Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 176

Tema: Parna stanica (iliti glačalo s postoljem)

  1. #1
    Sanjica avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Moslavina
    Postovi
    919

    Početno Parna stanica (iliti glačalo s postoljem)

    Moja bogtepitajkojaporedu pegla kvalitetno curi na sve strane i došlo je vrijeme za nešto novo. Guglajući sam naletjela na nekoliko foruma gdje se razvila diskusija o parnim stanicama, tj. nema još puno korisnika ali su iskustva izuzetno pozitivna.

    Obzirom da ja najviše volim razmjeniti iskustva ovdje, molim sve korisnice parnih postolja da napišu svoju procjenu ovog strojčeka.
    Ne bi bilo zgorega i upoznati nas s cijenama, akcijama i slično. Vjerujem da nisam jedina koju zanima ova novotarija.

  2. #2
    anita_m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    moj dom
    Postovi
    395

    Početno

    mi smo tefalovu peglu s parnom stanicom kupili pred par mjeseci u Konzumu na akciji za nekih 700 kn, ista takva u Pevecu je 1100 kn.

    super sam zadovoljna - vrijeme peglanja skratila sam za 60%, a da ne govorim o tome da mi peglanje više nije najgori posao :D :D :D

  3. #3
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Ja sam svoju, Phillips-ovu dobila prije deset godina kao svadbeni poklon i nedavno je partila jer sam ja svako malo stavljala vodu iz pipe u rezervoar. Na kraju je još moj sin zapeo za taj kabel pa je letila na pod i napukla plastika, uglavnom sada je pokojna .

    Bila sam prezadovoljna sa njom, super je parila, nije bila preteška, a opet niti prelaka za pritisnuti kada se pegla npr. jeans .
    Po meni je najveća mana tih pegli što, kada se isprazni rezervoar sa vodom, moraš prestati peglati (ugasiti peglu), čekati da se rezervoar ohladi, kako bi pao tlak o njemu, pa tek onda možeš dodavati još vode (i ponovo čekati da se voda zagrije i tlak naraste pa da ponovo počne pariti).
    Međutim ima jedna parna postaja, mislim da se zove Imetec non-stop vapor, u njen rezervoar se može cijelo vrijeme nadolijevati voda.
    Ta bi pegla bila moj sljedeći izbor.

  4. #4
    BubaSanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    447

    Početno

    ja imam Philipsovu peglu sa parnom jedinicom i preporučila bih ju svakome.

    Koštala je nekih 1600 kn, ali opet bih ju toliko platila jer vrijedi svake lipe.


    Ovako izgleda




    http://www.ecoservicesplus.com/images/GC636002.jpg

  5. #5
    Sanjica avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Moslavina
    Postovi
    919

    Početno

    Mene zanima gdje držite tu stanicu (na podu, na stolu?), gdje pospremate sve kad ne peglate?

    Šta ako završite s poslom, a ostalo je vode u stanici (da li se mora izlijevati)?

    Da li su i nove stanice takve da se mora čekati da se ohladi prije nego se ulije nova voda?

    Kad se pegla samo parom da li se pegla drži okomito i samo parom prelazite preko košulje ili majice obješene na vješalicu?

    Vidjela sam kod nas u Konzumu Tefalovu parnu stanicu za 600 i nešto kunića. Da li je isplativije uzeti to (a možda spada u najjednostavnije i najjeftinije parne stanice) ili ipak skuplju i kvalitetniju peglu za gotovo istu cifru?

  6. #6
    Lu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Molvice
    Postovi
    1,834

    Početno

    ja imam neku nemam pojma koji je proizvodjac znam da je bila jako skupa oko 1000 eura to mi je mama kupila. velika je kao usisavac otprilike i u nju stane jako puno vode pa mi se jos nikad nije desilo da sam peglala i morala nadolijevat cak ni kad sam imala 7 masina robe.

    ta koju ja imam nije samo pegla nego ima i razne nastavke za ciscenje.
    u svakom slucaju koja god da je ja bih tako nesto uvijek preporucila.

    a najbolje ke sta trosi 3 puta manje struje od obicne pegle.

  7. #7
    Serpentina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    tu negdje
    Postovi
    1,147

    Početno

    Imam neku bezimenu, majka našla u It na sniženju za 50ak eura. Prezadovoljna sam, ta posuda s vodom mi je dostatna za otprilike jednu mašinu robe. ionako ne čekam da mi se više nakupi pa nije frka. Osim toga, nije niti da baš sve peglam iz svake ture veša :grin:
    Kad nestane vode, prestanem peglat. To je dobro da se ne ufuram previše

    Peglam normalno na dasci, postolje stoji na ormariću odmah do daske. Imamo prostoriju viška pa nemamo problema sa pospremanjem. Prezadovoljna sam.

  8. #8

  9. #9
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    a koliko veša stignete ispeglat sa jednim rezervoarom?

    ja peglam poslkje svake mašine (tj kad se osuši)...sa ovom sad peglom mi treba 20-30 min...ovisi koliko bude puna mašina..

  10. #10
    Sanjica avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Moslavina
    Postovi
    919

    Početno

    Sve sam to pročitala, ali namjerno sam otvorila ovakav naslov da na jednom mjestu imamo iskustva i podatke samo o parnim stanicama.

    Znam da ona nisu još u širokoj primjeni, ali očekivala sam ipak malo veći broj korisnica.

    Ja sam 99% odlučila kupiti baš to, samo još malo skupljam iskustva i čekam povoljnu priliku tj. neku akciju negdje.

  11. #11
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    Ja imam Tefalovu. Platila ju 1900 kn, ali vrijedi svaku lipu.

  12. #12
    MIJA 32 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    3,516

    Početno

    mislila sam da nisi našla stare topice
    pa da ponovim ja sam preprepre zadovoljna svojom parnom stanicom;tek kad ju imaš skužiš koliko je bolja od pegle
    mislim da je to dobra investicija,nećeš pogriješiti
    obrati samo pažnju da izbacuje što veću količinu pare

  13. #13
    Tessa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    394

    Početno

    Mi smo imali Kaercher sa peglom i priključcima za čišećnje tepiha i ostalog na paru. Kupila sam prvenstveno radi psa, da mogu kvalitetno očistiti tepih. Peglanje me oduševilo. Mogla sam i kapute čistiti. Rezervoar veliki, pa ne bi često punila. Miješala sam pola destilirane, pola obične. Kad se nadopunjava rezervoar, treba isključiti grijač i ispustiti svu paru koja je višak i onda se može otvoriti sigurnosni ventil. Unazad 4 godine imam ovaj model i nisam oduševljena (obzirom na cijenu). Daska za peglanje je jako teška ,jer ima u sebi ventilator i iako je sklapanje lagano, nespretno ju je pospremiti. Stara pegla mi je bila bolja, a frustrira me zvuk koji povremeno ispušta. Tako da bi preporučila manju stanicu s peglom. Jedina prednost je ventilator koji se regulira (puhanje na van za košulje ili puhanje prema dolje za zapeglavanje)
    Ovaj stari model još stoji, ali mu je otišao jedan grijač, pa mi se nije dalo popravljati. Ima dodatak za čišćenje tepiha, tapecirunga, prozora, pločica i ostalo...

  14. #14
    grace avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    260

    Početno

    Ja imam parnu stanicu iz Metroa za 300 kuna ( Alaska, 2 godine garancije ) i odlična je.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,769

    Početno

    Prije dvije godine sam kupila, mislim u Pevecu,IMETEC (nikad čula ni tada,a ni sada za tu marku,ali ju je prija imala i preporučila mi ju je) parnu peglu i koštala je oko 600kn (bilo je i skupljih verzija ) i zaista sam super zadovoljna,to peglanje na paru se jednostavno ne može usporediti s peglanjem "običnim" i zato savjetujem od srca kupite tu parnu peglu (mislim da je marka manje bitna).

  16. #16
    zumbulmama avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zg, Kvatrić
    Postovi
    839

    Početno

    Citiraj piplica prvotno napisa
    Međutim ima jedna parna postaja, mislim da se zove Imetec non-stop vapor, u njen rezervoar se može cijelo vrijeme nadolijevati voda.
    Ja ju imam . Jedina mana joj je veličina - treba ju nekud spremiti kad je gotovo. Stvarno se može stalno dolijevati jer rezervar nije pod pritiskom (grije se smo manji dio vode, pa se i brže zagrije za početak peglanja). Ja koristim samo destiliranu jer mi se ne da zezati sa čišćenjem. Dok peglam, držim ju na onoj rešetki - stalku na dasci za peglanje. Zato sam pazila kakvu dasku ću kupiti. Kupila sam ju prije 2 godine (peglu, ne dasku) i koštala je nekih 800 kn. Naravno, postoje i puno skuplje verzije (Pfaff) ili profesionalne u kompletu sa stolom za glačanje koji ujedno i ususava višak pare.

  17. #17
    Zorica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    358

    Početno

    Ja imam Gorenje parnu stanicu, prezadovoljna sam. Postolje mi stoji na podu dok peglam. Ipak za neko sitno dopeglavanje koristim obicnu peglu na paru, jer mi se ne da puniti rezervoar, cekati da se ugreje pa kasnije prezniti :/

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    336

    Početno

    Citiraj grace prvotno napisa
    Ja imam parnu stanicu iz Metroa za 300 kuna ( Alaska, 2 godine garancije ) i odlična je.
    grace znači isplati se kupiti?
    jel kad vidim da ove koštaju oko 1000kn malo sam :?,ta je stvarno jeftina..

  19. #19

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    6

    Početno

    Mi smo ljetos kupili onu Tefalovu parnu postaju, platili 1800,00 kn i jako smo zadovoljni. Ručnike peglam presložene, tako i posteljinu, a neke majice samo objesim na vješalicu, paru stavim na najjače i onda samo prođem s parom dok vješalicu držim u drugoj ruci. Ne mogu se sve stvari ovako peglati, ali one koje idu na stol za peglanje budu za čas gotove i perfektno opeglane.

  20. #20
    grace avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    260

    Početno

    Ja svoju imam nepunih godinu dana, koristim vodu iz pipe koju zagrijem u lončiću do ključanja i onda ulijem u rezervoar. Vrijeme čekanja da se voda ugrije 0 ( mislim da sam savjet pročitala u uputstvu). Kad sa voda potroši, ali ni ternutka ranije rezervoar se da otvoriti i tada ponavljam postupak. Brzina i jednostavnost nemjerljiva je u osnosu na drugi način peglanja. Što se tiće marke moje pegle nemam nikakve zamjerke (2godine garancije kao i tefalova koja je tri puta skuplja). Dakle, dajem preporuku.

  21. #21
    Točkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    978

    Početno

    Citiraj Serpentina prvotno napisa
    Imam neku bezimenu, majka našla u It na sniženju za 50ak eura. Prezadovoljna sam, ta posuda s vodom mi je dostatna za otprilike jednu mašinu robe. ionako ne čekam da mi se više nakupi pa nije frka. Osim toga, nije niti da baš sve peglam iz svake ture veša :grin:
    Kad nestane vode, prestanem peglat. To je dobro da se ne ufuram previše
    Prezadovoljna sam.
    Potpisujem od riječi do riječi, jedino je meni poklonila sveki .
    Stavljam samo destiliranu vodu i kad se sjetim čep nečega ( što mi je isto donijela sveki) protiv kamenca. I to je to, super je!

  22. #22

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,769

    Početno

    Citiraj princess puffy prvotno napisa
    Prije dvije godine sam kupila, mislim u Pevecu,IMETEC (nikad čula ni tada,a ni sada za tu marku,ali ju je prija imala i preporučila mi ju je) parnu peglu i koštala je oko 600kn (bilo je i skupljih verzija ) i zaista sam super zadovoljna,to peglanje na paru se jednostavno ne može usporediti s peglanjem "običnim" i zato savjetujem od srca kupite tu parnu peglu (mislim da je marka manje bitna).
    nažalost-ciknula mi je, već drugi put,
    ali sada više nemamo servis u St, nego bih trebala slati u Zg
    ne mogu toliko dugo biti bez pegle, jer se kod nas pegla skoro svakodnevno

    da li je netko friško kupovao parnu peglu ili se razumije
    na što obratiti pažnju
    na količinu bara ili pare koju izbacuje?
    tnx na info

  23. #23
    miniminia avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    hlebinska škola
    Postovi
    882

    Početno

    ja imam tefalovu , 1600 kuna, kupljena oko BOžića
    isplati svaku kunu
    rezervoar je velik, jednostavan za puniti, traje za peglanje skoro 4 mašine

    kaj se tiče držanja, na stolu mi je cijela postaja... ova pegla ima da ju zakačiš za postolje i onda za držalo pegle cijelu nosiš kud god hoćeš

    zagrije se za 2 minute, što je super brzo, ako je zaboravim ugasiti ima automatsko gašenje za 8 minuta mislim , to mi je nabolja fuinkcija

    bitno ti je koji je pritisak pare, ova ima 5 bara, i izbacuje 120 g/min
    baš je volim

  24. #24

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,769

    Početno

    koja joj je točno šifra?

    da li se može nadoljevati za vrijeme peglanja ili joj je dovoljno velik spremnik pa ne treba!

    hvala na info i brzini

  25. #25

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,769

    Početno

    gledala sam te Tefalove ima ljubičasta (1500 kn) i plava (1800 kn)
    obe imaju spremnik od 1,4 L
    je li to to?

  26. #26
    miniminia avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    hlebinska škola
    Postovi
    882

    Početno

    ova moja je tefal GV 8330

  27. #27
    miniminia avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    hlebinska škola
    Postovi
    882

    Početno

    spremnik je dovoljno velik da mi je jučer nakon peglanja 4 mašine veša ostalo još petina vode u spremniku, a cijelo vrijeme na paru peglam

  28. #28

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    47

    Početno

    prednost novijih tefalovih pp je ta da možeš nadolijevati tijekom peglanja ako ti slučajno usfali, naime, sve parne psotaje koje ima spremnik takav a ne spremnik s onim čepom koji stvara pritisak, mogu primati vodu kada god želiš i zagrijati se za 2 minute. One s čepom trebaju dulje zagrijavanje, spremnik pod čepom treba lagano otvarati da se manji pritisak i tak..komplicirano, ja imama tEFALOV MODEL gv 7150, a od njega su bolji samo GV 8330 i GV 8360, tak da mogu samo zamisliti kaj oni mogu kad je ova moja već avion!!

  29. #29
    miniminia avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    hlebinska škola
    Postovi
    882

    Početno

    e je istina ova moja GV 8330 je spejsšatl, a super jednostavna za koristiti, i vodu stvarno možeš nadolijevati, ali to je stvarno ako trebaš opeglati sav veš iz nebodera

    spremnik se lako vadi, lako puni , lako stavlja, ne znam kako je bilo prije doba pp

    a imala sam odličnu peglu od 600 kuna prije ove

    ne znam jel netko spominjao da se može peglati odijela, kapute, vertikalno pegla ko grom...

  30. #30

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    378

    Početno

    Citiraj miniminia prvotno napisa
    e je istina ova moja GV 8330 je spejsšatl, a super jednostavna za koristiti, i vodu stvarno možeš nadolijevati, ali to je stvarno ako trebaš opeglati sav veš iz nebodera

    spremnik se lako vadi, lako puni , lako stavlja, ne znam kako je bilo prije doba pp ...
    Mi je isto imamo i stvarno je za svaku hvalu

  31. #31
    sierra avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    153

    Početno

    A jel neko ima Quadrovu? Ta je sad na akciji u kauflandu
    A i Elitova za 350 kn u Metrou....
    Ne znam jel su te jeftine isto tak dobre ko tefalove i ostale skupe,jel dobro speglaju vertikalno ili su sličnije običnim parnim peglama bez postaje?

  32. #32

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    378

    Početno

    Evo podižem malo temu jer trebam pomoć korisnika parnih postaja
    Nešto čudno se događa s mojom najdražom, isprva joj voda procurila iz dna postolja pa sam izlila svu vodu i očistila filter za kamenac i onda je ok radila nekih sat vremena dok odjednom nije prestala izlaziti para iz nje. Vode ima i nije upaljena ona crvena lampica za reset a para ne izlazi. Ima li tko slična iskustva?

  33. #33

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    16

    Početno

    temeljito čišćenje u servisu, nema druge, događa se.


    Citiraj erina prvotno napisa Vidi poruku
    Evo podižem malo temu jer trebam pomoć korisnika parnih postaja
    Nešto čudno se događa s mojom najdražom, isprva joj voda procurila iz dna postolja pa sam izlila svu vodu i očistila filter za kamenac i onda je ok radila nekih sat vremena dok odjednom nije prestala izlaziti para iz nje. Vode ima i nije upaljena ona crvena lampica za reset a para ne izlazi. Ima li tko slična iskustva?

  34. #34

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    620

    Početno

    Sad sam i ja zaintrigirana.

  35. #35
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    da li je netko isprobao ove jeftinije verzije. Cost benefit analize molim

  36. #36
    Mama Martina avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb-Malešnica
    Postovi
    198

    Početno

    Zanima me ova Tefal GV 8330 pegla. Za koliko vremena ispeglate 1 mašinu veša, da li se pegla samo s jedne strane (ne moraš s obadvije) i koristi li se obična ili destilirana pegla?

  37. #37
    miniminia avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    hlebinska škola
    Postovi
    882

    Početno

    ovisi o vešu (ako su košulje ili majice), ali brzo
    ja peglam samo jednu stranu majica hlača, posteljinu složim i pritisnem...
    običnu vodu koristim ,jer ima anticalc funkciju i signalizira kad se stvori kamenac

  38. #38

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    334

    Početno

    ja imam Tefal parnu postaju, mislim da sam svoje zadovoljstvo već puno puta opisivala na ovom forumu..
    da peglam samo jednu stranu
    samo i isključivo obična voda
    peglanje brzo i učinkovito i ne bi ja mijenjala never ever
    obične pegle?? no more !!

  39. #39
    borka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    671

    Početno

    Totalno ste me zainteresirale za tu parnu peglu

    Već ju zamisljam kako sama pegla

  40. #40
    MIJA 32 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    3,516

    Početno

    borka,ne pegla sama,ali pegla fantastično
    moja je nedavno bila na servisu i posudila sam maminu običnu peglu na paru
    podivljala sam nakon dvije majice i odustala od peglanja
    ima prilično jeftina verzija u konzumu
    mala parna stanica,stane cca 7 dcl vode i košta 200 kn
    frendica koja šiva dječije stvari ju ima i veli da je super
    kod nje radi 12 sati dnevno,tanka ju s običnom vodom iz pipe i svake 2 godine kupi novu

  41. #41
    Daisy@ avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    242

    Početno

    zašto je bila na servisu? pokvarena ili neki servis koji se mora obaviti? ja je isto imam al moja nije bila nigdje...za sad signalizira za kamenac,nešto češće zadnje vrijeme,evo je taman očistih sad ide nova tura peglanja...nikad više na običnu peglu...ni za živu glavu..ovo je bila ljubav na prvi pogled

  42. #42
    Suzizana avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,195

    Početno

    cure ako imate pp, da li s njom možete opeglati i koji komad odjeće bez pare i kak to ide, samo se para isključi ili kaj?

  43. #43
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj Suzizana prvotno napisa Vidi poruku
    cure ako imate pp, da li s njom možete opeglati i koji komad odjeće bez pare i kak to ide, samo se para isključi ili kaj?
    Na mojoj možeš peglati bez pare, jer ustvari dok prglaš s parom cijelo vrijem stiskaš jedan gumb, ovako jednostvano ne stiskaš. Mada moj dojam je da pp bez pare pegla lošije nego obična pegla bez pare.

  44. #44
    KayaR avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    1,433

    Početno

    Imam pitanje u vezi teme
    Da li parna stanica zahteva posebnu podlogu/dasku/stol za peglanje?
    Moja drvena(iverica)daska je vec skiknula od obicne pegle na paru,opada s nje iverje,pa sam ju
    prekrila slajfnom alufolije,ne bih li ju nekako zastitila...
    Puno nas je,vesa imam vagon,naravno,ali sve se pegla
    Imala sam Rowenta neku peglu,kupila sam naskuplju koju sam nasla,i super je bila dok nije pala s daske...
    Nakon nje sam kupila utesnu Gorenje na akciji,i nikako nisam zadovoljna.
    Nosim se mislju o kupovini PP...

  45. #45
    Mama Martina avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb-Malešnica
    Postovi
    198

    Početno

    Eto, da se javim. Već tri mjeseca imam Tefalovu parnu stanicu i oduševljena sam. Prvo sam oduševljena s brzinom peglanja, puno manje vremena potrošim na peglanje, a roba bude neizmjerno bolje opeglana nego s običnom peglom. Posebno sam oduševljena s peglanjem traperica i stvari od lana. Savršeno ravno! Obična pegla - nikad više! Vrijedi svake kune!

  46. #46

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj Lu prvotno napisa Vidi poruku
    ja imam neku nemam pojma koji je proizvodjac znam da je bila jako skupa oko 1000 eura to mi je mama kupila. velika je kao usisavac otprilike i u nju stane jako puno vode pa mi se jos nikad nije desilo da sam peglala i morala nadolijevat cak ni kad sam imala 7 masina robe.

    ta koju ja imam nije samo pegla nego ima i razne nastavke za ciscenje.
    u svakom slucaju koja god da je ja bih tako nesto uvijek preporucila.

    a najbolje ke sta trosi 3 puta manje struje od obicne pegle.
    Tako nešto ima i moja mama. Kupila je od nekog čovjeka koji je išao po kućama i prodavao. Sjećam se da je imala čak i nastavak za čišćenje lica, ali nismo taj uzeli, mogli smo izabrati koje nastavke želimo. Ugl., odlična je. Ako se ikad odlučim ozbiljno prihvatiti peglanja nabavit ću je.

  47. #47
    Suzizana avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,195

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Na mojoj možeš peglati bez pare, jer ustvari dok prglaš s parom cijelo vrijem stiskaš jedan gumb, ovako jednostvano ne stiskaš. Mada moj dojam je da pp bez pare pegla lošije nego obična pegla bez pare.
    kaj znači dok peglaš s pp onda stalno moraš držati neki gumb ili sam nekaj krivo skužila?!

  48. #48
    KayaR avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    1,433

    Početno

    Ima li neko odgovor na moje pitanje?

  49. #49

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,408

    Početno

    staviš peglu na odjeću i stisneš
    para izleti kao bomba
    i tako po cijeloj odjeći, gotovo za nekoliko sekundi, ovisno o komadu odjeće

    i ja nikada ne peglam bez pare jer je slabo

    uvijek na turbo

  50. #50

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,408

    Početno

    Citiraj KayaR prvotno napisa Vidi poruku
    Imam pitanje u vezi teme
    Da li parna stanica zahteva posebnu podlogu/dasku/stol za peglanje?
    Moja drvena(iverica)daska je vec skiknula od obicne pegle na paru,opada s nje iverje,pa sam ju
    prekrila slajfnom alufolije,ne bih li ju nekako zastitila...
    Puno nas je,vesa imam vagon,naravno,ali sve se pegla
    Imala sam Rowenta neku peglu,kupila sam naskuplju koju sam nasla,i super je bila dok nije pala s daske...
    Nakon nje sam kupila utesnu Gorenje na akciji,i nikako nisam zadovoljna.
    Nosim se mislju o kupovini PP...
    da, trebala bi imati posebnu dasku - rupičastu - piše u uputstvima kao preporuka
    razlog: propuštanje pare, nekondenziranje itd.

Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •