Stranica 2 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 183

Tema: Od rodjenja bez pelena (II.dio)

  1. #51

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    97

    Početno

    Samo se javljam da nam dobro ide Čak i kad mu stavim pelenu - (platnenu bez zaštitnih gačica), a to je po noći i po vani, i onda ga stavljam piškiti. Kakiti uglavnom neće vani. Sad (ima 4,5 mj) je smanjio kakanje na otprilike tri na dan. Po doma je u gačicama i hlačicama ili samo u hlačicama - nemam dovoljno gačica.
    Tata sudjeluje koliko može, ne kuži uvijek, ali se jako trudi. Neki dan kad smo bili kod bake, ja sam kupala Jelenu, a baka se igrala s Jakićem. Ja sam skužila da bi on piškio rekla sam baki. Za par minuta dolazi ona sva ozarena :Uspjeli smo To je stvarno super osjećaj kad odvedeš tako malu bebu i ona se fino popiški ili pokaka. Svako takvo pišanje, pogotovo vani mi daje snage da prevladam sve kulturne prepreke u ovom našem društvu -moje i one drugih ljudi. Kod nas u parku već svi znaju da Jakić piški van i svi su jako pozitivni prema tome.
    Naravno imamo i loših dana kad nam je cijeli stan ispišan, ali nema veze

  2. #52
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    mali apdejt, cisto da se pohvalim da se Hanna skoro sasvim skinula iz pelena.
    vec zadnjih par mjeseci je dnevni bezpelenas, a od prije neki dan i nocni.
    imam vec neki tajming kad je po noci stavim na tutu, obicno dvaput, zadnji put negdje oko 1-2 u jutro jer sam skuzila da u tom prvom dijelu noci najvise piski i nakon toga spava do jutra kad napuni tutu 8) .
    kad smo vani, samo kaze "pisiti" ili "kakati" i cak se hoce cucnuti, ne treba je drzati.
    bas sam ponosna .

  3. #53
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    jos da dodam- nije se pokakala u gace vec mjesecima, ni ne sjecam se, valjda jos od zime.
    a kad smo vani, kaze kad joj se kaka, ali se samo popiski.
    kaka tek kad dodjemo doma. bas svjesno zadrzi, kao da ne voli kakat vani.

  4. #54
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    Evo, moram se i ja onda pohvaliti. Ni mi više nemamo pelene. Dnevne već dugo, a noćnu nekih tjedan dana. Čak se ne dižemo niti po noći (jedino joj brata treba)
    Mama Huanita, naše cure su rođene isti dan.

  5. #55
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    Koji sam seljka, a kak ti znam španjolski. Napisala sa Huanita. Sram me je.

  6. #56
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    ma daj, a ja napisala apdejt .

    Nano, znam da male jarcice imaju isti rodjendan.
    u koliko sati je Katarina?

  7. #57
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    u 1,45 iza ponoći. A tvoja?
    A jesu svojeglave!! Šta nas tek čeka.

  8. #58
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Čak se ne dižemo niti po noći (jedino joj brata treba)
    ha, ovo je bas smijesna podudarnost.
    i ja stariju kcer obavezno moram dizat, a H. nekad ostane i bez dizanja skroz suha.
    ali ipak, to je vise izuzetak nego pravilo, jer H. jos doji po naci barem dvaput, pa valjda ne bi to mogla izdrzat bez budjenja.

  9. #59
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    znaci da je Katarina 10ak sati starija:namig:
    H. je u 2 popodne.

    ja H. zovem "sugar&spice"

  10. #60
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    Kak se meni čini, po dvoje vlastite djece, to pišanje nema veze s količinom popijene tekućine. Katarina cica dva puta po noći s time da prije spavanja pije ili mlijeko ili sok ili vodu. I ostane suha - spava samnom i ja ju cijelu noć pipam i ne vjerujem da je suha (dobro - imamo i mi nezgoda). A Franu moramo dići već sat vremena nakon što je zaspao, inače bude prekasno.

  11. #61
    aqua avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    889

    Početno

    MJ jupi, jupi!! S obzirom na iskustvo sa Klarom mora da si fakat hepi!!!

  12. #62

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    97

    Početno

    Trebam savjet. Po doma ima gačice i ako se popiški nikom niš. Ali vani, npr u kolicima ili u autosjedalici, i po noći mu stavljam kamaris platnene pelene bez zaštitnih gačica. I sad kad već sjedi mu često skliznu, jer mu nemogu stegnuti jako oko struka. Ak stegnem tako da ne padaju onda ga steže. Bilo bi idealno da postoje nekakve sa gumicom, ili čak platnene pelene gačice. Zna li netko od vas za tako nešto?
    Inače već bar 2 mjeseca nije kakao u pelenu i prešli smo s kade na tutu

  13. #63

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    97

    Početno

    Moram se pohvaliti
    Jučer smo bili na Jarunu od 10 do 1 i Jakić je bio prvi put tako dugo vani bez pelene!
    I nijedan put mu nije pobjeglo!
    Skužila sam da kad ga nosim, u marami ili samo ovako, onda skužim svaki put. U kolicima isto traži, ali ne kužim tako dobro. Najslabije kužim kad se igra na podu ili krevetu.
    Ma jučer je cijeli dan bio bez pelene i pobjeglo mu je samo dvaput vani - u autu i u posjeti, a doma isto 2-3 puta na podu. Ma super!

  14. #64
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Sonja baš mi je drago. Nisam se dugo javljala na ovaj topik, ali ga ipak pratim.
    Možda mu je na podu hladnije pa piša češće.
    Stavljaš li ga na trbuh?

  15. #65

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    97

    Početno

    Da, na trbuh jer tako on hoće. Ak ga stavim na ledja odmah se okrene. Kad je na podu ili krevetu onda se obavezno igra s nećim i viče, ˝priča˝, pa u toj buci informacija ne mogu razabrati koja je za pišanje.

  16. #66
    aqua avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    889

    Početno

    Na podu-vjerojatno je hladnije, a i pritisak na mjehur je drugačiji pa možda zbog svega niti sam ne skuži. Ali suuuper! I to s nošenjem, to sam i ja skužila s Nevom, u marami mi se fakat rijetko kad popišala (a i tih par puta, uglavnom mi je prošlo kroz glavu da bi mogla, ali nisam vjerovala instinktu. Ko mi je kriv). Kad sam ju počela rjeđe nositi (jer je htjela sjediti pa puzati i stajati) smo imali korak natrag jer sam slabije kužila. Al se brzo ufuraš.

    Mi smo sad u fazi da neka pišanja prijavi, neka prijavi i iste sekunde počne pišati, a neke uopće ne prijavi. Kako koji dan. Velika nužda super. Ne sjećam se kad je zadnji put u gaće. Rekla bi da je prošlo preko 6 mjeseci. No u svakom slučaju, nakon što je napunila 5-6 mjeseci to se događalo vrlo, vrlo rijetko.

    Prije nekih par mjeseci smo imali nevjerojatnih mjesec dana. Neva je preko noći odlučila SVE prijavljivati (tad je imala 13 mj i taman je počela izgovarati tuta). ja sam se preporodila. A onda je, isto preko noći, prestala tako revno prijavljivati.

    Poze. Ja ju i dalje često držim na rukama (jer mi je gušt), mm ju isključivo stavlja na tutu, a cura kaj ju čuva koristi ili tutu ili se Neva čučne vani na travu.

    Noć. Po novom po noći imamo pelenu (platnenu) jer se Neva puno kota pa je teško guzu ograničiti na jedno područje (kao prije, kad sam samo stavila dodatnu podlogu pod guzu koju bi bacila pored kreveta ako se smočila), a koja je uglavnom suha (jer se Neva probudi kad joj se piša pa piškimo u tutu). I super mi je kako zaspi maltene odmah čim se popiški (još u rukama nad tutom). Slatkica

  17. #67
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Aqua, svaka čast. I ovo što si rekla za ležanje na trbuhu uzrokuje češće pišanje i to je točno.
    Moj dečko će imati u 12 mjesecu tri godine i priznajem da pomalo zaboravljam detalje od prije. Danas smo već veterani makar moj dečko uvijek očekuje da ga netko prati na wc. To mu je valjda zbog smeđih pločica u wc-u, a i trening odmalena jer je uvijek netko bio s njim dok je pišao i kakao pa on valjda misli da je to društvena igra.

  18. #68
    aqua avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    889

    Početno

    drustvena igra.. to svakako. Kod nas niti ja ne mogu sama na tutu, cim Neva skuzi kaj radim odmah dojuri. A i tati se gura..

  19. #69

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    97

    Početno

    Sad kad je tako hladno imam problem sa nošenjem u marami. Mališa(6,5mj) mora biti tako obučen da ga mogu lako skinuti za pišanje, dakle štramplice i hlačice i gore zimska jakna. Ja njega još zamotam u svoj flis i jaknu jer mi se čini da mu je inače hladno za noge (za to sam morala uzeti MM-ovu jaknu jer je moja preuska- Jakov ima već 7,5 kg i 70 cm). To mi se čini nespretno jer izgledam grozno i on nije baš previše sretan. Stalno se pokušava izvuči rukama van marame i najradije bi se nosio okrenut prema naprijed. Jedan dan kad je bilo manje hladno sam to i napravila, dakle okrenula ga prema naprijed i on je bio sretan. Ja nisam – ne vidim mu lice, ne vidim mu brisat nos, čudno mi je namješten u marami pa mi ga je teže nositi.
    Ne želim ga voziti u kolicima jer onda ne osjetim baš dobro kad treba piškiti i predaleko mi je, nisam sigurna da mu je toplo, nespretno mi je ići po Jelenu u vrtić jer je na prvom katu.
    Zapravo neznam što bih mogla drugačije napraviti?
    Kako ste vi nosili ili vozili svoje bezpelenaše po zimi?

    Eh, da, Jakov je od mog zadnjeg javljanja po danu skroz bez pelene, dakle od 5 mjeseci i valjda 3 tjedna. Ima dana s više nezgoda, i s manje. A najbolje je u marami. Jedan vikend smo bili cijeli dan na sljemenu – bez nezgode
    :D

  20. #70
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    Bravo Sonja, bravo Jakov!

    A odgovor ne znam jer mi nismo bili tak rano bez pelene.

  21. #71
    aqua avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    889

    Početno

    Ma bravo!!! Jelda kolki je gust kad je beba gologuza u hlacicama! Te male guze su mrak!!!
    Bit ce tu jos dana s vise-manje nezgoda, al kad se podvuce crta, meni je uvijek smajl na licu kad se sjetim naseg iskustva

    Za nosenje po zimi.. prva stvar je da smo mi nevu (unatoc svjetlaninim savjetima ne-ne) sa sest mjeseci poceli nosit da gleda naprijed. Na netu sam vidla neke clanke di pise da je to ok, Nevi je to bilo jaaako ok (odnosno, prema unutra vise uopce nije htjela, sva bi s okrenula u tijelu tako da joj je trbuh bio pritisnut uz moj, jedna ruka ravno prema naprijed (dakle ramena okomito na moje tijelo), a glava u smjeru kretanja. Pa sam zakljucila da je takav sfrknuti polozaj jos losija varijanta od nosenja naprijed. (no, ja sam se oglusila o razne savjete i uglavnom sam trazila misljenja koja potvrdjuju moje intuitivne odluke, pa nisam mjerodavna da to zagovaram..). Brisanje nosa u tom polozaju je otezano, ali se spraksiras. Na kraju bi ja samo skinula svoju rukavicu (da bolje osjetim..) i onda prstima obrisala nos (odnosno maknula smrklje sa podrucja izmedju nosa i usta) i obrisala prste u maramicu. Nevi je to isto bilo ok. Ma ona se cak ne bi bunila ni kad su joj poceli curiti u usta (na nase zgrazanje..).

    Oblacenje. Ja sam ju isto oblacila u strample i hlace te bar dva para carapica i jos tople nanogice (kupljene u h&m, slicna fora kao rukavice, ali za stopala), a gore slojeva majica koliko ih i ja imam. obavezno bi ju cijelu zakopcala sa jaknom (muzevom, naravno..). Izgledale bi vjerojatno smijesno, no to mi je bila najmanja briga! Znala sam da joj je toplo, udobno, znala sam dal joj se pisa, da nije mokra, da joj je nesto zanimljivo, dal se neceg boji.. A kad je bilo vrijeme pisanja sam joj (u pocetku skepticno, a kasnije bez puno ustrucavanja) ogolila guzu na tih par minuta, a onda joj brzo navukla natrag na guzu gace, strample i hlace i hop na radijator (odnosno sebe). I sve pet. kad bi dosle doma, nikad joj nista nije bilo hladno (osim ponekad stopala, zato sam i uvela ekstra carapice), a bolesna nije bila uopce. I uredno smo se nosale sa psima u setnju (gotovo) svaki dan..
    Jedina losa stvar je kaj kad je beba toplije obucena onda ju je teze montirat u maramu (hm, sad mi je sinulo da nema cijeli svijet hug-a-bub pa to mozda drugima nije faktor..). Al i to se spraksiras i naviknes.

    Uf, puno pusa i nosajte se jos dok ne prohoda. otkad je neva na nogama, u maramu se dala svega par puta. i to na kratko :/ hodanje je veca fora..

  22. #72

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    160

    Početno

    Hi!! Prvi put sam ovdje. Vec nekoliko dana citam sve o tome kako beba moze biti bez pelena vec od rodenja i napokon sam procitala sve sto ste ovdje pisali. Zao mi je sto to nisam i prije vidjela jer moja bebica ima vec 3 mjeseca. Narucili smo komplet od dvije knjigice Diaper free i Infant potty training. Sve mi je to super, samo me zanima kako su mame u Zagrebu rijesile problem beba bez pelena sa sirokim povijanjem i patronaznim sestrama. Tj., sa onim sto hrvatsko zdravstvo govori kako beba mora imati brdo pelena medu nogama zbog kukica.

  23. #73
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    Kada su vam se klinci skinuli skroz iz pelena, mislim vama koji ste prošli proces naravno? jel puno ranije od pelenaša?
    moj mališa je imao pelene i dosta brzo smo ih se riješili pa me zanima neki prosjek

  24. #74
    aqua avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    889

    Početno

    Apropo širokog povijanja, mi smo se o tome dosta raspitivali, pa premda neke (razvijene) zemlje to ne prakticiraju, a naši kažu da zbog općeg genetskog naslijeđa na ovom području postoje veće šanse za probleme nego u tim (razvijenim) zemljama, mi smo se odlučili oglušiti na te 'zapovijedi'. Patronažnu sestru nismo niti zvali kući nakon rođenja, a pedijatrica nije radila problem oko toga. Mi smo nekako imali filozofiju da je Neva zbog čestog nošenja u marami u povoljnijem položaju nego većina beba pa se nismo opterećivali s tim pitanjima. A kad smo već kod toga, niti one vježbe nismo radili, pod 'isprikom' da se Neva (pošto je bila bez belena) slobodnije ritala s nogama pa se sama razgibavala. E sad, tu će me vjerojatno neki napast, ali meni se to intuitivno činilo dobrim izborom.

    I da, Molly, zaljubit ćeš se u knjige! Pogotovo Diaper free!!! Nude skroz drugačiji način razmišljanja. Beba ti je dovoljno mala da ćeš htjet isprobati i dovoljno mala da nećeš doći k sebi kad vidiš da to funkcionira!!!

    A Ninochka, osnovna fora tog prirodnog načina odgovaranja na potrebu eliminacije nije da se bebe prije 'skinu' iz pelena (premda to često je rezultat), nego uspostavljanje bliskog odnosa s bebom i odgovaranje na SVE potrebe djeteta. A dodatne prednosti su i to da gledaš i diraš 'golu' bebinu guzu ispod hlačica (koja je meni nešto najslađe na svijetu), beba nije sputana tim smotuljkom među nogama, jeftinije je...

    I što se tiče evidencije rješavanja pelena.. Ne znam niti kako bi to pratila. Neva je od 3 mjeseca bez pelene, sa prosjekom od 0-5 pišanja u gaće dnevno. Kakanje u gaće cca 1 mjesečno. Nakon 8 mjeseci nezgode su puno rjeđe. Kakanje možda jednom u par mjeseci. Od 13 mjeseci (više-manje pouzdano) najavljuje 'tuta'. Al još uvijek imamo pišanja u gaće (sad je 18 mj).

    Po meni se za Nevu ne može reći da je 'skinula pelene', ali mi je ova razina neusporediva sa bebom koja je u njenoj dobi 24h u pelenama.. I to mi je dovoljno.

  25. #75
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Aqua, sve potpisujem što si napisala.
    Ni dijete ne uči govoriti tako što mi šutimo i čekamo da počne "kad za to dođe vrijeme".

  26. #76
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    ninochka vjerojatno pita jer je njen malac, za današnje pojmove, dosta rano skinuo pelene (20ak mj. ak se ne varam?).
    Međutim, danas se prosječno djeca skidaju iz pelena tek negdje između 2. i 3. godine, a potpuno (noćna) možda i kasnije.
    Ja sam dosta kasno počela s bezpelenaštvom (5, 5ipol mj.), pa je išlo super, pa je došla zima kad smo se mojom "krivicom" skoro skroz vratili na pelene, ali onda čim je zatoplilo smo ih skinuli.
    Kakati je sasvim prestala u pelene s godinu dana, piškiti s godinu i pol, a tu zadnju noćnu smo izbacili s 20mj.
    Od nedavno je više ni ne dižem noću, samo kad se probudi za ciku je pitam hoće piškit, pa ak neće-ništa, ak hoće-dam joj tutu.
    Ponekad se popiški, pa me probudi da je presvučem, ali sve češće sama skuži sa sve rjeđim nezgodama.
    Ovo smo pokušali na martin savjet- fora je u tome da dijete usvoji da više nisi TI taj koji vodi brigu niti o noćnom pi-piju, nego ono samo.
    Funkcionira s obje cure (sa starijom mi je trebalo falabogu dosta vremena da skužim neke stvari ).

  27. #77
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    [quote=".
    Ovo smo pokušali na martin savjet- fora je u tome da dijete usvoji da više nisi TI taj koji vodi brigu niti o noćnom pi-piju, nego ono samo.
    Funkcionira s obje cure (sa starijom mi je trebalo falabogu dosta vremena da skužim neke stvari ).[/quote]

    daj mi please, to objasni. Kod nas katarina po noći funkcionira kao tvoje cure, ali F. tak čvrsto spava da ako ga mi ne dignemo, dogodi se nezgoda.

    Evo našeg slučaja: moja djeca su oboje bili na jednokratnim s time da je F. dnevnu pelenu skinuo s 19 mjeseci a noćnu puno kasnije, a K. dnevnu sa 18 mjeseci i vrlo brzo i noćnu sa rijetkim nezgodama po noći iako cica min 3 puta. Ili izdrži do jutra ili ju trebam staviti na kahlicu jedanput.

  28. #78
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    NiB, možda se marta sama javi, ali zapravo je princip vrlo jednostavan-pustiš dijete da se popiški jednom, dvaput, triput...četvrti put će se najvjerojatnije samo probudit i tražit tutu, ili će zadržat do jutra.
    Ja sam bila uvjerena da K. ne može istrpiti do jutra, pa smo je donedavno cca jednom noću dizali.
    Sad kao da je naučila zadržavati do jutra.
    Ovo je bio eksperiment "nemam što izgubiti" i pokazao se vrlo funkcionalnim.

  29. #79
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Shvatila sam u jednom trenutku da podizuci dijete u polusnu na pisanje, zapravo ja njemu dajem do znanja da je njegovo nocno pisanje moja stvar i da cu ja o tome voditi brigu... valjda do zenidbe... I da je to zapravo lose, jer ja ne spavam, nego brinem jel se popiskio, jel mu hladno, jel se otkrio... onda sam shvatila da je to u biti njihova stvar.

    Pa sam prestala s tim. MMu je bilo malo teze odustati.

    AKo se upiski, pa mu smeta sto je mokar, probudi me pa ga presvucem. I jedan i drugi. Ili me ne probude jer im je toplo i ne da im se ustat. Mozda mao grubo zvuci, ali dok smo se dizali i provjeravali, L bi se sto upiskio, sto trazio jedno 3-4 puta nocu. Otkad smo prestali, eventualno se popiski ujutro. A i to smo skuzili da je cista ljenost. Ne da mu se ustat iz kreveta.

    Istina, ves masina pati, al zato ja spavam i ne mislim jel tko otkriven, jel tko upisan... Kom smeta, taj se javi, i svi sretni.

    MamaJu, das mi je drago da ste uspjeli.

  30. #80
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    hvala mJ...skinuo je dnevnu s 21 i s 21,5 noćnu. nije bila provokacija, samo pitanje. znatiželjan sam što mogu

  31. #81
    aqua avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    889

    Početno

    Ma joj, pa nisam ja shvatila kao provokaciju!! Nego iskreno nisam znala kaj bi rekla pa sam oduljila sa objasnjenjima (opravdanjima..).

    A Marta, super mi se svidja ova vaša filozofija o noćnom pišanju! Mislim da bi do takvog zaključka i mi (domagoj i ja) došli (da smo razmišljali)..

  32. #82
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    Hvala Marta. Samo sada je hladno i nas je frka da se ne prehladi, tak da sam ja pitala doktoricu a ona mi je rekla da je dobro da ga dižemo.

    I nama stalno radi vešmašina. Mi F. dižemo 2-3 puta po noći s time da prvi put već 45 min nakon što zaspi. Inače se već dogodi pa ga presvlačimo kad mi idemo leći.

  33. #83
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj aqua prvotno napisa
    A Marta, super mi se svidja ova vaša filozofija o noćnom pišanju! Mislim da bi do takvog zaključka i mi (domagoj i ja) došli (da smo razmišljali)..
    Nama je trebaaaalooo, sto godina da dodjemo do tog zakljucka, odnosno, kad smo uopce poceli razmisljati o tome (nakon par godina dizanja :shock: ) rjesenje se nametnulo samo po sebi.


    Nano, meni je hladnoca prestala biti stavka za bilo sto u zivotu. Nikad mi se klinci nisu razbolili od hladnoce, ali sam dugo bila u strahu da hoce. Tako da kuzim skroz tu brigu, i mene je morilo neko vrijeme, al onda su se decki poceli buditi i traziti da ih se pokrije ili presvuce, i brige su isparile.

  34. #84
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    Marta, daj napiši koliko su ti bili stari dečki?
    Mi smo to htjeli napraviti jer smo već poluludi od noćnih dizanja (K. još cica) al nekako čekamo proljeće.

  35. #85
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    A je imao 5 (ma ne mogu vjerovati da smo ga dizali) kad smo mu kupili novi krevet i rekli da vise nema dizanja po noci ako sam ne trazi. Momentalno je upalilo, otad se popiskio par puta kad je bio bolestan.

    L s 2,5 kad je poceo piskiti po noci nakon sto je bio suh 4-5 mjeseci. Odmah je prestao s tim pisanjima po noci, samo jos ujutro ne zeli ustati iz kreveta. Valjda mu je fino toplo pa mu se ne da. Doduse u zadnje vrijeme samo krene piskiti, pa prestane i zove da bi tutu.

  36. #86
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    MamaJu, das mi je drago da ste uspjeli.
    ajme, a tek meni

  37. #87

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    97

    Početno

    Jakov je bez pelene dnevne od 5,5 mjeseci, a noćne od prije par dana - 7 mjeseci. Uz ogradu da je i s pelenom pišao van pelene, a sad kad je bez pelene naravno još ovisi o meni da ga stavim piškiti i imamo nekoliko nezgoda na dan. (kao i neki 2-godišnjaci).
    MM se na poslu hvalio neki dan da imamo bebu s nama u krevetu bez pelene, a da nas ne zapiša A onda kad ga neko dijete probudi usred noći viče da je dosta bilo spavanja u našem krevetu
    Ponosan je na bezpelenaša, al nebi se prilagodio.
    Prije par mjeseci kad je zahladilo pitao me: Pa nećeš ga valjda i po ovoj hladnoći (12 stupnjeva), stavljati vani pišati? A ja ga pitam: pa nećemo valjda Jelenu(3,5g) staviti piškiti u parku po ovoj hladnoći kad joj je jako sila? Nek se radije upiški u gaće? No sad je već prihvatio i to. No nije mu baš teško: 99% vremena sam ja s malim, uglavnom ga ja nosim i kad idemo skupa nekamo.

  38. #88

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    160

    Početno

    Javljam da smo nabavili malu okruglu kahlicu koju mogu staviti medu noge i drzati bebicu iznad. Bebica je jucer i danas kakala u kahlicu i jednom se danas popiskila u nju :D Jos uvijek cekam knjige. Jedino mi nije jasno koliko se dugo drzi beba od 3 mj. iznad. Ona se slozi za piskenje ili kakanje. Kad joj skinem pelene i stavim iznad kahlice treba joj mozda cak i 5 ili vise minuta da se opusti i pocne kakati ili piskiti. Da li je to u redu ili cinim nesto pogresno ? :?

  39. #89
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    mozda joj je to jos novo pa zato ceka.

  40. #90
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Al' očito da ste na dobrom putu kad...
    Bebica je jucer i danas kakala u kahlicu i jednom se danas popiskila u nju

  41. #91
    aqua avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    889

    Početno

    Ma mraaak! Super početak! Jelda kak je neki magičan osjećaj kad se tak mala beba popiški i pokaka u tutu?!? I jelda kak je super kad ne trebaš prati cijelu guzu punu žute gnjecave tvari..

    Za vrijeme, odnosno čekanje na tuti, mislim da je glavni odgovor na bebi. Kad joj se neće sviđati, javit će ti! A dobra stvar je i cue iliti signal (mi imamo pi-pi i ka-ka) jer mi je to ok da Neva počne pišati tek kad joj kažem signal, a ne odmah kad ju primim u položaj i/ili skinem hlače (makar je i toga bilo na početku, pa smo imali pišanje u položaju, sa skinutim hlačama, hodajući po kući do kupaone..).

    Ma joj, tak vam zavidim.. Uživajte. Početak je najfascinantniji dio ove priče. Kasnije se već navikneš.. pa ti više nije tolko posebno..

  42. #92
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    Gdje ja mogu saznati/pročitati sve o tome, kako se postiže, kad treba započeti...?

  43. #93
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    ovdje, na 1. dijelu istoimenog topica, ima jako puno toga:
    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php?t=3364

  44. #94
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Dvije dobre knjige su:
    "Diaper free " od Ingrid Bauer
    i
    "Infant Potty Training" od Laurie Boucke

  45. #95
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    Hvala idem proučavati

  46. #96
    aqua avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    889

    Početno

    Već sam se htjela ponuditi da ti posudimo navedene knjige..kad sam skužila Opatija..

    al zato nudim naše iskustvo i pozivam da pitas, komentiras,..

  47. #97
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    Puno hvala, ja već neko vrijeme pratim vaša iskustva tu na AP, nekako znam da će to biti i moj način života s bebicom. Evo imam još skoro dva mjeseca za proučavanje pa ću se vjerojatno i ja pridružiti :D

  48. #98

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    97

    Početno

    Sun, ja ti imam jednu od tih knjiga u wordu, uopće nije veliki fajl, mogu ti poslati na mail. Ja sam odnijela cd sa knjigom u jednu fotokopiraonu i zamolila da mi isprintaju i uvežu. Nije bilo preskupo, mislim 45 kn, a ta knjiga mi je jako pomogla. Evo i dan danas je konzultiram, a mali ima 7 mj. I super nam ide. Izvrsno mi je što je knjiga takva da kad je čitaš daje ti snagu i uvjerenje da ti to možeš. Ja sam išla polaganim koracima (bez stresa i opterećenja) i sad mi se čini kad pogledam unazad da je sve tako brzo išlo

  49. #99
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    Hvala Sonja, evo poslala sam ti pp pa kad stigneš...
    Hvala hvala hvala :D

  50. #100

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    514

    Početno

    zdravo svima!
    jel bi mi mogao netko poslati kopije navedenih knjiga,molim vas?Nalazim se u Zagrebu i sve troskove cu rado podmiriti.
    Molim Vas,tko ima volje i vremena za to??
    Bila bih veoma zahvalna

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •