ja sam mu rekla jednom da bi ja tako i ne da mi se ponavljat.

    i njemu je jednostavnije otvorit svaki ormarić u kuhinji dok ne nađe ono što traži, nego upalit mozak i sjetit se di to stoji. i meni nije jasno kako mu je to jednostavnije?! al eto, njemu je jednostavnije!

  18. #168

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj mama courage prvotno napisa
    larmama

    tebi to istraživanje baš ne da mira. ajd nek te tješi da se radi o njemačkim muškarcima, ovi naši sa balkana su tu siiiiguuurno drugačiji.
    a kaj misliš kak mi tek ne bi dalo mira da moj nije u tih 17% 8)

  19. #169

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Citiraj koryanshea prvotno napisa
    i njemu je jednostavnije otvorit svaki ormarić u kuhinji dok ne nađe ono što traži, nego upalit mozak i sjetit se di to stoji. i meni nije jasno kako mu je to jednostavnije?! al eto, njemu je jednostavnije!
    A vidi i meni je bilo isto tako. Jednostavno, ja o toliko stvari razmišljam, bludim, stalno sam negde. Te "obične" stvari kao što su..... gde šta stoji.... ne mogu da mi zadrže misli.
    A sad je nešto bolje od kad sam sa malom kod kuće, malo mi je mozak usporio pa onda brže obavljam kućne poslove.

  20. #170
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    Citiraj vissnja prvotno napisa
    Citiraj koryanshea prvotno napisa
    i njemu je jednostavnije otvorit svaki ormarić u kuhinji dok ne nađe ono što traži, nego upalit mozak i sjetit se di to stoji. i meni nije jasno kako mu je to jednostavnije?! al eto, njemu je jednostavnije!
    A vidi i meni je bilo isto tako. Jednostavno, ja o toliko stvari razmišljam, bludim, stalno sam negde. Te "obične" stvari kao što su..... gde šta stoji.... ne mogu da mi zadrže misli.
    A sad je nešto bolje od kad sam sa malom kod kuće, malo mi je mozak usporio pa onda brže obavljam kućne poslove.
    vjeruj mi - nije isto. jer on ne bludi nikud, njemu je sve prazno. on moze imat potpuno iskljucen mozak ako to zeli, i na tome mu ponekad zavidim. jer se tesko opustiti kad ne mozes otjerat iz glave misli o tome sta te ceka nakon tog opustanja. i ako treba stavit kuhat rucak, ja se ne mogu mirne duse jos malo mazit na kaucu nego me zasarafi neki crv u guzici koji mi ne da da uzivam. a nedjelja je, nece se nista lose dogodit zbog rucka 15 minuta kasnije - npr.

  21. #171

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Citiraj koryanshea prvotno napisa
    Citiraj vissnja prvotno napisa
    Citiraj koryanshea prvotno napisa
    i njemu je jednostavnije otvorit svaki ormarić u kuhinji dok ne nađe ono što traži, nego upalit mozak i sjetit se di to stoji. i meni nije jasno kako mu je to jednostavnije?! al eto, njemu je jednostavnije!
    A vidi i meni je bilo isto tako. Jednostavno, ja o toliko stvari razmišljam, bludim, stalno sam negde. Te "obične" stvari kao što su..... gde šta stoji.... ne mogu da mi zadrže misli.
    A sad je nešto bolje od kad sam sa malom kod kuće, malo mi je mozak usporio pa onda brže obavljam kućne poslove.
    vjeruj mi - nije isto. jer on ne bludi nikud, njemu je sve prazno. on moze imat potpuno iskljucen mozak ako to zeli, i na tome mu ponekad zavidim. jer se tesko opustiti kad ne mozes otjerat iz glave misli o tome sta te ceka nakon tog opustanja. i ako treba stavit kuhat rucak, ja se ne mogu mirne duse jos malo mazit na kaucu nego me zasarafi neki crv u guzici koji mi ne da da uzivam. a nedjelja je, nece se nista lose dogodit zbog rucka 15 minuta kasnije - npr.
    Vas dvoje živite sami, bez dece, i ti kuvaš nedeljom :shock:
    Draga, ajmo se družiti na nekim drugim temama

  22. #172
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    Citiraj vissnja prvotno napisa
    Vas dvoje živite sami, bez dece, i ti kuvaš nedeljom :shock:
    Draga, ajmo se družiti na nekim drugim temama
    ma, zajedno cemo mi kuhati, volimo se druzit u kuhinji. ali mene svrbi pod guzicom :_)

  23. #173
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    Citiraj Anci prvotno napisa
    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa
    Citiraj daddycool prvotno napisa
    Citiraj bucka prvotno napisa
    ja se ne mogu bas pozaliti na MM-a!!
    :?

    jel su bucka i daddy u braku? a samo ja to ne znam, ili?
    I ja sam to prvo pomislila!
    A onda sam pomislila da je daddy ipak sretan jer je muško :?
    daddy&ja stari bracni par (7,5 god)!!

Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •