Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 64

Tema: ten mi je u pubertetu

  1. #1
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno ten mi je u pubertetu

    evo, vise ne mogu zdrzati....

    prosla sam cijeli pubertet bez i jednog prista.
    kasnije u 20-im za PMS znao se pojaviti koji prolaznik.
    sa 27 pocela sam dobivati prsteve.
    pa akne.
    pa se mislilo da je zbog hormonalnog disbalansa.
    pa su se hormoni sredili.
    pristevi su ostali.
    pa se mislilo da je zbog cigareta.
    pa sam ostala trudna. i prestala pusiti.
    trudnoca je prosla ok, ten se popravio.
    nakon poroda je ten bio lijepi, do prve menge.
    od tada katastrofa.
    napravila sam provjeru hormona, ok su.
    a ja kao u pubertetu.

    u ovih 5 god. bila sam i kod dermatologa koji su zakljucivali da to ima veze s jajnicima i hormonima.
    ginekolog veli da su ok.

    pudere ne podnosim jer se od njih jos vise ospem, a ne mogu se gledati u ogledalu.
    pokusavam ih ne dirati i u tome sam 90% uspjesna.
    no ne znam kamo dalje. kako rijesit problem kojeg nece rijesiti kremice.

    ima li ko slicno iskustvo ili pak potencijalno rjesenje?

  2. #2
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    meni je sad kao i prije 10 godina..u PMS.u mi je koža prozirna, iskoči koji prištić al ih sad uspješno svladam (redovni pilinzi, maske, ne gnjavim ih više)...

    meni pomogne solarij...odem jednom mjesečno kad osjetim da mi počinje koža ludovat na 5 min i puno je bolje...

    u tim danima mi smetaju sve kreme osim Guinot Hydrazone...od ostalih dobijem male sitne prištiće..

    vidjela sam da postoji homeopatski pripravak za PMS, a i probiotici mogu pomoć (ja malcu dajem VIP premium probiotic zbog dužeg uzimanja antibiotika a i sebi ću uzet jednu dozu)

  3. #3
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    e i moja je prozirna.
    ali vise mi nije problem samo PMS vec cim se prblizi ovulacija, bukne mi ten. upaljena akna koja se smiri nakon sto dodje menga.
    ali ne prodje. jos je uvijek tu, samo nije upaljena. ali za 3 dana upali se nova jer dolazi nova ovulacija.

    koji piling koristis i koje maske?

    ja bi rado neki prrodni. inace, za cudo, imam suhu kozu!

  4. #4
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    uf leo

    ja isto imam s tim problema, jedina razlika je kaj sam ih imala i u pubertetu

    bila sam odlučila prošle godine stati tome na kraj, apa sam krenula kod neke kao dobre dermatologice koja mi je radila one neke testove na alergene pa ovo pa ono.. na kraju me slala kod otorinca sa namjerom da mi izvade tonzile jer se po nalazu krvi uvidjelo da imam streptokok u grlu. Otorinac rekal da mandule nisu za vađenje. onda me ona htjela slat drugom po drugo mišljenje, al je meni u međuvremenu dopizdilo šetanje po doktorima pa sam od svega odustala.
    Viš a hormone mi nikad nitko provjeravao nije.

    ma joj, ništ ti pametno nisam rekla, samo da suosjećam sam htjela da znaš..

  5. #5
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    zanimljivo, i meni su krenuli prištići negdje s prvom mengom nakon poroda.
    Inače ih jako dugo nisam imala. Nestali su mi s početkom aktivnog seksualnog života možda je tu kvaka, zadnje vrijeme nije baš aktivan

  6. #6
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    hahahaha opet će se sve svesti na sex

  7. #7
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj Sun prvotno napisa
    hahahaha opet će se sve svesti na sex
    naravno
    seks je u korjenu svega

  8. #8
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Sun

    mislm da su mojoj sestri povezivali sa zelucem :/

    a ima nesto i u ovom sto veli pomikaki

  9. #9
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    u svakom slučaju, prije nego krenem na testove, solarije, po maske, kremice i homeopatske pripravke, bolje da pokušam s ovim što je besplatno...

  10. #10
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    al kad sama sebi nisam.... seksi

  11. #11
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa
    al kad sama sebi nisam.... seksi
    sad si OT
    a ja imam drugih problema
    mm je u vezi s kompjuterom a dijete mi je cosliper

  12. #12
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    leo a jesi probala homeopatiju?

  13. #13
    Annar avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    264

    Početno

    Malo da se uključim, to mi je uvijek bila bolna tema. Imala sam prišteve cijeli pubertet, a i dalje. Još mi tu i tamo koji izbije, ali to je zanemarivo. Dakle, ono što sam skužila je (nije vrbovanje, propaganda i ino) da mi se ten jako popravio kada sam prestala jesti meso. A zadnjih 7 mjeseci odkada sam na dijeti, na voću i povrću bez ugljikohidrata i mliječnih proizvoda je gotovo pa savršen (a da ne spominjem da menge ni ne osjećam i da su se jako skratile). Mislim da ima puno veze što unosimo u sebe, jer otrovi iz tijela prvo izlaze van kroz kožu. I čim pojedem nešto slatko, mljac, odmah me koža prištićem izda

  14. #14
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    Annar, istina, ja sam bila 5 godina vege i u tih 5 godina mi je ten bio puno bolji.

    Sigurno da zdrava prehrana ima puno utjecaja na ten, samo zahtjeva puno discipline koja je meni trenutno nedostižna

  15. #15
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj Annar prvotno napisa
    Mislim da ima puno veze što unosimo u sebe, jer otrovi iz tijela prvo izlaze van kroz kožu. I čim pojedem nešto slatko, mljac, odmah me koža prištićem izda
    to sam već puno puta čula! kažu cure koje su imale sličnih problema da su prvo izbacile suhomesnato, pa crveno meso svele na minimun, izbacile grickalice...i da im se ten popravio, nakon nekog vremena.

  16. #16
    Annar avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    264

    Početno

    Citiraj puntica prvotno napisa
    to sam već puno puta čula! kažu cure koje su imale sličnih problema da su prvo izbacile suhomesnato, pa crveno meso svele na minimun, izbacile grickalice...i da im se ten popravio, nakon nekog vremena.
    Ma da, to je valjda zbog puno zasićenih masnoća, one smetaju organizmu.

  17. #17
    Pticica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    113

    Početno Re: ten mi je u pubertetu

    Citiraj leonisa prvotno napisa
    ...napravila sam provjeru hormona, ok su.
    a ja kao u pubertetu...
    Koje si sve hormone vadila?
    Ja sam nakon dvadesete počela voditi rat s aknama. Meni su bili poremećeni svi hormoni, ali na kraju se je ispostavilo da je problem bio u testosteronu koji na prvom vađenju bio samo blago povišen. Bitno je da izvade svi hormoni - nadbubrežne žlijezde, hipofize, štitnjače i spolni hormoni. Zbog štednje to se često ne radi. Treba inzistirati na tome.

    Što se tiče prehrane meni nije problem meso ili čokolada, ali ne smijem blizu majonezi i kiselom vrhnju ni dan danas. Što se smije jesti, a što ne, zavisi od organizma do organizma. Treba istraživati.

  18. #18
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Moja rođakinja je u tridesetima imala pravu navalu prišteva, stvarno kao najgori pubertetlija, pokušavala je liječiti izvana, ali ništa od toga i pila je nakakve tablete koje joj je dala dermatologica od kojih se to očistilo, ali nije smjela nakon toga godinu dana ostat trudna. Kad se čujemo pitat ću je što je to bilo.

  19. #19
    Fidji avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,248

    Početno

    Klindamicin antibiotski losion ako ti se akne upaljuju (ima ga kupiti u većini ljekarni bez recepta)
    +
    Izbaci kupovne kreme i prijeđi na jednostavnu aroma kozmetiku

    Meni se ten preporodio otkad mažem lice s kombinacijom koju mi je smućkala frendica, tek se školuje za aromaterapeuta:

    bazna ulja: jojoba i lješnjak
    eterična: geranij, lavanda i sjemenke mrkve

    Pitaj KS da ti smućka nekaj.

  20. #20
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Meni se ten jako pogorsao prije nekih godinu dana, bas ovako kako ti opisujes:
    vec cim se prblizi ovulacija, bukne mi ten. upaljena akna koja se smiri nakon sto dodje menga.
    ali ne prodje. jos je uvijek tu, samo nije upaljena. ali za 3 dana upali se nova jer dolazi nova ovulacija.
    Isprobala sam svasta, najgore mi je djelovala home made kozmetika (odnosno, kombinacije sa etericnim uljima i sl...)Od toga mi se koza strasno pogorsala...

    Pomogla mi je Clinique linija, puno kosta, ali kada mi se koza oporavila, presla sam na jeftiniji Vichy.

  21. #21
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    evo još jedne , meni je počelo s 22.
    koma.
    lice mi je isušeno, a problematično, šareno, crveno, blijedo, svih boja.
    Luda sam više

  22. #22
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Nisam imala akne u pubertetu, ali sam ih dobila s 27.
    Počelo je malo po malo, iz mjeseca u mjesec sve više, dok nije preraslo u katastrofu.
    Da ne duljim sve sam pokušala, ono što mi je bilo najmrže (čišćenje) prakticirala sam jednom u 3 mjeseca na Sv. Duhu na njihovoj kozmetologiji. Dobila bih losion s antibiotikom da se smiri, a njega dalje je bila uobičajena. (Avene, Vichy)
    U trudnoći mi je ten doslovno podivljao. Na izlazu iz rodilišta bila sam još puna akni (zanimljivo, gotovo samo obrazi) i izgubila svaku nadu da će se to ikada povući. Nekoliko mjeseci iza poroda gotovo preko noći je prestalo.
    Ima već pet godina da mi pred mengu (ako) iskoči samo jedan prišt.
    Najgore od svega mi je lijegao doktoričin komentar da su akne bolest koja u zrelijoj dobi može potrajati i 10 godina. :shock:
    Meni je trajalo punih 5. :/

    Inače, hormonalne pretrage su mi bile uredne. (vade se hormoni 7. i 21. dan ciklusa)

  23. #23
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    a kolko cokolade pojedete???

  24. #24
    nikka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    602

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa
    Moja rođakinja je u tridesetima imala pravu navalu prišteva, stvarno kao najgori pubertetlija, pokušavala je liječiti izvana, ali ništa od toga i pila je nakakve tablete koje joj je dala dermatologica od kojih se to očistilo, ali nije smjela nakon toga godinu dana ostat trudna. Kad se čujemo pitat ću je što je to bilo.
    Ja mislim da se zovu roaccutane, jer nakon njihove konzumacije ne smiješ ostati godinu dana T.
    Moja frendica ih je koristila i nakon njih joj se ten skroz popravio.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    141

    Početno

    Ina33 mislim da se radi o tabletama Roakutan. One zaista rjesavaju te probleme, samo je pitanje tko se usudi uzeti ih. Ja nisam zeljela, upravo radi bebe, a i jos uvijek imam akne!

  26. #26
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj nikka prvotno napisa
    Citiraj ina33 prvotno napisa
    Moja rođakinja je u tridesetima imala pravu navalu prišteva, stvarno kao najgori pubertetlija, pokušavala je liječiti izvana, ali ništa od toga i pila je nakakve tablete koje joj je dala dermatologica od kojih se to očistilo, ali nije smjela nakon toga godinu dana ostat trudna. Kad se čujemo pitat ću je što je to bilo.
    Ja mislim da se zovu roaccutane, jer nakon njihove konzumacije ne smiješ ostati godinu dana T.
    Moja frendica ih je koristila i nakon njih joj se ten skroz popravio.
    :/ a što ako se ipak zatrudni nakon tih tableta, ima posljedica na dijete? Jesu li to tablete s hormonima? U tom slučaju ni pod razno (mislim nemam baš tolikih problema ali čak ni kad bih imala...)

  27. #27
    nikka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    602

    Početno

    Na to pitanje ti ne znam dati odgovor! Ona je to pila nakon T i u to vrijeme morala je koristiti kontracepcijske pilule za svaki slučaj da ne ostane T.

  28. #28
    Pticica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    113

    Početno

    roaccutane je jak otrov i bolje ga ne koristite ako se netreba

  29. #29
    nikka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    602

    Početno

    Citiraj Pticica prvotno napisa
    roaccutane je jak otrov i bolje ga ne koristite ako se netreba
    vjerujem da je!

    ali ja bi voljela znati zašto dermatolozi liječe probleme sa aknama izvana?
    mojoj sestrični su lice doslovce uništili sa raznim losionima i kremama!
    lice joj se stalno ljuštilo, bilo crveno...užas. i onda se posvađala sa dermatologicom da to tako više ne može!
    nakon toga joj je dala roaccutane tablete i ten se zadivljujuče popravio

  30. #30
    dunja&vita:-))) avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,891

    Početno

    I meni je ten u komi nakon poroda.
    Mislim da se prehranom puno toga može popraviti. Znam iz vlastitog iskustva, jer u fazama kad se zdravo hranim prištići nestanu . A sad sam već mjesec dana na čokoladi pa onda ni ne znam zašto se ja ustvari čudim kakvo mi je lice
    Nego, ima li koja od vas da joj je sex doista pomogao? Da se ne mučim bezveze ako nema nekih rezultata ...

  31. #31
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Citiraj Mukica prvotno napisa
    a kolko cokolade pojedete???
    malo. pojedem u prosjeku čokoladu mjesečno.
    ja se zdravo hranim, u usporedbi sa svim ljudima koje znam
    doduše, ja sam želučani bolesnik, a to je često uzrok loša tena...

  32. #32
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Citiraj Mukica prvotno napisa
    a kolko cokolade pojedete???
    malo. pojedem u prosjeku čokoladu mjesečno.
    ja se zdravo hranim, u usporedbi sa svim ljudima koje znam
    doduše, ja sam želučani bolesnik, a to je često uzrok loša tena...

  33. #33
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj puntica prvotno napisa
    Citiraj Annar prvotno napisa
    Mislim da ima puno veze što unosimo u sebe, jer otrovi iz tijela prvo izlaze van kroz kožu. I čim pojedem nešto slatko, mljac, odmah me koža prištićem izda
    to sam već puno puta čula! kažu cure koje su imale sličnih problema da su prvo izbacile suhomesnato, pa crveno meso svele na minimun, izbacile grickalice...i da im se ten popravio, nakon nekog vremena.
    suhomesnato jedem jednom u mjesec dana, meso 2 puta tjedno, ne jedem grickalice (osim zadnjih dana kokice), svaki dan jedem pola kile svejzeg povrca....nije to.

    Sun, nisam probala homeopatiju, nisam bila nikad kod homeopata pa mi se tesko pokrenuti.

    Pticica, radila sam spolne i stitnjace. testosteron je bio ok.

    Mukica, ne jedem cokoladu. ako ju pojedem, to je stvarno nista. jedino slatko je cokolino za dorucak i kava sa 2 zl. secera.

    Ne bi se kockala sa tebletama koje su oprecne trudnoci.

    jedno vrijeme sam isla na aromaterapiju (baza aloavera sa et. uljima) i pomagala mi je, samo sto je preskupa i vise si ne mogu to priustiti.

    ovo sto ja imam nisu pristici (ok i njih ima, ali me ne muce) vec veliki upaljeni, unutra nezrelo bijelo koje se zna osusiti ali ostane "oziljak" a zna u jednom biti dva.

    zadnje hormone sam vadila prije mjesec dana 20. dan ciklusa, tj. 18. zbog skracenog ciklusa.

  34. #34
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    ja mislim da bi tebi dobar homeopat puno pomogal.

  35. #35
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj nikka prvotno napisa
    Na to pitanje ti ne znam dati odgovor! Ona je to pila nakon T i u to vrijeme morala je koristiti kontracepcijske pilule za svaki slučaj da ne ostane T.
    vjerojatno nije mogla ni dojiti :/

  36. #36
    Serpentina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    tu negdje
    Postovi
    1,147

    Početno

    Citiraj nikka prvotno napisa
    vjerujem da je!

    ali ja bi voljela znati zašto dermatolozi liječe probleme sa aknama izvana?
    mojoj sestrični su lice doslovce uništili sa raznim losionima i kremama!
    lice joj se stalno ljuštilo, bilo crveno...užas. i onda se posvađala sa dermatologicom da to tako više ne može!
    Jer bi ostali bez posla :grin:

    Leo, pravac homeopatica i prelazak na prirodnu kozmetiku
    A ni malo ljubavi ne bi odmoglo

  37. #37
    Ora avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,236

    Početno

    Evo da vam se i ja pridružim...

    Pubertet... ten više-manje super... tu i tamo koji partizan...

    Ali zato trudnoća i sada nakon nje... ajme... najezda partizana... ma prestrašno...

    Koristim samo boljnu kozmetiku, na homeopatiji sam... ali malo me štitanjača zafrkava... tako da možda je i od toga...

    Tješim se da će proći...

  38. #38
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    hej, jeste probale piti čaj od čička....meni je to pomoglo za ledja, tamo sam imala baš prave te akne masne
    od njega sve poludi još gore, izlazi i izlazi i samo prestane, raščisti se(jetra, valjda)

  39. #39
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    hej, jeste probale piti čaj od čička....meni je to pomoglo za ledja, tamo sam imala baš prave te akne masne
    od njega sve poludi još gore, izlazi i izlazi i samo prestane, raščisti se(jetra, valjda)

  40. #40

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    141

    Početno

    jel caj od cicka bas ili od sikavice???
    koji si pila, bas bi mi to trebalo?!

  41. #41
    Pandora Aura Monroe avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    992

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa
    Citiraj nikka prvotno napisa
    Citiraj ina33 prvotno napisa
    Moja rođakinja je u tridesetima imala pravu navalu prišteva, stvarno kao najgori pubertetlija, pokušavala je liječiti izvana, ali ništa od toga i pila je nakakve tablete koje joj je dala dermatologica od kojih se to očistilo, ali nije smjela nakon toga godinu dana ostat trudna. Kad se čujemo pitat ću je što je to bilo.
    Ja mislim da se zovu roaccutane, jer nakon njihove konzumacije ne smiješ ostati godinu dana T.
    Moja frendica ih je koristila i nakon njih joj se ten skroz popravio.
    :/ a što ako se ipak zatrudni nakon tih tableta, ima posljedica na dijete? Jesu li to tablete s hormonima? U tom slučaju ni pod razno (mislim nemam baš tolikih problema ali čak ni kad bih imala...)
    Cure, s lijekovima protiv akni trebate biti jako oprezne ako ste trudne ili namjeravate biti! Nisu hormoni u pitanju, nego neki oblik vitamina A u velikim dozama postaje teratogen tj. može dovesti do raznih anomalija fetusa. Evo što sam našla:

    ISOTRETINOIN (ACCUTANE)

    Results of studies on a related compound, isotretinoin initially raised concerns about vitamin A dosages in pregnancy. Isotretinoin is a 13-cis-retinoic acid used to treat severe cystic acne. This chemical has vitamin A activity. It was shown to cause major malformations in 20% of fetuses exposed during early pregnancy (Lammer et al., 1985). These malformations involved four structures: the cranium and face; the heart; the thymus; and, the brain. Isotretinoin is thought to interfere with cranial crest cells, which contribute to the development of the ear and conotruncal areas of the heart. In this study mothers took daily doses of 0.5-1.5 mg/kg/day. The relative risk for brain, cardiac, or ear malformations in exposed fetuses was 25.6 times higher than the risk for unexposed fetuses (Lammer et al., 1985).

    VITAMIN A AND CONGENITAL ANOMALIES

    Numerous animal studies involving vitamin A administration during pregnancy have reported teratogenic effects. Pregnant rats fed 35,000 IU/day 2-16 of gestation had an increased frequency of encephaly, cleft lip and/or palate, brachygnathia and various eye defects (Cohlan, 1953). Subsequent reports on mice, guinea pigs, hamsters, and rabbits found these species to be similarly susceptible to hypervitaminosis A. The teratogenicity of vitamin A in animals lead to the assumption that vitamin A, not beta-carotene, is a human teratogen, even though much of the direct evidence for its teratogenicity comes from anecdotal reports of mothers consuming >25,000 IU/day during pregnancy.

  42. #42
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    u pubertetu mi je ten bio grozan ali nakon dvije trudnoce sada je ok. jedino me muce oziljci koji su ostali od puberteta (od akni). za to nema lijeka ili :/

  43. #43
    kobila_suzy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    487

    Početno

    Izvrstan tekst dr. sc. Stribora Markovića, fitoaromaterapeuta, o aknama: akne, cjelovit pristup, njega iznutra i izvana.

  44. #44
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    pilinzi Alverde od marelice mi je super (od kupovnih al piling napravim 1-2 mjesečno pa mi bezveze kupovat) ili napravim domaći od palente i jogurta ili palente i meda, sol i maslinovo ulje...neku od tih kombinacija..

    maske kupim od Nivee ili Balee...

  45. #45
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Evo moja seka i bratić (koji su u pubertetu) uspjeli su naći nešto što djeluje.
    Skroz su im se smirili oni crveni, masni, upaljeni prištevi i oni mali mali sitni su nestali.

    Muškatni oraščić (cijeli ne u prahu) naribati + 3 žlice meda (da je više tekući, ne onaj tvrdi).
    To namazati na lice i da stoji što duže to bolje.
    Eto, pa ako si voljna isprobati

  46. #46
    BAŠBAŠ.. avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    236

    Početno

    Ja imam rješenje za vaše muke po prištićima i zove se KOMBUCHA ili čajna gljiva, 100% rješava ten!!

  47. #47
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj kahna prvotno napisa
    Evo moja seka i bratić (koji su u pubertetu) uspjeli su naći nešto što djeluje.
    Skroz su im se smirili oni crveni, masni, upaljeni prištevi i oni mali mali sitni su nestali.

    Muškatni oraščić (cijeli ne u prahu) naribati + 3 žlice meda (da je više tekući, ne onaj tvrdi).
    To namazati na lice i da stoji što duže to bolje.
    Eto, pa ako si voljna isprobati
    vec sam mislila da cu to morati jesti

    kobila suzy, hvala za clanak!

    krumpiric- problemi sa probavom i akne? moze vise o tome?

  48. #48
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    a vidi ovo www.myzeno.com

  49. #49
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj Sun prvotno napisa
    a vidi ovo www.myzeno.com
    gledam po toj stranici i jos uvijek sam WTF? kaj je to?

  50. #50
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    to je neki uređajčić na baterije
    valjda ti nekom strujom uništava akne.
    bar sam ja to tako shvatila
    valjda kao ono kad ti kod kozmetičarke nakon čišćenja lica
    prođe s onim nečim
    kak se super izražavam

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •