Stranica 2 od 9 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 434

Tema: proširene vene

  1. #51
    Kavin avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    926

    Početno

    Ja sam od trudnoće s G. sa venama i kapilarama na ratnoj nozi-ustavri više je kapilara, ali je i poneka vena vidljiva.
    Sad me u zadnje vrijema muči taj osjećaj težine od pola bedra na dolje bolno pulsiranje u jednoj nozi-osjećaj kao da imam čep i ništa ne cirkulira kako treba. To me dosta opterećuje, ali se trebam pokrenuti i otići doktoru. Kod koga se uopće ide-koji specijalist-dermatolog ili flebolog(?)

    Jel to sad znači po tim bolovima da je to već zadnji čas da nekaj poduzmem?
    Malo me prpa kaj bu mi rekli jel su mi noge koma...a ja tako mlada

  2. #52

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    42

    Početno kontracepcija vs. problemi s venama

    kod mene se sve aktiviralo u trudnoći, pojavile su mi se "masnice" na što sam upozorila svoju ginkićku, a ona me uputila na pretrage i kod transfuziologa.cijelu trudnoću sam kontrolirana po transfuziologu, nalazi su bili u granicama, trombociti mrvicu viši pa niži, uglavnom pod kontrolom. otkrivena je vrlo mala, ali postoji, sklonost ka zgrušavanju... imam i nasljedne predispozicije za probleme. porod je nažalost završio carskim, krv se zgrušavala (ono, krenu mi izvaditi i prva kapljica se zgruša,jedva su mi vadili krv) i onda sam završila na marivarinu i onim tabletama u trbuh...do negdje 2 mjeseca iza poroda kada su nalazi bili ponovno ok i ukinut mi je marivarin.u međuvremenu sam otišla u bolnicu kod vaskularnog kirurga koji mi je rekao da problem postoji, operacija naravno nije potrebna, preporuka:čarape 70 i više dena, noge barem 10min dnevno na povišeno, mazati nekim od preparata, dobila elastične čarape...sve to poštujem.

    zanima me ima li koja od vas cura da je u sličnoj situaciji-ako da-koliko ste često nosile elastične čarape? je li dovoljno preko noći? preskočiti najgore ljetne mjesece?

    imate li još koji koristan savjet, iz iskustva, osim onih koje već poštujem?

    i još jedno pitanje...kontracepcija-naime, obje dr. mi ne preporučuju pilule, ali niti spiralu, flaster...što vi cure koje imate problema s venama koristite?
    trenutno sam na kombinaciji plodnih/neplodnih dana i kondoma, ali ipak sam u braku, sve mi je to onak...ne znam...

  3. #53

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    156

    Početno

    Mogu ti reći iz iskustva moje mame da se čarape NE MOGU nositi po ljeti jer ti je toliko vruće da to ne možeš podnijeti, a i savjet flebologa je da se noge tada pregrijavaju što nije dobro.
    Po preporučenoj količini dena rekla bi da tvoj problem nije tako težak.
    Ja sam nakon poroda dobila savjet da nosim čarape sa 120 dena i to nisam niti jedan dan činila. Posljedica je gore opisana - upala vena. Ali elastične čarape i zavoji se ne nose po noći nego samo po danu. Jedino nakon operacija vena nose se non stop. Treba ih nositi što možeš više u toku dana.

    Ostalo zabranjeno: nikada ne smiješ ići na masažu nogu i ne smiješ se kupati u pretoploj vodi. Dobro je često lagano šetati, ali ne i baviti se sportovima koji uključuju skokove po tvrdoj podlozi.

  4. #54

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    42

    Početno

    hvala
    nije kod mene situacija toliko alarmantna, ali dovoljno da se zabrinem i pobrinem za svoje zdravlje...to što su nalazi "u granicama" ne znači da ne može nešto buknuti svakog trena...
    što se tiče elastičnih, furat ću ih onda kad dođem s posla pa do navečer jer na poslu stvarno ne mogu.
    ovo za vruću vodu znam iako mi je to baš bed jer obožavam vrući tuš, to mi je najdraže ali što se može...zdravlje je ipak najvažnije...

  5. #55

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    55

    Početno

    Cure što se tiče elastičnih čarapa trebale bi biti oprezne oko toga, naime ja sam ih jednom nosila prije nego što sam operirala vene i dobila takvu upalu da nisam mogla doslovce stati na noge.

    A sam dr.Lastrić ih ne preporučuje, čak štoviše ih zabranjuje ih nositi,preporučio mi je nositi najviše 4o do 50 dena.

  6. #56

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    156

    Početno

    :shock:
    Ovo za lastrića i elastične čarape
    Ne mogu vjerovati
    Jer moja flebologica inzistira na njima
    Ne znam što bi rekla
    Ona je i protiv operacije - ono klasično - nije uzalud u tijelu tisuće vena i svaka ti treba makar bila polutrula
    Babym, kako si izliječila upalu?

  7. #57

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    55

    Početno

    Što se tiče upale mislim da sam pila antibiotike i konstantno mazala heparinom,a što se tiče čarapa ja sam ih namjeravala opet kupiti poslije operacije s namjerom prevencije(užasno sam sklona venama) ali mi je lastrić objasnio da one mogu zatvoriti iliti zaštopati arterije pa ti evo opet sranja.

    A opet svaki dr ima svoje mišljenj pa ti budi pametan, ja ih osobno neću koristiti.
    Moja mama ih nosi a noge su joj i dalje prepune vena.Nadam se da sam pomogla.

  8. #58

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    156

    Početno

    Sanjice, jesi li uspjela s operacijom u KBC Dubrava?
    Ako jesi, daj koji detalj...

  9. #59
    Galija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    93

    Početno

    Megi08, da se nebi zeznula, možda bi bilo dobro da se malo raspitaš kak se nose te čarape, da li se mogu obući u bilo koje doba dana ili samo ujutro.
    Znam da je kod elastičnog zavoja bitno da se stavi prije nego što se ustane iz kreveta, tj. dok krv ne pojuri u noge, inače nema smisla.
    Kako Babym piše nošenje čarapa može imati i loše posljedice, pa da se ne zezneš, jer upala vena stvarno jaaako boli.

  10. #60
    Sanjica avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Moslavina
    Postovi
    919

    Početno

    Citiraj topluvodu prvotno napisa
    Sanjice, jesi li uspjela s operacijom u KBC Dubrava?
    Ako jesi, daj koji detalj...
    Sad u petak idem na pregled (3.4.) pa ću podnijeti izvještaj. Obzirom da sam na pregled čekala mjesec i pol, ako i budem kandidat za operaciju ovakve vrste, sumnjam da ću to riješiti ovog proljeća.

  11. #61
    Sanjica avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Moslavina
    Postovi
    919

    Početno

    Evo izvještaja:

    Pregled je prošao dobro, moj doktor koji me trebao pregledati nije taj dan radio ali našli su mu zamjenu iz njegove ekipe s kojim sam također bila vrlo zadovoljna.

    Ljubazno su me primili s minimum zakašnjenja u odnosu na naručeno vrijeme. Bila je prisutna i sestra i oboje su me saslušali i strpljivo odgovarali na sva moja pitanja. Objasnili su mi proceduru tijekom operacije, nema potpune anestezije, kod ovakvih zahvata poput mojeg (grozno stanje na obje noge) koristi se lagana spinalna anestezija, moram prenoćiti samo jednu noć i drugi dan idem kući, srediti će mi sve vene na obje noge, sve do kapilara. Jedino kapilare ne rješavaju u bolnici već to moram privatno gdje odaberem.

    Dobila sam uputnicu za kolor dopler, tek kad to napravim točno će znati koje sve metode će biti upotrebljene za sanaciju mojih vena i tada će mi zakazati termin. To vjerojatno neće biti ove godine već početkom sljedeće (sada zakazuju operacije za prosinac). Dobila sam neke tablete, mast i koje čarape trebam nositi da zadržim stanje do operacije i spriječim eventualne upale vena ili pogoršanja.

    Odmah sam se naručila za kolor dopler i sljedeći pregled tjedan dana iza toga. Do kraja svibnja točno ću znati na čemu sam. No, kako god bilo, ostajem kod njih u proceduri, mislim da je to dosta dobra ekipa...

  12. #62
    jazz avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb, zapad
    Postovi
    151

    Početno

    Tema je i dalje aktualna obzirom da se bliži ljeto i skidanje slojeva odjeće.
    Mene muka hvata od mojih vena i odlučila sam ove godine riješiti taj problem.
    Sanjice, kako je prošlo kod tebe?
    Da li se i dalje radi radiofrekventna ablacija u KBC Dubrava i kod kojeg doktora?
    Privatno takva operacija sada košta za obje noge od 22-24.000 kuna. To je previše.
    Molim i da dalje iskustva tko ih ima

  13. #63

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    156

    Početno

    i mene zanima
    pa samo da dignem...
    sanjice? jesu li ti noge kao u curice?

  14. #64
    jazz avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb, zapad
    Postovi
    151

    Početno

    Ja sam se javila u privatnu kliniku za radiofrekventnu ablaciju. Obavila pregled, doktor nije nikakav radiolog već stručan i iskusan vaskularni kirurg.
    Ne pitajte za cijenu, ali sam riješila to obaviti i gotovo. Ne mogu se više gledati sa takvim nogama.
    Uglavnom zahvat će biti početkom 3 mjeseca pa se javim kako je prošlo.

  15. #65
    mama u boji avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    65

    Početno

    ekipo, u subotu sam 'sredila' venu UGFS-ultrazvučnom metodom u jednoj klinici u zagrebu. vidim da baš ne spominjete taj način, pa čisto za info: potpuno bezbolan zahvat (lokalna anestezija u obliku kreme na mjesto uboda) na kojem se u venu uštrca pjena koja skuplja venu i ona kroz 2-3 mjeseca potpuno nestaje. sa zahvata izašla na nogama i normalno nastavila sa aktivnostima (osim saune, solarija i sportova). jedini bed su zavoji koji se nose još desetak dana i to što u hodu osjećam nešto kao lagano istegnuće mišića. javim nastavak oporavka i rezultate.

  16. #66

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    25

    Početno

    Super cure jedva čekam nastavak! Ja isto moram pod hitno rješiti vene. Razmišljala sam isto o UGFS metodi. Mama u boji ajde molim te napiši mi na pp gdje i koliko košta. Hvala!

  17. #67

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    156

    Početno

    I meni je flebologica preporučila UGFS metodu u nekoj zagrebačkoj privatnoj klinici. Rekla mi je da operacije obavlja neki izraelski? stručnjak koji dolazi u ZG. Cijena po nozi 7400 kuna. Rizik da se tretirana vena vrati je 5%. Zavoji mjesec dana. Mama u boji, jesi li ti tamo bila? Kako se zove klinika? Može i PP

  18. #68
    mama u boji avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    65

    Početno

    Nije izraelski, naš je. Dr. Nikša Vučić. 6200 kn noga (+480 pregled prije +250 pregled poslije). zavoji 3-14 dana.
    nakon 20-ak dana od zahvata ja zadovoljna nije još potpuno nestala, al napredak je na oko vidljiv.

  19. #69
    ruza avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    377

    Početno

    ja sam bila kod doktora v.koji radi i na sv.duhu i rekao mi je da dođem 4mj nakon porođaja na pregled..trebam ovih dana ići..
    al da on ne preporučuje uklanjanaje ako misliš imat još djece+ako nisam smanjila sve kilograme nakupljenje u trudnoći...

  20. #70
    mama u boji avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    65

    Početno

    Jesi li se ti kod njega informirala baš o UGFS metodi?
    Meni je savjetovano baš suprotno tj. da riješim venu prije trudnoće budući da je ona potencijalni okidač za pogoršanje stanja. A preporuka je bila odgađanje trudnoće samo 2-3 mjeseca nakon zahvata..
    (koliko se sjećam i klasičnu HZZO metodu vađenja vene isto tako preporučaju obaviti prije trudnoće).
    Posljednje uređivanje od mama u boji : 15.07.2010. at 16:50

  21. #71

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    1

    Početno Pozdrav svima !

    Imam 17 godina i imam jako proširene vene na obje noge..non stop sam visio po bolnicama i svako malo na neke preglede me vukli, sve dok nisam naišao na polikliniku Arithera i Dr. Vučića gdje izvode ugfs metodu liječenja vena.. bio sam na Color dopler pregledu kod njega i vidio mi je stanje te cu ici na tu ugfs metodu..pa molim one koji su prošli to(isključivo ovu metodu) da mi ispričaju svoju priču nakon operacije..ima li bolova, ima li smeđih fleka na koži, postoji li mogućnost da se ne izliječi dobro pa da ostane vena, nastaju li nove, nakon kolko vremena se povuku, ima li još osjećaja umora i težine u nogama, grčeva i ostalih stvari? Unaprijed zahvaljujem, vaši odgovori su mi bitni, ipak imam samo 17 godina i život je predamnom, ne zelim uletit u nesto sta neznam kako ce mi promijenit zivot

  22. #72

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    4

    Početno

    pozdrav svima koji imaju problema sa proširenim venama!evo moje priče,operirala sam klasičnom operacijom vene na desnoj nozi u puli u bolnici i katastrofa.ožiljci se vide i na potkoljenici su mi zakačili živac tako da me taj dio boli i utrnut je i opet mi se vide s druge strane,sad moram lijevu nogu riješiti jer imam kvrgave vijugave vene po cijeloj nozi...užas...ne bole me samo ponekad osjećam umor kao da su mi teške noge,ne pijem ništa od tbl i planiram tu nogu privatno riješiti u zagrebu,najvjerojatnije u poliklinici arithera pjenom pa me zanima da li je netko nedavno bio i kakve su preporuke,ja sam to poslije trudnoće rješila u bolnici jer su mi se upalile hitno mi je bilo,sad bi probala ovu opciju kolikoe su cijene?hvala,pozdrav

  23. #73

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav Sanja iz Pule ( pozdrav iz Rovinja )
    Evo i ja sam ti zainteresirana za zahvat uklanjanja vena. Već sam se dopisivala sa ovima iz Arithe-e u Zagrebu. Ja sam odlučila ići kod njih negdije u 11 mjesecu čim malo zahladi.
    Radila bi ovu UGFS metodu, naravno ako sam kandidat za to. Evo dole češ nać odgovor šta su meni poslali glede cijena i svega:

    Poštovana ,
    Sve stručne informacije o UGFS zahvatu saznat ćete od našeg liječnika
    prim.dr.sc. Vučića na prvom pregledu, nakon što pregleda stanje
    vena. Cijena pregleda je 480 kn - pregled + color doppler ,
    a zahvata oko 6900 kn - zahvat na jednoj nozi. Cijena zahvata na drugoj nozi je 5000,00 kn,
    a kontrole je 250 kn .
    Ukoliko ste zainteresirani, informirati ili naruciti za pregled se
    mozete na tel. broj naše poliklinike 00 385 1 2304074, te ćete tada
    saznati i moguće termine zahvata i pregleda i ostale informacije. Nikakvi prethodni
    pregledi nisu potrebni. Zahvat traje cca 1 h, apsolutno je bezbolno i nakon istog ste potpuno
    mobilni. Ukoliko niste iz ZG, moguće je dogovoriti termin pregleda i
    zahvata u jednom danu kako ne bi više puta trebali dolaziti u ZG.
    S poštovanjem,
    Arithera team


    Ajde nadam se da sam ti barem malo pomogla...

  24. #74

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    1

    Početno

    Citiraj 2princa prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav Sanja iz Pule ( pozdrav iz Rovinja )
    Evo i ja sam ti zainteresirana za zahvat uklanjanja vena. Već sam se dopisivala sa ovima iz Arithe-e u Zagrebu. Ja sam odlučila ići kod njih negdije u 11 mjesecu čim malo zahladi.
    Radila bi ovu UGFS metodu, naravno ako sam kandidat za to. Evo dole češ nać odgovor šta su meni poslali glede cijena i svega:

    Poštovana ,
    Sve stručne informacije o UGFS zahvatu saznat ćete od našeg liječnika
    prim.dr.sc. Vučića na prvom pregledu, nakon što pregleda stanje
    vena. Cijena pregleda je 480 kn - pregled + color doppler ,
    a zahvata oko 6900 kn - zahvat na jednoj nozi. Cijena zahvata na drugoj nozi je 5000,00 kn,
    a kontrole je 250 kn .
    Ukoliko ste zainteresirani, informirati ili naruciti za pregled se
    mozete na tel. broj naše poliklinike 00 385 1 2304074, te ćete tada
    saznati i moguće termine zahvata i pregleda i ostale informacije. Nikakvi prethodni
    pregledi nisu potrebni. Zahvat traje cca 1 h, apsolutno je bezbolno i nakon istog ste potpuno
    mobilni. Ukoliko niste iz ZG, moguće je dogovoriti termin pregleda i
    zahvata u jednom danu kako ne bi više puta trebali dolaziti u ZG.
    S poštovanjem,
    Arithera team


    Ajde nadam se da sam ti barem malo pomogla...

    I ja imam problem sa proširenom venom (ili venama, color doppler pregled bi to bolje trebao utvrditi) i planiram riješiti problem UGFS metodom. I ja sam slao mail Arithera klinici i dobio isti odgovor kao i 2princa. Također sam slao e-mail i poliklinici Lacic http://www.poliklinika-lacic.hr odakle sam dobio informaciju da je cijena koštanja zahvata 5000 kn (+ cijena pregleda za koju ne znam koliko košta) bez obzira je li riječ o prvoj ili drugoj nozi. Također sam kontaktirao i dr. Antona Krnića http://www.moje-vene.com/ i rekli su mi poslati cjenik pa vam javim. Ako je neko imao iskustva sa ovim drugim klinikama neka se javi. Za 2princa - molim te javi se kada odeš na zahvat da nam kažeš kako je prošlo.

  25. #75
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,432

    Početno

    Podižem,meni je tema sad baš aktualna,no ine idem k privatniku,nego na Merkur,operacija će biti kod dr. Erdelez.

    Koliko traje oporavak nakon operacije vena? Negdje čitam 10-14 dana bolovanja, negdje mjesec dana, negdje da je potrebno uzeti jedan dan bolovanja.


    Ja sam u fazi čekanja dogovora za operaciju pa bi si i termin uzela tako da si na poslu mogu što lakše posložiti stvari. Već mi je i dr na color doppleru vena rekla da je u pitanju baš venska insuficijencija i sklerizacija vena ne dolazi u obzir,nego baš operacija.Bila je užasna gužva,nisam stigla pitati ništa više vezano za OP,no nestrpljiva sam do idućeg susreta s dr...

    Dakle, cure koje ste baš operirane: zanima me sve, kakva je anestezija, jel' boli,koliko traje operacija (jedna noga),kako noge izgledaju poslije skidanja zavoja....neki kažu da ostaju hematomi, gadni ožiljci,...zbilja nisam pametna više...što očekivati..

  26. #76
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,432

    Početno

    nitko?

  27. #77

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Rosa, koliko ja znam, nakon bolničkih operacija vena na bolovanju si oko mjesec dana.

    Ja sam ovo ljeto vidjela rezultate operacije gdje je kombiniran laser u jednom dijelu noge, a UGFS u drugom (operirano u inozemstvu). Dio noge koji je riješen laserom je bio super, a ovaj dio koji je riješen UGFS-om je ostao tamniji, kao podljev ali trajni (od operacije je tada prošlo 6 mjeseci). I oporavak od UGFS-a je bio teži i bolniji.

    Spremam se na pregled u prosincu, nadam se operaciji u proljeće, ali još ne znam kojom metodom (svakako ne u bolnici).

  28. #78
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,432

    Početno

    Hvala ti, Martina...uff...sad sam još gore...

    ja ne znam još koja metoda će biti kod mene primijenjena..najvjerojatnije klasična..
    a za ovu UGFS sam do sad čitala samo pohvale, očito se radilo o reklamiranju privatnih klinika jer,koliko sam čula,rade ju samo privatnici..

    ubija me što nemam pravu informaciju,jedva čekam prosinac kad ću,nadam se,saznati što me čeka...

  29. #79
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,503

    Početno

    moj brat je prošle godine u ovo vrijeme išao na operaciju vena, klasičnu, kod privatnika, 5000 kn

    dobio je lokalnu anesteziju, operacija je trajala oko 2 sata

    bio je doma 2 tjedna, prvi tjedan išao je 2 dana na previjanje, nogu je držao na povišenom, morao je kombinirati sjedenje, ležanje i hodanje, ničeg puno

    auto nije vozio tjedan dana

    nakon skidanja zavoja imao je hematome koji se sad više ne vide

    zadovoljan je, ove godine će vjerojatno ići operirati i drugu

  30. #80
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,432

    Početno

    pepi,puno hvala!

  31. #81

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    8

    Početno

    Friško sam operirala vene u Merkuru na jednoj nozi. Išla sam na klasičnu operaciju. Procedura ti je sljedeca: boravak u bolnici 2 noći; prvi dan dolazis oko 10 ujutro i dobiješ sobu, taj dan ležiš u sobi i to je to. Drugo jutro nakon vizite kirurg ti iscrta nogu i obaviš pripremu za operaciju (tusiranje, itd.). Onda odlazis u salu na operaciju. Meni je operacija trajala sat vremena i imala sam spinalnu anesteziju. Nakon operacije ides odmah u sobu, lezis nekoliko sati, dobiješ 3 flaše infuzije i onda negdje u vecernjim satima ustajes i mozes prosetati do WC-a i sl. Navecer sam dobila i veceru (kod opce anestezije ne dobijes veceru). Drugo jutro nakon vizite ides doma. Prvih 7 dana imas zamotanu nogu u elasticni zavoj i kombiniraš lagano lezanje, hodanje, sjedenje. Nakon 7 dana vadis konce i meni su rekli jos nekih 3 tjedna bolovanja nakon toga. Sve u svemu 4 tjedna da se dobro oporavis. Mene nije nista bolilo, osim lagane migrene nakon spinalne.
    U Merkuru su svi doktori super, sestre odlicne, sve je rutinirano. Ako zelis vise detalja javi.
    p.s. noga je plava, ali to se sve oporavi; barem je tako bilo kod moje mame i brata.

  32. #82
    ruza avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    377

    Početno ...

    ja idem na sklerozaciju preko -socijalno- i bude mi free..na šalati-flebološka ambulanta.kolegica mi je išla kod dr.Vučića platila 9000kn za metodo pjenom 2 vene su bile u pitanju na 2 noge i mora ić na ponavljanje...

  33. #83

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    4

    Početno

    Eto i mene da se priključim. U teškoj sam dvojbi što se tiće klasične operacije u Merkuru ili kod dr. Vučića privatno. On me se nije dojmio, jako bahant i nije htio odgovoriti na moja pitanja. Kod mene se radi o dvije noge i dubokim venama, traži me 10 000kn za obje noge. Nije frka sa parama li me frka da li će on to dobro obaviti!!!! Koga god pitam svo kažu klasična. Molim Vas savjete i iskustva jedne ili druge metode. Zapravo me više zanima UGS metoda kod Vučića, koliko je zapravo efikasna!!!! Molim Vas pomagajte!!!

  34. #84

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    4

    Početno

    ruzo, zašto mora ići na ponavljanje i nakon kojeg vremena????

  35. #85

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    8

    Početno

    U Merkuru ti rade i druge metode osim klasične, naravno ovisno o težini slučaja. Najbolje da odeš u ambulantu u Merkur na pregled i porazgovaraš s doktorom. Ambulante su ti svaki dan, uz uputnicu dr opće prakse, koliko se sjećam bez narudžbe za pregled. Ja sam išla kod doktora koji radi petkom. Prije operacije obišla sam nekoliko privatnih ordinacija i na kraju odlučila sam se za Merkur. Za mene je operacija vena ozbiljna stvar i najviše me bilo strah komplikacija nakon operacije. To je bio razlog zašto sam se odlučila za bolnicu. Naravno, stručnost doktora, skrb nakon operacije, itd. U bolnici uz dodatno zdravstveno ne plaćaš ništa.

  36. #86

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    4

    Početno

    Hej Helga. Hvala na info. Znam za Merkur jer sam bila tamo, ali su mi preporučili operaciju. Koje druge metode oni rade????

  37. #87

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    4

    Početno

    Helga, koliko je zapravo sve bolno? Kako ti sada noge izgledaju???

  38. #88

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    8

    Početno

    Meni nije bila bolna niti operacija niti oporavak. Znak ti može biti da nisam popila niti jednu tabletu za bolove nakon operacije. Doduše bila sam psihički pripremljena na operaciju i postupak, jer su mi i mama i brat operirali vene tako da sam znala u detalje kako to sve izgleda. Noga mi je još plava (mali hematomi koji su se na nekim mjestima već resporbirali). Ti govoriš da imaš duboke vene, ja sam imala problem vanjskih vena (kombinacija geni i trudnoća, tromboflebitis...), tako da ne znam koje metode rade kod dubokih vena. To najbolje da vidiš s kirurgom, raspitaj se. Kod mene nije išlo ništa drugo osim klasične metode. Noga mi izgleda dobro, nemam više osjećaj težine u potkljenici kojeg sam imala ranije, niti mi je išta naotečeno. Sretno!

  39. #89
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,432

    Početno

    Helga,puno,puno hvala!

    Već sam na jednom drugom forumu dobila u inbox nekoliko iskustava baš s Merkura i svi su jako zadovoljni,tako da sam sad puno opuštenija i zapravo jedva čekam da je to sve iza mene.

  40. #90

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    2

    Početno

    Citiraj SANJA PULA prvotno napisa Vidi poruku
    pozdrav svima koji imaju problema sa proširenim venama!evo moje priče,operirala sam klasičnom operacijom vene na desnoj nozi u puli u bolnici i katastrofa.ožiljci se vide i na potkoljenici su mi zakačili živac tako da me taj dio boli i utrnut je i opet mi se vide s druge strane,sad moram lijevu nogu riješiti jer imam kvrgave vijugave vene po cijeloj nozi...užas...ne bole me samo ponekad osjećam umor kao da su mi teške noge,ne pijem ništa od tbl i planiram tu nogu privatno riješiti u zagrebu,najvjerojatnije u poliklinici arithera pjenom pa me zanima da li je netko nedavno bio i kakve su preporuke,ja sam to poslije trudnoće rješila u bolnici jer su mi se upalile hitno mi je bilo,sad bi probala ovu opciju kolikoe su cijene?hvala,pozdrav

    Pozdrav Sanja,

    pitanje s obzirom da si se operirala u Puli, koji te doktor operirao? Bila sam kod dr.Srdoča i preporučio mi je klasičnu operaciju. Iskreno nisam za to, razmišljam o dr.Vučiću, jer sam jučer vidjela reportažu sa klinike Arithera. Nisam još odlučila. Noga me dosta boli na listu prema gležnju. Osjećam peckanje, trnce i vidim da lagano mijenja boju (crvenilo). Dr.opće prakse me nagovara da se što prije odlučim.
    Nemam oteklina, smeta me više estetski i to što osjećam žarenje i peckanje.
    Kakve si ti simptome imala da si se odlučila na klasičnu operaciju?

  41. #91

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    4

    Početno

    Navedena reportaža o Poliklinici Arithera je lažnjak: doktor uopće ne ubrizgava pjenu u venu pacijentice, već je namješteno tako da pjena curi sa strane, što doktor prekrije srednjim prstom, a sestra podmeće gazu , koja upija pjenu koja je iscurila (pogledajte video od 5:10 do 5:30)
    Dakle, pjena uopće ne završava tamo gdje bi trebala - u veni pacijentice. To se sve dobro vidi ako se pažljivije pogleda - valjda je zato video na YouTubu u očajno niskoj rezoluciji.
    Osim toga, sestra "Veronika" golim prstima maže kožu "pacijentice" s kremom koja ima olfo anestetski učinak, a zatim tim istim prstima (koji bi, dakle, trebali biti anestezirani) normalno dalje radi.
    Nakon svega toga "pacijentica" (koja je tobož nekakav komad) lepršavo odskakuće iz Poliklinke (valjda s masnim honorarom u džepu, koji joj je plaćen da sudjeluje u takvoj mađioničarskoj predstavi).
    Možete misliti koliko je vjerovati onda svemu drugom što tvrde na njihovim web stranicama: "nikad nismo imali komplikacija", "dr. V.... je svjetski licenciran", "UGFS je u svijetu najpriznatija metoda", "ne postoji mogućnost povratka tegoba s venama", "nema nuspojava" itd...
    Takav "bullshit", čini se, prolazi samo u Hrvatskoj. Negdje drugdje bi u najmanju ruku izgubili licencu za rad.
    Ne tvrdim da UGFS nema svoju vrijednost kao metoda liječenja vena, ali, kao i sve druge metode, zasigurno ima svojih prednosti i mana.

  42. #92

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    2

    Početno

    Citiraj joyce prvotno napisa Vidi poruku
    Navedena reportaža o Poliklinici Arithera je lažnjak: doktor uopće ne ubrizgava pjenu u venu pacijentice, već je namješteno tako da pjena curi sa strane, što doktor prekrije srednjim prstom, a sestra podmeće gazu , koja upija pjenu koja je iscurila (pogledajte video od 5:10 do 5:30)
    Dakle, pjena uopće ne završava tamo gdje bi trebala - u veni pacijentice. To se sve dobro vidi ako se pažljivije pogleda - valjda je zato video na YouTubu u očajno niskoj rezoluciji.
    Osim toga, sestra "Veronika" golim prstima maže kožu "pacijentice" s kremom koja ima olfo anestetski učinak, a zatim tim istim prstima (koji bi, dakle, trebali biti anestezirani) normalno dalje radi.
    Nakon svega toga "pacijentica" (koja je tobož nekakav komad) lepršavo odskakuće iz Poliklinke (valjda s masnim honorarom u džepu, koji joj je plaćen da sudjeluje u takvoj mađioničarskoj predstavi).
    Možete misliti koliko je vjerovati onda svemu drugom što tvrde na njihovim web stranicama: "nikad nismo imali komplikacija", "dr. V.... je svjetski licenciran", "UGFS je u svijetu najpriznatija metoda", "ne postoji mogućnost povratka tegoba s venama", "nema nuspojava" itd...
    Takav "bullshit", čini se, prolazi samo u Hrvatskoj. Negdje drugdje bi u najmanju ruku izgubili licencu za rad.
    Ne tvrdim da UGFS nema svoju vrijednost kao metoda liječenja vena, ali, kao i sve druge metode, zasigurno ima svojih prednosti i mana.
    Da li ste radili bilo kakav (kirurški ili neki drugi) zahvat na venama nogu?
    Voljela bih doznati informacije baš iz tog razloga - ako netko ima iskustava sa klinikom Arithera, iz samog razloga - prvo cijene, drugo da li je zaista takav zahvat učinkovit i bezbolan kako se predstavljaju u videu i na njihovim stranicama?
    Da li ima nuspojava, povrata vena sa još gorim simptomima, jer nije lako odlučiti se na klasičnu operaciju s obzirom i na sve tegobe iste, a i na opise drugih sudionika koji su bili na klasičnim operacijama.
    Dvije prijateljice, jedna u Puli, a jedna iz Zagreba obavile su klasične operacije i nakon cca 4-5 godina vene su se ponovno pojavile ali na drugim dijelovima npr. ako je bila na listu pojavila se izrazita na bedru itd.
    Svaki liječnik u bolnici čim vidi vene predlaže klasičnu operaciju sa čupanjem, rezovima i ožiljcima - sa predstavljanjem svih mogućih komplikacija ako se ne napravi - u smislu perforatora, ugruška, plućne embolije itd. U pacijenta unesu strah, a na nama je odluka na koji način i kako da se liječimo i da li su zaista potrebne (osim estetskih) takve drastične operacije.
    Zato se pokušavam na ovom forumu informirati kakva su iskustva drugi koji su zaista prošli bilo klasičnu ili drugu metodu operacija (ili ubrizgavanja pjene) i sl.
    - Jedan liječnik mi je jednom davno u neobaveznom razgovoru rekao: Niti jedan liječnik nezna koliko i kako Vas nešto može boljeti, nego samo Vi sami. -

  43. #93

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    4

    Početno

    Citiraj Glas prvotno napisa Vidi poruku
    Da li ste radili bilo kakav (kirurški ili neki drugi) zahvat na venama nogu?
    Voljela bih doznati informacije baš iz tog razloga - ako netko ima iskustava sa klinikom Arithera, iz samog razloga - prvo cijene, drugo da li je zaista takav zahvat učinkovit i bezbolan kako se predstavljaju u videu i na njihovim stranicama?
    Da li ima nuspojava, povrata vena sa još gorim simptomima, jer nije lako odlučiti se na klasičnu operaciju s obzirom i na sve tegobe iste, a i na opise drugih sudionika koji su bili na klasičnim operacijama.
    Dvije prijateljice, jedna u Puli, a jedna iz Zagreba obavile su klasične operacije i nakon cca 4-5 godina vene su se ponovno pojavile ali na drugim dijelovima npr. ako je bila na listu pojavila se izrazita na bedru itd.
    Svaki liječnik u bolnici čim vidi vene predlaže klasičnu operaciju sa čupanjem, rezovima i ožiljcima - sa predstavljanjem svih mogućih komplikacija ako se ne napravi - u smislu perforatora, ugruška, plućne embolije itd. U pacijenta unesu strah, a na nama je odluka na koji način i kako da se liječimo i da li su zaista potrebne (osim estetskih) takve drastične operacije.
    Zato se pokušavam na ovom forumu informirati kakva su iskustva drugi koji su zaista prošli bilo klasičnu ili drugu metodu operacija (ili ubrizgavanja pjene) i sl.
    - Jedan liječnik mi je jednom davno u neobaveznom razgovoru rekao: Niti jedan liječnik nezna koliko i kako Vas nešto može boljeti, nego samo Vi sami. -
    Osobno nemam problema s proširenim venama, ali ne bih Vam preporučio da idete u polikliniku koja pokušava obmanuti javnost s takvim fejkanim video uradcima te se neistinitim informacijama.
    Da UGFS (kao, uostalom, i sve druge metode) ima svoje nuspojave, i ostala ograničenja, te da je itekako moguć povratak tegoba s venama nakon tog zahvata vidi se čim se malo progugla internetom. Može se pogledati i na engleskom Googleu (google.com) - samo treba upisati "ultrasound guided foam sclerotherapy" -nećete naći niti jednu stranicu koja tvrdi ono što tvrde na stranicama Arithere.
    Ono što je zanimljivo jest i to da slike vena na nogama kod dva pacijenta prije i poslije zahvata koje su stavljene na stranicu Poliklinike Arithera također postoje na engleskom Googleu -samo treba upisati "varicose veins" i narediti pretraživanje slika - vidjet ćete da ti pacijenti uopće nisu liječeni u Poliklinici Arithera, već u određenim američkim klinikama, te da uopće i nisu liječeni UGFS zahvatom kao glavnom metodom, već laserom i radiofrekventnom ablacijom - dakle, dečki i cure iz Poliklinike Arithera čak ni ne stavljaju svoje pacijente na svoje web stranice, već tuđe, što dovoljno govori o njihovim "uspjesima", kao i o njihovoj vjerodostojnosti.
    Iz ovog bi se jedino dalo zaključiti da je ekipi iz Arithere glavni cilj osigurati sebi lagodan život, a da im i nije previše stalo do širenja istinitih informacija o liječenju vena na nogama, niti da im je stalo do toga da nekome zaista i pomognu.

  44. #94

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    4

    Početno

    Citiraj Glas prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav Sanja,

    pitanje s obzirom da si se operirala u Puli, koji te doktor operirao? Bila sam kod dr.Srdoča i preporučio mi je klasičnu operaciju. Iskreno nisam za to, razmišljam o dr.Vučiću, jer sam jučer vidjela reportažu sa klinike Arithera. Nisam još odlučila. Noga me dosta boli na listu prema gležnju. Osjećam peckanje, trnce i vidim da lagano mijenja boju (crvenilo). Dr.opće prakse me nagovara da se što prije odlučim.
    Nemam oteklina, smeta me više estetski i to što osjećam žarenje i peckanje.
    Kakve si ti simptome imala da si se odlučila na klasičnu operaciju?
    pozdrav,operirao me dr.srdoč i dr.ban,isto sam radi estetike išla ali i zbog toga jer su mi se u trudnoći upalile,a za drugu nogu naručena sam 26.06.u zg privatno kod dr.lastrića 6500 kn sa pregledima,bila sam na color dopleru tamo i vidjet cemo,pozdrav

  45. #95

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    4

    Početno

    Pozdrav,evo mene opet,bila sam na pregledu i color dopler u poliklinici dr.lastrić 350 kn sam platila i dogovorila klasičnu operaciju 26.06 ove godine i cijena s kontrolnim pregledima 6500kn,može i na rate,da li je netko u međuvremenu bio tamo,podijelite iskustva..pozzz

  46. #96

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    4

    Početno

    pozdrav Glas,operirao me dr.Srdoč i asistirao mu je dr.Ban,bila sam 3 dana u bolnici i išla nekih 3 puta na kontrolu,nisam imala nikakve simptome osim šta su vijugave i kvrgave bile sve dok nisam zatrudnila i pred kraj trudnoće od prevelike kilaže upalile su se i spontano je to prošlo pa sam nakon nekoliko mjeseci otišla radi estetike na op.sad mi je grozna i druga noga,bila sam u zg privatno kod dr Lastrića 350 KN sam platila pregled s color doplerom te dogovorila op.za 26.06 ove godine jer to mi je jedini izbor za moje vene,ne znam u čemu je razlika ali nadam se ako se plaća 6500kn da ce mi dobro i bolje napraviti...pozdrav,sretno

  47. #97

    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    3

    Početno

    Citiraj Helga3007 prvotno napisa Vidi poruku
    Friško sam operirala vene u Merkuru na jednoj nozi. Išla sam na klasičnu operaciju. Procedura ti je sljedeca: boravak u bolnici 2 noći; prvi dan dolazis oko 10 ujutro i dobiješ sobu, taj dan ležiš u sobi i to je to. Drugo jutro nakon vizite kirurg ti iscrta nogu i obaviš pripremu za operaciju (tusiranje, itd.). Onda odlazis u salu na operaciju. Meni je operacija trajala sat vremena i imala sam spinalnu anesteziju. Nakon operacije ides odmah u sobu, lezis nekoliko sati, dobiješ 3 flaše infuzije i onda negdje u vecernjim satima ustajes i mozes prosetati do WC-a i sl. Navecer sam dobila i veceru (kod opce anestezije ne dobijes veceru). Drugo jutro nakon vizite ides doma. Prvih 7 dana imas zamotanu nogu u elasticni zavoj i kombiniraš lagano lezanje, hodanje, sjedenje. Nakon 7 dana vadis konce i meni su rekli jos nekih 3 tjedna bolovanja nakon toga. Sve u svemu 4 tjedna da se dobro oporavis. Mene nije nista bolilo, osim lagane migrene nakon spinalne.
    U Merkuru su svi doktori super, sestre odlicne, sve je rutinirano. Ako zelis vise detalja javi.
    p.s. noga je plava, ali to se sve oporavi; barem je tako bilo kod moje mame i brata.
    pozdrav,

    ja sam iz Pule i nakon redovnog sistematskog pregleda(koji mi plaća poslodavac) internist mi je rekao da moram hitno riješavati vene na desnoj nozi,
    za moju doktoricu je napisao "preporuča se učiniti CD i pregled kod vask. kirurga" i dao preporuku za Detralex tablete,
    znači moj grozd na desnoj nozi je kritičan i operacije mi ne gine.
    pošto je bolnica u Puli na vrlo "dobrom glasu", pokušao bi upast u KB MERKUR,
    vidim da su svi zadovoljni pa bi i ja tamo, ali kako?nemogu se pojaviti sa uputnicom na vratima?
    Ima tko kakav savjet?

  48. #98

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    8

    Početno

    Za prvi pregled u Merkuru se ne trebaš naručiti unaprijed (tako je bilo prije par mjeseci, ali provjeri radije telefonom). Dođeš bilo koji dan u tjednu, jer svaki dan imaju ambulantu. Pripremi se na čekanje, a dolazak neka ti svakako bude do 8 sati ujutro da predaš uputnicu. Nakon pregleda dobiješ termin za operaciju. Sretno!

  49. #99

    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav mama u boji,
    Zanima me kako je danas tvoja noga nakon UGFS metode i preporučaš li i dalje tu metodu? Hvala

  50. #100

    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    2

    Početno

    Dragi forumaši, nova sam ovdje. Trebala bih na liječenje vena pa se pokušavam informirati koji je liječnik za to najbolji u lijepoj našoj. Čitala sam na stranici poliklinike Sinteze sve moguće metode koje nude. Kakva Vi imate iskustva s tom poliklinikom i dr. Antonom Krnićem? Nakon nekih postova ovdje sumnjam da je bilo koja metoda idealna. Jedna moja poznanica je išla na sklerozaciju s pjenom i reagirala je alergično na pjenu, te završila na bolničkom liječenju. Noga joj je počela oticati , kao da ima trombozu. Srećom ipak je sve dobro prošlo. Pozz

Stranica 2 od 9 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •