Stranica 6 od 9 PrviPrvi ... 45678 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 251 do 300 od 434

Tema: proširene vene

  1. #251

    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    64

    Početno

    Lili,kako je prosao zahvat???

  2. #252
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,503

    Početno

    odlično, ona je imala koma noge, plave od vena i već je u godinama.
    Samo je tu i tamo zaboli mjesto gdje je bio ubod, tu je malo poplavilo al inače sve ok.

    Sve pohvale doktoru Čačiću izuzetno je profesionalan, ljubazan i sve objašnjava pacijentu što mi se jako svidjelo. Mama je čak tamo dolazila na injekcije Fraxiparina (problem s koagulacijom) svaki dan tjedan dana pa su joj usput pogledali preko UZV još jednom nogu.

  3. #253
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    lijepo lili, a kolko je to skup došlo cca mislim

  4. #254
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    evo tvog http://www.saljidalje.hr/ponuda/zagr...ena-i-kapilara

    nego lili kolko je mama platila??

  5. #255
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,503

    Početno

    Buduci da je najgori moguci slucaj i puno pjene joj se trebalo ubrizgat dosla je ta 1 noga malo manje od 6000kn.
    al ako si laksi slucaj ideto i za 2-3000 kn.

  6. #256
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    idem sutra na color dopler, i sad trebam li nekaj posebno pripremit?

  7. #257
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    Ne :D

  8. #258
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    bila danas, sve ok ( mada će nalaz bit idući tjedan), veli čovek koji je radio da nije alarmantno, što sam i znala

  9. #259

    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Postovi
    13

    Početno

    Citiraj lalaloopsy prvotno napisa Vidi poruku
    Bokic svima, nisam se javljala neko vrijeme jer ionako nisam mogla nista poduzimati sto se tice vena dok ne rodim...eto rodila prije mjesec dana, i planiram ovih dana kontaktirati prvo polikliniku dr Dragica da se konzultiram s njima kad smijem rjesavati svoje vene,i iskreno se nadam da nisu jos poskupjeli jer jedva sam i ovo ustedjela...

    Ruza,kako si sad,jesu prosli podljevi,jesi se oporavila? Imas puno oziljaka?
    Mene je boljelo dok sam citala tvoj post,mogu samo zamisliti kako ti je bilo...
    Lalaloopsy bok ! Ak se nisi narucila kod dr Dragica u Banja Luku odi ga naci u Zadru ! Kako se veli : "Ako nece brdo Muhamedu, hoce Muhamed brdu". Mr painless doc za vene i kapilare je tamo.

    http://zadarski.slobodnadalmacija.hr...-pomocu-lasera

  10. #260
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    Cure jel sredivao tko vene u poliklinici Vučić?Meni ga je preporucio moj privatni kardiolog.
    On mi je i obavio dopler vena.
    Proslo je od tada skoro 7mjeseci,opet me boli noga,otice i moram to rjesiti ......

  11. #261
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,503

    Početno

    Ellica,
    prema informacijama koje ja imam od poznanika i prijatelja, bilo je komplikacija kod dosta njih koji su isli kod Vucica.
    on ti je najpovoljniji ali kazem...
    Moja mam je isla u Aritheru kod Cacica a ja u K-centar kod Galilija.
    obje smo prezadovoljne.
    Po cijeni idu Vucic pa Aritheri i najskuplji je K-centar, reci cu s razlogom. Ja sam kod Galilija doslovce bila gotova za 4-5 minuta jer ima veliko iskustvo i jako brzo shvati gdje je pravo mjesto za bocnut. Oporavak skoro da ga i nema.odmah mozes radit sve.bez zavoja i cuda.

    ja sam sredila vene pjenom 2010.preporodjena sam otad.

  12. #262

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj ellica prvotno napisa Vidi poruku
    Cure jel sredivao tko vene u poliklinici Vučić?Meni ga je preporucio moj privatni kardiolog.
    On mi je i obavio dopler vena.
    Proslo je od tada skoro 7mjeseci,opet me boli noga,otice i moram to rjesiti ......
    Ja sam prošli mjesec kod njega riješila jednu manju venu na lijevoj nozi. Sve prošlo ok, bez komplikacija, čak mi nije ni potamnila jako (prije 5 godina sam desnu nogu rješavala u Sintezi, ali je taj dr sad samo jednom mjesečno u Zg).

    Moram napomenuti da su sve te moje vene bile u početnoj fazi, kad su samo estetski problem, bez tegoba.

  13. #263
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,503

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam prošli mjesec kod njega riješila jednu manju venu na lijevoj nozi. Sve prošlo ok, bez komplikacija, čak mi nije ni potamnila jako (prije 5 godina sam desnu nogu rješavala u Sintezi, ali je taj dr sad samo jednom mjesečno u Zg).

    Moram napomenuti da su sve te moje vene bile u početnoj fazi, kad su samo estetski problem, bez tegoba.
    Zato ti i nisu potamnile, inače je normalno da potamne u procesu "apsorbiranja u vezivno tkivo".

  14. #264

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Zato ti i nisu potamnile, inače je normalno da potamne u procesu "apsorbiranja u vezivno tkivo".
    Potamnila je malo, ali ni blizu kao oneu prvom zahvatu.


    I gledao je stanje te desnepotkoljenice, koja je rađena prije 5 god, sve je još uvijek potpunozatvoreno i nema naznaka povrata vena u tom dijelu.

  15. #265
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    Lilii hvala na info proguglat cu sve,iako sam se narucila kod Vucica na dopler.Al to jel me mama naplasila sa trombovima....
    Inace sam bila 5.5.2016.kod svog kardiologa na dopleru vena i rekao mi je da bi on micao tu venu.Recimo 2012.je bila samo estetski problem.
    Lilli u kojem su stanju bile tvoje vene.Moja na jednoj nozi je bas grda i proteze se od prepone do sredine lista,s tim da je u podrucju koljena bas jako izbocena i kvrgava.Cijela desna noga je 1,5cm sira od lijeve.
    Kakve komplikacije se desavaju kod Vucica?Nisam ga birala jer je najpovoljniji vec kao po preporuci.
    Martinakoliko je kostao zahvat?

  16. #266
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    I jos pitanje-jesu visoki tlak plus ekstrasistole problem kod te metode.I to sam negdje zguglala....Kao komadic pjene se moze otkinuti i ....bolje da ne guglam jel da :D.
    Jer kao poznatoj panicarki sama pomisao na zahvat mi je panika.

  17. #267
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Moj otac je srčani bolesnik, operativno vadio vene na jednoj nozi prije nekoliko godina, pije lijekove, između ostalih i za razrjeđivanje krvi itd itd...
    Anesteziolog u Austriji (gdje se on liječi) ne dozovljava mu anesteziju trenutno, naravno ukoliko nije valjda pod život opasno...
    Uglavnom, moj bi otac također želio taj zahvat s pjenom....a ja u potrazi za iskustvima eto našla i ovaj topic.
    I pitam se, odnosno moram naći je li ta pjena opasna u nestandardnim primerima poput stanja mog oca te smije li se on uoće podvrgnuti tako nećemu izvan klasične bolničke ustanove. (radi mogućeg rizika?!)
    Njemu je noga bolna, i vene ogromne, znam da ljeti ima velike probleme, a čarape nosi 365 dana u godini....

  18. #268
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    S obzirom da ste ovdje sa iskustvom ili prikupljate iskustva, voljela bih vaše mišljenje u svezi slijedećeg:
    Znači s obzirom na očevo stanje gledam neku veću ustanovu za obaviti pregled odnosno zahvat gdje bi imao prvu pomoć u slučaju neke komplikacije:
    Za oko su mi zapele dvije veće ustanove:
    http://www.lege-artis.hr/ dr Čandrlić
    http://poliklinika-sinteza.hr/ dr Anton Krnić

  19. #269

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Komplikacije su uvijek moguce. Manje ovise o lijecniku koji radi, vise o reakciji organizma na srestvo za sklerozaciju I kolicini primijenjenog sklerozansa. O lijecniku ovisi hoce li zatvoriti sve vene I na pravim mjestima.

    Rizik od tromboze - svakako je veci kod nelijecenih vena. Ali postoji.

    Oka, moja kolegica koja je imala jako prosirene vene bila je u Sintezi, ali joj nisu preporucili pjenu nego kombinaciju lasera I miniflebektomije. U lokalnoj anesteziji, rezultati izvrsni.

    Dr Krnic sada radi u Sintezi samo jednu subotu mjesecno. On je meni radio prvi zahvat, nemam zamjerke.

  20. #270
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Martina, hvala na javljanju i lijepom odgovoru, puno mi pomaže.
    S obzirom da sam tek ušla u ovu priču moram proučiti te načine uklanjanja vena.
    Otac mi je rekao pjena, a koliko vidim na laserskim zahvatima piše da nema recidva, a osim tog pretpostavljam da je razika u cijeni.
    A i ova mimiflebektomija mi se čini dobar način.

    To je ono što mi je jako bitno, da se pacijent ne uzima zdravo za gotovo, već se drobro prouči koji je zahvat odgovrarajuć s obzirom na stanje pacijenta.

  21. #271
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,503

    Početno

    Oka
    sad ne sgignem puno tipkat al stvarno kad se ide ovako privatno ne uzimaju pacijenta zdravo za.gotovo.potpuno je drugaciji odnos tog dijela se.stvarno ne trebas bojati.
    Moja mama je imala koma stanje s venama.plave noge.kvrgave.
    javim ti se vise kasnije.

  22. #272
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Bok Lili, drago mi je da ste ti i tvoja majka zadovoljne, čitala sam tvoje dosadašnje postove.
    Ma znam da je ok kod privatnika, ali kod mog oca je situacija takva da i najmanja greška može biti pitanje života i smrti pa sam dodatno zabrinuta.

    Uglavnom, zanima me ima li netko iskustva sa dr. Čandrlić, Lege artis , Osijek. Teško nalazim na webu iskustva...
    Hm...možda bi mogla otvoriti temu da bude bolje vidljivo.. jer ne otvara svatko ovu temu....

  23. #273
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,503

    Početno

    Tema je ok, vidjet će cure, uglavnom tipkaju radnim danima

    treba upozorit obavezno doktora na tatino stanje.

  24. #274
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    ...da, većina se odmara vikendom

    Da Lili, znam da treba upozoriti samo bi voljela da si izabere nešto provjereno da pa da obavi konačno pregled...a važno je i tko nudi više vrsta zahvata tako da se može i napraviti kombinacija ako bi bila potrebna...

  25. #275
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,503

    Početno

    Da kombinacija bi bila.dobra.
    sretno dalje!!

  26. #276
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,503

    Početno

    Garant ce ti se javit LucijaP za dr. Dragica al iskreno kad netko ima ukupno 12 postova na forumu i samo na jednoj jedinoj temi, iskreno se pitam tko se skriva pod tim nickom i reklamom doticnog dr.
    Mozda je vrsni strucnjak al kazem da tipka samo takve postove, meni u najmanju ruku nedovoljno vjerodostojno.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 28.01.2017. at 23:18

  27. #277
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Lili hvala na brizi, da u potpunosti se slažem s tobom. Za takve stvari nikad ne poklanjam povjerenje nekome s 1 i nekoliko postova, na bilo kojem forumu. Samo onima koje godinama "znam"

  28. #278

    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    64

    Početno

    Bok cure...zna li tko za Polikliniku Venes? Iskustva?
    U Zg su. Kako sam na fb lajkala kliniku Basioli nakon sto sam citala clanak o njima i dr Dragicu, izbacilo mi da su iz klinike Basioli dolazili na edukaciju u polikliniku Venes...
    Vidim da rade samo vene, laserom, ablacijom i sklerozacijom.

    Beba napunila godinu, prestajemo sa dojenjem uskoro, tako da je vrijeme da se konacno posvetim svojim venama...a dr Dragic mi je jednostavno preskup.A opet ne bih otisla bilo kome.
    Skepticna sam prema ovima sto se puno reklamiraju,kao dr Vucic...a kod mene su ionako velike vene u pitanju pa sklerozacija otpada.

  29. #279

    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    64

    Početno

    oka, ova poliklinika Venes isto radi vise metoda.
    Ja iskreno, s obzirom na stanje tvog tate mislim da on nije kandidat za skleroterapiju.
    ali vidjet cete sa strucnjakom ,ali definitivno otidjite nekome tko izvodi vise metoda zahvata

  30. #280
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    Ja sam obavila dopler kod Vucica.Totalno sam ostala paf.Gledao me bez pretjerivanja 5min.
    Ok imala sam nalaze od doplera od prije par mj.ali doslovno se to ne moze nazvati pregledom.
    E sad me zanima ako odlucim otici u drugu kliniku nitko mi nece reci cifru bez da opet dopler napravi?
    Suludo mi je opet ponavljati dopler i placat ga......
    Poslala sam upit u Aritheru.

  31. #281

    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    64

    Početno

    a ne znam...ti ides na sklerozaciju?
    logicno da ce svaki dr napraviti dopler prije zahvata, a pregled jedino ne naplacuju ako ides odmah na zahvat nakon pregleda.
    Javi ako ti sto odgovore, i sretno! ☺ ja planiram na pregled u Venes uskoro, cekam da dobijem mengu pa nakon toga cu otici.

  32. #282
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    Je ugfs.
    A znam da svatko bude radio dopler,ali to mi je trosak ajme .
    Radije bi nekog kvalitetnog naravno,pa ne zanimaju i cijene.
    Tu bi me izaslo 2900.kod Vucica.
    Ali uopce mi se ne dopada......
    Jesu odg.su mi iz Arithere,ali ne to sto sam pitala :D.
    Vec raspon cijena.....

  33. #283

    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    64

    Početno

    Danas na radiju cujem u Aritheri 15 posto popusta na vene...
    za sklerozaciju je tesko reci cijenu prije pregleda jer vecina naplacuje ovisno o stanju vena. Dok npr laser se placa po nozi kakvo god da je stanje sa venama

  34. #284

    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    64

    Početno

    pitaj i u poliklinici Venes.
    koliko si platila dopler kod Vucica?

  35. #285
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    Dopler 300,iako su mi telefonom rekli 400,iako kazem to se ne moze usporediti s pregledom koji sam radila ranije(ne kod njega).
    U Aritheri je dopler 450 .
    Nisam pametna.
    Iz k centra mi nisu niti odgovorili.....

  36. #286
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,503

    Početno

    Ellice,
    Nemoj radit zasebno color dopler.Odluci se za polikliniku i taj put kad dodjrs napravi zajvat tako da ti volor dopler bude besplatan.

  37. #287
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    Lilli bojim se da mi cifra ne premasi financijske mogucnosti :D
    Ne znam kolike su razlike u cijeni.
    Prvi mi je rekao 2900.....
    Da lova nije u pitanju ne bih ni mislila ....

  38. #288
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,503

    Početno

    Al ti si trebala xobit nalaz doplera od Vucica?
    Poskeniraj ga i ondq ih zatrazi okvirnu cijenu preko maila temeljem tog nalaza. Tewko ti mogu rec precizno al definitivno dovoljno da mozes donijet odluku koga ces odabrati tako sam i ja napravila.
    i pitaj za rate, metodu i oporavak.

    sretno!!!

  39. #289
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Ima netko da je na merkuru radio klasicnu?

  40. #290
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    Lilly to sam ih pitala,pa su me ignorirali Napisali su mi raspon od-do.
    Budem opet
    Imam.nalaz doplera i od kardiologa koji mi ga je radio i od Vucica.

  41. #291
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,503

    Početno

    Ali Ellice ne mogu ti tocno reci unapred jel bar raspon unutar 1.000kn. Jesi im poslala skeniran nalaz?

  42. #292
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    Nisam.poslala nalaz.Pitala sam samo mogu li mi na temelju nalaza koji sam radila reci okvirno cijenu ili moram.ponoviti dopler?
    Pa mi je napisala cijenu doplera i zahvata od 1990-5990 za jednu nogu.
    Ocito nisam bila bas jasna.
    Poslat cu nalaz u pon :D

  43. #293

    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    64

    Početno

    Ellice jesu ti ista javili iz arithere?

  44. #294
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    Noup.Ali jesu iz k centra 7500kn.
    Dopler je u cijeni kazu.

  45. #295

    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    64

    Početno

    7 i pol, a prvi je rekao za 2900? To je ogromna razlika u cijeni.
    ja sam se narucila u Venes za pregled

  46. #296
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,503

    Početno

    lalaloopsy,

    a koji dr. radi zahvate u Venesu kad ih već toliko reklamiraš?
    zanima me jer mi je čudno da na njihovoj stranici nigdje nisu naveli svoj tim ili ja to ne uspijevam pronaći. a to je ono prvo što svaka poliklinika stavi na web.

  47. #297
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    Jap ogromna :D

  48. #298
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,503

    Početno

    čekaj ali raspon je od 2.000-6.000 kn zato što im nisi poslala sam nalaz doplera da otprilike bar znaju kakva noga im dolazi na zahvat
    najsigurnije metoda ti je poslati svoj nalaz color doplera na sve poliklinike i tražit odokativnu cijenu sukladno dostavljenom nalazu. inače usporedjuješ kruške i jabuke

    sretno dalje!!!

    a nije i naodmet zvrcnut ih telefonski ako ne zaprimiš odgovor u roku 2-3 dana.

  49. #299

    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    64

    Početno

    Kao prvo Lili, ja ne reklamiram nikoga.
    I sama sam u potrazi za kvalitetnim vaskularnim kirurgom, odlucila sam otici njima na pregled i vidjeti.
    Pise ti na stranici tko je u timu, vaskularni kirurg sa Merkura i znam da sad rade i u Splitu laserske operacije...sve pise na njihovoj stranici i na fejsu, da sad ne navodim ovdje njihova imena.
    Elice, sretno, nadam se da ces naci dobrog doktora i sto prije rijesiti svoj problem. To nam zelim svima!

  50. #300
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Obojica su sa kb merkur.
    Valjda ce ostati koji da mene operira

Stranica 6 od 9 PrviPrvi ... 45678 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •