Pokazuje rezultate 1 do 12 od 12

Tema: rižoto od hobotnice?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno rižoto od hobotnice?

    Može li se hobotnica spremiti na rižoto?

    Stalno ju pečem ili na salatu. Malo bih promijenila ...

    Da ju prvo skuham potom radim rižoto ili odmah na luk ... ili kako?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    1,405

    Početno

    ja je nisam radila na rižot, nego kao gulaš, sa krumpirima, isti postupak kao i sa mesom, samo pazi na začine, jer je dosta jaka sama od sebe; ili ako imaš peku, još je bolja nego pečena u pećnici, sasvim drugačiji miris i okus

  3. #3
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    joooj, ja sam samo dosla rec -

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,133

    Početno

    ima li tamo dolje za nabavit hobotnica?

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    1,405

    Početno

    sad kad je zima nema, na jesen ima dosta

  6. #6
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,505

    Početno

    Citiraj mandy prvotno napisa
    ja je nisam radila na rižot, nego kao gulaš, sa krumpirima, isti postupak kao i sa mesom, samo pazi na začine, jer je dosta jaka sama od sebe; ili ako imaš peku, još je bolja nego pečena u pećnici, sasvim drugačiji miris i okus
    Može malo pobliže taj recept kao gulaš. Imam u zamrzivaču još pola hobotnice pa bih ju spremila na taj način. MM kaže da je to jednom jeo i da mu je bilo fenomenalno.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    1,405

    Početno

    zamrznem je očišćenu i u komadu, kad je izvadim iz leda kuham u exp. loncu 10- ak min , u malo vode, ako nemaš exp. 20- ak min u običnom; izvadiš u cjedilo da se hladi i cijedi u isti lonac;kad se ohladi izrežeš na komadiće; ne bacaj vodu; sa strane dinstaš kapulu, češnjak, dodaš isjeckanu rajčicu ili 1 žličicu koncentrata, hobotnicu, sol ili vegetu, papar, lovorov listić, peršin, podlijevati vodom od kuhanja i tako cca 35 min na hobotnicu od 1 kg, pred kraj dodati malo crnog vina; kao prilog možeš skuhati palentu i ostaviti hobotnicu u gušćem umaku ili je ostaviti "u rjeđe" i dodati isjeckane krumpire, pa imaš guaš (onda umjesto crnog ubaciš bijeo vinoi bez lovora, a sa crnim ti je više verzija mesa na lovački); tokom kuhanja pazi na mekoću,jer se male brzo skuhaju, ako su prije zaleđene pogotovo, a kad se prekuhaju izgube okus, i pazi na slanost jer su same po sebi dosta slane

  8. #8
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,505

    Početno

    Hvala ti! Baš ću jednom probati.

  9. #9
    jurisnik avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    1,112

    Početno Re: rižoto od hobotnice?

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa
    Može li se hobotnica spremiti na rižoto?

    Stalno ju pečem ili na salatu. Malo bih promijenila ...

    Da ju prvo skuham potom radim rižoto ili odmah na luk ... ili kako?
    Ja je prvo skuham da ju je lakše narezati; zdinstam luk, onda hoba, pa riža (u to dodajem vodu u kojoj se kuhala hobotnica) i to je to. Sol ne stavljam.
    Malo parmezana i uživaj.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Najlipši grad na svitu..
    Postovi
    635

    Početno

    Ako je smrznuta ne treba je prethodno kuhati, izdinstaš crveni luk, pripremiš dosta bijelog..i peršina i kad ubaciš hobu sjeckanu sitno ubasiš i luk i peršin...podliješ bijelim vinom nakon dinstanja, crvene paprike soli, vegete papra po želji i pred kraj obavezno maslinovo...
    Predlažem dinstanje na pola maslinovo pola obično...

    Maslinovo ne ukuhavam nego ga dodajem pred kraj jer ako ga ukuhavam neke vrste znaju pustiti kiselost koja teško padne na želudac.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Ja ne spremam hobu, jer je nema za kupii kod nas, ali znam jedan trik koji rado delim sa vama i ovde (već sam pisala o tome na neoj drugj temi, gde su bile u priči lignje).

    Sve te glavonošce - lignje, sipice, hobe i dr. treba pre pripreme marinirati u ispasiranom svežem kiviju.
    Naime, on značajno omekšava meso ovih morskih plodova, pa se ne događa da postanu gumenasti.
    Mislim da to vredi i za zamrznute morske plodove, ali nisam 100% sigurna
    Eto, toliko od mene

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Najlipši grad na svitu..
    Postovi
    635

    Početno

    Pa..te razne morske beštije će biti gumene jedino ako nisu skuhane kako treba, naime..i kod kuhanja i kod friganja na tavi, ako se friga kratko dobro je i ako se friga dosta dugo dobro je..srednje ne valja,...jer na srednjoj duljini spremanja postane gumasto..
    dakle..ili vrlo kratko skoro skirovo ili cca sat vremena kuhanja(rižoto) to je taman...sve brže nije dobro..posebno školjke, njih samo jako kratko

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •