Stranica 3 od 9 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 434

Tema: proširene vene

  1. #101

    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    3

    Početno

    a evo i mene opet
    ipak sam otišao(pišem po nickom supruge-samo da se zna ) na pregled kod privatnika i opet mi je rekao da bi kogao riješiti operacijom, a i da mi je alternativa sklerozacija, tj. pikanje tim iglama
    Budući da sam osoba koja nije baš oduševljena operativnim zahvatima, odlučio sam se na sklerozaciju, danas sam obavio prvi "pit stop", ono izo me kao ja pile kad pečem , zavio elastičnim zavojem i dogovorili novi termin, rekao da kupim elatične čarape sa pritiskom od 70 dena i to redovito nosim.
    E sad, zanima me sklidam li ja preko noći taj elast. zavoj?ono malo mi je stegnut, osjetim slabiju cirkulaciju, pa sam razmišljao da to skinem, a nogu preko noći stavim na povišeno?
    Al opet ne želim sada ugrožavati učinjen "zahvat"
    Hvala na odgovrima

  2. #102

    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    2

    Početno

    Mislim da ti je liječnik trebao dati upute, kako dalje... Naime, sigurno si nakon zahvata sklerozacije trebao 24h (tako sam barem čula) nositi elastični zavoj. Nakon toga se on skida preko noći i ovo kako si rekao "staviš noge na povišeno".

  3. #103

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Ja sam prije 3 mjeseca bila na sklerozaciji pjenom kod dr. Krnića. Jesam li zadovoljna - još ne znam . Zapravo sve ide kako je dr. i predvidio. Nakon 2-3 tjedna sklerozirane vene su se upalile i potamnile, to zatamnjenje se sada postepeno povlači. Dr. je predvidio da bi se nakon 6 mj. sve trebalo povući, čini se da će tako i biti. I jedan dio kapilara je nestao, ostalo ću rješavati na jesen kod svoje dermatologice.

    Sam zahvat me nije bolio, ni pikanje, malo peče kad pjena krene kroz venu. Ni poslije me baš ništa nije bolilo - ali kod mene vene nisu bile jako proširene. Mislim da su bol i pečenje izraženiji što su vene u lošijem stanju.

    Nakon zahvata 3 tjedna sam nosila kompresivne čarape klase 2 (bolja varijanta od zavoja), i to prva 3 dana i noći bez prestanka, a dalje samo po danu.

    Moje osobno mišljenje je (a dosta sam proučavala prije odluke gdje ići) da je pjena ok za vene koje nisu u jako lošem stanju. Da sam imala jače proširene vene, odlučila bih se ipak za zahvat npr kod dr. Lastrića, tj. neku varijantu klasične operacije.

  4. #104

    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    3

    Početno

    Ja imam jače proširene vene, na desnoj nozi iza zgloba, imam grozd,
    ali ipak sam išao na injekcije jer imam puno prostora za smršaviti, viška tideset kila,
    a to vjerujem da ću zgubiti jer sam se odsada posvetio samo tome.
    Hvala na reakcijima, zanima me mišljenje članova koji su već proši sličnu stvar( kao martinaP) i kako su nosili sa nogom nakon injekcija

  5. #105

    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    1

    Početno

    Citiraj joyce prvotno napisa Vidi poruku
    Navedena reportaža o Poliklinici Arithera je lažnjak: doktor uopće ne ubrizgava pjenu u venu pacijentice, već je namješteno tako da pjena curi sa strane, što doktor prekrije srednjim prstom, a sestra podmeće gazu , koja upija pjenu koja je iscurila (pogledajte video od 5:10 do 5:30)
    Dakle, pjena uopće ne završava tamo gdje bi trebala - u veni pacijentice. To se sve dobro vidi ako se pažljivije pogleda - valjda je zato video na YouTubu u očajno niskoj rezoluciji.
    Osim toga, sestra "Veronika" golim prstima maže kožu "pacijentice" s kremom koja ima olfo anestetski učinak, a zatim tim istim prstima (koji bi, dakle, trebali biti anestezirani) normalno dalje radi.
    Nakon svega toga "pacijentica" (koja je tobož nekakav komad) lepršavo odskakuće iz Poliklinke (valjda s masnim honorarom u džepu, koji joj je plaćen da sudjeluje u takvoj mađioničarskoj predstavi).
    Možete misliti koliko je vjerovati onda svemu drugom što tvrde na njihovim web stranicama: "nikad nismo imali komplikacija", "dr. V.... je svjetski licenciran", "UGFS je u svijetu najpriznatija metoda", "ne postoji mogućnost povratka tegoba s venama", "nema nuspojava" itd...
    Takav "bullshit", čini se, prolazi samo u Hrvatskoj. Negdje drugdje bi u najmanju ruku izgubili licencu za rad.
    Ne tvrdim da UGFS nema svoju vrijednost kao metoda liječenja vena, ali, kao i sve druge metode, zasigurno ima svojih prednosti i mana.
    Nije da branim čovjeka no što misliš koliko bi pacijenata dalo da ih se snima dok leže i dok im se izvodi zahvat??
    Normalno da je snimka "fintirana" no ona služi samo za prikaz kako to izgleda, a koliko sam skužio po pričama prijatelja koji su stvarno i obavili zahvat, nije puno drukčije osim što zaista metne pjenu u venu i vene nestanu

    A kaj se tiče slika, sve što je na internetu je i "slobodno za korištenje" jel? No, neka netko slobodno pošalje mejl il nazove Vučića i pita ga odakle mu slike, oni koji su radili zahvate odakle mu slike

  6. #106

    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    1

    Početno

    vidim ima nas more takvih koji su te """sreće""" da se zafrakvaju s venama!! pročitala sam sve komentare od prve stranice i mogu jedino zaključiti da ništa nije sto posto učinkovito, trajno ni jedanko kod svih.. nego i ja sam naravno jedna od "sretnica" koja zasad nema većih problema s venama osim estetskih i to lijevoj potkoljenici..onako ispupčena je ali ne JOŠ velikom površinom..
    nego, doktorica opće prakse kojoj sam naravno prvoj to pokazala je rekla da bi trebala to rijesiti prije trudnoće..(iako sam na forumima našla da se čak bolje preporučuje nakon svih željenih trudnoća WTF???) i kao to se riješi sklerozacijom.. naravno to je manje više ostalo na riječima..došla sam do faze da sam se naručila za UZV vena i termin dobila za GODINU DANA a od tada je već prošlo dvije s tim da bi sada stvarno otišla to riješiti, ali mi sada nije jasno nakon što sam pročitala post od ROMANITE tj.njezinog supruga kakvo bockanje???? ja sam mislila da je to nekakva klasična operacija. ono...anestezija, malo čop čop po nozi i to je to,ali očito nije tako "jednostavno", pa bih molila OBJAŠNJENJE, ako je moguće od nekoga tko je već to prošao?! i samo da napomenem počela sam to riješavati u slavonskom brodu..pa bi tamo i nastavila pa ako netko ima i iskustva od tamo?? HVALA!!

  7. #107

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    1

    Početno

    Evo da se i ja priključim ovim temama o našim venama.Uradila sam sklerozaciju vena na desnoj nozi i u potpunosti sam zadovoljna iz razloga što se rezultat vidio nakon samo jednog dana,ma čak i prije,a proces je potpuno bezbolan i kratkotrajan.Sve je bilo gotovo za nekih desetak minuta.Danas je 7.dan kako sam to radila,vena se povukla momentalno,ali nekoliko dana mi je bilo tvrdo na mjestu gdje su ubrizgali tu smjesu.Nosim elastični zavoj i sada kad izlazim šetati ,jer mi je lakše i sigurnija sam,mada mi je doktor rekao da ga nosim samo 3-4 dana.Postupak ću akobogda ponoviti i na lijevoj nozi koja je puno kritičnija.

  8. #108

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    amra, te vene će se tek upaliti. Nakon sklerozacije, prvih nekoliko dana ne vidiš ništa, a onda potamne. Proces uništavanja vena tek će početi. Tako da sad ništa ne možeš znati - ni kako će izgledati, ni kakav će rezultat biti. Cca 3-4 tjedna nakon sklerozacije će vene biti najvidljivije, neke skoro i crne, mogu i boljeti (mene nisu, ali su moje bile još u početnoj fazi).

    Meni je sada prošlo 6 mjeseci nakon sklerozacije vena, još se vide zatamnjena područja, ali polako i stalno blijede. Ja sam zadovoljna (opet moram naglasiti da mi je liječnik točno objasnio kako će se situacija razvijati, nije mi obećavao da će sve proći za 10 minuta). Još moram riješiti kapilare, planiram na jesen.

  9. #109
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam prije 3 mjeseca bila na sklerozaciji pjenom kod dr. Krnića. Jesam li zadovoljna - još ne znam . Zapravo sve ide kako je dr. i predvidio. Nakon 2-3 tjedna sklerozirane vene su se upalile i potamnile, to zatamnjenje se sada postepeno povlači. Dr. je predvidio da bi se nakon 6 mj. sve trebalo povući, čini se da će tako i biti. I jedan dio kapilara je nestao, ostalo ću rješavati na jesen kod svoje dermatologice.

    Sam zahvat me nije bolio, ni pikanje, malo peče kad pjena krene kroz venu. Ni poslije me baš ništa nije bolilo - ali kod mene vene nisu bile jako proširene. Mislim da su bol i pečenje izraženiji što su vene u lošijem stanju.

    Nakon zahvata 3 tjedna sam nosila kompresivne čarape klase 2 (bolja varijanta od zavoja), i to prva 3 dana i noći bez prestanka, a dalje samo po danu.

    Moje osobno mišljenje je (a dosta sam proučavala prije odluke gdje ići) da je pjena ok za vene koje nisu u jako lošem stanju. Da sam imala jače proširene vene, odlučila bih se ipak za zahvat npr kod dr. Lastrića, tj. neku varijantu klasične operacije.
    To plaća hzzo ili si bila privatno? Gdje radi taj doktor? Imaš možda kakvu sliku ono prije i poslije?
    Naime ja imam dosta vena po nogama, ali mi ne stvaraju probleme, ne bole me ni ništa. Ne znam dal da odem na pregled jer mi to sve ne izgleda prestrašno, a opet ne bi htjela "zakasniti"

  10. #110
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    Samo da dodam našla sam neke slike na stranici http://www.moje-vene.com/Anton%20Krn...dr.%20med..htm

    Ipak moje i nije tako strašno. Ako nije tajna koliko si platila pregled/tretman?

  11. #111

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    1

    Početno Vrlo jeftina a efikasna pomoc

    Moli me zena (jer sama nije forumasica ) vec duze vrijeme da podijelim negdje njeno iskustvo koje vjerojatno mnogima moze pomoci, ali ni sad to ne bih uradio da Zara1 nije postavila link na fotke dr Krnica, jer drugacije ne bih umio vjerno opisati simptome, a bez toga ni to iskustvo ne vrijedi bas puno nekome tko muci svoju specificnu muku. Noge moje supruge dosta slice onima pacijentice na slici, doduse u njezinoj post-terapijskoj, da kazemo izlijecenoj fazi, ali obzirom da njoj nije ni 34 godine i da jos nije rodila, to je zapravo cista katastrofa, i to uz jos goru razliku izmedju lijeve noge, koja je pretrpjela tesku upalu prije 4 godine, i „zdrave“ desne.
    Kad se jedne subote krajem 6. mjeseca 2010. poslije 15-ak dana vanrednog ispitivanja i raznih priprema za ispite i onih maratonskih sjednica na 40 stupnjeva (profesorica je, i k tome vozi svaki dan oko 100 km zbog posla) probudila (!) sa nogom tako izoblicenom i zategnutom kao da je nije cijelu noc drzala na jastucima, odmah smo se spakovali na obalu da makar plivanjem ohladi te prenapregnute vene i obnovi cirkulaciju, kako bi sprijecila novu upalu.
    Tad nije odoljela zamoliti za savjet jedinu zenu koja je na plazi imala noge u vidno tezem stanju od njenih. Ta je zena imala jako ostecene iste vene kao pacijentica na slici (prije lijecenja), takodjer na obje noge, samo vecom duzinom i navise i nanize, i bez gotovo jednog zdravog mjesta, tj. sa vrlo gustim „cvorovima“, ali intenziteta ostecenja slicnog kao na listu lijeve noge osobe na slici (takodjer prije terapije). Tesko je zamisliti da takve noge moze imat inace vrlo mladolika zena, od samo 40 godina (doduse – cetvero djece, od 17-te radi gotovo uvijek po dva posla – konobarica, kasirka, fotokopir, peglanje.....sve sam uzas, zato je i imala tri tromboze od kojih je gotovo polovica tih vena bila ne vise plave nego smedje boje, rekao joj je dr da su ti dijelovi potpuno truli, tj. bez ikakve funkcije). Dala je mojij zeni da namaze preparat za koji je rekla da joj je omogucio makar normalno spavanje i hodanje, kad je dosla u takav stadij da je to bilo nemoguce. Osjecaj hladjenja je bio momentalan, a za nekih 20-ak min su cak i otekline malo popustile.
    Recept – sitno sjeckanih 50 divljih kestena se prelije sa 1 l rakije (najbolje loza) i ostavi se na suncu oko 2 mjeseca. Poslije se ocijedi, pa se tim koncentratom bez pritiska mazu bolesne vene.
    Tad je vec poceo raspust pa je muka ipak malo ublazila, pregurao se i novi pocetak skole, a u jesen nas nije mrzilo da napravimo cak 5 l koncentrata.Prosle godine su vrucine takodjer bile stravicne, ali sve od upale moja zena nije imala lakse ljeto! Da se razumijemo – nije ovo reklama u kojoj bakica dobiva noge balerine, uvijek ce moja zena imati svoje upropastene vene kao da joj je barem 30 godina vise, ali je bas zato vazno kako ce ublazavati tegobe, pa proslijedite ovo svima koji imaju takve probleme a nemaju novaca ili se plase (kao moja zena) da odu na operaciju ili slican tretman. Vrlo je jeftino, a ako je pomoglo mojoj zeni i toj zeni sa plaze – valjda ce svima!

  12. #112
    Mali Medo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Sisak
    Postovi
    320

    Početno

    Molim friška iskustva sklerozacije pjenom. Ja imam genetski katastrofalne vene, a sa trudnoćama se sve još više pogoršalo.
    Preporuka je da idem na klasičnu operaciju vena, ali sam čula da je oporavak koma, pa sam htjela probati tu pjenu.

  13. #113

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Ako imaš preporuku za klasičnu op, možda pjena i neće biti izbor za tebe, znači ako su vene jako proširene. Sad friško je išla moja kolegica na pregled za pjenu. Dr ju je odbio za pjenu, radio je laser i miniflebektomiju u lokalnoj anesteziji.

    Boljelo ju je nekoliko dana poslije, išla je raditi 3 dana kasnije (op u četvrtak, posao u ponedjeljak). Znači nema nekakvog oporavka u smislu bolovanja. Sad je prošlo niti 4 tjedna, za sad je zadovoljna s oporavkom. Na kontroli ju je samo malo piknuo s pjenom.
    Posljednje uređivanje od martinaP : 12.04.2013. at 10:43

  14. #114
    Mali Medo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Sisak
    Postovi
    320

    Početno

    Jedan doktor je rekao ne pjena, a drugi da može bez problema...

  15. #115

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj Katitza prvotno napisa Vidi poruku
    joj ne nikak s pjenom,to u biti jest noviji metod ali koliko sam upoznataa ona ti fakat devastira dobar dio zdravih vena a u ćemu je onda poanta , ne ?
    Kako mislis zdrave vene? Pa nece nitko zdravu venu ici sklerozirati.
    Pjena je meni bila odlican izbor, ali moje vene nisu bile jako prosirene. Ako su vene ozbiljnije, veca je sansa i da ostanu trajne fleke, jer se upotrebljava vise sredstva za sklerozaciju.

  16. #116
    Mali Medo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Sisak
    Postovi
    320

    Početno

    Ja sam ipak u četvrtom mjesecu napravila sklerozaciju pjenom i PREzadovoljna sam!
    Nema više bolova, svrbeži i groznih oteklina po nogama.
    Sada opet mogu nositi suknje i kratke hlače

  17. #117

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Mali Medo, jesu ti ostale fleke? Meni je na jednom dijelu ostalo lagano smećkasto. Nije da mi smeta, ne vidi se ako baš ne tražiš.

    Druga noga me muči, doduše još je to u sasvim početnom stadiju (nju je samo na jednom mjestu malo sklerozirao, jer nije bilo potrebe). Vidim da će za 2-3 godine i ova noga biti zrela za pjenu.

    U svakom slučaju, investicija koja vrijedi svake kune.

  18. #118

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    207

    Početno

    Citiraj Mali Medo prvotno napisa Vidi poruku
    Molim friška iskustva sklerozacije pjenom. Ja imam genetski katastrofalne vene, a sa trudnoćama se sve još više pogoršalo.
    Preporuka je da idem na klasičnu operaciju vena, ali sam čula da je oporavak koma, pa sam htjela probati tu pjenu.
    ja isto molim za iskustva ako netko ima iz Poliklinike Arithera COmfort

  19. #119

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    207

    Početno

    Mali medo i Martina P mozete li mi molim Vas raci kod koga ste isle na operaciju ?

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    Kako mislis zdrave vene? Pa nece nitko zdravu venu ici sklerozirati.
    Pjena je meni bila odlican izbor, ali moje vene nisu bile jako prosirene. Ako su vene ozbiljnije, veca je sansa i da ostanu trajne fleke, jer se upotrebljava vise sredstva za sklerozaciju.

  20. #120

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Ja sam bila u poliklinici Sinteza kod dr. Krnića, a moja kolegica nedavno u istoj poliklinici kod jednog starijeg doktora. I meni i njoj je bilo sve u savršenom redu, (s tim da je ona imala kombinaciju lasera i mini flebektomije, a pjenom je poslije samo završio manje ugrožena mjesta).

    Za pol. Arithera se nisam ni interesirala, za moj pojam se previše reklamiraju (to je meni odmah sumnjivo, inače sam skeptična prema jako izreklamiranim stvarima).

  21. #121
    Mali Medo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Sisak
    Postovi
    320

    Početno

    Ja sam bila kod Dr. Vučića.
    On je nekad radio u Aritheri. Sada je privatno otvorio.
    Imam malo pigmentacije, ali pošto je tek prošlo 4 mjeseca od prvog zahvata treba vremena da to nestane (rečeno je oko 6 mjeseci).
    Ali uzimajući u obzir da sam imala "grozdove", pigmentacija mi je mačji kašalj

  22. #122

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    207

    Početno

    Citiraj Mali Medo prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam bila kod Dr. Vučića.
    On je nekad radio u Aritheri. Sada je privatno otvorio.
    Imam malo pigmentacije, ali pošto je tek prošlo 4 mjeseca od prvog zahvata treba vremena da to nestane (rečeno je oko 6 mjeseci).
    Ali uzimajući u obzir da sam imala "grozdove", pigmentacija mi je mačji kašalj
    Ja sam isto bila kod dr. Vučića, zasad zadovoljna, isto sam odleprsla iz ordinacije na svojim nogama ali kad skinem zavoje javim se

  23. #123
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    ja sam išla u K-centar, nikakvih zavoja, odmah fit, zahvat mi obavio dr. Galili -izraelac jedna od najboljih svjetskih stručnjaka koji je odradio tisuće takvih zahvata za razliku od "naših" koji su ih odradili svega na desetke. Nisam htjela riskirat s našima i pokazalo se dobitkom.

  24. #124
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    lilika kolko to dođe po prilici, jel višeako su deblje i ima ih puno?

  25. #125

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    1

    Početno

    Citiraj Mali Medo prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam bila kod Dr. Vučića.
    On je nekad radio u Aritheri. Sada je privatno otvorio.
    Imam malo pigmentacije, ali pošto je tek prošlo 4 mjeseca od prvog zahvata treba vremena da to nestane (rečeno je oko 6 mjeseci).
    Ali uzimajući u obzir da sam imala "grozdove", pigmentacija mi je mačji kašalj
    Da li znaš koju su ti venu radili. Kod mene je u pitanje Saphena Magna, velika vanjska vena za koju mi je doktor (koji radi UGFS metodu privatno) rekao da se može raditi UGFS metodom. I ja na podkoljenici imam tzv, grozd koji je pogotovo vidljiv kada stojim. Pozdrav.

  26. #126
    Mali Medo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Sisak
    Postovi
    320

    Početno

    Citiraj zaratustra06 prvotno napisa Vidi poruku
    Da li znaš koju su ti venu radili. Kod mene je u pitanje Saphena Magna, velika vanjska vena za koju mi je doktor (koji radi UGFS metodu privatno) rekao da se može raditi UGFS metodom. I ja na podkoljenici imam tzv, grozd koji je pogotovo vidljiv kada stojim. Pozdrav.
    Je i kod mene, na obje noge.
    Samo što je kod mene problem što vene ne idu kako "bi trebale", ali ipak je uspio većinu napraviti.
    Uskoro imam kontrolu, pa me zanima kako će biti. Makar mislim da imamo još posla...

  27. #127
    Nivi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    244

    Početno

    Da ne otvaram novu tema, a tematika je srodna ...
    Imam problema s kapilarima pa bi molila preporuku doktora ili poliklinike za njihovo uklanjanje.
    Jednom prilikom, prije nekoliko godina, tocnije prije prve trudnoce, sam bila na pregledu i dr. mi je rekla da se ne mogu sve ukloniti laserom vec bi neke trebalo tretirati sklerozacijom.
    Sad su dvije trudnoce iza mene i hrpetina novih kapilara pa sam odlucila da su sad oni napokon na redu za likvidaciju

    Hvala unaprijed na svakoj preporuci ili podijeljenom iskustvu!

  28. #128

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    4

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam išla u K-centar, nikakvih zavoja, odmah fit, zahvat mi obavio dr. Galili -izraelac jedna od najboljih svjetskih stručnjaka koji je odradio tisuće takvih zahvata za razliku od "naših" koji su ih odradili svega na desetke. Nisam htjela riskirat s našima i pokazalo se dobitkom.
    Da naravno, treba a priori tvrditi da stranci sve bolje rade od naših, i da su oni svjetski sturčnjaci, dok naši to ne mogu biti ni pod razno - onda se čudimo da nam ekonomija propada ((((

  29. #129

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    1

    Početno

    Citiraj joyce prvotno napisa Vidi poruku
    Da naravno, treba a priori tvrditi da stranci sve bolje rade od naših, i da su oni svjetski sturčnjaci, dok naši to ne mogu biti ni pod razno - onda se čudimo da nam ekonomija propada ((((
    Ja sam imala klasičnu operaciju prije 4 tjedna u bolnici.Nije boljelo,nema ožiljaka i nije me stranac operirao.Pohvale osoblju KB DUBRAVA!

  30. #130

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    6

    Početno

    Ja sam također kronični slučaj popucalih vena i kapilara, posebno nakon svih poroda. Čula sam jako dobre povratne informacije od kolegice koja je bila na laserskoj operaciji vena kod dr Dragića u Banja Luci koji tamo povremeno dolazi operirati.Noge sam joj vidjela nakon 7 dana, bila je skinula zavoj i bilo je sve čisto, bez flekova i modrica..baš me vuče da idem i ja.Morat ću putovati....
    Taj je vaskularni kirurg odradio više tisuća zahvata a negdje sam čula čak najviše u Evropi kao primjerice taj Galili a educiran je u Njemačkoj i SAD.
    Bumo vidli kaj će reći frajer.

  31. #131
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Pratim, i meni su vene i kapilare nakon 2 trudnoće postale trn u oku.... Nedavno sam čak osjetila kako mi je pukla jedna vena u nozi, uopće nije ugodno...

  32. #132

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    6

    Početno

    Ja sam bila na operaciji kod dr Dragića ! Došla sam prvo na pregled u vrijeme kad sam naručena.Nakon tjedan dana je uradjeno i sada to super izgleda, imala sam grozne vene i on ih je uklonio za 30 min,uz lokalnu anesteziju, ides doma odmah, Oporavak je bio vrlo kratak 2 dana,nije boljelo..
    Vidjet cemo kako ce biti kasnije, ali s venama je tako, druge se mogu prosiriti vazno je i promjeniti stil zivota (prehrana, kretanje...)
    Bila sam se dosta raspitivala o metodama, doktorima i nekako sam ipak odlucila za dr Dragića jer on to najduze radi.
    Vazno je da se prije izvrsi color dopler i dobro vidi stanje svih vena
    Imam samo riječi pohvale za doktora i neizmjerno sam mu zahvalna!

  33. #133
    Točkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    978

    Početno

    Pozdrav, ja sam jučer obavila sklerozaciju pjenom, lijeva noga, nosim zavoj i čarapu, kompresija 2. Normalno sve obavljam, javim ishod....

  34. #134

    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    3

    Početno

    I kakva je sad situacija Mali Medo, pepeljugo, točkiceee? Jeste li još uvijek zadovoljni rezultatima UGFS metode? Za dr. Vučića sam čula sve naj...al...ne znam...šta vi kažete? Inače za ovu metodu kažu da nije preporučljiva, jer se vene "vraćaju".
    Ja sam prošle godine radila klasičnu operaciju, stripping, ali sam totalno nezadovoljna, ožiljci, a vene još nisu uklonjene!

  35. #135
    Točkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    978

    Početno

    Citiraj XYZ prvotno napisa Vidi poruku
    I kakva je sad situacija Mali Medo, pepeljugo, točkiceee? Jeste li još uvijek zadovoljni rezultatima UGFS metode? Za dr. Vučića sam čula sve naj...al...ne znam...šta vi kažete? Inače za ovu metodu kažu da nije preporučljiva, jer se vene "vraćaju".
    Ja sam prošle godine radila klasičnu operaciju, stripping, ali sam totalno nezadovoljna, ožiljci, a vene još nisu uklonjene!
    Evo me, prošla su tri tjedna, sutra sam na kontroli a proši tjedan sam bila na još malo bockanja. Čarapu kompresija 2 nosim stalno ( navlačenje dok sam u krevetu, svlačenje kad već legnem). Ne boli ništa. Potamnio je dio gdje mi je vena bila najvidljivija ( od zadnjeg tretmana imam zavoj pa je stanje sad i drukčije, vidjet ćemo sutra). Mažem Hepanom, aktivnosti kao i obično samo što pauziram sa treninzima.

  36. #136

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Katitza, ne postoji trajna metoda za op. vena. Odnosno, kroz neki broj godina organizam stvori nove vene. Čak i iz batrljka nakon klasične operacije. Meni je dr. rekao da laser jest u tim postocima u prednosti, ali mana mu je cijena.

  37. #137

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    6

    Početno

    Može mi reći kaj 'ko hoće, ali MOJE zdravlje nema cijenu,osobito strah koji sam prezivjela nakon početnog stadija tromboze.Koliko je lakse nakon operacije laserom razlika je kao nebo i zemlja (to doista nema cijenu),a za tako vrhunskog strucnjaka to nije puno.
    Kad se sve sabere razni rizici nakon operacije,bolovi i osjećaj težine u nogama,odsustvo s radnog mjesta ja sam prezadovoljna.

  38. #138
    Mali Medo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Sisak
    Postovi
    320

    Početno

    Kod mene stanje super, samo što bih ja sada uklonila sve što se i malo nazire.
    Što se tiče dr. za sada je to to, ali ja mislim da imam još dvije koje bih malo zalijepila
    Uglavnom ne postoji trajna metoda uklanjanja vena, uglavnom se vrate, tj nove se prošire na mjestu gdje su bile stare.

  39. #139

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    22

    Početno

    Barbie-Cro koliko te je koštala operacija laserom?

  40. #140
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    ima ko sliku prije/poslije?

  41. #141
    Zeljka33 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    Ja sam obavila vnus closure ...radiofrekventna metoda kojom se vena zalijepi....i to na jednoj nozi, vena safena...isti tren sam hodala i taj prvi dio oporavka isao bzo, ali evo vec od 9. Mj prosle godine pa do sada navlacim carapu...pokusala u par navrata skinuti ali nakon par dana pocnu bolovi. Isto tako noga mi je i dalje osjetljiva, nedaj boze da se dok se igram sa svojom curicom da me slucajno malo udari...boli za poludit. U donjem dijelu noge gdje mi je bila prije velika tamna mrlja je sada par manjih mrlja....tu je obavljena mali zahvat isto...i jos mi je taj dio utrnut....tako da mi se cini ok prvi dio oporavka jer mozes prakticki odmah biti aktivan i na posao, ali mi se previse razvukao kompletan oporavak i ne vidim mu kraja

  42. #142
    Mali Medo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Sisak
    Postovi
    320

    Početno

    Ja imam slike prije.
    Trebala bih se sada jedan dan ponovno slikati, pa ću staviti slike.

  43. #143

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    6

    Početno

    Citiraj Zara1 prvotno napisa Vidi poruku
    ima ko sliku prije/poslije?
    https://dl.dropboxusercontent.com/u/...ovic%20pre.JPG

    https://dl.dropboxusercontent.com/u/...ic%20posle.JPG

    dakle što kažete? koštala je tisuću eura po nozi.i morala sam nositi čarapu dva tjedna nakon operacije

  44. #144
    Točkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    978

    Početno

    Citiraj Barbie-Cro prvotno napisa Vidi poruku
    https://dl.dropboxusercontent.com/u/...ovic%20pre.JPG

    https://dl.dropboxusercontent.com/u/...ic%20posle.JPG

    dakle što kažete? koštala je tisuću eura po nozi.i morala sam nositi čarapu dva tjedna nakon operacije

    Odlično je ispalo! Ja evo nosim čarapu već 6 tjedana i dr. kaže do ljeta. U međuvremenu imala upalu i nosila zavoj. Još cca mjesec dana i ništa se neće vidjeti....

  45. #145
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    Citiraj Barbie-Cro prvotno napisa Vidi poruku
    https://dl.dropboxusercontent.com/u/...ovic%20pre.JPG

    https://dl.dropboxusercontent.com/u/...ic%20posle.JPG

    dakle što kažete? koštala je tisuću eura po nozi.i morala sam nositi čarapu dva tjedna nakon operacije

    super izgleda!

  46. #146

    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    1

    Početno

    Imam 24 godine te sam prije 9 dana bio na uklanjanju vena UGFS metodom. Zahvat je bio obavljen na obadvije noge, te je za lijevu koštao 2900 kn, dok je za desnu bio 1900 kn. Trenutačno na lijevoj nozi nosim čarapu ( 3 tjedna od prvog skidanja + 3 dana prije prvog skidanja), dok na desnoj nosim zavoj ( 10 dana od prvog skidanja+ 5 dana prije prvog skidanja). Na lijevoj nozi mi se u potpunosti maknuo veći dio vene,dok je jedan dio još vidljiv i kvrgav, te je tvrd na dodir.Jedanko tako na lijevoj nozi imam još uvijek 2 hematoma na mjestima uboda. Na desnoj nozi je bila manja vena,te je ona još lagano vidljiva i jednako tako kvrgava i tvrda na dodir...inače se bavim bodybuildingom te sam prije operacije trenirao 6x tjedno,doktor mi je rekao da uzmem stanku od mjesec dana,iako nakon 2 tjedna mogu krenuti voziti bicikl, trčati i plivati...na nekim stranim linkovima,vidio sam da doktori preporučuju odmor od 3-7 dana nakon ovog zahvata, te nakon toga bavljene sportom (trčanje na velike relacije,bodybuildyng,atletika...)
    Zato me zanima dali netko ima iskustva sa ovom metodom i nastavka sa treniranjem?
    I zanimalo bi me dali je i kod drugih način oporavka ovakav kakav sam ja opisao...jer me čudi da se jedan dio vene potpuno povukao a drugi da je još vidljiv?

  47. #147

    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    64

    Početno

    Pozdrav svima.
    Danima, ma mjesecima čitam o proširenim venama, ali sad sam konačno odlučila nešto poduzeti uvez toga. Slijedeći tjedan odoh po uputnice dr pa ću se naručiti u bolnicu da vidim što će mi oni reći. Iako me strah te klasične operacije, nekako više naginjem sklerozaciji ili laseru, samo što to košta privatno. Ali ne znam da li je time moguće riješiti veliku safenu venu koja mi je proširena uzduz cijele noge. Pored toga i ostale vene koje nisu proširene se vide jer imam jako svijetlu put Ali vrijeme je da to riješim jer me strah tromboze i svega što proširene vene nose. Već sad me bole, peku, žare i sl, rijetko kad po danu i stignem odmoriti jer imam dvoje male djece.

  48. #148

    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    64

    Početno

    Citiraj Barbie-Cro prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam bila na operaciji kod dr Dragića ! Došla sam prvo na pregled u vrijeme kad sam naručena.Nakon tjedan dana je uradjeno i sada to super izgleda, imala sam grozne vene i on ih je uklonio za 30 min,uz lokalnu anesteziju, ides doma odmah, Oporavak je bio vrlo kratak 2 dana,nije boljelo..
    Vidjet cemo kako ce biti kasnije, ali s venama je tako, druge se mogu prosiriti vazno je i promjeniti stil zivota (prehrana, kretanje...)
    Bila sam se dosta raspitivala o metodama, doktorima i nekako sam ipak odlucila za dr Dragića jer on to najduze radi.
    Vazno je da se prije izvrsi color dopler i dobro vidi stanje svih vena
    Imam samo riječi pohvale za doktora i neizmjerno sam mu zahvalna!
    Barbie, tvoj post mi je zapao za oči jer tog doktora guglam već neko vrijeme. Početkom siječnja si pisala o njemu kad već nakon mjesec dana si se riješila vena Jel boljelo išta? Cijena je znači 1000 eura po nozi bez obzira na stupanj proširenosti vena? Jesi imala ikakvu kontrolu kod njega nakon toga? Ja bih morala riješiti vene na obje noge, smišljam već kako to financijski riješiti.

  49. #149

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    6

    Početno

    Nakon pregleda su mi hitno zakazali operaciju zbog početnog stadija tromboze.
    Bol se može uporedit sa ubodom muhe ili komarca kod pikanja injekcije za lokalnu anesteziju. Otišla sam dvaput na kontrolni pregled sutradan nakon operacije a potom nakon dva tjedna.
    Živcirale su me kompresijske čarape jer sam ih morala nositi dva tjedna do odlaska na kontrolu.
    Ali da je nastala tromboza i ako krene tromb putovati prema srcu ili mozgu mogla sam dobiti srčani ili moždani udar. Ljudi zbog ovakvih stvari umiru ili ostaju nepokretni.Ma sta reći,ajme brdo love je otišlo ali "zdravlje nema cijenu".Nek je otrcana fraza, ali je istinita.

  50. #150

    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    64

    Početno

    Citiraj boris prvotno napisa Vidi poruku
    Imam 24 godine te sam prije 9 dana bio na uklanjanju vena UGFS metodom. Zahvat je bio obavljen na obadvije noge, te je za lijevu koštao 2900 kn, dok je za desnu bio 1900 kn. Trenutačno na lijevoj nozi nosim čarapu ( 3 tjedna od prvog skidanja + 3 dana prije prvog skidanja), dok na desnoj nosim zavoj ( 10 dana od prvog skidanja+ 5 dana prije prvog skidanja). Na lijevoj nozi mi se u potpunosti maknuo veći dio vene,dok je jedan dio još vidljiv i kvrgav, te je tvrd na dodir.Jedanko tako na lijevoj nozi imam još uvijek 2 hematoma na mjestima uboda. Na desnoj nozi je bila manja vena,te je ona još lagano vidljiva i jednako tako kvrgava i tvrda na dodir...inače se bavim bodybuildingom te sam prije operacije trenirao 6x tjedno,doktor mi je rekao da uzmem stanku od mjesec dana,iako nakon 2 tjedna mogu krenuti voziti bicikl, trčati i plivati...na nekim stranim linkovima,vidio sam da doktori preporučuju odmor od 3-7 dana nakon ovog zahvata, te nakon toga bavljene sportom (trčanje na velike relacije,bodybuildyng,atletika...)
    Zato me zanima dali netko ima iskustva sa ovom metodom i nastavka sa treniranjem?
    I zanimalo bi me dali je i kod drugih način oporavka ovakav kakav sam ja opisao...jer me čudi da se jedan dio vene potpuno povukao a drugi da je još vidljiv?
    Ja još nemam iskustva s time, ali koliko sam skontala čitajući sve ove mjesece o tim zahvatima, treba vremena da se rezultati vide, pogotovo nakon sklerozacije.
    Što se tiče treniranja ja bih ipak pričekala mjesec dana kako je dr rekao, odnosno dok se vene ne povuku.
    A gdje si bio na zahvatu? Koliko znam cure su spominjale dosta veće cifre za UGFS, dosta povoljno si prošao...i odmah ti je riješio obe noge?

Stranica 3 od 9 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •