Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 120 od 120

Tema: Iskljucivanje plina

  1. #101
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    U ponedjeljak sam bila u dubravi u pošti i oni su bili bez plina, a sljedeći dan sam bila u sesvetama u pošti a oni imali plin.
    Opće ne kužim po kojoj logici isključuju plin.
    Kaj nije pošta pošta?

  2. #102
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    mislim da kvartovski isključuju

  3. #103
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    pa naravno da nije posta - posta nego je potrosac (zgrada) - zgrada

    koliko sam ja skuzila zatvaraju cijelim poslovnim zgradama, znaci nije da ostave npr fini u prizemlju, a iskljuce regosu na katu

  4. #104
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    ajme, fina regos polupala si lončiće

  5. #105
    lucij@ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,759

    Početno

    To baš ni meni nije jasno. :/ Makar, ja bi da sve isključe, samo da imam grijanje kod kuće kad mi se dijete vrati iz vrtića. Ne znam koliko efekta ima i ova situacija, makar se potrošnja smanjila za 18%. Primjerice, ja već treći dan radim od kuće. I sutra ću biti nešto doma, nešto na terenu. Puno ljudi koje sam pitala radi od doma, svatko tko može ili se radi skraćeno, barem po državnim firmama. Tako da se sad svi grijemo doma. Opet s.... Ja sam baš zabrinuta, pa sam sukladno tome tek sada pojačala grijanje, dok sam bila sama kod kuće dobro sam se obukla.

    Meni zapravo nije bitno jesu li krivi Rusi ili Ukrajinci, baš me briga. Samo želim da nam bude toplo, da se ne razbolimo i da mogu skuhati ručak.

  6. #106
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa
    primjetila sam da ste se sve obrusile na ruse, a veci krivac za ovo sr*nje je ukrajina. eto, tek toliko da ude u zapisnik. jer rusi su vec 2 puta pustili plin, pa je ukrajina oba puta zasr*la stvar. trebalo bi na njih izvrsit pritisak, ali lakse je u staroj dobroj americkoj maniri sve svaliti na rusa. ipak je on vjecni negativac
    Rusi su ti koji su na prvom mjestu prestali isporučivati plin i na taj način rješavali bilateralni spor s Ukrajinom. I, da se ne bismo zavaravali, tu se ne radi samo o plinu ni o gospodarskim odnosima nego o pokazivanju mišića Europi, ponajviše upravo radi Ukrajine koju Rusija nipošto ne želi prepustiti zapadnom utjecaju.

  7. #107
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    prestali su isporucivati plin jer je istekao dotadasnji ugovor, a ukrajinci nisu htjeli platiti trzisnu cijenu koju placamo svi mi (cijela europa), nego su trazili 2 ili 3 puta manju. jos su krali plin koji ide za ostatak europe, i napravili se blesavi na dug od 600 milijuna eura.

    svaka bi se zemlja ponijela isto kao rusija.

  8. #108
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa
    prestali su isporucivati plin jer je istekao dotadasnji ugovor, a ukrajinci nisu htjeli platiti trzisnu cijenu koju placamo svi mi (cijela europa), nego su trazili 2 ili 3 puta manju. jos su krali plin koji ide za ostatak europe, i napravili se blesavi na dug od 600 milijuna eura.

    svaka bi se zemlja ponijela isto kao rusija.
    ne bi mi

  9. #109
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa
    prestali su isporucivati plin jer je istekao dotadasnji ugovor, a ukrajinci nisu htjeli platiti trzisnu cijenu koju placamo svi mi (cijela europa), nego su trazili 2 ili 3 puta manju. jos su krali plin koji ide za ostatak europe, i napravili se blesavi na dug od 600 milijuna eura.

    svaka bi se zemlja ponijela isto kao rusija.
    Prestali su isporučivati plin svima, a ne samo onima koji nisu plaćali, bez ikakvog obzira na štete i žrtve koje zbog toga nastaju. I ima puno zemalja koje se ne bi tako ponijele.

  10. #110
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Uostalom, Gazprom je u ovim 8 dana izgubio preko milijarde eura...tako da sumnjam da je rusima baš u interesu održavat ovo stanje...iako rusi sasvim sigurno pokazuju silu i moć ovim incidentom...

  11. #111
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    svima, zato jer je tranzit preko ukrajine?

    ne znam bas da ima zemalja koje se ne bi koristile moci koju imaju. evo vidis slovenci, sporimo se oko jedne plaze a oni nam blokirali pregovore s unijom. ko jaci taj tlaci. ako ima dobar razlog, eto.

  12. #112
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,373

    Početno

    Ja nikom ne vjerujem .Sutra šaljem muža da kupi peć na drva i rešo.

  13. #113
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Ne kužim mikka, tebi je u redu ne poštivati ugovore s drugim partnerima zato što imaš spor s jednim? Način na koji oni rješavaju svoj spor s Ukrajinom je specijalni rat u kojem ima mnogo štete, a bit će i žrtava, ako ih već nije bilo, jer u zemljama u kojima spavaju u stanovima na -10 netko tko je krhka zdravlja može i umrijeti zbog toga. Tko jači tlači? Pa je li to stvarno legitiman način funkcioniranja u civiliziranom svijetu? Taj spor se je trebao riješiti za stolom, bez nasilništva prema drugima prema kojima se ne izvršavaju ugovorene obaveze.

  14. #114
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Slazem se sa Zdenkom.
    Vrlo vjerojatno zrtava ima, ne samo od hladnoce. Sto je s onima koji ce ostati bez posla i njihove obitelji ce patiti? Steta je vec preogromna.

  15. #115

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Slatina
    Postovi
    200

    Početno

    koliko će još dugo biti plina za kućanstva ?

    ja doduše "samo" kuham na plin, i topla voda naravno, jesu li išta pričali o tome kad će nas cvikati?

    mislim, nije da to jedva čekam, nego da si odem kupiti rešo

  16. #116

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    450

    Početno

    Ako nestane plina vjerojatno će ' puknut ' i struja jer će se svi prebaciti na nju. A mi nemamo dimljak u stanu osim za plinski bojler. Morat ću se preseliti sa malim kod kume u neboder koji je spojen na toplanu.

  17. #117

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    450

    Početno

    Onda će i M vjerojatno biti doma jer ne mogu raditi bez struje pa možemo možda svi zajedno na put negdje gdje je +30 dok ne se ne riješi sve to sa energentima. 8)
    U ponedjeljak idem predat zahtjev za putovnicu za malog.

  18. #118
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    I dodjosno do tog da nema do peci na drva.

  19. #119
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    nije mi u redu, ali je tako. nazalost.

    jel postoje plinski putevi koji ne idu preko U?

  20. #120
    lucij@ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,759

    Početno

    naravno da postoje, mikka. Pa to i je ono što mene ljuti, kako su si mogli dozvoliti, ne samo naši, cijela Europa čini se, da ovise o samo jednom dobavljaču. Danas, kada se već zahuktao energetski rat.

    Danas sam otišla do firme po neke papire. Kolegica koja ne može raditi od doma kao ja došla je u skafanderu.

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •