Stranica 2 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 200

Tema: Rodilište u Čakovcu

  1. #51
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    Citiraj nova trudnica prvotno napisa
    Jučer nam je na predavanju bila pedijatrica i govorila je kako oni u prevenciji SIDS-a imaju nekakav aparat (nešto kao ploča što se stavi ispod leđa bebe) i koji prati bebino disanje (podizanje i spuštanje grudnog koša) te reagira vrlo glasnim alarmom ako beba prestane disati na 15 sekundi.
    Zanima me:
    1. Dal netko već ima taj aparat
    2. Jel to stvarno korisno imati (mislim ono-malo je skup 1.700,00 kuna) jer sam čitala oprečnih mišljenja na nekim američkim stranicama o SIDS-u...
    3. Kako se zapravo taj aparat zove?
    Prema opisu, čini mi se da se radi o Babysense 2 monitoru (http://www.nemus.hr/), svojedobno su iz firme koja ga distribuira kontaktirali Udrugu RODA.

  2. #52
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Citiraj Riana prvotno napisa
    Bok svima!

    Evo ja sam svoje odradila! :D
    Ema se rodila 10. 11.05. u 15:47 h. 49 cm i 3100 g.
    Dok nađem vremena, javim se s detaljnjim izvještajem...
    Kak se ubacje fotka?
    :?

    nova trudnica, ak nisi već rodila, sretno! [/img]
    O, pa čestitamo :D

    Fotku moraš staviti na neki sajt i onda nam staviti link, ništ drugo ne pali.

  3. #53
    Riana avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    1,726

    Početno

    Kako je prošlo…
    Evo, rodila sam u čakovečkoj bolnici, trudnoću mi je vodio dr. Golubić (privat), a kako sam rodila u 15:47, bilo je više doktora, babica, stažista, nadgledao je dr. Škvorc. Ja sam u bolnicu došla u noći poslije 2 sata jer sam imala trudove u razmaku od pet minuta mada nisu bili jako bolni, ali tak su nam rekli na tečaju, kad su u razmaku od 5 minuta u trajnju po dva sata doći u bolnicu. Tu je bila neka starija sestra i jedan mlađa. Mlađa je bila ljubazna i super, ali ova je stalno nešto prigovarala da sam došla prerano, da sam otovrena samo 1 prst itd. Na žalost ta me je i kasnije klistrirala i obrijala (drugi put se brijem sama, obavezno). Užas, jer je koristila onu metalnu britvicu, bez pjene ili sapuna, samo vodu. (Nadam se da je bila sterilizirana)Ta prostorija za prijem je očajna i wc, prohladan, 100 godina star, svugdje hrđa, jedva da je bilo papira. to mi je najgore iskustvo. Nakon toga su me smjestili u drugu sobu 'prvo doba' tu sam bila sama do jutra na ctg-u, do vizite kad su me odveli u rađaonu. U 9 su mi dali drip. Povremeno sam išla na wc, da se i prošećem, vodu sam prosila, ali mi nisu baš dali. pila sam tajno, dali su mi malo gaze natopljene vodom. Da, tu su sestre bile sasvim u redu, nemam se kaj požaliti, nisam se ni sjetila pitati za onu loptu... Trudovi su se lagano pojačavali, stvarno jaki su počeli oko 11-12 sati. Sam porod je trajao valjda 15 minuta, to sam par puta stisnula i beba se rodila. Doktori i babice su me vodili kroz to, govorili da dišem, tiskam... Bili su vrlo dobri. Epiziotomiju nisam ni osjetila, kasnije me šivanje kod jednog šava (4 šava) malo zaboljelo. Željela sam izbjeći i drip i epi, ali nije bez toga išlo, ali u tim trenucima mi je bilo i svejedno, moram priznati. Samo sam željela da da taj porod počne. A da, MM (boji se krvi :/ ) nije bio na porodu, a sad mi ni nije nekako krivo zbog toga, između trudova sam drijemala, a ovo je velim bilo gotovo za taj čas. Bebu su mi dali na kratko, već u jastuku. Bila je tak savršena... nakon toga sam tu na stolu još ležala 2 sata s infuzijom pa su me onda oko 18 h premijestili na odjel u sobu. Poslije večere su mi donijeli opet bebu i bila je sa mnom stalno. nije bila plačljiva, dojku je odmah primila pravilno i sisala. Tek mi je sad napraivla jednu ranicu koja traje već 10tak dana...
    Tih par dana u bolnici mi je bilo dobro. Zadovoljna sam bila s hranom, sestre su bile ljubazne, vizite ok, soba ok, druge dvije mame u sobi su bile super. A Ema najbolja od svih…
    Sve u svemu, osim one noćne smjene, ja sam zadovoljna. Da boli, boli, ali jednom kad prođe, tog intenziteta boli se više čovjek ne može sjetiti ili osjetiti, što je dobro. Veći mi je problem bilo čekati u trudovima sam porod , jer mi se činilo da nema kraja tomu, ali nije ni to dugo trajalo. 'Samo' 7 sati.

  4. #54

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    čakovec-zagreb
    Postovi
    220

    Početno

    evio i ja sam rodila malu Laru, tešku 3850g, dugačku 51 cm, apgar 10/10.....
    napukao mi vodenjak u noći s četvrtka u petak, a trudova nigdje....ujutro oko 7 sam stigla u bolnicu, otvorena 2cm, smjestili me u predrađaonu...tamo mi je odmah sam od sebe otišao skroz vodenjak----trudova i dalje nigdje (barem ih ja ne osjećam), ali sam se super otvarala.....
    uslijedilo je klistiranje, a brijanje sam obavila doma i dobila pohvale od sestre za super obavljen posao...
    oko 10.30. došao mužić, i mi se u boxu krenuli zafrkavati....slikamo se...ja mu poziram s raznim instrumentima....skačemo po lopti....masiram ja njega....smijemo se....i ja se i dalje otvaram...u podne počinjem osjećati trudove....daju mi još malo dripa-tu sam već 6 cm otvorena....trudovi podnošljvi i ok....u 16.50 došla je na svijet naša malena....
    za vrijeme poroda sam smjela i piti (to me spasilo) i jesti (snickers čokoladica za energiju) i bilo mi je super...epi nisam izbjegla zbog previsoke međice i zbog toga što se beba već dosta dugo provlačila kroz porođajni kanal....nonije strašno-6 šavova....
    moj prvi dojam nakon poroda-pa mogla bih ja to opet....

    eto...za sve vas koje sretni trenutak tek očekujete...nije strašno

  5. #55
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Evo i jedna dobra vijest.

    Trvtka Promming donirala je Čakovečkom rodilištu fototerapijski sustav za bebe vrijedan 31 tisuću kuna:

    Ovaj uređaj omogućuje da beba bude u sobi s majkom za vrijeme fototerapijezbog dojenačke žutice i da ju majka u svakom trenutku može uzeti i dojiti. Ovaj uređaj također omogućuje da se djeci ne trebaju prekrivati oči. :D

  6. #56

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    :shock:

    Ideš! Bravo :D

    (Poslid, hoćemo svaka još po jedno? )

  7. #57
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Citiraj Amalthea prvotno napisa
    (Poslid, hoćemo svaka još po jedno? )
    Čuj, ti kak hoćeš, ali ja sam svoju kvotu ispunila (iako mi ponekad baš bude žao)

  8. #58

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    50

    Početno

    ja sam čula grozne kritike Čakovečke bolnice. trudnici su rekli na uzv da s djetetom nešto nije u redu i da treba pobaciti, ali je otišla privatniku i rekao je da je sve ok i sad ima zdravu bebu. ali opet u Čk su joj savjetovali da po noći budi bebu svaka dva sata i hrani je!!!!!!!!!!!!!!!!! hello!!!!! nisu li sve preporuke da dijete samo zna kad je gladno i da ga tada treba hraniti????????

  9. #59
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    buditi treba samo ako je dijete nedonoseno i preslabo, inace ne.

  10. #60

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    čakovec-zagreb
    Postovi
    220

    Početno

    da, pinta, i ja znam za taj slučaj...pa se još ta mlada mama posvadila sa Škvorcom, pa sad ne zna gdje bi uopće išla roditi....
    a čula sam nedavno i za slučaj mame, prvorotkinje kojoj su blizance porodili prirodno iza čega je valjda od upale epiziotomije dobila infekciju materišta i završila s histerektomijom....nekako mi se čini da moraš imati puno sreće za porod u Čk....
    da li bih se opet usudila tamo roditi? nemam pojma....

  11. #61
    Riana avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    1,726

    Početno

    Ako je to Nino Škvorc, malo mi je čudno. On je bio meni na porodu, doduše samo je nadgledao i to sat-dva i bio je super. Meni je bilo OK u ČK bolnici, nemam pritužbe, već hvale prema svima, osim starije sestre na prijemu u noćnoj smjeni.

  12. #62

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    čakovec-zagreb
    Postovi
    220

    Početno

    Ok...iskustva su različita....netko se s nekim dobro složi i razumije, a netko ne....

  13. #63
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    Je li ima nekih novih iskustava iz čakovečkog rodilišta?

    Čujem da varaždinke odlaze u čk ali ne znam razlog.

    Dezinformacija ili ne??

  14. #64
    Riana avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    1,726

    Početno

    Meni je u ČK bilo sasvim dobro, već sam o tome pisala, doduše prošlo je 14 mj. Imaju i loptu. Na odjelu je super, sestre su stvarno ok i podrška dojenju.

  15. #65
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    Riana, pošto si ti najsvježija....
    je li ima rooming, kako funkcionira, odnose li djete na presvlačenje iz sobe ili se presvlači i kupa u sobi, kako je s podrškom dojenju?
    Daju li bebu mami odmah na prsa? Može li tata biti prisutan?

  16. #66
    Riana avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    1,726

    Početno

    Porod je protekao ok. Bila mi je doc Radman, Škvorc je tu i tamo došao pogledati. Bila je tu i skupina mladih, jer sam jedina bila u rađaoni za prirodni porod, čak i Lajtmanova. Svi su bili ok, tješili me i bodrili. Radman me je i porodila i napravila epi i zašila i to bezbolno, osim zadnjeg šava, ali izdrži se...
    Ja sam rodila oko 4. Spavala do 6 i nakon toga stigla u sobu, na večeru. Bebu su mi donijeli tek u 8. Prvo mi ju je razmotala da je vidim (malo se pokakala kod poroda pa su mi je dali tek opranu i u jastuku) i odmah stavila na prsa, odnosno pokazala kako se to radi. I mala je dobro primila bradavicu pa je dojenje bilo uspješno, uz par manjih ranica. Rekla mi je da je stavljam što češće na prsa.
    Bila je stalno uz mene, osim prematanja i kupanja. MOgla sam je i ja premotati da sam htjela, samo treba reći sestri, jer prate koliko se beba pokakala. Ali nisam.
    Tata može na porod, mislim samo s tečajem (po novom).
    Kad smo išli doma, bebu su odnjeli u sobu za presvlačenje i kupanje, a kad sam ja došla, beba je jako plakala. Nisam sigurna, mislim da ih kupaju (koliko sam krajičkom oka vidjela) u velikom sudoperu pod mlazom vode. To mi se nije svidjelo, ali nisam sigurna. Onda mi je sestra još rekla kako njegovati pupak i te standardne stvari... prije otpusta.

  17. #67

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    141

    Početno

    bokic!
    zanima jel ima koja friska rodilja ili sadasnja trudnica pa da imamo svježe informacije o onome kaj na s ceka. evo, ja moram roditi 15.09. i zanimaju je inovacije u našem čakovečkom rodilištu!

    sad čekam i da me pozovu na tečaj za trudnice, prijavila sam se, rekla mi je sestra ne tel. da će me zvati za tečaj u 6. mjesecu jer su ovi prije popunjeni! jel ide koja od vas tada?

  18. #68
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Ništ friško, trudnice koje ja znam pakiraju se u VŽ.

  19. #69
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Eto mene malo i s (vrlo) dobrim vijestima iz Čakovečkog rodilišta.

    Naime, obratila mi se primalja Karmen iz rodilišta, koja se inače pojavljuje i kao predavač na tečaju.

    Ona kaže da će se u Čakovečkom rodilištu uskoro stvari promijeniti. U tijeku je nabava stolčića i primalje se spremaju na edukaciju o porodu na stolčiću. Također nekolicina njih zaista su pobornice prirodnog poroda.

    Uglavnom, primalja Karmen dala je pristanak da mogu zainteresiranim rodiljama dati njen kontakt, pa da vam ona da neke smjernice i upute, pa eto... javite se.

    A možete joj se i direktno obratiti na tečaju.

  20. #70

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    141

    Početno

    e ovo je zaista dobra vijest, ako će tako stvarno i biti!
    ja sam zainteresirana!
    a uskoro bi morala i na tečaj pa ću je tamo zaskociti :D

  21. #71
    Riana avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    1,726

    Početno

    :D
    super vijest!
    sad samo da zaživi u praksi!

  22. #72

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Međimurje
    Postovi
    48

    Početno

    Evo drage moje, da i ja odgovorim o rodilištu u Čakovcu. Iako je od mog poroda prošlo više od godinu dana, moram pohvaliti doktora Muršića, kojeg sam najmanje željela na svom porodu (po pričama drugih jako zločest) ali on vam je duša od čovjeka, također pohvale babicama gđi. Zdaček i gđi. Ladić.Bez njih neznam kako bi bilo.Hvala im. No moram nažalost dati veliku kritiku odjelu babinjača gdje veeellliki minus dajem sestrama (ne svima, ali većini - njih ne bi imenovala, jer pohvale se daju pred svima a kritike u četiri oka, tako kažu).Više o svemu uskoro u mojoj priči s poroda.

  23. #73
    inikaaaaaa avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    čakovec
    Postovi
    444

    Početno

    Nikada nebih željela roditi u čakovečkom rodilištu , ponajviše zbog dr. Topločanec - kod koje sam bila na jednom pregledu i tada zamjenila ginekologa i rekla "ženi nikad više" !! Čula sam grozne priče , ne samo o njoj ... iz prve ruke - od svojih kolegica , a ima i jedna interesantna priča na stranicama "pritužaba na bolnice

    http://www.doktori.net/gradovi/ostali.htm - po lidija - županijska bolnica čakovec

    :/

  24. #74

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Eto vidiš kako je to individualno. Meni je ona bila jedna od najboljih ginekologinja ikad.

  25. #75

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    daklem, koliko sam skužila, iako se "na tečaju" može odbiti i epiziotomija i drip - niti jedna nije prošla sad friško bez toga, a i bebe i dalje nisu sa majkama od prvog trenutka, nego ih tek donose nakon 4 sata. Kad sam sama to proživljavala, mislila sam da ću ostati bez pameti od tuge i očaja (nisam znala što se ustvari događa sa djetetom i u čemu je problem).

  26. #76
    Riana avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    1,726

    Početno

    Ja također, imam samo riječi pohvale za dr. Topličanec! Da opet ima privatnu praksu, vratila bih se njoj. Ovak me mrzi čekati.

  27. #77

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    362

    Početno

    Dr. Topličanec, porodila me, trudovi su mi skroz stali, otkucaji pali, i uspjela nas je izvući bez vakuma ili carskog - žena je za 10!

  28. #78
    Lids

    Početno rodilište u Čakovcu...sve "po dogovoru"

    Pozdrav rode! Čekamo naše prvo dijete, presretni smo i jedva čekamo dan kad ćemo vidjeti našu malu princezu. No, kako se dan poroda približava...frka! Od silnih priča koje sam čula vezanih za čakovečko rodilište NEMA ŠANSE da tu rodim! Rado bih da me netko razuvjeri jer bi mi ipak bilo draže (i ima smisla) roditi u gradu u kojem i živim. Šogorica me uvjerava da će sve biti ok, samo nek se s nekim "dogovorim". Kao npr. ona s dr. T. 300 eura i "sve je bilo stvarno o.k." Kasnije joj je još sva zahvalna nosila cvijeće, bombonjeru i parfem Takve mi stvari nisu jasne. Išla je na "preporuku", odn. tarifa se znala tako da se pozvala na osobu koja joj je i preporučila dotičnu dr. Odlučila sam da takvo što ne dolazi u obzir. Iz principa...da bi na kraju bilo "od svojih principa ne budeš imala previše koristi". I stvarno je tako. Baš sam danas srela frendicu koja se porodila prije mjesec dana. Rekla mi je: "Draga, ne budi luda. Evo ti broj od doktora, dogovori se". Ona je išla po nekoj tarifi od 500 Kn. Sjajno! Ovaj je još i povoljniji! Pouzdano mi tvrdi da je i cura koja je rađala u boksu pokraj nje imala "dogovoreni" porod. Spremila je moja I. i kave za sve babice (zna žena kako to ide, to joj je bio treći porod). Ja se pitam, drage moje žene, jesmo li mi te koje potičemo mito ili jednostavno nemamo izbora? Ne želim biti zanemarena i šikanirana usred poroda, želim da s mojom bebom i sa mnom sve bude dobro...Ne želim da se nešto izjalovi zbog "mojih principa". Ali, to zaista nije u redu! I pitam se na koji način bi se tome moglo stati na kraj jer sigurno nisam tip koji će reći da se za tih par dana u bolnici isplati progutati sve, spremiti lovu i ne stvarati si dodatne probleme. Bi li se isplatilo sve te ljude javno prozvati? Imenom i prezimenom...kao i one koji su novac dali? Ne znam. Vjerojatno ne. Tako je to već godinama, navodno. Mi se spremamo za Varaždin naivno se nadajući da tamo toga nema.

  29. #79
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    ja sam iz Šibenika došla u Vž, bez plaćanja, na stolčić

  30. #80
    inikaaaaaa avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    čakovec
    Postovi
    444

    Početno Re: rodilište u Čakovcu...sve "po dogovoru"

    Citiraj Lids prvotno napisa
    Pozdrav rode! Čekamo naše prvo dijete, presretni smo i jedva čekamo dan kad ćemo vidjeti našu malu princezu. No, kako se dan poroda približava...frka! Od silnih priča koje sam čula vezanih za čakovečko rodilište NEMA ŠANSE da tu rodim! Rado bih da me netko razuvjeri jer bi mi ipak bilo draže (i ima smisla) roditi u gradu u kojem i živim. Šogorica me uvjerava da će sve biti ok, samo nek se s nekim "dogovorim". Kao npr. ona s dr. T. 300 eura i "sve je bilo stvarno o.k." Kasnije joj je još sva zahvalna nosila cvijeće, bombonjeru i parfem Takve mi stvari nisu jasne. Išla je na "preporuku", odn. tarifa se znala tako da se pozvala na osobu koja joj je i preporučila dotičnu dr. Odlučila sam da takvo što ne dolazi u obzir. Iz principa...da bi na kraju bilo "od svojih principa ne budeš imala previše koristi". I stvarno je tako. Baš sam danas srela frendicu koja se porodila prije mjesec dana. Rekla mi je: "Draga, ne budi luda. Evo ti broj od doktora, dogovori se". Ona je išla po nekoj tarifi od 500 Kn. Sjajno! Ovaj je još i povoljniji! Pouzdano mi tvrdi da je i cura koja je rađala u boksu pokraj nje imala "dogovoreni" porod. Spremila je moja I. i kave za sve babice (zna žena kako to ide, to joj je bio treći porod). Ja se pitam, drage moje žene, jesmo li mi te koje potičemo mito ili jednostavno nemamo izbora? Ne želim biti zanemarena i šikanirana usred poroda, želim da s mojom bebom i sa mnom sve bude dobro...Ne želim da se nešto izjalovi zbog "mojih principa". Ali, to zaista nije u redu! I pitam se na koji način bi se tome moglo stati na kraj jer sigurno nisam tip koji će reći da se za tih par dana u bolnici isplati progutati sve, spremiti lovu i ne stvarati si dodatne probleme. Bi li se isplatilo sve te ljude javno prozvati? Imenom i prezimenom...kao i one koji su novac dali? Ne znam. Vjerojatno ne. Tako je to već godinama, navodno. Mi se spremamo za Varaždin naivno se nadajući da tamo toga nema.
    Draga moja , toga nema u varaždnu sigurno.Što se tiće ovog što si napisala za čakovečko rodilište .. eto baš neki dan sam razgovarala sa jednom starijom gospođom koja mi je rekla citiram - " ja prvi put nisam znala kaj trebam napraviti i porod je bil katastrofa "- poučena iskustvo za sljedeći put se dogovorila da joj na porodu bude dr. škvorc .Platila je 2000 kuna i porod je bio savršen. Sramota živa !!! To se u čakovcu zna - a famozne tarife su javna tajna - pisat ću u "istragu" na novu tv , čim prikupim što više žena koje su spremne priznati da su platile svoj porod samo da ih se tretira kao ljudska bića.Sramotno!! Žalosno! Ma gade mi se! Fuj!!!!!!!! Ako u čakovcu nemaš debelu vezu ili sreće da poznaješ barem jednog doktora , ako nemaš love ili one silne poklone .. e onda si otpisan. Primjer neljubaznosti mi je pričala i moja vlastita majka (doduše bilo je to prije 22 godine , ali se očito do danas nije ništa izmjenilo) kada je rađala jedna romkinja i u onim trudovima neka ljupka medicinska sestra se izderala na nju " šta se sad dereš i cviliš ??? dok si se j...(doslovno) onda nisi cvilila ??" Sramota ovog svijeta koliko ljudi mogu biti pokvareni. Iskreno mislim da bi se u toj bolnici morao provesti detaljni inspekcijski nadzor da prestanu stvari poput podmičivanja i da se i one žene koje nemaju tih 300 eura tretiraju kao ljudska bića.Mislim da bi netko konačno javno morao progovoriti o tome , a ne da se žene samo žale preko foruma , jer time to staje na toj točki. Evo i jedne priće jedne nesretne žene , a prića je skinuta sa stranice doktori.net , gdje se mogu čitati pritužbe na sve bolnice u RH. (Felix editirala pricu na zamolbu autorice)
    Kad bi barem te žene imale dovoljno hrabrosti i progovorile u javnosti .. .joj kad bi barem... ima li tko kakvu ideju kako da se to realizira??

  31. #81

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    čakovec
    Postovi
    118

    Početno

    vidim da se ne javlja ni jedna 'friška' rodilja iz čk bolnice, pa ajd da se ukljucim (posto sam rodila prije dva mjeseca)..
    kao i sve dosad, kuci sam se vratila s brdom dojmova o cijelom 'drugom katu' na kojem sam boravila dva tjedna.. (10 dana prije poroda i 4 nakon). citajuci vase komentare ne mogu se oteti dojmu kako lako zauzimamo stavove o tome da li je netko dobar doktor, ili, je li koja sestra ok il nije.. necemo se zavaravati, ako globalno pogledamo situaciju - jako puno tog u čk rodilistu ne stima i prije svega to je stvar onog sto tamošnje osoblje "nosi u glavi", (od onih koji se igraju malih bogova, pa sve do najmlađe sestrice koja vec sad bahato lunja hodnicima jer je skuzila da moze). po meni nije toliki problem u neimanju kade ili stolcica. problem je u nedostatku komunikacije između pacijentica i doktora, neopisivoj hladnoci i nezainteresiranosti vecine sestara za zene koje su prozivjele jedan od rijetkih, velikih stresova u svom životu, problem je u podmitljivosti SVIH, konstantno rivalstvo i svađe među doktorima.
    i ja sam sama dozivjela neudobnosti i od strane doktora koje neke ovdje hvale (relativnost dojmova!), i od strane sestara/primalja koje bi u takvim trenucima trebale biti potpora, ohrabrenje, toplina. a nisu. a i sta je najgore, nisu ni strucne u onome u cem bi morale biti. "stavite dijete na dojku i neka siše" (usput te uhvati za bradavicu (!!) i stisne ko manijak) i nije bas neka uputa, a kamo li pomoc za zenu koja to prvi puta radi.
    da ne duljim, isto kao sto i oni imaju svoj film, mi trebamo razraditi svoj, biti sigurne u ono sto trebamo, zelimo, MOZEMO i MORAMO dobiti od njih, a za lijepe rijeci, e to se placa
    ako cekate porod - za svoje dobro zaboravite i oglusite se na sve strahote (nerijetko preuvelicane zbog velike osjeljivosti rodilja) koje ste cule, postavite se pozitivno, razjasnite si sve sto zelite, saznajte imate li na to pravo i za to se izborite u samom rodilistu jer ako se same ne postavimo i zauzmemo za sebe i svoje bebe - nitko nece!

  32. #82

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    - osnovno, barem rode i cure sa ovog foruma trebale bi znati što žele i čvrsto stajati iza svojih stavova kada idu u bilo koje rodilište
    - a drugo, sve prijave se mogu napraviti i anonimno, ili još bolje sa navođenjem svojeg imena čisto reda radi, ali uz uvjet da se osobni podaci prijavitelja ne iznose prilikom inspekcijskog nadzora
    - prijavu možete napraviti na državni inspektorat http://www.inspektorat.hr/, hrvatska liječnička komora http://www.hlk.hr/default.asp, i na kraju naravno Ministarstvo http://www.miz.hr/
    Prijave čak ne moraju biti nekog službenog karaktera, dovoljno je iskopirati ovako kao što je napisano na postovima, više kao komentar i osobno iskustvo.
    ništa, ali baš ništa se neće promijeniti dok roditelji koji su prošli to rešeto, ne počnu pisati što im se dogodilo, javno ili anonimno nije bitno.

    http://www.doktori.net/gradovi/ministarstvo.htm nije službena knjiga žalbe bilo koje naše institucije, pa navede možda ponekad na krivi put - sve te priče trebale su završiti i na mailovima ovih gore navedenih institucija. Niti jedna od njih neće poduzimati ništa na temelju priča napisanih na nekim forumima, ali hoće kad tu istu priču dobije na svoj mail ili fax, jer je to onda nešto konkretno po čemu mogu reagirati i osim toga većinom i imaju služebe koje su zadužene za takvo što.

    Imamo mi i Zakon o zaštiti prava pacijenata, gdje je propisan točno tijek žalbi i procedure sve do povjerenstva za zaštitu pacijenata, ali mi se čini jednostavnije poslati direktno informacije na ove gore institucije.

  33. #83

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    i ja sam razmišljala kod drugog poroda na način - ne želim ići u Rijeku, ne želim ići u Austriju, imam pravo k jarcu roditi u svojem gradu uz pristojan tretman, i baš sam imala volju vidjeti tko će me u tome pokušati spriječiti.
    na sreću nakon prvog poroda znala sam otpriliek gdje me može što dočekati, i bila donekle spremna kako ću odreagirati. Imam osjećaj da je Vž svakim danom sve bolji, a da je bio nekad isti kao i čakovec, vjerojatno je bio.
    Istina da nije svaka rodilja za to spremna, i da porod definitivno nije vrijeme za borbe i mijenjanje kotačića koji su se već izlizali od struganja svojim uhodanim putevima, a u tom slučaju alternativa ostaje odlazak u pristojnije rodilište (što opet nije garancija ako se preptustite struji, da neće sve ići onom lošom rutinom). Ali za mene to nije bila jedan od izbora, takav sam tip, netko drugi nije (s tim da je rezervni plan bio ako sve krene jako krivim putem, da opet imam izbor dignuti se i otići u ČK ili Zg, pa to nam je sve manje od sat vremena).
    Ali definitivno sam znala da se neću dati maltertirati, i da imam izbor praktički do samog izgona pošiziti ako netko prijeđe moj prag tolerancije - i jednostavno otići negdje drugo.

  34. #84
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Citiraj joan prvotno napisa
    po meni nije toliki problem u neimanju kade ili stolcica. problem je u nedostatku komunikacije između pacijentica i doktora, neopisivoj hladnoci i nezainteresiranosti vecine sestara za zene koje su prozivjele jedan od rijetkih, velikih stresova u svom životu, problem je u podmitljivosti SVIH, konstantno rivalstvo i svađe među doktorima.
    To ja tvrdim već jako dugo.

    I drago mi je da se doktori.net ipak čita

  35. #85

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Međimurje
    Postovi
    48

    Početno

    ja moram reći d asam također rodila u Čk, i nisam nikome ništa platila, jer ja i moj suprug smatramo da to nije potrebno, ali s druge strane imala sam i dosta jaku vezu, pa je sve prošlo dobro, svi su bili dobri i ljubazni, pogotovo diktor Muršić, no drugi doktor (dr.M.) nije se baš slagao sa odlukama dr. Muršića, pa se tu osjetila napetost, ali imak je sve bilo kako je dr. Muršić rekao jer je ipak on bio dežuran.Svi su me pitali koliko smo platili kao da je to, ono normalno, i nitko nije vjerovao da ništa.
    O sestrama na odjelu babinjača ne želim komentirati, jer takve riječi doista nemam.Od muke po dojenju, pa izdajanju, pa dok su pred mojim očima to izdojeno mlijeko izlile u umivaonik, a ja se mučila da malešna papa moje a ne formulu, i to ručno jer mi na izdajalicu nisu dale....do tiskanja bradavice tako da sam jaukala od bola...omalovažavanja os strane sestre K. koja je jedne noći rasplakala skoro sve rodilje i djecu učinila jako nervoznima, tako da smo molile da više nikad ne bude u smjeni...Zar je potrebno više riječi o stanju u Čakovečkom rodilištu...

  36. #86
    Riana avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    1,726

    Početno

    Rica, žao mi je što si tako prošla. meni je odjel babinjača bio upravo suprotan. bila je tamo neka starija sestra, koja mi je donjela dijete po prvi put. pitala me da li mi treba pomoć za dojenje i fino mi je namijestila bebu na bradavicu i krenulo je super. također i druge noći, mala je plakala nekih petnaestak minuta, a hranila sam ju, nekak sam nije išlo, pa je došla neka sestra (dobro, malo me grublje pitala pa kaj radim kaj dijete tako plače, nek ju dobro namijestim.), no ipak mi je pomogla i krenulo je.

    očito ima suosjećanih sestri, ali i ovih kakve si ti opisala (a i neke moje frendice).

  37. #87

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Međimurje
    Postovi
    48

    Početno

    draga Riana, moram priznati da na odjelu babinjača ima i prekrasnih sestara, samo nažalost, one su tek mrvica prema većini.

  38. #88

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    čakovec
    Postovi
    118

    Početno

    hmda... da se radi o bilo kojem drugom odjelu uopce me nebi (a vjerujem da ni vecinu ostalih zena) smetala cjelokupna situacija i problem sveopce nepristupacnosti osoblja, ali to ipak nije bilo-koji-odjel. :/
    sve su sestre zene i nejasno mi je zasto te iste nemaju suosjecanja za druge zene. zasto su odabrale takav posao kad ga ne znaju raditi? ok, postane rutina, da.. ALI ljudskosti ne smije nestati.. zaj*** strucnost ako nisi covjek u onome sta radis.. ma, nek ih je sram!
    cast izuzecima! (po meni, samo sestra Alena - radi s bebama i primalja Slobodka)

  39. #89

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    ma problem je što na drugim odjelima nije takva situacija, jer nitko od ostalih pacijenata nije tako ranjiv, u smislu da ti nika nije bitno toliko za sebe kao što su majke u stanju pretrpjeti za svoje čedo apsolutno sve ( i ono što definitivno ne bi da su u pitanju samo majke kao pacijentice).

    Jedan muškarac koji je došao na operaciju slijepog crijeva, nije tako ranjiv kao zdrava majka koja se boji za svoje dijete. I sigurno si neće dozvoliti da mu sestra kaže "dok ste se obžderavali trebali ste misliti da će vam se upaliti slijepo crijevo" . Dajte zamislite kaj bi joj se dogodilo nakon toga. A jednoj majci može to reći i ništa joj se neće dogoditi.
    Ta majka je čak neće prijaviti niti državnom inspektoratu ili ministarstvu kad izađe iz bolnice, još će joj poslati kavu po mužu.

    Eto tako nam je koliko si dozvolimo, ja se u zadnje vrijeme iznimno trudim da skratim svoj fitilj i reagiram na prvu dok je netko bezobrazan ili nedovoljno ljubazan.

  40. #90
    inikaaaaaa avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    čakovec
    Postovi
    444

    Početno

    [quote="TinnaZ"]ma problem je što na drugim odjelima nije takva situacija, jer nitko od ostalih pacijenata nije tako ranjiv, u smislu da ti nika nije bitno toliko za sebe kao što su majke u stanju pretrpjeti za svoje čedo apsolutno sve ( i ono što definitivno ne bi da su u pitanju samo majke kao pacijentice).


    A dali imaš možda kakvu ideju da se to riješi?? Meni stavrno dođe da ih jednostavno dam u novine

  41. #91

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    Citiraj TinnaZ prvotno napisa
    - osnovno, barem rode i cure sa ovog foruma trebale bi znati što žele i čvrsto stajati iza svojih stavova kada idu u bilo koje rodilište
    - a drugo, sve prijave se mogu napraviti i anonimno, ili još bolje sa navođenjem svojeg imena čisto reda radi, ali uz uvjet da se osobni podaci prijavitelja ne iznose prilikom inspekcijskog nadzora
    - prijavu možete napraviti na državni inspektorat http://www.inspektorat.hr/, hrvatska liječnička komora http://www.hlk.hr/default.asp, i na kraju naravno Ministarstvo http://www.miz.hr/
    Prijave čak ne moraju biti nekog službenog karaktera, dovoljno je iskopirati ovako kao što je napisano na postovima, više kao komentar i osobno iskustvo.
    ništa, ali baš ništa se neće promijeniti dok roditelji koji su prošli to rešeto, ne počnu pisati što im se dogodilo, javno ili anonimno nije bitno.

    http://www.doktori.net/gradovi/ministarstvo.htm nije službena knjiga žalbe bilo koje naše institucije, pa navede možda ponekad na krivi put - sve te priče trebale su završiti i na mailovima ovih gore navedenih institucija. Niti jedna od njih neće poduzimati ništa na temelju priča napisanih na nekim forumima, ali hoće kad tu istu priču dobije na svoj mail ili fax, jer je to onda nešto konkretno po čemu mogu reagirati i osim toga većinom i imaju služebe koje su zadužene za takvo što.

    Imamo mi i Zakon o zaštiti prava pacijenata, gdje je propisan točno tijek žalbi i procedure sve do povjerenstva za zaštitu pacijenata, ali mi se čini jednostavnije poslati direktno informacije na ove gore institucije.
    imam, kad bi sve forumašice koje su iznijele svoje priče ovdje, to isto iznijele na odgovorne službe (može i preko maila, faxa ili poštom), i kad bi svaki tjedan stigla takva jedna prijava, makar i anonimna - sve bi se polako počelo mijenjati

    Mislim da bi već i obično pismo ravnatelju bilo sasvim dovoljno za pomak, ali uz naravno obavezno na znanje Ministarstvu i na HLK. Makar i anonimno.

  42. #92
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    cure, prije nego topic ode predaleko:

    molim vas da se suzdrzite od javnog linca, te da se drzite cinjenica relevantnih za temu rodilista. ako se neki doktor/ica ili primalja razbolio, razveo, udao, sto vec... to je privatna stvar i nema veze s ovim podforumom.

    kod iznosenja informacija o javnim osobama morate biti spremni na mogucnost da budete tuzeni od strane te osobe (u slucaju tuzbe mi smo duzni sudu dati IP adresu korisnika, te se moze saznati preko provajdera s kojeg kompjutera je poruka pisana). ako ne stojite iza toga sto ste napisali, i ako niste spremni na sudu to isto iznijeti, molim vas da se u tom slucaju ne upustate u pisanje takvih postova.

  43. #93
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    Citiraj joan prvotno napisa
    po meni nije toliki problem u neimanju kade ili stolcica. problem je u nedostatku komunikacije između pacijentica i doktora, neopisivoj hladnoci i nezainteresiranosti vecine sestara za zene koje su prozivjele jedan od rijetkih, velikih stresova u svom životu, problem je u podmitljivosti SVIH, konstantno rivalstvo i svađe među doktorima.
    odlicno si to primijetila, to je sukus svih problema u hr rodilistima.

  44. #94
    inikaaaaaa avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    čakovec
    Postovi
    444

    Početno

    hvala tinna

  45. #95

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    čakovec
    Postovi
    118

    Početno

    Citiraj Felix prvotno napisa
    cure, prije nego topic ode predaleko:

    molim vas da se suzdrzite od javnog linca, te da se drzite cinjenica relevantnih za temu rodilista. ako se neki doktor/ica ili primalja razbolio, razveo, udao, sto vec... to je privatna stvar i nema veze s ovim podforumom.
    nisam primjetila da je netko dotakao iciju privatnost :?
    kod iznosenja informacija o javnim osobama morate biti spremni na mogucnost da budete tuzeni od strane te osobe (u slucaju tuzbe mi smo duzni sudu dati IP adresu korisnika, te se moze saznati preko provajdera s kojeg kompjutera je poruka pisana). ako ne stojite iza toga sto ste napisali, i ako niste spremni na sudu to isto iznijeti, molim vas da se u tom slucaju ne upustate u pisanje takvih postova.
    ok, uglavnom se slazem s ovim ali mi je jako krivo sto od 2003 godine odkad postoji ovaj topic nisu ispunjene dvije stranice, a ne vjerujem da nema zena koje bi imale sta reci. stoga, mozda malo diskretnije, al nek se kaze sta se ima reci.

  46. #96
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    pišite incijale za loše kritike, a za pohvale puno ime
    na pp možete detalje

  47. #97
    inikaaaaaa avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    čakovec
    Postovi
    444

    Početno

    možda bezobrazno , ali drago mi je da konačno netko govoi o tome što se stvaaaarno događa u čakovcu

  48. #98
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    Citiraj joan prvotno napisa
    nisam primjetila da je netko dotakao iciju privatnost
    jer sam taj dio editirala

  49. #99
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj inikaaaaaa prvotno napisa
    možda bezobrazno , ali drago mi je da konačno netko govoi o tome što se stvaaaarno događa u čakovcu
    samo da se to kaže odgovornima, jer ovako na forumu, ostaje rekla-kazala :/
    pisma, pa makar i anonimna, neće ostati nezamječena

  50. #100
    zrinska avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Daleko od Sunca, blizu raja...
    Postovi
    285

    Početno Bok..

    Evo prije nekoliko dana rođakinja rodila u čk-rodilištu. Mučili je skoro pa i cijeli dan. Od novosti ni n. Dok s druge strane prijateljica, pred mjesec dana rodila. Super iskustvo. Samo što je platila za to svoje super iskustvo. Pitam se, pošto planiram trudnoću, što mogu očekivati?!! :shock:

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •