Pokazuje rezultate 1 do 6 od 6

Tema: kupanje i njega novorođenčeta

  1. #1
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno kupanje i njega novorođenčeta

    Pozdrav svima!
    Nova sam na forumu i očekujem svoje prvo dijete. Ne znam kako je kod vas, ali u mojoj sredini je sasvim normalno da svi ščepaju dijete i smatraju se većim roditeljima od samih njegovih roditelja i grozim se toga, zato se pripremam na što samostalniju brigu o djetetu nakon poroda.
    Dosta čitam, ali nigdje nisam našla savjete o kupanju djeteta. Prvenstveno me zanima kako pravilno držati novorođenče, znam da se pupak ne smije kvasiti dok ne otpadne, te koje tehnike kupanja upotrebljavati (polivati vodom, uroniti tijelo u vodu....?).
    Koliko često koristiti kozmetiku (šampon za kupanje, ulje i sl.), je li to uopće preporučljivo u tim prvim mjesecima?
    Općenito, što je potrebno za svakodnevnu brigu o higijeni djeteta - naravno, podrazumijevam presvlačenje pelena i kupaje , ali zanimaju me neke posebnosti, specifičnosti za te prve dane.

    Hvala puno!

  2. #2
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    evo jedan friški topic o kupanju i kozmetici, ali ima toga još puno. Ubaci pojmove u pretražnik i pogledaj teme na pdf-u 0-1 godina.
    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewto...747&highlight=

    Nakon poroda ne smiješ močiti pupak dok ne otpadne, za to vrijeme samo brišeš mokrom krpicom bebu na podlozi za presvlačenje.

  3. #3
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa
    evo jedan friški topic o kupanju i kozmetici, ali ima toga još puno. Ubaci pojmove u pretražnik i pogledaj teme na pdf-u 0-1 godina.
    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewto...747&highlight=

    Nakon poroda ne smiješ močiti pupak dok ne otpadne, za to vrijeme samo brišeš mokrom krpicom bebu na podlozi za presvlačenje.
    Da, već sam pokušavala s pretražnikom, ali nije bilo rezultata. Hvala puno!

  4. #4
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewto...ovoro%F0en%E8e

    evo ovdje ima još o kozmetici.
    A i trebala bi ti doći patronažna kad stigneš doma s bebom, i objasniti ti sve što ne znaš.
    Još jedna mala tajna, dijete neće imati teških posljedica ako ga ne okupaš svaki dan . Ja sam to naveliko preskakala, jer je mala užasno vrištala a ja sam neko vrijeme teško stajala zbog šavova.

  5. #5
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Na svu sreću, neću roditi u Hrvatskoj nego u inozemstvu i trebala bih biti pošteđena šavova, dripova i sl. (namjeravam uzeti i epiduralnu), tako da se nadam da ću fizički biti spremna na sve to, a isto mi se čini da sa upotrebom kozmetike i sl. ne treba pretjerivati i ne treba preagresivno prati dijete.

  6. #6
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    No, više od same kozmetike me zanima pravilno držanje bebice prilikom kupanja, dakle položaji, na što pritom paziti i sl. Moram se raspitati za patronažnu u inozemstvu!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •