Stranica 7 od 9 PrviPrvi ... 56789 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 301 do 350 od 434

Tema: proširene vene

  1. #301
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    Lili iz k centra mi nisu napisali raspon,vec cijenu zahvata na jednoj nozi.
    Pise cijena zahvata iznosi 7500kn,dopler je u cijeni i nije potrebno raditi posebno.
    Jasno mi je za raspon cijena bez nalaza.
    Nikad nisam birala nekog zato sto je najpovoljniji kad je zdravlje u pitanju,uostalom i Vucica mi je preporucio kardiolog kojemu idem 14godina.Ali nije mi sjeo,ni najmanje.Ali ovih 7500m je nazalost neizvedivo.
    Mislim da cu u Aritheru na kraju.....ako nije velika razlika.

  2. #302
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    Lalla tnx.Kao totalnom panicaru tesko mi se odlucit :D.
    Moram ovaj mjesec......

  3. #303

    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    64

    Početno

    Znam, i sama sam na istome. U svemu vidim najgori moguci scenarij. Mislim da ti je Arithera dobra, puno ih je islo njima. Sretnooo ☺

  4. #304
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    A iz Venesa kazu da iz mog nalaza ne mogu reci nista,da dodem k njima na dopler.Ih pih.

  5. #305
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    Istu stvar su mi odg.iz Arithere.....Da dr.nazalost iz nalaza ne moze vidjeti o cemu se radi .

  6. #306

    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    64

    Početno

    Steta...ocekivani odgovor.
    Mislim da Arithera je vodeca sto se tice ugfs pa mozda da njima odes ipak? A sad su nedavno imali i popust na pregled, ne znam da li to traje jos

  7. #307
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    Odradih u subotu desnu nogu kod Vucica.
    Sam zahvat je super brzo prosao.Ja sam.laik ,ali cini mi se sve strucno odradeno.
    Komentirao je samo da je vena dosta velika i da se javim ranije od dogovorene kontrole ukoliko se ne povlaci.

  8. #308
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,509

    Početno

    Sretno!!!!

  9. #309
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    Hvala Javim rezultate

  10. #310

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    1

    Početno Hej

    Zanima me kakvo je vase stanje nakon par god s prosirenim venama. Ja ih također imam iako imam 18g (genetsko naslijeđe) i doktorica mi je rekla da je najbolje rješenje operacija jer se one stalno šire i sve češće bole... Sad malo pretražujem da vidim koliko je operacija učinkovita ,koji su najbolji doktori, kakve su cijene...

  11. #311
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    Ja godinama s venama imam problem.Dopler sam radila 1.put prije 4godine i tad mi je receno da su samo estetski problem.No,sad su postale i zdravstveni
    Iskustva s lijecnicima i metodama su razlicita,tu ima onih koji znaju puno vise od mene

  12. #312
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,509

    Početno

    Ja imam probleme s venama od stud.dana (genetika) i otkad sam ih sredila 2010. ko nova sam.
    potrudi se malo procitat temu da ne pisemo svaki put sve iznova

  13. #313

    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    64

    Početno

    Genetika...ali moje su gore od maminih, kod nje su u pitanju manje vene i vise ima kapilara nego prosirenih vena, kod mene su velike vene.
    Trudnoca je bila okidac, 3 trudnoce u kratkom periodu.
    Sestra mi ima 24 god i vidim da ce i ona imati iste probleme za koju godinu.

    Ellice, sretno, i neka se ne vrate vise!
    Ja sam slijedeci tjedan na pregledu, konacno.

  14. #314
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    ajde da pitam to kaj je lili stavljala u vene to je neki silikon, kak se to ponaša nakon xy godina?

  15. #315
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    Jelena pjena.Zguglaj ugfs metoda.
    LAlla kam ides na kraju?
    Kod mene teta(tatina sestra)ima vene,a ja sam sva na nju.
    Meni je lijeva noga recimo odlicna(ako ne racunam kapilare),ali desna ima tu venu koja je sve vise bivala izbocenija.Od prepone do koljena.....

  16. #316

    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    64

    Početno

    Ellice idem u Venes.
    Kako si ti, boli li te sto? do kad moras carape nositi?

  17. #317
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    Carape prva 3dana non stop,i onda jos 7dana danju.
    Jos sutra Jedva je se cekam rjesiti
    Nista me ne boli,samo me smeta carapa ,jer sam niska, a deblja pa mi se nabora kod koljena.
    U stopalu su mi se neki trnci pojavljivali.Valjda cirkulacija.
    Noga super izgleda.Na jednom mjestu uboda nema uopce modrice,na drugom je,ali blijedi.
    Nema kvrga ispod koljena tj.sa strane .....

  18. #318
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,509

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    ajde da pitam to kaj je lili stavljala u vene to je neki silikon, kak se to ponaša nakon xy godina?
    ne događa se ništa, pjena pretvori venu u vezivno tkivo, a druge zdrave vene preuzmu funkciju.

  19. #319

    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    64

    Početno

    Obavila pregled. Dr je bio dosta temeljit, pokazivao mi sve na uzv kako to funkcionira i gdje dolazi do uzroka prosirenih vena.
    Preporuka laser i miniflebektomija. Mini flebektomija za ona podrucja vena koje su dosta krivudave pa laserska sonda tu ne moze proci. Carape se nose 2 dana po 24 sata i 2 dana samo danju. Zaboravila sam pitati kakvo je stanje sa oziljcima nakon toga? koliko dugo treba da zarastu? kakva su vasa iskustva cure?

    Trebam uraditi krvnu sliku i koagulaciju prije.
    Spomenula sam vec da ja nisam za ugfs, i dr je rekao da imam jako svijetlu put i da bi moglo doci do hiperpigmentacije zbog pjene.
    Ne znam jesam nesto zaboravila...malo me strah vec iskreno, taj dan sam bas bila cool i sretna kad sam zakazala zahvat, ali me hvata nervoza.


    Ellice kako si ti? kako ide oporavak?

  20. #320
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,509

    Početno

    Lala
    svi imaju hiperpigmentaciju zbog pjene koja prodje poslije nekog vremena.tako da pretpostavljam to nije razlog za izbjegavanje ugfs-a nego drugi razlozi (stanje vena i sl.).
    Ne boj se, sretno, sve ce bit dobro!

  21. #321
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    Lala kad je zahvat?Ja bih rekla da je nervoza normalna .
    Ja sam ok.Jucer 1.put bez carape.Jos uvijek imam filing da mi je ta noga teza,sira itd.(to su simptomi od prije zahvata).
    Vena je potamnila,kvrga nema,osim na jednom mjestu vrlo sitne.
    Sve skupa izgleda odlicno u odnosu na prije.Ja sam ju mogla napipati preko tajica recimo Sad ne mogu.
    Aaaali na sistematskom su mi nasli povisene trombocite ,tako da sam jucer isla na dopler vena te noge svom kardiologu.
    Ali sve je ok.Nema naznaka nicega.Protoci ok.
    Tako da sam ja nervozna kako god i samo analiziram :D

  22. #322

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Lala, moja kolegica je radila istu kombinaciju. Nije bila ni dana na bolovanje, poslije je popila par tableta protiv bolova, oziljci se ne vide ako se bas ciljano ne zagledas. I jako je zadovoljna. Njene vene su bile u prelosem stanju za pjenu.

  23. #323

    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    64

    Početno

    Ma, koliko sam shvatila u vecini slucajeva laser se kombinira, tamo gdje sonda ne moze proci radi se miniflebektomija ili ugfs.
    Hvala cure, jos mi je nekako nevjerojatno da cu se i ja konacno rijesiti svojih vena. ☺
    Javim vam se obavezno kad sve prodje.

  24. #324
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Da se očitujem na svoje pisanje na ovom topicu.
    Otac je na moj nagovor otišao u Austriju kod svog doktora te obavio preglede. Uglavnom...sada je već pretoplo i savjetuju mu da dođe na jesen. Vidjet će dal će biti pjena ili kombinacije. Eto...tako je najbolje, a ovo iskustvo i savjeti koje sam ovdje dobila...dobro će mi doći...ima nas još potencijalih kandidata za pjenu...
    Uglavnom hvala svima...i javim se ovdje na jesen ...
    Posljednje uređivanje od oka : 23.03.2017. at 17:37

  25. #325

    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    64

    Početno

    Bok cure...evo da javim da je operacija prosla.
    Moram priznati da sam bila jako nervozna, ali smirili su me doktori, bili su jako dragi svi.
    Svaki put kad su me pikali anestezijom unaprijed su mi rekli. Pikanje malo boli, ovisi gdje je ubod, na nekim mjestima nisam ni osjetila a na nekim je malo vise zaboljelo. Ali podnosljivo je. Dosta su me ispikali bome. Radili su mi kombinaciju lasera i miniflebektomije. Laser nisam ni osjetila, a miniflebektomija je malo neugodnija kad osjetis da nekad mora malo jace povuci da iscupa venu. Ali ne boli.
    Dobila sam poslije injekciju protiv tromboze.
    I da, na jednom mjestu su mi radili ugfs, sa dosta razrijedjenom pjenom jer se dr boji da bi mi koza ostala tamnija od pjene. Sve u svemu, stvarno je podnosljivo.
    Kad sam dosla doma i kad je anestezija malo popustila osjetila sam da me ti rezovi od miniflebektomije peckaju i bole pa sam popila ibuprofen. Danas je puno lakse i nije bilo potrebe za tabletom protiv boli.
    danas bi se smjela otusirati pa vidjet cemo kako ce sve izgledati... ali ocekujem puno modrica, dugine boje na nogama
    Posljednje uređivanje od lalaloopsy : 04.04.2017. at 11:04

  26. #326

    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    64

    Početno

    Elice kako si ti?

  27. #327
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    A koji je dan o zahvata?

  28. #328

    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    64

    Početno

    jucer sam imala zahvat

  29. #329
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    Bravo lala
    To je kod tebe jedna ili obje noge?
    Ja sam super,povremeno osjetim da me zaboli mjesto gdje je ubod bio.
    Inace se divim nozi svakodnevno hahaha.Iako je vena potamnila i vidi se to sve jos.
    Ali kako je meni to izgledalo ......ovo je vec sad mrak
    Trombociti u normali
    Cure jeste cekali mjesec dana s vjezbanjem?Ja idem na jogu inace,ali pauziram.

  30. #330

    Datum pristupanja
    Apr 2017
    Postovi
    4

    Početno

    lalaloopsy - i ja sam isto drugi dan od zahvata i danas tuširam nogu..
    Dali si ti skidala i flastere sa rezova ili samo zavoj?

  31. #331
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,509

    Početno

    Citiraj ellica prvotno napisa Vidi poruku
    Bravo lala
    To je kod tebe jedna ili obje noge?
    Ja sam super,povremeno osjetim da me zaboli mjesto gdje je ubod bio.
    Inace se divim nozi svakodnevno hahaha.Iako je vena potamnila i vidi se to sve jos.
    Ali kako je meni to izgledalo ......ovo je vec sad mrak
    Trombociti u normali
    Cure jeste cekali mjesec dana s vjezbanjem?Ja idem na jogu inace,ali pauziram.
    Meni su rekli kod pjene ništa ne pauzirati s aktivnošću samo 1 dan ne ići u saunu (što i inače ne idem).
    tako da bih ja nastavila s rekreiranjem.

  32. #332

    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    64

    Početno

    Obje noge sam rijesila.
    Ali meni nekako prerano da se smijem danas vec tusirati pa mislim da cu preskociti.
    Ja vjezbam doma, vidjet cu slijedeci tjedan sto ce mi reci za vjezbanje, iako je spominjao da ne treba dugo cekati sa aktivnostima...ali mislim da ce prvenstveno to ovisiti o tome kako cu se osjecati.
    Tebi su Elice rekli bas mjesec dana da ne smijes?

  33. #333

    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    64

    Početno

    Lavanda, meni su rekli da se otusiram sa flasterima i nakon toga ih skinem. Spominjali su da su na rezovima neki iksici, i da to ne diram do kontrole, ali ako koji otpadne sam da ne brinem.
    dali su mi rezervne flastere koje cu staviti i za koji dan slobodno mogu i bez flastera jer ce rana bolje zarastati kad ima zraka.
    Meni su jucer preko carapa stavili i zavoj, to sam skinula maloprije i lakse mi je hodati.
    Gdje si ti isla na zahvat?

  34. #334

    Datum pristupanja
    Apr 2017
    Postovi
    4

    Početno

    Citiraj lalaloopsy prvotno napisa Vidi poruku
    Obje noge sam rijesila.
    Ali meni nekako prerano da se smijem danas vec tusirati pa mislim da cu preskociti.
    Ja vjezbam doma, vidjet cu slijedeci tjedan sto ce mi reci za vjezbanje, iako je spominjao da ne treba dugo cekati sa aktivnostima...ali mislim da ce prvenstveno to ovisiti o tome kako cu se osjecati.
    Tebi su Elice rekli bas mjesec dana da ne smijes?
    ja se ne sjecam sta su rekli, dali treba i flastere skinuti, ili sam zavoj

  35. #335

    Datum pristupanja
    Apr 2017
    Postovi
    4

    Početno

    Isto u Venes ! Otuširala sam nogu, skinula zavoj ali flastere nisam sve, samo koji su sami otpali. Nisu mi dali rezerve.

  36. #336

    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    64

    Početno

    pa jel dobro da ostavis mokre flastere na nozi? mozda bolje maknuti?
    i kako ti sve izgleda? jednu nogu si samo rijesila?
    ja cu sutra otusirati se...
    a kako je to sve drugacije od doktora do doktora, jedna poznanica je operirala vene na nogama istom metodom kao i mi, i njoj su rekli da se ne smije kvasiti...ne znam koliko ali eto zabranili su tusiranje

  37. #337
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    Lala da rekli su mjesec dana nikakvi sportovi....
    Joj sto volim razlicite smjernice :D.
    A sad ce vec biti skoro toliko tako da cu krenuti.
    Ja carapu nisam 3dana uopce skidala.....

  38. #338
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,509

    Početno

    u K-centru nisam imala čarape, flastere ništa, doslovce sam sa zahvata otišla u obližnji outlet i u njemu proboravila sat i nešto kupujući novu robu za povratak s porodiljnog. Žena u dućanu nije vjerovala da sma bila na zahvatu.

    Prof.Galili mi je rekao apsolutno radit sve normalno kao da nisam bila na zahvatu samo ne u saunu 24sata.
    tako sam i postupila. Apsolutno nisma imala nikakav oporavak.
    bocnuo me 2-3 x u pravo mjesto tiejkom zahvata koji je trajao fakat ne pretjerujem 5 minuta i to je bilo to. ali on je tad 2010. već imao tisuće operaciaj u rukama po Americi, Izraelu i ostatku Europe (a naši su tek išli na edukacije u Vel.Britaniju).

    Otad sam druga žena s novim nogama al zato me je ta noga došla kod njih skuplje nego vas (nije mi žao lipe). No meni je zbog male bebe bilo bitno da maltene nemam oporavak i nikakve nuspojave.

    Bit ćete vi cure sve dobro, ja bih flastere poskidala, čarape nosila koliko su vam rekli i definitivno bih počela sa sportom. Nažalost u Hrvatskoj veliki broj liječnika niej uopće upoznat s diejlo mkoej se odnosi na "sportske aktivnosti", jedini koji znaju su liječnici sportske medicine a svi drugi samo kažu pošteda. Ma nemoj me..
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 05.04.2017. at 09:31

  39. #339

    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    64

    Početno

    Meni su rekli prvi tjedan da se ne bavim sportom...znaci nakon tjedan dana je kontrola pa cu detaljnije pitati. Iskreno, i da su dozvolili vjezbanje ne bih mogla jer ipak osjetim rezove od pflebektomije...dok mjesto gdje su rijesili venu laserom i pjenom uopce ne osjetim. Ali s obzirom da doma imam malu djecu koja konstantno skacu oko mene (par puta su me uvrijedili u rane) mogu reci da sam cisto ok i apsolutno sve obavljam po kuci kao da nisam ni imala zahvat. Malo sam sporija jedino :D
    Posljednje uređivanje od lalaloopsy : 05.04.2017. at 11:27

  40. #340

    Datum pristupanja
    Apr 2017
    Postovi
    4

    Početno

    dd, hvala na razmjeni iskustava sa venama, kod mene je lijeva noga bila na riješavanju kod istog liječnika isti dan, pa sam se zato i obratila za vaše mišljenje. Ja sam za sada zadovoljna tim postupkom. Bio je laser u kombinaciji sa pjenom i još rezovi pa imam flastere za koje sam vas i pitala da li ih trebam maknuti ili ne.

  41. #341
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    Lilli a ja cipele hahaha.S obzirom da su mi rekli setati 45min pa kad sam vec setala centrom grada :D.
    Sutra dan ujutro sam bila s curkom na kavii i u kazalistu.
    Mene je u biti smetala carapa,pa sam samo analizirala jeli me nesto pika,steze itd.
    JA sam takav panicar da bi mi nakon zahvata trebao dr.24h dnevno
    Netko drugo na mom mjestu bi vjerojatno rekao da nije osjetio apsolutno nista od oporavka
    Cure sretno.Javite dojmove

  42. #342
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Merkur, klasican stripping? Nitko?

  43. #343

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    KrisZg, ja poznam samo nekoliko starijih gospodja koje su radile klasican stripping. Vjerojatno zato sto podrazumijeva minimalno 2-3 tjedna bolovanja koja si radni ljudi tesko priuste i male oziljke. Jedna starija susjeda je tek nakon mjesec dana normalno hodala bez bolova (gdja preko 70 godina).

  44. #344
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    A dobro. Nadam se da nece tako meni.Frendica je bila prije 3 godine, nije joj bilo tako.Nadala sam se friskom iskustvu. Bolovanje me brine samo radi djece na porodiljnom sam.I naravno radi mojih zivaca jer me hvata muka od toga da lezim. Bilo kakvi oziljci su prihvatljiviji od ove zmije kaj imam na nozi 20 godina ju imam.

  45. #345
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,509

    Početno

    Preporodit ces se da je maknes

  46. #346

    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    64

    Početno

    Pripremi se unaprijed na modre noge i podljeve...ja sam bila spremna na to ali ipak mi je bio sok kad sam maknula zavoje. Lioton krema dosta pomaze kod modrica. Sretno!

  47. #347

    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    64

    Početno

    Cure, koliko je potrebno vremena da prodje hiperpigmentacija nakon sklerozacije?

  48. #348
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,509

    Početno

    Ovisi ti o kozi i u kakvom stanju je bila vena. Ja sam sklona hiperpigmentaciji inace pa meni treba par mjeseci a drugi put mi je akroz al bas skroz prosla tek za godinu dana.mozda se to nije kuzilo tudjim okom al ja jesam svojim

  49. #349

    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    64

    Početno

    Hvala Lili.
    Pa evo vidim da ovaj mali dio vene koji je rijesen skleroterapijom tijekom operacije (pocetkom 4.mj) sad tek prolazi...u biti vidi se malo jos kao zuckasto-zelenkasto sto najvise ja kuzim, ali dr je zadovoljan jer se bojao da ce meni ostati tamne fleke. Ma moja koza je grozna, osjetljiva, za cas dobijem modricu...
    A na kontroli prije mjesec dana rijesio je dvije male vene pjenom, vidim da je jos tamno...znaci moram biti strpljiva.

    A mislim da sam vam pisala da mi jedan dio vene nisu rijesili na operaciji jer su mislili da bi se nakon operacije mogla sama povuci, medjutim nisam ja te srece da se povuce sama od sebe...

  50. #350

    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    64

    Početno

    Fali mi dio teksta...
    To cemo znaci najesen rijesiti pjenom, mene je strah pjene, ipak je to kemijsko sredstvo...ali dr me uvjerava da me ne treba biti strah

Stranica 7 od 9 PrviPrvi ... 56789 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •