Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 75

Tema: VAGINALNI POROD NAKON CARSKOG REZA????

  1. #1

    Početno VAGINALNI POROD NAKON CARSKOG REZA????

    Molim vas!Ima li šanse za normalni porod nakon carskog reza?Je li nekome to uspjelo?Opišite,molim vas,ako vam se da,kako je uopće došlo do carskog reza na prvom porodu,a kako vam je izgledao drugi porod?HVALA PUNO!!!

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno

    Evo jedna prica nase drage clanice

    http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...=145&Show=1459

  3. #3

  4. #4

    Početno LIJEPA NAŠA...

    E,da,znam ja da se može!!!I moj prvi porod nije trebao završiti carskim!Uredna trudnoća,dijete normalno okrenuto,težina 3750,normalna glava,otvorena skroz,ali bila sam zanemarena i ostavljena u boksu zbog dvije poznate face koje su rađale u isto vrijeme kad i ja!Mišljenja sam da da me je netko uopće pokušao poroditi,rodila bih,ali nije nitko!Mislim da je moja primjetna iscrpljenost i ležanje gotovo bez svijesti bilo uzrok odluci liječnika na carski rez!Tako je to u Hrvatskoj!IMA LI NEKA PRIČA IZ HRVATSKIH BOLNICA???Je li to nekom uspjelo u našoj dragoj domovini?

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Sverige-Sarajevo
    Postovi
    251

    Početno

    Ja sam rodila prirodno nakon carskog. Nkakvih komplikacija nisam imala 8)

  6. #6

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    120

    Početno

    meni je doktor rekao da mogu normalno roditi nakon carskog vaginalno, ali da je poželjno da prođu dvije godine. samo to. ništa drugo ne bi trebalo imati utjecaja na vaginalni nakon carskog...

  7. #7
    pcelica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    753

    Početno

    Ja ću, na moju veliku žalost, i drugi put morati na carski - zbog preuske zdjelice!

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    ja sam htjela, ali nije uspjelo. promijeni bolnicu, nadji lijecnika u kojeg mozes imati povjerenja, procitaj sve sto mozes.
    tako sam ja u bolnicu nosila isprintane smjernice za vodjenje poroda nakon prethodnog carskog reza, pa kad bih posumnjala da je doktoru nesto promaklo, rekla bih, samo malo, i proletjela pogledom po tablicama
    bila sam na SD, lijecnik je bio super, u dogovoru s njim dosla sam s napunjenih 37 tjedana trudnoce u bolnicu i cekala porod.
    da sam se odmah odlucila na carski, napravio bi ga odmah, no dogovorili smo se da cemo cekati dokle god s bebom i sa mnom bude sve u redu.

    drzao se tablica, kontrolirali smo svaki dan nekoliko puta i bebu i mene, no meni se opet dogodila preeklampsija, nazalost, situacija nam se oboma naglo pogorsala i ipak sam opet zavrsila na hitnom carskom.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    144

    Početno

    sa nama na odjelu je bila mama koja je nakon 4 carska, peti put rodila vaginalno ako se dobro sjecam, znam da su svi bili ushiceni oko toga

  10. #10

    Početno HVALA!

    Hvala vam puno svima!Ja nemam preusku zdjelicu,niti probleme sa preeklampsijom!Beba mi je bila teška 3750 i okrenuta na glavu!Navodno sam se čak i otvorila dovoljno!Prvi porod je bio čista pogreška liječnika koji su predugo čekali pa sam bila preiscrpljena za dovršetak poroda!Predugo sam ležala na stolu u bolovima,a čula sam da se to ne smije te da ako porod ne napreduje moraju pustiti trudnicu da hoda i sl... Ja sam samo ležala punih 17 sati(tu i tamo me kakva sestra premjestila na bok)!!!Nigdje doktora,sestra dođe svakih par sati!UŽAS!!!Ne moram niti govoriti da ću Petrovu bolnicu zaobići u širokom luku!!!I onda mi još med.sestra nakon poroda kaže da sam bila nestrpljiva i da sam izforsirala carski sama te da sam mogla izdržati još malo!!!Ma bio mi je pun kufer svega!Tri dana trudova i nespavanja i još k tome ležanje u boksu 17 sati,bušenje vodenjaka,drip koji me je doslovce bacao u zrak,maska za kisik,nitko me nije dolazio poroditi i pukla sam te rekla točno ovako:"Ili mi dajte epiduralnu ili metak ili me vodite na carski rez!"Naravno doktor se odlučio za ono zadnje!!!Od normalne trudnoće i početka poroda ja završih na carskom rezu bez ikakve potrebe!

  11. #11

    Početno DVIJE GODINE!!!

    Meni su u Petrovoj rekli da mogu ostati trudna već nakon godinu dana i da mogu rađati koliko god puta hoću na carski no ja ipak ne bih!Još jedno i gotovo!Pa i da bude normalan porod...Hvala,ali previše me je strah!Možda ako ovoga puta bude sve super-predivno?!A što se tiče roka ja sam spremna u svakom pogledu jer mi je od prvog poroda već debelo prošlo dvije godine! :D

  12. #12
    Zvac

    Početno Re: VAGINALNI POROD NAKON CARSKOG REZA????

    Citiraj ja-ma prvotno napisa
    Molim vas!Ima li šanse za normalni porod nakon carskog reza?Je li nekome to uspjelo?Opišite,molim vas,ako vam se da,kako je uopće došlo do carskog reza na prvom porodu,a kako vam je izgledao drugi porod?HVALA PUNO!!!
    Ja sam Laru rodila carskim. Zastoj rasta, 2 tjedna ranije rođena, otkucaji pali na 60 i sl. Trudnoća s Alanom je prolazila relativno ok, ponovo je bilo riječi isključivo o carskom, sve do zadnjeg pregleda na kojem je ustanovljeno da sam otvorena 2 cm i da bih mogla roditi vaginalno. Naravno radili su pretrage, ali mislim da je najvažnija pretraga bila DUS (UZV pregled rane od carskog s punim mjehurom). Obzirom da je sve bilo ok s nalazima i da mi je razlika između 2 trudnoće 3 i po godine, odlučili su se za vaginalni porod. Alana sam rodila u Vinogradskoj. Svi su bili fenomenalni. Ništa nisu forsirali, čekali su moje trudove i za 3 sata je Alan bio rođen. Najgori trenutak u porodu je bio kada mi se spustio u zdjelicu jer sam mislila da ću se rasprsnuti na mjestu gdje je rađen carski. No bol je ubrzo nestala. I najbolja stvar od svih je ta što me rez više ne boli kada se mijenja vrijeme!!!
    Majka priroda se jako dobro pobrinula za nas i mislim da je potrebno samo vjerovati svome tijelu i sebi i vjerovati da su doktori dovoljno stručni da se pobrinu i za tebe i za dijete. Mislim da ne treba paničariti. Meni su u SM 2 puta dnevno radili ctg i dešavale su se situacije kada su mi sestre govorile "Gospođo, pa vi imate trudove svakih 7 minuta! Zar vas ne boli?" Ja sam im odgovarala da me boli, ali ne toliko da bih išla u rađaonu i ležala tamo 2 dana. Istrpiš to. Onda je krenula voda i sve je bilo začas gotovo. Osim toga stalno sam si pjevala Jalta, Jalta (zelena je livada daleko...) i zamišljala svoju Laru kako s tatom dolazi po bracu i mene... Pomaže.

  13. #13

    Početno Re: VAGINALNI POROD NAKON CARSKOG REZA????

    Hvala!Puno mi znači činjenica da se može...Što se tiče mojih bolova bili su neizdrživi!!!Možda ja imam slabiju toleranciju na bol pa su me već lažni trudovi(oni su bar rekli da su lažni)toliko iscrpili da nisam mogla niti spavati niti hodati!!!Inače sam imala i jako bolne menstruacije,a nakon prvoga poroda ih više nemam!Nadam se da će i bolovi kod drugog poroda biti manji jer sada nisam psihički u komi!U prvoj trudnoći sam imala puno stresova(smrtnih slučajeva:majka,baka,djed)pa je možda i to dovelo do spastičkog poroda,a i sama činjenica da je prvi put...U svakom slučaju ohrabrili ste me više se ne bojim tako!Sada još samo da zatrudnim...Zadnji put sam odprve...Ah,vidjet ćemo za mjesec dana?!

  14. #14
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Ja-ma, evo ti moje iskustvo:
    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php?t=6137

    Nase price su dosta slicne.

    No, iako mi je prerano da razmisljam o sljedecem porodu, ja se bojim da vise nemam ni trunke sigurnosti ko za vrijeme prve trudnoce, i da mislim da nisam sigurna moze li moje tijelo roditi prirodno.
    Vidim ove sve price i onda povjerujem na trenutak, ali se onda prepadnem
    Isto sam imala najnormalniju trudnocu, super sam se osjecala, imala sam svog doktora na porodu i bila na SD-u.
    Rekao mi je na pregledu nakon 40 dana da cu moci roditi prirodno sljedeci puta, no ja vise nista ne znam.

    Sorry, ne bih te sada htjela obeshrabrit, nije mi to bilo ni na kraj pameti, samo sam podijelila svoja razmisljanja.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Meni se u drugoj trudnoći (poslije carskog) dijete stalno smještalo nekako bar malo poprijeko - ni na kraju nije htjela glavica sjesti u zdjelicu, pa se uopće nisam otvarala i opet završila na carskom.
    Zvac, da li su ti taj pregled rane radili prije trudnoće ili kad si već bila trudna malo ili pred porod?

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    2,299

    Početno

    Mony, NAŠE priče su dosta slične!!
    Meni je trudnoća bila super, nikakvih problema, i znala sam da će beba biti velika, ali mi na kraj pameti nije bilo da ću završiti na carskom...slično kao i ti. Bila sam vrlo brzo skroz otvorena, MM sa mnom, totalno "ufurani", bez epiduralne, sve o.k., dobro sam podnosila turbo trudove i liječnici su mislili da ću za čas roditi...ali....prošlo je 8 h, mališa se ne spušta...ja slomljena od tiskanja i svega, i na kraju došao malo stariji, iskusniji doktor i rekao "disproporcija zdjelice i djeteta", ne dolazi u obzir vakum i sl. - hitni carski.
    Meni je iskreno u tom trenutku to bilo olakšanje, jer sam se zaista dosta namučila do tog trenutka, nisam više znala za sebe, a stvarno nikako nije išlo, željela sam vidjeti svoje dijete živo i zdravo što prije.. Vid je imao par dana nakon poroda podljev na glavi od lupanja glavice u otvor zdjelice. Imao je 4100 g kad se rodio, također su radili izmjer prije, i sve je kao bilo o.k., ali događa se ponekad da fulaju... :/
    Mislim da ako mi je na kraju bila takva "dijagnoza", da ću morati i slijedeći put na carski...
    S time da su mi rekli /u Vinogradskoj/ da je potrebna pauza između 2 carska cca 2 godine, i to mi ima neke logike.

  17. #17
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Citiraj anek prvotno napisa
    Mony, NAŠE priče su dosta slične!!

    S time da su mi rekli /u Vinogradskoj/ da je potrebna pauza između 2 carska cca 2 godine, i to mi ima neke logike.

    Joj, Anek, fakat su nam price slicne, i to jako

    A meni je moj nadobudni doktor rekao da vec nakon 6 mjeseci mogu zatrudnit , ali mislim da nije ozbiljno mislio, samo me je htio ohrabriti u tom trenu. Nisam to uzela zdravo za gotovo. Posebice i zbog mjehura.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    43

    Početno

    I meni je moja dr rekla da se pazim nekih 6 mjeseci i da onda mogu opet zatrudniti. Poslije prvog carskog naravno.

  19. #19
    Zvac

    Početno

    Citiraj mamazika prvotno napisa
    Zvac, da li su ti taj pregled rane radili prije trudnoće ili kad si već bila trudna malo ili pred porod?
    Par dana prije termina poroda, u 39. tjednu. Ne znam da li se to poklopilo s činjenicom da sam tada već bila u bolnici ili zbog nekog drugog razloga. UZV je prilično neugodan jer je ionako pritisak na mjehur zbog bebe.

  20. #20

    Početno NEDOSTUPAN FORUM!!!

    UPOMOĆ!!!Da li se nekome događa isto što i meni???Svaki drugi dan forum mi je nedostupan!!!Jučer sam napisala jedan poprilično dugačak post,poslala ga i odjednom forum nedostupan!Sada vidim da niti post nije stigao-NEMA GA!!!Osim foruma mi budu nedostupne sve rodine stranice!!!

  21. #21

    Početno SLIČNOST!!!

    Mony,vidiš imoj slučaj je sličan,samo sam ja u boksu u rađaoni bila od 14h prvoga dana do 6.45 drugoga dana!Jedino što mene nitko nije pokušavao poroditi jer su imali dvije medijski poznate osobe u isto vrijeme kad i mene pa su me "zaboravili"!Ja nisam dobila epiduralnu,a carski sam naposlijetku tražila sama jer me je drip razdirao,a ništa se nije poduzimalo!Bila sam polumrtva s maskom za kisik i sestre su mi podigle ruku da potpišem papire za carski jer ni to nisam mogla!Bila sam preiscrpljena za dovršetak poroda!Negdje sam pročitala da liječnici ne bi smjeli dozvoliti da zanemare trudnicu pa da ona naposlijetku nema snage za porod!Bojim se samo da i drugi porod ne bi krenuo tako bolno bez otvaranja jer sada nemam pravo na sredstva protiv bolova i epiduralnu zbog rizika od puknuća reza koje ne bih u tome slučaju osjetila i moglo bi gadno završiti!

  22. #22

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    272

    Početno

    Imam prijateljica koja je i kuma našem Josipu koja je nakon carskog rodila vagunalno.Naime ostala je trudna već nakon šest mjeseci nakon prvog poroda carskim rezom i cijela trudnoća je prošla bez problema tako da je nakon 11 sati u boksu rodila zdravog dječačića.

  23. #23
    Njojza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,709

    Početno

    Mi smo na zalost izgleda u kamenom dobu jos pa sve informacije uzimam s rezervom i super mi je sto od vas cujem svasta novog.
    Naime, rodila sam Farisa na carski jer sam morala posto sam imala 4 operacije kuka i doktori su naglasili da ne smijem roditi prirodnim putem jer ako mi kuk opet iskoci iz lezista "niko me nece opet sastaviti"
    Ono sto mi je bilo cudno je da su mi rekli da se na carski moze roditi samo 3 puta i da se na kraju vade i maternica i jajnici!!!
    Meni je ovo zvucalo katastrofalno ali je samnom u sobi bila zena koja je rodila treci put na carski i stvarno su joj to ucnili!!!
    Ovdje vidim da pise da je neka zena rodila nakon 4 carska opet!
    Ima li neko detaljnijih informacija o tome?

  24. #24

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,303

    Početno

    Ne vade se po defaultu maternica i jajnici vani, to bi bilo strasno kad bilo tako. Morala je postojati neka ozbiljna medicinska indikacija za to.

    Znam da se ne preporuca cetvrta trudnoca nakon treceg carskog zbog povecane opasnosti od rupture maternice u visokoj trudnoci ili prilikom poroda (vjerojatno novog carskog).

    Kad sam rodila ('96.g.) sa mnom je u sobi bila zena kojoj su nakon treceg carskog podvezali jajovode.

  25. #25

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,303

    Početno

    kad bi bilo tako

  26. #26

    Početno

    Citiraj mamaNjojza prvotno napisa
    Mi smo na zalost izgleda u kamenom dobu jos pa sve informacije uzimam s rezervom i super mi je sto od vas cujem svasta novog.
    Naime, rodila sam Farisa na carski jer sam morala posto sam imala 4 operacije kuka i doktori su naglasili da ne smijem roditi prirodnim putem jer ako mi kuk opet iskoci iz lezista "niko me nece opet sastaviti"
    Ono sto mi je bilo cudno je da su mi rekli da se na carski moze roditi samo 3 puta i da se na kraju vade i maternica i jajnici!!!
    Meni je ovo zvucalo katastrofalno ali je samnom u sobi bila zena koja je rodila treci put na carski i stvarno su joj to ucnili!!!
    Ovdje vidim da pise da je neka zena rodila nakon 4 carska opet!
    Ima li neko detaljnijih informacija o tome?
    MA KAKVI!!!!Pa to bi značilo dovesti ženu u prijevremeni klimakterij!Podvezati jajnike to sam čula i to samo ako rodilja dozvoli ili zatraži,ali izvaditi maternicu i jajnike koji luče važne ženske hormone bio bi čisti zločin!!!

  27. #27

    Početno

    Citiraj ja-ma prvotno napisa
    Citiraj mamaNjojza prvotno napisa
    Mi smo na zalost izgleda u kamenom dobu jos pa sve informacije uzimam s rezervom i super mi je sto od vas cujem svasta novog.
    Naime, rodila sam Farisa na carski jer sam morala posto sam imala 4 operacije kuka i doktori su naglasili da ne smijem roditi prirodnim putem jer ako mi kuk opet iskoci iz lezista "niko me nece opet sastaviti"
    Ono sto mi je bilo cudno je da su mi rekli da se na carski moze roditi samo 3 puta i da se na kraju vade i maternica i jajnici!!!
    Meni je ovo zvucalo katastrofalno ali je samnom u sobi bila zena koja je rodila treci put na carski i stvarno su joj to ucnili!!!
    Ovdje vidim da pise da je neka zena rodila nakon 4 carska opet!
    Ima li neko detaljnijih informacija o tome?
    MA KAKVI!!!!Pa to bi značilo dovesti ženu u prijevremeni klimakterij!Podvezati jajnike to sam čula i to samo ako rodilja dozvoli ili zatraži,ali izvaditi maternicu i jajnike koji luče važne ženske hormone bio bi čisti zločin!!!
    Doduše ne znam niti za to podvezivanje kakve rizike nosi osim što blokira izlazak jajašaca!

  28. #28

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Postovi
    41

    Početno

    Moja frendica je imala 4 carska. Inace i ona i njen muz su lijecnici.

  29. #29

    Početno Prosudite jel pametno?

    Sada sam semalo ohrabrila i odlučila ovako!Ovoga puta sam se umjesto Petrove odlučila za KB"Merkur"zato što mi je zadnji put beba plakala kada su je odvodili od mene zadnju noć(siroče koliko je bila u bolnici je počela kužiti kaj se događa)oni su je vodili na vađenje krvi(nalazi naravno O.K.) jer cijelu noć nije prestajala,a ja sam je slušala u drugoj sobi jer sam već prepoznavala njen plač,nisu mi je donijeli cijelo prijepodne i već se prijetili da ćemo morati ostati,onda su je ipak donijeli k meni i dijete se smirilo pa su nas pustili doma!Jadno djete se nije dalo niti jednoj nepoznatoj osobi u ruke godinu dana,a da ne pričam da se stalno noću budila i plakala da niti pedijatrica nije više znala kaj joj je jer grčevi stanu nakon par mjeseci,a ovo je trajalo i trajalo...Zato sada hoću da je dijete uz mene!Nije istina da bebe ništa ne kuže!!!Što se tiče liječnika u "Merkuru"čujem da se kod Podobnika može samo privatno zato ću ići kod Duića.Je li to dobar izbor???Zna li tko išta o njemu?A što se tiče poroda pokušat ću prirodno pa što bude?!Hvala na vašim postovima!Puno mi to znači!!!

  30. #30
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Ja-ma, ja nisam uopce skuzila - jesi vec trudna ili se samo za ubuduce raspitujes?

  31. #31

    Početno NISAM!!!

    Nisam,ali ovaj mjesec lovim ovulaciju(28.7)!!!HA-HA!!!Imam redovite cikluse!Zadnji put je to bio 1.8!Uspjela sam od prve pa se nadam da će i sada,a i praktično je zbog robice za bebu koju sam sačuvala,a boje su neutralne pa će pasati!SAMO DA USPIJE!!!I naravno da usput ne riknem od straha jer me je sada nakon svega strah i zatrudnjeti(to sam već i napisala na svojoj prvoj temi"Strah me drugog poroda!")!Prošli puta nisam ništa planirala niti se raspitivala pa je prošlo tako kako je!Zato sada ništa ne prepuštam slučaju!Zna li netko nešto o tom "Merkuru" i Duiću???

  32. #32

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Brod na Savi
    Postovi
    82

    Početno

    cula sam da je moguce roditi vaginalno nakon carskog, no sto mi to vrijedi kada u Brodu doktori rade po principu:"Stoje sigurno, sigurno je, necemo se mi sada zezati i riskirati, ajmo opet na carski"

  33. #33

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    81

    Početno

    frendica mi neki dan rodila u Petrovoj prirodno, drugi puta i oduševljena je i cijelo vrijeme je brijala o nekoj uskoj zdjelici bla, bla.....
    skužila sam i na ovom forumu da neke žene s "uskim zdjelicama" nemogu prirodno rađati djecu. samo me zanima da li je do te uske zdjelice došlo odokativnom metodom njih samih ili doktora ili nekim mjernim instrumentom?
    meni su u IVF poliklinici mjerili zdjelicu nekim preeeeeeeestrašnim instrumentom ala tubus zgleda i uspoređivali to s procjenom bebine težine i ispalo da je zdjelica kudikamo manja od bebe i da bi beba od 3500gama jedva prošla (procijenjen na 5030 grama)- rekoše mi carski!
    ja rodila prirodno u 3 i 1/2 sata (od prvog do zadnjeg truda)!!!!!!
    ja mislim da je sve to u glavi! Muža za rukav i u rodilište, walkman na uši i uživati u porodu..............

  34. #34

    Početno ZDJELICA!!!

    Moj opseg bokova(ne struka) je inače oko 100cm,a pred prvi orod se sve skupa raširilo na 115(mjereno u 36 tjednu!)pa sam opet završila na carskom!

  35. #35

    Početno ZDJELICA!!!

    Citiraj Inja55 prvotno napisa
    frendica mi neki dan rodila u Petrovoj prirodno, drugi puta i oduševljena je i cijelo vrijeme je brijala o nekoj uskoj zdjelici bla, bla.....
    skužila sam i na ovom forumu da neke žene s "uskim zdjelicama" nemogu prirodno rađati djecu. samo me zanima da li je do te uske zdjelice došlo odokativnom metodom njih samih ili doktora ili nekim mjernim instrumentom?
    meni su u IVF poliklinici mjerili zdjelicu nekim preeeeeeeestrašnim instrumentom ala tubus zgleda i uspoređivali to s procjenom bebine težine i ispalo da je zdjelica kudikamo manja od bebe i da bi beba od 3500gama jedva prošla (procijenjen na 5030 grama)- rekoše mi carski!
    ja rodila prirodno u 3 i 1/2 sata (od prvog do zadnjeg truda)!!!!!!
    ja mislim da je sve to u glavi! Muža za rukav i u rodilište, walkman na uši i uživati u porodu..............
    Meni je opseg bokova(ne struka) inače oko 100cm!Pred prvi porod se to raširilo do 115cm(mjereno u 36 tjednu)!Moj primarni ginekolog je bio siguran da će biti sve O.K,da nema šanse da ne rodim prirodno,a eto...

  36. #36

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Inja55, koliko je beba bila velika?

  37. #37

    Početno

    Jedna je žena prije mene rodila bebu tešku 5100 g PRIRODNO!!!Drugi dan sam cijelo vrijeme na intenzivnoj imala komplekse pri pomisli na nju!!!Ja široka i sa bebom 3750 g na carski,a njoj ništa!!!No, sa mnom u sobi su općenito bile žene koje su zbog beba"giganta"(kako to doktori zovu)bile na carskom,bila je i jedna žena sa bebom normalne težine,ali ona je fakat bila sitna i uska, jedna koja je sirota rodila puno,puno prije termina je također završila na carskom,jednoj je beba umrla(nije se razvila),a jedna je imala bebu okrenutu na zadak!Ja jedina nisam imala niš od toga i zato ni dan danas ne kužim kaj se dogodilo???Najgore od svega mi je što i nije nitko ništa rekao,a na otpusnici klasika"Disproporcia cefalopelvina"to napišu svakoj koja završi na carskom,a kod mene nije bilo razloga za to!!!Jedino kaj mi je ta sestra rekla da sam se previše žurila i da sam trebala pričekati malo!Ma kud???Da su mi bar dali nešto protiv bolova,ali 17 sati ležati u bolovima...Neizdrživo!!!Najviše me sada straši činjenica da zbog reza neću smjeti opet uzimati ništa protiv bolova jer ne bih osjetila da rez pukne!Nadam se da neću i ovaj put žuriti zbog bolova i tražiti carski???Nadam se da će ići brže???

  38. #38
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    Carski rez smanjuje plodnost



    U odnosu na žene koje su rodile prirodno, manja je vjerojatnost da će žene koje su prvo dijete rodile carskim rezom ponovno zatrudnjeti. Također će im trebati duže da zanesu.


    Studija, u kojoj je tijekom 17 godina sudjelovalo više od 25.000 žena, pokazuje da će 9% manje žena koje su prvo dijete rodile carskim rezom ponovno zanijeti, u odnosu na žene koje su prvo dijete rodile spontanim prirodnim porodom.

    Trebalo im je prosječno 36,3 mjeseca prije nego bi opet zanijele. Ženama koje su imale prirodni porođaj prije sljedeće trudnoće prosječno je trebalo 30,4 mjeseca.

    Žene koje su rađale carskim rezom također imaju više vjerojatnosti da u drugoj trudnoći pate od ektopičke trudnoće, i to u 9,5 slučajeva na tisuću trudnoća, dok je taj broj kod žena koje su rađale prirodno samo 5,7 na 1000.

    "Ova studija naglašava vezu između modela porođaja i uzastopne trudnoće. To je važan dokaz protiv sve većeg broja carskih rezova", kaže Jill Mollison s Centra za statistiku u medicini s Oxforda.

    Od 1980. do 1997. godine stručnjaci sa Sveučilišta u Aberdeenu pratili su žene koje su rađale po jedno dijete. Otkrili su da se na sljedeću trudnoću odlučuje samo 66,9% majki koje su imale carski rez, dok je taj postotak kod majki koje su imale spontani porođaj 73,9.

    Buduće studije trebale bi dati odgovor je li stvar u tome da majke, koje su jednom iskusile carski rez, više ne žele ponavljati rizik od tog iskustva ili je stvar biološke prirode i carski rez uzrokuje neplodnost.

    "Kad donose odluku o carskom rezu, porodničari bi trebali biti svjesni te veze i njenih posljedica", kaže Peter Bowen-Simpkins s britanskog Kraljevskog koledža.



    IskonInternet
    03.08.2005.

  39. #39

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Eh, statistika...
    Uvijek postoje 2 strane krivulje. Evo ja sam prvo dijete "začimala" nekih 9 ciljanih ciklusa, a drugo, poslije carskog, samo 3. Nemojte biti pesimisti.

  40. #40

    Početno SVAKA ČAST!!!

    Svaka čast!Baš mi je ovakav tekst trebao tri dana prije ovulacije kada planiram zatrudnjeti!Vrlo ohrabrujuće!Ja sam ovaj topic otvorila da podijelim svoje strahove sa drugima i da čujem što imaju za reći žene koje su rodile vaginalno nakon carskog reza!Naime i malom djetetu bi iz mojih postova bilo jasno da me je užasno strah!Toliko da ne znam kako se odlučiti za još jedno dijete!Stoga me jako čudi ovakav članak baš ovdje!Da,i ja sam ga pročitala!I to na topicu o elektivnom carskom rezu.No željela sam to zaboraviti.I jesam!No.....Draga,Zrinka,nisam ja željela roditi carskim rezom!Ne želim niti drugi put,(inače ne bih niti otvorila ovaj topic!!!),ako uspijem ostati trudna.Ali svakako ću se truditi da ponovno ne zaboravim ovaj članak jer baš je lijepo ući u trudnoću sa strahom u kostima i panikom od svakakvih komplikacija!Puno ti hvala i nadam se da će dragi Bog u mojem slučaju učiniti iznimku pa da već kroz par tjedana dođem na ovaj forum srušiti prvu tezu iz tvoje teorije!A kasnije i ostale...I bez ljutnje,ali ovaj članak je promašio temu,osobu,mjesto,vrijeme i BAŠ SAM TUŽNA!!!Možda će sad netko reći da sam guska i da moram sve to znati zbog prevencije.Ja sam to sve pročitala i konzultirala se na sve strane,a ovdje sam došla tražiti ohrabrenje i potporu,a to tvoj tekst uopće nije!Da si ti to doživjela pa hajde...Eto,sada si mislim:"A što ako stvarno neću moći zatrudnjeti?"Nije mi to trebalo!Strah na strah!!!JOOJ!!!

  41. #41

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    744

    Početno

    Ja-ma nemoj to slušat i pamtit, takvi članci su bla-bla.

  42. #42
    pcelica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    753

    Početno

    Koliko vidim u članku piše da je ženama nakon carskog trebalo 36,3 mj. da zatrudne! Pa logično kad doktori preporučuju barem 3 god. pauze nakon carskog!
    ja-ma, ne zabrinjavaj se i ne obaziri na takve stvari! Sama prvo trebaš riješiti želiš li i kada zatrudniti, ako se odlučiš za psihički se pripremi i za mogućnost carskog! Nadam se da ćeš roditi normalno, nadam se da ću i ja isto, sretno!

  43. #43
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    ja-ma, ja sam na prvu trudnoću jaako dugo čekala, a druga (nakon carskog) mi se dogodila u možda nekih 3-4 mjeseca otkako smo odlučili da se nećemo više štititi.
    Želim ti da uspiješ brzo zatrudniti i da rodiš vaginalno. Možda bi ti da si na prvom porodu imala drukčiji tretman rodila vaginalno, a možda ipak ne bi. Ali, nije carski rez ono najgore što ti se može dogoditi, ako ćeš MORATI na carski, pokušaj sagledati i pozitivnu stranu toga. Ja na svoje carske, pogotovo na prvi, gledam kao na nešto što je meni i mojoj bebi spasilo život, ili nas barem sačuvalo od strašnih posljedica.

  44. #44
    Njojza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,709

    Početno

    i ja sam rodila carskim i jedva cekam kada cu smjeti opet.
    moram roditi i drugo i ako Bog da i trece dijete carskim i ne sekiram se.....sve ce biti ok ako Bog da.
    ja-ma, molim te samo se opusti...negativne misli ti mogu samo stetiti a evo ja ti saljem punoooooooooooo pozitivnih vibri i nadam se da ce malo pomoci.
    vecina ljudi prvo trazi oranski uzrok kad ne moze zanijeti i tek kad nema nikakve organske podloge onda tek skontaju da im u biti smeta samo psiholoska kocnica.
    osim toga, ja znam stvarno puno zena koje su rodile nakon carskog bez problema
    zato smiji se i veseli se zivotu

  45. #45

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Da te utješim, ja sam se nakon 2. carskog brže vratila u formu nego nakon prvog. Manje me bolio šav i nisam imala takve bolove u trbuhu (kao menga) mjesecima poslije kao prvi put.
    Jedino što mi se koža definitivno objesila preko šava. Ali to je možda posljedica druge trudnoće, a ne drugog rezanja (cijeli trbuh je visio preko šava).
    Ja nisam bila te sreće, ali drugi carski može biti elektivni i onda je puno elegantniji nego kad te nakon 2 dana neuspješnih trudova bace na stol pod onu masku... lijepo spinalna anestezija, vidiš odmah bebu, ona nije u riziku zbog anestetika, nema onog strašnog kašlja poslije, itd.

  46. #46
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    draga ja-ma, oprosti, fulala sam topic

    nisam htjela otvarati novi topic a mislila sam da se ovdje radi opcenito o carskom rezu, na ovom topicu
    sorry

  47. #47

    Početno HVALA!!!

    Hvala vam svima!Još dva dana pa ćemo pokušati!Prvi puta sam zatrudnila iz prve!Odredila ovulaciju,koja je s obzirom da su mi redoviti ciklusi svakih 27 dana,13. dan i uspjeli smo iz prve!Zato se grozim ovakvih tekstova jer će mene sada ako ne uspijem iz prve kao zadnji put ODMAH uloviti panika da nešto nije u redu!!!No,vidjet ćemo!Bila sam prije dva tjedna na UZV maternice i jajnika i sve je normalno bez ikakvih priraslica na rezu i sl...Jajne stanice su na mjestu,ima ih još pa se nadam da nema nikakvih prepreka!Još jednom hvala svima na podršci!

  48. #48

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    jja-ma cimerica iz rodilišta,njen mali rođen carskom kad i moj 19.3.2004.
    već je 5 mjeseci trudna...........

    tako da stvarno nema pravila

    a fala bogu statistike sam se i napolagala i nadržala instrukcija

    tako da mogu reći samo ovo
    točan račun netočnim podacima

    isto tako mi se ne sviđa,a to sam i lani napisala ,nabijanje kompleksa manje vrijednosti onima koje su završile na carskom,


    ja sam par mjeseci iza svog carskog bila 2 sata na kavi sa dr koja ga je izvela i prošle smo korak po korak sve što se dešavalo
    tako da sam to sama sa sobom raščistila .....


    mislim mogli su me još malo pustiti u 42 tjednu ,zatvorenu,sa mekonijskom plodnom vodom
    tak da sve bude prirodno

  49. #49

    Početno I da je općenito...

    Draga Zrinka!I da si pisala općenito o carskom rezu opet nema smisla...Ne poznajem niti jednu jedinu ženu koja je svojevoljno otišla na carski!I kao što je rekla gospođa u predhodnom postu!Smatram da je sasvim bespotrebno neprestano omalovažavati i zastrašivati žene koje su silom prilika rodile carskim rezom!Dapače smatram da smo mi s obzirom na užas koji smo prošle i ružan završetak trudnoće obilježen operativnim zahvatom i teškim oporavkom nakon njega zaslužile malo više suosjećanja i poštovanja!U životu nije ništa jednostavno!I ako sam ja carskim rezom puno toga propatila-isplatilo se!Bože,nisam niti znala da se tako ružno tretiraju žene koje su rodile na carski...Tek sada to vidim!Ovdje na Rodi!!!!Joooj!!!Ma neka imam još 100 carskih rezova!!!"Ne dao Bog većeg zla!"Sad mi je jasno zašto moja svekrva pomalo primitivna i rođena u ruralnoj sredini nije nikome od svoje rodbine htjela reći da sam bila na carskom!Produkt svega toga je bio njihovo čoporativno hrupljenje k meni odmah po dolasku iz bolnice,a hvala Bogu ima ih...Skoro sam umrla hodajući po stanu sa tek friškom ranom preko trbuha!SVAŠTA!!!

  50. #50

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,303

    Početno

    Ton cijelog mog posta je:

    Ja-ma, zasto tako reagiras? Da je topic opcenito o carskom rezu, itekako njen post ima smisla. Zar ovo nije forum za diskusiju? Svi se moraju po defaultu sloziti da se netko ne naljuti?

    Ja sam rodila na carski. I ne osjecam se niti malo ugrozeno. Ugrozeno se osjecam izvan Rode jer godinama slusam pricu kao blago tebi, ti ne znas sto znaci roditi, blago ti se, i slicno. Tko god mi takve pricu prica, taj ne zna nista o carskom.

    Necu duziti, ovo nije topic na to, ali mislim da nije u redu okomiti se na Zrinkin post zato sto sadrzaj posta nije lijep.

    Meni je carski takodjer bio nuzan, moje se dijete nije moglo roditi bez njega. Ali mene je on kostao sekundarnog steriliteta!

    Neka napomena o rizicima carskog nije zato da bi se mama koja je tako rodila osjecala krivom, nego zato da bi oni koji biraju znali sto biraju.

    Ja-ma, ja poznajem zenu koja je izborom isla na carski.

    Zanima me da li ljudi i inace radije biraju operaciju prije konvencionalnog lijecenja, ili na operaciju pristaju kad vise nema druge?

    Zao mi je ako nekog uznemiravaju ovakvi postovi. Nije mi namjera nikog uznemiriti, ali mene iznervira kad se o carskom pise kao o izletu na piknik.

    Na znanju utemeljen izbor je ono cemu se tezi na Rodi. A na kraju, opet ce svatko izabrati sto je za njega najbolje.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •