Pokazuje rezultate 1 do 13 od 13

Tema: Nejednake zjenice

  1. #1
    Ora avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,236

    Početno Nejednake zjenice

    Gledajući fotografije svoga sina primijetila sam da su mu zjenice nejednake veličine. Lijeva mu je mrvicu veća od desne.

    I onda sam išla gledati fotke dok je bio skroz beba i primijetila sam da ih i tada imao nejednake.

    Naravno, kao i svakoj mami, odmah su se pojavila pitanja...

    Opet si razmišljam... pa bio je kod dr koliko puta... i jednom i na očnom pa nitko to nikada nije komentirao...

    Jel ima netko čije dijete isto ima nejednake zjenice?

    Ali to se kuži samo na fotkama kada se čovjek zagleda...

    Što bi mi preporučili?

    Moram priznati da zaista ne znam što da mislim... :/

  2. #2
    Ora avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,236

    Početno

    Na nekim fotografijama su jednake, na nekima ne...

    Jel je moguće da je samo razlika u brzini sužavanja zjenice?

    Pa kada je veća tama u prostoriji pa se kod flesha ne suze jednakom brzinom.... hmm

  3. #3
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa dobro, a jesu li uživo jednake?

  4. #4
    Ora avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,236

    Početno

    Koliko se meni čini jesu...

    Ovo sam tek prvi put primijetila na fotografijama...

  5. #5
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    MM je BC dugo imao oci u kriz i na fotkama i u zivo, cak je nebrojeno puta pitao pedijatra, da mu je ovaj na kraju dao uputnicu za oftamologa. i teta je rekal da mu je sve OK, ali MM je jos dugo vidio da nam djete gleda u kriz . vis trebala bi ga pitati jel sad konacno BC ima OK oci.
    Ako sumnjas odi kod oftamologa i pitaj. samo se zan dugo cekati na pregled.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Ne znam što bi bilo tvom bebaču, no mislim da je to normalno. Dokazano je da lijeva i desna strana tijela nisu jednake po veličini. Meni je mrvicu lijevo oko manje od desnog. Ipak, odi doktoru, bit ćeš mirnija.

  7. #7
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,306

    Početno

    Anizokorija=nejednake zjenice...ima li netko ovu dijagnozu? Mozete mi se i na pp javiti. Hvala!

  8. #8

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    2

    Početno

    Moja curica koja je tek napunila 3 godine ima nejednake zjenice, to sam nedavno primjetila.. Ona je kao beba od 8,5 mjeseci pretrpila frakturu lubanje bez potresa mozga i bez ikakvog krvarenja, nebi ni znali da je nismo odveli na snimanje jer se ponašala skroz normalno i nije imala nikakve posljedice od tog.. Pedijatar kaže da to nije povezano i da je bilo šta vezano za glavicu da bi imala nekakve druge simptome i ispade.. Ona je jako inteligentna, pričljiva.. Pedijatar kaže da se ne trebam brinut, da je to možda kod nje jednostavno tako ali ja bi je svejedno prvo odvela kod oftamologa, da možda nije dioptrija različita .. Neznam koliko su neugodni takvi pregledi za malu djecu i jel mi netko čije dijete ima nejednake zjenice zna reći nešto o tome?

  9. #9
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,306

    Početno

    MI to imamo, anizokorija (nejednake zjenice). Nama je oftalmolog radio u bolnici pregled, rekao je da ako je od rođenja onda nije problem, ako se kasnije javilo mogao bi biti još smo radi drugih stvari u obradi kod njega. Dioptriju nema, niti su mu potrebne naočale...

    Pregled nije neugodan, dapače gledaju sličice nekakve pokazuju gdje se pomiču likovi i sl.

    Jedino je kapanje malo neugodno jer se pomuti vid i 3x se kapa i gleda pozadina oka.

    Možda vas to niti ne pošalju. Odite svakako oftalmologu. Mogu i preporučiti odličnog doktora javi se na pp ako želiš

  10. #10

    Datum pristupanja
    Aug 2021
    Postovi
    2

    Početno

    I mi imamo anizokoriju, vjerovatno je urođena isli smo u vinogradsku inace na pregled ali sada zbog ove korone nikqko doci na red. Gdje vi idete ?

  11. #11
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,306

    Početno

    Oynovnu kontrolu odrađujemo u optici Longvision kod dr.Juratovca u Španskom, on je vrhunski dječji oftalmolog radio je na Rebru. Sad nas čeka detaljnija obrada, isto na Rebru

  12. #12
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Kaj je otišo u penziju?

  13. #13
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,306

    Početno

    Pa rekao mi je da su preuzele mlade snage. Nisam ispitivala pa pretpostavljam da da

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •