Pokazuje rezultate 1 do 44 od 44

Tema: Quinny freestyle 3xl comfort vs formula xl

  1. #1
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno Quinny freestyle 3xl comfort vs formula xl

    je malo rano za odabir kolica, ali ništa nas ne smije iznenaditi ko s prvim ditetom pa smo u neznanju i bahatosti (ja, ne mm) prominili 7 kolica.
    sad tražim jedna, ali vrijedna.
    a uvjeti su (skromni skroz):
    - trokolica obavezno, 4 kola ne dolaze u obzir ni pod razno
    - da su velia, robuna, mogu bit i teška. ja sam rambo po definiciji pa mi je šala mala pribacivat kolica i od 20kg livo-desno
    - portapak u autu je sasvim dovoljno velik za sve vrste tako robusnih kolica (kad je mogla stat naša bivša trokolica bez da joj se skidaju kola i uz to još nakrcat stvari onda mogu bilo koja druga).
    - da ima skroz ležeći položaj i da u takvom ležećem položaju može spavat i dite od 4 god bez da mu vise noge više od par cm.
    - da se sjedeći dio može skinit i vozit samo autosjedalica na konstrukciji.

    u užem izboru su bila:
    jane slalom pro i chicco trokolica od kojih sam odustala. i jedna i druga su mi nekako.....mala....a od jane pro sam odustala i zbog autosjedalice/košare.

    znači sad su u igri quinny dvije trokolice, jedna s rotirajućim prednjim kolom i druga s fiksiranim ali nagibnim. pa molim one koje imaju ova kolica (ili su se imale prilike susrest s njima) da mi kaže koja su bolja, veća, komodnija za dite i s kojima je lakše upravljat.

    btw, mm navija da odaberem ovu "novu" graco trokolicu ali je i ona meni mala. u trolokici koju sam imala za L. ona je u njoj mogla spavat komodno s 4 godine, velika, robusna, ogromna. više je nema za kupit, a jaedina mana (što se mene tiče) je bio fiksirani prednji kotač pa se tribalo naviknit vozit ih.

  2. #2
    grace avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    260

    Početno

    Ja ti imam 3xl i jako sam zadovoljna sa njima. To su velika i teška kolica ali izvrsna za visoke osobe i jako se lako voze. Noge djeteta ne vise jer imaju nekakav podest , mogu se spustiti u potpuno ležeći položaj, izradene su od jako kvalitetnog materijala ( nakon 2,5 god. su kao nova ). Lako se rasklapaju uključujući i točkove. Na znam što bih više napisala, pitaj pa ću ti odgovoriti

  3. #3
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    grace, aj me još malo uvjerevaj opisujuću ljepotu vožnje s tim kolicima.
    s obzirom da imam dvogodišnje iskustvo s trokolicom kojoj je prednje kolo bilo fiksirano nekako me više privlači ovaj model s rotirajućim kolom.

    samo me zanima kad ja npr. preko šljunka želim vozit ravno sluša li prednje kolo moje misli ili se zavrne di ono želi (e je mi opis, ali kužiđ šta hoću kazat ). znaš ono kako kolica s četiri kola preko šljunka svako vozi o svom poslu pa se moraš natezat s kolicima naprid-nazad.

  4. #4
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Ja sam metar i panin pa mi Freestyle nažalost nije dolazio u obzir ali ono što je meni bilo jako bitno je da se prednji kotač rotira, ovo sa fiksnim mi je koma, nespretno skroz. Prednje kolo sluša, mi smo s našim spidijem išli svuda, mislim da je bitno koliko su kotači veliki.

    Inače mi je Freestyle savršen baš zbog toga što ima puno mjesta, kada ga spustiš dijete leži, dovoljno su prostrana...

  5. #5
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    tnx Frida.
    za sada vodi freestyle s rotirajućim kolom. :D
    znam koja je muka naviknit se na trokolicu s fiksiranim prednjim kolom, pa bi to nastojala izbjeć ovaj put.
    ali prije svega mi je bitna veličina kolica - neću mala, patim od veeeelikih stvari

  6. #6
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    moje 2 prijateljice: jedna ima freestyle 3xl s rotirajućim prednjim kotačem a druga s onim nagibnim. sve znam o njima

    definitivno i neusporedivo su bolja kolica ona s rotirajućim kotačem. ona nagibna su koma!!! treba ti hrpa hrpa mjesta da ih okreneš a ona druga se okreću sama oko sebe. nemam pojma ko je smislio ovaj kotač a nagibom ali mislim da nije baš svoj Ta moja prijateljica se isto dvoumila oko kotača...sad joj je žao što je kupila nagibni.

    valjda sam ti pomogla

    p.s. freestyle xxxl su izvrsna kolica. lako upravljiva, prostrana, udobna, kvalitetna. mana im je što su stvarno dosta teška i glomazna. ali tebi to nije problem pa mislim da ćeš u njima uživat

  7. #7
    grace avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    260

    Početno

    Vozi kuda i kako hoćeš bez problema

  8. #8
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    cure hvala vam što ste me ovoliko nagovarale :D
    baš mi je trebao poticaj u odluci.
    znači, q.f.3xl su kolica koja kupujem. :D :D

  9. #9
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,965

    Početno

    Imaju li prečkuza ruke? Mogu li u skroz sjedeći položaj? Koje su im dimenzije (širina i dužina, imamo dosta uzak lift) - ne kužim di na quinny siteu postoje ta kolica, je li ih dila TL ili se nekako drugačije naručuju? Trenutno imamo Quinny Buzz, ja sam s njima super zadovoljna - jako lagana, super upravljiva, nisu prevelika, ali cura izgleda nije (mislim da joj je unutra malo i usko) pa se razmišljamo za neka sljedeća kad malo naraste, polovna...

  10. #10
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa
    Imaju li prečkuza ruke?
    da

    Citiraj ina33 prvotno napisa
    Mogu li u skroz sjedeći položaj?
    da


    Citiraj ina33 prvotno napisa
    Koje su im dimenzije (širina i dužina, imamo dosta uzak lift) - ne kužim di na quinny siteu postoje ta kolica, je li ih dila TL ili se nekako drugačije naručuju?
    imaš tu i tu više podataka, npr. dimenzije

  11. #11
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa
    Trenutno imamo Quinny Buzz, ja sam s njima super zadovoljna - jako lagana, super upravljiva, nisu prevelika, ali cura izgleda nije (mislim da joj je unutra malo i usko) pa se razmišljamo za neka sljedeća kad malo naraste, polovna...
    iz ovog razloga meni ne dolaze u obzir Q.b.
    čisto jer gledam po gradu kolica i dicu u njima i kad dite dođe do nekih godinu dana kolica su premala. nemaju di s nogicama. zato u startu tražim veća i komodnija da ih ne moram minjat nakon godinu dana, a i da mi ditetu bude komodno.
    možeš mislit kakva je bila moja trokolica kad je L. u njoj i prošlo ljeto (s pune 4 godine) ležala ko carica i još joj bilo mjesta u njima. a najvažnije - nogice joj nisu visile.

  12. #12
    agata avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Kras, o.Krk
    Postovi
    298

    Početno

    Ja imam Quinny freestyle 3XL i jako sam zadovoljna sa kolicima. Osim što su jaaako teška u svemu su savršena. Trenutno mi je bebač u košari koju sam posebno kupila i nisam požalila. Idemo po svim terenima, jako puno šetamo po prirodi i za to su stvarno ODLIČNA.

    E, da, visoka sam 1,79 i izvrsna su za visoke ljude.

    Meni su jedini minusi to što su teška i nekako je onaj sportski dio mogo biti malo i mekši, nekako mi je sve tvrdo sa malo spužve.

    Drugo sve 5!!!

  13. #13
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,965

    Početno

    Citiraj agata prvotno napisa
    Ja imam Quinny freestyle 3XL i jako sam zadovoljna sa kolicima. Osim što su jaaako teška u svemu su savršena. Trenutno mi je bebač u košari koju sam posebno kupila i nisam požalila. Idemo po svim terenima, jako puno šetamo po prirodi i za to su stvarno ODLIČNA.

    E, da, visoka sam 1,79 i izvrsna su za visoke ljude.

    Meni su jedini minusi to što su teška i nekako je onaj sportski dio mogo biti malo i mekši, nekako mi je sve tvrdo sa malo spužve.

    Drugo sve 5!!!
    Vidiš, vidiš... I meni trebaju za krčke makadame . Nek se malo vratim na posao i poboljšam financije i počet ću možda tražit freestyle, ako mi stanu u ZG lift, jedva i Q.b. prođe.

  14. #14
    lucij@ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,759

    Početno

    Loryblue, ja sam samo došla čestitati na trudnoći! :D

  15. #15
    agata avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Kras, o.Krk
    Postovi
    298

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa
    Citiraj agata prvotno napisa
    Ja imam Quinny freestyle 3XL i jako sam zadovoljna sa kolicima. Osim što su jaaako teška u svemu su savršena. Trenutno mi je bebač u košari koju sam posebno kupila i nisam požalila. Idemo po svim terenima, jako puno šetamo po prirodi i za to su stvarno ODLIČNA.

    E, da, visoka sam 1,79 i izvrsna su za visoke ljude.

    Meni su jedini minusi to što su teška i nekako je onaj sportski dio mogo biti malo i mekši, nekako mi je sve tvrdo sa malo spužve.

    Drugo sve 5!!!
    Vidiš, vidiš... I meni trebaju za krčke makadame . Nek se malo vratim na posao i poboljšam financije i počet ću možda tražit freestyle, ako mi stanu u ZG lift, jedva i Q.b. prođe.
    Za makadam su 5+ 8)

  16. #16
    agata avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Kras, o.Krk
    Postovi
    298

    Početno

    E, da... strpam ih u Renault Clia... konstrukcija u bunker (skinula sam ploču sa zvučnicima) a košara na zadnje sjedalo. Kada budem maknula košaru onda sportski dio ide na zadnje sjedalo.

  17. #17
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,694

    Početno

    cure, vidjela sam u lidlovom prospektu, čini mi se od 2.-4.2. ponudu - Babideal kolica
    prokopala na njemačkim forumima da je to sestrinska firma od maxi cosija, kolica su kao Quinny freestyle 3XL, s adapterima za as i dreami košaru, cijena 1600 kn

    evo ovakva
    http://www.kidsroom.de/dwEN/Products...style-3XL.html

    pa malo pogledajte koga zanima

  18. #18
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    sta je moguce da se prednji rotirajuci kotaci ne mogu zakocit za voznju po kamencicima?


    pa to je postojalo jos prije 10 godina na prvim nasim kolicima? doduse, znam da masu ljudi to nije znalo al postojalo je - zafiksiras kotace kad ides na neravno, odfiksiras opet na ravnom i super...

  19. #19
    agata avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Kras, o.Krk
    Postovi
    298

    Početno

    Mislim da u Hr ima za kupiti Freestyle samo sa rotirajućim kotačem koji se može zakočiti (naravno), a ova kolica sa slike imaju nagibna kola, ne rotirajuća....

  20. #20
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj agata prvotno napisa
    Mislim da u Hr ima za kupiti Freestyle samo sa rotirajućim kotačem koji se može zakočiti (naravno), a ova kolica sa slike imaju nagibna kola, ne rotirajuća....
    ima za kupiti i sa nagibnim...nisu baš najprodavaniji model,ali ima ih za kupiti u hr

  21. #21
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    Citiraj Willow prvotno napisa
    cure, vidjela sam u lidlovom prospektu, čini mi se od 2.-4.2. ponudu - Babideal kolica
    prokopala na njemačkim forumima da je to sestrinska firma od maxi cosija, kolica su kao Quinny freestyle 3XL, s adapterima za as i dreami košaru, cijena 1600 kn

    evo ovakva
    http://www.kidsroom.de/dwEN/Products...style-3XL.html
    i ja sam ih danas gledala u prospektu, ali im je mana nerotirajuće prednje kolo. pošto sam imala trokolicu s nerotirajućim kolom poznate su mi sve muke zvane skretanje i okretanje.
    unatoč toj mani ja bi opet kupila istu trokolicu kakvu sam imala, ali je više nema za kupit, a svojoj sam uspila tako glupo razbit dio jednog plastičnog spoja na konstrukciji.

    pa imam pitanje opet za one koje imaju 3xl q.f. (jer sam ih neki dan opet išla gledat a povela i L. sa sobom čisto da orijentaciono vidim do kad dite može komodno u njima sjedit):
    - njoj su tijesna, a bila je bez jakete :?
    doduše nije isto kad sidne u njih dite od skoro 4,5 god. i mala beba, ali u usporedbi s tom ex našom trokolicom ova su prepre uska jer L. u ex trokolici može i sad sjedit u debeloj jaketi, a da joj nije tijesno.
    - koliko vaši bebači imaju (visina-težina), a da im je komodno sjedit, odnosno da im nije tijesno u gornjem dijelu tijela?

  22. #22
    agata avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Kras, o.Krk
    Postovi
    298

    Početno

    Ja ti nemogu još na to odgovoriti jer je moj Damijan još uvijek u košari. 8)

  23. #23
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,694

    Početno

    loryblue, jesi sigurna da se prednji kotač ne rotira?
    na ovoj stranici piše "upravljiv" prednji kotač :?

  24. #24

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    18

    Početno

    Ćao curke,

    imam nekih pitanja u vezi Quinny freestyle 3XL comfort :? :

    da li imaju skroz ležeći položaj ili bih trebala košaru
    postoji li mogućnost montiranja autosjedalice na konstrukciju ovuh kolica - to bi bilo super

    Gledali smo i Quinny Buzz, slatka su, ali mi se ova čine praktičnijim...

    help

  25. #25
    agata avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Kras, o.Krk
    Postovi
    298

    Početno

    Freestyle imaju potpuno ležeći položaj iako ti ja preporučam da uzmeš i košaru. Baby je nekako zaštićen u košari i ugodno mu je...

    Ako živiš u zgradi da moraš sa liftom ići zaboravi na freestyle jer su kolica jako teška i nepraktična za takve poduhvate. Ja živim u prizemlju, kolica mogu bez problema u kuću, garažu... itd...

    Buzz ti nema potpuno ležeći položaj...

    Ako ti trebaju fensi šmensi kolica za grad uzmi buzz, a freestyle ako šetaš offroad, kao npr mi... doduše mi dobro izgledamo i u gradu! 8) (nakon što skinemo kotače i operemo ih sa vodom i četkicom!!! )

  26. #26
    agata avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Kras, o.Krk
    Postovi
    298

    Početno

    E, da, zaboravih, naravno da se može montirati auto sjedalica... maxi cosi naravno....

  27. #27
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    Citiraj agata prvotno napisa
    Freestyle imaju potpuno ležeći položaj iako ti ja preporučam da uzmeš i košaru. Baby je nekako zaštićen u košari i ugodno mu je...
    ako košara nije sastavni dio kolica i ako je baš ne moraš kupiti uz kolica ja je ne bi nikad preporučila kupit. naša prva kolica su bila s košarom i to je čisto bacanje novaca za jako kratko vrime. makar nama. meni je puno praktičnija (a i milija i bolja) verzija kolica + as "jaje". i fino jajašce montiraš na kolica i ideeeeš.
    košaru bebač preraste dok trepneš i eto ti bačenog novca.

    ja sam se između ove dva modela kolica ipak na kraju odlučila za treća (i kupila ih :D ): jane slalom pro. uz njih moraš uzet košaru jer je takav komplet, ali košaru pretvaraš u as pa je to meni prednost.

  28. #28
    agata avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Kras, o.Krk
    Postovi
    298

    Početno

    Meni je košara bila daleko od bacanja novca, ali dobro mi smo šetači, stalno smo vani...

    U svakom slučaju ako imaš ljetno dijete, košara ti nije potrebna.

    Jane Slalom su i meni bila u opciji ali kad sam ih vidjela kako su malena, meni nisu pasala, ja sam visoka i ta kolica su na meni izgledala ko igračka.

  29. #29

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    18

    Početno

    Hvala puno, sada mi je malo lakše, vidjeću kako će biti sutra
    Baš me ta košara muči...Biti ili ne biti :?

  30. #30
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    Citiraj agata prvotno napisa
    Meni je košara bila daleko od bacanja novca, ali dobro mi smo šetači, stalno smo vani...

    U svakom slučaju ako imaš ljetno dijete, košara ti nije potrebna.

    Jane Slalom su i meni bila u opciji ali kad sam ih vidjela kako su malena, meni nisu pasala, ja sam visoka i ta kolica su na meni izgledala ko igračka.
    ooo i mi smo bili šetači. i to oni pravi, jesensko/zimsko/proljetni/svakodnevni osim po kiši/najviše po buri....
    za period kasnog ljeta smo imali košaru i meni ona nekako nije "dobro sjela". više mi je odgovarao model kolica koja su sama po sebi bila kao veeeelika košara s položajima i kupolom koja bi se rastegla od vrha do dna kolica (od glave do dna nogica). pa su mi i ta dosadila i kupili smo slijedeća na koja se montirala as. ta smo dobro iskoristili. slijedeća dva modela kolica su nam bila onako - idi mi / dođi mi. glupa investicija. zadnja dva modela (neka noname iz tintilinića i trokolica) su nam bila najiskoristivija i najbolja. mene je očito bilo jako teško zadovoljit

    nego, koliko si ti visoka (ako se smije znat) pa su te jane slalom razočarala visinom? samo me nemoj sad bacit u depresiju......

  31. #31
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    voziti djecu u as nije preporučljivo (dijete u njoj ne bi trebalo biti dulje od 1-2h). bolje je voziti u najravnijem položaju kolica ili u košari (to je pogotovo važno za mame šetačice i njihove bebice šetačice)

    as služi za vožnju u autu

  32. #32
    agata avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Kras, o.Krk
    Postovi
    298

    Početno

    Visoka sam 179, ma nije možda to bilo tako strašno, ali nisu mi jednostavno "sjela"... freestyle je ko skrojen za mene!

    I mi smo šetači po svim vremenskim uvjetima, osim ako baš pljušti. Sa burom smo na "dobar dan"... a ionako stalno puše pa ako ćemo još i na to gledat bili bi stalno doma.
    Meni je košara super stvar, ali možda da sam imala ljetnu bebu nebi bila toliko potrebna. Ovako ja njega zakukuljim i šibamo mi... 8)

  33. #33
    agata avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Kras, o.Krk
    Postovi
    298

    Početno

    Citiraj puntica prvotno napisa
    voziti djecu u as nije preporučljivo (dijete u njoj ne bi trebalo biti dulje od 1-2h). bolje je voziti u najravnijem položaju kolica ili u košari (to je pogotovo važno za mame šetačice i njihove bebice šetačice)

    as služi za vožnju u autu
    Slažem se.... moj klinjo je stalno u košari, a u AS prikopčanoj na kolica je bio možda 3 puta.... 8)

  34. #34
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    Citiraj puntica prvotno napisa
    voziti djecu u as nije preporučljivo (dijete u njoj ne bi trebalo biti dulje od 1-2h). bolje je voziti u najravnijem položaju kolica ili u košari (to je pogotovo važno za mame šetačice i njihove bebice šetačice)

    as služi za vožnju u autu
    ako se preporuča max vožnja do 2 sata onda je i to vožnja. a ovo što sam obojala je kod tebe kontradiktorno.
    ja sam svoju vozila u as, nekad sat, nekad 3 sata, ali bome u ta tri sata vožnje bi negdi sjela, izvadila je iz as, "progibala" i nazad u šetnju i vožnju.

    a šta ako kolica nemaju najravniji položaj, a nemaju ni košaru :?

  35. #35
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    Citiraj agata prvotno napisa
    Visoka sam 179, ma nije možda to bilo tako strašno, ali nisu mi jednostavno "sjela"... freestyle je ko skrojen za mene!
    ok, razlika samo 7 cm, pa onda meni valjda bolje stoje
    a i vidim da si ti zapela za freestyle pa su zato sva ostala kolica samo blijede kopije. to me tješi. već sam se pobojala za svoj izbor. i da sam možda fulala.

  36. #36
    agata avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Kras, o.Krk
    Postovi
    298

    Početno

    Citiraj Loryblue prvotno napisa
    Citiraj agata prvotno napisa
    Visoka sam 179, ma nije možda to bilo tako strašno, ali nisu mi jednostavno "sjela"... freestyle je ko skrojen za mene!
    ok, razlika samo 7 cm, pa onda meni valjda bolje stoje
    a i vidim da si ti zapela za freestyle pa su zato sva ostala kolica samo blijede kopije. to me tješi. već sam se pobojala za svoj izbor. i da sam možda fulala.
    Pa da, vjerojatno je tako, meni je freestyle odličan, ali Jane su mi isto super kolica, ali meni jednostavno nisu lijepo stajala s obzirom na moju visinu. 7 cm je jako puno...

  37. #37
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj Loryblue prvotno napisa
    Citiraj puntica prvotno napisa
    voziti djecu u as nije preporučljivo (dijete u njoj ne bi trebalo biti dulje od 1-2h). bolje je voziti u najravnijem položaju kolica ili u košari (to je pogotovo važno za mame šetačice i njihove bebice šetačice)

    as služi za vožnju u autu
    ako se preporuča max vožnja do 2 sata onda je i to vožnja. a ovo što sam obojala je kod tebe kontradiktorno.
    ja sam svoju vozila u as, nekad sat, nekad 3 sata, ali bome u ta tri sata vožnje bi negdi sjela, izvadila je iz as, "progibala" i nazad u šetnju i vožnju.

    a šta ako kolica nemaju najravniji položaj, a nemaju ni košaru :?
    bit će da sam se krivo izrazila

    mislila sam reć ovo:

    as je napravljena za vožnju u autu. njen oblik je takav kakav je zato što je taj oblik najsigurniji u slučaju, ne daj bože, sudara. as se ni u autu ni na kolicima ne bi smjela koristiti više od 1-2 h u komadu. djeca koja su često u as mogu imati poteškoće s motorikom (nažalost, znam jer se to dogodilo prijateljici). u ostalom, svaki fizijatar će ti reći da se dijete prvih nekoliko mjeseci drži na ravnom (osim u autu).

    as na kolicima je jako praktična ako, npr. dijete zaspi u autu pa ga ne moraš buditi nego samo prebacš sjedalicu na kolica i super :D
    iako ja nisam skoro nikad koristila tu opciju jer sam uvijek imala dojam da mi je dijete u koma položaju 8ramena zgrbljena prema naprijed, brada u prsima )


    Citiraj Loryblue prvotno napisa
    a šta ako kolica nemaju najravniji položaj, a nemaju ni košaru :?
    onda nisu namjenjena djeci koja ne mogu sjediti (barem tako piše u uputama većine kolica koje sam ja gledala.)
    ja ne bih kupila takva kolica za svoje dijete.


    ali to sam ja, ne kažem da svi moraju tako postupiti, niti mislim da je moj način jedini dobar (da ne bi bilo zabune)

  38. #38
    agata avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Kras, o.Krk
    Postovi
    298

    Početno

    I probušila nam se guma...

  39. #39
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Citiraj agata prvotno napisa
    I probušila nam se guma...

    odnesi kod vulkanizera, nama je sredio gumu za pet minuta.

  40. #40
    agata avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Kras, o.Krk
    Postovi
    298

    Početno

    Sredio moj brat za 5min (inače strastveni biciklist pa ima iskustva)! Ali hvala na savjetu!

  41. #41

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    u njihovim ocima...
    Postovi
    75

    Početno

    ja sam htela kupiti freestyle ali nije bilo u tl niti jedna za pogledat pa nisam imala predstavu da li bi mi odgovarala. Sad ih srecem po gradu i izgledaju super,slicno nasima. Mi smo se odlucili sa chicco tri s3 i fenomenalna su nam. Isto su kabasta,teska ali nama to odgovara. Radije cu nositi 20kg teska kolica nego gledati kako mi se dete stisce u istim. Nama su kolica posluziila samo tako,mada smo se rano odrekli istih jer dasa je sa svojih godinu dana odlucio da njemu kolica vse ne trebaju vec da voli sam hodati.

  42. #42
    zlatokosa avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    128

    Početno

    cure, dajte mi pliz izmjerite kolika je dužina za ležanje u skroz ravnom položaju, s dignutim produžetkom za nogice(može i širina)...mali mi je teški invalid i nadam se da bi nam ova kolica bila najbolja od svih,(a ne znam gdje ih ima u zg, da ne idem bezveze u brežice). hvala. pusa

  43. #43
    agata avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Kras, o.Krk
    Postovi
    298

    Početno

    Zlatokosa imaš PP.

  44. #44
    zvrkica_2010 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    110

    Početno

    HITNO mi treba da mi netko izmjeri quinny kolica! pliz! sklopljena i rasklopljena!! hvala!!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •