Stranica 8 od 9 PrviPrvi ... 6789 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 351 do 400 od 434

Tema: proširene vene

  1. #351
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Nije tako 4 sata nakon op na kojoj sam bila budna sam ustala najnormalnije. Imam podosta rezova, zadnji je na preponi, vele da je safena isla van. Navecer mi je trebao ketonal..usred noci me probudila jaka bol. Ujutro smo ustanovili da je zavoj bio precvrsto. Nakon zamjene, hodam normalno. Rez kod prepone je bolio jer nije bio pod zavojem. Sada ne boli vise. Na nogu mogu normalno stati ali unatoc tome ipak se moram pridrzavati uputa.Savovi krvare na nekoliko mjesta ali vele da je to ok.Sve skupa mogu reci pozitivno iskustvo za sada i sa doktorima i sa osobljem.

  2. #352
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Super Kris.Drz se i brzo nam se oporavi!

    Lala ma pjena je zakoon, ne trebas se bojati.

  3. #353

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj lalaloopsy prvotno napisa Vidi poruku
    Fali mi dio teksta...
    To cemo znaci najesen rijesiti pjenom, mene je strah pjene, ipak je to kemijsko sredstvo...ali dr me uvjerava da me ne treba biti strah
    Ne kuzim te. Skleroterapija o kojoj govoris je radjena potpuno istim lijekom, samo mozda ne u pjeni nego u tekućem obliku. Sredstvo je isto. Pjena ima bolje rezultate i manje nuspojava od tekućine.

    Inače, neki dan sam vidjela rezultate sklerozacije vena tekućinom (metoda koja je inače uglavnom napuštena, ali se kod nas još povremeno radi u bolnici). Hiperpigmentacije i zadebljanja su vidljiva i nakon godine dana od operacije, ne izgleda lijepo.

    KrisZg, bravo!

  4. #354
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Mogu li se laserom ili nekom drugom metodomu potpunosti ukloniti ispucane kapilare s nogu?
    U zadnje vrijeme mi izbija to po nogama ko ludo i ja bih to nekako maknula, ali skroz.
    Jel' to uopće moguće?

  5. #355

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Mogu. Sklerozacijom i laserom. Laserom se uklanjaju one najmanje koje su premale da se piknu iglicom. Ali, mozes ocekivati da ce ti se s vremenom pojaviti nove.

  6. #356
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Tanci znam da se laserom rjesavaju kapilari ali ne znam jel ih moguce skroz ukloniti.

  7. #357

    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    64

    Početno

    Mislim da se tekucinom uklanjaju kapilari a pjenom vene...iako nisam sigurna koliko ima smisla uklanjati kapilare jer one se pojavljuju ko lude ako si tome sklona... ali ako vec ides na to laser je bolja opcija samo je skup.
    Meni su na par mjesta gdje je radjena flebektomija pojavile se kapilare...ocekivano iako sam se nadala da se to nece desiti... Kapilari popucaju i od udarca ako je netko sklon tome, pa kako ne bi onda na mjestima gdje je vena iscupana iz tijela. Ja do sad nisam imala nesto puno popucalih kapilara, npr.moja mama ima ih dosta, a kod mene je veci problem bio s venama.

  8. #358

    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    64

    Početno

    Ja o skleroterapiji pjenom ne znam puno, nisam citala puno o njoj jer je to metoda koju sam u startu odbacila s obzirom da su kod mene bile velike vene koje se pjenom ne rjesavaju. Ali citajuci o drugim metodama po forumima i sl. sjecam se da sam procitala kako pjena moze nastetiti i zdravim venama, zato kazem da me toga strah...i zato sam pitala o tome ovdje jer znate o pjeni vise od mene. A za hiperpigmentaciju sam od vas i cula da je normalna pojava nakon skleroterapije i da prodje s vremenom.

  9. #359
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Dan 3. Normalno stojim na nozi, nema nikakvih bolova. Kod prematanja primjecujem hematome a i da neki savovi jos malo krvare.Na opip pipam izbocinu gdje je bila vena. Taj zavoj je eto najveca smetnja jer je do prepone. U srijedu vadim konce. Danas cu u laganu setnju jer me izluduje biti samo po kuci. Naravno idem navecer ostatak dana sam u klimatiziranom.

  10. #360

    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    64

    Početno

    S obzirom da su kod mene radjene 3 razlicite metode uklanjanja vena, da samo ukratko napisem svoje dojmove, s obzirom da je od zahvata proslo skoro 3 mjeseca.
    Za skleroterapiju sam neki dan pisala da se jos malo vidi zuckasta mrlja gdje je bila vena. Prije mjesec i pol su mi jos dvije male vene rijesili pjenom. Jedna je malo vise potamnila i bila mi je ta vena tvrda i bolna na dodir neko vrijeme, a druga je samo malo potamnila, evo vise se ne vidi ta vena na kozi.
    Laser...nakon 3 mj jos se malo vidi tanka nit na kozi gdje je bila vena i na par mjesta ubodi od igle,to mozda drugi i ne skuze kao ja, ali ja sam jako jako svijetle puti pa to kod mene mozda vise kuzi nego kod nekoga tko je tamniji. Laser je super jer odmah tu venu skupi za razliku od pjene kojoj treba vremena da to odradi, i modrice nakon lasera su dosta brzo prosle. Brze nego modrice kod flebektomije.
    Flebektomija...ubodi od igala se skoro pa i ne vide vise, prva dva dana su malo peckale te ranice ali podnosljivo je. Modrica je bilo dosta, meni se stvorio i hematom i mislim da mi je taj hematom i bio najbolniji nakon zahvata jer su me djeca svako malo uvrijedila u to mjesto, ali cim je dr na prvoj kontroli probio ga isglom i istisnuo malo taj sadrzaj van bilo je puno lakse. Modrice sam mazala liotonom da brze prodju, i mislim da je ta krema stvarno pomogla. Samo je skupa ko vrag

  11. #361

    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    64

    Početno

    Opet mi nije sve stalo...
    Jos sam napisala da flebektomija nije tako strasna, u biti cim prodju te modrice sve to super izgleda, treba nekih mjesec do mjesec i pol mozda da sve to prodje. Samo su meni kapilari se pojavili na par mjesta. I jos jedna stvar koju sam primjetila brzo nakon operacije, na jednom malom mjestu koze kao sa sam izgubila osjet dodira...npr kad se ustipnem trebam se malo jace tu ustipnuti da bi me zaboljelo. I procitala sam na stranim portalima da je to jedna od mogucih nuspojava flebektomije, da se osteti periferni zivac.

    Eto htjela sam napisati ukratko sve, ali nije bas bilo kratko

  12. #362
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Bas sam gledala lioton. Sastojak je heparin. 1000 ui dok heparin od gradske ljekarne ima od 25.000 i 50.000. Lioton ima miris lavande i hladi.Ne znam za koji cu se odluciti vjerovatno za jaci...jer osim vecih rezova 2-3cm imam i te manje od mini fleb koji su samo flasterom zatvoreni.Hvala na info

  13. #363

    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    64

    Početno

    Koja je cijena tog heparina od gradske ljekarne?
    Meni su lioton preporucili doktori, a i citala sam da opcenito je lioton dobar za modrice, a prije par godina kad sam bila u Banjaluci kod dr Dragica na pregledu isto su mi rekli da nakon zahvata modrice preporucuju mazati liotonom a mjesta uboda contratubex gelom. Ja sam mislila sad kupiti contratubex ali dr mi je rekao da nema potrebe jer ti rezovi od miniflebektomije su stvarno male tockice...ali eto ako imas vece rezove mozda ne bi bilo lose da kupis i tu kremu, pa samo rezove mazi njome da imas sto manje oziljke.

  14. #364
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Sada sam bas provjerila. Ima od 50.000 i 100.000 iu...cijena od 27 do 38 kn. Znam da preporucuju lioton i meni su. Preporucuju oni ono sto im predstavnici placaju Ne velim da je lioton los, daleko od toga. Nisam ga jos probala samo mi nije jasna koncentracija heparina. Za contratubex znam vec godinama i to sam imala u vidu, nisu mi jos nista rekli jer ne smijem dirati donje zavoje niti one zaljepljene gaze do kontrole. Ti zavoji ispod su skroz lose zamotani, sa strane potkoljenice mi se zaljepila gaza za sav i odlijepilo mi malo kozu. Sve se grozim kako ce oni to skidati i to me najvise smeta dok hodam jer su mi savovi krvarili pa se osusilo i zalijepilo

  15. #365
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Zanemari ovo za lioton i heparin.Sada sam uzivo usporedila pakiranje i to je ista stvar. Ovisi o pezentaciji isti sastav..razlika u cijeni 20tak kn.

  16. #366
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Jedino kaj heparin sadrzi dekspantenol i alantoin koji ubrzavaju cijeljenje rana.Pise da se koristi za poboljsanje stanja postoperativnih oziljaka izmedu ostalog. Uzela sam njega. Za sada mazem drugu nogu i modrice od infuzije
    Posljednje uređivanje od KrisZg : 24.06.2017. at 10:16

  17. #367

    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    64

    Početno

    Eto super...vidis nisam stvarno znala da gradska ljekarna ima svoj heparin. Javi kako ti sve to izgleda nakon skidanja konaca, i sretno!

  18. #368
    Lorrena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Postovi
    5

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Mogu li se laserom ili nekom drugom metodomu potpunosti ukloniti ispucane kapilare s nogu?
    U zadnje vrijeme mi izbija to po nogama ko ludo i ja bih to nekako maknula, ali skroz.
    Jel' to uopće moguće?
    Samo da javim da sam full zadovoljna obavljenim uklanjanjem kapilara laserom kod ranije spomenutog dr Dragica jer su gotovo sve nestale. Prvi tretman mi je uradio koncem svibnja 2016.Nakon što prestanem dojiti drugo dijete, planiram ponovno proći još jedan tretman jer me zaista ove preostale jako smetaju. Vjerovala sam da sve ovisi od kože do kože medjutim doktor je pojasnio da je uzrok vena koja ih obskrbljuje tak da je poanta prekinut taj dotok krvi do sitnih žilica.Color dopler moras napraviti prije tretmana on primjerice ne želi raditi na sljepo nego tačno locira sve vene hraniteljice i na tim mjestima prekida dotok do kapilara.Ima veoma savjestan i stručan pristup liječenju.

  19. #369
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Može li se Heparin mazati na kapilare?
    Ima li svrhe?

  20. #370
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Ima svrhe maza ti na bilo šta kaj plavi

  21. #371
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Ja bih na kapilare prije pokusala sa nekim gelovima na bazi kestena. Ima gradska ljekarna i ako se ne varam firma nikel...gel za kapilare i vene.To mi je isto u planu nakon sto sredim modrice. Ali ne vidim razloga zasto ne bih mogla.

  22. #372
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Pa i heparin je kao gel, bar kolko se ja sjećam. Posle zadnjeg carskog sam Mazala neko vrijeme plavi ne ranu

  23. #373
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Budem probala.

  24. #374
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Jelena ja te pola ne kuzim kada pises
    Uglavnom heparin je super za masnice jer razrijeduje krv. Mislim da kod smanjenja vidljivost i kapilara ipak drugi sastojak moze vise pomoci. Mozda Tanci da pitas u ljekarni sto je bolje u tvom slucaju jer heparin je ipak primaran kod sprecavanja ugrusaka i razrijedivanja istih.

  25. #375
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Možda je problem da je u kaj kad je to meni trebalo je bilo samo heparin, ok bilo je u ovih na prirodnijim sastojcima

  26. #376
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Ja sam danas bila u ljekarni i u Veneton grlu je jedan od sastojaka heparin. Pitala sam smije li se koristiti taj "samostalni" heparin i odgovoreno mi je da je to isto i da je dobro.
    Navodno se taj koji oma kestena dosta lijepi sad kad je toplo. To mi je rekla kolegica i koristi ga samo po zimi.

  27. #377
    Lorrena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Postovi
    5

    Početno

    Ja sam probala s Venotrex i Veneton i ne vidim rezultata
    Ne kuzim, ja mislim da su te kreme da ti se nanovo ne pojave vene i kapilare, mislim da nije da nestanu ako se mazes s tim? Kak bi opce mogle nestati popucale kapilare od kreme ???
    Kreme služe za prevenciji ali ne u liječenju liječiti se može samo operativnim zahvatima
    Nema te kreme na svijetu koja može utjecati na to da vene i kapilarew koje su se već pojavile-nestanu.

  28. #378
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Da, i ja mislim da ne mogu nestati. Meni je lakse, placebo ili stvarno - ne znam, sto mi hladi taj dio noge. Mene pecka na tom dijelu noge gdje se pojavila vena pa mi kao olakša peckanje.

  29. #379
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Nitko nije rekao da ce od kreme nestati, samo se slabije vide. Ne pricam o venama koje su varikozne, nego koje su tek na pocetku. Gelovi donose olaksanje barem meni. A manje se vide jer se radi heparina ne zadrzava krv u njima. Uglavnom, kapilare se danas uspjesno sreduju laserom. Ja cu ovu na desno srediti pjenom, gotovo da se i ne vidi ali vidjet ce se. Primarna mi je bila lijeva...toliko mi je iscrtao nogu da je izgledalo kao tetovaza kod takvih ne pomaze nikakva krema osim sto smanjuje tezinu.

  30. #380
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Kris kako si ti? kako noga?

  31. #381
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Tak meni desna noga izgleda od kapilara, kao loša tetovaža.
    Čak sam i o tetovaži razmišljala, ali onda sam zaključila da ne želim pod stare dane izgledati kao pijani mornar.

  32. #382
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Odi na laserski tretman. Do tada mazi redovito i prati napredak.
    Lilli..dobro...bila na vrtu nekoliko puta ali nisam nista radila.Mazi me mm. Samo setnja i nadzor dok m sve obavi. On i kuha!To je nesto sto nisam mislila da cu ikada vidjeti xD Uglavnom, dok je noga cvrsto zamotana, ne boli jedino ju ne mogu saviti. Zavoji malo iritiraju ali kaj da sada radim Krecem se umjereno, sa nekadasnjih 10km na jedva 2...uzas. Kontrola sutra.

  33. #383

    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    64

    Početno

    Kris, ja se tebi divim sto si se odlucila na to sad, zbog vrucina...meni je grozno bilo i carape po vrucini nositi, a kamoli zavoje...javi nam se nakoon kontrole, a muz samo neka mazi i kuha, uzivaj dok traje

  34. #384

    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    64

    Početno

    Tanci, koliko si platila taj laserski tretman kapilara ako se smije znati?

  35. #385
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    Meni je davno moja dr.opce prakse rekla da te kreme izvana ne pomazu bas,jer je problem iznutra.
    Da to dode kao da popucanu zgradu izvana sredis,a unutra je i dalje popucana.I uvijek se sjetim nje ,jer ja ipak mazem hahaha.
    Trenutno liotonom.Probala sam i venotrex i nesto u spreju ljeti....heparin sami itd.
    Meni je od zahvata proslo 3,5mj.Jos mi se vidi,nije sve nestalo.Bas sporo ide.Ali bila je velika vena....I cini mi se da su mi kapilare jos gore nego prije.
    Pitat cu ga na kontroli i za njih.
    Bome sad nosit zavoje Kris svaka cast
    Mene su izluuuudile carape i nadam se da mi nece nista "popravljati"da moram opet nositi
    Posljednje uređivanje od ellica : 27.06.2017. at 15:58

  36. #386
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj lalaloopsy prvotno napisa Vidi poruku
    Tanci, koliko si platila taj laserski tretman kapilara ako se smije znati?
    Nisam još bila pa ne znam cijenu.
    Raspitujem se ovdje jer vidim da cure imaju iskustva, a noge su mi svake godine sve gore.

  37. #387
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    A gle...ovo je jedino vrijeme kada sam mogla organizirati da ne moram sve sama. A uz najbolju volju barem tjedan dana ne mozes sve sama niti bi trebala.Tako da...kaj se mora, nije tesko. Preko dana sam kuci u klimatiziranom predvecer izadem vanka.Ali da je zeznuto je. Najmladju ne mogu nosati, svaki dan ima tantrum vise radi toga a sta ces...prezivjet cu Uglavnom nadam se i ja da nece trebati popravak, vidjet cemo sutra kaj ce reci.

  38. #388

    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    64

    Početno

    Sorry, Lorrena je napisala da je isla na to, nadam se da nam bude napisala u cijenu tretmana

  39. #389

    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    64

    Početno

    Ja tek sad kad sam maknula te velike vene vidim hrpu malih vidljivih, koje nisam dozivljala jer sam samo gledala kvrge na velikim venama. Tako da mi je dr rekao da cemo se druziti jos neko vrijeme i da je pjena neizbjezna, jer zna da sam bila kontra pjene.

  40. #390
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Lala
    moram priznat ne kuzim te.Zelis rjesiti vene al si iz sebi poznatog razlogq protiv pjene.
    lijecnik je taj ili bi bartrebao biti koji odlucuje koji powtupak je najbolji za.tvoje vene.

    martina ti je lijepo objasnilq sve al gi opet po svome.
    no dobro valjda zna najbolje za.sebe.

  41. #391

    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    64

    Početno

    A ja ne kuzim sta tebi nije jasno jer sam par puta napisala zasto nisam bila za pjenu. Moje vene nisu bile vene koje se rjesavaju pjenom, to sam znala i prije nego mi je lijecnik to potvrdio i odlucio koja je metoda najbolja za mene, to smo rijesili,a ostalo rjesavamo pjenom.

  42. #392
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    Ne kuzim te. Skleroterapija o kojoj govoris je radjena potpuno istim lijekom, samo mozda ne u pjeni nego u tekućem obliku. Sredstvo je isto. Pjena ima bolje rezultate i manje nuspojava od tekućine.

    Inače, neki dan sam vidjela rezultate sklerozacije vena tekućinom (metoda koja je inače uglavnom napuštena, ali se kod nas još povremeno radi u bolnici). Hiperpigmentacije i zadebljanja su vidljiva i nakon godine dana od operacije, ne izgleda lijepo.

    KrisZg, bravo!
    lala,
    jesi vidjela ovo pojasnjenje od martine? Ona je odgovarala na tvoj citat o strahu zbog pjene u odnosu na skleroterapiju.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 27.06.2017. at 18:59

  43. #393
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Samo ti hocu reci da se bezrazlozno brines jer su ti istu supstancu sibnuli i prije

  44. #394
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Evo mene sa kontrole. Sve lijepo napreduje. Cak i nije tako strasno plavo..jedino je izbocina gdje je bila vena jos uvijek prisutna..kao da je vena jos uvijek tu...tjedan dana jos stalno zavoj tj.carapu koju sam kupila. Pa jos dva tjedna po danu.Nebo i zemlja razlike. Carapa je udobna za nositi, nista se ne razmotava sve pridrzava. Osjecam lakocu u nozi. Uzela sam naravno comfort model a u pon cu znati da li cu na doznaku dobiti jos jednu pa cu i za nju doplatiti da bude comfort. Veli da mi se za dva tjedna nece vise gotovo nista vidjeti i preporucio mi je venes polikliniku da sredim drugu nogu laserom. Konstatirala sam da je najveci problem kod oporavka upravo zavoj.

  45. #395

    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    64

    Početno

    Zavoj je grozan. Ja sam kod miniflebektomije nosila zavoj jedan dan...pa to je uzas, koje olaksanje kad sam presla samo na carape. Dr iz Venesa radi i na Merkuru, ne znam jesi bila bas kod njega na operaciji...uglavnom, drago mi je da je sve ok

  46. #396
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Nope, operirao me dr. Pavic. On ga je preporucio. Koliko vidim obavio je dobar posao. Rez na preponi izgleda tanko kao vlas. Ostali "oziljci" su tockice. Masnice lagano prelaze u zuto. Jedino ta kvrga gdje je bila vena, vele da se to mora zalijepiti natrag samo od sebe pod pritiskom carape? Nemam apsolutno nikavih ogranicenja sto se kretanja tice, vise sam oprezna sama po sebi. Sa carapom mogu apsolutno sve, ne smeta mi niti vani na vrucini. Bas ti zavoji su najgori dio.

  47. #397

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Kakvu carapu nosis? Tanku tipa najlonke ili debelu "gumenu"?

  48. #398
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Tipa najlonka ali nije filing kao najlonka...neki comfort model iz rozi stepa...koze mi normalno dise pod njom a to znam jer sam imala ranicu promjera nokta od zavoja kaj se zalijepio i ogulio mi kozu i rana lijepo zarasta tako da sam ziher da dise

  49. #399

    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    64

    Početno

    Da, takve sam i ja dobila od poliklinike...dok sam u trudnoci nosila one debele kupljene bas u rozi stepu, ali mislim da su od istog proizvodjaca. Ogromna razlika, koliko je ova tanka ugodnija, ali sto se tice kompresije bas u tom ducanu rekli su mi da imaju jednak ucinak i tanka i deblja carapa...

  50. #400
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Ajde neka me netko utjesi. Koliko treba da se ona izbocina gdje je bila vena ponovo slijepi?

Stranica 8 od 9 PrviPrvi ... 6789 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •