Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 150

Tema: Molim vas,dajte vode svojem djetetu...

  1. #101
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Citiraj klia prvotno napisa
    Veličina grudi ne ovisi ni o veličini ni broju mliječnih žlijezda kao ni o veličini onih famoznih "rezervoara",
    Klia, ako pod "rezervoare" misliš na sinuse, onda samo da kažem da je po novim istraživanjima dokazano da oni ne postoje.

  2. #102
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Sličnu stvar čovjek može zaključiti iz članka o muškom dojenju (link). Ispada da se prema grudima uglavnom treba odnositi kao sekundarnim spolnim obilježjima, bar kada je veličina u pitanju. Nešto slično ćelavosti i bradatosti kod muškaraca LOL

  3. #103

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Poznato je da se kod muške novorođenčadi i pubertetlija od hormona mogu povećati grudi.
    A muški mogu dobiti i rak dojke...

  4. #104

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    NL - UK - NL
    Postovi
    724

    Početno

    ginekomastija se javlja i kod 60% muskaraca iznad 55 godina.

  5. #105
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Pretpostavljam da ovo o "velikim rezervoarima" ima smisla.
    Ali, moji rezervarčići su od nategnute dvice došli nakon poroda do jedva trice...I moj Lovro je isključivo dojena beba bio do tjedan dana prije 6 mjeseca i u prvih mjesec dana dobio je 1300 gr, a sa 6 je poduplao svoju porođajnu težinu. Danas imamo nešto preko 16 mjeseci i još uvijek dojimo.

    Poanta ovog mog posta je: I MAME SA MALIM CICKAMA MOGU DUUUGOOO DOJITI SVOJEG BEBAČA I ON NEĆE UMRIJETI OD GLADI NA CICI!!!

    I drugo, s obzirom da je Lovro imao nešto malo više od 4 mjeseca kad smo otišli na more i bilo je grooooznooo vruće i ISKLJUČIVO JE DOJIO (bez ekstra vode), NIJE DEHIDRIRAO! (na svekino zaprepaštenje!). Znači u dojenju je stvar samo između mame i bebe i njihovog sustava ponude i potražnje te normalno međusobnog zadovoljstva u dojenju.

  6. #106

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Mislim da ovo s rezervoarima ne stoji. Nosila sam 95 C dok sam dojila a 2 broja manje sad i prije trudnoće... dakle sasvim solidni rezervoari.
    Prvo dijete sam dojila na 3 sata i nikad nisam uspjela samo dojiti. Drugo sam dojila na zahtjev i uspjela uspostaviti samo dojenje.
    Dr. na uzv-u grudi rekla mi je nakon prvog dojenja kako nema skoro nikakvih promjena na tkivu (nadala se da će mi moći napraviti mamografiju). Nakon zapravo u toku drugog dojenja rekla je kako su mi se kanalići dosta proširili. Vjerujem da je u tim kanalićima, a ne u veličini grudi, kapacitet za mlijeko. Jer ja kad bi prorijedila dojenje mlijeko je nestajalo rapidno.

  7. #107
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Znam, Brunda, zato sam ih i stavila pod navodnike.

  8. #108
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Kanalići se zbilja proširuju tijekom dojenja i u tome je također logika uspješnosti dojenja na zahtjev jer se priroda na početku dojenja pobrinula za to da dijete čestim traženjem dojke pomaže ne samo da se stvori potrebna količina mlijeka, nego da se i dojka anatomski usavrši ( a tu spada i izvlačenje ravnih i uvučenih bradavica: moje bradavice prije i sada, nakon 2 godine i 4 mjeseca, totalno su druga priča )...A broj grudnjaka mi je bio i ostao 3, nikad se nisu osobito povećale ( )
    Tako mislim da nitko nije unaprijed predodređen da doji, a da je ta "sposobnost" drugoj majci uskraćena zbog veličine ili oblika grudi.

  9. #109
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    evo, moje veliko dijete na moru nije silazilo sa cike. čim bi me ugledao, majica gore i ajmo! djelomično zato što je bio sretan da smo stalno skupa pa se prilijepio za mene i nije me pustio dva tjedna :rastop:, a djelomično zbog žeđi. vodu skoro i nije pio. a po vrućinama mu se nije baš ni jelo, pa bi se na ciki i napapao.

  10. #110

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    203

    Početno

    Ma moram se hvaliti. :napuhani crveni smajlić: Moja beba eksponencijalno dobiva na težini iz tjedna u tjedan. Papa i deblja se ko malo prasence. U rodilištu je pao 250 g, ali (bili smo tam 9 dana) na izlazu je već imao + 10g. U petak je imao + 650g na porođajnu težinu, odnosno ukupno + 900 g. U 22 dana života. Samo na cici. Više mi grudi nisu ni tako napete, grudnjaci se više ne raspadaju. Ma super! Jedino ja žlempam vode u hektolitrima. Za preradu.

  11. #111
    Honey avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    D.Resa
    Postovi
    1,962

    Početno

    I opet je moja svekrva pričala sa "stručnjacima". Do sada su bile obične babe u susjedstvu, a sada je pričala sa nekim doktorom, mužem od njene šefice. Ovako otprilike "Ja sam čula da djetetu treba dat prokuhane vode nakon dojenja." Ja: "A zašto?" Ona: "Pa zato jer je onda žedno, a doktor isto kaže da je mlijeko na kraju podoja gusto, pa je onda beba žedna..." Ja: "Jel on možda specijalist pedijatar?" Ona: "Paaa, nije, ali oni imaju unuka..."
    Uf, živote, svima vjeruje a meni ne. Ma, kroz jedno vuho nutra, drugo van, da se ne svađamo. Već sam se požalila MM-u, a sada vama, i dalje ću bebača samo dojiti, dokle god je vesel i zdrav i lijepo napreduje (1150 g u prvih mjesec dana).

  12. #112
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    honey, slušaj ovo:

    - je l' mogu andrejčeku dati kornet? kupila sam ga da me se sjeti. :shock: (kad smo došli s dvotjednog ljetovanja)
    - nemojte sad, skoro mu je ručak.

    za 10 minuta:
    - a je l' mu mogu dati kornet?
    - nemojte, skoro mu je ručak...

    andrejčeku:
    - ajmo se igrati... ja bi ti dala kornet ali oni ne daju...

    E PA SAD! je l' to vrijedno mojih živaca ili svađe koja (provjereno) neće ništa promijeniti?
    NIJE!

    shvatila si što je pjesnik htio reći, jel'da? :namig: samo ti fino uživaj sa svojim malim sisavcem i ne brini, a bedaste savjete fino zanemari!

  13. #113

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    silent hill
    Postovi
    1,606

    Početno

    ms. ivy, kako izdržiš da joj nešto ne kažeš? Ja poludim na takve stvari iako ih sama još nisam doživjela

  14. #114

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagrebačka Županija
    Postovi
    1,528

    Početno

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa
    honey, slušaj ovo:

    - je l' mogu andrejčeku dati kornet? kupila sam ga da me se sjeti. :shock: (kad smo došli s dvotjednog ljetovanja)
    - nemojte sad, skoro mu je ručak.

    za 10 minuta:
    - a je l' mu mogu dati kornet?
    - nemojte, skoro mu je ručak...

    andrejčeku:
    - ajmo se igrati... ja bi ti dala kornet ali oni ne daju...

    E PA SAD! je l' to vrijedno mojih živaca ili svađe koja (provjereno) neće ništa promijeniti?
    NIJE!

    shvatila si što je pjesnik htio reći, jel'da? :namig: samo ti fino uživaj sa svojim malim sisavcem i ne brini, a bedaste savjete fino zanemari!
    A SLUŠAJTE OVO: DAJ MU FLAŠICU VODE PROKUHANE BEZ IKAKVIH DODATAKA UMJESTO JEDNOG OBROKA.ZATO JER JE BUCMAST.ILI NAZOVI DR DA MU PREPIŠE NEŠTO ZA DIJETU. :shock: PA IMA TEK 4.5MJ.KAJ NJEMU DA DAM?MOŽDA JABUČNI OCAT,MISLIM,NE ZNAM...

  15. #115

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    silent hill
    Postovi
    1,606

    Početno


    Trebali bi stvarno jedan topic za ove bisere, jer ovo je stvarno smiješno...

  16. #116
    Honey avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    D.Resa
    Postovi
    1,962

    Početno

    Citiraj Paulita prvotno napisa

    Trebali bi stvarno jedan topic za ove bisere, jer ovo je stvarno smiješno...
    Slažem se!
    Imam ih pun kufer! Da se ne zaboravi

  17. #117

    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    1,400

    Početno

    Citiraj Gago prvotno napisa
    DAJ MU FLAŠICU VODE PROKUHANE BEZ IKAKVIH DODATAKA UMJESTO JEDNOG OBROKA.ZATO JER JE BUCMAST.ILI NAZOVI DR DA MU PREPIŠE NEŠTO ZA DIJETU. PA IMA TEK 4.5MJ.
    Ovo je bez konkurencije najgluplji savjet. Gago, svaka čast na živcima!

  18. #118
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    paulita draga, nakon nekog vremena spoznaš da jednostavno nema pomoći, svedeš interakciju na minimum da ne moraš svaki put preodgajati dijete i čuvaš živce...

  19. #119

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagrebačka Županija
    Postovi
    1,528

    Početno

    moja sveki je meni uvijek govorila da ja ne mogu voljet njena sina više od nje.Pa ja sad istom mjerom vraćam njoj.Kad kaže hladno mu je,obuciMIga,ja kažem da sam ja zadnja osoba na ovom svijetu koja bi dopustila da njemu bude hladno.Baba se odma poklopi.Ijoš kaže da ga ne vodim na more jer će dobit morsku bolest.Jer je jedan mali prošle godine dobio temperaturu i ONA ZNA da je to morska bolest.Pa zar nije "morska bolest" ono kad osoba ne podnosi brod pa povraća?Ali cure ja vam stvarno sve to riješim odmah.Ne može ga nitko voljeti više od mene ni znati bolje od mene što mu trebe i nema rasprave.Postala sam jedno vrijeme tako drska da mi sad s oprezom prilazi sa svojim idejama.

  20. #120
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    ONA ZNA da je to morska bolest
    Ovo mi je super.:smajlić koji se valja po podu

  21. #121

    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    1,400

    Početno

    Čekaj, čekaj - ona je shvatila (tj. ona ZNA) da je morska bolest bolest koju dobiješ kad si na moru?? :smajli skviči od smijeha:

  22. #122

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    silent hill
    Postovi
    1,606

    Početno

    dakle....

  23. #123

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagrebačka Županija
    Postovi
    1,528

    Početno ...dakle....

    ...dakle...ja sam jedna od onih koja si na takve komentare nafrlji narodnjake i baš me briga...pa kom pravo kom krivo.....znate ima više vrsta morskih bolesti...jedna je na brodu,druga na plaži,treća susjedovi borovi u dvorištu do nas,jer beba može biti alergična.no o tome ćemo drugi put jer ovo baš ne spada u dojenje.pusa.

  24. #124
    vitekova mamuška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    846

    Početno

    Moj Vito ima 3 i pol mjeseca i 7,5 kg, a samo je na mome mlijeku. Danas nam je pedijatrica na pregledu rekla da mu polako uvedemo žličicu iscijeđenjog soka od jabuke i mrkve između obroka da se privikne na nove okuse. Što mislite o tome? N aime, Vitka hranim svaka 3 sata jer nemam dobra iskustva sa dojenjem na zahtjev. Kada sam dojila na zahtjev, sinek je htio papu svakih pola sata pa je povraćao,a i pokazivao je znakove da imam premalo mlijeka, plakao je i bio jako nervozan. Onda smo ustalili dojenje svaka 3 sata i sad sve štima. Zanima me može li se djetetu uvesti iscijeđeni sokić na žličicu ako ne dojim na zahtjev... ili da ga samo dojim do 6. mjeseca? Hvala!

  25. #125
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Samo ga doji do sest mjeseci. Njemu nece nista falit a dohrana mu moze samo stetit. Nema nikakvih prednosti zapocinjanja dohranom prije 6 mjeseci starosti, samo nedostataka.

    Super da ste si uspjeli naci sistem koji vama funkcionira i da vam ide tak lijepo. Samo naprijed i nemojte dati da vam krivi savjeti kao sto je ovaj vase pedijatrice pokvare to sto vam sada tako dobro ide a da ne velim ugroze zdravlje malog Vite.

  26. #126
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    vitekova mamuška, ja bih ti ipak preporučila dojenje na zahtjev. Možda je, kada si mu davala na zahtjev, tražio tako često jer se poklopilo sa skokom u razvoju, ili je bio žedan. Ipak su ljetni mjeseci (iako se to ne bi reklo) pa su i bebice žednije. A što se tiče dohrane, najbolje ništa prvih 6 mjeseci. Stvarno im ništa osim majčinog mlijeka ne treba. Sretno!

  27. #127
    Honey avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    D.Resa
    Postovi
    1,962

    Početno

    Zanimljivo kako se često čuju komentari: samo je na majčinom mlijeku. Ne mislim samo ovdje, nego inače. Šteta što se mlijeko doživljava kao nešto tako malo vrijedno da dijete ne može "samo" od toga napredovati, kad je toliko dokaza i primjera da je to sve što beba treba i najbolje što može dobiti.

  28. #128
    vitekova mamuška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    846

    Početno

    Hvala! Vito će i dalje papati "samo" mamino mlijeko...pri tome samo ne znači da bi trebao još nešto, nego napominjem da ne jede ništa drugo ali to dojenje na zahtjev mene jako buni...Vito jede svaka 3 sata danju, a noću jede na zahtjev, tj. papa kad zaželi...i ukupno ima uvijek 6-7 obroka, znači sasvim dovoljno (doktorica kaže da mu treba 5 obroka, ali neka on papa 8) )... i budući da jede svaka 3 sata, moje grudi imaju uvijek dovoljno mlijeka jer znaju koliko trebaju stvarati u tom istom razdoblju... i još nešto...navikla sam svog mišića da papamo u ležećem položaju i to na krevetu u spavaćoj sobi jer nam je tako najljepše pa Vitač više neće papti nikako drukčije, plače kad ga dojim vani na klupici ili sl. ...i sad...da dojim na zahtjev, ne znam kako bi izašli uopće iz kuće (a jako volimo šetati svaki dan) jer ne bih znala u koje vrijeme papa, a ovako...svaka tri sata doma stižemo na vrijeme na papu...i uživamo na našem krevetiću....usput, kako ga naviknuti na dojenje u bilo kojem položaju na bilo kojem mjestu? pozdrav!

  29. #129
    vitekova mamuška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    846

    Početno

    e da...još nešto...puno majki mi je reklo da dijete treba hraniti svaka tri sata i zbog njegove probave...jer u razdoblju od tri sata uspiju probaviti do kraja mlijeko i mogu dobiti novu porciju...zbog tog razloga je moj Vito povraćao jer bih ga hranila u kratkim razmacima kad bi on to htio, a kako ne bi stigao probaviti mlijeko do kraja, povratio bi... i to je jedan od argumenata zašto ga hranim svaka 3 sata...

  30. #130
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    majčino mlijeko probavlja se lakše i brže od adaptiranog, iako se čak i za adaptirano preporučuje hranjenje na zahtjev, znači i ono može češće od svaka 3 sata.

  31. #131
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    Citiraj vitekova mamuška prvotno napisa
    e da...još nešto...puno majki mi je reklo da dijete treba hraniti svaka tri sata i zbog njegove probave...jer u razdoblju od tri sata uspiju probaviti do kraja mlijeko i mogu dobiti novu porciju...zbog tog razloga je moj Vito povraćao jer bih ga hranila u kratkim razmacima kad bi on to htio, a kako ne bi stigao probaviti mlijeko do kraja, povratio bi... i to je jedan od argumenata zašto ga hranim svaka 3 sata...
    da, to vrijedi kod papanja na bocicu
    a kad se dijete doji, onda ne znas koliko je pojelo, jel pojelo cijeli obrok ili ne....ako mu ne dajes na zahtjev, nego cekas da prodje tri sata, a on zadnji obrok nije pojeo dovoljno, onda ce biti gladan i morat ce cekati da bi rposlo tri sata da bi dobio hranu...

    super je ako vama to funkcionira kako treba, ali inace, kad je u pitanju majcino mlijeko i dojenje, takvog mlijeka nikad previse, ne moze ga se dijete presjesti, ako sise normalno ....

    majicno mlijeko je sastavom prilagodjeno djetetu i podoju, sastav se mijenja od podoja do podoja i u jednom podoju, majcino mlijeko nije isto, na pocetku je manje masno i vodenastije, a na kraju je masnije....

    sto se tice punine grudiju i mlijeka, dojke se prilagode hranjenu na zahtjev, uvijek mlijeka ima, ne mora se a kasnije ce se i rijetko osjetiti punina grudi a mlijeka ce ipak biti dovoljno, jer se uspostavi ravnoteza ponude i potraznje...

    sto se tice navikavanja na dojenje na bilo kojem mjestu, mislim da djetetu, ako je gladno i zeljno sike, nije bitno gdje se hrani, ako nema slucajno strajka dojenja i ako je sve u redu....

    moje iskustvo govori mi da je mislav bez obzira gdje bio, uvijek rado sisao, i nije mu bilo vazno jesmo na klupi, na plazi, u kuci, u autobusu ili sl.....

    mozda da ostanes vani duze od tri sata pa kad mu je vrijeme za hranjenje, da mu pokusas ponuditi vani? mislim da nece odbiti

  32. #132
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Citiraj vitekova mamuška prvotno napisa
    e da...još nešto...puno majki mi je reklo da dijete treba hraniti svaka tri sata i zbog njegove probave...jer u razdoblju od tri sata uspiju probaviti do kraja mlijeko i mogu dobiti novu porciju...
    Ovo nije istina, posebice ne kod dojenja. Vjerojatnije je da je on bljuckao zbog drugih razloga. Ako ste nasli sistem koji vam funkcionira, super. Jedino sto treba napomenuti je da kod velike vecine beba, a posebno kod onih najmladih, u prvih nekoliko mjeseci zivota, sistem dojenja na sat nije dobar i moze biti poguban za dojenje. Kod vas izgleda nije tako vec je bas sistem koji za vas funkcionira (pretpostavljam tu, naravno, da beba raste i da je sretna) i omogucava nastavak iskljucivog dojenja. :smajlic kojem je bas drago:

  33. #133

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Ajoj, da sam ja čekala 3 sata na podoj, dijete bi mi URLALO!

    BTW, zbog tog sata sam prvo dijete dojila 7 dana! On je želio više, a ja glupača štopala i - naravno - dojenje

  34. #134
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    sto se tice hranjenja svako tri sata, ovo sad nije za svaciji zeludac, ali istina je da se jedno vrijeme propagiralo dojene djece svako tri sata iz razloga "neprobavljanja", naime obdukcijom umrlih beba se skuzilo da je proslo neznam 3 sata od zadnjeg hranjenja ali da jos uvijek ima neprobavljenog mlijeka u njihovim zelucima. i otad je ta fama.
    ali da su razlozi tome negdje drugdje, mozda da su bebe bile bolesne (od neceg su ipak umrle) tada to nisu uzeli u obzir, tek puno kasnije. a dotad je ogromna steta vec napravljena.

  35. #135
    vitekova mamuška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    846

    Početno

    Vjerujem da je tako, ali mi smo uspostavili određenu rutinu...hranimo se i presvlačimo oko pola sata, onda igra i (ili) šetnja sat i pol i onda spavanac sat vremena točno do obroka...i tako cijeli dan...navečer je Vito u krevetiću u 9 ili 9 i pol sati svaku večer i zaspe bez plača za 10 minuta uz projektor koji i svira, najčešće uz prstić u ustima... kupamo se svaka 3-4 dana ako nisu vrućine, ako je vruće onda svaki dan...Vito ima 7,5 kg i 65 cm (utvrđeno jučer kod pedijatra), a star je 3 i pol mjeseca...tako da mislim da naša rutina funkcionira :D
    je li normalno da u jdnoj dojci ima puno mlijeka (za čitav obrok), a u drugoj skoro ništa? nije valjda to znak da ostajem bez mlijeka?
    i još me nešto zanima...kada mu uvedem drugu hranu, osim dojenja, sa 6 mjeseci, koju hranu preporučujete? ****, (kršitelj koda),...ili domaća radinost? :?

  36. #136
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Probaj podoj počinjati sa dojkom u kojoj ima manje mlijeka a tek onda nastaviti na onoj u kojoj ima više. Na taj način će ovu s manje isprazniti do kraja i tako poslati informaciju u mozak da treba više mlijeka.

  37. #137

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    silent hill
    Postovi
    1,606

    Početno

    mamuška, mislim da imamo istu pedijatricu. Meni je isto rekla za sokiće.
    Kako može štetiti ako se prije daje dohrana tj. ti sokići ?

  38. #138

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    585

    Početno

    A imam i ja jedan krasan biser,razgovaram s jednom mamom prije cca mjesec dana,tri tjedna ranije rodila drugog sina(stariji star 2god),ona doji ali daje i čaja jer mali onda šuti,ne plače i sl.zapravo ima nekaj u ustima pa se ona može posvetiti starijem,jao šoka,pa tko je tu lud,jer kao stariji ako odmah nešto ne dobije nastane pakao,a malenom još nije potrebna pažnja.... :shock:

  39. #139
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    Citiraj Paulita prvotno napisa
    mamuška, mislim da imamo istu pedijatricu. Meni je isto rekla za sokiće.
    Kako može štetiti ako se prije daje dohrana tj. ti sokići ?
    Jer probavni sustav nije dovoljno sazrio. Osim toga, nepotrebno je - majčino mlijeko je sasvim dovoljno prvih 6 mjeseci. Imat će sasvim dovoljno vremena na navikavanje na nove okuse nakon što navrši 6 mjeseci.

  40. #140
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno RE:

    H je prvih mjesec dana bila samo na mojem mlijeku. Pocela sam davati caj i vodu nakon prvog pregleda, kako mi je pedijatrica i preporucila. I nisam pogrijesila. Uveli smo neki red u obrocima, svaka 3-4h, izmedju je dobila caj ili vodu. I pocela je spavati cijelu noc, prestala je cendrati i postala je vesela i razgirana beba, puno bolje napredovati i dobijati na tezini. Sad mi je zao sto nisam od pocetka davala dodatnu tekucinu, jer je njoj to ocito trebalo. Sada, sa 7 mj, popije uz obroke jos oko 700ml do 1 litru vode/caja/soka dnevno.

  41. #141
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno Re: RE:

    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Sada, sa 7 mj, popije uz obroke jos oko 700ml do 1 litru vode/caja/soka dnevno.
    Ne ulazeći sada u potrebe davanja vode ili čaja novorođenčadi, mene zanima da li je ovo s LITROM vode/čaja/soka neka štamparska greška ili tako malo dijete može zaista popiti toliko tekućine dnevno mimo uobičajenih obroka?

  42. #142
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    i meni je to čudno, što pedica misli? beba još doji ili pije adaptirano? iako, čak i uz adaptirano to mi se čini previše...

    inače, bebe koje su dojene na zahtjev žeđ utaže prvim mlijekom, a po vrućinama baš iz tog razloga doje često i kratko.

    također ne kužim kako je počela više dobijati na težini ako si joj ukinula dio podoja?

  43. #143

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    864

    Početno

    koliko se sjećam H je na adaptiranom.
    bebama na adaptiranom je potrebna dodatna tekućina, ali litra tekućine na dan mi se čini stvarno previše.

  44. #144
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    aha, znači prvih mjesec dana je samo dojila a onda kombinacija ili samo adaptirano?

  45. #145
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno Re: RE:

    Citiraj čokolada prvotno napisa
    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Sada, sa 7 mj, popije uz obroke jos oko 700ml do 1 litru vode/caja/soka dnevno.
    Ne ulazeći sada u potrebe davanja vode ili čaja novorođenčadi, mene zanima da li je ovo s LITROM vode/čaja/soka neka štamparska greška ili tako malo dijete može zaista popiti toliko tekućine dnevno mimo uobičajenih obroka?
    Nije stamparska greska, H pije jako puno. U prosjeku popije oko 700 ml tekucine, i jos oko 1/2 litre mlijeka. Nisam se radi toga zabrinjavala, i ja popijem oko 2l vode, pa mi se to nije cinilo previse.

    Evo kako to kod nas izgleda:
    Budjenje oko 8, popije oko 270 ml mlijeka
    Oko 9 popije 200 ml caja
    Oko 10 30 voce, ili neka kasica, iza toga popije oko 150 ml vode ili razrijedjenog soka
    Oko 14 rucak meso+povrce, iza toga popije oko 150ml caja/vode
    Oko 17h voce/kasica
    Do vecere popije jos oko 150ml tekucine
    Oko 2030h vecera-200ml mlijeka, iza popije jos oko 100ml caja

    Mislite da je to previse? Ja se nisam zabrinjavala i nisam to ni pitala pedijatricu. Citala sam u onoj knjizici koju smo dobili u rodilistu da dijete treba oko 100 do 150 ml na 1 kg tjelesne težine dnevno. Ona ima oko 10kg, pa mi je to bilo u tim okvirima.

    Da, ona je na adaptiranom od kojih mjesec i pol.

  46. #146
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno Re: RE:

    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    H je prvih mjesec dana bila samo na mojem mlijeku. Pocela sam davati caj i vodu nakon prvog pregleda, kako mi je pedijatrica i preporucila. I nisam pogrijesila. Uveli smo neki red u obrocima, svaka 3-4h, izmedju je dobila caj ili vodu.
    ne razumijem kako misliš da nisi pogriješila ako ste dva tjedna nakon uvođenja tih promjena prestale dojiti?

    ako si ti htjela prestati dojiti ili si to morala iz zdravstvenih ili nekih drugih razloga, ok, ali hranjenje po rasporedu i dodavanje tekućine su VELIKE pogreške ako želiš održati dojenje, pogotovo na početku dojenja. tako dolazi do poremećaja ravnoteže potražnja/produkcija, stvara se manje mlijeka nego što bebi treba, dodaješ adaptirano jer je dijete gladno i uskoro - zbogom dojenje. to treba istaknuti radi budućih i friških dojilja koje eventualno čitaju ovaj topic.

    zaista ne znam koliko vode treba popiti dijete koje je na adaptiranom, meni se litra još uvijek čini jako puno ali to će bolje znati mame čija djeca piju adaptirano.

  47. #147
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    H je prvih mjesec dana bila samo na mojem mlijeku. Pocela sam davati caj i vodu nakon prvog pregleda, kako mi je pedijatrica i preporucila. I nisam pogrijesila. Uveli smo neki red u obrocima, svaka 3-4h, izmedju je dobila caj ili vodu. I pocela je spavati cijelu noc, prestala je cendrati i postala je vesela i razgirana beba, puno bolje napredovati i dobijati na tezini. Sad mi je zao sto nisam od pocetka davala dodatnu tekucinu, jer je njoj to ocito trebalo. Sada, sa 7 mj, popije uz obroke jos oko 700ml do 1 litru vode/caja/soka dnevno.
    Suuuuper! Hvala što si to podijelila s nama!
    Drugi put, kad MM bude gladan, ja ću njemu fino čajeka. Ili vode, još bolje - da ne gubim vrijeme i novac.
    A kad mene uhvati PMS, on će meni prorijediti obroke - zbog toga se fino spava, postaje se veseo i razigran! Cendranj? Ma kakvi!
    Ajme, sreće!

  48. #148
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno RE:

    Molim i drugi put!

    Stvarno ne razumijem zasto se ljutis ako sam ja opisala kako je bilo kod nas s vodom/cajem.
    Moj je dojam da je bila zedna. Pa valjda moj instikt kao mame nesto vrijedi.
    I ja zasigurno ne izgladnjujem svoje dijete koje ima 7 mjeseci i 10kg, 70cm.

    I usporedbe ti nisu na mjestu. Mislim stvarno smiješne usporedbe.

  49. #149
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Drago mi je da smo se uzajamno nasmijale!

  50. #150
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Moj sin je do skoro 7 mjeseci bio samo dojen, dojen na zahtjev. I isto je jako vesela beba, razigrana, nasmijana,miroljubiva, svima se veseli, nikoga se ne boji... :D! Ljudi se čude kak je jaaaaaaaako miran i dobar i veseli...! Još uvijek se budi po noći da malo ciki, dnevno popije jedva 200 ml nečega što nije moje mlijeko. I baš nam je super...

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •