Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 200

Tema: Rodilište u Čakovcu

  1. #1
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno Rodilište u Čakovcu

    To rodilište je jedno od prvih koje je imalo rooming-in i potporu u dojenju i sve ostalo. Međutim uvjeti rađanja su još uvijek pretpotopni. Prije neki mjesec su uveli carski pod spinalnom, ali još ne i epiduralnu kod vaginalnog poroda. Uglavnom, porodi su forsirani dripom, strogo medicinski kontrolirani, brijanje, klizma, epizotomija, tiskanje trbuha, svi mogući ljekovi (osim naravno oni protiv bolova).
    A tako bi malo trebalo. U rađaoni su 4 boksa (naravno s onim previsokim stolovima za rađanje), ali ima jedna predrađaona s 3 kreveta i jedna soba za poslije s jednim krevetom i najmanje 2 prostorije koje bi se mogle pretvoriti u ugodne sobe za rađanje bez prevelikih financijskih toškova, gdje bi se mogli voditi porodi onako kako mi to želimo. Zar ne bi bilo ljepše da svaka rodilja (ona koja to želi - naravno) ima svoju sobu u kojoj može biti sa svojim mužem i čekati porod u kojem god položaju želi i koliko želi, uz moziku koju želi, sa svijetlom ili bez, gdje bi si mogla donjeti svoju loptu (mada to nije veliki financ. tošak za bolnicu). Babice bi bile u blizini, kao i do sada. Kreveti bi se poslije očistili kao i stolovi do sada, bebice bi se prale gdje i do sada... Pa nije odmah potreban bazen i stolica za rađanje ako nema za to novaca. Bitno je samo stvoriti ugodnije uvjete. Treba li još nešto posebno?
    Ne kužim u čemu je problem?

  2. #2
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    treba volja med osoblja da se to napravi. to je ono sto najvise fali.

  3. #3
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    treba volja med osoblja da se to napravi. to je ono sto najvise fali.
    ...i to je, usprkos tome što svi najviše kukaju zbog nedostatka novaca, glavni problem u većini naših rodilišta...

  4. #4

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Evo, samo da malo podignem topic.

    Od prvog poroda, koji je bio 1994., mogu samo reći da su neke stvari ipak otišle nabolje.

    Kad sam ja rađala svog drugog sina, svi su boksovi bili puni, i većina je žena koristila mogućnost korištenja pilates lopti, šetnji oko kreveta i slično. Dakle, za razliku od prvog puta kad su me bacili na leđa na krevet, sada su me samo povremeno bacali na leđa (da provjere otvorenost) i opet u šetnju ili na loptu. Prohodani i "proloptani" trudovi bili su neopisivo lakši od onih koje sam doživjela na leđima prvi put.

    Također sam samo usput napomenula doktorici (zbog jako lošeg iskustva s prvim porodom) da ne bih željela epiziotomiju ako baš neće biti nužno i ona je rekla da sada pokušavaju uglavnom NE REZATI, čak i prvorotke (što je prije bilo gotovo rutinski), jer je lakše sašiti nekoliko površinskih šavova, nego višeslojni rez. Stvarno me nisu rezali i iako jesam malo pukla, drugi dan sam mogla normalno sjesti.

    Nažalost, brijanje i klizma su još aktualni, ali - iskreno - tada mi to nije bilo niti važno.

    Uglavnom - polako, ali sigurno - novine se uvode i u ovo rodilište, a navodno će ove godine (2005.) stići i kada za porod.

  5. #5
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Čestitam mamice. Nisam znala za ove promjene. Kad sam u rujnu intervjuirala Škvorca, ništra od ovog nije spomenuo - niti kao mogućnost.
    Baš mi je drago zbog budućih mama.
    Ako nam se želiš pridružiti kao međimurska Roda, javi se na PP

  6. #6
    Adrijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    1,317

    Početno

    Vau! Ne mogu vjerovati da se toliko toga promijenilo od kad sam ja rodila.
    Mene su kad sam pitala za loptu blijedo pogledali, a kamoli da bi me pustili da šetam okolo. Drago mi je da su stvari krenule boljim tokom pa neću morati tražiti s drugom bebom neko drugo rodilište.Veselim se kadi.....
    A još jedna Roda u Čakovcu bi nam dobrodošla.
    :D

  7. #7

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    čakovec-zagreb
    Postovi
    220

    Početno

    bok cure!
    Ja se bavim popisom stvari koje mi trebaju za torbu za rodilište pa zato podižem ovaj topic da saznam kakvo je stanje tu u Čakovcu.

    1. trebam li nositi benkice i odjeću za bebu za boravak u rodilištu ili to tamo imaju? (Jasno mi je da će mi trebati robica za izlazak iz rodilišta)
    2. Pelene? Treba li ih nositi?
    3. Spavačica-moja ili njihova?

    I još jedno pitanje vezano uz sam dolazak u bolnicu:
    Ako odbijem potpisati onu izjavu o pristanku na sve postupke pri ulazu u rodilište, i probam im uvaliti plan poroda umjesto toga-hoće me uopće pustiti unutra ? Ako je to netko uistinu izveo u ovom rodilištu, molim da se javi.

  8. #8
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    1. Djeca su u našem rodilištu još uvijek "štruce". Znači ne treba ti benkica. Ako bude vruće (što tebi sigurno neće biti) imaju svoje benkice.
    2. Moraš imati jedan paket jednokratnih pelena i to im daješ svaki put jednu pelenu kad idu premotavati bebe
    3. Spavaćice i sve ostale potrepšitne moraš imati svoje. Slobodno imaš grudnjak i gaće. Uloške Vir 80 moraš predati na ulasku 3 paketa i još uzmi 2 da imaš uz sebe. Nemoj zaboraviti WC papir.

    Ovo još nitko nije izveo u Čk rodilištu, ali je Damjanka to izvela u VŽ što je dovoljno blisko.
    Ostaviti te sigurno neće pred vratima, moraju te primiti u svakom slučaju.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Gle, na drugom katu rodilišta, ispred ulaza u ordinaciju ti stoje papirići s popisom što trebaš nositi. Nadam se da neću nešto propusiti:

    VIR 80 ulošci 3 paketa - predaješ odmah kad dođeš rađati
    jednokratne pelene za bebu
    spavaćica
    kućna haljina
    papuče
    sapun
    ručnik
    maramice
    rola kuhinjskog papira
    wc papir (aha)
    čaša

    Preporučam i:
    mobitel + punjač
    voda
    neki suhi keksi ili žitne čokoladice (ako voliš), za pregristi između obroka ako ogladniš
    sat
    radio
    vlažne dezinficirajuće maramice, ako misliš sjesti na wc školjku (a ne gađati s visine)

    Nemoj nositi:
    šampon za kosu i fen, jer je pranje kose u rodilištu zabranjeno (ah, i ja sam se začudila kad je moja kolegica iz sobe dobila od osoblja po nosu nakon što je oprala kosu)

    bebu oni tamo umataju u obične pelene umjesto odjeće, tak da ti odjeća treba samo za izlazak iz bolnice.

    Ako se još što sjetim...

  10. #10

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Poslid, opet si me pretekla!

    Radiš ti kaj na poslu ili visiš na internetu?

  11. #11
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Imam sreću da mi je posao na internetu pa spajam ugodno s onim kaj moram.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Nepotpisivanje izjave nije napravila Damjanka (makar mislim da nova_trudnica ne zna nju po imenu ) , nego TinnaZ.

  13. #13
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Citiraj Amalthea prvotno napisa
    Nepotpisivanje izjave nije napravila Damjanka (makar mislim da nova_trudnica ne zna nju po imenu ) , nego TinnaZ.
    Joj da! Sorry.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    čakovec-zagreb
    Postovi
    220

    Početno

    Ma sjećam se ja TinneZ sa Male škole dojenja, odmah sam spojila ime s likom čim je Poslid spomenula da je rodila u Vž rodilištu i odbila potpisati izjavu...
    Očito je to ostavilo prilično snažan dojam na mene pa ću i ja probati to izvesti 8)
    Inače nisam još do sad išla gore do rodilišta jer se ne kontroliram u bolnici, pa tako da nisam vidjela još obavijest na vratima

    Hvala na informacijama!

    Budem vas još izvještavala (ili se jadala-ovisi) kad krenem na onih zadnjih nekoliko kontrola u bolnicu i kad prezentiram svoje ideje doktoru s kojim se mislim dogovoriti za porod :pomalo nervozni smajlić:

  15. #15

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Ajde, držim ti fige da sve prođe kao što si zamislila.

    BTW, moja šogorica mora roditi za koji dan (isto je bila na Maloj školi dojenja) i nadam se da će uspjeti izbjeći sve uobičajene i nepotrebne zahvate, a to i tebi želim.

  16. #16
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Tanja, obavezno napiši kak je bilo s tvojom šogoricom kad dođe taj dan. I poruči, da joj svi držimo fige :smajlić koji drži fige sa sve četiri:

  17. #17

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    čakovec-zagreb
    Postovi
    220

    Početno

    Držim fige i vibram da sve prođe super....
    Svakako napiši priču poslije poroda 8)

  18. #18

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    A možda i nju nagovorim da napiše i KONAČNO se registrira, a ne samo virka na forum

  19. #19
    Riana avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    1,726

    Početno

    Bok cure!
    Super kaj ste sve lijepo opisale. Ja se uskoro trebam poroditi (dobro za 45 dana, ali...). i do sad nigdje nije bila opisana bolnica u ČK. Tak da ste mi puno pomogle.
    Slijedeći tjedan mi počinje tečaj za trudnice, pa se nadam da ću i tamo dosta saznati o bolnici. Drago mi je što epoziotomija nije 'obavezna', jer ja želi bez toga.
    Također sam bila i na tečaju za dojenje. Super je bilo!
    Hvala Rodama!


    _____
    Riana <><

  20. #20
    Riana avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    1,726

    Početno

    Bok cure!
    Super kaj ste sve lijepo opisale. Ja se uskoro trebam poroditi (dobro za 45 dana, ali...). i do sad nigdje nije bila opisana bolnica u ČK. Tak da ste mi puno pomogle.
    Slijedeći tjedan mi počinje tečaj za trudnice, pa se nadam da ću i tamo dosta saznati o bolnici. Drago mi je što epoziotomija nije 'obavezna', jer ja želi bez toga.
    Također sam bila i na tečaju za dojenje. Super je bilo!
    Hvala Rodama!

  21. #21
    Riana avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    1,726

    Početno Bolnica u ČK

    Bok cure!
    Super kaj ste sve lijepo opisale. Ja se uskoro trebam poroditi (dobro za 45 dana, ali...). i do sad nigdje nije bila opisana bolnica u ČK. Tak da ste mi puno pomogle.
    Slijedeći tjedan mi počinje tečaj za trudnice, pa se nadam da ću i tamo dosta saznati o bolnici. Drago mi je što epoziotomija nije 'obavezna', jer ja želi bez toga.
    Također sam bila i na tečaju za dojenje. Super je bilo!
    Hvala Rodama!

  22. #22

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    93

    Početno

    Haj Riana!

    Baš mi je drago što si tu s nama i što ti je na radionici bilo super!

    Ajde javi kako će ti biti na tečaju...ja bila pred 4g, pa da vidimo da li se što poboljšalo...

  23. #23
    Riana avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    1,726

    Početno

    O čemu se zapravo radilo na trudničkom tečaju? Ja zaboravila pitati!
    Mislim da ga radi dr. Renata Kutnjak i još nešto...

  24. #24

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    čakovec-zagreb
    Postovi
    220

    Početno

    Bok Riana! Ti si isto it ČK? Super!
    Vidimo se na tečaju, mene su isto danas nazvali.
    Tečaj je od 19-21 sat od ponedjeljka do petka iliti po datumima od 03.10.-07.10. 2005. U zgradi broj 4 (ista zgrada gdje je i mikrobiološki labos), samo ne u podrumu nego lijevo u prizemlju.
    Ne znam tko drži tečaj, ali meni su rekli da je super ak želim doći s mužem pa tako da i budem.
    O čemu se radi na tečaju?
    Pa prema iskustvima forumašica sa raznoraznih tečajeva izmjenjuju se u predavanjima doktori, babice koji drže predavanja o porodu, što očekivati i sl., o postporođajnoj njezi, o njezi dojenčeta i sl.
    Vidimo se tamo, Riana!
    :D

  25. #25
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Iskoristite tečaj da ih iizrešetate pitanjima i da vam točno i konkretno odgovore o svemu što vas zanima i pitajte da li možete u rodilištu reći da vi "to" tako hoćete jer su vam tako rekli na tečaju.

    Npr.
    Pitajte za plan poroda, epizotomiju, drip, lopte, šetanje, tko vam je dužan što objasniti, pomoći, napraviti i kada.

    Nemojte se sramiti pitati.

  26. #26
    Riana avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    1,726

    Početno

    Znači, moramo se oboružati pitanjima kao s punom ratnom spremom?
    Znam da drugi dan govori dr. Topličanec, baš o samom porodu, MM radi pa dolazim sama, ionak namjerava preskočiti porod, a možda ga i dobijem nekako
    Tenx,
    Malo prije sam potvrdila dolazak, očito bude samo teorija (treba nam kemijska olovka), bar u početku.
    vidimo se u ponedjeljak

    Ćao

  27. #27
    Adrijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    1,317

    Početno

    I naravno dođite sutra na Rodin štand ispred Centra za kulturu! :D

  28. #28

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    čakovec-zagreb
    Postovi
    220

    Početno

    Evo bio je prvi sat tečaja....uglavnom na ovom prvom satu tečaja bilo je govora uglavnom o oplodnji, ginekološkim pregledima, tijeku trudnoće, rizicima i mogućim patološkim stanjima trudnoće i slično....
    Što se ženske populacije tiče-mislim da je to sve uglavnom bio samo mali repetitorij znanja....

    MM je to bio zanimljiv dio jer osim što si je malo ponovio gradivo iz biologije, bilo je govora o ginekološkim pregledima s čime, realno, muški baš i nemaju iskustava pa mu je i to bilo zanimljivo...

    Glavno predavanje (po meni) je danas... drži ga dr. Topličanec i baš će biti o porodu... znači sve i o epiziotomiji i o svim postupcima u porodu itd.
    MM me već moli da neka ne grakćem čim dr. spomene epi, drip i slično jer bih se mogla zamjeriti cijelom gin. timu dva mjeseca prije poroda....
    Još važem još njegove zamolbe.... :/

  29. #29

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Ma, grakći sad ako ti je važno, jer ti u toku poroda ne bude puno do graktanja. Samo to graktanje oblikuj tako da ne bude napad na liječnike apriori, nego stvarno kao pitanja.
    Meni je dr.T. vodila cijelu drugu trudnoću i kad sam otišla na jedan UZV koji nije bio u sklopu njenih pregleda, rekla mi je da joj je baš drago da se netko brine i sam malo za sebe i bebu koju nosi, a ne samo da čeka kamo ga oni pošalju.
    Izgleda da postoji veliki jaz između liječnika i pacijenata: koliko pacijenti misle da ništa ne smiju pitati da se liječniku ne zamjere, toliko liječnici misle da pacijenti čekaju da im se nešto servira i da uopće nisu zainteresirani za preglede, postupke itd. Dobro, ovo je generalizacija, ali mislim da znaš što hoću reći.
    Treba se boriti i izboriti da liječnici i pacijenti budu ravnopravni partneri u zajedničkom procesu - bez obzira je li to liječenje ili nešto tako krasno kao što je očekivanje novog života.

  30. #30
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    Citiraj nova trudnica prvotno napisa
    MM me već moli da neka ne grakćem čim dr. spomene epi, drip i slično jer bih se mogla zamjeriti cijelom gin. timu dva mjeseca prije poroda....
    Još važem još njegove zamolbe.... :/
    reci muzu da li bi radije da sutis i pustis da rade s tvojim tijelom sto ih je volja??? jesmo li mi ovdje zbog doktora ili su oni tu zbog nas? da li mi njih placamo ili oni nas? pa sto i ako se zamjeris? misli li on da ce se ljepse ponasati prema tebi ako sutis i trpis? e pa 99% nece! nazalost, prisiljene smo same se izboriti za ono sto nam je bitno! a mozda i bolje da te zapamte, da znaju da se s tobom ne mogu igrati...

  31. #31
    Riana avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    1,726

    Početno

    Slažem se cure s vama.
    S obzirom da je i predavačica od jučer, a i koliko znam Topličancova rodila, pa moraju imati nekog obzira i truditi se čisto s toga što smo na kraju kraju krajeva na istoj strani, žene i majke.
    Mislim, pa mroa biti neke logike, čak i cijeli taj tečaj 'valjda' ima svrhu olakšavanja samog poroda i oporavka i cilj za izbjegavanje nepotrebnih stvari i postupaka.
    Kao i kod drugih stvari u životu i tu je vjerojatno potrebno samo malo dobre volje.
    Da to kaj smo jučer slušali, nije neka znanstvena mudrost, već čista biologija, a vjerujem da je tako i s prodom. Sve je to dio prirode.
    Znam da puno ovisi o doktorima, a i o pacijentima, možda sad naivno razmišljam, ali mislim da i mi na neki način trebamo biti fer u odnosu na njih (pod time mislim, razgovarati normalnim tonom, ne oholo s visoka; ako je to moguće). Mislim da se trebamo potruditi i oni i mi, kako bi suradnja bila na obostrano zadovoljstvo. Njima je to doista manje-više rutina, pa malo iskazivanje osjećaja i suosjećanja (žene doktori) ne izuskuje puno napora, bar se nadam. A na nama je da pokušamo mirnim i staloženim putem progurati svoje. No kako govorim napamet i bez iskustva, naravno, imat ću svoju priliku iskazati se u tome.
    Pa mi stoga, molim vas nemojte nikaj zamjeriti.
    NT vidimo se navečer, i ja se 'brusim' na epiziotomiju. Tak da bumo skupa graktale (iskreno se nadam).

    Radim te kegelove vježbe a i imam duhovne pripreme za početak masiranja međice

  32. #32
    Riana avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    1,726

    Početno

    Ah, da, zaboravih reći. Ti dijapozitivi su stari valjda preko deset godina. Ne bi im naškodilo da se malo moderniziraju... Potrebno je samo malo spretnosti na internetu, jer su slike iz enciklopedija valjda iz vremena 70tih.

  33. #33
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    Znam da puno ovisi o doktorima, a i o pacijentima, možda sad naivno razmišljam, ali mislim da i mi na neki način trebamo biti fer u odnosu na njih (pod time mislim, razgovarati normalnim tonom, ne oholo s visoka; ako je to moguće).
    naravno, svaka civilizirana rasprava mora biti takva, koliko god bili razlicitih stajalista! nema potrebe za dizanjem glasa, oholosti ili slicno, ni sa koje strane.

  34. #34
    Riana avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    1,726

    Početno

    Jucer na seminaru tema je bila porod. Meni se činilo sasvim OK, što se tiče doktorice i njenih stavova. Spomenula je slobodno korištenje lopte, koju preporuča koristiti i prije poroda, vlastiti izbor lijekova protiv bolova, epiziotomije (naravno, ovisi o situaciji), ali nam je i preporučila masažu perineuma i rekla da ukoliko je to moguće, oni izbjegavaju epi, nije više rutina. Uglavnom izbor postoji. Ja sam s time zadovoljna. Čak nam je pričala o posjeti nekog doktora iz Engleske, koji se čudio što rodilje ne piju vodu tijekom poroda, pa se i sama doktorica nad time začudila i savjetovala nam da si možemo uzeti manju količinu vode u rađaonu i piti kap po kap. Što opet mislim da je prilično fer. Bar se vidi napredak na bolje.
    Nadam se da sve ono što nam je spominjala, živi i u praksi. Uglavnom naglasila je kako je najbitnija u svemu suradnja rodilje i osoblja...

  35. #35

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    čakovec-zagreb
    Postovi
    220

    Početno

    Evo prošlo je i jučerašnje predavanje o porodu.....
    Slike su uistinu stare, čak se u jednom trenutku jedan dijapozitiv malo zapalio 8)
    Prikazane su sve slike po fazama poroda i moram priznti da je naj-horor slika ona kad babica sa škarama razreže pola noge rodilji i to sve tako stoji rascijepljeno i krv curi po maloj glavici bebe koja izlazi -ma fuj, horor, majke mi :shock:

    eh, sad- predavanje je prošlo bez "incidenata" i bez "graktanja"...a razlog tome je taj što je (barem mene) dr. Topličanec razoružala sa dijelom predavanja u kojem je rekla da se posljednjih godina nastoji napustiti praksa rutinske epiziotomije, preporučila nam je perinealnu masažu bademovim uljem kako bi međica bila što elastičnija i isto tako preporučila nam je kegelove vježbe....

    ja sam samo pitala da li se epiziotomija može odbiti, a ona je rekla da može, da neka to unaprijed naglasimo i da će nam onda i babica masirati međicu u porodu i tako pokušati voditi porod.....

    uglavnom- nadam se da je sve tako kako i kažu.....

  36. #36
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    MOžda su se promijenili (nadam se da je tako) ali kad sam ja bila na tom tečaju tamo su nam obećavali brda i doline, a u rađaoni je bilo nešto sasvim drugo.

  37. #37

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    čakovec-zagreb
    Postovi
    220

    Početno

    Jučer nam je na predavanju bila pedijatrica i govorila je kako oni u prevenciji SIDS-a imaju nekakav aparat (nešto kao ploča što se stavi ispod leđa bebe) i koji prati bebino disanje (podizanje i spuštanje grudnog koša) te reagira vrlo glasnim alarmom ako beba prestane disati na 15 sekundi.
    Zanima me:
    1. Dal netko već ima taj aparat
    2. Jel to stvarno korisno imati (mislim ono-malo je skup 1.700,00 kuna) jer sam čitala oprečnih mišljenja na nekim američkim stranicama o SIDS-u...
    3. Kako se zapravo taj aparat zove?

  38. #38
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    ugodno mi iznenadilo cakovecko rodiliste

  39. #39

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    To "rezanje noge" :shock: je valjda bila epiziotomija. Koma, ha? Naglasite da biste željele pokušati bez toga.


    Citiraj nova trudnica prvotno napisa

    ja sam samo pitala da li se epiziotomija može odbiti, a ona je rekla da može, da neka to unaprijed naglasimo i da će nam onda i babica masirati međicu u porodu i tako pokušati voditi porod.....

    uglavnom- nadam se da je sve tako kako i kažu.....

    Kod mene je bilo. Babica mi je stvarno masirala međicu tokom poroda i na kraju sam malo, majušno, malecko pukla i to je bilo to. No epi.

  40. #40

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Ah, citiranje same sebe

    Citiraj Amalthea prvotno napisa
    BTW, moja šogorica mora roditi za koji dan (isto je bila na Maloj školi dojenja) i nadam se da će uspjeti izbjeći sve uobičajene i nepotrebne zahvate...
    Rodila je jučer, lijepog dečkića, 5 dana nakon termina i to je sve što smijem zasad reći (nisam ju još pitala za dozvolu). Priču s poroda je obećala pa čim bude pri snazi... :D

  41. #41
    Adrijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    1,317

    Početno

    Hej čestitam! To je ona lijepa trudnica što je došla s tobom na štand ujutro? :D

  42. #42

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Aha. Samo što više nije trudnica.

  43. #43

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    čakovec-zagreb
    Postovi
    220

    Početno

    Da, "rezanje noge" je epiziotomija.... užas kako to izgleda, kako taj rascijepljeni mišić zijeva i krvari...ma đizs!!! :shock:

    Super Amlthea kaj si uspjela to izbjeći.... reci mi jel ti to bio prvi porod ili drugi na kojem si to izbjegla?

  44. #44

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Drugi porod. Ali, nema veze, prvi je bio prije 11 godina, tada nisu prakticirali masažu međice, a sada da. Tako da mislim da nema veze što si prvorotka, zatraži masažu i mislim da će sve biti u redu.

  45. #45
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Amalthea, kaj se s obećanom pričom tvoje šogorice? Riana, Nova trudnica, što se s vama događa?

  46. #46

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Ništa od priče. Zasad. Idem ovaj vikend k njoj pa ju možda nagovorim, ali nije imala baš sjajan porod. Neproduktivni trudovi, izgubila mnogo krvi, vakuum, epiziotomija i uz to vezani dugi oporavak... Ah, jadničica moja, glavno da su oni ok i sisaju k'o veliki.


  47. #47
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Uf. A ja sam se nadala da je bio super-porod. Baš mi je žao.

  48. #48

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    čakovec-zagreb
    Postovi
    220

    Početno

    Citiraj Poslid prvotno napisa
    Riana, Nova trudnica, što se s vama događa?
    Bok, bok!!!!
    Ja sam još uvijek 2u1....
    Otišla sam na porodiljni i nakon 2 dana surfanja od doma- otišao mi komp...
    Sad smo u procesu kupnje drugog kompa pa dok to ne realiziramo-malo rjeđe se javljam....
    Uglavnom, u utorak idem odabranom dr.-u na pregled i idem mu predočiti plan poroda ako bude moguće.....
    Probat ću se javiti nakon toga s detaljima kako je sve prošlo....
    Inače sad do termina imam ca 2 tjedna....otvorena ništa (za jedan prst-ali to je kao ništa)....BH kontrakcije česte....naotečena kao buhtla i uglavnom-ja bih rodila.....

    Baš mi je bed čuti za Amaltheinu šogoricu....tu tako često čujem za slučajeve o dovršetku poroda na vakuum...koma...
    Ali glavno da su sada i mama i beba dobro....

  49. #49

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    čakovec-zagreb
    Postovi
    220

    Početno

    ja još uvijek 2u1.....ali više nisam naotečena 8) .... otvorena cca. 1-2 cm...
    kontrola tek u ponedjeljak....
    od drugih stvari baš ništa novo.....ali baš ništa....dogovor s liječnikom-ajmo reći na pola utvrđen....ostalo je tu još puno bitnih stvari za definirati....
    a di nam je Riana? Ona je sigurno sad već rodila....
    Hoćemo priču s poroda Riana .....Javi se....

  50. #50
    Riana avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    1,726

    Početno

    Bok svima!

    Evo ja sam svoje odradila! :D
    Ema se rodila 10. 11.05. u 15:47 h. 49 cm i 3100 g.
    Dok nađem vremena, javim se s detaljnjim izvještajem...
    Kak se ubacje fotka?
    :?

    nova trudnica, ak nisi već rodila, sretno! [/img]

Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •