Stranica 15 od 15 PrviPrvi ... 5131415
Pokazuje rezultate 701 do 736 od 736

Tema: operacija krajnika

  1. #701
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    ajde pitanje, reko neko ne smije bit znakovi upale

    mi baš nekaj kuburimo s zubom, počelo je malo oticati, bili danas kod zubarke, jel se eventualna upala zuba može vidjet i na krvoj slici?

  2. #702

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    ajde pitanje, reko neko ne smije bit znakovi upale

    mi baš nekaj kuburimo s zubom, počelo je malo oticati, bili danas kod zubarke, jel se eventualna upala zuba može vidjet i na krvoj slici?
    Nama se pokazalo da uvelike ovisi o anesteziologu, jer drugoj anestezologici kod koje smo bili bilo je važno samo da do operacije završi s antibioticima (dakle, ne mjesec prije kao što je tražila njezina kolegica) i da taj dan nema temperature.

    Pod temperaturom kaže da nema šanse za anesteziju.

    A što se upale zuba tiče, ja vjerujem da će ti se vidjeti na krvnoj slici jer puno toga traže

  3. #703
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    sad jučer bila kod anesteziologinje na razgovotu, veli napravite kaj pedijatar smatra da treba, njoj treba papir da je dete zdravo,
    pitala i za zub veli bilo bi lijepo da je sanirano, ali očekuje da ne budu neke otvorene rane i gnoj, rekla je da ako će trebat antibiotik da on mora bit najmanje 5 dana u kontinuitetu.

    sad problem nastupa, danas sam išla kod pedijatra da mi napiše kaj bi se testiralo, i veli mi sestra da će mi dat papire za vađenja i još nešto u ponedeljak, a da papir za anesteziju smije po zakonu dat dan prije zahvata, a mi imamo pregled anesteziologa tjedan dana prije, sad jel to baš tak po zakonu.

    sad ću čekat ponedeljak da vidim kaj ću za testiranja dobit, i baš sam u cajnotu jer imam dosta idući tjedan za uraditi kaj se tiče doktora i s drugom decom. a i ko zna koju anesteziologicu ću dobit kad dođem na pregled.

  4. #704

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    sad jučer bila kod anesteziologinje na razgovotu, veli napravite kaj pedijatar smatra da treba, njoj treba papir da je dete zdravo,
    pitala i za zub veli bilo bi lijepo da je sanirano, ali očekuje da ne budu neke otvorene rane i gnoj, rekla je da ako će trebat antibiotik da on mora bit najmanje 5 dana u kontinuitetu.

    sad problem nastupa, danas sam išla kod pedijatra da mi napiše kaj bi se testiralo, i veli mi sestra da će mi dat papire za vađenja i još nešto u ponedeljak, a da papir za anesteziju smije po zakonu dat dan prije zahvata, a mi imamo pregled anesteziologa tjedan dana prije, sad jel to baš tak po zakonu.
    .
    Vidiš kako ti to sve ovisi o instituciji i liječniku kod kojeg jesi.
    U Merkuru su nam ONI dali popis pretraga koje treba napraviti (što točno iz krvi + ekg) a od pedijatra smo trebali samo dobiti papir na kojem piše da je zdrava i da tog dana nema kontraindikacije za anesteziju.

    Ne znam koje si pravo tvoj pedijatar uzima za davanje suglasnosti za anesteziju kad o tome odlučuje anesteziolog na temelju nalaza koje doneseš.
    Uostalom, nama je pregled anesteziologa u prvom slučaju bio 7 dana prije zahvata, a u drugom slučaju 2 dana prije.

    u svakom slučaju anesteziologu moraš doći s papirima!
    Posljednje uređivanje od miha : 06.11.2015. at 15:55

  5. #705
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Ne uzima si pravo da da papire za anesteziju, nego ne želi tjedan dana prije operacije dat papir a kojim trebam doć kod anesteziologa,veli takvi papir može dat dan prije odlaska u bolnicu

  6. #706

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    To je druga stvar. Ali ti si napisala "dan prije zahvata" a ne dan prije odlaska anesteziologu!

    S druge strane, nasa potvrda pedijatra je bila od petka, anesteziolog je bio u ponedjeljak, a operacija u srijedu

  7. #707
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    dobro sam napisala štos je u u tome da bi ja kod anesteziologa trebala doć i s papirima od pedijatra, to mi je tjedan dana prije operacije, a potvrdu ću dobit od pedijatra da može ić na operaciju dan pred zahvat, viđjet ću kak će proć to idući tjedan ( anesteziolog)

    nego dobila sam papire za KKs, KG, i jetrene kolko se to čeka za nalaze
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 09.11.2015. at 14:53

  8. #708
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    danas smo radili pretrage, sutra će nalazi

  9. #709
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    bili danas, operiro samo treću + probušili uho ali pošto nije bilo gnoja ni nićeg nisu radili ugradnju cjevčica

    kod anestezije su smjeli primjeniti samo jedan lijek jer su sve mješavine stvari na koje je alergičar, tak da su ga svako malo obilazili anesteziologinja i anesteziološki brat dal slučajno nema kakvu alergiju i na to kaj su mu dali.

  10. #710

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    Držim fige i nadam se da ćete biti bolje sreće nego mi.
    Nismo izdržali ni mjesec dana od operacije.
    Već nakon 3tj. je dobila novu upalu uha i 11-ti antibiotik ove godine

  11. #711
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    joj to mi nije drago
    , nego jučer bili na kontroli i sve ok zaraslo uho, ali mu je dal Nasonex da se malo počisti, na kontrolu idemo za mjesc i nešto

  12. #712

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    367

    Početno

    Drage mame podižem ovu temu. Imam pitanje, molim vaša iskustva:
    Malena operirana 30.01, skinut joj je treći krajnik i ugrađena ventilacijska cjevčica u desno uho. Mislili smo da je problemima kraj ali nije tako ispalo. Nije prestala slinit od tada, dakle začepljena je non stop, u 3mj je popila antibiotik zbog upale lijevog uha. Desno i lijevo uho nikako da se smire, naporede bole. Pokušavamo sa kapima, homeopatskim pripravcima i ispiranjima jer doktorica kod koje smo operirali (privatnik u Splitu) nije pobornik ni ljubitelj antibiotika, hvala Bogu
    No stanje nikako da se smiri! Sad unazad 10dana joj je iscjedak iz uha gdje je cjevčica počeo smrdjet, ne znamo više što da radimo. Jučer sam ju vodila da vadi bris iz uha, čekamo rezultate.
    Je li ikome se dogodilo isto/slično nakon operacije 3.krajnika i ugradnje cjevčice?

  13. #713
    Smajlich avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    1,136

    Početno

    Podižem temu i molim za slično iskustvo. Dječak, 6 godina, vadili nalaze za operaciju krajnika i trećeg krajnika (sve). KKS potpuno uredan, urin, sve dakle, osim što je APTV malo povišen. PV(INR) je normalan. Anesteziolog je odobrio operaciju i smatra da je to potpuno uredan nalaz. Naime, mi smo u tri dana dvaput vadili taj nalaz jer je prvi put Aptv bio 33.6 (granica je 33), dakle sitno povišen, ali po preporuci naše pedijatrice mi ga ponavljamo. Drugi put je viši 36.3, Aptv omjer 1,29. PV uredan. Pitamo još jednog anesteziologa i ovaj također odobrava operaciju. Mene je prepala laborantica koja mi je nalaz izdala jer je rekla da ona svoje dijete nikad ne bi s takvim nalazom slala na operaciju! Valjda anesteziolog zna svoj posao! Ipak, je li netko imao slična iskustva? Operacija je za nekoliko dana. Hvala!!!!

  14. #714
    angel 1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    899

    Početno

    Podižem.. malenoj 6.g već jedno 10 mj su ogromne mandule..stalno me na to pedijatar upozorava..po noći hrče iako ne cijelu noć. Inače imala je upale grla , al ne sad nešto previše i uvijek virusne , nikad antibiotik za grlo nije popila..nikad ni upala uha.
    Poslao nas otorincu i ovaj reče da su mandule stvarno ogromne i jos iza polipi. On predlaže da se odstrane polipi i mandule smanje . Pitala sam jel vadit mandule, on reče može se, ali u njenom slučaju je bolje da ih smanji ?!
    Nisam se odmah snašla da ga pitam.. ja jos nisam nikad čula da je netko išao na smanjivanje mandula ..mislim kod nas ili vade ili ne vade ..
    Jeli ima netko takvo iskustvo ? Dok ne dobijem termin kod pedijatra..

  15. #715
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Mozda misli da bi se mandule SAME smanjile kad se odstrane polipi.

  16. #716
    angel 1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    899

    Početno

    Hvala sirius..
    Obzirom da smo komunicirali na engl možda je nešto 'lost in translation' . Mislim on se odmah ogradio da ne priča super eng.. ali tako sam ga baš shvatila da bi radio dvije stvari..polipe i smanjio mandule.
    A čekam onda termin kod našeg pedijatra ( on super priča engl pa s njim nema nikakvih zabuna ).

  17. #717
    angel 1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    899

    Početno

    Djeca zaspala..Sad sam pokušala prevesti sve papire koje sam dobila na njemačkom.. naime dali su mi hrpu papira sa svim objašnjenjima.. ispada da rade 3 vrste operacija.. 1.vađenje mandula, 2.vađenje mandula i treće mandule i 3. Opercija mandula kada se laserom odstrani dio mandula ( koji ide preko nekog luka)..,a ostave ostatak mandula da i dalje vrše svoju zaštitnu ulogu- e to bi njoj radili.
    I još ti polipi na trećoj manduli-to jos nisam shvatila jel ce odstranit polipe ili cijelu trecu mandulu..
    Ugl malo mi je jasnije sad..

  18. #718
    QueenBee avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2016
    Postovi
    1,327

    Početno

    Moja najstarija prije godinu i pol je vadila treći i smanjila ova 2 na pola. Pedijatri su podijeljeni u mišljenjima treba li ih napola ili skroz odstraniti. Ja ne znam što bih mislila ni sad kao ni tad kad je išla na operaciju-nisam se miješala u njihovu odluku. Stanje se popravilo-manje hrče-gotovo je skroz prestala-i bolje čuje. Ali i dalje 'krklja' dok diše-onako kao mali buldog. I borimo se sa zadahom.
    Imam frendicu koja mi je pričala kako cijeli život ima problema s krajnicima zbog kojih-ona smatra-ima loš zadah jer joj komadići hrane zapadnu u taj prostor. I veli kad se sagne, npr.da se obuje i nakašlje se-izlete komadići hrane.
    Znam da zvučim kao baba neka neuka-ali stvarno mislim da žena ima pravo i da možda moja E pati od iste stvari

  19. #719
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Citiraj QueenBee prvotno napisa Vidi poruku
    Moja najstarija prije godinu i pol je vadila treći i smanjila ova 2 na pola. Pedijatri su podijeljeni u mišljenjima treba li ih napola ili skroz odstraniti. Ja ne znam što bih mislila ni sad kao ni tad kad je išla na operaciju-nisam se miješala u njihovu odluku. Stanje se popravilo-manje hrče-gotovo je skroz prestala-i bolje čuje. Ali i dalje 'krklja' dok diše-onako kao mali buldog. I borimo se sa zadahom.
    Imam frendicu koja mi je pričala kako cijeli život ima problema s krajnicima zbog kojih-ona smatra-ima loš zadah jer joj komadići hrane zapadnu u taj prostor. I veli kad se sagne, npr.da se obuje i nakašlje se-izlete komadići hrane.
    Znam da zvučim kao baba neka neuka-ali stvarno mislim da žena ima pravo i da možda moja E pati od iste stvari
    Zdravoseljački, nisu napravili dobar posao. Ako dijete ima zadah, negdje su unutra bakterije. To može biti gorje zlo od ove "poštedne" operacije. Traži da joj naprave streptolizinski titar. Tako sam se ja izborila za operaciju mandula kod mlađeg sina. Sve su kenjkali, ne bi, ne bi.... Mislili su da je problem njegova alergija, rinitis i astma, trebao je ići na onaj pregled nosne šupljine kamerom, ali tada su ga poslali izvaditi krv. Ne sjećam se više vrijednosti, ali ako je normala 200, mom sinu je bilo 1200.... nešto strašno.

    Došao je na operacijski stol u roku tri dana. I od tada je puuuno lakše. Nije se sve riješilo, ima on i dalje svoje alergije, ali antibiotika smo se riješili tada. Kraj priče.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 24.01.2017. at 15:32

  20. #720
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    a možda je zadah i od zubiju?

  21. #721
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Možda.

    Treba pogledati.

    Ali vjerojatnije je da je od krajnika. Ili vegetacija.

  22. #722
    QueenBee avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2016
    Postovi
    1,327

    Početno

    Nisu zubići-ide kod zubarke redovito na pregled i na mazanje onim nečim da se ne kvare i uvijek dobijemo potvrdu da su zubići odlični. Nema karijesa, peremo ih redovito.
    Kameru kroz nos smo prošli tri puta Ne bih ju voljela više slati na to. Obavili smo i poslijeoperativni pregled kamerom kroz nos-i dobili potvrdu da je sve u redu. Dugo već nije bila na antibioticima-velim, stanje sa zdravljem je puno bolje. Ostalo je samo to krkljanje dok diše-što mislim da je stvar navike, jednostavno je navikla tako disati da počepi taj dišni put napola i da diše djelomično na usta (čitaj: i dalje labrte zjape ko ladica dok gleda crtić npr.). Dobili smo upute da vježbamo puhanje balona ili puhanje balončića od sapunice ili puhanje svijeće jer mora osvijestiti taj dio dišnog puta.
    No zadah je i dalje tu. Nije do zubi, nije do izbora hrane koju jede (svi jedemo isto, a ona jedino tvorić).
    Hrkanje je gotovo potpuno iskorijenjeno i nos je puno čišći-iako se i dalje učimo kvalitetno ispuhati nos, bolje je. Sluh je potpuno u redu.
    No prvi poljubac će joj biti ajme majko ne sredimo li to na vrijeme do puberteta...
    Posljednje uređivanje od QueenBee : 24.01.2017. at 16:10

  23. #723
    QueenBee avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2016
    Postovi
    1,327

    Početno

    Ako joj taj streptolizinski tartat što li ne bude u redu, hoće onda opet morati ići na operaciju krajnika?

    mašala-jedva smo uspjeli svu papirologiju srediti i prvi put...jel sve nabavimo, ona se razboli pa jovo-nanovo. Užas.

  24. #724
    angel 1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    899

    Početno

    QueenBee znači i u Hr tako rade..meni je sad ovo bilo prvi put da čujem da ne vade cijele mandule vec odstrane samo dio.
    Danas mi je njen pedijatar objasnio sve -isto bi joj vadili trecu, a ove dvije smanjili i da u Njem to rade tako vec duže..da rijetko kome vade sve kao što su prije radili.. da se ovo pokazalo kao puno bolje.. Jedino sto me muči je sto sam pitala da li se kroz neko vrijeme opet moze ponoviti da mandule narastu pa da opet ide na operaciju.. reče da može , ali da je jako mali postotak takvih.. ostaje mi samo nadati se da ona nece biti u tom postotku.

  25. #725
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Citiraj QueenBee prvotno napisa Vidi poruku
    Ako joj taj streptolizinski tartat što li ne bude u redu, hoće onda opet morati ići na operaciju krajnika?

    mašala-jedva smo uspjeli svu papirologiju srediti i prvi put...jel sve nabavimo, ona se razboli pa jovo-nanovo. Užas.
    Taj titar je mjera da li dijete ima streptokok u krvi. Ako ima, nije za zafrkanciju jer tada može izazvati upalu osrčja... Mandule van i gotovo. Ali nije svaka bakterija tako opasna čak ni streptokok koji nije u krvi. Bris grla napraviti i taj titar.

  26. #726
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Ako ostane zdrava, za tjedan dana smo na operaciji krajnika. Nakon 2-3 godine temperatura i zadaha te streptokoka. Trebali smo to još lani obaviti, ali odgađali smo termine jer se svaki put razboljela.

  27. #727
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Citiraj Zuska prvotno napisa Vidi poruku
    Ako ostane zdrava, za tjedan dana smo na operaciji krajnika. Nakon 2-3 godine temperatura i zadaha te streptokoka. Trebali smo to još lani obaviti, ali odgađali smo termine jer se svaki put razboljela.
    Sretno! Velika je vjerojatnost da ćete se spasiti. Djeca koja su jako osjetljiva često su takva zato jer ih nešto smeta. Moji sinovi su se obojica doslovce preporodili nakon operacije. Držim fige da i vama bude tako.

  28. #728
    sara38 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Hrvatska
    Postovi
    1,363

    Početno

    Zuska sretno! Javi kako je prošlo, mi smo vjerojatno isto kandidati.

  29. #729
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,959

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Sretno! Velika je vjerojatnost da ćete se spasiti. Djeca koja su jako osjetljiva često su takva zato jer ih nešto smeta. Moji sinovi su se obojica doslovce preporodili nakon operacije. Držim fige da i vama bude tako.
    x. I od mene pozitivno iskustvo!

  30. #730
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    J. se spasila kad ih je izvadila.

  31. #731
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    I od mojih a i mene isto dobro iskustvo

  32. #732
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Hvala, javim. Samo da bude zdrava do utorka...

  33. #733
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Citiraj Zuska prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala, javim. Samo da bude zdrava do utorka...
    Držim fige da sve bude ok.

  34. #734
    Zeljka33 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    Mi smo isto to odradili prije 2 mjeseca i spasili se. Sretno!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  35. #735

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    86

    Početno

    Moja mala cura je do operacije krajnika uvijek bila bolesna, ali bas ubijek. Sa 4 i pol god ih je uklonila i evo sad ce 10 godina i bolesna nije bila niti jednom. Kod doktora smo bili samo jedanput kad se upisivala u skolu.

  36. #736
    sara10 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,639

    Početno

    Pozdrav svima!
    Vidim tema nije bila odavno aktualna.
    Htjela sam pitati ima li možda netko da je u Splitu kod dr. Roje privatno napravio operaciju krajnika djetetu? Zanimaju me iskustva.

Stranica 15 od 15 PrviPrvi ... 5131415

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •