Pokazuje rezultate 1 do 20 od 20

Tema: kako joj pomoci

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Blizu Velike Gorice
    Postovi
    83

    Početno kako joj pomoci

    Bok svima


    evo imam bebicu od dva i pol mjeseca,nije bolesna,ne curi joj nosic
    niti kaslja,ali stalno joj nesto zapinje u grlu,a ona to ne moze i ne zna
    izbaciti van.
    Ja bi rekla da joj se nesto iz nosica spusti u grlo i zastane,kao hracak.
    Nije bila bolesna do sada tako da neznam od kud sada to,i kako da joj
    pomognem,nosic dva tri puta dnevno kapam sa fizioloskom otopinom,zbog suhog zraka i da joj ga malo procistim,ali kako da joj pomognem ovo izbaciti van?
    Stavljamju na trbuh povremeno,u nadi da ce to sa tiskanjem nekako odljepiti iz grla,ali ne vidim nikakvog pomaka.
    Cak sam ju probala staviti na koljeno i tuckati po ledima,ali je jako nemirna.
    Sta da radim?

  2. #2
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    mislim da moze pomoci poviseni polozaj i sto vise boravka vani (u primjerenim uvjetima, naravno)

  3. #3
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    ako naiđe sunce iskoristi priliku i neka kihne. možda joj to pomogne da komadić izleti van

  4. #4
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    ne znam kako to zvuci da si to pomislila, ali mozda jednostavno ona tako nesto "voza". cula sam dosta beba da tako disu, kao da stalno imaju nesto u grlu/nosu/sinusima ili ne znam gdje. :? nije neka pomoc, znam, ali cisto ideja... nadam se da ce proci!

  5. #5
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj manal prvotno napisa
    ne znam kako to zvuci da si to pomislila, ali mozda jednostavno ona tako nesto "voza". cula sam dosta beba da tako disu, kao da stalno imaju nesto u grlu/nosu/sinusima ili ne znam gdje. :? nije neka pomoc, znam, ali cisto ideja... nadam se da ce proci!
    ovako sam i ja stalno čula malu da diše hripavo, kao da joj negdje dah zastaje i grglja neku tekućinu, a bolesna nije bila, niti joj je curio nos. Na redovnom pregledu bih to rekla pedici a ona bi svaki put preslušala stetoskopom i rekla da je sve u redu. Pretpostavila sam da joj negdje zapne malo sline, ili tako nešto.

    U svakom slučaju, pitaj pedijatricu ako nisi sigurna. Možda je sve u redu.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Blizu Velike Gorice
    Postovi
    83

    Početno

    Isla sam kod doktora za svaki slucaj,poslusala ju je,kaze da nista ne cuje na plucima,to je njoj samo nos pun smrkljica,koje ona nezna izbaciti van.
    Kupila sam pola litre fizioloske i pokazala mi je kako da joj to spricam u nos,i jos neki bebisterimar sprej,pa tako,nadam se da ce biti bolje.
    U svakom slucaju hvala na savjetima!

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    808

    Početno

    Imamo isti problem- moja malena,stara mjesec i pol stalno nesto ima u nosu. Dok dise cuje se kako unutra "grglja". :/

    Inace nema temperaturu,ne kise,ne kaslje,dobro spava i jede.

    Pokusala sam joj nakapat mlijeka,pa ispumpavat pumpicom,no izaslo je vrlo malo.
    Drugi dan sam probala sa cjevcicom kako sam citala tu na forumu (ona slicna cjevcica ko od infuzije) no opet je izaslo skroz malo.

    Zao mi je mucit dijete,tako se tuzno rasplace A opet..bojim se da se ne zakomplicira,da taj slajm ne ode do pluca ,napravi upalu uha...

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    28

    Početno

    Ja sam to riješila sa aspiratorom za nosić.Nakapam nekoliko kapljica fiziološke, polegnem ga ,okrenem glavu na stranu i izvučem šmrkljiće.Dosta je skupo ali se isplati.Na početku mi je bilo koma dok se nismo navikli, a sada to radimo kroz igru i smijeh.Svaki dan :D

  9. #9
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    ja to nisam radila.
    Tj radila sam samo i samo ako više nije mogla disati dok je sisala. Jer svaki put bi bilo užasnog plača. Srećom jako je to rijetko bilo, možda 3-4 puta sve skupa, kad sam morala pribjeći toj metodi.
    Nina, mislim da taj šlajm neće izazvati nikakve komplikacije. Nama nije. Mislim da je to sve sasvim normalno.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    28

    Početno

    Slažem se.I ja mislim da nemre štetit.

  11. #11
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Naravno, ako i dijete i vas (za razliku od nas ) taj postupak zabavlja, isto mislim da nema štete da se to radi...

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    28

    Početno

    Mislila sam na šlajm,ako se ne izvuče,a što se tiće aspiratora nama je to zabava(imamo čak i muziku na njemu).Radim to isključivo zato što svaki dan imamo tonu suhih šmrkljića i to dosta visoko u nosiću i na nijedan drugi naćin ih nismo uspijeli izvući,osim kod kupanja kad slućajno zaroni i potegne tonu vode , onda sve izleti).Nismo nikad bili bolesni niti prehlađen tako da mislim da je sve to od centralnog.

  13. #13
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    :/ mi nemamo centralno, lijepo se grijemo na drva i to bi trebalo biti zdravo, ali ipak ima suhih šmrkljića. Tako da ne bih rekla da je centralno uzrok (možda malo doprinosi). Skidam ih prstom koliko se može.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    138

    Početno

    i kod nas stalno nešto svira u nosiću, dali se bebamo smije nosić našpricati aqua marisom????????

  15. #15
    Palagruža avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    251

    Početno

    I kod nas je bilo isto, prakticki od rodjenja. No bebi to nije predstavljalo neki problem, mogla je normalno sisati i sve. Malo sam joj kapala nos fizioloskom, ispumpavala nisam jer mi to jednostavno nije polazilo za rukom. Sad ima 5 mjeseci i vec neko vrijeme ne cujem vise to krkljanje.
    Jedan pedijatar mi je rekao da bi to moglo imati veze s bljuckanjem, tj. kad bljucne, dio toga joj zavrsi u nosu. Mozda stvarno i ima, jer je prije vise bljuckala.

  16. #16
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    kod nas je isto u početku bilo grgljanje, ali smo shvatili da je to mlijeko koje malo ode i u nos. poslije kad smo bili šmrkavi pomogla nam je samo Ariana, aspirator koji se stavi na usisavač. taj povuče i iz grla, a opet nije grub

  17. #17

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Blizu Velike Gorice
    Postovi
    83

    Početno

    Taj sam aspirator ja danas kupila,i stvarno je super!
    One djelove sto se stavljaju u nos sam sterilizirala prije nego sam krenula maloj izvlacit te smrkljice van,ali jedan dio toga mi je pobjegao u onu tubu u koju se umecu ti nastavci za nos,vidim da nista od toga,znaci ta tuba sa onom cjevi nije da se da rastaviti i oprati,ili mozda je,samo sto ja nesto krivo radim.
    Kako da izvadim smrklice iz te tube,ili ce oni zauvjek ostati unutra?
    Kako vi?
    Nadam se da vam je jasno o cemu pricam.

  18. #18
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    samo uli vode unutra i mučkaj i onda lupkaj da izađe. meni uvijek izađe na kraju, ima jednu rupicu ali je nezgodnom mjestu

  19. #19
    MartyMP avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    16

    Početno Re: kako joj pomoci

    Citiraj gara prvotno napisa
    Bok svima


    evo imam bebicu od dva i pol mjeseca,nije bolesna,ne curi joj nosic
    niti kaslja,ali stalno joj nesto zapinje u grlu,a ona to ne moze i ne zna
    izbaciti van.
    Ja bi rekla da joj se nesto iz nosica spusti u grlo i zastane,kao hracak.
    Nije bila bolesna do sada tako da neznam od kud sada to,i kako da joj
    pomognem,nosic dva tri puta dnevno kapam sa fizioloskom otopinom,zbog suhog zraka i da joj ga malo procistim,ali kako da joj pomognem ovo izbaciti van?
    Stavljamju na trbuh povremeno,u nadi da ce to sa tiskanjem nekako odljepiti iz grla,ali ne vidim nikakvog pomaka.
    Cak sam ju probala staviti na koljeno i tuckati po ledima,ali je jako nemirna.
    Sta da radim?
    Ćao! I mi smo imali sličnih problema kad je Mateo bio manji (sad 8,5mj) U ljekarni smo kupili Mucoplant - eukaliplusov balzam protiv prehlade. Jako smo zadovoljni. Dijete se namaže s balzamom po prsima i leđima prije spavanja pa mu to pomaže da se ta sluz razrijedi i lakše izađe van. I nije skupo cca 50 kn a i bezbolno je :D Pedijatrica nas je pohvalila To bebice ne mogu iskašljati pa im hrgli. Ako im se skupi puno te sluzi znaju je ponekad i izbaciti. Nadam se da će vam pomoći naše iskustvo iako sa zakašnjenjem. Pusa

  20. #20
    anilokin avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    128

    Početno

    Moja beba hropće od rođenja (sada ima 2 mjeseca), a ne curi joj nos i nije prehlađena. Pedijatar mi je objasnio da se radi o mekanoj hrskavici u nosu i grkljanu i da će proći kada završi okoštavanje. Dakle, ništa zabrinjavajuće, jedostavno to je tako kod neke djece.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •