Pokazuje rezultate 1 do 26 od 26

Tema: Natekli su mi prsti na rukama i noge!

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Duga Resa
    Postovi
    112

    Početno Natekli su mi prsti na rukama i noge!

    Ako tema postoji , isprike moderatorima (ja nisam uspjela naći).
    Termin mi je za devet dana i već nekoliko dana primjećujem da su mi prsti na rukama i i noge natečene. Nije to ništa abnormalno niti jako primjetljivo, ali ja osjetim. Ginekolog mi je na godišnjem, pa mi je jedina altrenativa otić na hitnu. Ima li koja od vas ovakvo iskustvo i je li opasno?

  2. #2
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Ne bi trebalo da bude nesto posebno opasno, ali s obzirom da je to moguci znak visokog pritiska i problema s radom bubrega, trebalo bi proveriti.
    Ako bubrezi stekaju imaces proteine u urinu, a pritisak 140/90 je alarmantan.

    Mozes da pokusas da jedes manje slanu i manje slatku hranu, pa da vidis kako ide.

  3. #3
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    to ti je sasvim normalno.
    Mene bi prije svakog pregleda u trudnoći kod gin. sestra pitala između ostalog da li su mi natečene ruke i noge. Pred kraj trudnoće sam već počela oticati, ali onda mi je rekla da je to sasvim u normali.
    Ako imaš još 10 dana do termina, a kažeš da nije abnormalno ni jako primjetljivo, mislim da na hitnu ne moraš.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    27

    Početno

    meni je termin 28.1.2009. cijelu trudnocu tlak mi se krece od 120/70 do 140/90. pocela sam naticati nesto prije Bozica. mislim da to ima veze i sa ovim silnim blagdanima i jacom hranom jer manje naticem kad pazim sto jedem. zamoli nekog od familije ili prijatelja da ti izmjere tlak. mozda neka obliznja ljekarna ima tlakomjer? osobno, iz vlastitog iskustva i iskustva triju prijateljica koje su rodile u posljednjih sest mjeseci, mislim da nije nista ozbiljno jer smo sve od reda pocele naticati zadnjih tjedana trudnoce. no, ako si zaista zabrinuta, otidji u ambulantu ili nekom privatnom ginekologu - mozda ti tvoje tijelo nesto govori. sretno! :D

  5. #5
    iva_luca avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,905

    Početno

    Meni su ruke i noge natečene već tjednima a termin mi je 12.02. Ako ti tlak nije povećan i nemaš problema s mokrenjem, mislim da se ne trebaš posebno zabrinjavati.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Duga Resa
    Postovi
    112

    Početno

    Hvala cure! Da nemam visoki tlak i nema problema sa mokrenjem. Utješile ste me!

  7. #7
    katajina avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    463

    Početno

    Kada sam išla roditi prvu kćer noge su mi bile taaaako otečene da su se listovi spojili sa stopalima.

    Gležnjeve uopće nisam imala.

    Vjenčani prsten sam nosila na lančiću oko vrata.

    Doduše bilo je ljeto.

    Često sam noge stavljala u povišeni položaj.

    Mislim da čak negdje piše da je oticanje znak uskorog poroda!

    Sretno!

  8. #8
    mici85 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagreb - Vrapče
    Postovi
    409

    Početno

    ja sam ti zadnjih mjesec dana cijela bila naotecena. na noge sam jedino kroksice uspjela navuci a gleznjeve uopce nisam imala.
    sve je to u granicama normalnog...

    vidim da ti je termin blizu pa SRETNO!!!! :D

  9. #9
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Evo i meni su počeli oticati prsti na rukama (izgledaju ko šiš-čevapi ), dobro pa nikakav nakit ne nosim, a to mi se pojavljuje najčešće ujutro, odmah nakon buđenja.
    Inače, trebam roditi za 10 dana. Tlak uredan (skoro pa nizak), sve ostalo uredno, proteina u urinu nema... :?

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    117

    Početno

    Blago tebi ako su ti prsi i noge počeli oticati tek par dana prije poroda. Meni su se gležnjevi doslovno poduplali od natečenosi dva mjeseca prije poroda! Drugi dan nakon poroda nisam im se mogla nadiviti koliko su tanki

  11. #11

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    24

    Početno

    Ja bi trebala roditi sljedeći tjedan i isto su mi dosta natečeni prsti na rukama i noge. I kroksice su postale uske, a prije su mi bile užasno široke.
    Zadnji par dana primjećujem da puno pijem, a nekak ne piškim proporcionalno tome.

    Tlak mi je ok. Nemam proteine, ali imam leukocite u urinu.

    Moram zbog toga hitno u bolnicu?

  12. #12
    MarikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    710

    Početno

    Sve ovo gore počelo je i mene da prati.Pijete li nešto za izbacivanje vode?Ja imam tek 4.02. pregled kod ginićke,a mezi me da idem ranije da pitam za savet.Pritisak i urin su mi ok.

  13. #13
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    mislim da ne morate ranije na pregled (jedino ne znam što znače oni proteini i leukociti) ako oticanje nije ekstremno.
    Ako niste sigurne, zovnite u ambulantu pa pitajte za mišljenje (meni se nikad ne ide kod doktora ako baš ne moram pa me možete uzeti s rezervom ).

  14. #14

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    čakovec-zagreb
    Postovi
    220

    Početno

    eto i mene u ovom topicu....
    24 tjedna sam trudna...

    Mene već par tjedana muči oticanje ruku i nogu koje je prisutno od jutra (ujutro je nešto slabije nego navečer, ali kad cijeli dan sjedim na poslu zna biti dosta gadno navečer)
    Proteine u mokraći nemam, a tlak recimo 130/75....

    Jel da se brinem ili sam normalna ?

    Znam da je normalno da oticanje starta mjesec-dva pred porod, ali jel ima netko da je sve ok bilo, a da je već ovako rano oticao?

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    146

    Početno

    Prsti na nogama su mi oteceni od 8. nedelje.
    Sada sam 18.n. +5 dana i vec par dana primecujem da su mi stopala prilicno otecena. Pritisak 120/70. Da li bi trebalo da obavestim ginekologa?

  16. #16
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    moja frendica je bila kao balon od pola trudnoce. bas je bila jako naotecena. rodila je nedavno, sve je bilo ok.

    mislim da kod naotecenosti treba redovno pratiti tlak i mokracu, ali nista posebno. ja sam isto bila bumbar ali jedno mjesec dana prije prvog poroda. naotekla sam i ostala naotecena. prije toga sam oticala povremeno (noge), nakon duzeg hodanja ili sl.

  17. #17
    iva_luca avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,905

    Početno

    Ja već tjedan dana ne vidim gležnjeve... izgubili su se negdje u ravnoj crti od koljena do poda. A prsti na stopalima izviruju iz veeeeeelikih krafni! Pete me svrbe ko sam vrag (ne mogu se dovoljno počešati) a navečer me boli napraviti tri koraka :/
    E sad, s rukama je još i gore. Kad se ujutro probudim, moram pažljivo pomicati ruke da ne bih proplakala od boli koja se širi iz palca, preko palčanog zgloba i zapešća u pravcu pregiba lakta.... Srednjak i prestenjak, pogotovo na lijevoj ruci su mi utrnuli, zglobovi su mi ukočeni i bolni.
    Dr. ne vidi razloga za zabrinutost, fizijatar mi savjetuje obloge od leda (pomažu ali kratkotrajno) dok ne rodim, a poslije, ako se slučajno simptomi spontano ne povuku.... Tlak mi je uredno nizak, urin ok, mokrim bez većih problema... pa se pitam što ne valja? Il ja to ipak pretjerujem :?

  18. #18
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    iva_luca,
    ja se iskreno nadam da pretjeruješ a propos hladnih obloga, ja bih koristila taj trik kada bi mi ljeti stopala toliko otekla da ne mogu sandale obuti (a nisam bila trudna tada), samo istuširam stopala ledenom vodom, žile se stegnu i otoka nestane.
    Meni je termin početkom ljeta pa se već vidim kao ogromnu buhtlu težu od vlastitog muža kako se točam u ledenoj vodi da malo splasnem
    Al srećom, niskotlakaš sam, pa ne berem brigu.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    146

    Početno

    Meni su danas vec toliko otecene noge, da jedva hodam. Moracu da odem vec danas kod dr.

  20. #20
    adonisa avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    288

    Početno

    iva-luca,
    nemam pametan savjet ako da si olakšaš trenutne probleme, nego samo da se odmaraš i staviš pokoji oblog ...
    Ja sam zadnja tri mjeseca trudnoće bila oogromna buhtla, noge natečene tako da sam jedva obula cipele 4 broja veće, ruke i prsti natečeni - budila se noću od bolova, prsti utrnuti i bez osjeta (vjenčani prsten sam skinula u četvrtom mjesecu trudnoće - nije više stao na prst!), i kukala sam cijelo vrijeme da li ću se ikada više vratiti u normalan oblik!
    Naravno, sve muke su polagano nestale nakon poroda, i sad ne samo da sam se vratila u svoju staru odjeću, nego mi je sve veliko!
    Sretno!

  21. #21

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    146

    Početno

    Zvala sam ginekologa. Rekao mi je da se odmaram i da izbegavam dugo sedenje.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    146

    Početno

    Danas su mi ponovo otekla stopala, i to puno, a nisam jela nista slano, niti sam dugo sedela, hodala. Tek sam u 20. nedelji. Da li je to normalna pojava?

  23. #23
    babel avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    jug
    Postovi
    163

    Početno

    Meni su ruke i noge otekle kada san bila u 6mj trudnoće.
    Mom ginekologu je to bilo nešto sasvim normalno.
    A i večni prijateljica je bilo tako pa se uopće nisan opterečivala a mislin da ne bi tribale ni vi.
    Po meni bi bila čudna trudnica koja nije otekla
    Sve su to čari trudnoće

  24. #24

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Citiraj Anja7 prvotno napisa
    Danas su mi ponovo otekla stopala, i to puno, a nisam jela nista slano, niti sam dugo sedela, hodala. Tek sam u 20. nedelji. Da li je to normalna pojava?
    Mislim da je to jako rano za oticanje. I nije se šaliti sa tim. Poseti svog ginekoga.
    Sretno!

  25. #25
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    Citiraj katajina prvotno napisa
    Kada sam išla roditi prvu kćer noge su mi bile taaaako otečene da su se listovi spojili sa stopalima.

    Gležnjeve uopće nisam imala.

    Vjenčani prsten sam nosila na lančiću oko vrata.

    Doduše bilo je ljeto.

    Često sam noge stavljala u povišeni položaj.

    Mislim da čak negdje piše da je oticanje znak uskorog poroda!

    Sretno!
    imamo identično ljetno iskustvo s oticanjem
    ali meni su i ruke bile otečene i usta i cila glava....ma cila sam bila zaokružena
    ali iz tog perioda meni je ostala noga za broj veća nego mi je bila prije trudnoće. naravno, tome su kumovali i silni kili koje sam nabila a noge nisu bile spremne toliko nosit.

    sve ti je to normalno. ne brini se, pogotovo što nije alarmantno oticanje.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    146

    Početno

    Citiraj vanesax prvotno napisa
    Citiraj Anja7 prvotno napisa
    Danas su mi ponovo otekla stopala, i to puno, a nisam jela nista slano, niti sam dugo sedela, hodala. Tek sam u 20. nedelji. Da li je to normalna pojava?
    Mislim da je to jako rano za oticanje. I nije se šaliti sa tim. Poseti svog ginekoga.
    Sretno!
    Posto su se otoci brzo povukli, gin. mi je opet rekao da je to prolazno.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •