Stranica 4 od 9 PrviPrvi ... 23456 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 434

Tema: proširene vene

  1. #151

    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    64

    Početno

    Citiraj Barbie-Cro prvotno napisa Vidi poruku
    Nakon pregleda su mi hitno zakazali operaciju zbog početnog stadija tromboze.
    Bol se može uporedit sa ubodom muhe ili komarca kod pikanja injekcije za lokalnu anesteziju. Otišla sam dvaput na kontrolni pregled sutradan nakon operacije a potom nakon dva tjedna.
    Živcirale su me kompresijske čarape jer sam ih morala nositi dva tjedna do odlaska na kontrolu.
    Ali da je nastala tromboza i ako krene tromb putovati prema srcu ili mozgu mogla sam dobiti srčani ili moždani udar. Ljudi zbog ovakvih stvari umiru ili ostaju nepokretni.Ma sta reći,ajme brdo love je otišlo ali "zdravlje nema cijenu".Nek je otrcana fraza, ali je istinita.
    Znači dr Dragić ti je postavio dijagnozu početnog stadija tromboze? Kod njega si odmah imala color doppler na prvom pregledu? Koliko košta pregled?
    Slažem se s time da zdravlje nema cijenu...ja već smišljam kako bi to riješila,s obzirom da ide ljeto ne mogu ništa poduzimati po tom pitanju, osim što bih otišla na pregled kod dr,i ako odobri onda najesen obavila operaciju na jednoj nozi a na proljeće ne drugoj. Financijski ne mogu odmah to riješiti na objema nogama ali dobro strpit ću se. Samo da ljeto prođe.
    Baš me uhvati crnjak kad skontam da ide ljeto a ja moram nositi hlače, tajice, a ne suknje i haljine, jer me sram noge pokazati...

  2. #152

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    6

    Početno

    Citiraj lalaloopsy prvotno napisa Vidi poruku
    Znači dr Dragić ti je postavio dijagnozu početnog stadija tromboze? Kod njega si odmah imala color doppler na prvom pregledu? Koliko košta pregled?
    Slažem se s time da zdravlje nema cijenu...ja već smišljam kako bi to riješila,s obzirom da ide ljeto ne mogu ništa poduzimati po tom pitanju, osim što bih otišla na pregled kod dr,i ako odobri onda najesen obavila operaciju na jednoj nozi a na proljeće ne drugoj. Financijski ne mogu odmah to riješiti na objema nogama ali dobro strpit ću se. Samo da ljeto prođe.
    Baš me uhvati crnjak kad skontam da ide ljeto a ja moram nositi hlače, tajice, a ne suknje i haljine, jer me sram noge pokazati...
    Zapravo mi je dijagnozu postavila njegova doktorica koja je radila pretragu doplerom prislanjanjem sonde na promatrane krvne žile a doktor ju je potvrdio.Pregled je koštao 80 bosanskih maraka ili 40 eura.
    Kužim lova s neba ne pada ali usprkos svim strahovima i dvojbama ako možeš uradi to čim prije.

  3. #153
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    Pozdrav,
    U cetvrtak idem na operaciju vena na Merkur. Nakon dugog mozganja, i savjetovanja sa prijateljima lijecnicima, odlucila sam se za klasicnu op. Kod mene je problem estetske prirode, vanjska vena duz cijele noge, doppler uredan, vena safena ok.
    Zanimaju me friska iskustva sa Merkura, koliko se ostaje u bolnici itd. Bila sam kod dr. Ederlez koja je u svoju knjizicu upisala operaciju u cetvrtak, a u cetvrtak sam i narucena u bolnicu. Ono sto me mozda najvise brine je anestezija. Ocekivala sam neku lokalnu, no jedini izbor mi je opca ( sto sam odmah iskljucila) ili regionalna blok anestezija kojom se blokira samo ta noga.
    Unaprijed hvala na info.

  4. #154
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,030

    Početno

    Jel koristio netko Lioton gel u trudnoći?

  5. #155

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Možeš koristiti Lioton u trudnoći. Poželjne su i kompresivne čarape, klasa kompresije 1 ili 2, postoje modeli za trudnice.

  6. #156
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,030

    Početno

    Hvala ti.

  7. #157

    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    64

    Početno

    Citiraj emira prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav,
    U cetvrtak idem na operaciju vena na Merkur. Nakon dugog mozganja, i savjetovanja sa prijateljima lijecnicima, odlucila sam se za klasicnu op. Kod mene je problem estetske prirode, vanjska vena duz cijele noge, doppler uredan, vena safena ok.
    Zanimaju me friska iskustva sa Merkura, koliko se ostaje u bolnici itd. Bila sam kod dr. Ederlez koja je u svoju knjizicu upisala operaciju u cetvrtak, a u cetvrtak sam i narucena u bolnicu. Ono sto me mozda najvise brine je anestezija. Ocekivala sam neku lokalnu, no jedini izbor mi je opca ( sto sam odmah iskljucila) ili regionalna blok anestezija kojom se blokira samo ta noga.
    Unaprijed hvala na info.
    Emira, ne znam nista o tome...mogu ti samo pozeljeti srecu,nadam se da ces nam se javiti poslije operacije da cujemo kako je proslo...sretno!

  8. #158
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,504

    Početno

    Cure,

    jel netko zna gdje bih mogla brzo doći na red za color doppler vena? najbolje bi bilo ako može odmah bez narudžbe.

    javite, hitno mi je, išla bih uskoro na zahvat.

  9. #159
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

  10. #160
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    lilika kaj to nisi već sredila, treba više puta operacije raditi?

  11. #161

    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Postovi
    13

    Početno

    došla se naručiti u B.Luku za c.doppler pa obavili pregled na licu mjesta !
    hvala na preporukama za Dragica
    jeste li vidjele ovo cure http://www.sibenik.in/sibenik/foto-s...nku/24034.html
    interesantno je da kad se čita ove komentare, skužiš da se u nekim bolnicama čeka između tjedan dana i nekoliko mjeseci. kakav je to lotto-sustav?

  12. #162

    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    64

    Početno

    Ja sam se narucila kod dr Dragica za 8.mj, javim vam se cure nakon toga.

  13. #163

    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    64

    Početno

    Bok cure, jucer sam pisala ali vidim nema posta. Ja sam se narucila kod dr dragica, i nadam se najesen obaviti zahvat.

  14. #164

    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    64

    Početno

    Lucija,znaci ti ides istom dr? Sta su ti rekli? Jesu zakazali zahvat?

  15. #165

    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Postovi
    13

    Početno

    rekli su mi da operacija nije još uvijek nužna ali bih ja to htjela obaviti čim prije jer se čekanjem situacija može pogoršavati
    imam jednu manju venu iza koljena koja se vremenom sve vise povećava još je gore nego lani

    želim uraditi bez bolnosti, ožiljka, hematoma i otjecanja.
    ne želim da mi sljedeći put kažu trebali ste reagirati prije 5 godina kak to obično biva

  16. #166

    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    64

    Početno

    I za kad su ti zakazali zahvat? Sretnooo

  17. #167
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,504

    Početno

    Hvala bucka.
    Ej jelena ma jesam i nema recidiva osim ako ti trudnoca ne uzrokuje takva stanja kao kod mene. Buduci da sam gotova s t. nadam se da je ovo zadnji zahvat UGFS.

  18. #168

    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    64

    Početno

    Lili, jesu ti savjetovali da prije trudnoce rijesis vene? I koliko sam shvatila, onda su ti se u trudnoci ipak vratile? Toga je mene strah jer planiram imati jos jedno dijete...
    Jesu ti se bas dosta vratile vene, mislim jesu puno vidljive? Sretno

  19. #169
    baka avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    594

    Početno

    Ah, vene. Kada vidim noge bez i jedne žilice...ali rekli bi sve zlo s tim.
    Poslije prvog poroda operirala sam vene na jednoj nozi u Sisku, klasićno u bolnici, preko socijalnog i iskasapilo me s jednim ožiljkom od 6 cm i puno malih rezova.
    Onda sam krenula privatno na "sklerozaciju" kod dr Orhela (kod đamije) i to je bilo u redu: sigurno, skupo i mjesec dana zamatanja.
    Onda sam nedavno čula za metodu dr Lastrića, otišla maknuti što se od proširenih vena da maknuti na drugoj nozi, platila na kredit, oduševljena i zahvatom i oporavkom. Preporučujem ordinaciju dr Lastrića, Sada (srpanj, kolovoz) pregled i dopler je 100 kn.

  20. #170

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    baka, koja metoda je bila kod dr. Lastrica? Miniflebektomija ili nesto drugo (ako se nesto nije promijenilo, on ne radi UGFS)?

  21. #171

    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    64

    Početno

    100 kn pregled, da li je to preko ovih stranica s popustima? Mogla bih otici da vidim sto ce mi reci... Baka, koliko te izaslo sve?
    Martina, kakvo je kod tebe stanje sad? Zadnje sto si pisala je da su ti noge jos tamne nakon sklerozacije, jesi sad zadovoljna rezultatima?

  22. #172

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj lalaloopsy prvotno napisa Vidi poruku
    100 kn pregled, da li je to preko ovih stranica s popustima? Mogla bih otici da vidim sto ce mi reci... Baka, koliko te izaslo sve?
    Martina, kakvo je kod tebe stanje sad? Zadnje sto si pisala je da su ti noge jos tamne nakon sklerozacije, jesi sad zadovoljna rezultatima?
    Sad je proslo 2,5 god od UGFS-a. Na jednom mjestu imam smećkastu fleku, jedva vidljivu, ali meni to ne smeta. Taj dio koji je bio obrađen je super, nema recidiva, ali na drugoj nozi (koja je tada bila sklerozirana samo na jednom mjestu), vene i kapilare postepeno napreduju (godine, kile, vrsta posla...). Lani sam malo sklerozirala kapilare kod dermatologa, a za 2-3 godine ce i ova noga biti spremna za UGFS. Mislim, meni je jasno da potpuno trajnog rjesenja nema.

    Za dr. Lastrica sam cula sve najbolje, ali on je meni rekao da moje vene ne bi jos dirao, da ta njegova metoda nije za tako lagano prosirene vene.

  23. #173
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    bako, a oporavak kolko dugo traje

    baš ću nazvat za pregled

  24. #174
    baka avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    594

    Početno

    Vi to dosta stručno opisujete, a ja sada ne znam gdje su mi nalazi da prepišem. Mene je operirao dr. Ratanić, jer dr Lastrić više ne operira. Sve mi je detaljno objašnjavao i riječ je dakle o klasičnoj operaciji vađenja proširenih vena, ali oni dodatno po toj švicarsko - američkoj metodi "krešu" i miču i neke bazne vene kod reza u preponi. presudno je po meni što se radi u lokalnoj anesteziji i što sam ja izšetala iz operacione sale. Proglasila sam se bolesnom tri dana (uglavnom odmarala), poslije malo zateže. Od svega, kako su na temi već opisivali najbolnije je kada izvlače tu venu.

  25. #175
    baka avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    594

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    bako, a oporavak kolko dugo traje

    baš ću nazvat za pregled
    Može se reći da oporavak traje 2-3 tjedna.

  26. #176
    baka avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    594

    Početno

    I još bi napomenula razliku kod zamatanja kod sklerozacije i kod ove operacije. Kod Orhela sam poslije sklerozacije trebala mjesec dana zamatali sa 3 tončana zavoja tako čvrsto da noga gotovo utrne, dok su mi kod ove operacije dali tkane (guste) elastične zavoje i da kod zamatanja ne stežem previše jer zavoji klize i mogli bi stisnuti i podliti nogu.

  27. #177

    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    64

    Početno

    Citiraj baka prvotno napisa Vidi poruku
    Vi to dosta stručno opisujete, a ja sada ne znam gdje su mi nalazi da prepišem. Mene je operirao dr. Ratanić, jer dr Lastrić više ne operira. Sve mi je detaljno objašnjavao i riječ je dakle o klasičnoj operaciji vađenja proširenih vena, ali oni dodatno po toj švicarsko - američkoj metodi "krešu" i miču i neke bazne vene kod reza u preponi. presudno je po meni što se radi u lokalnoj anesteziji i što sam ja izšetala iz operacione sale. Proglasila sam se bolesnom tri dana (uglavnom odmarala), poslije malo zateže. Od svega, kako su na temi već opisivali najbolnije je kada izvlače tu venu.
    Da...oni micu i te bazne vene koje se ulijevaju u glavnu venu u preponi, zato kod njihove metode sanse za recidive su minimalne, navodno. A ne znam vise sta bih mislila, narucit cu se kod Lastrica a otici i u Banja Luku na pregled, pa cu vidjeti sta mi je najbolje

  28. #178
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Citiraj baka prvotno napisa Vidi poruku
    Može se reći da oporavak traje 2-3 tjedna.
    nisi radila te tjedne, ili nisi mogla sve ko i prije

    i kolki je kredit bio ?
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 10.07.2014. at 15:09

  29. #179

    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Postovi
    13

    Početno

    Citiraj lalaloopsy prvotno napisa Vidi poruku
    Da...oni micu i te bazne vene koje se ulijevaju u glavnu venu u preponi, zato kod njihove metode sanse za recidive su minimalne, navodno. A ne znam vise sta bih mislila, narucit cu se kod Lastrica a otici i u Banja Luku na pregled, pa cu vidjeti sta mi je najbolje
    ne ne neću nikako odustat od B. Luke jer se Dragic isključivo bavi venama a izvodi ih samo u lokalnoj anesteziji
    zatražiti drugo mišljenje nije znak nepovjerenja prema liječniku, nego osviještenosti pojedinca koji želi aktivno sudjelovati u svom liječenju
    drugo mišljenje može biti identično prvome, a može biti i različito. ako je isto, onda se preporuča to prihvatiti, jedino se treba odlučiti gdje će se liječenje provesti.
    ako je drugačije, mogu se zatražiti i dodatna mišljenja a tooo su već za pojedinca zbunjujuće situacije i vrlo je teško odvagnuti čijem se mišljenju prikloniti
    djeluje komplicirano ?

  30. #180
    baka avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    594

    Početno

    Pa, ipak ti "čupaju" vene iz nogu, socijalno predviđa bolovanje od 3 tjedna. Logično je da se čovjek (žena) postepeno vraća natrag u aktivnosti. A kredit je 10 rata po 650 kn.

  31. #181

    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    64

    Početno

    Citiraj LucijaP prvotno napisa Vidi poruku
    ne ne neću nikako odustat od B. Luke jer se Dragic isključivo bavi venama a izvodi ih samo u lokalnoj anesteziji
    zatražiti drugo mišljenje nije znak nepovjerenja prema liječniku, nego osviještenosti pojedinca koji želi aktivno sudjelovati u svom liječenju
    drugo mišljenje može biti identično prvome, a može biti i različito. ako je isto, onda se preporuča to prihvatiti, jedino se treba odlučiti gdje će se liječenje provesti.
    ako je drugačije, mogu se zatražiti i dodatna mišljenja a tooo su već za pojedinca zbunjujuće situacije i vrlo je teško odvagnuti čijem se mišljenju prikloniti
    djeluje komplicirano ?
    Ma sve je to jasno. Vise naginjem k laserskoj, zbog jednostavosti takvog zahvata, lokalna anestezija, nema bolova niti hematoma kao kod klasicne operacije.

  32. #182

    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Postovi
    13

    Početno

    treba ipak uzeti u obzir činjenicu da se kod Dragica educiralo vise od 30 hrvatskih kirurga (imam pouzdane informacije) , operirao je puno pacijenata iz Hrvatske i ima neusporedivo najvise iskustva u Evropi.ovi drugi nisu specijalisti vec rade sve i svasta.

  33. #183

    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    64

    Početno

    Lucija, pokusala sam ti poslati poruku ali valjda ne mozes primiti. Za dr Dragica sam cula prije godinu dana, slucajno naletila na njegovo ime i od tada procitala mislim sve sto se o njemu pise po hrvatskim, bosanskim i srpskim forumima. Pregledala svaki njegov intervjuu na youtube-u. Nisam ga ni upoznala ali od svih doktora on mi nekako najvise ulijeva povjerenje.
    A ti poznas vec nekoga tko je isao njemu na zahvat?

  34. #184

    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Postovi
    13

    Početno

    dosla sam do informacija preko nekih liječnika iz Hrvatske a nakon toga ćeprkala po netu i uvjerila se u njihove tvrdnje.
    nakon posjeta, za njih imam samo riječi hvale od profesionalnosti do komunikacije
    iako smatram da je bolje tražiti više mišljenja ako nisi sigurna ili imaš sumnji
    za kad si se narucila kod Dragica ?

  35. #185

    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    64

    Početno

    sad u cetvrtak pa iskreno nemam sumnji u tog dr, nakon svega sto sam procitala. jedino cega je mene strah su recidivi, sanse vracanja prosirenih vena jer neke su mi samo vidjivije nego prije ali nisu jos iskocile...a mislim da takve ne operiraju laserski. ustvari vidjet cemo sta ce reci

  36. #186

    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Postovi
    13

    Početno

    Kako je protekao prijegled ? Impresije ,općenito ? Ocjena od 1-10 ?
    Što se tiče recidiva kažu da je genetika tu neumoljiva.Nažalost, loš gen se ne može popraviti,ali sam čula da je postotak ponovnog pojavljivanja vena duplo manji nakon laserskog tretmana.

  37. #187

    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    64

    Početno

    Ok je proslo. Dr je jako fina i ljubazna, bas sam s njom lijepo razgovarala, pitala sve sto me zanima.
    Vezano za te recidive, rekla mi je da ako opet ostanem trudna da obavezno cijelu trudnocu nosim carape za vene, od prvog dana. Cak i porod u tim carapama preporucuju (imaju specijalne za trudnice).
    Pregledala me, nacrtala na papiru koje vene operirati, nakon operacije preporucuju kontrole jednom godisnje i u slucaju da primjete novu prosirenu venu urade sklerozaciju.
    Zabiljezili su me za zahvat ali jos nisam sigurna hocu moci tad to financijski rijesiti, jos cu se cuti sa sestrom.

    Kad je tebi zahvat Lucija?

  38. #188
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,504

    Početno

    Drage moje,

    I am back na ovu temu Dakle odlučila sam ponovno rješit tu moju famoznu lijevu nogu sad kad sam završila s trudnoćama. Bila neki dan kod Lastrića na collor doppleru kod tog drugog dr. al on samo priča kako je ta njihova za mene invazivna metoda jedina dobra,a meni iskreno uopće ne ulijevaju povjerenje jer mi je čak napisao u nalazu 2x krivo UGFS metodu, napisao UFGS !!!(izgledalo mi je kao da nije čuo za nju i pričao mi je neke nebuloze o toj metodi da sam ga gledala onako blijedo wtfuck?!).

    Kad sam pitala prednosti i nedostatke svake od današnjih metoda, ništa zapravo nije odgovorio (ja spominjem laser, pjenu...a on samo o čupanju vena i ko papiga time se ne rješava uzrok nego posljedica). A Svjetska zdravstvena organizacija preporuča UGFS kao jednu od najsuvremenijih metoda al naravno treba ti je radit vrhunski stručnjak kao Galili koji ih je odradio 25.000 u cijelom svijetu.

    Najradije bih opet kod Galilija u K-centar al je jako skupo jer on dolazi jednom mjesečno iz Izraela pa mu plaćaju kartu i smještaj.
    Probat ću se još raspitat u Aritheri i kod Vučića (iako sam čula za njega razne dojmove)-

    Jel zna neka dobra dušica od vas neki site gdje mogu vidjet + i - svih tih metoda, hvala unaprijed. Sve sam to znala i pozaboravljala u međuvremenu s trudnoćama

  39. #189

    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Postovi
    13

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Drage moje,

    I am back na ovu temu Dakle odlučila sam ponovno rješit tu moju famoznu lijevu nogu sad kad sam završila s trudnoćama. Bila neki dan kod Lastrića na collor doppleru kod tog drugog dr. al on samo priča kako je ta njihova za mene invazivna metoda jedina dobra,a meni iskreno uopće ne ulijevaju povjerenje jer mi je čak napisao u nalazu 2x krivo UGFS metodu, napisao UFGS !!!(izgledalo mi je kao da nije čuo za nju i pričao mi je neke nebuloze o toj metodi da sam ga gledala onako blijedo wtfuck?!).

    Kad sam pitala prednosti i nedostatke svake od današnjih metoda, ništa zapravo nije odgovorio (ja spominjem laser, pjenu...a on samo o čupanju vena i ko papiga time se ne rješava uzrok nego posljedica). A Svjetska zdravstvena organizacija preporuča UGFS kao jednu od najsuvremenijih metoda al naravno treba ti je radit vrhunski stručnjak kao Galili koji ih je odradio 25.000 u cijelom svijetu.

    Najradije bih opet kod Galilija u K-centar al je jako skupo jer on dolazi jednom mjesečno iz Izraela pa mu plaćaju kartu i smještaj.
    Probat ću se još raspitat u Aritheri i kod Vučića (iako sam čula za njega razne dojmove)-

    Jel zna neka dobra dušica od vas neki site gdje mogu vidjet + i - svih tih metoda, hvala unaprijed. Sve sam to znala i pozaboravljala u međuvremenu s trudnoćama

    Dala sam si truda i prosurfala malo, naročito stranice na engleskom jeziku.

    "U osnovi su i jedna i druga metoda uklanjanja vena dobre metode, te se u svakom slučaju preporučljivije od klasičnog kirurškog zahvata.
    Međutim, prema preporukama (guidelines) Američkog venskog foruma i Američkog društva za vaskularnu kirurgiju, objavljenim u Jorunal of Vascular Surgery 2011. godine, metoda broj 1. za uklanjanje vena jest LASER, ali iste preporuke također navode i sklerozaciju pjenom (UGFS zahvat) kao metodu koja se može koristiti.
    Glavna prednost lasera u odnosu na pjenu je u tome da laser postiže dugoročno bolje rezultate: prema rezultatima objavljenim u Journal of Vascular Surery 2009. godine , koji obuhvaćaju zbirnu analizu rezultata 119 studija, mogućnost povratka tegoba nakon laserskog uklanjanja vena iznosi svega 5% kroz 3-5 godina, a nakon uklanjanja vena pjenom, kao i nakon klasičnog kirurškog zahvata ta je mogućnost oko 20%.
    U osnovi su i jedna i druga metoda uklanjanja vena dobre metode, te se u svakom slučaju preporučljivije od klasičnog kirurškog zahvata."

    Samo skrećem pozornost da je dr Dragic odradio 6 tisuća operacija laserom.Možemo ga zvati balkanskim Galilijem.
    Usput koliko inače košta laserska operacija kod tog Galilija?

  40. #190
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,504

    Početno

    Citiraj LucijaP prvotno napisa Vidi poruku
    Dala sam si truda i prosurfala malo, naročito stranice na engleskom jeziku.

    "U osnovi su i jedna i druga metoda uklanjanja vena dobre metode, te se u svakom slučaju preporučljivije od klasičnog kirurškog zahvata.
    Međutim, prema preporukama (guidelines) Američkog venskog foruma i Američkog društva za vaskularnu kirurgiju, objavljenim u Jorunal of Vascular Surgery 2011. godine, metoda broj 1. za uklanjanje vena jest LASER, ali iste preporuke također navode i sklerozaciju pjenom (UGFS zahvat) kao metodu koja se može koristiti.
    Glavna prednost lasera u odnosu na pjenu je u tome da laser postiže dugoročno bolje rezultate: prema rezultatima objavljenim u Journal of Vascular Surery 2009. godine , koji obuhvaćaju zbirnu analizu rezultata 119 studija, mogućnost povratka tegoba nakon laserskog uklanjanja vena iznosi svega 5% kroz 3-5 godina, a nakon uklanjanja vena pjenom, kao i nakon klasičnog kirurškog zahvata ta je mogućnost oko 20%.
    U osnovi su i jedna i druga metoda uklanjanja vena dobre metode, te se u svakom slučaju preporučljivije od klasičnog kirurškog zahvata."

    Samo skrećem pozornost da je dr Dragic odradio 6 tisuća operacija laserom.Možemo ga zvati balkanskim Galilijem.
    Usput koliko inače košta laserska operacija kod tog Galilija?
    Lucija Galili je svjetski strucnjak preko 25.000 zahvata al on je specijaliziran za UGFs a ne laser.
    Koliko dodje jedna noga laserom kod tog Dragica? Nisam detaljno citala topic.ispricavam se ako je to negdje pisalo.
    Jesam dobro pohvatala da je on negdje u BiH?

  41. #191

    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    64

    Početno

    Banja Luka, Novi Sad...ima par lokacija gdje operira. 1000 eura noga.
    Kod mene su velike vene u pitanju, za koje ugfs i nije najbolja metoda, to su mi sad potvrdili i na pregledu. Znaci laser, ako se krenu vracati onda ugfs metodom ih odmah rijesiti dok se ne prosire puno.

  42. #192
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,504

    Početno

    danas sam saznala nešto što nisma znala: UGFS i UGS metoda nisu iste !!!!

    Meni prema color doppleru kažu svi da mi je bolje UG(F)S metoda, ne znam zašto to ću još pitati.

  43. #193
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    MM je ove zime rješavao vene kombinacijom lasera i pjene. Dr. mu je nogu koja mu je bila u gorem stanju i zarezivao na 2 mjesta (kod prepone i iznad koljena) te podvezivao venu.
    Jedna noga ga je kostala 4500kn a druga 1500kn (cijena se utvrđuje nakon pregleda stanja).
    Nije 100% zadovoljan,jos uvijek ima malo vidljivih izbočenja no s obzirom da je imao grozdove po listovima sad mu noge super izgledaju.

    Sto se tice oporavka,on se iznenadio koliko ga je ova gora noga boljela,pio je analgetike te jaukao na kauču 2dn poslije,nije baš bio odmah u funkciji kako mu je dr rekao...
    S druge strane,on za razliku od jedne prijateljice uopce nije imao podljeve....oporavak je individualan,sto si mladji to bolje ide..
    Razmišljao je o odlasku u Zg kod razvikanijih doktora,no post-operativna kontrola te eventualni "popravci" su ga odgovorili od operacije u drugom gradu...
    Ovako je išao na kontrole i bockanja još 2-3x nakon zahvata...

    Inače,proširene su im vene genetski u cijeloj familiji, svekrva je prije 30god u Novom Sadu operirala klasično kirurski (naravno,prije nije bilo lasera) i tek su joj nedavno opet iskočile...Sestra mu je prije cca 7god isto klasično kirurški operirala i zasada joj je OK,minimalno joj se jedna vidljiva vena pojavila nakon trudnoće.

    Ima ih dosta koji pričaju da je još klasično kirurški bolje nego laser ili pjena...istina je da su ove 2 novije metode manje invazivne te da si prije nazad u normalni život ali nijedna ti metoda ne garantira da ti se neće opet vratit... no,zanimljivo sa ovim novim metodama davaju puno kraće "garancije", svekrvi su rekli da je sigurno mirna 15god...(i eto bila je puno duže)...
    Posljednje uređivanje od zasad skulirana : 02.09.2014. at 18:38

  44. #194

    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Postovi
    13

    Početno

    Baš naprotiv ,novim metodama se omogućuje znatno dulji rok trajanja operiranih nogu ,osobito laserskom.Malo proguglajte i raspitajte se.

  45. #195
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    nemam što googlat,samo prenosim iskustva operiranih ljudi i što im je rečeno,meni operacija ne treba!

    MMu (laser&pjena) nije garantirano 15god, već mu je rečeno da se nikad ne zna,tko je sklon-sklon je a sveki (klasična op) je dobila "garanciju" na 15god!

  46. #196

    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    64

    Početno

    NItko vam ne moze garantirati koliko dugo cete biti bez prosirenih vena jer nitko, nijedan doktor, ne moze znati kad i hoce li nova vena izbiti!
    Svekrva je jedna od rijetkih sretnica, znam podosta osoba koji su imali klasicnu operaciju i vratile im se vene. Na prosirene vene nitko ne daje garanciju!

  47. #197
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,504

    Početno

    ja mislim da ću opet na UGS kod GAlilija u listopadu.
    Ja nekako razmišljam ako se kilaža drži pod kontrolom da to znatno duže održava vene u dobroj formi nakon zahvata. A ja sam gotova s trudnoćama pa eto sad s idem sriktati

    interesantno dobila sam puno odgovora od renomiranih liječnika i neki su rekli da im za isti zahvat treba sat i pol a nekima 10-15 min, mislim da jako puno ovisi o iskustvu liječnika.

  48. #198
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Koliko su,okvirno cijene tih zahvata?

  49. #199

    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Postovi
    13

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    ja mislim da ću opet na UGS kod GAlilija u listopadu.
    Ja nekako razmišljam ako se kilaža drži pod kontrolom da to znatno duže održava vene u dobroj formi nakon zahvata. A ja sam gotova s trudnoćama pa eto sad s idem sriktati

    interesantno dobila sam puno odgovora od renomiranih liječnika i neki su rekli da im za isti zahvat treba sat i pol a nekima 10-15 min, mislim da jako puno ovisi o iskustvu liječnika.
    Meni su u ordinaciji u Banja Luci kazali da operacija kod dr Dragica može potrajat od 20 min do sat-sat i pol ovisno o kompliciranosti varikoziteta
    Nitko valda ne želi zbrzat pa obaviti šlampav posao ?
    Pravilno liječene proširene vene se više ne bi smjele vraćati, ali treba napomenuti da kod nekih pacijenata dolazi do pojave novih proširenih vena zbog prirodjene slabosti zidova.

  50. #200

    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    64

    Početno

    Lili, koliko placas kod tog Izraelca zahvat? Ja iskreno za UGS nisam cula, samo UGFS. Jel ti se puno vena vratilo nakon trudnoce? E toga je mene strah... Jesi nosila u trudnoci one carape za vene?

    A vezano za tezinu...ja sam mrsavica pa imam vene. u drugoj trudnoci sam dobila 10 kila ali od pocetka trudnoce vene su pocele iskakati (dok se jos nisam krenula debljati). Meni je ova dr u Banja Luci rekla da su mi vjerovatno te trudnoce bile okidac za vene, jer je mali razmak bio izmedju trudnoca (kad je mala imala godinu dana saznala da sam trudna)

Stranica 4 od 9 PrviPrvi ... 23456 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •