Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 200

Tema: Rodilište u Čakovcu

  1. #151

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    258

    Početno

    Ma bebac je super :D

  2. #152
    inikaaaaaa avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    čakovec
    Postovi
    444

    Početno

    Citiraj janiczsa prvotno napisa
    Rodila sam prije 6 mjeseci u Ck i jako sam nezadovoljna. Prema meni su se ponasali kao prema nekoj klinki koja kao ne zna zakaj je dosla u bolnicu. Doktorica koja me zaprimila nije se pojavila od pola 10 navecer do oko 5 ili pola 6 ujutro kad je bebi vec bilo lose i kad su poceli padat otkucaji. Nafilali su me raznoraznim lijekovima (drip, analgetici...) bez da su mi ijednom rekli sto mi i zasto daju. Toplicanec je stisala moj EKG jer joj je smetao tako da sam cijelo vrijeme slusala zenu koja je bila u susjednom boksu i zbog koje je Toplicanec dosla van radnog vremena. Tek kad je ona rodila, babica me dosla pogledati i shvatila da nesto nije u redu i da treba probudit moju doktoricu.
    Da ne duljim, zavrsila sam na carskom i bebu su ozivljavali.
    čestitam na bebici , a za dr. topličanec me ovo uopće ne čudi. Pa to je njoj normala!!!

  3. #153

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    ja imam osjećaj da se u čakovcu vole zaigrati s tim dripom tako jako, da problemi sa padom otkucaja i carskim nisu ništa rijetko

    ali ne znam da li su i ostali puno drugačiji

    a koktel drip, analgetici, apaurin, spasmex izgleda dijele kao dobrodošlicu, i to sve kako mi se čini pomiješano u infuziji na kojoj piše samo glukoza

    ovo su samo moja nagađanja, možda se varam

  4. #154

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    Hrvatski liječnici godišnje uzmu tri milijarde kuna mita

    Ukoliko je vjerovati istraživanju američke neprofitne organizacije USAID-a, oko 18 posto korisnika zdravstvene usluge u Hrvatskoj plaća "na crno", odnosno putem mita, prenosi Slobodna Dalmacija, koja godišnji iznos mita hrvatskim liječnicima procjenjuje na zapanjujućih tri milijarde kuna.

    Američka neprofitna organizacija USAID je, naime, provela istraživanje o zdravstvenim sustavima u regiji, a rezultati istraživanja su, blago rečeno, porazni po hrvatsko zdravstvo.

    Naime, čak 50 posto ispitanika smatra da je u Hrvatskoj korupcija među liječnicima "strahovito raširena", a prema istim podacima, čak 18 posto korisnika zdravstvenih usluga iste plaća "na crno". Ovi su podaci nedavno objavljeni u analizi analitičarke Svjetske banke Maureen Lewis, koja se bavila "neformalnim plaćanjem" u 29 tranzicijskih zemalja, te zemalja u razvoju.

    U analizi se ne navodi odnosi li se tih 18 posto na ukupnu populaciju Hrvatske ili samo na korisnike zdravstvenih usluga, ali Slobodna Dalmacija procjenjuje da se radi o oko tri milijarde kuna mita godišnje, odnosno nešto više od 700,000 hrvatskih građana koji zdravstvene usluge plaćaju "ispod stola".
    Redakcija - 22.8.2007
    http://www.osiguranje.hr

  5. #155
    inikaaaaaa avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    čakovec
    Postovi
    444

    Početno

    da , a očito nam ništa drugo ne preostaje

  6. #156

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    258

    Početno

    Kad su mi u trudnoći govorili nek si ipak nekoga 'zabezeciram' govorila sam (naivno): 'Pa valjda budu napravili sve kaj treba, oni su ipak, studirali medicinu, pa znaju sto treba napraviti.'

    Sad znam da doktori vraga znaju. Rade po šabloni, ko da su mehaničari. Marka ta i ta, tip taj i taj, postupak je slijedeći. Jedino ako platiš, pa te bar pitaju kaj hoćeš.

    Radmanica (a niti Jalšovec) mi nisu napravili ultrazvuk u zadnjem tromjesečju jer sam imala veliki trbuh. Ko da sam dosla na plac, pa mi neka stara baka veli: 'ti imaš veliki trbuh, imala buš veliku bebu!' Znanost ide dalje, al naši doktori gadno zaostaju.

    Sad znam da sam trebala:
    ili platiti (što mi se gadi)
    ili otići u drugo rodilište
    ili na njih galamiti od početka pa me nebi ostavili na onom stolu 4-5 sati bez pregleda.

  7. #157

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    141

    Početno

    janiczsa a kaj, bilo je problema s velikim trbuhom?!
    jer imam i ja veliki trbuh, sad sam u 37. tjednu (kao trebao bi biti 37 cm, a meni je 40) i niko nist ne komentira, pa ne znam dal to moze biti problem? jedino mi je jedna babica skomentirala kako imam ogroman trbuh i dal je sve ok?
    pa sam joj odgovorila da valjda je, jer niko nije rekao suprotno

    beba je kao veca, zadnji put na ultrazvuku u 33. tjednu je procjenjena na 2700 g

  8. #158

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Donja Andromeda
    Postovi
    24

    Početno

    Cure,vi bi sve prirodno,bez Dripa i ljekova,a smeta vas,da neko nije po vama rovaril 5 sati. :? Ja sam rodila dijete od 3900g,pa? moja prijateljica 2700g,obje termin.Pa ne možemo imati svi 180cm i 60kg,ko ni djeca.nn 24,ti ćeš valjda stisnut veće i to je to.

  9. #159

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    nn24, pročitaj moju priču s poroda Izborili smo se da bude savršeno
    Slično kao kod tebe, nitko nije reagirao na veličinu bebe, igrom slučaja sam ja odbila indukciju niti ne znajući kako je beba velika, pa je srećom sve završilo ok. Inače, da su me standardno nafilali na drip i prokidanje vodenjaka i otišli, ne želim niti pomisliti što se moglo dogoditi, u najblažem slučaju carski u zadnji tren. Ovako sam imala relativno lagan porod, doduše dug, skoro 24h od prvih laganini trudova, ali se sve srećom stiglo raširiti i vratiti

  10. #160

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    Stjenica, nikoga ne smeta ako te nitko ne rovari u slučaju da ide prirodno i bez komplikacija.
    Ali drip, i bilo kakve intervenicije podrazumijevaju besprekidan nadzor, jer povećavaju ne znam koliko mogućnost da normalan porod završi nenormalno.
    Problem je što su nju nafilali i ostavili bez nadzora.

  11. #161

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    čakovec
    Postovi
    118

    Početno

    e to s trbusima je zanimljivo
    ok, jasno mi je kad mi je netko tko je laik rekao da imam mali trbuh (insinuirajuci da imam malu bebu), al mi cudno kako to na temelju velicine trbuha strucnjaci (citaj: primalje s visegodisnjim radnim iskustvom) komentiraju isto... "koliko je to tjedana?" ja - "39" (one)"hmmmm..."
    tolko su me preplasili s tom velicinom trbuha (a i na uzv su procjene bile 2900g) da je prvo kaj sam pitala kad se rodio - kol'ko je tezak
    btw. beba je imala 3300g..

  12. #162

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    258

    Početno

    ma, mene je iznerviralo kaj mi je zadnji ultrazuk napravljen u 27. tjednu i kaj je tada beba bila 1100g (procjena). Nakon toga mi nitko više nije radio UZV, niti moj doktor (Jalšovec) niti doktorica koja me zaprimila (Radman), a svi su mi govorili da imam veliku bebu i da bu porod dugo trajao. Otvorila sam se brzo, jer se babica začudila kako to da sam već otvorena kad me došla prvi put pregledati. To je bilo oko pola 4 ujutro (a zaprimili su me oko 9 ili pola 10 navečer). Znači da sam satima ležala bez nadzora jer su oni procijenili da me ne treba nadgledati!

    da li stvarno velik trbuh znači i veliku bebu, stvarno ne znam, niti sam takav komentar očekivala od školovanog osoblja.

  13. #163

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    primalje i ginekolozi su nekad, nije to bilo niti tako davno, ocjenjivali veličinu bebe na temelju pregleda bez ultrazvuka, postoje metode kako su to radili, a neki to vjerojatno znaju i danas

  14. #164

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    141

    Početno

    stjenica nisam ja mislila nikaj lose i nisam se jadala da kao kak cu ja to stisnut nego me zanima dal ako je veci trbuh mozda postoje neke indikacije da bi moglo biti nekih problema- npr visak vode, ili nedajboze nek anomalije ili bolesti

  15. #165

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    141

    Početno

    jer svi samo komentiraju (doktori i babice) i zgrazavaju se na moj trbuh a niko mi ne veli zakaj se zgrazavaju i dal je to ok!

  16. #166
    Elinor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    North
    Postovi
    1,490

    Početno

    Meni je jedan dr u Rijeci položio ruke na trbuh i rekao: 3050g. Drugi je pomoću UZV izračunao 3200-3400g. Mali je imao 3280, znači i jedan i drugi su bili blizu!

    a koktel drip, analgetici, apaurin, spasmex izgleda dijele kao dobrodošlicu, i to sve kako mi se čini pomiješano u infuziji na kojoj piše samo glukoza
    U Rijeci su mi se smijali kad sam rekla da ne želim apaurin i spasmex; rekli su: "otkud vam to pada na pamet, mi to uopće ne dajemo"!
    :shock: Eto kako su različita naša rodilišta. TinnaZ i ja sam prije poroda čitala tvoju priču za ohrabrenje, pomoglo je! Preporučam svim trudnicama kao obavezno štivo!

  17. #167

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Donja Andromeda
    Postovi
    24

    Početno

    nn24, ako je previše plodne vode, to ti vele na ultrazvuku. A mislim da se i anomalije vide. Samo hrabro...! :D

  18. #168

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    elinor

  19. #169

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    258

    Početno

    Evo, želim ipak napisati i koju dobru riječ o našem rodilištu (da ne bude sve tako crno), zapravo želim pohvaliti sestru Alenu iz dječje sobe jer mi je stvarno pomagala oko dojenja kad mi je trebalo (a i kad je ona bila u noćnoj smjeni, bebe nisu plakale - čim bi čula da neka bebica plače, stigla bi u sobu i pitala dal može pomoć). Pričala sam i s drugim ženama koje su rodile u Čakovcu (na grupi za potporu dojenju) i sve kažu da im je Alena pomagala i da je bila o.k.

  20. #170

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    nn24 nemoj se opterećivati, ako želiš prirodno reci da želiš prirodno, a ako netko smatra da treba drugačije neka ti kaže konkretne razloge

    sad ionako ne možeš smanjiti niti plodnu vodu niti bebu, a kod mene se to pokazalo manje bitnim što se tiče lakoće drugog poroda, veći problem mi je stvorio prvi nasilno "vođeni" i forsirani i ubrzavani i sve kaj može biti i .... porod

  21. #171

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    141

    Početno

    tinnaz procitala sam tvoju pricu s poroda
    drago mi je da si zadovoljna svojim drugim porodom!
    djeluje mi neobicno hrabro ( skoro suludo) sto si se uspjela usprotiviti lijecnicima!
    svi smo razliciti, pa iz istog smatram da bi drugaciji pristup mozda polucio bolje rezultate, npr. ako smo vec tako sve pobornice prirodnog poroda, onda mislim da je ok ici se unaprijed dogovoriti s doktorima sto zelimo a sto ne zelimo, prije nego za to nastupi vrijeme, jer ipak oni rade svoj posao na neki ustaljeni nacin vec ohohooooo godina a onda se pojavi jedna od nas i pocne im "soliti pamet" u kriticnom trenutku! mislim da i nije ni cudo sto reagiraju obrambeno, i neprijateljski.
    jer samo treba zamisliti da se mi nalazimo u toj situaciji, npr. radis svoj posao i znas ga vec napamet a onda ti dode neka mlada nadobudna osoba i veli ti ta to sto radis ne valja i protivi ti se! dobro, makar je ovo puno delikatnija situacija i radi se o ljudskom zivotu! :/
    e bas zato mislim da bi morala postojati suradnja izmedu doktora i pacijenta, unaprijed prijateljski raspolozena jer su oni tu da spasavaju nase zivote i zivote nasih bebica i da nam pomognu a mi da im omogucimo da nam pomognu jer se nase skromno znanje ne moze mjeriti s njihovim znanjem i iskustvom
    ne znam, danas tak razmisljam, mozda cu sutra drugacije, al nekak mi se ne svida taj jaz koji se stvrio izmedu pacijanta i lijecnika koji djeluju kao da su jedni protiv drugih a ne u koaliciji

  22. #172

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    141

    Početno

    makar ne znam sto me ceka, evo za dva i pol tjedna moram roditi pa cu mozda biti maximalno ogorcena na doktore i onda sve povlacim 8)
    a za sada pokusavam drzati pozitivan stav, mozda me izvuce iz losih iskustava o porodima :/

  23. #173

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    teško se dogovoriti unaprijed, jer ne znaš koja će ekipa biti na porodu, a "dogovoreni" porod nisam htjela
    zato sam se pokušala dogovoriti na početku poroda, sa osobljem koje se zateklo, no nije baš išlo
    Moj prvi porod je završio tako kako jeste, jer sam se naivno pokušala dogovoriti, i popustila prvom obećanju kako će me dr. obavijestiti i objasniti kad dođe vrijeme za to.
    Ono što sama sebi sada i vjerojatno nikada neću moći oprostiti, je što sam vjerovala i imala naivno povjerenje u zdravstveni sustav. Sada mogu imati povjerenja samo u konkretnu osobu, iz konkretnih razloga ili eventualno steći to povjerenje u konkretnom razgovoru. Ako ti intucijija kaže da smrdi, onda se nemoj pokušati naivno uvjeriti da nije tako, jer eto položili su zakletvu. Drugi puta sam to namirisala iz prvog pokušaja dogovora, kod onoga samo se tu potpišite, a i na temelju još nekih stvari koje sam čula.

    Sada se u Varaždinu sve lakše dogovara, i u budućnoti će se još lakše. Svrha je na kraju postići potpunu suradnju, bez potrebe za prethodnim dogovorima i najavama.
    Ali ja sam bila prva koja je odbila položaj kukca, ne znam da li je itko prije mene izričito zamolio da se pokuša porod bez dripa i ostao prvi svojoj molbi sve dok netko ne objasni zašto bi trebalo biti drugačije, primalje su u prvi mah bile iznenađene kako uopće dići taj krevet, itd. itd.

    Ono što je sigurno da je osoblju tako teže raditi, ljudi su ljudi i traže linije manjeg otpora, a obzirom da su nam ciljevi različiti, njima brže završiti posao, nama lakše se poroditi - nije lako naći kompromis.

    Ali u Varaždinu je sad super kako je bilo, i jako se veselim zbog toga, svaka rodilja sad ima prilične šanse dobiti pristojan tretman (ako ga zatraži).

  24. #174

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    čakovec
    Postovi
    118

    Početno

    Citiraj janiczsa prvotno napisa
    Evo, želim ipak napisati i koju dobru riječ o našem rodilištu (da ne bude sve tako crno), zapravo želim pohvaliti sestru Alenu iz dječje sobe jer mi je stvarno pomagala oko dojenja kad mi je trebalo (a i kad je ona bila u noćnoj smjeni, bebe nisu plakale - čim bi čula da neka bebica plače, stigla bi u sobu i pitala dal može pomoć). Pričala sam i s drugim ženama koje su rodile u Čakovcu (na grupi za potporu dojenju) i sve kažu da im je Alena pomagala i da je bila o.k.
    da, slazem se, pohvale sestri Aleni!
    ...svjetloj tocki čakoveckog rodilista! :D

  25. #175
    babyiris avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    1,013

    Početno

    Citiraj joan prvotno napisa
    Citiraj janiczsa prvotno napisa
    Evo, želim ipak napisati i koju dobru riječ o našem rodilištu (da ne bude sve tako crno), zapravo želim pohvaliti sestru Alenu iz dječje sobe jer mi je stvarno pomagala oko dojenja kad mi je trebalo (a i kad je ona bila u noćnoj smjeni, bebe nisu plakale - čim bi čula da neka bebica plače, stigla bi u sobu i pitala dal može pomoć). Pričala sam i s drugim ženama koje su rodile u Čakovcu (na grupi za potporu dojenju) i sve kažu da im je Alena pomagala i da je bila o.k.
    da, slazem se, pohvale sestri Aleni!
    ...svjetloj tocki čakoveckog rodilista! :D
    Pridružujem se pohvalama i dodajem Darinku s neonatologije.

  26. #176
    Riana avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    1,726

    Početno

    i ja bih pohvalila jednu stariju sestru, al joj ne znam ime, nažalost.


    nije sve crno/bijelo. :D

  27. #177
    Elinor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    North
    Postovi
    1,490

    Početno

    Treba proći dosta vremena i još više rodilja kroz neko rodilište da bi se prirodan porod zaista počeo i smatrati prirodnim, poželjnim i jedinim normalnim. Jednog dana kad se to postigne, bit ćemo ponosne što smo bile pionirke u jednoj tako važnoj revoluciji. Treba, naravno, i birati sredstva za borbu; ne možemo doći u bolnicu, naređivati i soliti liječnicima pamet; trebamo priznati i poštovati njihovo znanje i stručnost, dati im do znanja da vjerujemo njihovim sposobnostima (čak i kada to nije istina), i onda kad im tako nahranimo ego, treba udariti nisko; sa stilom i šarmom im nametnuti svoje želje da će na kraju povjerovati da su se sami toga sjetili!

  28. #178
    Elinor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    North
    Postovi
    1,490

    Početno

    Citiraj nn24 prvotno napisa
    evo za dva i pol tjedna moram roditi
    Sretno! ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  29. #179

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    141

    Početno

    Citiraj Elinor prvotno napisa
    Treba, naravno, i birati sredstva za borbu; ne možemo doći u bolnicu, naređivati i soliti liječnicima pamet; trebamo priznati i poštovati njihovo znanje i stručnost, dati im do znanja da vjerujemo njihovim sposobnostima (čak i kada to nije istina), i onda kad im tako nahranimo ego, treba udariti nisko; sa stilom i šarmom im nametnuti svoje želje da će na kraju povjerovati da su se sami toga sjetili!
    elinor, to je upravo ono sto sam htjela reci, ipak nisu bezveze lijecnici, treba im se to priznati i ugladiti im se na vlastitu korist- nadam se da ce mi uspjeti
    i hvala na lijepim zeljama

  30. #180

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    čakovec
    Postovi
    118

    Početno

    Citiraj Elinor prvotno napisa
    Jednog dana kad se to postigne, bit ćemo ponosne što smo bile pionirke u jednoj tako važnoj revoluciji.
    eh, fučkaš takvu revoluciju kad se bjezi glavom bez obzira iz čk-a..

  31. #181

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    ja nisam tip koji se dodvorava i udvorava bilo kome. Moje tijelo, moj porod i može biti jedino moj izbor kome ću što dozvoliti, a nebulozno mi je da kod takvog intimnog događaj uostalom bilo tko drugi donosi i odluke tko će biti prisutan a tko neće.
    Međutim naš zdravstveni sustav je tako posložen da od nas čini sluškinje, a osoblje si zato i dozvoljava ponekad nečuvenu bahatost, kao da su gospodari nešeg tijela, naše djece i naših obitelji. Čast iznimkama, oni koji jesu su ljudi više nego se na prvi mah čini, jer kad ti je na pladnju servirana mogućnost da se bahatiš nad nekim, a ti to odbiješ i ostaneš čovjek, veći si nego onaj tko nije imao niti prilike tlačiti drugog.

  32. #182
    inikaaaaaa avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    čakovec
    Postovi
    444

    Početno

    Citiraj TinnaZ prvotno napisa
    ja nisam tip koji se dodvorava i udvorava bilo kome. Moje tijelo, moj porod i može biti jedino moj izbor kome ću što dozvoliti, a nebulozno mi je da kod takvog intimnog događaj uostalom bilo tko drugi donosi i odluke tko će biti prisutan a tko neće.
    Međutim naš zdravstveni sustav je tako posložen da od nas čini sluškinje, a osoblje si zato i dozvoljava ponekad nečuvenu bahatost, kao da su gospodari nešeg tijela, naše djece i naših obitelji. Čast iznimkama, oni koji jesu su ljudi više nego se na prvi mah čini, jer kad ti je na pladnju servirana mogućnost da se bahatiš nad nekim, a ti to odbiješ i ostaneš čovjek, veći si nego onaj tko nije imao niti prilike tlačiti drugog.
    potpisujem tvoj post u cijelosti!!!!

  33. #183

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    a taktiziranje i malo politike je uvijek dobro došlo, tko ima dara za to, i svakako prvo treba lijepo i pristojno nastupiti, i pokušati se dogovoriti na miran način

  34. #184
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    sorry sto ovako ulijecem, ali pozivam vas da kliknete na FINALISTI natjecaja za izbor najbolje fotke u rodinoj majici

  35. #185
    Elinor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    North
    Postovi
    1,490

    Početno

    Citiraj joan prvotno napisa
    eh, fučkaš takvu revoluciju kad se bjezi glavom bez obzira iz čk-a..
    Samo ti mena zezaj!
    Ti već znaš ali napisat ću da svi vide:
    Zašto nisam rodila u Čakovcu?
    1. zato što mi u čk bolnici radi sveki i od same pomisli mi je bilo neugodno, željala sam otići negdje gdje ću biti anonimna, gdje ću se osjećati intimnije
    2. zato što sam oduvijek maštala o porodu drugačijem od klasičnog, pa se kada činila dobrim izborom
    3. zato što sam živjela u Rijeci 7 godina (duplo duže nego u Čakovcu), i nostalgija je učinila svoje. Tamo sam i upoznala MM-a i bilo nam je nekako romantično roditi dijete u tom gradu.

    Mislim da nije ni važno u kojoj bolnici se koja žena izbori za porod kakav želi; svaki odlučan "NE" se računa, negdje zbraja i može koristiti nekom drugom.

  36. #186
    Elinor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    North
    Postovi
    1,490

    Početno

    Citiraj TinnaZ prvotno napisa
    a taktiziranje i malo politike je uvijek dobro došlo, tko ima dara za to, i svakako prvo treba lijepo i pristojno nastupiti, i pokušati se dogovoriti na miran način
    A kad ništa drugo ne upali, viči, grizi, grebi...Znam ženu koja je do krvi izgrebla doktora koji ju je pregledavao za vrijeme truda. Prije poroda me savjetovala da pustim nokte! Zato sam ja svom zločestom doktoru rekla: molim vas lijepo, možete pričekati da mi prođe trud? I pričekao je. O tome sam pričala, malo diplomacije, iako bih ga najradije sterala u...

  37. #187

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    , dobre ste obje

  38. #188
    Elinor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    North
    Postovi
    1,490

    Početno

    Citiraj TinnaZ prvotno napisa
    , dobre ste obje

  39. #189

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    čakovec
    Postovi
    118

    Početno

    Citiraj Elinor prvotno napisa
    Citiraj joan prvotno napisa
    eh, fučkaš takvu revoluciju kad se bjezi glavom bez obzira iz čk-a..
    Samo ti mena zezaj!
    Ti već znaš ali napisat ću da svi vide: ...<cut>
    za takvu odluku ni ne treba imati razloge koje si ti imala.. takva odluka moze se temeljiti i na samoj zelji i potrebi za... normalnim..

    Mislim da nije ni važno u kojoj bolnici se koja žena izbori za porod kakav želi; svaki odlučan "NE" se računa, negdje zbraja i može koristiti nekom drugom.
    tako je!

  40. #190
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Novinarka Međimurja poziva ljude da svjedoče...
    http://www.medjimurje.hr/hr/2263/mit...kom-zdravstvu/

    Kad samo rođenje djeteta ne bi bio toliko delikatan i neodgodiv čin... :/

  41. #191

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    šta im je anonimna prijava ?

    ako odeš tamo, daš svoje podatke i ispričaš priču, ali uz pismenu naznaku da se ti osobni podaci ne smiju koristiti javno - to nije aninimna prijava

    isto vrijedi i za prijavu e-mailom

    Poslid ti bi mogla posvjedočiti da si bila naručena na carski, ali nisi htjela dati mito, pa je dijete rođeno s komplikacijama zbog kašnjenja svih nužnih intervencija

    ja isto nisam da prijavitelj daje dozvolu javnog korištenja osobnih podataka, bez obzira na korist koju bi svi ostali pacijenti imali od toga
    iz razloga što se to onda svodi na osobni obračun liječnik-pacijent
    a javnost još uvijek podržava i na starani je sustava gdje funkcionira mito, jer to je u ovakvom zdravstvenom uređenju jedini način za dobiti bolji tretman, pa bio on i neinterventni prirodni porod

    i da mi je sadašnja pamet, bolje da sam dala novce na prvom porodu da me puste na miru i bez rutinskih koktela dobrodošlice, nego što nisam pa je ispalo kako jeste

  42. #192
    Elinor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    North
    Postovi
    1,490

    Početno

    U većini slučajeva se sve riješava bez riječi; rijetko tko izravno traži mito. Žena pita dr-a da li bi joj bio na porodu, on pristane, a "cijene" se znaju, nema dogovaranja ni cijenkanja. Samo se bez riječi izvrši primopredaja kuverte. Na sudu to vjerojatno ne bi ni prošlo kao mito već kao "zahvalnost".

  43. #193

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    čakovec
    Postovi
    118

    Početno

    Citiraj TinnaZ prvotno napisa
    šta im je anonimna prijava ?

    ako odeš tamo, daš svoje podatke i ispričaš priču, ali uz pismenu naznaku da se ti osobni podaci ne smiju koristiti javno - to nije aninimna prijava

    isto vrijedi i za prijavu e-mailom
    prijava putem interneta moze biti anonimna... informaticki gledano, kod statickih IP adresa moguca je identifikacija korisnika racunala olitiga lokacija, al opet nikako se ne moze dokazati da je pojedinac (vlasnik racunala) osoba koja je npr. mail napisala i poslala.. odes u internet kafe, otvoris acoount na gmail-u i to je to..
    ali, na kraju, cemu? malo javne sramote određenom lijecniku, no pravno gledano - nicemu!

  44. #194
    Elinor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    North
    Postovi
    1,490

    Početno

    Neki dan sam čula priču iz "druge ruke" pa ne mogu staviti ruku u vatru da je istinita, ali poznavajući prilike u našim rodilištima, sve je moguće. Kaže ovako: žena rađala u čk bolnici, muž čekao u hodniku da ga pozovu "kad dođe vrijeme" (a "vrijeme" se svodi samo na izgon, naravno ). I tako je došlo "vrijeme", žena molila da joj pozovu muža a sestra NIJE HTJELA!!! Bila je prisutna i dokica koja na to uopće nije reagirala, a čovjeka bi pustili unutra da je samo rekla riječ. Zamislite, žena rađa na par koraka od muža, a on ne može do nje, do bebe...prestrašno.

  45. #195

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    cure iz čakovca, ali morate to prekinuti

    nije niti u vž bilo puno bolje prije 4,5 god.

    sve ide do jednom, do nečijeg tankog praga tolerancije

  46. #196

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    čakovec
    Postovi
    118

    Početno

    Citiraj Elinor prvotno napisa
    Neki dan sam čula priču iz "druge ruke" pa ne mogu staviti ruku u vatru da je istinita, ali poznavajući prilike u našim rodilištima, sve je moguće. Kaže ovako: žena rađala u čk bolnici, muž čekao u hodniku da ga pozovu "kad dođe vrijeme" (a "vrijeme" se svodi samo na izgon, naravno ). I tako je došlo "vrijeme", žena molila da joj pozovu muža a sestra NIJE HTJELA!!! Bila je prisutna i dokica koja na to uopće nije reagirala, a čovjeka bi pustili unutra da je samo rekla riječ. Zamislite, žena rađa na par koraka od muža, a on ne može do nje, do bebe...prestrašno.
    hmda, i ja sam cula za takve slucajeve tj. da muz bude samo kod izgona u rađaoni.. koja glupost.. nije li osnovna ideja prisustva muza da bude zeni podrska tijekom p-o-r-o-d-a?
    al to je zbilja stvar onog kako se postavis! pa ako im das 300kn na licu mjesta, ides unutra i tocka.
    ja sam pitala kad mogu zvati muza, rekli su kad pocnu pravi trudovi.. stagod to znacilo.. pozvala sam ga za pola sata i bio je u rađaoni sa mnom vise od 10 sati..

  47. #197

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    skratite svoj prag tolerancije i to je to
    ako ne može muž unutra, može žena van, ne da pričam teoretski, nego sam to i napravila

    i koji pravi trudovi, pravi su čim legneš na stol, eventualno ajde tolerirala bih da muž ne bude kod klistira i brijanja, ali ostalo je sve za pravo, nije za igru, niti za probu

  48. #198
    Elinor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    North
    Postovi
    1,490

    Početno

    Vjerujem da niti jedna žena koja ovo čita ne bi to dopustila. Ali onih koje ne čitaju ove stranice ima puuuuuno više.

  49. #199
    zrinska avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Daleko od Sunca, blizu raja...
    Postovi
    285

    Početno

    Čitajući Vaše komentare doista me strah što me čeka. S obzirom da još nisam rodila u čk. rodilištu, tko zna možda krene dabolje. U nadi je spas...Barem se tako veli A što se tice clanka u novinama, mislim da malo ljudi ima hrabrosti javno progovoriti jer ipak priznajmo teško se s rogatim bost. No ako pak takvih javnih itupa od strane nezadovoljnih mama bude više....možda se štogod stvarno dobrog desi.

  50. #200

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    141

    Početno

    zrinska varazdin je jaaaako blizu...
    javim uskoro kak je tam

Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •