Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 116

Tema: Kostimi za maškare

  1. #51

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    1,228

    Početno

    Citiraj buby prvotno napisa
    brigita2 hvala ti
    a ja - slučajno bila u prilici zaviriti u dućan - kupila gotove kostime ninje i princeze
    Glavno da su klinci zadovoljni.

  2. #52
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Citiraj Felix prvotno napisa
    ne kuzim, na toj stranici je slika stita prazna? odakle si printala vitesko znamenje?
    Pa imas sve oblike koji se pojavljuju na viteskim odorama, stitovima, oklopima... to ti je krst, zmaj, ljiljan, ruza itd.
    Imas za printanje raznih velicina, i onda bojis i slazes.
    Ako bolje pogledas vitezove iz kolekcije koju predpostavljam da imate ako volite vitezove, videces na sta mislim.
    Mi smo ovaj zuti stit sa crvenim krstom printali na papiru malo vece gramaze i obojili debelim decjim flomasterima, i zalepili na podlogu od kartona.
    posle smo zaheftali i zalepili oho lepkom satenske trake, i stvarno je ispalo efektno.

    Npr. oklop nam je bio na srebrnom papiru, ali Novi nije zeleo da ga stavi, nego je stavio mali stit namenjen Iziju.

  3. #53
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    a što staviti vitezu na glavu? sad je prekasno nešto naručivat...

  4. #54

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    2,583

    Početno

    Citiraj ivy prvotno napisa
    a što staviti vitezu na glavu? sad je prekasno nešto naručivat...
    ja bih tako rado našla neke krojeve za kacige od kartona
    moja poznanica je bila kupila na viteškom sajmu jednu kacigu od kartona, savršenog oblika, s vizirom i svim, sličnu ovoj koju Novi ima

    znam da ih je bilo negdje da netu, al da me ubiješ ne mogu ih naći...

  5. #55
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Mi smo pravili razne kacige
    Nemam sad slike, ali u principu gledajte da stranice kacige budu malo oblikovane, i da napred imaju neke kao resetkice, a Novi je obozavao da ima i perjanicu (on je to zvao "perionica")
    Najbolje je bilo kad smo uzeli neki karton, ne znam od cega je bila ambalaza, koji je bio samo izrezan na trake do pola, i spojili smo to kao kapu, a on je onda jednu tu traku podizao i spustao jao vizir i bio je presrecan
    To je npr. jako lako da se napravi, a moze stvarno da izgleda kao viteski slem

  6. #56

  7. #57
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    zakon :D
    hvala!

  8. #58

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    2,583

    Početno

    Hvala ti!

    Ja sam još našla ovo, sviđa mi se kako izgleda na slici skroz dolje. Ove gornje mi baš nisu jasne.

    http://www.clevelandart.org/kids/art/haveago/armor.html

  9. #59
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj Iva B prvotno napisa
    Jel mislite da je za dijete od 1,9-10 mjeseci rano za maškare?
    To mi je super, ali ne znam da li bi i njoj bilo..
    Moj stariji je prvi put bio u maskarama u svojoj prvoj godini. Rodjen je u svibnju, daklem imao je... upravo 9 mjeseci.

    Kostim - jednostavni pierrot: od sarene tkanine napravila sam mu "pregacu" s rupama za ruke (bez rukava) i spagicom da se zategne oko vrata. S prednje strane imao je 3 crna gumba s mog kaputa. Oko vrata renesansni ovratnik od bijele tkanine sa cipkom. Na glavi kapica plisana kapica. Imam negdje fotke, ali nisu digitalne...

    Inace, taj kostim nosio je i moj mladji sin do cetvrte godine.

  10. #60
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    [quote="Peterlin
    Kostim - jednostavni pierrot: od sarene tkanine napravila sam mu "pregacu" s rupama za ruke (bez rukava) i spagicom da se zategne oko vrata. S prednje strane imao je 3 crna gumba s mog kaputa. Oko vrata renesansni ovratnik od bijele tkanine sa cipkom. Na glavi kapica plisana kapica. Imam negdje fotke, ali nisu digitalne...

    Inace, taj kostim nosio je i moj mladji sin do cetvrte godine.[/quote]

    o tako nečemu sam ja razmišljala za J.
    Peterlin, hvala!

  11. #61
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    [quote=babyboys]
    Citiraj "Peterlin
    Kostim - jednostavni pierrot: od sarene tkanine napravila sam mu "pregacu" s rupama za ruke (bez rukava) i spagicom da se zategne oko vrata. S prednje strane imao je 3 crna gumba s mog kaputa. Oko vrata renesansni ovratnik od bijele tkanine sa cipkom. Na glavi kapica plisana kapica. Imam negdje fotke, ali nisu digitalne...

    Inace, taj kostim nosio je i moj mladji sin do cetvrte godine.[/quote
    prvotno napisa

    o tako nečemu sam ja razmišljala za J.
    Peterlin, hvala!
    Evo skice tako necega:
    http://www.gailsdollpatterns.com/426_PierrotClown.jpg


    Mala djeca se cesto boje nekih zivotinjskih maski, a ovo je relativno bezazleno. Rukavi i nogavice su suvisni....Tko ima volje, moze se to i napraviti, ali onda je kostim nosiv puno krace vrijeme...

    Plisane kapice klinci ionako nose i vecina ih to vec ima, a ta "haljinica" se moze navuci preko jakne, pa pravac Samobor! No, nama je bilo dosta pokazivanja bakama, dedi, uji i susjedima! I dakako, tetama u vrticu! Kostim je u medjuvremenu otisao u dobre ruke, ali ne bi me iznenadilo da nasi susjedi dovedu svojega T. pokazati...

  12. #62
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Kod nas je redovito aktualan Darth Vader (imamo crni plast, koji sluzi i za Batmana, madjionicara i gusarskog kapetana - po potrebi).

    Ne mogu se sad sjetiti sto je bila ovogodisnja zelja mog mladjeg sina - Fantasticna cetvorka ili Power Rangers... nesto grozno u svakom slucaju.

    Stariji je bolji - on je volio zivotinjske maske, pa je 2 godine za redom nosio masku Schnappi-mali krokodil. No, ove godine bih ga mogla slikati u tom krokodilskom kostimu (da imamo za uspomenu i spremimo u podrum) a napraviti nekog Boba Graditelja - samo ako uspijem posuditi kacigu...

  13. #63
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    moj stariji je dvije godine bio spiderman, pa dvije gusar. sad bi i on nešto novo. kad uzmem u obzir da je opako zabrijao na srednji vijek, mogla bi mu predložit nekog viteza iz kućne radinosti ili nekog kralja... mač i štit imamo, ostalo imam dovoljno vremena za napravit...

    ako se dovoljno inspiriran, napravit ću mu obje varijante, pa nek bira

  14. #64
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj babyboys prvotno napisa
    moj stariji je dvije godine bio spiderman, pa dvije gusar. sad bi i on nešto novo. kad uzmem u obzir da je opako zabrijao na srednji vijek, mogla bi mu predložit nekog viteza iz kućne radinosti ili nekog kralja... mač i štit imamo, ostalo imam dovoljno vremena za napravit...

    ako se dovoljno inspiriran, napravit ću mu obje varijante, pa nek bira
    I moj voli vitezove - na vratima mi je dugo visio crtež svetog Jure i njegovog konja. Dobra ideja!

    Baš sam mislila kako bi se kaciga (za manje dijete, ali i za veće) mogla naštrikati - obična čarapasta kapa, samo mora imati rupe za oči ili lice i eto prave srednjevjekovne maske! Duge gaće sive (isto imamo) mogu biti na nogama, a od debele sive vune naprave se pokrivala za koljena i laktove i to je to!

    Može se naštrikati i "pancirka" rupičastim ili rižinom bodom ... i brzo ide. Fino mekano i udobno, a izgleda mraaaak....

    I ja sam nekad puno štrikala, dalo bi se to fino napraviti. A već godinama i moja svekrva aktivno sudjeluje u izradi elemenata za maske - kape, kacige i slično, pa čak i jedna brnjica za plišanog cucka! Budemo mi to zajedno.

    Fala na ideji... potražit ćemo vunu (neku debelu, da brže ide) i udri! Malo mama, malo baka i maska bi mogla biti super. A "pancirku" bi trebalo napraviti tako da poslije bude nosiva kao obični lajbek, barem za grunt, he he he... Praktično!

  15. #65

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Moje dijete, koje se donedavno panično plašilo svih maskiranih likova, odjednom se nevjerojatno zainteresiralo za maškare Najprije je rekao da želi biti kalkulator, a onda - lav. Sad si je ufitiljio da će biti lav i tako već tri dana.
    Mislila sam se "izvući" na jednostavniji način i kupiti mu kostim lava u TL-u ili nekom sličnom dućanu, ali - nema. Tj. ima samo veličina za 2 ili 3 godine, a njemu je 4,5. Nije mi jasno, zar se djeca starija od 3 godine više ne maskiraju u životinje :?
    Pa, ako netko ima ideju kako napraviti lava u (nespretnoj i nekreativnoj ) kućnoj radinosti, bila bih zahvalna.
    A još više bih bila zahvalna za informaciju može li se negdje kupiti maska lava za 4,5 godišnjaka

  16. #66
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    oni mene nekad stvarno tjeraju na nemoguće.
    lijepo smo se T i ja dogovorili da ćemo napravit i kralja i viteza pa da ima za promjenit, a još ako isfura koji put gusara, super...
    e sad, došao on na ideju da bi bio - SNJEŠKO.

    napravi mama, molim te.
    i šta sad?! pomagajte....

  17. #67
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj babyboys prvotno napisa
    oni mene nekad stvarno tjeraju na nemoguće.
    lijepo smo se T i ja dogovorili da ćemo napravit i kralja i viteza pa da ima za promjenit, a još ako isfura koji put gusara, super...
    e sad, došao on na ideju da bi bio - SNJEŠKO.

    napravi mama, molim te.
    i šta sad?! pomagajte....
    Eh, pojede mi post pa sad moram ponovno.


    Krasna ideja! I jednostavna!

    Imaš navijačke boje? Bijea za lice, crvena za nos. Može i "mrkva" (kao vilinski šešir, stožac od crvenog kartona, s dugom tankom gumicom za pričvrstiti oko glave).

    Tijelo - vidi link na sličicu pierrota koju sam stavila negdje u gornjim postovima - samo "suknjica" s tri gumba i eto ti snjegovića! (Ako ti se ne da šivati, upotrijebi bijelu vreću za smeće! Samo ju rasparaj dolje, gore već te vreće imaju uzicu). Ako šiješ, onda možeš napraviti "vreću" od bijelog satena koja ima gore i dolje gumicu, s otvorima za ruke. (Da napravim skicu?). Šivala sam sinu kostim gljive, ima negdje link na sliku, ne da mi se tražiti.

    Staviš 3 crna gumba na to i gotovo.... U ruku metla, na glavu kapica, oko vrata šal i to je to!

    Eto, djeca su uvijek UVIJEK kreativnija od nas! Ja uglavnom samo pomažem u realizaciji njihovih ideja već godinama.

  18. #68
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Bravo peterlin
    hvala ti od

  19. #69
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Evo ovako nekako (sorry, na brzinu sam to nadrljala, ne da mi se sad bolje):

    http://www.sendspace.com/file/irpo7k

    Najbolje bi bilo to skrojiti od stare plahte ili necega sto se moze stirkati. Ako je platno "bogatije" (tj. polovina za kroj dulja) snjesko ce biti "deblji".

    Bocni prorezi za ruke se ostavljaju slobodni. Duljinu gumice treba isprobati na djetetu. Gore (pod vrat) se umjesto gumice moze staviti keper traka, pa se moze zatezati po potrebi. Ako dijete nije vjesto da si to samostalno sveze, ipak je bolje staviti gumicu.

    Sal ce uspjesno maskirati taj dio ispod vrata, pa ne mora biti jako zategnuto.

    Eto, bas krasno!

  20. #70
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    wow, peterlin, stvarno si ažurna, hvala ti još jednom

    isprintat ću si ovu skicu, pa ćemo iskoristit jednu plahtu.

    kad bude gotovo, poslikam da se pokaže

  21. #71
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa
    Moje dijete, koje se donedavno panično plašilo svih maskiranih likova, odjednom se nevjerojatno zainteresiralo za maškare Najprije je rekao da želi biti kalkulator, a onda - lav. Sad si je ufitiljio da će biti lav i tako već tri dana.
    Mislila sam se "izvući" na jednostavniji način i kupiti mu kostim lava u TL-u ili nekom sličnom dućanu, ali - nema. Tj. ima samo veličina za 2 ili 3 godine, a njemu je 4,5. Nije mi jasno, zar se djeca starija od 3 godine više ne maskiraju u životinje :?
    Pa, ako netko ima ideju kako napraviti lava u (nespretnoj i nekreativnoj ) kućnoj radinosti, bila bih zahvalna.
    A još više bih bila zahvalna za informaciju može li se negdje kupiti maska lava za 4,5 godišnjaka
    Snješka smo riješili, sad bi mogli i lava:

    Evo, ako nema gotovog kostima, trebaju ti jedne "lavovski" žute štrample ili hlačice i isto takva majica. Ili stara pidžama žuta, nema veze... Možeš i ofarbati ako ti se bude dalo, ali nije to bitno.

    Dvije su bitne stvari: griva i rep

    Griva (+ uši, dakako):

    Prvo trebamo kapicu ili nešto slično - ako ima koja stara pamučna s trakicama za pod bradu iz doba kad je dijete bilo malo, super! Ako nema, poslužit će bilo kakva kapica koju više ne trebate. Poslužiti može i jedna relativno dugačka traka od tkanine široka 2-3 prsta (recimo, stari pojas od neke haljine ili tome slično). To će dijete vezati oko glave.

    Na odabranu podlogu se sašiju ili zalijepe trake od papira (recimo žuti ili smeđi krep papir narezan na rezance) u nekoliko slojeva. Umjesto krep papira može i tkanina (ne rubiti, samo neku staru haljinu ili tatinu košulju izrezati na "froncle" širine 1,5 - 2 cm). Tada se sve to u slojevima zalijepi ili zašije na onu traku koja će se vezati oko glave (kao što bakice vežu rubac, sprijeda, ili onak kak "mlade snehe" vežu rubac - otraga...). Treba isprobati - sve to ovisi kako

    Lav ima i uha. Ja sam svom sinu napravila uha za sibirskog tigra od 2 cofa za kapice. Daklem, dva uha (od papira ili tkanine) fiksiraju se s gornje strane grive. I to je to!

    Negdje imam fotku tih "uha" od vune, još ako je nađem, bit će to super...

    Lav ima i rep: može ga se ili sašiti (i napuniti vatom) pa obogatiti "zvonastim coflekom" kao za zavjese, a može se i od višeslojne vune isplesti pletenica - već prema ideji! I gotov stari pojas od haljine poslužit će u te svrhe... Rep fiksirati na guzu!

    I tako - boje za lice također će nam trebati (nos u crno, brkovi i točkice po licu) i to je to!

    Prema mom iskustvu, djeca uvijek više uživaju u IZRADI I PRIPREMI maski nego u njihovom nošenju. Zato- škare, ljepilo, iglu i konac u ruke i navalite!

    (Jooooj, samo kad Vještičina Milica doraste do maškara - vidjet ćemo mi raskoš! )

  22. #72
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Eh, da... bilo koja smeđa rudlasta perika može poslužiti za grivu lavlju, ali za nas doma to je "prelagano", mi se volimo cijela popodneva zabavljati izrađujući maske polako i pomalo.

  23. #73

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    77

    Početno

    Mi smo jedne godine bili domino kocke (ekipa od nas 6-7). Za to vam trebaju pravokutne kartonske kutije koje obojate u crno ili zalijepite crnu tapetu, polijepite bijele točke sa prednje strane, izrežete otvore za ruke i glavu i maska je gotova. Na noge smo obukli crne štrample, a na glavu stavili crne hulahopke. Vrlo jednostavno i efektno za veću grupu ljudi.

  24. #74
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Lea hoće biti Šegrt Hlapić (miš) . Za to mi dakle treba:

    zelene hlače - nemamo
    crvena majica/košulja - imamo jednu crvenu majicu ali sa srcima od štrasa, a to mi baš ne ide za Hlapića. Dakle - nemamo.
    crne čizmice - to mi se čini najteži dio :/
    mišje uši i rep - to još mogu zamisliti da nekako napravimo (zapravo baka)
    nekakva kapa i ev. torbica

    Ima li tko ideju za čizmice?

  25. #75

    Datum pristupanja
    May 2004
    Postovi
    823

    Početno

    Za snješka se može kupiti u Bauhausu ili nekom takvom zaštitno radno odijelo, bijelo je i jako tanko. Ustvari je jednokratno i košta par kuna.
    Može se prilagoditi za malo stariju djecu jer se jako nabora i dobi se širina :D . U jednom je komadu sa kapuljačom.
    Pukne se velika kapa, šal i mrkva od kartona, par velikih gumba i to je to. Jako efektno!

  26. #76
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Moj sin želi biti alien ili predator. Jeste li možda vidjele takve maske za kupiti? Ili ideje kako ih napraviti?

  27. #77

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    266

    Početno

    Di ima za kupiti Elmo kostima i kolika im je cijena?

  28. #78
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Za one koji su u Zagrebu, samo da kažem gdje sam ja jučer tražila rekvizite za maškare - na Hreliću (Jakuševac) !

    Kad sam stanovala u Novom Zagrebu, prije udaje, redovito smo ondje visili, a sad nemam više tako često priliku ići na "psihoterapiju"... Ipak, pred maškare redovito svratimo onamo.

    Plijen: 1 kg vune (siva, domaća prava) za 20 kn - viteška verižnjača je već započeta!

  29. #79
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Citiraj dmagi10 prvotno napisa
    Di ima za kupiti Elmo kostima i kolika im je cijena?
    U TLu, mislim da je 250kn, ali nisam sigurna, možda je i više!

  30. #80
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Citiraj Eci prvotno napisa
    Citiraj dmagi10 prvotno napisa
    Di ima za kupiti Elmo kostima i kolika im je cijena?
    U TLu, mislim da je 250kn, ali nisam sigurna, možda je i više!
    Jesi sigurna da je toliko, meni se ucinilo da je pisao 80 kn u TL u city centru...

  31. #81
    josie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,438

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa
    Ima li tko ideju za čizmice?
    vjerujem da lea ima neke čizmice, nebitno koje boje.
    uzmeš vreću za smeće, izrežeš po kalupu i priljepiš na čizmice.
    i eto crnih čizmica.

  32. #82
    šnapi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    476

    Početno

    jan želi biti gljiva M je danas kupio tanku spužvu pa ću nekako valjda uspijeti iskrojiti stapku s prorezima za ruke, a dolje ce biti ko haljinica. na glavu sam mu mislila staviti najlon čarapu i na nju zalijepiti spužvu koja bi se oblikovala kao stožac. e sad na taj klobuk bi trebala zalijepiti crvenu tkaninu i gore bijele točkice i to je to! kak bu to ispalo pojma nemam :/ budem slikala kad bude gotovo. u cetvrtak se moraju maskirati za jaslice tako da do tada mora biti sve tip top.

  33. #83
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj josie prvotno napisa
    Citiraj Mima prvotno napisa
    Ima li tko ideju za čizmice?
    vjerujem da lea ima neke čizmice, nebitno koje boje.
    uzmeš vreću za smeće, izrežeš po kalupu i priljepiš na čizmice.
    i eto crnih čizmica.
    Tek sad sam vidjela ideju, nekako mi se izgubio ovaj topic.

    Uglavnom, moja mama je sašila čizmice od crnog filca, a MM je napravio uši! Mislim da je kostim čisto zgodan. Jedino što Lea sad hoće biti klaun

  34. #84
    štrumpf avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ...kud Neretva hladna teče...
    Postovi
    451

    Početno

    Samo da se javimo... naša ideja je u avataru.

  35. #85
    štrumpf avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ...kud Neretva hladna teče...
    Postovi
    451

    Početno

    Ah da... tema je bila Dolina Neretve. Ja sam bila baka, a R grožđe u gajbi.

  36. #86
    lucij@ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,759

    Početno

    štrumpf, odličan kostim! Bravo za ideju!

  37. #87
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    štrumpf

  38. #88
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj štrumpf prvotno napisa
    Ah da... tema je bila Dolina Neretve. Ja sam bila baka, a R grožđe u gajbi.
    Odlično!

  39. #89
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj šnapi prvotno napisa
    jan želi biti gljiva M je danas kupio tanku spužvu pa ću nekako valjda uspijeti iskrojiti stapku s prorezima za ruke, a dolje ce biti ko haljinica. na glavu sam mu mislila staviti najlon čarapu i na nju zalijepiti spužvu koja bi se oblikovala kao stožac. e sad na taj klobuk bi trebala zalijepiti crvenu tkaninu i gore bijele točkice i to je to! kak bu to ispalo pojma nemam :/ budem slikala kad bude gotovo. u cetvrtak se moraju maskirati za jaslice tako da do tada mora biti sve tip top.
    Imam iskustva s krojenjem tih stapki... Traku (gumica je bolja) treba staviti i dolje, ali na labavo, tako da se "haljinica" fino sužava oko nogu, a dijete može hodati. Gumica je i gore (pod vratom) samo se ostave otvori za ruke.

    Klobuk:
    Skrojiti tanku spužvu u krug promjera cca pol metra (ili malo manje, za manje dijete). Skrojiti odabranu tkaninu u krug duplo većeg promjera, pa porubiti na usko, tako da se može uvući traka (keper, čvrsta) i to se onda zategne na spužvu, tako da u sredini ostane otvor za glavu taman promjera da djetetu lijepo sjedne na glavu. Sa strane se mogu prišiti trake za vezivanje, ako je potrebno. To je korisno za manju djecu.

    Dobru zabavu!

  40. #90
    štrumpf avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ...kud Neretva hladna teče...
    Postovi
    451

    Početno

    Hvala...

  41. #91
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Andrija je na kraju pozelio biti kosur.
    A onda su Lovro i Vid to vidjeli od njega i naravno - iskopirali.
    S neta sam isprintala papirnate maske koje se odlicno oblikuju, onda sam sasila crne majice s kapuljacom i crne hlacice. Na to sam Domestosom naslikala kosti. Vidovo je ispalo odlicno jer sam sila od neke stare haljine koja je skoz pamucna, crtez kostiju je lagano crven, jer je u podlozi crne boje za tkaninu uglavnom uvijek crvena, izgleda ko da je bio na rengenu. Lovrino je ispalo malo losije jer sam njegovu majicu sila od neke tkanine koja nije skroz pamuk, ima valjda elastina u sebi, pa se varikina malo razlila, a na hlacice sam mu morala nalijepiti bijeli flizelin u obliku kosti, jer sam imala neke stare crne hlacice od flisa taman za njega. Andrija ne zeli hlace s kostima nego samo majicu, pa sam jos u potrazi za cistom pamucnom tkaninom koju cu za to iskoristiti.
    Uglavnom, tri Kosturka su skroz zadovoljna.

  42. #92
    lucij@ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,759

    Početno

    marta, super ideja da kosti nacrtaš Domestosom!
    I. je na koncu kauboj, ima pravi kožni prsluk, opasač i one nogavice. Pronašla sam kod brata jednu staru kožnu jaknu koja je bila baš za rashod. Jedino što Ivo nije nikako htio staviti šešir. Imam neke slike iz Samobora, ali je bio u jakni pa nije to to. Slikati ću ga u subotu, idemo na kostimirani dječji rođendan pa stavim fotku.

  43. #93

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Ja sam oduvijek htjela biti cvijet, a da malac bude gljiva. Možda bi se cvijet mogao napravit od kartona, al gljiva mi je malo :?
    Spužva mi nije pri ruci :/

  44. #94

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb pri jezeru
    Postovi
    1,075

    Početno

    Netko je ranije pitao za bezopasan mač - mi smo prije par mjeseci kupili krasan komplet u Muelleru u CC1; spužvasti mač i štit. Nema šanse da nekoga ozlijedi ali dosta pecka po guzici (isprobao na nama).

    Trebam pomoć za pankera - kako je Janko već velik onda dolaze u obzir samo neke ružne maske, ove godine smo jedva izbjegli maskiranje u lopova s pištoljem (imamo Finu i banku blizu škole, ne šalim se s tim...) pa će biti panker.
    Pitanje jest - kako dobro obojiti kosu, imate li preporuku za neki određeni sprej (obično kosa ispadne samo blago zelenkasta) i kako napraviti one šiljke na glavi. Što koristiti - gel, pastu, kremu, vosak, pivo, šećernu vodu?
    Gdje ima za kupiti umjetni piercing? Imali smo neke iz časopisa i bacili, sad nam treba za obrve i nos.

  45. #95
    Marija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,063

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa
    Nije mi jasno, zar se djeca starija od 3 godine više ne maskiraju u životinje :?
    Da veća od 3...

    Paula (12) želi biti ptica, ili zmaj, ili neka od divljih mačaka...

    kostim gepardice koji joj je šila moja mama je prerasla, ja sam prije već dosta godina sašila žutu mačku koju sam uspješno reciklirala za nju i Daniela

    D. je htio biti kostur, sad sam vidjela kako je Marta uspješno riješila svoje kosturke, ali sam ga nagovorila da bude Zoro..to mi je jednostavnije za izvesti-drveni mač i štit imamo otprije, sašit ću crni plašt sa slovom Z, moram još negdje naći šešir, malo šminke, i spremni smo za Srakotrk, a iskoristivo je i za maškare u školi...

    Ani ću probati sašiti crvenu pelerinu s kapuljačom, nadodati točke, i imamo bubamaru.

    Jedino smo MMi ja u dilemi jer se ponavljamo - on je stalno gusar, a ja sam bila i gusarica i vještica i Ciganka-gatalica i nemamo ideja što bi još bilo jednostavno za improvizaciju

  46. #96

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj Marija prvotno napisa
    Jedino smo MMi ja u dilemi jer se ponavljamo - on je stalno gusar, a ja sam bila i gusarica i vještica i Ciganka-gatalica i nemamo ideja što bi još bilo jednostavno za improvizaciju
    Iskoristi bijelu kutu

  47. #97
    EvaP avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    359

    Početno

    Mi smo bili [http://public.fotki.com/EvaP/macja-obitelj/]mačja-obitelj[/url].
    Brzo, lagano, jednostavno.
    S tim da mališa ne želi NIŠTA na glavu, ništa obući, nikakve uši, ovo je našminkano s leđa dok se on igrao, a nisam ni MMa šminkala u puno boljim uvjetima

  48. #98
    EvaP avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    359

  49. #99
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa
    Nije mi jasno, zar se djeca starija od 3 godine više ne maskiraju u životinje :?
    Da bar zele... Vid i Lovro kopiraju Andriju, naravno. Zato su i oni kosturi
    Mislim, Videk stavi masku i onda nas plasi, ali kad ju skine i pogleda, onda se on uplasi A hlacice i majicu s kostima ne skida.

  50. #100
    štrumpf avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ...kud Neretva hladna teče...
    Postovi
    451

    Početno

    Da se malo pohvalimo...
    Poslali smo sliku s maškara u jedan časopis (ne znam smije li se napisat u koji)... i dobili smo nagradu.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •