Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234
Pokazuje rezultate 151 do 176 od 176

Tema: Parna stanica (iliti glačalo s postoljem)

  1. #151

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    623

    Početno

    Malo sam si dala truda....
    pa sam pogledala po ducanima...
    METRO...nis posebno, viledine skuplje nego u konzumu

    KONZUM viledina oko 500kn i ta neka kao k plus po 250kn

    ELIpSO ima onih od 1000kn od phillipsa, al ne djeluju mi nis posebno i bila jedna od 350 s kotacicima....ta mi je trenutno u najuzem izboro

    INTERSPAR, ima ih hrpa trenutno i navodno ce biti na akciji....
    pa cekam sutra da idem pogledati....


    ja sam gledala samo one siroke i duze, znaci vece od obicnih.....

  2. #152
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    A jel ok ova parna postaja iz interspara za 798 kn tefal gv 5225(4,2 bara,udar pare 90g,prekidac za paljenje),ja se nista ne kuzim na kaj da obratim pozornost pri izboru...

  3. #153

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    623

    Početno

    Da vidla sam da je na akciji....
    iskreno nemam pojma..ja sam dobila za Bozic svoju prvu parnu postaju..jos ju nisam isprobala....
    bolja je sigurno od obicne pegle....

    pa nije lose da ima mogucnost nadoljevanja vode da ju ne gasis
    da ima dovoljan udar pare....a to ne znam koliko je....moja ima oko 300, al mislim da je to i vise nego dovoljno...i sa manje je ok...

    ne znam koliko je bitan onaj anyivalc sistem, cini mi se da ova koju gledas nema....
    i taj udar pare od 90


    nek se jave iskusne peglacice

  4. #154
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Sutra je u Kauflandu Quadro parna postaja za 300 kn. Moram kupit bilo kakvu peglu jer se moja doslovno raspala. Muž pili da uzmemo ovu a mene strah jer Quadro ne slovi kao kvalitetna marka...

  5. #155
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Citiraj koksy prvotno napisa Vidi poruku
    Sutra je u Kauflandu Quadro parna postaja za 300 kn. Moram kupit bilo kakvu peglu jer se moja doslovno raspala. Muž pili da uzmemo ovu a mene strah jer Quadro ne slovi kao kvalitetna marka...
    A jel ima gdje link da vidim koji je model,mozda ju i ja uzmem?U svakom slucaju mislim da mora biti bolja od obicne pegle.

  6. #156

  7. #157
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Čitam uputstva, piše da se zagrijava cca. 8 minuta, da ju treba isključiti i čekati da se ohladi ako nestane vode. Ne znam, ne mogu se odlučiti...

  8. #158

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    623

    Početno

    A koliko je spremnik....ak je dovoljno velik nije strasno kaj se mora ugasiti da se nadopuni....jer obicno izdrzi za jedno turu peglanja

    Ima i tefalova na akciji u intersparu...skuplja je od ove quadro
    800kn

  9. #159
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Citiraj freya7 prvotno napisa Vidi poruku
    a koliko je spremnik....ak je dovoljno velik nije strasno kaj se mora ugasiti da se nadopuni....jer obicno izdrzi za jedno turu peglanja

    ima i tefalova na akciji u intersparu...skuplja je od ove quadro
    800kn
    1,2 l

  10. #160

  11. #161
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Citiraj koksy prvotno napisa Vidi poruku
    Čitam uputstva, piše da se zagrijava cca. 8 minuta, da ju treba isključiti i čekati da se ohladi ako nestane vode. Ne znam, ne mogu se odlučiti...
    ajde javi jesi ju kupila, ja isto se jos uvijek dvoumim ...

  12. #162
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Kupila sam. Al nisam još isprobala Izgleda ok.
    Samo mi nešto nije jasno, i ne mogu nać u uputama ništa. Da li ju smijem vruću odložiti na postaju? Jer podloga su neki gumeni čepići pa mi nije baš jasno...

  13. #163
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Citiraj koksy prvotno napisa Vidi poruku
    Kupila sam. Al nisam još isprobala Izgleda ok.
    Samo mi nešto nije jasno, i ne mogu nać u uputama ništa. Da li ju smijem vruću odložiti na postaju? Jer podloga su neki gumeni čepići pa mi nije baš jasno...
    I ja sam ju kupila ali nemam ju vremena jos proucavati ,samo sam ju izvadila iz kutije i spremila u spajzu.

  14. #164
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    sad sam zvala rodakinju koja ima 2 PP i kaze da i njena tefalova ima te gumene cepove
    i da im nije nista ako odlozi vrucu peglu na njih
    a budemo vec i mi probale,valjda ce nam prezivjeti nasa jeftina peglica

  15. #165
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Isprobano. Dajem joj solidnu trojku. Ništa posebno, kol'ko para tol'ko muzike. Bolja je od moje stare obične definitivno al da sam poželjela ispeglat sav veš - nisam
    I da, odlaže se na postaju iako može i vertikalno na stol.
    Posljednje uređivanje od koksy : 16.01.2014. at 14:32

  16. #166

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno

    može se slobodno odložiti na postolje dok je vruća... ali to zagrijavanje 8 minuta mi se čini too much ,
    koji put u žurbi moram nešto ispeglati pa mi se i 2 minute kod tefalke čine ko vječnost

  17. #167
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    ja za jednu-dvije stvari brzinski ispeglati mislim koristiti peglu vulgaris...
    Posljednje uređivanje od ki ki : 17.01.2014. at 07:24

  18. #168
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    a sta je s ovom iz lesnine, tocnije mobelix http://www.moebelix.hr/brochures

    http://oi39.tinypic.com/o5vrb7.jpg uslikala sam je :D

  19. #169
    diavg avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    velika gorica
    Postovi
    2

    Početno

    Citiraj Zorica prvotno napisa Vidi poruku
    Ja imam Gorenje parnu stanicu, prezadovoljna sam. Postolje mi stoji na podu dok peglam. Ipak za neko sitno dopeglavanje koristim obicnu peglu na paru, jer mi se ne da puniti rezervoar, cekati da se ugreje pa kasnije prezniti :/
    bok,mene zanima kad si kupila parnu stanicu od gorenja dali si morala ukloniti neku posebnu zastitu koja nepise u uputama.

  20. #170
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,307

    Početno

    Bila je neka novija tema ne mogu naći pa ću ovdje.

    Koliko dugo imate parne postaje? Moja ima već 7 godina, prije 2 god je čišćena od kamenca, oko 220kn sam platila u ovlaštenom servisu. I sad opet zeza nakon 2 peglanja traži opet čišćenje...pa vadim onaj nastavak i izbacujem sve van. Po uputi koristim vodu iz vodovoda. Ima li smisla kupovati onu neku tekucinu za pegle vidjela sam u Mulleru ili da se oprostim s njom jer počne i jako puštati peru u toku peglanja toliko naglo da me prestraši...

    Tefalova je.
    Posljednje uređivanje od mašnica : 21.11.2019. at 20:42

  21. #171
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Nama isto pise da ide voda iz pipe u obicnu peglu, al mi uvijek kupimo demineraliziranu. Zg voda je jako tvrda i bas se puno kamenca radi.

  22. #172
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Bila je neka novija tema ne mogu naći pa ću ovdje.

    Koliko dugo imate parne postaje? Moja ima već 7 godina, prije 2 god je čišćena od kamenca, oko 220kn sam platila u ovlaštenom servisu. I sad opet zeza nakon 2 peglanja traži opet čišćenje...pa vadim onaj nastavak i izbacujem sve van. Po uputi koristim vodu iz vodovoda. Ima li smisla kupovati onu neku tekucinu za pegle vidjela sam u Mulleru ili da se oprostim s njom jer počne i jako puštati peru u toku peglanja toliko naglo da me prestraši...

    Tefalova je.
    Ja sam žrtvovala dvije parne pegle (ne stanice, nego obične pegle, isto Tefal) slušajući upute proizvođača da se stavlja voda iz vodovoda. Šipak! Otkad sam prešla na demineraliziranu vodu, nikakvih problema nema. Prevelika je to investicija da bi je čovjek upropastio zbog 3 kn ili manje, koliko košta litra demineralizirane vode.

    S druge strane - proizvođačima nije u interesu da taj proizvod dugo traje. To je JEDINI razlog zbog kojeg piše da se u njih toči voda iz vodovoda. Ljudi se već godinama bore protiv "planiranog životnog vijeka" proizvoda, sumnjajući da proizvođači namjerno ugrađuju slaba mjesta, kako bi npr. kućanski aparati trajali koliko im traje i garancija, ali ne i dulje. Evo, ovo sam na brzinu našla: https://www.telegram.hr/politika-kri...on-par-godina/

    Daklem, daj stanicu na još jedno čišćenje, a nakon toga investiraj u demineraliziranu vodu.

  23. #173
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,307

    Početno

    Mislim da cu morati novu, jucer peglala sa obicnom to sve neato curi ja s tim ne znam peglati. Roba je zguzvana iako sam peglala s paromcna obje strane i na najjace sto s postajom ne moram, uh...

    Kod postaje mi je ostecena i doljnja povrsine pegle tako da cu pricekati blagdane i mozda loviti kakav popust. Hvala

  24. #174
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Da, u tom slučaju se više isplati nova, ali onda fakat odustani od vode iz vodovoda. Sretno!

    Offt. Moja rođakinja se kune da se sa Phillips.ovom parnom stanicom preporodila i da je puno bolja od Tefalove. Eto - nije moje iskustvo, tako sam čula.

  25. #175
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Mašnice,
    naša parna postaja pojena vodom iz vodovoda trajala je 7 godina.
    Sad imamo novu, i iako piše da ide voda iz vodovoda, sve se mislim kako tvrde vode kao u Zg nema valjda nigdje u svijetu pa ću ovako kako Jelana veli:
    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Nama isto pise da ide voda iz pipe u obicnu peglu, al mi uvijek kupimo demineraliziranu. Zg voda je jako tvrda i bas se puno kamenca radi.

  26. #176
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,307

    Početno

    Hvala curke moja odluka je nova pegla bez vode iz pipe jos samo moram izabrati koju. Frendica ima Philips kaze sama pegla haha...i Tefal je imala prije stalno joj se šopalo kao i meni...

Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •